Goede lektuur voor kinderen Sex voor teeners en volwassenen: twee nieuwe boeken „Science fiction Magazine", nieuw tijdschrift voor de SF-liefhebbers Schaak diploma's GEZOND DOOR EIGEN KRACHT Samenstelling: Bert Vos Leusder Krant - Loep op Leusden boeken, voor u besproken Deze week aandacht voor twee boeken over sex, uitgegeven door uitgeverij H. J. W. Becht te Am sterdam. Dat is in de eerste plaats het boek Liefde" van R. L. Harkei, bestemd voor volwassenen, die lang nog niet alles over sex weten en hun kennis graag wat willen aanvullen. Het is een oorspron kelijk Engelse uitgave (The Picture Book of Sexual Love) en het werd ver taald (met medische begeleiding) en bewerkt door H. Giesbers-Goosen. Afgezien nog van de uitgebreide in formatie, welke dit boek te bieden heeft op het zeer gevarieerde terrein van de sex, khjg ik niet direkt de indruk, dat de sexhonger van de Nederlanders zo groot is. dat ze om dit boek liggen te springen. In de eerste plaats komt dat zonder meer door de grote stroom voorlichtingsboeken op dit gebied, die in de afgelopen jaren op de Nederland se boekenmarkt werd gebracht, waar door „Liefde" niets nieuws meer heeft te vertellen en in de tweede plaats door de nogal behoudende, ouderwets aan doende benadering van alles wat met sex te maken heeft De schrijver gaat hierin vooral uit van de gezichtspunten van de man en de vertaalster heeft dat zo maar gelaten, ondanks de bewer king die zij het oorspronkelijke boek liet ondergaan. Een misverstand in een tijd, waarin man en vrouw, ook op sexueel gebied, langzaam maar zeker gelijk waardig zijn geworden aan elkaar. De liefde en de sex) kan niet van één kant worden benaderd, dit boek doet dat wel, helaas. Ondanks de vele foto's. Méér respekt en waardering heb ik voor ..Eerste liefde, eerste sex" van Rolf Berger en Ota Richter, eveneens uitgegeven door Uitgeverij H. W. Becht te Amsterdam. Dit is een voorlich- tingsboek voor teeners en de moderne aanpak zal menige teener èn ouder aanspreken Het is natuurlijk zonder meer niet vergelijkbaar, maar als ik be- Je staat soms versteld wat |e alle maal zelf kunt doen om gezond te blijven. Veel mensen hollen bij het minst geringste pijntje of onregel matigheid naar de dokter, slikken trouw de voorgeschreven - soms erg onschuldige - .pilletjes of poedertjes, maar beseffen niet, dat gezond zijn ook een kwestie Is van evenwicht tussen lichaam en geest. Aan de andere kant zijn er talrijke natuurlijke geneesmethoden, die van oudsher werden toegepast en die evengoed, zo niet beter werkten, dan de moderne geneesmiddelen, die vaak maar tijdelijke oplossingen bieden. Kortgeleden verscheen bij de uitge verij H. Meulenhoff te Baam het boek „Gezond door eigen kracht" van Tho- Kortgeleden verscheen bij de uit geverij Born te Amsterdam het eerste nummer van het nieuwe SF- tljdschrlft „Science Fiction Magazi ne". Geen originele naam, maar het wordt zo langzamerhand ook wel moeilijk om Iets origineels te beden- ken. „SF-Magazine" Is een driemaandelijkse uitgave, prl|s per nummer 5,50. Ik moet eerlijk zeggen, dat het eerste nummer er voortreffelijk uitziet, met het accent op interviews met bekende SF- schrijvers en tekenaars en achter grond-informatie, waarbij niet alleen de in eigen fonds opgenomen auteurs, maar ook die van andere SF-uitgevers aan bod komen. In het eerste nummer uitgebrefde aandacht aan Fritz Leiber, de minstreel van Lankhmar, een interview van Ad- •iaan Hoefnagels. Verder een artikel, eveneens van Hoefnagels, over Keith Roberts, waarvan in Nederland o m. „Invasie van giganten", „Dodendans met het Roomse rijk" en kortgeleden ,De krijtreuzen" verscheen. Tom E. Kwiek schrijft uitgebreid over Michael Moorcock, een biografie van deze 38-jarige Brit, waarvan ook in Ne derland enkele voortreffelijke romans /erschenen „SF-Magazine" heeft ook een echte 3F-strip: Arman en llva, „In perfekte tringloop", van Lo Hartog van Banda tekst) en The Tjong King (tekeningen). 