Schoolraad houdt haar twijfels over iet gemeentelijke leerlingen-beleid Geslaagde schoolkennis levert f3000.- op Eerste winst voor Haaien 3 ONWERKBARE SITUATIE 4E OPENBARE VERWACHT DOOR TEVEEL LEERLINGEN Limietzwemmen in Veenendaal B.V. „75" vergadert Uitslag wedvlucht (EER AANDACHT VOOR VOORTGEZET ONDERWIJS Jeugddienst Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 8 JUN11978 Yan de redaktie) LEUSDEN - Vice-voorzitter H. J. F. loon (de heer Helsdingen was af- lezig), kon vorige week donderdag- vond omstreeks tien uur de school- tadvergadering afsluiten. Veel later iad het ook niet kunnen worden, rant door het uitvallen van de troom was de raadzaal vrijwel in ulsternis gehuld. along rijkste onderwerp van asprek was ook nu weer de leerlin- enverdeling over de verschillende enbare scholen, waarbij duidelijk lar voren kwam, dat het probleem Un aanzien van De Wegwijzer en de jVipwap nog lang niet was opgelost. Wethouder Van Zandbrink: ,,U kunt ervan op aan, dat er door het college op dit moment veel aandacht wordt «steed. Maar dat probleem Is niet onder meer op te lossen. Zeker is In der geval, dat de school in stand fcent te worden gehouden. fEVEEL AANMELDINGEN Waar de Wipwap en De Wegwijzer zo ingzamerhand een chronisch tekort an hebben en waar andere openbare cholen in Leusden wèl een overvloed an hebben: nieuwe leerlingen. De leuterschool van De Bongerd bijvoor- eeld. kan de nieuwe leerlingenstroom iet meer aan. Er zijn maar liefst 53 ieuwe aanmeldingen. Hoewel de neeste ouders, wier kinderen niet kun- len worden geplaatst op de Bongerd, i/orden doorverwezen naar De fVipwap, bestond nu niet direkt de in- ïruk, dat het aantal aanmeldingen van Je Wipwap vooruit was gegaan. Tot nu ie kan deze kleuterschool rekenen op mgeveer 18 nieuwe kleuters voor het iieuwe schooljaar. Aan de andere kant bleef de indruk lestaan, dat de regeling, die het ge meentebestuur van Leusden ten aanzien van de maximaal aantal leer lingen per klas per school heeft getroffen (31niet dat effekt heeft wat er van kan worden verwacht, omdat die beperking niet is opgelegd aan de vierde openbare school. Verschillende schoolraadsleden spraken daar hun verontrusting over uit, omdat door het ontbreken van die beperking, de kans groot is, dat de vierde openbare binnen afzienbare tijd met een zo'n grote toevloed aan leerlingen wordt gekon- fronteerd. dat een onwerkbare situatie zal ontstaan. Ondanks het feit, dat wethouder Van Zandbrink benadrukte, dat het wel niet zo'n vaart zal lopen, gezien de ovengens niet boven tafel gekomen cij fers, twijfelde de schoolraad toch wel aan de zienswijze van het college. ,,Wij hopen, dat het allemaal wel mee zal vallen", zei de wethouder. Een hoop, die blijkbaar niet door de schoolraad wordt gedeeld. DE WIPWAP De heer J. Sunderman wilde wel eens van de wethouder weten, hoe het is gekomen, dat noch de ouder commissie, noch de leidsters op de hoogte waren van het feit, dat de peuterspeelzaal Blijhof haar do micilie krijgt in het eventueel leeg te komen lokaal van de kleuterschool De Wipwap. De oudercommissie was hierdoor een beetje overrompeld. „Het is eigenlijk wel wat voorbarig van de gemeente, want op dit moment is nog niet bekend, hoe de leerlingen-aanmeldingen uiteindelijk zullen verlopen. Zoals eerder gezegd hebben andere kleuterscholen een overvloed aan aanmeldingen. Als het goed is, zal een deel hiervan toch bij de Wipwap terecht moeten komen." Ovengens was de oudercommissie van de Wipwap niet zo erg geporteerd van de komst van de peuterspeelzaal, vooral ook omdat het peuterspeelzaal- werk op een geheel ander niveau ligt dan dat van de kleuterschool. „Zoiets is volgens ons niet te verenigen in één gebouw", aldus de heer