Echtpaar Van den Ham-de Kruijff vijftig jaar getrouwd Jubileumconcours Lisiduna werd geslaagd festijn Uitslag wedvlucht Geef als abonnee een nieuwe abonnee op Leusder Krant - plaatselijk nieuws U mag dan Kiezen uit één van die prachtige posters, die wij voor u klaar hebben liggen I I of u ontvangt van ons het .Leusder Krant Zwanenbordspel" De nieuwe abonnee ontvangt van ons als welkom-geschenk het prachtige „Leusder Krant Zwanenbordspel". NIETABONNEES KUNNEN ZICH OOK RECHTSTREEKS OPGEVEN Leusder Krant Rozendaallaan 9 - Leusden-C., tel. 41495 (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer). LEUSDEN - Uitslag wedvlucht S i Ghislain Hornu. d.d. 10-6-1978. Aant; I duiven 287. Afstand 219 km Los 7.0 uur Snelheid eerste duif 1240 m p< meter Eerste duif 9 56.25 Laatste du 10 10 54 A Dusschoten 1.7, 10. 20. 25. 4: 46, H Lambrechts 2. 5. 36. 37. 53. 5' 66. 70; P. Lambrechts: 3.18, 4163. C Dieters 4.17,29.32. 35.38.42,50.5; 55. 62; H v d Hoek 6. 9; G Lamt rechts 8.5172, A. Valkengoed. 11.2 33, 47. 49. 54, 58, 68; W Vrijhoef. 1: 13, 14, 27. 30. 48. 56 65.69, B Kuite 15. 57; H. Bartels 16, 60, G. de Ruyte 19. 34. 44; C Valkengoed: 22, 24, 3 40. G Hoefakker: 23. 71H. v Zoere 26, J Rijnders. 28; J Pouw, 39; Schimmel: 45; A Dieters: 61. 64. 67' UUNUtKUMU 1ö JUNi 1978 LEUSDEN - Lambertus Hendrik van den Ham en Alida van den Ham-de Kruijff hebben op woensdag 14 juni de dag herdacht, dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijk traden. In kafee-restau rant „Bavoort" hielden zij vanaf 16.00 uur een druk bezochte receptie. Hij werd op 5 oktober 1901 geboren in Utrecht Zij zag op 10 augustus 1904 in Leusden het levenslicht „Toen mijn oudelui 25 jaar getrouwd waren zat Ali's zuster in Utrecht Zij kwam op de bruiloft van mijn ouders, en bracht Ali mee. Toen heb ik haar 's nachts thuis gebracht „Ja. zo kwam het aan tussen ons", bevestigt mevrouw Van den Ham, „en zes jaar hadden wij verkering 's Zater dags fietste Bert naar Leusden en 's zondags fietste hij naar Utrecht terug. Dat heeft hij jaren volgehouden Vroeger had je lang verkering met el kaar voordat je de grote stap ging wa gen!" „De Amersfoortsestraatwegvertelt de heer Van den Ham, „was niet zo'n beste weg. En er was maar een heel smal paadje orn te fietsen. Als je meer wilt verdienen, zoek je maar een andere baas Ik werkte toen in Utrecht. Op 14 juni 1928 trouwden we. en ik zei tegen mijn baas, dat ik wel graag wat meer wilde verdienen, nu ik een vrouw moest on derhouden Hij zei toen „Als je meer wilt verdienen, moet je maar een an dere baas zoeken Drie maanden na het trouwen lukte dat. De Leusdense gemeenteveld wachter Kraaykamp vroeg de heer Van den Ham of hij paarden kon beslaan „Er is een smid nodig op Hamersveld." De oude heer Van den Hengel vroeg: „Kun je dit, kun je dat„Ik kan met mijn mond alles", zei de heer Van den Ham, „maar laat me maar es een weekje op proef komen." Dat kon, en de gemeen teveldwachter voorspelde: „Als je hier wordt aangenomen, kom je nooit meer zonder werk." En dat is gebeurd ook. Vierentwintigeneenhalf jaar werkte de heer Van den Ham bij de baas Van den Hengel. „Je kreeg 's morgens koffie, en 's middags thee Dat