CML-WERKGROEP R.O.: Gemeentehuis aan Noorderinslag of op de oude plaats bouwen Receptie mevrouw G. van der Wal Wie doet er mee aan informatiemarkt? r Vy 7VY7XXX» Nieuw Langenbeek bestaat 1G0 jaar WINKEL DOORSNEDE C I Leusder Krant - ruimtelijke ordening DONDERDAG 15 JUN11978 (Van de redaktie). LEUSDEN - De we Leusden had dinsdagavond In het gemeentelijke voorlichtingscentrum nog al wat tijd nodig om haar toch al vrij volle agenda af te kunnen werken. Mede doordat deze vergadering de laatste was voor de zomervakantie en de vol gende pas op dinsdag 29 augustus a.s. wordt gehouden, was het zaak om de lopende zaken zoveel mogelijk af te handelen, ook al bleef er veel liggen, omdat nog niet voldoende Informatie voorhanden was om spijkers met kop pen te slaan. Dat was wel het geval met het (gewijzigde) draaiboek Lan- genbeek, waar uitvoerig over werd gediskussieerd, met name ten aanzien van de ontsluiting van deze wijk. De nieuwe gepresenteerde versie kon toch niet iedere goedkeuring wegdragen, omdat volgens verschillende leden de ontsluiting onvoldoende Is. De nota gemeentelijke huisvesting leverde een diskussie op ten aanzien van de plaats. Ongeveer de helft van de werkgroep was van mening, dat toch gezocht moest worden naar een situering op de huidige plaats van het gemeentehuis (oude en nieuwe gedeelte Hamersveldseweg/burg. De Beaufortweg), terwijl de andere helft wel akkoord kon gaan met De Hamers hof als vestigingsplaats, maar dan anders gesitueerd, op de plaats waar nu het warenhuis is gedacht. Op de valreep van de vergadering werd na de rondvraag nog de nieuwe schetsen van het bestemmingsplan De Biezen- kamp gepresenteerd, waarover nog vrij lang werd gepraat, zonder dat er eigenlijk op zo'n korte termijn al een zinnig woord over kon worden gezegd. Afgesproken werd, dat in de volgende vergadering de schetsen, bestemd voor de provinciale Utrechtse Welstands Commissie (PU WC), aan een nauw keurige beschouwing zullen worden onderworpen. GEMEENTELIJKE HUISVESTING De diskussie rond de gemeentelijke huisvesting (het nieuwe gemeentehuis) spitste zich toe op twee hoofdzaken. Aan de ene kant werd de suggestie ge daan om dit nieuwe gemeentehuis te bouwen op de plaats van de huidige in samenhang met de Biezenkamp, zodat twee belangrijke concentratie-punten in Leusden-centrum worden gekreëerd, aan de andere kant was men van me ning, dat het hoofdwinkelcentrum De I Hamershof de juiste plaats was, maar dan meer aan dekant van de Noord erinslag op de plaats, waar men nu het warenhuis heeft gedacht. Bij verplaat- I sing zou de evenementenhal ook in noordelijke richting gesitueerd dienen te worden, waardoor voor het waren huis plaats vrij kwam waar oorspronke lijk evenementenhal en gemeentehuis zijn gedacht. Rob Nord, die dit voorstel deed, moti veerde dit door te stellen, dat daardoor in feite toch enigszins het oude met het nieuwe Leusden wordt verbonden, te meer. omdat er toch al een kale plek zal ontstaan, als huize St. Ansfridus wordt afgebroken. Een gemeentehuis langs de Noorderinslag zal dan duidelijk een markant punt worden. Voorstanders van de bouw van het nieuwe gemeentehuis nabij de Biezen kamp, waren van mening, dat hierdoor de Biezenkamp een betere levenskans krijgt, terwijl bovendien het oude hart nog eens zal worden geaccentueerd. Bouwen van een gemeentehuis nabij de Biezenkamp zal in ieder geval bete kenen, dat het gebouw een veel ,,dorp- ser" karakter zal moeten krijgen dan wanneer het in De Hamershof zal wor den gebouwd. Beide suggesties zullen worden doorgespeeld aan het ge meentebestuur. Zoals bekend zal de raad in haar augustusraad moeten beslissen over de plaats, waar het nieuwe gemeente huis zal worden gebouwd. Het nieuwe gemeentehuis zal plaats moeten bie den aan 130 man personeel. Overigens werd ook vrij lang stil gestaan bij de volgens de werkgroep toch wat aan de krappe kant geproiekteerde aantallen parkeerplaatsen rond het nieuwe ge meentehuis in De Hamershof Daar zal in iedere geval aandacht aan besteed moeten worden. Na afloop van de diskussie (een beetje vreemde volgorde) gaf direkteur Gemeentewerken, de heer Pais, een toelichting op motiveringen van de commissie Gemeentelijke Huisvesting, die de nota heeft samengesteld. Hij wees de werkgroep erop, dat de com missie een voorkeur heeft voor bouwen in De Hamershof, maar dat nog niet is uitgesproken, waór het gemeentehuis zal