Grote vraag naar vrije sector leidt niet direct tot aanpassing bouwprogramma Gedeelte Centrumweg wordt aangelegd Provinciaal ontwerp-woonwagenplan Utrecht: 10 tot 15 standplaatsen Eerste uitkomsten woningbehoefte-onderzoek bekend Verdere onderzoeken nodig DWS wil uw rommel hebben Fietstocht besloot seizoen Avanti KPO-dames gaan fietsen Fam. Bijl met vakantie LEUSDEN MOET EXTRA RUIMTE BIEDEN Qnc f.enoegen Noorderinslag wordt verlegd Leusder Krant - ruimtelijke ordening DONDERDAG 15 JUN11978 LEUSDEN - Begin dit |aar Is In Leusden een door de gemeente en de Woningstichting Leusden voor bereid woningbehoefte-onderzoek gehouden, waarbij de vraag centraal stond welke inwoners en/of econo misch gebondenen in Leusden(an deren) woonruimte zoeken. Het onderzoek richtte zich dus tot iedereen met wensen op het gebied van zijn of haar huisvesting, met in begrip van alleenstaanden - al dan niet met trouw- of samenwonlngs- plannen -, gezinnen die groter of kleiner willen gaan wonen en bejaar den die een bejaardenwoning wen sen. Met het onderzoek werd een driede lig doel beoogd. nameli|k. 1 een inzicht te verkrijgen, in de wo ningnood onder alleenstaanden, in het bijzonder onder de studenten aan de Hogere School voor Ge zondheidszorg, 2. de nodige gegevens te verkrijgen voor de beantwoording van de vraag in hoeverre de bestaande lijsten van woningzoekenden en van gegadig den voor een kavel in de vrije sector een juiste weergave zijn van de wer kelijke woning-behoefte in Leusden, 3. bouwstenen te verzamelen voor een antwoord op de vraag of en zo ja, in welke mate een bijstelling moet plaatsvinden van het woning bouwprogramma voor de Tweede Fase. Ten behoeve van het onderzoek werden in totaal 7 900 vragenfor mulieren verspreid. Hiervan werden er 5.500 huis-aan-huis bezorgd. 2.000 wrden via in Leusden gevestigde be drijven en instellingen verspreid on 400 formulieren werden aan de particuliere werkgroep Studentenhuisvesting be schikbaar gesteld ter verspreiding on der studenten aan de Hogere School voor Gezondheidszorg. In totaal zijn ooooo 1.469 ingevulde formulieren terugont vangen, waarvan 1.302 afkomstig uit de eigen bevolking, 106 afkomstig van economisch gebondenen,"36 afkomstig van studenten aan de Hogere School voor Gezondheidszorg. 25 afkomstig van personen die geen enkele binding met Leusden hebben. Uit bovenstaande gegevens blijkt, dat 24% van de in Leusden gevestigde (Van de redaktie) LEUSDEN - Het Ontwerp-woon- wagenplan voor de provincie Utrecht voorziet voor de gemeente Leusden in een woonwagenkampje van tien standplaatsen (te realiseren vóór 1 januari 1982). In de periode van 1981 tot en met medio 1985 dient Leusden zorg te dragen voor een extra aantal van 5 standplaatsen. Zoals bekend sprak de gemeenteraad Leusden zich uit voor de bouw van vijf aange paste woningen, in de hoop, dat G.S. Leusden vrijstelling zou willen ge ven van de bouw van een woonwa genkampje. In het woonwagenplan blijkt echter, dat de provincie die vrijstelling niet geeft. Integendeel, Leusden dient nu tweemaal zoveel standplaatsen te stichten en op iets langere termijn zelfs driemaal zo veel, als het geval zou zijn geweest, indien de raaad niet uit het Woonwa genschap Amersfoort zou zijn ge stapt en akkoord zou zijn gegaan met de bouw van een klein woonwagen kamp voor vijf standplaatsen. (Van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Er wordt momenteel hard gewerkt aan de aanleg van het eerste gedeelte van de nieuwe Cen- trumweg en de verlegging van de Noorderinslag. Het tracé van beide wegen is uitgegraven en de grond wordt er vervangen door zand. Bin nen afzienbare tijd zal het asfalt aan gebracht kunnen worden. Het is de