Geluid niet meer dan in een voerbak pikkende kippen Slotvergadering commissie bracht geen oplossing raadsleden en weteringbewoners bij schietwedstrijd wijkraad nog steeds tegen schietbaan De Wetering <1) De Wetering (2) De Wetering (3) KP0 PJGU voetbalde t Ingezonden: Vóórdat u uw keukenkeus maakt DONDERDAG 8 JUN11978 LEUSDEN/CENTRUM Op de Leasderhelde werd zaterdag en zondag door de landelijke technische commissie ran de Koninklijke Nederlandse Schut ters Associatie een wedstrijd gehouden 0m bet nationale kampioenschap 50 meter klein kaliber geweer. Hoewel daaraan door circa 300 sportschutters «erd meegedaan, was onze belangstel ling ditmaal meer gericht op een deel van het publiek. Verleden week donder dag werd de slotvergadering gehouden van de ad-hoc werkgroep geluidspro blemen schletcomplex Valleikanaal. Die werkgroep bestond uit vertegenwoordi gers van de gemeente, de wijkraad de Wetering en de schietvereniging Leus den e.o. Na meerdere besprekingen kwamen de twee direkt bij de zaak betrokken partijen niet nader tot el kaar. Mevrouw E. van Veenendaai en de heren R. v. d. Berg en C. M. A. de Weerdt, als vertegenwoordigers van de wijkbewoners, bleven afwijzend tegen de vestiging van het schletcomplex op het sportpark aan het Vaileikanaal. De vice-voorzitter van de schutters club, de heer D. W. Zoetmulder, liet het daar niet bij zitten en zocht terecht naar een (andere) oplossing. Daar hoefde hij niet lang op te wachten. Reeds een paar dagen later vond de in de aanhef van dit verhaal bedoelde titelstrijd plaats. Deze was weliswaar niet helemaal te verge lijken met hetgeen t.z.t. aan het Vallei kanaal gaat gebeuren, maar de verschil punten waren duidelijk in het nadeel van de schutters. Dat namen zij sportief op de koop toe. Op de hei werd in het open veld op geïmproviseerde banen geschoten met dertig schutters tegelijk. In Leusden gaat het straks om maxi maal twintig schietpunten (dat scheelt een borrel op een fles) en bovendien wordt het in De Wetering aan te leggen complex grotendeels overdekt en om ringd met beplante aarden wallen. In beide gevallen is het klein kaliber geweer de basis. De actieve vice-voorzitter van de SvL (de vereniging wacht al 13 jaar op een eigen accommodatie) kreeg ineens een heldere ingeving en nodigde een aantal mensen uit om de herrie" op de heide zelf eens te ervaren. Dat waren kop stukken uit de plaatselijke politiek, Weteringbewoners en de reeds genoem de representanten van de wijkraad. Mevrouw E. Blom en de heren J. Wagenaar en H. Offereins (onlangs de lijsttrekkers van het CDA, de WD en SGP/GPV-combinatie) gaven vlot ge hoor aan het verzoek. De heren J. J. Mandemaker (PL) en J. Kuijpers (GB) waren uitstedig. Uit de kring van wijkbewoners verschenen aan het front mevrouw M. H. C. Snijders en de heer J. L. Kool (op de laatste werkgroepver gadering bepaald geen supporters van de schietclub). Het drietal wijkraadver tegenwoordigers had niet de minste belangstelling voor de proef. Eigen ervaring lijkt ons een betere leidraad tot voorlichting van de wijk dan droge theorie. Hoewel ook in diverse rappor ten van experts beslist is gesteld, dat geluidsoverlast van het nieuwe schiet- complex niet is te verwachten, bleven zij bij hun (persoonlijke?) standpunt: de 50-meterbaan overdekken of anders maar achterwege laten. O ja, ook de heer B. W. Peddemors was als waar nemer ter plekke. Dat was zo van zelfsprekend - waar is de sportstich tingsvoorzitter niet, als er ergens wat te doen is? - dat wij hem bijna zouden vergeten. PIKKENDE KIPPEN Wat de (niet officiële) geluidsproef betreft kunnen wij kort zijn. Terwijl 30 schutters, vanwege de overdaad aan zon onder kleurige parasols, hun uiterste best deden om het roosje op 50 meter LEUSDEN/CENTRUM - Circa 400 schietverenigingen met rond de 16.000 leden zijn aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie. Die cijfers hadden veel hoger kunnen liggen. Door het tekort aan schletac- commodaties bleef de groei van het aantal, doorgaans met