3ulm twintig pagina's in totaal, waarvan denk hoe in mijn teenerjaren sexuele voorlichting werd gegeven, dan is het duidelijk, dat de huidige benaderings wijze verre te verkiezen is boven de medisch-technische, onleesbare en onprettige „voorlichtingsboeken", die nog geen twintig, dertig jaar aan ons werden overhandigd met het verzoek het allemaal goed te willen lezen. Het klonk allemaal erg spannend toen, maar op biologie-les op de middelbare school werd het zelfs in die tijd wel iets smakelijker en oprechter gebracht. Kortom „Eerste liefde, eerste sex" is een voortreffelijk sexueel voorlich- tingsboek voor teeners, waarin op openhartige wijze alle problemen, mo gelijkheden en onmogelijkheden van sex uit de doeken worden gedaan, ver lucht met tal van foto's, die duidelijk ma ken waar het allemaal over gaat, voor zover dat uit de tekst nog niet helemaal duidelijk was geworden Dr. F. P. Wlbaut, hoofd van de Poli kliniek voor geboorteregeling van het Academisch Ziekenhuis bij de universiteit van Amsterdam, onder streepte In zijn voorwoord nog eens deze ontwikkeling. „De verdienste van dit boek is", aldus dr. Wlbaut, „dat het de sexualltelt niet als een losstaand verschijnsel behandelt, maar deze voortdurend betrekt in het totaal van ons gevoelsleven". Niet voor niets verscheen van „Eerste liefde-eerste sex" nu de zesde druk. (vertaald door Annaruth Wlbaut). Aanbevolen. Bert Vos. „LIEFDE", door R. L. Harkei. 303 blz. met veel foto's Uitgave: H.W. Becht te Amsterdam. „Eerste liefde, eerste sex". Door Rolf Berger en Ota Rlchtar. Met veel foto's. Uitgave H. W. Becht te Amsterdam. mas Zottman. Nu wil ik niet beweren, dat u dit boek maar als leidraad dient te nemen en de dokter maar moet verge ten. want daar gaat het niet om. Maar wie het boek leest, komt tot de ontdek king, dat er toch veel kwaaltjes zijn, die op een eigenlijk erg simpele wi|ze zelf kunnen worden bestreden, zonder daar direkt de dokter mee lastig te vallen De methodes, die Zottman in zijn boek be schrijft, zijn stuk voor stuk gebaseerd op authentieke, oude geneesmethoden en hebben hun uitwerking nog steeds niet verloren Zottman beschrijft dat op een voor de leek begrijpelijke, boeiende wij ze. Om u een voorbeeld te geven: hebt u ooit geweten, dat met blote voeten een uurtje door (liefst lang en nat) gras lopen wonderen kan verrichten? En zo zijn er meer eenvoudige middeltjes, die vaak erg goed helpen Zoals water. V. „Gezond door algen kracht" Uitgave: Meulenhoof-Baarn door Thomas Zottmann. Paperback, prijs 15,90. het slot in het tweede nummer te lezen zal zijn. SF-tekeningen en omslag-illustraties komen eveneens aan bod in dit eerste nummer. Jacques Post had een ge sprek over diens vakantiekiekjes met de Britse bekende SF-illustrator Peter A. Jones. Verder aandacht voor de film, met in dit eerste nummer een achtergrond-ar tikel over regisseur Alexandro Jodo- rowski, die zich in heeft gezet voor de verfilming van het magistrale werk van Frank Herbert, „Duin", maar tot nu toe geen kant en klaar produkt heeft weten af te leveren door allerlei interne moei lijkheden. Tim Underwood had een gesprek met „de meester" Jack Vance, terwijl Zacherias Nuninga de SF-nieuwsrub- riek verzorgde. Een enquête besluit dit eerste nummer van het SF-magazine, waarmee tien kilo SF-boeken te winnen is. Niets kan de eerste keer volmaakt zijn, ook een nieuw SF-magazine niet. Uitgeverij Born heeft een bewonderen swaardige poging gedaan om de bloedarmoede aan Nederlandse SF- tijdschriften wat te verbeteren. Het re sultaat is van zodanig niveau, dat ver dergaan zonder meer gerechtvaardigd is. Toch moet het me van het hart. dat te weinig aandacht is besteed aan het Ne- derlands-Vlaamse SF-dom. Afgezien van wat nieuws