POLITIE mersfoorts Kamerkoor zingt ten van renovatie van Dorpskerk Promotie De Eemelaar uitgebreid gevierd Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 15 JUN11978 LEUSDEN - Dit is eigenlijk een op- »ep aan alle koordirigenten en -leden in Amersfoort en Leusden. En natuurlijk aan de leden van de Nederlands Her vormde Kerk in Leusden, en aan alle Belangstellenden, in Amersfoort en i.eusden, die het Amersfoorts Kamer- Koor een goed hart toedragen. Het Amersfoorts Kamerkoor geeft op dinsdag 20 juni om 20.00 uur een (be langeloos) konsert in de Dorpskerk aan i9e Arnhemseweg in Leusden-Zuid. Ten bate van de renovatie van deze kerk. Per persoon zal een toegangsprijs van 2,50 worden gevraagd. De opbrengst van deze publieksbijdragen komt ge heel ten goede aan het Renovatiefonds van de Dorpskerk ENGELSE ANTHEMS Op het programma van het koor staan de volgende werken In de eerste plaats zullen een aantal Engelse an thems uit de 17e eeuw ten gehore wor den gebracht Van John Blow het 4 stemmige Behold oh God our defen der," uit.Anthems for de Coronation of William and Meery Van een tijdgenoot van Blow. H. Pureed, zal het koor zin gen. Remember not Lord our of fences Dit is een 5 stemmiqe anthem. Uit het begin van de 17e eeuw, de tijd van Queen Elizabeth and James.I. da teert de anthem van Th. Weelkes, die 5 stemmig is gezet:.Lord to Thee I make mij moan." BERMBRANDJE Een bermbrandje brak zaterdag 3 ju ni uit op de Centrumweg bij de Ba- voortseweg. De brandweer was snel ter plaatse, en bluste het brandje. EENZIJDIG ONGEVAL Zaterdag 3 juni wilde de heer Y. uit Kampen met zijn Ford Taunus van de Hessenweg de Verjaeghde Ruyterweg oprijden Er worden werkzaamheden op de Hessenweg verricht, en de heer raakte met zijn auto vast in het zand van de Hessenweg. Hij gaf vol gas om aan deze blokkade te ontkomen, en schoot op het asfalt naar voren. Hij raakte aan de linkerkant van de weg een hek, en kwam rechts tot stilstand egen een schuur De inzittende M uit Deventer moest met een hoofdwond naar het Eli- sabeth-ziekenhuis worden vervoerd, kon later weer naar huis worden ver voerd. De auto werd beschadigd. AUTO IN SLOOT Zaterdag 3 juni raakte de heer F. J. L uit Achterveld om 23.30 uur in een bocht van de Asschatterweg de macht over het stuur van zijn auto. gekoppeld aan een aanhangwagen, kwijt. Hij be landde in de sloot, en haalde zelf met een landbouwtrekker de vervoermid delen weer uit de greppel Er was geen schade KADAVER GEVONDEN Op de Asschatterweg bij de brug over het Valleikanaal werd op zondag 4 juni een kadaver aangetroffen. De politie heeft het kadaver doen verwijderen AUTO IN SLOOT Ter hoogte van de bankgirocentrale vloog op zondag 4 juni een auto uit de bocht van de Zwarteweg. De Fiat werd bestuurd door de heer W. K. uit Leus den De chauffeur reed met te hoge snelheid en raakte de macht over het stuur kwijt. De auto belandde in de sloot. Er is een verkeersrapport opge maakt FIETS GESTOLEN Bij het zwembad werd op zondag 4 juni een fiets gestolen onderzoek voort. Het natuurvernielers- team zal in elk geval voor de schade van de laatste 13 bomen aansprakelijk worden gesteld BROMFIETS GEVONDEN Een bewoner van de Grifthorst vond op zondag 6 juni een bromfiets in de struiken van de Bavoortseweo tussen de Rossenberglaan en de Breehoef- laan Het verzekeringsplaatje was: TPV 003 De politie onderzocht de vondst. VERKEERSREGELEND OPTREDEN Op zondag 4 juni werd omstreeks 12.00 uur politieassistente verzocht in verband met de grote drukte bij het Henschotermeer Alle parkeerplaatsen bij het meer stonden vol De auto's stonden op de Zeisterweg in file te wachten om een plekje te vinden De politie trad op om het verkeer ter plaatse te regelen AANRIJDING Dinsdag 30 mei vond op de Prinses Margrietlaan te Leusden-zuid een aan rijding plaats Op de Prinses Margriet laan stond een trekker met oplegger geparkeerd De vrachtauto, bestuurd door de heer A. J. uit Eist, was bezig deze trekker te passeren, toen er van de kruising een auto naderde. Deze personenauto werd bestuurd door mevrouw Van D uit Leusden Zij over zag de situatie niet, en botste frontaal op de trekker Er ontstonden gelukkig geen per soonlijke verwondingen De personen auto van mevrouw Van D werd ernstig beschadigd BROMFIETSER IN DE KNEL Dinsdag 6 juni kwam omstreeks 12 50 uur een bromfietser in de knel op de Hamersveldseweg. 