bedoeling dat beide wegen in de loop van augustus berijdbaar zijn. Deze wegen worden nu aangelegd om het eerste gedeelte van de tweede Fase beter te ontsluiten. Momenteel kunnen de bewoners van de nieuwe wijk vanaf de Noorderinslag alleen bij hun huis komen via een ingangetje midden tussen Torenakkerweg en Mid denweg in. Wanneer er binnen een paar weken steeds meer mensen in Ak kerhoeve en Noordwijck komen wonen, zal dat niet meer voldoen. gezinnen en huishoudens aan het on derzoek heeft deelgenomen. In de be geleidende brief bij de toezending van het vragenformulier stond vermeld, dat het niet de bedoeling was het formulier terug te zenden, indien men op dat moment geen woonwensen had. Dit wettigt de conclusie dat globaal ge sproken een kwart van de in Leusden gevestigde gezinnen en huishoudens wensen heeft op het gebied van de ei gen huisvesting. ARBEIDSPLAATSEN Ten aanzien van het aantal econo misch gebondenen dat aan het onder zoek heeft deelgenomen, kan het vol gende worden opgemerkt. Blijkens het gemeentelijk bedrijfsregister van ok tober 1977 telt Leusden 2.450 arbeids plaatsen. Hiervan worden er 1.446 in genomen door personen die in Leusden woonachtig zijn. Dit betekent, dat ca. 1.000 in Leusden werkzame personen De Centrumweg - die vanaf de Noorderinslag tot aan de Hertenhoeve zal worden aangelegd, zal alleen toe gankelijk zijn voor personenverkeer. Het bouwverkeer moet gebruik blijven maken van de Smoussesteeg Om te voorkomen dat het bouwverkeer zich elders wonen. Afgaande op het aantal terugontvangen formulieren zou een eerste conclusie kunnen zijn, dat slechts bij 10% van de economisch ge bondenen de wens leeft om in Leusden te komen wonen. Op het moment van de enquête waren echter reeds 220 woningen in de Tweede Fase aan eco nomisch gebondenen toegewezen. Het valt aan te nemen, dat er voor hen geen aanleiding bestond nog aan het onder zoek deel te nemen. STUDENTEN Het aantal door studenten van de Hogere School voor Gezondheidszorg teruggezonden formulieren is laag. Van de ruim duizend ingeschreven studen ten, volgen er iets minder dan de helft een part-time dagopleiding. Aangeno men mag worden dat bij deze part-time studenten geen behoefte bestaat om in Leusden te wonen. Uitgaande van de veronderstelling dat van de overige anders gaat gedragen dan de bedoe ling is, zal de nieuwe Centrumweg zo lang mogelijk een versmalde ingang houden Hetzelfde geldt voor de ont sluiting aan het einde van de Noor derinslag, ter hoogte van de Midden weg. ruim 500 studenten de helft op een zo danige afstand van Leusden woont, dat dagelijks heen en weer reizen tot de mogelijkheden behoort, dan zou voor rur250 studenten in Leusden of omge ving woonruimte nodig zijn. In dit ver band is het opmerkelijk dat niet meer dan 36 studenten hebben gereageerd. Mogelijk is deze lage respons mede veroorzaakt door de omstandigheid dat de enquête halverwege het schooljaar is gehouden en de korte tijd die er lag tussen deze enquête en een eerdere door medewerkers van de Hogere School voor Gezondheidszorg gehou den enquête. Van de 36 studenten die gereageerd hebben, wonen er thans 16 in Amers foort, 10 in Leusden en 3 in Utrecht De overige 7 studenten wonen thans res pectievelijk in Amsterdam, Groningen, Groningen, Houten, Woudenberg, Zeist, Zwanenburg en Zwolle. Van de 36 respondenten zijn 24 alleenstaand, 5 zijn samenwonend en 7 hebben trouw- of samenwoningsplannen. Van de gelegenheid om aanvullende op merkingen op het formulier te maken, hebben 15 studenten gebruik gemaakt. Drie van hen geven de voorkeur aan afzonderlijke woonruimte voor studen ten, maar eveneens 3 willen juist niet apart wonen. Twee geven de voorkeur aan huisvesting