hierover, ontbreekt in „SF-Magazine" ieder spoor van Ne- Kinderen kunnen op vakantie soms wel eens „stierlijk vervelend zijn", hoor je veel ouders verzuch ten. Dat klopt, als ik eigen ervaringen met die van andere ouders vergelijk. Toch kun je daar wel iets aan doen, ook al kost dat dan wat geld. Kinde ren, die graag lezen, kun |e op va kantie urenlang bezig houden. Je hebt dan geen kind aan ze. Naast de doorsnee strips, waarmee de markt wordt overstroomd en waar van de kwaliteit lang niet altijd zo best is (om maar niet te spreken van ronduit slecht bij sommige uitgaven), biedt de boekwinkel natuurlijk ook verantwoorde lektuur voor kinderen. Vandaag beste den we daar enige aandacht aan. TOM EN JERRY Nee, geen strips, maar stevig uitge voerde, handige boekjes voor kleuters om snel uit voor te lezen of om kinderen van de eerste klas zelf uit te laten lezen. Erg aardige, fleurig getekende boekjes over de bekende televisiekat en muis, die snelle, korte avontuurtjes beleven. De reeks verscheen bij de Zuidneder landse Uitgeverij. Aartselaar en de Centrale Uitgeverij, Harderwijk. „De dubbelganger". „Allemaal nare mui zen", „Pret maken met Tuffy" en „Overal zijn honden", per stuk 2,95. LASSIE OMNIBUS Voor jongens en meisjes van 8 tot 10 jaar verscheen bij de Zuidnederlandse Uitgeverij te Aartselaar en de Centrale Uitgeverij te Harderwijk een Lassie- omnibus, waarin vier verhalen van deze bekende hond door Henri Arnoldus Wie de beroemde avonturen van deze Schotse herdershond op TV heeft ge zien, met zijn vriendje Jeff Miller, groot vader Gramps en Porky met diens hondje Pokey, die weet, wat te ver wachten is bij het lezen van deze span nende verhalen in de Lassie-omnibus. Fijn om telkens nog eens weer te lezen. Waarbij kan worden aangetekend, dat de Nederlandse vertaling natuurlijk he lemaal is afgestemd op de woordkeus van de jeugdige lezertjes. Aanbevolen. Prijs 12,90. HOE EN WAAROM, DEEL 56 In de serie „Hoe en waarom" van de Zuldnederlandse uitgeverij/ Centrale Uitgeverij te Harderwijk verscheen kortgeleden alweer het 56e deel: „Uitgestorven dieren". Niet direkt vakantlelektuur, misschien, maar aan de andere kant voor kin deren van de lagere school erg boel ende verteld en erg handig na een bezoek aan een museum, waar de uitgestorven dieren en fossielen ter sprake komen. Kompleet met ver helderende tekeningen, een waarde vol bezit voor de jeugdige nieuws gierigen, die het hoe en waarom graag willen weten. Toch aantrek kelijker dan de saaie stof, die we vroeger hierover te verwerken kre gen. Prijs 9,90. V. „Tom en Jerry", vier deeltjes; Lassie Omnibus-verhelen; en „Hoe en waarom- nr. 56. Uitgave: Centrale Uitgeverij te Harderwijk. derlandse Science Fiction-auteurs en illustrators en dan hebben we het even niet over de strip). Bovendien is het blad - en dat kan niet ontkend worden - wat eenzijdig, doordat het hoofdzakelijk in terviews en biografieën met en van buitenlandse auteurs bevat. Korte ver halen, zowel uit binnen- als uit het buitenland, ontbreken helaas Dit Is een manco, dat In de volgen de nummers m.l. moet worden opge vuld. Zo niet, dan ben ik bang, dat de bereikbaarheid van het tijdschrift niet groot zal zijn en alleen In de ver stokte SF-krlngen zal worden be groet als een welkome aanvulling op buitenlandse Informatie op SF-ge- bled. Ik dacht toch, dat het de bedoe ling van leder tijdschrift Is om een zo'n groot mogelijk publiek te berei ken. Juist door het brengen van goe de SF-verhalen, kan dit grotere pu bliek misschien worden betrokken bij het SF-gebeuren. Nederland be gint er zo langzamerhand rijp voor te worden. Die kans moet men niet la ten liggen. En dan In de toekomst liever met een maandelijkse ver- schijning. Verder alle lof voor dit blad, dat onder redaktie staat van Jacques Post en wordt uitgegeven door Born-redakteur W. R. van de Kerkhof in opdracht