't Liep allemaal nog goed af De heer R G S uit Leusden was met zijn vrachtauto op de Hamersveldse weg aan het manoeuvreren Hij stond op een parkeerstrook, en reed achter uit. Op het moment, dat de heer S. zijn vrachtauto liét vooruitrijden, werd hij van rechts ingehaald. Het was de heer H van P. uit Zeist, die op zijn bromfiets passeerde De vrachtwagenbestuurder merkte de bromfietser niet op. en deze werd tegen een geparkeerd staande auto gedrukt Wonder boven wonder liep de heer Van P geen letsel op. Er ontstond al leen materiele schade. cipeerde de Franse literaire kunst, en het was Pierre de Ronsard, die zich aan het hoofd van een nieuwe dichterskring stelde, die de „Pléiade" heette. Joachim du Bellay was de theoreticus van deze kring. Ronsard was op 18 jarige leeftijd doof geworden, en voelde zich daardoor buitengesloten uit het mondaine leven, waarvan hij zo hield Heel zijn leven bleef hij de kulturele vormen bewon deren, en was hij verliefd op de liefde. De Franse basisschool - Kindertjes dragen op charmante wijze zijn be roemdste gedichten ,,La rose: Cas- sandre" en ,,A Hélène" voor. Het Amersfoorts Kamerkoor, dat reeds eerder in de Dorpskerk optrad, verdient een ruime belangstelling. Het is een koor, dat op een zéér goed nivo staat. Het is samengesteld uit Amers- foorters èn Leusdenaren. Het koor staat onder leiding van de dirigent Jos Leus- sink. FRANSE CHANSONS BOOMVERNIELERS GEPAKT In de nacht van donderdag 8 op vrij dag 9 juni slaagde de politie te Leusden erin de boomvernielers in de kraag te vatten. De afgelopen tijd werden er op de Centrumweg reeds tien jonge boomp jes door vandalen vernield Door at tente omwonenden kon de politie ervan op de hoogte worden gesteld, dat de boomvernielers weer aan het werk waren De politie was snel ter plaatse. en dit keer konden de jongens op heter daad worden betrapt. Alles wat er nog stond op de Cen trumweg: dertien stuks jonge bomen, was omgeknakt. De jongelui, die onder invloed van enig geestrijk vocht verkeerden, waren allen afkomstig uit Leusden-zuid Het zijnde20-jarige J A. M. E de 18-jarige R. R. C en de 17-jarige R. v. d. W. De politie, die nog niet heeft kunnen achterhalen of de eerste tien bomen ook door dit drietal zijn vernield, zet het Eén van de 23 jonge boompjes, die door jongelui langs de centrumweg werden vernield De schade bedraagt 35.000 De daders konden door de politie worden aangehouden PONY AANGEREDEN De motorrijder J. van D. uit Leusden reed woensdag 7 juni om 7.00 uur op de Heetvelderweg in de richting Wouden berg Plotseling stak een pony, die uit de wei was losgebroken, de weg over. De motorrijder kwam met de pony in botsing. In verband met rugklachten moest de onfortuinlijke motorrijder naar het ziekenhuis worden vervoerd. De mo torfiets werd beschadigd De pony werd aan het hoofd gewond. De eigenaar van de pony is verzekerd. TWEE AUTO S BESCHADIGS OM DAT DERDE STOPTE Op de Noorderinslag vond op vrijdag 9 juni om 8 50 uur een beschadiging van auto's plaats, terwijl de auto die een en ander veroorzaakte, dóórreed Bij de kruising met de Groene Zoom stopte een auto De bestuurders van de erachter rijdende auto's, de heren G J V. uit Leusden en B D uit Leersum, konden niet tijdig genoeg stoppen, en botsten De reden van het plotseling stoppen van de eerste auto is niet bekend. De auto reed na de botsing weg De auto bestuurder uit Soest, zal hierover wor den gevraagd. De politie is doende met het onderzoek. FIETSER GEWOND Een fietser raakte gewond bij een aanrijding, die op dinsdag 6 juni plaats vond op de Noorderinslag De fietser, de heer A R. uit Breda, reed