was ik heel niet gewend. In Utrecht kon je alleen maar de hele dag hard werken!" Omdat het echtpaar Van den Harn geen kinderen heeft voelde de heer Van den Ham er niets voor om de smederij over te nemen, toen de oude heer Van den Hengel er mee ophield. De heer Tolboom kwam uit Indiè terug, en nam de zaak over. Van boerensmederij tot verwar- mingsbedrijf „Nu is de zaak van een boeren smederij geworden tot een moderne verwarmingsbedrijf", zegt de heer Van den Ham lachend Mevrouw Van den Ham bleef voor haar huwelijk thuis bij haar ouders Haar moeder hield een pension in het pand aan de Trekerweg 20-22, en zij hielp haar moeder met alle voorkomen de werkzaamheden Toen Ali trouwde ging ze met haar man in het Tolhuis wonen. 29 jaar woonden ze daar ,,'t Was vlak bij mijn moeder, en ik kon haar fijn blijven helpen. Toen vader stierf kocht ik hun huis, samen met mijn oudste broer Nu is het huis in tweeën, en woont in het andere gedeelte de zoon van mijn broer. Brand Mijn neef Barend woont nog steeds in een caravan naast het huis Want zoals u wel hebt gezien is de hele bovenver dieping van zijn woongedeelte uitge brand." „Op een dag zei de baas 'egen één van de knechts: „Rij jij Be1 even naar huis", vertelt meneer Van den Ham „Er is een binnenbrandje in zijn huis." Op de Amhemseweg zei ik: „Rij maar niet rrrard meer"; grote rookwolken kwamen ons tegemoet. Nog geen tweq minuten later stond de baas hier met alle jon gens. Die ruimden alle meubels het huis uit, en brachten ze er later weer in. De buren en de politie hielpen geweldig, en de brandweer mist ons woongedeelte volledig te behouden." Zb'rt baos! Mevrouw Van den Ham: „Bert heeft zó'n baas. Hij en zijn vrouw helpen waar ze kunnen. Nu ook weer. Mijn man is net aan zijn galblaas geopereerd. Mevrouw Tolboom organiseerde het bezoek aan het ziekenhuis Eén van de knechts kwam mij altijd ophalen. En de ene knecht ging die dag. de andere een andere dag. Zo had mijn man altijd be zoek." Koninklijk onderscheiden Op 20 maart 1974 werd de heer Van den Ham koninklijk onderscheiden Hij wist van niets. Had de baas in orde ge maakt. De baas zei: „Kan je maandag met je goeie pak aan komen. Ali, trek jij een leuke jurk aan, en ga naar de kap per." De heer Van den Ham dacht: die wil een daqje met ons qaan toeren. Mevrouw Van den Ham: „Eerst gin- yen we een bakje koffie bij de baas drinken Mevrouw Tolboom zegt: ,We gaan even weg. Je hebt toch zo'n hekel aan de auto, Nou. die laten we thuis. We gaan wandelen." We liepen naar het gemeentehuis, en daar kreeg mijn man die onderscheiding. We bleven eten bij de baas. En toen mocht mijn man zeg gen waar hij 's middags heen wou. Hij heeft een zuster in Sliedrecht, en daar reden wij 's middags heen De baas gaf een feesi in Achterveld, toen mijn man 45 jaar bij de zaak was 't Is helemaal niet zeker, dat je 50 jaar hier zult kunnen werken, zei hij. Zijn vrouw zegt: „Ik werd er nu op aan, dat Bert 50 jaar bij de zaak zal zijn." 