lensden L OER OP DEZE WEEK IN DE GEMEENTE vaste week-aktivheiten tweede fase ter visie een f riddertoernooi op een kasteel brandje i Ergens op Bottelroos Is op zondag 26 mei een schoorsteenbrandje uit gebroken, schreven wij vorige week In de rubriek „Politiedagboek". Oor- raak, zo werd ons door de politie verteld: niet geveegd. Nee, zeggen de desbetreffende bewoners, zo zat hef helemaal niet. Was wel degelijk geveegd, wij zijn nette mensen, maar er zit ergens een konstruktiefout in de schoorsteen. Politie zegt, dat de Leusder Krant zelf maar zou hebben gezegd, dat de schoorsteen niet was geveegd. Foei, politiemensen toch! Waarom zouden wij dat nou zeggen? Daar is toch geen enkele reden voor? Laten we het er maar op houden, dat de desbetreffende politieman een beetje versuft raakte door al die rook, of zo. Wij hebben in ieder geval geen last van die rook gehad israëlische ambassa deur op bezoek fancy rommel fair blijhof: zaterdag van tien tot tien hengelaars opgelet slotavond de weg wijzer zwembadwetens waardigheden vervolg op pagina 22 ..Het is zo weer rustjg, het meisje brengt de kinderen naar bed." omhak ..Ik heb de bomen, ken moet. een merkteken gege ven." ACHTERVELD Donderdag 15 juni: bejaardensoos 13.30 uur, Ons Gebouw. Dinsdag 20 juni: Welfareclub Zon nebloem, 9.00 uur, Ons Gebouw. Woensdag 21 juni: handwerkhob- byclub. 9.00 uur, Ons Gebouw. Donderdag 22 juni: bejaarden soos, 13.30 uur, Ons Gebouw. Donderdag 22 juni: buitengewone ledenvergadering De Eemelaar D'Ouwe Peerdestal, 20.15 uur. LEUSDEN Zaterdag 17 juni: Terrein Blijhof- Ansfriduslaan - grote fancy-rom- mel-falr- Blijhof/Lisiduna, van 10.00 tot 22.00 uur. Zondag 18 juni: Eetcafé/galerie De Hakhorst. Noorderinslag/Waarden, 13.00 uur: zomerconcerl - docenten Muziekschool Leusden. met aan sluitend opening zomerexpositie in de galerie. Zondag 18 juni: Natuurwandeling IKV, afd. Amersfoort e.o. 14.00 uur, start ingang Landgoed Schothorst- ingang Hamseweg Hoogland. Woensdag 21 juni - Openb. school De Wegwijzer - 't Ros Beyaart - 20.00 uur Kindermusicucal - zesde klas - slotavond. Opgave van vaste wekelijkse aktiviteiten kunnen vóór de eerste van de maand gericht worden aan: redaktie Leusder Krant. Loep op Leusden, Postbus 11Leus den/Centrum. Alleen schriftelijke opgaven worden geplaatst. Geeft u tijdig eventuele wijzigingen door? SPEEL- EN REKREATIEVERENIGING BLUHOF Filmvoorstellingen voor de jeugd Iedere laatste woensdag van de maand om 13.30 uur en om 15.30 uur. Gebouw Blijhof. Ansfriduslaan JEUGDCLUBS 't CLAEVERENBLAD (Van de Hervormd-Gereformeerde Jeugdraad.) Jeugdclubs Voor 5 tot en met 7 jarigen: elke woensdagmiddag van 14.30 - 16 uur. Voor 8 tot en met 10 jarigen elke maandagavond van 18.30 uur tot 20 uur Voor 11 tot en met 13 jarigen: elke woensdagavond van 19.00 tot 20.30 uur Voor 14 en 15 jarigen: elke vrijdagavond van 19.30 tot 21.30 uur Voor 16 jaar en ouder- elke donderdagavond van 20 u. tot 22.50 uur JEUGDCLUBS: In het Trefpunt. Arnhemseweg Leusden-Zuid. tel. 41040 Voor 7 tot 8 jaar: elke maandagavond van 18.30 u. tot 20 00 uur. voor 10 tot 12 jaar: elke woensdagavond van 19.00 u. tot 20.30 uur voor 13 tot 15 jaar: elke vrijdagavond van 19 30 u. tot 21 uur Soosavond Iedere zaterdagavond Alle aktiviteiten worden gehouden in gebouw ,,'t Claeverenblad", Hamersveldseweg hoek Centrumweg - Leusden/Centrum. STICHTING R.K. JEUGD- EN JONGERENWERK Elke zaterdagavond: Dansen (op platen of op muziek van groep) Elke zondagmiddag Dansen (idem) Elke dinsdag en vrijdag: vanaf 19 uur - jongeren-instuif Filmavonden Iedere eerste donderdag van de maand. De aktiviteiten worden gehouden in het gebouw ,,De Til" aan de Hamersveldseweg. hoek Bavoortseweg. VROUWENKAFEE Het Vrouwenkafee Leusden is geopend: 1e en 3e dinsdagmorgen van de maand van 9.30 tot 12 2e en 4e maandagavond vanaf 20 uur. De bijeenkomsten worden gehouden in het eetcafé De Hakhorst, einde Noorderin