zonder qoed uit te kiiken. komend van de Hamersveldseweg, de Noorder inslag op. Op dat moment naderde de heer J P. A W uit Leusden in zijn Saab De fietser werd door de auto gegrepen, en moest met een hersenschudding en een gekneusde vinger naar het zieken huis worden overgebracht De fiets werd vernield De auto werd aan de rechterzijde be schadigd. PROCES-VERBAAL OPGEMAAKT WEGENS GELUIDSHINDER Verschillende malen werd er door de omwonenden geklaagd over ge luidshinder op de Akkerwinde Daar werden tijdens het mooie weer veel feestjes in de tuin gegeven. Vaak tot zeer laat in de avond, zonder dat men rekening wenste te houden met men sen die op dat late uur normaal wilden en/of moesten slapen De politie nam de zaak in onderzoek, en op vrijdag 9 juni moest propes-verbaal wegens ge luidshinder worden opgemaakt BROMFIETS GEVONDEN Op de Dodeweg werd op vrijdag 9 juni een bromfiets merk Mobilette met verzekeringsplaatje MLB 557 gevon den De bromfiets werd door de politie overgebracht naar het groepsburo. Om half één 's nachts deed de heer T uit Leusden aangifte van de diefstal van zijn bromfiets. Hij had op de Dodeweg pech met zijn bromfiets gekregen en deze daar achtergelaten Gerustgesteld kon de man zijn kar retje weer in bezit nemen VALPARTIJ Een groepje fietsers was op maar dag 5 juni van een school in Hilversui op weg naar het Leusdense CJV-kamj Op de Kolonel van Royenweg ontston een valpartij. Een van de leerlinge moest voor de behandeling vs schaafwonden naar „De Lichtenberc worden overgebracht. BRANDJE Om 15.00 uur in de ochtend ontdek' één der leraren een brandje op ,,Dc Bosco". In één van de overblijflokale op „Don Bosco" had men waarschijnli een smeulende sigaret achtergelatei Tot 3.30 was er een feest geweest va de jongens, die afzwaaiden. Met een brandblusser kon dit beg van een brandje worden geblust trage en gordijnen waren inmiddels rook en vlam opgegaan DIEFSTAL FIETS Donderdag 8 juni deed de heer I i, Renkum er bij de politie aangifte va dat de fiets van zijn zoon reeds vóór paasvakanite in Leusden was ois vreemd. De fiets was een Birminghs, Special, type Quicksilver, zwart rr chroom. CONTAINER BRANDDE Mevrouw B. uit Leusden was zo tent de politie er op te wijzen, dat ej container bij „De Spar" in brand stor' De brandweer bluste de container houd De oorzaak is vermoedelijk b dadigheid De daders zijn onbekend De komposities van Cl Ie Jeune, Or lando di Lasso en Jannequin. In de kompositie van Jannequin zingen de alten, de tweede en de eerste sopranen één partij, en de tenoren zijn gesplitst in 1e en 2e tenoren, met afzonderlijk de bassen. Een zéér unieke opstelling! Van een tijdgenoot van Ravel, Flor. Schmitt, wordt een mooie, maar wel moeilijk te zingen kompositie uitge voerd. Vierstemmig met kleine inter vallen. Uit de 18e eeuw dateert „Laboravi" van Jean Philippe Rameau. Deze was aanvankelijk klavecimbelkomponist Toen hij eenmaal in Parijs woonde, hield hij zich ook bezig met de mu ziektheorie, en komponeerde hij opera's Als toonbeeld van een goede fuga maakte hij „Laboravi". Van Monteverdi, uit het begin van de 17e eeuw, worden twee Italiaanse madrigalen uitgevoerd In de stukken van Monteverdi komt een counterpartij voor. Bij koren als het Kings College Choir en het Cambridge Choir vormen de hoge jongensstemmen de counter partij. Bij het Amersfoorts Kamerkoor nemen de sopranen en alten de counterpartij voor hun rekening. HENDRIK ANDRIESEN Met het repertoire van Monteverdi en zijn tijdgenoten heeft de Nederlandse komponist Hendrik Andriesen grote af finiteit. Ook het land Italië heeft hem meer dan eens geïnspireerd. Zoals in zijn 3 Canzoni, in 1958 gemaakt op Toskaanse volksgedichten Het groot ste gedeelte van dit werk is vier stem mig. Sommige delen in het begin zijn opgezet als fuga. De dirigent is er bijzonder op gesteld om in de ekspressie van dit stuk kwa tekst en melodie een grote schakering aan te brengen. Waar spreek- en muzi kaal aksent tegen elkaar in gaan, dient het koor met een.uiterste koncentratie deze delen op de juiste manier te bren gen. De kompositie krijgt dan een grote reikwijdte. Koorliefhebbers in Amersfoort en Leusden: noteert u de datum in uw agenda, en gaat u luisteren naar het laatste konsert, dat het Amersfoorts Kamerkoor dit seizoen geeft. 