klein-kaliber wapens schietende, beoefenaren van deze sport beperkt tot „slechts" 20% in de laatste twee jaar. In de huidige tijd van spanning en haast zoeken en vinden velen de zo nodige rust in de schietsport. Boefend in verenigingsver band (vanwege allerlei vergunningen en voorzorgsmaatregelen) blijft het pogen het „roosje" op een afstand van pakweg 12 tot 300 meter te treffen een individualistische zaak. Het te midden van vrienden (tegenwoordig zonder onderscheid van maatschappelijke positie) zelf moeten schieten van een minuscuul gaatje op de juiste plek in een plaat hout of karton, geeft een groeiend aantal mensen een grote voldoening. In Leusden-Centrum bestaat sinds 1 september 1965 de schietvereniging Leusden e.o. Al 13 jaar lang probeert deze onderneming de beschikking te krijgen over een eigen schietbanencomplex. In beginsel wil het gemeentebe stuur daaraan medewerking verlenen. De gedachten gaan uit naar een stuk grond op het sportcomplex aan het Valleikanaal. Door allerlei oorzaken ontstond in de nabijgelegen woonwijk „de Wetering" nogal wat onrust met betrekking tot de veiligheid en geluidsoverlast. Dit resulteerde in de vorming van een werkgroep ad-hoc geluidsproblematiek schletcomplex Valleikanaal, waarin vertegenwoordigers van de gemeente, de wijkraad en de schietclub zitting kregen. Op 9 maart en 9 mei van dit jaar vergaderde de werkgroep, zonder dat de partijen dichter tot elkaar kwamen. SLOTVERGADERING Op 1 juni werd in Groot Krakhorst, voorafgegaan door een besloten be spreking. de openbare slotvergadering gehouden, waarop de partijen met een eindrapport verschenen Als voorzitter trad op de wethouder van sportzaken G. van Woudenberg. Namens de wijk bewoners waren aanwezig mevrouw E. van Veenendaai en de heren G M. A. de Weerdt en (woordvoerder) R. v d Berg De schietvereniging had de heer D W. Zoetmulder als pleitbezorger en voorts de heer F. J de Boer ,,aan tafel". Vanuit de gemeente was de heer P. R. v d Velden ter plekke met technische adviezen en mej. v. d. Berg notuleerde de praatavond De heer B. W. Pedde mors woonde als voorzitter van de Sportstichting de zitting bij en een 30-tal toehoorders completeerde het geheel. Na het openingswoord van de heer Van Woudenberg ontstond enig tumult toen meerdere aanwezigen wilden weten voor wie de als ..wijkraadverte genwoordigers" gepresenteerden op traden. Achtergrond hiervan was de momenteel in de Wetering bestaande controverse inzake de representatie van de wijk Aangezien deze kwestie niet aan de orde was. ging de heer Van Woudenberg er niet op in. Het schletcomplex hoort volgens gemeentelijke deskundigen thuis op een sportpark en om meerdere redenen wilde de overhèid het bij voorkëur reali seren op de aangewezen plaats tussen Liniedijk en Valleikanaal. De heer Zoetmulder kreeg als eerste de gele genheid zijn zegje te doen. Het com plex, waarop uitsluitend met klein-kali ber wapens wordt geschoten zal be staan uit een 10- en 12-meter bin nenbaan, een 25-meter afgeschermde en van aarden wallen en andere isolatie voorziene open pistoolbaan en een dito 50-meter buksbaan Aan de hand van allerlei metingen en berekeningen is wat het geluidsniveau betreft, ruim on der de voorschriften van de Hinderwet te blijven. Tegemoetkomend aan de wensen van de tegenpartij is de schiet vereniging bereid ook de pistoolbaan te overkappen. Voor de geweerbaan is dat volgens de door de SVL ge raadpleegde experts beslist niet nodig Voorts zou dat een zeer kostbare aan gelegenheid worden en tevens onuit voerbaar vanwege de overschreiding van het toegestane bebouwingsper centage van het beoogde terrein De wijkraad is nog steeds niet over tuigd, dat geen geluidshinder zal optre den. De diverse rapporten van deskun digen ten spijt. Echte vergelijkingsmo gelijkheden op andere schietbanen zijn niet aanwezig. Zij ziet ook geen heil (of wil dat niet zien) in een derde schiet proef op het sportpark, waarbij zoveel mogelijk te verwacfiten factoren wor den toegepast. Haar in 10 bezwaar punten