slag. Alle vrouwen zijn van harte welkom. ZONNEBLOEM Bejaardensoos: iedere dinsdag van 14 tot 17 uur Handwerkdub: iedere donderdag van 14.30 tot 17.00 uur Deze bijeenkomsten worden gehouden in de Johanneshoeve, Hamersveldseweg 40 - Leusden/Centrum UNIE VAN VROUWELIJKE VRIJWILLIGERS (UW) Seniorensoos iedere donderdagmiddag van 14 tot 16.30 uur. Kantine sporthal Groenhouten. De Meent. Leusden/Centrum Seniorensoos iedere dinsdagmiddag van 14 tot 16.30 uur Roda-clubgebouw. Burg. Buiningpark. Voor de senioren van Leusden/Zuid. AMNESTY INTERNATIONAL Iedere eerste dinsdag van de maand van 19.30 tot 22 uur. Johanneshoeve. Ha mersveldseweg 40 - Leusden/Centrum. BIBLIOTHEKEN Nieuw Langenbeek: Leusden/Centrum dinsdag van 14 tot 17.30 uur en van 18 30 u. tot 21 uur woensdag van 10 tot 12.30 uur en van 14 u. tot 17.30 uur donderdag van 18.30 u. tot 21 uur vrijdag van 14 u tot 17.30 uur en van 18 30 u. tot 21 uur zaterdag van 10 u. tot 12.30 uur zondag en maandag gesloten Boekenmolen - Leusden/Zuid maandag van 14 u. tot 17 uur dinsdag van 19 u. tot 20 uur donderdag van 14 u. tot 17 uur vrijdag van 18 30 u. tot 20 uur Achterveld vrijdag van 19 u. tot 20 uur zondag van 10.30 u. tot 12 uur dinsdag va 15.15 u. tot 16 30 uur OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas kunt u bellen naar mevrouw B. Hassink, Azuriet 17. telefoon 43132, Leusden-Centrum PROGRESSIEF LEUSDEN De fraktie van Progressief Leusden komt iedere dinsdag vóór de raadsvergadering bijeen om (in het openbaar) de raadsagenda te bespreken. Vanal mei: Hamersveldseweg 5. „LATENT TALENT" Cursussen door en voor inwoners op het gebied van kreatieve handvaardig heid, moderne talen, hobby en techniek, maatschappelijk en culturele onderwer pen Het huidige cursusprogramma loopt in mei af. Het najaarsprogramma zal eind augustus worden verspreid. Nadere inlichtingen: tel. 41580 of 42992. Ansfriduslaan. Zaterdag (17 juni) gaat het gebeuren. Het belooft een groots evenement te worden, waar bij niet alleen de kreatieve evene menten en de fancy-fair hoogte punten zijn, maar waarbij ook veel aandacht is geschonken aan de rommelmarkt. Zoals het er nu uitziet, zullen de Leusdenaren heel wat in teressante zaken op die rom melmarkt kunnen aantreffen, de moeite van een bezoek zeer zeker ruimschoots waard. U krijgt vast spijt, als u niet komt en later hoort wat er allemaal was te vinden in de verschillende rommelmarkt- kraampjes. Maar dat niet alleen. De „Fancy-rommel-fair" heeft nog véél meer te bieden van 's morgens tien uur tot 's avonds tien uur. Om maar eens wat te noemen: na de muzikale openingen door Lisidu- na (op zich al het beluisteren waard) is er op de fancy-fair afdeling veel plezier te beleven met de grabbelton, de verfcentrifuge, paal klimmen, hengelen, ringwerpen, timmeren in detimmerhoek, vrolijke keuken, blik gooien, postzegels ruilen, ruil-aktie centra-plaatjes, koekhappen, zak- lopen etc. Al deze kramen worden 's middags om half twee geopend. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen, dat u vanaf 's morgens tien uur niets te doen hebt op het uitgebreide Blij- hof-terrein. Na het concert van Lisi- duna begint om half elf de leuke smurfen-wedstrijd, terwijl vanaf 11 uur ieder uur een film wordt ge draaid. Vanaf elf uur wordt er ieder half uur een prijs uitgereikt voor de hoogste score in de sjoelwedstrijd. Vanaf half twaalf wordt elk uur hel rad van avontuur gedraaid met prachtige prijzen. En wie zo tegen de middag honger begint te krijgen, geen nood: de poffertjeskraam en de pannekoekenkraam gaan om twaalf uur open. Als alles goed gaat krijgt Leusden straks een ponyboerderij. Uw kin deren kunnen de sfeer alvast proe ven tijdens deze groots opgezette fancy-rommel-fair, want vanaf één uur kunnen de kinderen ponyrijden in de tuin. Blijhof/Lisiduna hebben daar twee pony's voor beschikbaar. Wie zelf eens wil luisteren naar de geluidshinder die bij het