Sunderman, die meedeelde, dat de oudercommissie een eisenpakket op tafel heeft gelegd bij de gemeente, waaraan in ieder geval moet worden voldaan, wil een dergelijke samensmelting" qeen al te grote moeilijkheden opleveren. Overi gens was deze ontwikkeling niet bekend bij de leden van de schoolraad, noch bij het dagelijks bestuur van de schoolraad Wethouder van Zandbrink ontkende overigens, dat deze zaak ge heel rond was voordat oudercommissie en leidster op de hoogte zijn gebracht. „Het is alleen nog maar een suggestie", zei de wethouder met nadruk. VOORTGEZET ONDERWIJS Ook het voortgezet onderwijs werd door de schoolraad uitvoerig besproken. Hoewel de schoolraad zich in een eerder stadium reeds had uitge sproken overeenkomstig de konklusie van de ad hoe -commissie Holl inzake het voortgezet onderwijs, werd het toch nuttig geacht om als Schoolraad méér te doen dan louter adhesie te betuigen. Voorgesteld werd om de problematiek rond het voortgezet onderwijs in Leusden aan de orde te stellen in de verschillende oudercommissies, die samen met de Schoolraad een enquête zouden kunnen voorbereiden, waarin de ouders om een mening zal worden gevraagd. Dit punt zal worden doorge speeld aan de verschillende ouder commissies binnen het openbaar on derwijs in Leusden. Daarnaast vindt de schoolraad het dringend noodzakelijk, dat méér en snellere aandacht wordt geschonken aan veilige fietswegen naar Amersfoort. Vice-voorzitter Boon: „Zolang er in Leusden geen samenwerkingsschool voor het voortgezet onderwijs is ge realiseerd, dient de overheid er voor te zorgen, dat de fietswegen naar de Amersfoortse scholen voor voortgezet onderwijs veilig zijn. Daar is nu geen sprake van. Er zal op korte termijn over leg moeten worden begonnen met de desbetreffende instanties (o.m ge meente Amersfoort) om voor dergelijke veilige wegen naar Amersfoortse scholen zo snel mogelijk zorg te dra gen". Wethouder Van Zandbrink deelde de schoolraad mee, dat binnenkort zal kunnen worden begonnen met de aanleg van het fietspad langs de Lock- horsterweg. De schoolraad vond dat een goed begin, maar daarmee zijn de problemen voor de fietsende school jeugd binnen de grenzen van Amers foort niet opgelost. Tenslotte werd besloten, dat de openbare scholen in Leusden de cijfers zullen produceren van leerlingen, die het voortgezet onderwijs in Amersfoort zullen gaan volgen, gesplitst naar school VAKANTIEROSTER EN SCHOOLTIJDEN Wat betreft het nieuwe vakantieroos- ter voor het schooljaar 1978/1979 werd door voorzitter Boon meegedeeld, dat de voorjaar-vakantie is uitgebreid tot een volle week, om verschillende ouders, die met wintersportvakantie wil len, de gelegenheid te bieden dat met hun kinderen te kunnen doen. Helaas was hierover geen overeenstemming bereikt met de R.K. scholen en de Protestants-christelijke scholen Aandacht werd ook gevraagd voor het steeds groter wordende probleem van de schooltijden Het blijkt, dat het voor veel ouders steeds moeilijker wordt om hun kinderen (vooral als ze in verschillende klassen en verschillende scholen zitten) op te halen. Er zal naar moeten worden gestreefd om tot een zekere overeenstemming te komen met alle scholen in Leusden, zodat vooral voor de eerste drie klassen de uitgaanstijden ongeveer gelijk worden gesteld. LOGOPEDISCHE HULP Het schrappen van de logopedist uit het pakket van de Onderwijs Advies dienst blijkt toch wat voorbarig te zijn geweest. Uit de praktijk is gebleken, dat de behoefte aan logopedische hulp gro ter is, dan aanvankelijk door het ge meentebestuur werd aangenomen. Binnenkort kan een voorstel aan de raad worden verwacht, waarin in posi tieve zin zal worden voorgesteld de lo gopedische hulp op scholen weer in het pakket