in Amersfoort en ook 2 kiezen voor huisvesting in één van de boerderijen die thans voor dit doel in gebruik zijn. Tenslotte hebben er 5 klachten met betrekking tot hun huidige huisvesting: 4 missen een rijwielber- ging^ en 1 heeft kntiek op de bewoon baarheid van de boerderij waarin hij is gehuisvest. VRIJE SECTOR Zoals hierboven reeds werd vermeld hebben in totaal 1469 personen het vragenformulier teruggezonden. Daar van hebben 73 te kennen gegeven, dat zij niet voor andere woonruimte in aan merking willen komen. Van de res terende 1396 teruggezonden for mulieren waren er 25 afkomstig van personen zonder binding met Leusden en 36 van studenten van de Hogere School voor Gezondheidszorg. Na af trek hiervan blijven er 1335 woningzoe kenden over die - onderverdeeld naar de gezochte woningsector - als volgt kunnen worden gespecificeerd: vrije sector-woningen: 651 premie-koopwoningen: 267 huurwoningen: 370 bejaardenwoningen (huur): 47 Uit dit overzicht blijkt een grote be langstelling voor vrije sectorwoningen. Daarbij dient echter onmiddellijk be dacht te worden, dat het woning bouwprogramma voor de 2e fase - ge baseerd op een verdeling van 40% in de woningwetsector, 40% in de pre miesector en 20% in de vrije sector - ook dient te voorzien in de behoefte aan woonruimte in de regio. ..Op grond van de eerste uitkomsten van het woningbehoefte-onderzoek kan dus gelet op de regionale groei- taak van Leusden zoals vastgelegd in het streekplan Utrecht-oost, niet zonder meer tot bijstelling van het be staande woningbouwprogramma wor den geconcludeerd. Daarvan is het met name nodig na te gaan in hoeverre de uitkomsten van het Leusdense woning behoefte-onderzoek corresponderen met de uitkomsten van het onderzoek dat de gemeente Amersfoort enige tijd geleden heeft ingesteld en met de uit komsten van het regionaal woning behoefte-onderzoek van het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting, die naar verwachting eind van deze zomer bekend zullen wor den," aldus de gemeente. Voor het verrichten van dit nadere onderzoek - het vergelijken van de uit komsten van de drie genoemde onder zoeken en het trekken van conclusies t.a.v een eventuele bijstelling van het woningbouwprogramma - zal de ge meente een extern bureau inschakelen. Het streven is erop gericht, het be treffende eindrapport in de loop van de herfst gereed te hebben De verkeerslichten, waarvoor de raad bij het beschikbaar stellen van het krediet voor beide wegen eveneens geld voteerde, komen er voorlopig nog niet. De gemeente wil even afwachten hoe de verkeersafwikkeling zal gaan verlopen, alvorens regulerende maat regelen te nemen. 7 ACHTERVELD - Tijdens de braderie welke op woensdag 5 juli tijdens de tourweek zal worden gehouden zal ook de muziekvereniging DWS weer deel nemen met de inmiddels traditioneel geworden rommelmarkt. In verband met de aanschaf van nieuwe instru menten, reparatie van in gebruik zijnde instrumenten en de prijsstijgingen kan DWS nog wel wat geld gebruiken. Om deze rommelmarkt te doen slagen wordt er door DWS ook dit jaar weer een beroep op de inwoners van Achter veld en Stoutenburg gedaan om hun rommel niet weg te gooien, doch af te staan aan de muziekvereniging. Alles is welkom. Niet alleen antiek wordt in dank aangenomen, doch ook oude televisies en noem maar op. De inwo ners worden verzocht niets weg te gooien doch te willen reserveren voor de muziekvereniging. Het is de bedoe ling dat hetgeen dat wordt afgestaan op maandag 19 juni zal worden opge haald. Ook is er gelegenheid om de spullen zelf te brengen Is iemand op de dag dat wordt afgehaald niet thuis, dan kan er ook even een telefoontje worden gegeven. Voor degenen