Gemeentebestuur wil realisering Samenwerkingsschool steunen Dorpshuis Leusden/Zuid kleiner dan voorstel in PUSW-rapport Bibliotheek kan worden ondergebracht in twee lokalen van „Loysden" De Leusder Krant: RAAD LEUSDEN KOMT BIJEEN Reimus&Snel PUZZELRIT AMBC- ACHTERVELD DE LEUSDER KRANT WENST U EEN PRETTIGE VAKANTIE Meer dan 1000 rollen kamerbreed tapijt voor meeneemprijzen. Een onbeperkte keuze uit alle merken, uit alle landen. In de prijsklasse van 19,90 tot 940,- p. m. U vindt het allemaal in het interieurpark van Kragten-Tapijt- De Meern. RIJPSTRA en PARTNERS B.V. Makelaardij O.G. HAMERSVELDSEWEG 10A, LEUSDEN - 033-44000 (Van de redaktie) LEUSOEN/CENTRUM - Hoewel in de regio Amersfoort naar de mening van het gemeentebestuur van Leus den onvoldoende ruimte is voor de stichting van een samenwerkings school voor voortgezet onderwijs binnen de grenzen van de gemeente Leusden, wil het gemeentebestuur het streven naar de stichting van een dergelijke school wel ondersteunen. Het stichten van dependances van bestaande (al dan niet Amersfoort- se) scholen voor voortgezet onder wijs in Leusden, achten b. en w. een mogelijkheid, maar het gemeente bestuur is van mening, dat aan deze vorm van voortgezet onderwijs In Leusden grote bezwaren verbonden zijn. B. en w. schrijven in hun voor stel aan de raad (het derde voorstel over deze materie): „Wij zijn zeker van mening, dat de gemeente zich wel welwillend dient op te stellen ten aanzien van eventuele aanvragen tot vestiging van een scholengemeenschap voor mavo, havo en atheneum op Leusdens grond gebied. Een dergelijke onderwijsvoor ziening zal evenwel slechts kunnen worden gerealiseerd door een bunde ling van krachten (verwezen moge wor den naar de hiervoor onder punt 5 ver melde conclusie van het rapport voort gezet onderwijs) Wij zijn dan ook van mening, dat alle aktiviteiten, die op een dergelijke bun deling gericht zijn, zoveel als mogelijk is van gemeentewege dienen te worden ondersteund. Daar wij tot nu toe steeds volop steun hebben verleend aan waardevolle initiatieven die de vestiging van voortgezet onderwijs in Leusden beogen, hebben wij er geen probleem mee te verklaren dat wij in beginsel be reid zijn de nodige en eventueel ge wenste steun-bestuurlijk én ambtelijk- te geven aan de Stichting Samen werkingsschool Leusden i.o. in het bij zonder wanneer deze Stichting re presentatief kan worden geacht voor binnen de gemeente levende noodzaak en wensen ten aanzien van een scholengemeenschap op de grondslag van een samenwerkingsgedachte Uit het vorenstaande moet, tot onze spijt, de conclusie worden getrokken, dat de kans om in deze gemeente een scholengemeenschap voor voortgezet onderwijs (mavo, havo en vwo) te stichten binnen afzienbare tijd nau welijks aanwezig moet worden geacht, zulks ondanks de inspanningen die ter zake zijn verricht. Wij blijven echter dili gent en menen dat elke concrete moge lijkheid in de toekomst op zijn eigen merites zal moeten worden beoordeeld en dat hierbij nagegaan diént te worden in hoeverre hiermede ingespeeld kan worden op de algemeen levende wens en onderkende noodzaak om zo spoedig mogelijk te komen tot de vesti ging van voortgezet onderwijs in Leus den. Wij stellen u voor dienovereen komstig te beslissen". Aldus b. en w. In hun voorstel aan de Raad. Zoals bekend zijn Progressief Leusden, VVD en lijst 6 voor een sa menwerkingsschool voor voortge- zet onderwijs in Leusden. KVP, CHU en AR/SGP zijn tegen, maar vormen in de huidige raad een minderheid. Het gemeentebestuur had aanvan- kelijk plannen voor de overplaatsing van de MAVO-Muurhuizen uit Amersfoort naar Leusden, maar heeft die plannen laten varen onder druk van de meerderheid van de raad. Deze week in PAGINA 3: - Muziekschool