van de onderwijsadviesdienst op te nemen, aldus een mededeling in antwoord op een desbetreffende vraag van de heer Sunderman. Aan het slot van de bijeenkomst werd wethouder Van Zandbrink, die na september niet weer terug zal keren in de gemeenteraad, bedankt voor de inbreng, die hij had in de schoolraad. LEUSDEN/CENTRUM - In het Veenendaalse Valleibad werd zater dagavond weer een Jimietwedstriid" gezwommen. Leden van Uzwemclubs uit Gelderland, Utrecht, Noord- en Zuid- Holland hebben pogingen gedaan om de limiet te bereiken, die door de zwembond gesteld was als selectie tot deelname aan de a.s. nationale kam pioenschappen. Nog steeds is bij de Haaien het nadeel te zien, dat in het winterseizoen overwegend gezwom men en getraind wordt in het 25-meter- bad aan de Bavoortseweg De titelstrijd wordt gehouden in 50-meterbaden en daarom vinden ook de limietwedstrijden in een dergelijk bad plaats De tijden van de Leusdense jongens en meisjes vielen (nog) niet mee. Met uitzondering van Max van Holst Pellekaan en Tonny Wesseloo bleven de Haaien boven hun eerder gezwommen beste persoonlijke tijd. Wat Tonny Wesseloo betreft: zijn tije van 1.41.9 (was 1 47.6) op de 100 m vlinderslag was niet slechts een tijd winst van 5.7 seconde Hij verbeterde het reeds op zijn naam staande Haaien- record en komt gted in de buurt van de op 1.39.0 gestelde limiet. De Leusden se uitslagen waren: 200 m. vrije slag dames: Marriëtte Leusink (2 36.0) 2.38.1 200 m. vrije slag heren: Frank v.d Hurk (2 18.5)2.26 5 Max van Holst Pellekaan(2.31.1) 2.29.4 Gerlach Jacobs (2.32 12 36 6 100 m. vlinderslag jongens o/10: Tonny Wesseloo (1.47.6) 1.41.9 100 m. vlinderslag dames: Karina van Holst Pellekaan(1.23 8) 1.24.1 Marriëtte Leusink (1 24.5)1.25.5 100 m. vlinderslag heren: Frank Leusink (1.07.4)1.09.0 100 m. schoolslag dames: Maaike Snijder (1.26.5) 1.28 4 Carolien Leijdes (1.29 0) 1.29.8 Monique Fieseler (1.28.4) 1 29.8 100 m. schoolslag heren: Frank v.d. Hurk (1.17.4)1.229 Gerlach Jacobs (1.23.3) 1 27.3 Eric van Dijk (1.25.9)1.27.9 Mare Hulst (1.38.0) 1 42.6 LEUSDEN/ZUID - Zondag 11 juni a.s. is er weer eem jeugddienst voor de vakantie en het thema voor deze dienst slaat dan ook een beetje op die va kantie: Geloven, overal en altijd. Ds. Slomp uit Leusden houd de toespraak; er is een koor dat de dienst opluistert. De jeugddienstcommissie hoopt net als vorige keren op veel belangstelling. Iedereen is van harte welkom! De dienst begint om 18.30 uur. gevolg dat de opbrengst netto zo'n 3000 is geworden Dit zal worden be steed aan een stencilinbrander voor de nieuwe school Een stencilinbrander is een apparaat waarmee je onder andere tekeningen op stencil kunt overzetten. Dit wordt tot op heden nog als een luxe gezien door de gemeente, zodat je dit zelf bij elkaar moet brengen 's Avonds werd er in de schuur van boerderij De Hakhorst een gezellige avond gehouden met vrijwillige mede werking van de „Countryside Jazz band" Voor de echte voetballiefhbbers stond er onder de hooimijt een televisie toestel en na afloop hiervan werd er nog gedanst. LEUSDEN - Op zaterdag 3 juni hield de vierde openbare school aan de Noorderinslag een zeer ge slaagde kermis. Op het terrein ston den allerlei kraampjes opgesteld. Voor een klein bedrag kon je meedoen aan: Slofschieten. Er waren twee afstanden, een voor de kinderen en een voor de volwassenen met de bedoeling in tien beurten de slof van je voet te schoppen in een van de drie gaten van verschillende grootte. Het kleinste gat was goed voor een hoofdprijs die onder andere bestond uit een bouwpakket. Water schieten. In een groot bad dreven kaarsjes en met een waterpistool moesten er zgveel mogelijk kaarsjes uit geschoten worden Foto aan de