verrijzen. ..Daarover zal in een later stadium over kunnen worden gepraat, want zoals bekend behoort de bouw van het gemeentehuis tot de tweede fase van het realiseren van het hoofd centrum." LANGENBEEK Naar aanleiding van het gewijzigde draaiboek plan Langenbeek. ging de werkgroep uitgebreid in op de even eens gewijzigde verkeersstruktuur in dit plan. Gevraagd werd nog eens te bekij ken, of het oude plan niet beter is, indien door de wijken Noordwijck/Akkerhoeve alsnog een verbindingsweg wordt aan gelegd, waardoor de ontsluitingsweg in Langenbeek enigszins kan worden ontlast, vooral als de Noorderrandweg- aansluiting op Rijksweg 28 een feit zal zijn. Volgens de heer Klinkenberg van de dienst Stadsuitleg zou dat vrij grote konsekwenties hebben, maar hij zegde toe dit te zullen bekijken. Met nadruk werd er op gewezen, dat wat betreft de architectonische vorm geving niet gestreefd moet worden naar woonverwantschap tussen de ver schillende onderdelen (zoals het draai boek met nadruk stelt), maar naar woonvermenging. Eentonigheid dient in ieder geval te worden voorkomen. DE BIEZENKAMP Op de valreep (de rondvraag was reeds achter de rug) werden de eerste (openbare) schetsen voor de uitbrei ding van het winkelcentrum De Biezen kamp getoond. Zoals bekend is het be stemmingsplan als zodanig reeds goedgekeurd en - met enkele uitzonde ringen - ook door de Kroon aanvaard. Veel speelruimte was er dus bij voor baat al niet. Volgens de eerste ontwerpen zal er in het uitbreidingsgedeelte plaats zijn voor in totaal elf nieuwe winkels en een su permarkt. Hoewel de tijd te kort was voor de werkgroep om al een zinnig oordeel over de tekeningen te kunnen vormen, was men er in het algemeen toch wel over eens. dat erg veel aandacht zal moeten worden besteed aan de ooste lijke vleugel van het bestaande ge deelte. (Bondsspaarbank, Chinees restaurant en juwelier). Volgens de eerste schetsen zal er niet veel leven digheid worden toegevoegd aan juist deze vleugel. Er zal - volgens de werk groep - gezocht moeten worden naar een manier, om dit toch wel belangrijke vacuum op te vullen. Meer parkeermogelijkheden zullen ook gewenst zijn, aldus de werkgroep in een eerste reaktie op de schetsen. In de volgende vergadering (na de zomervakantie) op 29 augustus, zal worden getracht te kunnen praten over de ontwerpen, zoals die zullen worden voorgelegd aan de provinciale wel standscommissie, zodat ook een oor deel kan worden gevormd over de to tale indruk van de uitgebreide Biezen kamp aan de hand van kleur- en mate riaalkeuze. MEDEDELINGEN Voorzitter Ten Berge deelde in de vergadering verder nog mee, dat in een volgende vergadering ook de ontwerp - nota Provinciaal Woonwagenplan aan de orde zal worden gesteld. Het ont- werp-bestemmingsplan Bruinhorst (het industriegebied ten zuiden van de tweede fase en ten westen van de Ha- mersveldseweg - o.a. Pon Driehoek) zal in verband met grondaankopen nog enige tijd op zich laten wachten. Verder is er een nota struktuurvoorzieningen en parkeervoorzieningen voor Leus- den-zuid in voorbereiding. Deze nota kan in de tweede helft van 1978 tege moet worden gezien. Besloten werd om de Woningstich ting Leusden de gevraagde brief te zenden, waarin wordt meegedeeld, dat de werkgroep RO van het CML vol doende inspraak heeft gehad in haar plannen. Er werd wel een nadrukkelijke kanttekening bij gemaakt: van de Wo ningstichting Leusden wordt verwacht, dat de toekomstige inspraak in haar plannen door het CML op een prettiger wijze tot stand zal komen, dan tot nu toe het geval is geweest Zoals bekend kan de Woningstichting Leusden de subsi die Goed en Goedkoop wonen pas krij gen, als voldoende is aangetoond, dat de inspraak naar ieders wens is ge weest. Kortgeleden werd hierover een vergadering met toekomstige huurders van woningen va de WSL gehouden, waarin eveneens werd gevraagd of de inspraak voldoende is geweest Door de voorzitter werd tenslotte voorgesteld om alvast na te gaan denken over het instellen van kern groepen binnen de werkgroep RO om de taak van de voorzitter wat ge makkelijker te maken en kontinue- ring van de werkzaamheden te waar borgen voor het geval de voorzitter Een plattegrond van de uitbreiding van het winkelcentrum De Biezenkamp i. i met de geprojekteerde uitbreidingen. Een doorsnee, waarbij gelet moet worden op de luifelpartij, die een schuin dak zal krijgen, waardoor enige