Leusden hield haar eind uitvoering. Goede prestaties van de leer lingen voor volle St. Jozefkerk. PAGINA 5: - Raad Leusden gaat zich over volle agenda met 35 voorstellen buigen PAGINA 7: - De Wegwijzer nam met musical afscheid van zesde klassers Twintig teams doen mee aan PJGU-touwtrektoemooi PAGINA 9: Veel Leusdense kinderen behaalden hun zwemdiploma PAGINA 11: - Uitgelezen, onze boekenrubriek PAGINA 12 - Tour de Junior gaat van start en 13: - Sport PAGINA 15: - Loep op Leusden. Onze wekelijkse grabbelton met nieuwtjes en bijna- nieuwtjes in de marge van het grote gebeuren. PAGINA 17: - Kijk op de film, met deze week aandacht voor Harrie Geelen's nieuwe Nederlandse speelfilm „Pinkeltje" en de rampen-thriller „Rollercoaster" Cursief bekeken: over fietsen (en vakantie) (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Als de raad donderdagavond akkoord gaat met het voorstel van b. en w. krijgt Leus den-zuid een dorpshuis in de Pon- Driehoek met een totale oppervlakte van 600 m2. Totale kosten van de bouw (zonder grond en inrich tingskosten) 900.000,-. In dit so ciaal-cultureel centrum zal geen plaats worden gereserveerd voor de bibliotheek de Boekenmolen (nu nog gevestigd aan de Ooievaarshor- sterweg), omdat voor de bibliotheek een andere plaats zal kunnen wor den gevonden, namelijk in twee leegstaande lokalen van de chr. la gere school „Loysden" aan de prin ses Beatrixlaan. Deze twee lokalen komen voor het nieuwe schooljaar vrij. Ook andere zaken, die in het PUSW-rapport zijn genoemd, zijn door het gemeentebestuur ge schrapt, zoals lokaliteiten voor het vertonen van films- en dia's. B. en w. zijn van mening, dat de vergrijzing in het onderwijs in Leusden-zuid zich door zal gaan zetten, waardoor bin nen afzienbare tijd schoollokalen leeg zullen komen te staan, temeer daar het gemeentebestuur van plan Is In het plan Claeverenblad (ten zui den van Groenhouten) vooral ten behoeve van het katholieke onder wijs in Leusden-zuid een R.K. basis school te realiseren. Ook dit zal niet zonder gevolgen zijn voor de in Leusden-zuid op dit moment funk- tionerende scholen, aldus het ge meentebestuur in haar voorstel aan de raad. Hoewel het gemeentebestuur dus aan de raad voorstelt om de omvang van het dorpshuis voorlopig te beper ken tot 600 m2, wil zij wel duidelijk de mogelijkheid open laten tot verdere uit breiding, mocht dit noodzakelijk blijken, Het dorpshuis zal -aldus b. en w - de volgende onderdelen moeten herber gen: een grote zaal van 150 m2 voor het jeugd- en jongerenwerk en voor het houden van muziek- en toneeluitvoe ringen. Verder een zaal van 80 m2 voor het houden van allerlei cursus-aktivi- teiten (met speciale voorzieningen voor kreatieve kursussen). Ook zal een kleine vergaderkamer van ongeveer 30 m2 niet mogen ontbreken, terwijl een ontmoetingsruimte met bar van onge veer 150 m2 het totale complex com pleteert. Voor keuken, keukenberging, toiletten, garderobe, kastruimte e.d. resteert dan nog 90 m2. Ongeveer 100 m2 wil het gemeentebestuur reserveren voor parkeren e.d. De totale bouwkosten zullen 900.000,- bedragen (excl. grondkos- ten en kosten van inrichting). Op grond van de rijkssubsidieregeling „Samen levingsopbouw" is het mogelijk eer) bij drage in de kosten te verkrijgen van 200.000,— maximaal. Verder is er een mogelijkheid aanspraak te maken op een provinciale subsidieregeling, wat tien procent van de stichtingskos- ten kan bedragen 90.000,—). Voor de gemeente resteert dan nog een netto-investering van ruim 600.000.