Indianendag Blijhof werd geslaagd festijn Jong en oud ontmoeten elkaar Feest Vrouwenkafé werd groot succes Notaris in Leusden LOEP OP Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 15 JUN11978 13 De UW - Leusden en de be zoekers van de bejaardensoos Leusden-Zuid, willen hiermede graag hun welgemeende dank betu&j gen voor het slagen van de georga niseerde voetbalwedstrijd op zater dag 3 juni jl. ten behoeve van het biljart in de bejaardensoos Zuid. De heer en mevrouw Wijnands van de Roda-kantine, bestuur van Roda '46, voetballers en alle andere medewer kenden, dank zij u is het biljart er gekomen. Geweldig! Nogmaals hartelijk dank. LEUSDEN - Donderdagmiddag 8 juni om 2 uur was er een samen komst in de Marcuskerk van de 5e en 6e klassen van de openbare basis scholen „De Bongerd", „De Hobbit" en „De Wegwijzer" met de bejaarden van ,,'t Hamersveld". Het programma werd ingeleid door de hr. Verboom, die de afgelopen 15 jaar de godsdienstlessen op de ba sisscholen heeft verzorgd. De heer Verboom heette de be jaarden welkom, hij vond het spijtig dat niet alle bejaarden aanwezig konden zijn. Gedeeltelijk door ziekte, gedeeltelijk omdat veel bejaarden al op vakantie waren. Ook de jongens en meisjes werden welkom geheten en er nog even aan herinnerd waar zij zich bevonden, zodat zij zich rustig moesten gedragen. Het eerste lied „Dat ons loflied vrolijk rijze" werd door alle kinderen en bejaarden uit volle borst gezongen, begeleid door de heer Budding aan het orgel. De kin deren van,De Bongerd" zongen hierna „Daar was laatst een meisje loos" en „In een blauw geruite kiel", hetgeen erg gezellig klonk zodat menige bejaarde de liedjes meezong. De sopraan mevrouw Buitink was uitgenodigd om enkele prachtige liederen te zingen die dan ook met een flink applaus werden beloond. Ook de kinderen van „De Wegwijzer" lieten zich niet onbetuigd en zongen twee geestelijke liederen die erg mooi klon ken. De heer Verboom nam hierna het woord en vertelde dat hij al jaren een spaarpotje op de scholen heeft staan, waar de kinderen vrijwillig iets in kun nen stoppen. Is het spaarpotje redelijk gevuld dan wordt er iets gekocht voor bijvoorbeeld bejaarden. Vorig jaar heeft Lisudinahof een plantenbak gekregen en dit keer was ,,'t Hamersveld" aan de beurt. Alle bejaarden kregen nu een fuchsia, die nog in volle bloei moest komen. Enkele kinderen van „De Hob bit" boden de planten aan. De bejaar den waren erg blij met dit kado en be dankten de kinderen hartelijk. Hierna werd een pauze ingelast en men bood de bejaarden een kopje koffie aan, waarna zij weer rustig naar huis konden wandelen. Het tweede gedeelte bestond uit het afscheid nemen door de basisscholen en de Kerkeraad van de Herv. Ge meente van de heer Verboom Dit ging gepaard met een leuk toneelstukje van de kinderen. Enkele hadden zelfs een lied gemaakt. Er werden wat versjes opgezegd en veel bloemen en kado's aangeboden. Dominee Koopman van de Marcuskerk hield nog een afscheids woord en doelde nog even op het feit jong ontmoet oud in de vorm van oude vertellingen uit de bijbel vertellen aan jonge mensen. OP VAKANTIE? EHBO PREVENTIEF! Wat uw verbandtrommel moet be vatten: 2 snelverbanden nr. 1; 1 Dakje witte watten; 1 pakje vette watten; 1 doosje steriele gaasjes, 5x5 cm; 4 hydrofiel zwachtels. 