schieten op kan treden, moet niet verzuimen de schiettent alle eer aan te doen. Ook al wordt met lichte munitie geschoten. Ook hier kan men prijzen winnen, maar dan moet natuurlijk wel de roos geraakt worden. Omstreeks zes uur zullen de prij zen van de Smurfenwedstrijd wor den uitgereikt. Het avondprogramma liegt er overigens ook niet om. De organi satoren zijn er in geslaagd om voor de avond een schitterende film voor u te reserveren. Het is de Franse speelfilm „Wat niet weet, wat niet deert' met de beroemde Franse ko miek Louis de Funès. De moeite waard. Kaarten voor deze speelfilm kan men bij de ingang kopen voor 2,50 gedurende de fancy-rommel- fair. Na de speelfilm kan er nagepraat worden, gedanst worden of wat men maar wil. Niet zonder muziek, want de eigen huisband van Lisiduna is present om voor de muzikale sfeer te zorgen. De Blijhof/Lisiduna fancy-rom mel-fair is de moeite van het bezoe ken alleszins waard, dat is zeker. Overigens kunnen de organisa toren best wat vrijwillige hulp ge bruiken, want er zal heel wat man- en vrouwkracht nodig zijn om alles op rolletjes te laten verlopen. Is er bij voorbeeld iemand, die het leuk vindt om voor de koffie e.d. te zorgen? De organisatoren houden zich aanbe volen. Graag een telefoontje aan llo- na v. d. Burg, tel. 42252. Hebt u bovendien nog rommel voor de rommelmarkt (iets wat u niet meer gebruikt en wellicht al jaren op zolder ligt of steeds maar in de weg heeft gelegen), u kunt uw spulletjes nog steeds kwijt bij de organisato ren. Vanaf donderdagmiddag 17.00 uur is er konstant iemand aanwezig op het Blijhofterrein aan de Ans friduslaan om uw oude spulletjes in ontvangst te nemen. Kijk voor alle zekerheid nog eventjes rond, mis schien hebt u nog wat. Tenslotte: niet vergeten, zaterdag 17 juni van tien tot tien, Blijhofterrein aan de Ansfriduslaan de groots op gezette fancy-rommel-fair. Als u komt draagt u bij tot de uitbreiding van het Blijhofgebouw, dat al ge ruime tijd te klein is om alle aktivi teiten van zowel Blijhof als Lisiduna te kunnen herbergen. Jong en oud: kom naar Blijhof. Met ingang van maandag 19 juni a.s. ligt het (gedeeltelijk) door Gede puteerde Staten goedgekeurde be stemmingsplan „Leusden-centrum tweede fase" gedurende één maand ter inzage bij de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Stads ontwikkeling, kamer 51, 's morgens van 9.00 uur tot 12.30 uur. Zij die reeds eerder bezwaarschriften heb ben ingediend bij G.S. ten aanzien van dit plan kunnen - zo nodig - op nieuw bezwaren indienen maar nu bij de Kroon (Raad van State, afdeling voor geschillen van bestuur). Dol enthousiast reden vrijdag 2 ju ni 60 kleuters van de Hobbit, ver kleed als ridders en jonkvrouwen met twee huifkarren naar kasteel Maarsbergen om aldaar deel te ne men aan een riddertoernooi. Spel letjes, zoals: boogschieten, koekslaan, ringsteken, speerwerpen enz. werden in de morgenuren ge daan, daarna volgde een gezelige picknick onder de koele bomen (het was die dag 30 graden C). 's Middags moest er tijdens een spel een draak verslagen worden, die een prins en een prinses vlak voor hun huwelijk gesloten zou worden, verslonden had. De ridders en jonkvrouwen moesten eerst talrijke opdrachten uitvoeren: o.a. een namaakdraak be kogelen, een aan stukken gescheur de foto van prins en prinses weer bij elkaar zoeken, de draak met vuur bangmaken en tegelijkertijd een worstje roosteren, enz. Om kwart over twee was dit spel teineinde en konden de kinderen moe gestreden naar school terug keren. U hebt het natuurlijk allang in uw agenda genoteerd, maar toch komen we er nog even op terug: de fancy- rommel-fair van Blijhof en Lisiduna ten bate van de uitbreiding van het Blijhof-gebouw op het terrein aan de Het Dienstencentrum van de ge reformeerde kerken aan de Bur gemeester de Beaufortweg kreeg vorige week de Israélische ambas sadeur in ons land, de heer S. Argov, op