't Was een teleurstelling voor haar, dat hij in het ziekenhuis lag. Maar de galblaas- operatie is prima gelukt, en elke dag gaat het beter met hem Zo gauw mogelijk aan het werk „Ik ga weer zo gauw mogelijk aan het werk", zegt de bijna 77-jarige heer Van den Ham „In de smederij voel ik me thuis. Ik neem de hamer weer gauw op Volgende week ga ik weer es proberen om te fietsen Zet u vooral in de krant, dat ik dokter Binkhorst dankbaar ben voor zijn zeer snel ingrijpen, en dat ik de buren, familie, mijn baas en het per soneel dankbaar ben voor alle hulp. Als je om je heen ziet: er zijn zo veel mensen weg! Je wereld wordt steeds kleiner als je ouder wordt!" Mevrouw Van den Ham houdt totaal niet van reizen en uitgaan. „Een auto is een noodzaak voor veel mensen", zegt ze, „maar ze doen er mij geen plezier mee. Ik ben een hele piet in mijn eigen huis en tuin. Als we het maar met z'n tweeën kunnen redden, gaat alles goed Uitgaan wii ik niet. Met vakantie gaan ook niet." Naar Canada „Toen mijn broer naar Canada ging aldus de heer Van den Ham, „zei ik: „Joop als ik 65 jaar ben kom ik naar je toe." Op een dag ging mevrouw Schothorst, de schoonmoeder van de baas naar Canada. Ze was 78 jaar. We reisden samen naar Canada. Ik vind het geweldig daar Een machtig land, grote ruimte Enorme velden met mais. Enorme boerderijen. Ik ben ook nog naar de Niagara-watervallen geweest. Tevoren was ik in het vliegtuig naar een verwarmingsbeurs in Frankfort ge vlogen om te zien hoe het was in een vliegtuig Nou, dat beviel me best Mevrouw Van den Ham bleef rustig thuis. „Laat mij maar thuis bij mijn tuin tje Is een familiekwaal. Wij blijven graag dicht bij huis. Ik ben aan mijn maag geopereerd, maar ik kan toch best uit de weg Mag geen zwaar werk meer doen. Wel de tuin bijhouden. Wat wieden en zo." De tuin staat er dan ook keurig bij. „Heeft ze helemaal alleen bijgehouden toen ik in het ziekenhuis lag" zegt de heer Van den Ham trots Wij wensen het echtpaar Van den Ham-de Kruijff nog vele jaren van sa menzijn en goede gezondheid toe! Eén van de kleinste majorettes ontvangt een diploma De dirigent van de Barneveldse fanfare ontvangt een prijs De Hoevelakense Anja de Greef ontvangt uit handen van de voorzitter van Lisiduna de prijs van „Miss Majorette LEUSDEN - Ter gelegenheid var. het 70-jarig bestaar. van de Leusdense muziekvereniging „Lisi duna" hield deze een groot mu ziekconcours, waar zo'n 22 korpsen aan deelnamen waaronder Drum bands- HaFaBra korpser (harmonie fanfarekorpsen en brassbands)- Ma- jorettenkorpsen en Shcwbands De opkomst was grandioos. Siechts 2 korpsen hebben het laten afweten. Om elf uur was er een officiële opening in hetgemeentehuis Aanwezig waren de juryleden, de concours commissaris en afgevaardigden van de deelnemende verenigingen. Een woord van welkom werd gesproken door de voorzitter Th H Verhoef waarna - omdat de burgemeester was verhinderd - de loco-burgemeester de heer Van Zandbrink de officiële opening verrichtte. Om twaalf uur was het dan zoverOp het Rodaterrein in het Burgemeester Buining-Sportpark lipen al veel mensen in kleurig tenue rond. De eerste vereni ging y/erd door de omroepster Betty Verschuur-Vahlkamp opgeroepen zich gereed te maken. Zij deed dit overigens de hele dag erg gezellig en vertelde bij iedere optredende groep iets bijzonders zoals een priis die zij pas hadden gekre gen of hoe iang de vereniging