vervat eindrapport concludeert, dat slechts een totaal gesloten schiet- complex de mogelijkheid biedt om ge luidsoverlast te verhinderen Aanbe volen wordt het overdekken of anders helemaal weglaten van de 50-meter geweerbaan. Een irreëel voorstel, is veler mening, want dan had evengoed gesteld kunnen worden het complex bijvoorbeeld op de Biezenkamp te realiseren. In de rondvraag kregen ook de toehoorders gelegenheid om hun mening te uiten en ook hier zat niet iedereen op dezelfde golflengte. Een wel zeer opvallend pleidooi ten gunste van de schietclub hield een verder ano niem gebleven wijkbewoner (die zelfs lid zou willen worden van een schiet vereniging). Hij stelde, dat beider be langen eerlijk en zonder vooroordeel een kans moeten krijgen. Het door hem te berde gebrachte touringcar-uitstapje naar een vergelijkingsgelegenheid bleek onuitvoerbaar, maar had toch wel een heel ander geluid dan dat van de wijkraad. Althans van de woordvoerder van het drietal, dat als zodanig aan de besprekingen deelnam. In het slultlngswoord van voorzit ter Van Woudenberg schetste hij de nu volgende gang van zaken. Uit de notulen van deze vergadering zal een rapport worden opgesteld, dat na lezing door de betrokken partijen, aan het gemeentebestuur wordt voorgelegd. Of dat - al dan niet na een eventueel nog volgende hearing van een groter aantal wijkbewoners - gebezigd zal worden bij de ter visie legging van de bestemmingsplan nen sportpark Valleikanaal, zal de (naaste) toekomst ons leren. Een partijtje tennis is veel duidelijker hoorbaar en gejuich om een hockey- doelpunt eveneens en die beide takken van sport wórden op het desbetreffende sportpark ook gespeeld. Mevrouw Snij ders, werkzaam geweest op een audio- logisch centrum [vindt u het vreemd als wij van zo iemand een verfijnd „luis- tergevoel" verwachten?] was duidelijk tevreden over haar ervaring op de Leusderheide. De op circa 500 meter afstand, elders gehouden, groot kali berwedstrijd vond zij - niet ten onrechte - wel erg hinderlijk, maar wat op de 50-meter baan kkg gebeurde [en zeker met de aan het Valleikanaal te treffen voorzieningen] had niets te betekenen. De beer Kool reageerde vrijwel identiek. Bovendien hindert het hem, dat de drie „wijkraadvertegenwoordigers" vol houden de mening van de wijk uit te dragen. Uit eerdere persberichten en reacties in de jongste vergadering van de ad-hoc werkgroep is duidelijk gebleken,- dat lang niet alle Weteringbewoners hun standpunt delen. afstand te treffen, stonden de gele genheidsexperts op 25 meter achter dit „geweld" rustig te praten. Eigenlijk bevreesd om met hun woorden de schutters te storen. Tijdens het gesprek hoorde je in feite niet meer dan een soort bijgeluid, dat je eerder zou doen denken aan in een voerbak pikkende kippen, dan aan 30 staande, liggende of knielende kkg-schutters. Op 100 meter afstand was alleen nog iets van het schieten te horen als je er werkelijk en met gerichte aandacht naar probeerde te luisteren en op 150 meter (de dichts- bijstaande woning in de Wetering ligt verder van het a.s. schietcomplex) hoor de je alleen nog maar de natuur, zoals een boven de schietende schutters vlie gende en vrolijk fluitende leeuwerik, die door onze sportstichtingsvoorzitter het eerst werd ontdekt. Zowel mevrouw Blom als de heren Offereins en Wagenaar [alfabetisch en zonder politieke voorkeur genoemd] konden zich nauwelijks voorstellen, dat in De Wetering terecht bezwaar zou worden gemaakt tegen het kkg-geluid. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) WIJKRAAD OF W1JKVERENIGING? Op 29 mei j.l. heeft, op initiatief van de kerngroep van de Wijkraad de Wete ring", een gesprek plaatsgevonden tussen dhr J. J. Kool, enkele verontruste wijkbewoners en de Kern groep van de Wijkraad n.a.v. het artikel ..Deel Weteringbewoners willen echte wijkvereniging oprichten" in de Leusder Krant van donderdag 25 mei j.l. Doel van het gesprek was het vernemen van een nadere toelichting op bovenge noemd artikel van dhr Kool en zijn me destanders. Dit i.v.m. de geuite be schuldigingen aan het adres van de wijkraad en enkele kerngroepleden. Tevens wilden wij als kerngroepleden zoveel mogelijk trachten om mis verstanden uit de wereld te helpen. Alvorens nader op het gesprek in te gaan, kunnen wij niet nalaten te stellen, dat we ten zeerste betreuren, dat dhr. Kool en enkele andere wijkbewoners hun kritiek op deze wijze naar buiten hebben gebracht: nl. via een artikel in de Leusder Krant, waarin enkele kern groepleden persoonlijk werden aange vallen. Waarom, zo vragen wij ons af, heeft dhr. Kool z'n grieven en verlangens niet eerst kenbaar gemaakt op één van de openbare en algemene wijkraadvergaderingen, of via een in iedere straat aanwezige kontaktper- soon, of rechtstreeks aan de kerngroep, welke niet alleen uit een secretaris en penningmeesteresse bestaat. Dan had het niet op deze weinig sympathieke wijze hoeven te gebeuren Daar is ten slotte niemand bij gebaat Tijdens het gesprek van 29 mei j.l. is vooral de huidige struktuur van de wijk raad onder de loep genomen Het is daarom noodzakelijk allereerst uit te leggen hoe de wijkraad tot stand geko men is en hoe zij funktioneert Bijna vier jaar geleden heeft de Ge meente aan de wijk de Wetering ge vraagd, of er een aantal mensen uit deze wijk zitting wilde nemen in een wijkraad, die als schakel zou kunnen funktioneren tussen de Gemeente en de wijk. De wijkraad zou de belangen kunnen behartigen van de wijkbewo ners, zowel binnen de wijk als naar de Gemeente toe. Gekozen werd voor een struktuur van kontaktpersonen (min stens één in iedere straat), werkgroepen (ook weer samengesteld uit wijkbewoners), en een kerngroep met een koördinerende funktie, die te vens het overleg met de Gemeente voerde, waarna regelmatig weer terug gekoppeld werd naar de wijkbewoners d.m.v onder meer stencils, enquetes, de wijkkrant Wetering Weet Wat" en de al eerder genoemde openbare ver gaderingen. Dit alles om de leef baarheid binnen de wijk te bevorderen Iets, waaraan o.a. de werkgroep rekrea- tie/kreativiteit een belangrijke bijdrage levert. Verscheidene malen is op wijkraad- vergaderingen en via een enquete de mening van de wijkbewoners gevraagd over het funktioneren van de wijkraad en het al-of-niet oprichten van een wijk vereniging, waarbij telkens de grote meerderheid zich uitsprak voor het handhaven van de huidige situatie Men meende, dat door deze vormkeuze zo veel mogelijk mensen uit de wijk in geschakeld werden. In een vereniging kan n I. het gevaar schuilen, dat altijd al het werk op het bestuur neerkomt Te vens moeten wijkbewoners dan lid wor den, hetgeen konsekwenties zou kunnen hebben, dat b.v. aan ak- tiviteiten, georganiseerd door de werk groep rekreatie. alleen leden deel zouden kunnen nemen i.p.v. iedere Wetering-bewoner, hetgeen onzes in ziens te allen tijde voorkomen dient te worden. En wat betreft de subsidie: de huidige wijkraad zal wel degelijk in aanmerking kunnen komen voor subsidie. Hiervoor is een clausule opgenomen in de ge meentelijke subsidie-verordening. Ver der wordt in de wijkkrant een verant woording gegeven over de inkomsten en uitgaven van de wijk, waarbij de mo gelijkheid altijd aanwezig is. om bij vra gen zich tot de penningmeesteresse te wenden. Dan nog een enkel woord over het funktioneren van de kerngroepleden Het is niet op z'n plaats hier uit te weiden over de persoonlijk gerichte aanval van dhr. Kool op enkele kerngroepleden Wel vragen wij van een ieder het onder scheidingsvermogen tussen zaken, die iemand namens wèt voor een groep of vereniging dan ook verricht, en zaken die iemand onder persoonlijke titel doet De genoemde bezwaarschriften in het bewuste krantenbericht, ingediend onder persoonlijke titel, waren niet teaen Weteringbewoners gericht, maar van zuiver procedurele en juridische aard Wij kunnen alleen maar stellen, dat onze secretaris erg veel werk voor de wijkraad verzet en qualitate qua natuur lijk ook regelmatig artikelen voor onze wijkkrant schrijft, hetgeen