van Born te Amsterdam. Bert Vos. DONDERDAG 8 JUN11978 TREEKLOPERTJES De peuterspeelzaal „De Treeklo- pertjes" houdt op dinsdag 13 juni a.s. een open dag in de peuter speelzaal aan de Ooievaarshor- sterweg 5, Leusden/Zuid, telefoon 44450. De „open dag" zal worden gehouden in de ochtenduren van 9 tot 11 uur. Zoals bekend is de peuterspeelzaal „De Treeklopertjes" vlak bij De Treek gevestigd, wat natuurlijk een ideaal uitgangspunt is. Zoals alle speelza len In Leusden staat ook de Treek lopertjes onder deskundige leiding. Kom eens kijken! SLUITINGSFEEST VROUWENKAFE LEUSDEN Het vrouwencafé gaat in juni een feest geven. Op 12 juni is er vanaf 20.00 uur een vrouwenfeest vanwege de zomervakantie. Op deze dagen zijn alle vrouwen welkom om te komen kijken en luisteren naar een kabaret, dat ge bracht wordt door de cafévrouwen. Voor iedereen die mee wil zingen liggen de teksten klaar. De In wendige vrouw wordt niet vergeten. De buitentemperatuur bepaalt of de hapjes koud of warm zullen zijn. Wil iedere vrouw haar vriendln(nen) vragen ook te komen? RESULTATEN ENQUETE KINDEROPVOEDING Van de initiatiefgroep kinderop vang Leusden ontvingen we de volgende brief, die we graag in haar geheel overnemen: Zoals u zich ongetwijfeld nog wel zult herinneren stond er In deze krant op 2 mei een enquete waarmee wij de behoefte aan kin deropvang wilden peilen. Uit de tot nu toe binnengekomen en verwerkte formulieren blijkt dat de behoefte aan opvang tussen de middag het grootst Is. Het aantal formulieren waarin een voorkeur wordt uitgesproken voor een uitge breidere vorm van opvang bedraagt tot nu toe ruim vijftig. In een later stadium kan echter pas tot realise ring van deze vorm van opvang worden overgegaan. In eerste in stantie wilden wij starten met 1 op vangcentrum voor tussen de middag in die wijk waar de behoefte aan opvang het grootst is en het snelst een ruimte kan worden be trokken. We proberen zo spoedig mogelijk nadere gegevens via deze krant bekend te maken en danken iedereen die aan deze enquete heeft willen meewerken." Nootje de Weerd, tel. 40755; Riet van Heerewaarden, tel. 43689. AMATEURFOTOGRAFEN- WEDSTRIJD „TREK UW ERF EEN JASJE AAN'' „Trek uw erf een jasje aan" is een actie van de in de provincie Utrecht werkzame agrarische vrouwen- en jongerenorganisaties, de provincie, het landbouwschap, de raad voor de bedrijfsontwikkeling en het Staatsbosbeheer met als onderwerp erfbeplantlng. Vanouds is de erfbeplanting bij boerderijen een beeld vormend element geweest in het Utrechtse Land schap. Bij elke streek hoorde een bepaald type erfbeplanting, aange past aan de plaatselijke omstandig heden. De erfbeplanting was vaak ook een essentieel onderdeel van de bedrijfsvoering. Hierbij kweekte men zijn eigen geriefhouL zoals ste len, bonenstaken en op vele plaatsen ook timmerhout. De huidige erfbeplanting heeft de functie van houtleverantie verloren, CENTRALE ANTENNE INRICHTING INFORMATIE DAGEN WIJKRAADVERGADERING GROENHOUTEN Het wijkorgaan Groenhouten komt op donderdag 8 juni (van avond) in de boerderij aan de Ha- mersveldseweg 5 om kwart over acht bijeen voor het houden van haar openbare vergadering. Op de agenda staan de volgende punten: 1 Welkom en mededelingen (o.a. c.a.i. en werkgroep educatief plan) 2 notulen wijkvergadering 2 mei 1978 3 ingekomen- en uitgegane stuk ken 4 Klaroen a moet er nog een krant in juni verschijnen?; b wie heeft informatie voor de krant? 