bezoek. Vertegenwoordigers van de organen die zich namens vier protestantse kerken (de Nederland se Hervormde Kerk, de Gerefor meerde Kerken de rihricteliike Ge reformeerde Kerken en de Bond van Vrije Evangelische Gemeenten) be zighouden met de verhouding tus sen Kerk en Israël, waren naar Leus den gekomen om voor het eerst de hoogste vertegenwoordiger van de regering van Israël te ontmoeten. Met de ambassadeur, die vergezeld werd door de heer J. Kinar, eerste secretaris van de ambassade, werd gedurende enkele uren op informele wijze van gedachten gewisseld over allerlei actuele zaken. Het gesprek had zowel betrekking op de situatie in en om Israël als op ontwikkelingen in de dialoog tussen kerk en Israël, zoals die de laatste jaren steeds in dringender gestalte krijgt door de activiteiten van de vier Kerk en Is- raël-organen. Op de foto: van links naar rechts: mr. L. J. van der Burg, mevrouw H. L. van Stegeren-Keizer, ds. G. H. Cas- suto, ambassadeur S. Argov, H. J. Mélis, dr. T. Brienen, ds. M. Drayer, de eerste secretaris van de am bassade J. Kinar, ds. J. de Jong en ds. J. C. K. Llttooy (foto Ben Kool). iemand ziek is dan wel ligt te zonnen. Gebeurt deze waarschuwing niet aan ons (om welke reden dan ook) laat dan toch je vriend(in) niet alleen naar huis gaan. Nu we toch bezig zijn: Laat niet als dank voor 't aangenaam verpozen, ons de friteszakjes en de dozen. Laten we het met ons allen fijn houden. Wij wensen een ieder nog veel zon en zwempleziert", aldus de heer A. Grit, chef van het zwembad „Ba- voort". Onder deze alartoerende kop ont vingen we van mevrouw J. Putman- Schroor het volgende epistel. Wij geven haar noodkreet graag aan u door: Waar zijn we nu eigenlijk mee be zig? Dat u in ons onvolprezen wan delpark „Princenhof" vist is daaraan toe; maar laten we er geen grote vuilnisbak van maken. Als u alle plastic zakken, papieren zakken en visvoer zo maar laat slingeren is het in de kortst mogelijke tijd een rotzooi en we zijn juist zo blij met dat park. Misschien een idee voor de ge meente aan het begin en eind een papierbak te plaatsen? De leerlingen van de zesde klas van de openbare basisschool De Wegwijzer houden op woensdag 21 juni a.s. in de grote zaal van 't Ros Beyaart de slotavond ter gelegen heid van het feit, dat zij de school gaan verlaten. Om acht uur 's avonds zullen zij de musical „Een speel tuin? Het einde" voor de ouders spelen en zingen. De musical werd geschreven door Tom Brugman en Emile Koelink. De regie is in handen van mevrouw E. A. Adema-Dragt en mevrouw M. W. Reurslag-van Deur- x sen. De liedjes werden ingestudeerd onder leiding van de heer R. Klaren. De kostumering werd verzorgd door mevr. M. Bakker-Koldijk en mevrouw J. G. C. Schuiling-ter Brugge. De grime zal worden verzorgd door mevr. A. Lith-Apperlo. Het decor is van A. Borrius en J. A. H. van Rhee. „We hebben een tweetal gezellig drukke weken achter de rug in het zwembad „Bavoort" met dagen van over de 3000 bezoekers. Wat is er genoten van zonne- en waterbad. Nu zijn er helaas altijd mensen die pro beren het plezier van anderen te be derven. Zoals die jongens die meen den dat zij tijdens die drukte best keihard konden gaan voetballen, of probeerden die speciale badmuts te raken met een bal, een nietsver moedend kind een duw geven, zodat op de kant valt. Een dit soort baldadigheid „badmeesters" snel ge constateerd en er kan opgetreden worden. Helaas zijn er gevallen die niet door ons gezien worden. Klachten van ouders over handtastelijkheden gepleegd bij hun dochters. Dit ge beurt meestal onder water. Als het betreftende meisje niet bij ons komt en de jongen aanwijst, kunnen wij echt niets doen. Kom, meisjes, laat je niet leiden door valse schaamte en vertel het alsjeblieft! Wij doen er dan wat aan. Als er iemand onwel wordt, stuur dan vriend of vriendin. Tussen al die mensen kunnen wij niet zien of er

Leusder Krant | 1978 | | pagina 21