6 cm br.; 2 Cambridge zwachtels, 8 cm br.; 3 driekante doeken (papieren); 1 spoel kleefpleisters, 2'/2 cm br.; 1 doos hansaplast; 1 schaar; 1 pincet; 12 veiligheidsspelden; 1 flacon be- tadine jodium of sterilon; 1 tube azaron (tegen insectenbeten); 1 tube medicinale Norit; 1 doosje goede talkpoeder; flacon(s) zonnebran dolie; eventueel tabletjes tegen wa genziekte. Gebruikt u medicijnen, zorg er dan voor dat u voldoende bij u heeft. Denk u er om dat u in sommige landen een verklaring van uw huisarts nodig heeft betreffende uw medicijnen? Bent u op uw vakantiebestemming aangekomen, noteer dan direkt adres en telefoonnummer van de daar gevestigde arts. Als u in het buitenland bent, moet u water voor inwendig gebruik altijd eerst koken! Ook het water voor de limonade, voor het wassen van groente en fruit. Laatst gelezen in de „Kampioen" van de ANWB: Nederland-Barcelona in één ruk. GEKKENWERK! Een veilige afstand is ongeveer 800 km per dag. Als u gespannen of vermoeid bent doe er dan liever wat langer over. Na het rijden een goede rust van minimaal 6 uur. Tijdens het rijden om de 2 uur een rustpauze in lassen. En chauffeur/se, zelfs dat ene pilsje tijdens het rijden laten staan, en niet eerder dan aan het ein de van uw dagrit. Wij weten, dat u dit allemaal weet, wij vragen u, DOE HET DIT JAAR OOK! De EHBO-vereniging „Hamers veld" wenst u allen een fijne, veilige vakantie. OPEN DEURDIENST Aanstaande zondag (18 juni) wordt er in de Marcuskerk aan de Asschatterweg een Open Deurdienst gehouden. De dienst, waarin de heer Joh. Vink (van Youth for Christ) voorgaat, begint om half elf. Het thema is „De grote stilte". Muzikale medewerking wordt verleend door het zangduo Riekje de Winter en Wisse Hettinga. Het orgel wordt be speeld door de heer J. Griffioen. LEUSDEN - De speel- en recrea tievereniging Blijhof hield zaterdag 10 juni een indianendag voor kinde ren van 4 tot en met 7 jaar. Om half elf kwamen 55 kinderen de hekken binnen met indianenpakken, tenten, wigwams, hoofdtooien en be schilderde gezichten. Wie niet ver kleed was kreeg een snel geknipt in- dianenpak aangeschoten en werd nog even gauw geschminkt. De kin deren werden in groepjes verdeeld met een vaste leidster en gingen aan de slag om een echte indianen- ketting te maken van melkdoppen met in het midden een wigwammetje. Voor iedere groep een eigen kleur wigwam aan de ketting. Hierna werden de tenten opgezet, dit moest in de loop van de dag wel vaker gebeuren vanwege de harde wind. Na een indianendansje ingestudeerd te hebben konden de kinderen vrij spelen tot etenstijd waarna zij chocolademelk of melk en fruit kregen Het boter hammetje op en aan de slag om echte indianenmuziekinstrumenten te maken voor het dansje. Dan per groepje allerlei spelletjes doen zoals- Beer schieten, visje hengelen, stoep tekenen, met een waterpistool kaarsjes uitschieten en vredespijpje roken. Zoals indianen altijd doen werd er in de namiddag zelf brood gebakken op de barbecue waar de worstjes ook al lagen te sudderen en toen om vier uur de ouders de kinderen weer kwamen halen werd het dansje uitstekend uitgevoerd Voor grotere kinderen zal er in september een in- dianenweekend georganiseerd wor den. DANKBETUIGING VOER VOOR HONDEN EN KATTEN Sinds kort kan men honden- en kattenvoer thuis laten bezorgen. De heer J. H. Sonder, Hessenweg 101 te Stoutenburg heeft zich hierin gespe cialiseerd. Doordat de heer Sonder geen winkel heeft, kunnen er lage prijzen worden berekend. Overigens wordt door de familie Sonder al ja renlang honden gefokt, zodat men wel kan zeggen, dat met kennis van zaken het voer wordt samengesteld. Mocht u belangstelling hebben, het telefoonnummer is 033-40149. NATUURWANDELING IVN Op zondag 18 juni 1978 heeft het IVN, afdeling Amersfoort e.o. haar maandelijkse natuurwandeling georganiseerd in het gebied van de Schothorst bij Hoogland (Ham- seweg). Om 14.00 uur wordt gestart vanaf het toegangshek. De wande ling duurt ongeveer IV2 2 uur en staat onder leiding van een aantal natuurgidsen. (Van een onzer verslag gevers). LEUSDEN-Mr. P. F. M. Bu- ters wordt de eerste notaris