4 brief van het dagelijks bestuur aan de leden van het wijkorgaan 6 praten over het funktioneren van de wijkraad (de wijkraden) 7 plannen voor 1978 van het wij korgaan 8 voorstel John ter Weyden 9 boerderij ,,'t Spul" 10 rondvraag en sluiting „Het is zo weer rustig, het meisje brengt de kinderen naar bed." I maar nu staan de functies windke- ring en landschapsschoon meer op de voorgrond. Vooral de land schappelijke functie wordt steeds belangrijker en meer gewaardeerd. In ons landschap komen zeer ver schillende erfbeplantingen voor. Al naar gelang de mogelijkheden en de plaatselijke gewoonten bij opstellen van erfbeplantingen bos jes, singels, hagen, oprijlanen en al leenstaande bomen gebruikt. De werkgroep erfbeplanting heeft in het kader van zijn actie „Trek uw erf een eigen jasje aan" een amateurfotografen wedstrijd cuitge- schreven, waarin zij een ieder op roept dia's of kleurenfoto's in te zenden over welk facet van de erf beplanting dan ook. Er zullen dus vele mogelijkheden zijn om een foto beschikbaar gesteld van ƒ100 en een tweede en derde prijs van res pectievelijk 50 en 30 aan bomen en/of planten. Het reglement voor deelname is aan te vragen bij: Staatsbosbeheer afd. Land schapsbouw, Museumlaan 2 te Utrecht, tel. 030-520834. Om alles nog eens - ook visueel - voor de Leusdenaren duidelijk te maken, werd vorige week don derdag, vrijdag en zaterdag een ex positie gehouden inzake de Centrale Antenne Inrichting. De be langstelling voor dit gebeuren was MILIEU-SPROOKJE Er was eens - zo beginnen immers alle sprookjes - er was eens een kleine gemeente in het midden van ons toch zo schone vaderlandje. Nee, we noe men geen namen, laten we het leuk houden. Op een goede- of misschien kunnen we het beter een slechte dag noemen, bemerkten de brave burgers van deze gemeente, dat het niet meer was zoals het was geweest. Er was iets, alleen niemand kon vertellen, wat het was. De brave burgers haalden hun schouders op en gingen verder hun leven leven, dag in dag uit filetje rijden en 's avonds vroeg naar bed om de volgende dag op tijd in de dagelijkse autorij te kunnen arriveren. Kortom: het leven ging daar in die kleine gemeente z'n alledaagse gang. Zonder erg veel vertier en plezier, want de gemeente was zoals gezegd erg klein en dan is er geen geld over om iets leuks te doen voor de burgers. Toch steeg de ongerustheid in de gemeente, want er was iets. En dat iets werd steeds erger. Op een gegeven moment kwam een kiene burgeres er achter. Er was iets met moeder natuur aan de hand. Het overdadige, door de gemeentelijke diensten zo vol ijver en plichtsbetrachting, tussen de wonin gen geplante groen, werd langzaam maar zeker bruin. En dat midden in een heerlijke zomer De ongerustheid der burgers steeg, toen op een morgen de vogels zwe gen. De kikkers kwaakten niet meer en de honden en de katten kwamen met de staart tussen de benen thuis en waren met geen stok meer buiten te krijgen. Dat was erg, want vooral de honden deden nu hun behoefte tegen de stoelpoot in de zitkamer of tussen de met zoveel zorg opgekweekte planten op de eigengemaakte vensterbank. Het werd van kwaad tot erger. De chaos werd groot. Kale bomen en planten, troep op straat, het vuilnis werd niet meer opgehaald, kortomde burgers en burgeressen zagen het al lemaal niet meer zitten. Totdat één der burgers zich plotse ling die goede ouwe tijd herinnerde. De tijd, waarin alle verkeerde dingen wer den rechtgezet door aktie, harde aktie. Hij veerde overeind uit zijn luie stoel en maakte zich gereed voor de strijd. „Er moet aktie gevoerd worden!" schreeuwde hij over het plein waar hij woonde. „Anders gaat het mis met ons. We moeten iets doen aan ons mi lieu!" Dat was een heel goed idee, waar heel veel burgers nog niet aan hadden gedacht. Ook zij kwamen overeind en samen gingen ze naar het gemeentehuis. De dienstdoende ambtenaar ten gemeentehuize wreef zijn ogen uit, toen hij de optocht zag naderen. „Dat gaat mis", mompelde hij, „dat gaat helemaal mis. En het was toch zo lekker rustig hier". De burger, die de aktie was begon nen, opende het gesprek met de dienstdoende ambtenaar. „Waarom doet de gemeente niets aan ons ver pauperende milieu?" vroeg hij streng. De dienstdoende ambtenaar ver bleekte en dacht heel vlug