die de rommel zelf willen komen brengen of degenen die een telefoontje willen geven is het adres Hans Jansen, van Oldenbar- neveltstraat 25. tel 03425-2057. DWS hoopt weer dezelfde medewerking te zullen krijgen zoals dat voorgaande ja ren is geweest. ACHTERVELD - Als afsluiting van het gymnastiekseizoen voor de dames van Avanti werd er op woensdag 7 juni een avondfietstocht georganiseerd Onder leiding van de heer Theo Snij ders werd die avond om 19.00 uur door een twintigtal dames gestart De rit ging via Kallenbroek, Barneveld, Appel en Terschuur. In Terschuur werd gerust en genoten van een kopje koffie Daarna ging het weer op huis aan. Omstreeks 21.30 uur arriveerde men weer in Achterveld. Er is van deze tocht veel genoten en ook is er veel gezien op het gebied van de natuur. Er werd zoveel mogelijk gereden langs stille wegen en ook via een aantal bospaadjes. Niet al leen op het gebied van vogels werd veel gezien doch ook werd er wild aange-. troffen. De hazen waren hiervan wel het grootst in aantal. De gereden afstand" bedroeg 35 kilometer Een mooie af sluiting van een gymnastiekseizoen waarin intensief werd gewerkt. ACHTERVELD - Voordat iedereen met vakantie gaat, willen de KPO-da- mes nog een fietstocht gaan maken. Dit zal dan zijn op dinsdag 27 juni. De tocht gaat dan naar Soest waar een excursie zal worden gehouden in de kaas boerderij De Stalenhoef. Om tien uur' staat daar de koffie klaar waarna heti procédé van de kaasbereiding zal kun nen worden bezichtigd. Als er dan nog tijd voldoende is zal ook nog een be zoek worden gebracht aan een ste- nenslijperij. Bij deze stenenslijperij zal er ook gelegenheid zijn om de inwen dige mens wat te versterken. De start is om 9.00 uur op de hoek van de Erne- laarseweg - Hessenweg Het ligt in de bedoeling om ongeveer 17.00 uur thuis; te zijn. Is het weer zodanig dat het te warm is om deze afstand te fietsen of mocht het regenen dan gaat de fiets tocht niet door ACHTERVELD - De medewerkstei van de Leusder Krant te Achtervelc mevr. Bijl is van 20 juni t/m 30 juni me vakantie De berichten voor de Leusdei Krant kunnen in die tijd worden doorge* geven naar het kantoor te Leusden Rozendaallaan nr. 9, tel. 033-41495. Vanaf zaterdag 1 juli kunnen de be richten weer bij mevr Bijl worden be zorgd. ACHTERVELD - Aan de onderling* schietwedstrijd van de schietvereniging Ons Genoegen op de buitenbaan were door 18 leden deelgenomen. De uitslac was: 1W. J. Lagerweij. 96 pnt2. H. J van Ruitenbeek, 94 pnt.; J van Ros' sum, 92 pnt.; 4 P. Smink, 91 pnt5. F Koenen, 88 pnt.; 6. H J. van Nimwe gen, 88 pnt., 7 M Pothof, 87 pnt., 8. v van Nimwegen, 85 pnt.; 10. H Holls, S\ pnt.. 11 T. Vos. 81 pnt.; 12 A va'* Daatselaar. 79 pnt13 W Voskuilen 78 pnt.; 14 G. Tolboom, 71 pnt.; 15. V' v. d Kletersteeg, 67 pnt16. J. Kom mer, 65 pnt.. 17 J. J van HamersvekF 61 pnt.; 18 A. Vlug. 60 pnt verloren en gevonden ACHTERVELD - Bij de politie 1 Achterveld, tel 03425-1607 is als g* vonden opgegeven een sierspeld mi, sleutels O I lotgangsAtg «oor autoverkeer OOOO^ 'oüte *oor Ijngiiimvtrlifer Schetsvoorbeeld van situering van een woonwagenbuurtje in een woonwijk. Dit Is het punt waar de doorgetrokken Centrumweg uitkomt op de Noorderinslag. Men verricht er werkzaamheden om deze aansluiting tot stand te brengen. grondopp lor Irrekrnrn tan •Mftwijfftbuurljf HlOmi SCHAAL 1:500 Conclusie besparing I o» rrn lelldr solitair «oon«agrnbvu'l|f 1690 m? ol JJ1V. Schetsvoorbeeld van een ingepast woonwagenbuurtje In woonwijken. Het verlegde tracé van het einde van de Noorderinslag is ook al uitgezet. Rechts de bestaande Noorderinslag, links het aan te leggen stuk.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7