20 juni. 20 00 uur. Dorpskerk, Arnhemseweg. Leusden ACHTERVELD - In verband met het behalen van het kampioenschap In hun afdeling moest het zon dagsteam van de LTV „De Eemelaar" nog een promotiewedstrijd spelen. Dit evenement vond zondag 11 juni plaats op de Eemelaar-banen in Achterveld. Het was voor de eerste maal in het bestaan van „De Eeme laar" dat een gemengd team er in is geslaagd in de landelijke zon dagscompetitie de vijfde en laagste klasse te verlaten. In een met veel spanning tegemoet gezien promotie-duel tegen de Delftse Studenten II bleek De Eemelaar I duidelijk de sterkste. Met 7-1 werd ge wonnen van het toch zeer goede team van de Delftenaren. De grote schare supporters kon verschillende malen genieten van schitterende staaltjes tennis. Gezien het zondag vertoonde spel zal het Eemelaar-team I, bestaande uit de dames Ineke Eijsenfeld en Wil Jehee en de heren Henk Eek en Rob Lan- gereis, in het volgend seizoen in de vierde klasse zeker een goed figuur slaan Na afloop van de wedstrijd feliciteerde de voorzitter van De Eemelaar de heer Nol Wessels het winnende team met hun promotie. Tevens bood hij de spe lers bloemen aan Ook de Delftenaren hadden een spre ker bij zich die zich in een kort toe spraakje tot het volk richtte en hierbij ook zijn felicitatie aanbood. De muziekvereniging DWS was bij het bekend worden van de promotie ook weer zo present en bracht het win nende team een serenade. Dit was nog niet alles want door de heren-leden Jos Plijnaar, Dick Edzes, Siem van Wierin- gen. Jan van Essenburg en Fred Huls hof werd nog een zeer geslaagde sere nade ten gehore gebracht Begunstigd door het zeer mooie weer. - het lijkt wel of De Eemelaar bij de evene menten daar een abonnement op heeft - werd de rest van de middag heel gezellig het promotiefeest gevierd De uitslagen waren: Henk Eek - Erik de Groot 6-3 6-2 Rob Langereis - Gert Jan v.d. Hoe ven 7-6 6-7 7-5 Ineke Weijsenfeld - Thea v Veen 6- 1 6-2 Wil Jehee - letje v Meurs 6-3 6-1 Rob Langereis/Henk Eek - Rob Kievits/Erik de Groot: 4-6 3-6. Ineke Weijsenfeld/Wil Jehee - Thea v. Veen/Liesbeth v Deelen: 6-4 6-1 Ineke Weijsenfeld/Henk Eek- Liesbeth van Deden/Rob Kievits: 6-3 6-2. Wil Jehee/Rob Langereis - letje v. Meurs/Gert Jan v d Hoeven: 3-6 6-3 6-1. SOLISTISCHE MEDEWERKING Dan zingt het koor een aantal Franse chansons uit de 16e eeuw. Vier van deze chansons zijn op tekst van de dichter Ronsard Ronsard is een dich ter, die met zes vrienden, tegen het midden van de 16e eeuw een nieuwe impuls gaf aan de Franse dichtkunst De dichtkunst van die tijd was. na de periode van Frangois Villon, tot deka- dentie vervallen. De dichters vervielen tot rijmelarij In het begin van de 16e eeuw gaf Italië het voorbeeld van een hernieuwde kunst, die door de klassie ken werd gevoed. De Franse dichters immiteerden aanvankelijk déze klas sieke modellen en hetPétrarquisme" ontstond. Maar geleidelijk aan eman- Ook het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten is begonnen met het opleveren van woningen in de Tweede Fase. Jongstleden maandag kon als eerste het huis rechts op de foto aan de toekomstige bewoon ster worden overgedragen. Een en ander ging niet met feestelijkheden gepaard. Het Bouwfonds wil liever wat doen, wanneer wat meer bewo ners hun huis hebben betrokken. Aan het programma werken mee Renée Bosch, die op de gamba enkele werken van M Marais zal spelen, een komponist uit het begin van de 18e eeuw. De organist Pieter Leebeek zal enkele stukken ten gehore brengen uit de 17e eeuw. Het konsert in de Dorpskerk is voor het Amersfoorts Kamerkoor de afslui ting van het winterseizoen 1977-1978.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15