schandpaal. Door middel van een polaroid camera was het mogelijk in vijf minuten te zien hoe het je staat wanneer je met je hoofd en armen aan een schandpaal vastzit. Erg leuk want je hoefde alleen maar je hoofd en je handen door de gaten van een groot karton te steken waar aan de voorkant een schandpaal op was gete kend. Ballen gooien. De foto's van al het onderwijzend per soneel stonden op stukken hout en om lekker je agressie kwijt te kunnen kon je ze een bal voor hun hoofd gooien. Zelfs hiervoor werd je ook beloond met een leuk prijsje. Het rommelkraampje. Pannen, borden, bloembollen, boeken, hobbelpaarden, teveel om op te noemen, was er te koop. Achter het kraampje stond zo'n goede verkoper (een van de ouders) dat je niet meer weg kwam voor je iets gekocht had Trouwens achter alle kraampjes stonden zeer enthousiaste ouders en onderwijzend personeel, met het gevolg dat het zelfs de moeite waard was er alleen maar even een kijkje te gaan nemen. Dit heeft de burgemeester waarschijnlijk ook gedacht, want die was ook aanwezig. Er stonden zeker zo'n twintig kraampjes en ook de in wendige mens werd niet vergeten. Het idee van een kermis in plaats van een schoolreisje was zo'n maand geleden naar voren gebracht door de oudercommissie. Avond aan avond is men eraan bezig geweest met het LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 1 juni speelde het derde waterpoloteam van de Haaien thuis tegen Watervlo 2. Geen van de ploegen had nog een pun tje kunnen pakken, zodat het treffen voor beide partijen een erezaak werd Reeds in de allereerste minuut keken de Haaien tegen een achterstand aan maar speciaal (voor deze wedstrijd?) uit Zuid Amerika overgekomen Ko de Rijk zorgde met een afstandsschot voor 1 -1De Haaien roken hun kans en gin gen goed door. Gerard van Gils en Harry Klok brachten hun ploeg op 3-1 In de tweede periode bleven de rivalen doelpuntloos in evenwicht en in het derde kwart kwam Watervlo tot 3-2 te rug, toen Gerard van Gils voor 45 se conden naar de kant moest. In de laatste periode hadden de Haaien op een gegeven moment twee man in het water, maar tot doelpunten leidde dat niet Via latere treffers van Gerard van Gils en Dirk Meiling kwamen de Leusdenaren tenslotte toch tot een duidelijke 5-2 overwinning De eerstvolgende thuiswedstrijd begint hedenavond om 20.15 uur in het zwembad Bavoort LEUSDEN/CENTRUM - In haar clubhuis „de Rosmolen" aan de Ha- mersveldseweg houdt de biljartvereni ging „75" morgenavond een algemene ledenvergadering, die om 20.30 uur aanvangt. Op de agenda staat o.m. de samenstelling van de teams voor de a.s. competitie. Op de eerste speeldag van de jeugdwedstrijd 't Gooi (Hilversum) - BV „75" hebben de Leusdense jongelui een 10-8 voorsprong kunnen nemen. A.s. zater dag (aanvang 10.30 uur) wordt de tweede helft gespeeld in de voor be langstellenden gratis toegankelijke „Rosmolen" De uitslagen van de eerste dag w^ren Schotte - Gijzen 2-0 v. d. Pol - Jongejan 0-2 T Velzeboer - Jos v Kooy 0-2 Otten - Lieshout 2-0 Grob - Wery 2-0 R Velzeboer - John Kramer 0-2 Schuurman - Tom Kramer 0-2 Duim - Kisteman 2-0 van Beek - Schonewille 0-2 't Gooi - BV „75" 8-10 LEUSDEN - Uitslag wedvlucht Louvres 3-6-'78. Aantal duiven 186. Af stand 401 km. Snelheid eerste duif 1046 m.p.m Eerste duif 13.12.45. Laatste duif 93.41.48. A Dusschoten 1-10-14-24-35-45 B Kuier 2-12 W Vrijhoef 3-13-26-27-29-33 G Lambrechts 5-9-18-34 A. Valkengoed 6-22-28-41 G. Dieters 7-21 H v d Hoek 8-19 P. Lambrechts 11 -31 -42-46 H. Bartels 15 E. de Ruyter 16-17-20-23-25-44 C. Valkengoed 30-32-36-38-39 A. Dieters 40 H. v d. Haar 43 Reclame: Bij de vlucht Pont-Ste-Max n de heer B Kuiter no. 11a geworden.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5