in Leusden. De heer Buters. die aan de Schuttershoeflaan in Leusden-Zuid woont, is bij Koninklijk Besluit van 1 juni nummer 74, benoemd. Mr. Buters is thans nog kandidaat bij notaris Huisman in Woudenberg. Binnen twee maanden na de benoeming moet de eedsaf legging door mr. Buters plaatsvinden. Per 1 sep tember aanstaande zal hij een kantoor openen in het pand Zwarteweg 11. LEUSDEN - Maandag 12 juni gaf het vrouwenkafé een feest naar aanleiding van het afsluiten van het seizoen. Dit werd in kafé de Hakhorst gehouden waar de vrouwen altijd samenkomen. Om 8 uur begon een trio bestaande uit piano, dwarsfluit en drum fijne muziek te spelen en was er de mogelijkheid iets te gaan drinken Toen het kafé zo'n beetje volgelopen was werd iedereen welkom geheten en men was erg blij dat de opkomst in het afgelopen jaar zo goed was geweest. Veel onderwerpen zijn het voorgaande jaar ter discussie gekomen, zoals: Is de rol van de vrouw tegenwoordig mak kelijker dan vroeger - Depressie en lusteloosheid bij vrouwen - De behan deling van de vrouw door doktoren en specialisten - Vrouw in de reclame. Zelfs een boerenkoolavond en verder diverse avonden waar er gewoon ge zellig een drankje geschonken werd en er wat gebabbeld kon worden. Belangrijk voor het vrouwenkafé is de subsidie die aangevraagd is. Tot nu toe konden de vrouwen alleen uit eigen middelen b.v. een film huren waarna de aanwezigen iets moesten storten om het tekort aan te vullen Na het welkomstwoord ging een groep vrouwen uit het kafé op het po dium staan samen met de begeleiding en het kabaret kon beginnen. De tek sten van de liedjes waren hoofdzakelijk zelfgemaakt en door het veelvuldig oefenen kwamen dit geweldig naar vo ren. De teksten die hier tussendoor ge sproken werden kwam hoofdzakelijk uit vrouwenbladen. Deze waren soms scherp, soms ontzettend leuk. Na een paar uur geluisterd en mee gezongen te hebben waren de vrouwen erg enthousiast en het applaus was dan ook erg lang. Hierna kon men wat hap jes eten en fijn napraten. Hieronder vindt u de tekst van een van de liedjes: Gisteren sprak ik iemand en die deed me een verhaal, ze zei 't is wel moeilijk, maar ik snapte 't allemaal. nou die vrouw heeft geen moraal. 's Morgens in de vroegte, wipt haar man uit bed hij gaat snel naar beneden en dan wordt er thee gezet en die vrouw blijft mooi in bed. Tegen half negen stapt ze in haar slee en als ze goede zin heeft neemt ze ook de kinders mee, maar 't is heel soms ja, vaak nee. Haar man is erg lui, zegt zij hij blijft lekker thuis hij zorgt voor de plantjes en voor etens waar in huis volgens mij is dat niet pluis. 's Middags belt ze op en vraagt hem hoe het gaat hij zegt dat hij gestoft heeft en ook klaar is met de vaat en wil kletsen in de straat Ze zegt dan. moet je 's horen, wat heb je in de pan ik hoop dat het geen boontjes zijn, daar kots ik bijna van 't is toch zielig voor die man Als haar werk gedaan is, sluit ze haar kantoor gaat binnen in 'n kafeetje en zakt nog even door dat vind ik ontzettend goor Haar man zit in de keuken, de kinders voor de buis het eten staat te pruttelen, want mama komt zo thuis en dan wil ze rust in huis. Als de slee de straat inrijdt, pakt hij snel haar krant hij ruimt gauw nog wat rommel op, soms loopt het uit de hand en dan schreeuwt ze moord en brand 's Avonds om een uur of acht, de kin ders zijn naar bed schenkt hij nog eens koffie in. de kast wordt aangezet tegen elf gaan ze naar bed Tussen de koele lakens, voelt hij zich zo moe maar zij wil dan nog vrijen en tenslotte geeft hij toe ja, tenslotte geeft hij toe. „Het aardige van uniformen is, dat je er allemaal hetzelfde uit ziet."

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13