bestond. Je kan ais vereniging in drie divisies uitkomen. Wanneer je voor het eerst op een concours komt dan begin je in de 3e divisie waar je een eerste, tweede of derde prijs kan halen. Zo kun je dus ook promoveren, na het behalen van een eerste prijs in een bepaalde divisie. Maar dat houdt ook in dat je kunt de graderen. Opvallend leuk was de jeugddrumband van het Fanfare korps Excelsior uit Westenholte Zwarte broek, wit overhemd, nog een beetje onwennig maar keurio qetimed. De muziekvereniging Lisiduna zelf had het erg druk die dag. ledereen had een taak. Van de gasten welkom heten en ze de weg wijzen, de bussen opvan gen, tot het uitdelen van de programma's en achter de kassa zitten. Om van de hele organisatie maar niet te spreken. Het hele concours verliep uitstekend, zelfs het weer werkte er aan mee De juryleden die tot aan deze dag niet bekend zijn. waren: J van Sligter uit Nijmegen J. Jansen uit Zaltbcmme! S Egberts uit Assen Hierondei volgen de prijswinnaars DERDE DIVISIE Jeugddrumband van het fanfarekorps Excelsior uit Westenholte 3e prijs Minirettekorps van de Muziekvereniging Amiciatia uit Dirksland 3e prijs. Drumband Stichting Michaël uit Nijmegen 3e prijs. Drumband van de muziekvereniging De Kleine Trompetter uit Zevenhuizen 2e prijs. Drumband van het Fanfarekorps uit westenholte 2s prijs Majorettekorps van de mu ziekvereniging EMM uit Leersum 2e prijs. Drumband van de Muziekvereniging Amicitia uit Dirksland 2c prijs. Tamboerkorps Prins Bernard (A-groep) uit Apeldoorn 2e prijs. Majorettenkorps van de Koninklijke Harmonie Oefening en Uitspanning uit Beek en Donk 1ste prijs Drumband DIO uit Riiswijk 1 ste prijs met promotie. Majorettenkorps „Esmeralda" uit Bar- neveld 1 ste prijs met promotie. Majorettenkorps van de Muziekvereni ging Amicitia uit Dirksland 1 ste prijs met promotie. Muziekgezelschap De Harmonie uit Barneveld 1ste prijs. TWEEDE DIVISIE Daimband van de muziekvereniging Nooit Gedacht uit Almkerk 1 ste prijs met promotie. Drumband van het muziekgezelschap De Harmonie uit Barneveld 1 ste prijs. Drumband van de Koninklijke Harmonie Oefening en Uitspanning uit Beek en Donk 1ste prijs. Veenendaalso Harmonie Caecilia uit Veenendaal 1ste prijs. EERSTE DIVISIE Lock-t ight Girls uit Hoevelaken 1ste prijs. ERE-DIVISIE Drumband van de muziekvereniging Wilhelmina uit Numansdorp 1ste prijs. Drumband van de muziekvereniging Ons Genoegen uit Millingen aan de Rijn 1ste prijs met een onderscheiding. En bovendien een extra prijs voor: A. Hoogste aantal punten Majoret- tenkorpsen Amicitia uit Dirksland. B. Hoogste aantal punten Tamboer korpsen Ons Genoegen uit Millingen aan de Rijn. C. Hoogste aantal punten: HaFaBra De Harmonie uit Barneveld. D. Hoogste aantal punten: Miss Ma jorette Lock-Light Girls uit Hoevelaken. E. Hoogste aantal punten: Tamboer Maitre Wilhelmina uit Numansdorp De extra prijs bestono uit 3 bekers en 2 standaards. De standaards gingen naar de laatste twee prijswinnaars. De majorettes van het Barneveldse korps Eén van de korpsen die tijdens het concours van Lisiduna ir aktie kwamen Overzicht van de deelnemende korpsen

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11