na of er mis schien een ingezonden brief was bin nengekomen over dit onderwerp. Hij kon het zich niet herinneren. Maar wel iets anders. „Ho ho", zei hij en hief zijn handen bezwerend ten hemel, zoals amb tenaren wel eens vaker doen als ze opeens een goed idee krijgen. „U bent bij de verkeerde man. U moet bij onze milieu-ambtenaar zijn". Het werd doodstil. De menigte staarde in opperste verbazing naar de spreker. En wéér was er een kiene bur geres, die zich iets herinnerde. „Hé, ja", zei ze, „dat is ook zo, we hebben een echte milieu-ambtenaar die er voor zal zorgen dat ons milieu piekfijn in or de blijft. Waar is die man?" „Tja", de ambtenaar die dienst deed, krabbelde zich eens achter zijn oren. „Tja, dat zal ik eventjes voor u na moeten vragen. Een ogenblikje". Zoals gebruikelijk duurde dit wel een tijdje, want de diensdoende ambtenaar moest wel tien verschillende andere niet-dienstdoende ambtenaren bellen om achter het goede antwoord te ko men. goed te noemen. Vooraf hadden de Leusdenaren reeds een in formatieve brochure ontvangen, waarin alle bijzonderheden over deze CAI te lezen was. Op de foto: een beeld van de expositie. Maar toen het dan eindelijk zo v& was en de menigte al behoorlijk was uitgedund, kon de dienstdoende ambtenaar een verheugde medede ling doen. „De milieu-ambtenaar is er' zei hij. De goegemeente haalde opge lucht adem. Nu zal alles weer goed komen, dacht ze. De ambtenaar hiel echter zijn vinger op. „Maar", zei hij, „helaas kan de man nog niet aan het werk. Dat kan nog wel eventjes duren" Dat was een nare tegenvaller. De woordvoerder van de aktiegroep deed een stap naar voren en zijn ge zicht stond dreigend. „En waarom kan die man niet aan het werk? U ziet toch, dat het de hoogste tijd wordt? Ons mi lieu verpaupert, er is niemand die er op let!" De dienstdoende ambtenaar zuchtte diep en berustend. „Ik weet het", zei hij, „ik weet het. Maar helaas, ook wij zijn aan handen en voeten gebonden De gemeente kan op dit moment haai milieu-ambtenaar niet op pad sturen. Want"en hij hief opnieuw zijn vinger op", want het uniform is nog niel klaar. En het gewone volk ging morrend heen. Terwijl het milieu het loodje leg de. Maanden, vele maanden later, za gen de verbaasde butgers op ee. goede dag een man in flitsende groent kledij over straat wandelen. Kompleet met hooe pet. „De milieu-ambtenaar is er!" klonk het door de straten en over de pleinen en iedereen was blij. Be halve de milieu-ambtenaar. Want waar hij ook keek, hij vond niets. Er was geen milieu meer om te bewaken. Er waren zelfs geen vogels meer, die in een on bewaakt ogenblik zijn toch zo fraaie en met heel veel zorg gemaakte uniform vanuit de grauwe hemel zouden kunnen besmeuren. (Zoals gezegd: dit is een sprookje. En sprookjes zijn meestal niet waar ge beurd. Alle overeenkomsten met een bestaande gemeente in het midden des lands zijn dan ook puur toevallig tot stand gekomen V. LEUSDEN - De Schaakclub Leusden is bezig met het afsluiten van het seizoen Op 30 mei deden on geveer dertig kinderen diploma examen. waarvan het resultaat hieronder staat afgedrukt. Op 13 juni aanstaande vindt er nog een vriend schappelijke wedstrijd plaats tussen een aantal |unioren en senioren van de vereniging Tenslotte moet er nog een tweekamp om het kampioenschap '77-78 worden gehouden tussen Sven van Sligter en Egbert Jansen De geslaagden van 30 mei zijn Koningsdiploma: Lars van Sligter Sjoerd de Jong Egbert Jansen Gert-Jan Fröberg Torendiploma: Maurice Baron Jan-Peter van der Moer Erwin van Klaveren Remco van Maanen Cornel Straver Radboud Berg Benno Smit Kanter Hormann Pionnendiploma: Annemieke Beukelman Jeroen Roseboom Joep Roseboom Paul Dijker Erwin Zijlstra Eddy Hoogreef Harry Vossebeld Pieter de Jager Remon van Beek Edwin Vermeulen Robert-Jan Willemsen Paul Tijssen

Leusder Krant | 1978 | | pagina 16