overigens niet wegneemt, dat wij als kerngroep hieraan allemaal onze bijdrage leveren en alleen dan een artikel plaatsen, wanneer wij daar allen achterstaan. Conclusie: We zijn ons ervan bewust, dat aan de wijkraad in zijn huidige vorm voor sommigen bezwaren zouden kun nen kleven en dat de wijkraad misschien niet altijd even optimaal funk tioneert Tijdens het gesprek op 29 mei is dan ook besloten, dat zowel door de kerngroep als door de heer Kool c.s. de voor- en nadelen van een wijkraad of wijkvereniging op papier zullen worden gezet. Hierover zal dan op de eerstvol gende wijkraadvergadering (in augus tus/september) van gedachten worden gewisseld om uiteindelijk opnieuw een keuze te maken tussen wijkraad of wijk vereniging: Uiteraard door de Wete- ringbewoners/sters De kerngroep van de Wijkraad ,,de Wetering": Wim Couwenberg (Voorzit ter), Heieen van Blokhorst, Julie La- mers. Wil van Spaendonck, Gerrit Timmerman. Graag wilde ik op deze wijze ingaan op het naschrift van de redaktie n.a.v. de ingezonden brief van Jim Mak. De redaktie geeft in het naschrift toe een fout gemaakt te hebben door de wijkraad niet om commentaar gevraagd te hebben. Maar schets mijn verbazing, in dezelfde editie komt het commentaar van de wijkraad nog steeds niet voor. Mede gezien de inhoud van het na schrift, kan ik mij niet aan de indruk onttrekken dat de redaktie in deze reeds haar standpunt heeft ingenomen; de vorming van een wijkvereniging. Een m.i. voorbarige eenzijdige benadering van de problematiek. Het was beter geweest indien men ook anderen ge hoord zou hebben! Dat men in het naschrift voorbij gaat aan de andere opmerkingen m.b.t. het misplaatste artikel geeft me de indruk dat men meegaat in een tijd van ,,het Met verbazing heb ik het artikel van de heer Kool gelezen, dat in deze krant werd gepubliceerd. Onbegrijpelijk, dat een krant zich voor zo'n beledigend ar tikel leent en dit zeer eenzijdig benadert. Hier wordt een persoonlijke vete uitgespeeld, ten koste van een heel goed funktionerende wijkraad, zeker in vergelijk met andere wijkverenigingen. Als oud-kemgroeplid, heb ik diverse malen te maken gehad met de pro blemen van de heer Kool en ook met de voor- en nadelen van een verenigings- vorm. Wie is deze heer Kool? Ik ken hem van de kerngroep van de wijkraad, die hij meerdere keren voor zijn of iemands anders privé zaken wenste te ge bruiken. zoals goedkopere dakkapel, de weg die de waarde van zijn huis zou beïnvloeden en de schietbaan. De werkwijze van de heer Kool is als volgt: Hij benadert de meest hard werkende man uit de kerngroep en pro beert hier zijn belangen door te drukken. Lukt dit niet, dan kent hij nog één kerngroeplid, waar hij op dezelfde manier te werk gaat. inclusief grove be ledigingen. Deze gang van zaken heeft zieti meerdere keren afgespeeld. Bij de ge meente is de heer Kool ook voldoende bekend, door zijn wijze van handelen. Ik vind het jammer dat de heer Kool op deze manier en niet op de diverse ver gaderingen zijn qrieven uit. Op de ver- elkaar de maat nemen". Ook een soort van milieuvervuiling. De redaktie zegt het verheugend te vinden dat de eerste gesprekken tussen de ..dissidenten" en de kerngroep van de wijkraad op gang zijn gekomen. Alsof dat niet op een andere en meer sympathieke manier had kun nen gebeuren. M i. zou het verheugend zijn als dit soort journalistiek in het ver volg achterwege zou blijven. Op weg naar een objektieve krant; het is te hopen dat dit doel in deze zo snel moge lijk wordt bereikt, om maar met uw eigen woorden te spreken. A. J. van Bokhorst Herikhof 26 Leusden. gaderingen kan hij zich richten tot de hele wijk en niet tegen een paar men sen, die vrijwillig en belangeloos hard werken voor de wijk. Over de voor- en nadelen van de wijkraad zoals die funktioneert in de Wetering is vele malen gesproken in de kerngroep en op vergaderingen. Door de bewoners die de wijkraad hebben opgericht en nadien de vergaderingen bezochten is steeds weer gekozen voor deze vorm, waarbij de