afwisseling wordt verkregen In het geheel, dat vlak zal worden uitgevoerd. Architect is de heer Van Gooi, van het architectenbureau Oyevaar, Van Gooi, De Bruyn te Amsterdam. op welke wijze dan ook uit zou vallen. In de volgende vergadering zal dan tevens het werkschema voor het nieuwe seizoen worden vastaesteld. ^7l ZU'OGEYEL Eén eerste indruk van één der gevels van het nieuwe gedeelte. LEUSDEN - De Oudercommissie van de Christelijke Kleuterschool ,,De Woelige hoek" te Leusden-zuid biedt mevrouw G. van der Wal-yan der Neut op donderdag 29 juni een afscheids receptie aan Mejuffrouw Van der Neut gaf negen jaar haar gloedvolle leiding aan ,,De Woelige hoek" Onlangs trad zij in het huwelijk met de Groningse landbouwer H van der Wal. Zij gaat nu, met het einde van het schoolseizoen ,,De Woelige hoek" verlaten om zich bij haar echtgenoot in Veelerveen te voegen. Op de boerderij zullen haar iQzicht en opvatting een welkom werkterrein vin den. Iedereen, die mevrouw Van der Wal- Van der Neut ten afscheid de hand wil drukken, is van harte welkom op don derdagavond 29 juni. Om 19.00 uur be gint de afscheidsreceptie voor leerlin gen en oud-leerlingen. Om 20.30 uur kunnen de ouders en vrienden en ken nissen afscheid komen nemen. Een en ander onder het genot van een kopje koffie of een sapje. Noteert u de datum in uw agenda? Mevrouw Van der Wal-Van der Neut wil ook u ten afscheid de hand drukken! LEUSDEN - Op de gevel van de bibliotheek „Nieuw Langenbeek" staat het jaartal 1878. Hieruit mag men opmaken dat het dit jaar 100 jaar geleden is dat deze voormalige boerderij werd gebouwd. Bestuur en medewerkers van de bibliotheek hebben gemeend aan dit feit een feestelijk tintje te moeten ge ven. Daarom hebben zij plannen ge maakt om in het najaar een aantal aktiviteiten te organiseren. Dan zal het ook precies twee jaar geleden zijn dat de openbare bibliotheek haar intrek nam in de boerderij. Eén van de ideeën die zijn opgeko men is het organiseren van een infor matiemarkt. Het doel hiervan is om de plaatselijke niet-commerciële groepe ringen, die op enigerlei wijze met infor matie en/of edukatie te maken hebben, de gelegenheid te geven in de biblio theek een „stand" in te richten Om re denen van ruimte en kosten gaan de gedachten niet uit naar een bepaalde dag maar naar een periode in het na jaar, waarin wekelijks een vijftal deel nemers worden uitgenodigd. Hoe lang die periode zal zijn hangt af van het aantal deelnemers. Uitgangspunt is dat de „stands,' al leen bezocht kunnen worden geduren de de uitleenuren van de bibliotheek. De deelnemers zelf zorgen voor even tuele publiciteit. De bibliotheek zal we kelijks een opgave van deelnemers stu ren aan de Leusder krant. Het hangt van de deelnemers af of ze de „stand" al of niet willen „bemannen". Schade aan eigendommen is voor re kening van de deelnemers. De biblio theek zal zorgen voor tafels waarop de exposanten hun materialen kunnen uit stallen. Iedere deelnemer zal naar schatting 2 a 21/: meter tafelruimte ter beschikking kunnen krijgen. De biblio theek zal trachten zoveel mogelijk ver bindingen te leggen tussen het ten toongestelde en de eigen kollektie boe ken en platen De deelneming staat open voor iedere groepering, van welke opvatting ook; voorwaarde is wel dat er op niet-commerciële basis wordt ge werkt. Van iedere deelnemer wordt aanvaarding van deze pluriformiteit dan ook uitdrukkelijk als voorwaarde ge steld. Bij het vaststellen van de periode van exposeren zal zoveel mogelijk met de voorkeur van de deelnemers reke ning worden gehouden. Alle verenigingen, stichtingen, instel lingen en groepen, waarvan het biblio- theekbestuur verwacht dat ze belang stelling zouden kunnen hebben, zijn. enige tijd geleden aangeschreven. Het ging daarbij om groepen die zich bezig houden met informatie en/of edukatie in, de ruimste zin van het woord. Omdat de respons nog niet is wat men ervan ver wacht, roept het bestuur van de biblio theek iedere belangstellende voor de informatiemarkt zich te melden. Dat ka" via onderstaande bon Deze moet vo 22 juni gezonden worden aan Evelie Wolf. Dordogne 19, 3831 EK Leusden tel 42005 BON Naam instelling/groep: Adres Kontaktpersoon Adres Wenst deel te nemen aan de inforj 'j Onze voorkeur gaat uit naar: (eventueel 2 maanden aankruisen) - september - oktober - november - geen voorkeur y

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5