kerngroepleden door de bewoners werden gekozen. Elke straat heeft een verte genwoordiger voor zijn buurt, waar 'deze de belangen voor behartigt, die dan uitgewerkt worden met b.v. kern groep, werkgroep en bewoners. Hoewel ik het met de heer Kool eens ben, dat een vereniging juridisch beter zou zijn. Maar is éen sociaal-cultureel goed funktionerénde wijkraad met werkgroepen, niet beter, dan een moei zaam lopende vereniging? Er zijn vol doende voorbeelden in Leusden om dit te vergelijken. Wat is nu het doel van de heer Kool. Zelf liet hij tegen mij uit. de wijkraad zo snel mogelijk omver te willen werpen. Wil de heer Kool een vereniging op richten en zelf bestuurslid worden? Dit kiest hij dan wel in tegenstelling tot het grootste deel van de Wetering- bewoners, die wat uit enquêtes bleek altijd door wilden gaan op deze manier. Deze mensen zijn misschien blij met een wijkraad, die nastreeft op te komen vooral voor het gemeenschappelijk belang. Ik vraag me af of de heer Kool en de Leusder Krant wel voldoende weet hebben van het funktioneren van de wijkraad. Waarom gaan zij er bij voorbaat al van uit, dat de wijk een wijk vereniging wil? De Weteringbewoners wil ik adviseren een eigen mening te vormen over woorden en daden van de wijkraad. Laat u zich niet opzwepen door enkele figuren, die mijns inziens hun eigen belangen dienen Dick Boersma, Zonnedauwhof 6, Leusden-C Naschrift redaktie: Diskussie gesloten. LEUSDEN - De dames van de ,,KPO-Leusden", die zich voor het ma ken van een wandkleed hebben opge geven, worden dinsdag 13 juni om 9.30 uur voor nadere instrukties in de Jo- hannes-hoeve verwacht. LEUSDEN - Zaterdag 3 juni namen de afdeling Leusden van de Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht deel aanTret provinciaal voetbal- en hand- baltoemooi in Zeist. Dit toernooi vond plaats op de Patria-velden. Leusden speelde met een herenteam, dat één werd in de C-poule Het damesteam handbal van Leusden kwam via de kruisfinale op een derde plaats 's Avonds werd er door alle PJGU-ers uit de provincie gedanst in ..Boschlust" te Zeist, onder leiding van de beatband Phoenix". Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk bereikbare keukenspecialist" van middeivNederland de|\eukenbeurs j^^oudenberg Voorstr 39-41 Tel 03498-2824* Maandags gesloten TTTC.1 VERLOREN 2 briefjes van 25,-; zwarte damestas met sleutels en wat geld, gouden spel:' meisjesfiets; herenfiets; zwemabon-l nement; gouden armband; herenhor-| loge. 25 jaar oud met zwarte wijzer-i plaat; polstasje met zonnebril GEVONDEN jongenshorloge; oranje kinderfiets;: herenhorlogie merk Delbana met op dej.' armband het opschrift ..Henny". AANKOMEN LOPEN Hond. Inlichtingen over dit dier en deze voor werpen kunt u krijgen bij de Rijkspolitie te Leusden-zuid. Arnhemseweg-Oude Rijksweg, telefoon 44444 Het was overigens een rustige weel voor de Leusdense politie In de nach van zaterdag 27 op zondag 28 mei wer den een aantal verkiezingsborden ver nield Zondag 28 mei brak er op Bottelroos ir Leusden-centrum een schoorsteen brand uit. De bewoners hadden de oper haard aangestoken, maar de schoor steen was in lang niet uitgeveegd. Dt[ brandweer bluste het brandje snel Eveneens op zondag 28 mei vond on half vijf 's middags een aanrijding plaat; tussen een bromfiets en een auto. He gebeurde op de Koningin Julianaweg ii Achterveld De bromfietser G. J de R uit Hoogland week plotseling uit, ei kwam daardoor in botsing met de autc bestuurd door de chauffeuse mevrouv A. S. uit Amersfoort Duapassagiere J. V uit Achtervelt moest in het ziekenhuis worden opge nomen voor een beenfraktuur In het afgelopen weekend tenslotte l,! zaterdag 3 en zondag 4 juni moest ó'f politie meerdere malen orde op zake stellen vanwege de warmte De warmti was er de oorzaak van dat iederen buy ten bivakkeerde en dat er soms nok- laat geluidsoverlast ontstond Die biM renruzies tot gevolg had. De politie will de verhitte gemoederen weer te kaj* meren Kb

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7