-. B. en w. stellen de raad voor om hiervoor 500.000,— uit het reservefonds voor culturele doeleinden te halen. De Chr. basisschool „Loysden", waarin volgens het geme entebestuur ruimte zal kunnen worden gevonden voor de bibliotheek De Boekenmolen. Het schoolbestuur staat -aldus de gemeente- niet onwelwillend tegenover dit plan. De raad wordt verder voorgesteld om opdracht te geven een bestem mingsplan voor te bereiden voor het terrein aan de Roo van Aldewerelt- laan (Pon Driehoek), opdracht te ge ven aan een architect voor het ont werpen van een schetsplan met kostenraming en 500.000,-- uit het reserve-fonds voor culturele doeleinden te halen, bestemd voor de bouw van het dorpshuis. (Van de redaktie) LEUSDEN - De raad van de ge meente Leusden komt donderdag avond 29 juni a.s. om half acht in openbare vergadering bijeen in de raadzaal van het gemeentehuis. Op de agenda staan de volgende voor stellen ter afhandeling: 1 Opening 2 Mededelingen 3 Ingekomen stukken 4 Onderzoek geloofsbrieven geko zen raadsleden 5 Benoeming lid en plaatsvervan gend lid commissie Onderwijs 6 Gemeenschappelijks regeling Ge west Eemland 7 Voorbereidingsbesluit gedeelte Leusden-centrum en werkgelegen- heidsgebied 2e en 3e sector 8 Vervallen 9 Recht van opstal ten behoeve van de aanleg van 2 all-weather" ten nisbanen 10 Grondruil en vestiging zakelijk recht (riolering) t b v. plan Princenhof 11 Grondverkoop aan de heer A. A. Tolboom, Hamersveldseweg 1-3 te Leusden-c. 12 Grondverkoop aan de heer F. G. J. v. d. Ven, Hessenweg 206 te Achterveld 13 Grondverkoop aan de heer J Blommestein. Bottelroos 2 te Leus den-c. 14 Grondverkoop aan de heer H. W. Schoonderbeek, Hessenweg 184 te Achterveld 15 Grondaankoop t.b.v. het hoofdcen trum 16 Verhuur perceel Ooievaarshor- sterweg 4 17 Voortgezet onderwijs 18. Stichting RK-kleuter- en lagere school te Leusden-c. 19 Aanvraag ex artikel 72 der La- ger-onderwijswet 1920 t.b.v. de chr school voor gewoon lager onderwijs „De Vallei" te Leusden-c 20 Ontwerp gemeenschappelijke re geling voor het Recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en Valleigebied 21 Subsidie aan muziekvereniging „Lisiduna" Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Verschijnt elke week in de gemeente Leusden. Familieberichten en losse advertenties 28 cent per mm. Bij kontrakten belangrijko korting. Leusderheltjes 90 cent per regel. Losse nummers: 50 cent per stuk. Opgave van advertenties en kopij vóór dinsdagmiddag 12.00 uur. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR: Ons kantoor, Rozendaallaan 9 te Leusden-Centrum is dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdags gesloten. 22a Verbouw en renovatie voormalige Sint Jozefschool te Achterveld b 28e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst en 13e begrotingswijzi ging 1978 gemeentewerken 23a Bouw kleed-/wasaccommodatie t.b.v. de hockeysport b 21e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst en 10e begrotingswijzi ging 1978 gemeentewerken 24 Garantie geldlening Mixed Hockey Club Leusden 24a Sociaal-culturele accommodatie ten behoeve van de woonkern Leus den-zuid 25 71e begrotingswijziging 1977 al gemene dienst: algemene wijziging 26 22e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst en 11e begrotingswijzi ging 1978 gemeentewerken: aan vullend krediet renovatie winkelplein De Bierhaar. 27 23e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst en 7e begrotingswijzi ging 1978 grondbedrijf: raming diverse grondverkopen 28 24e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst en 8e begrotingswijzi ging 1978 grondbedrijf: bouwrijpmaken hoofdcentrum 29 25e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst: aankoop vergaarma chine 30 26e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst: aankoop brandweer auto 31 27e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst en 12 begrotingswijzi ging 1978 gemeentewerken verbouw gemeentehuis t.b.v. planinforma- tieruimte 32 29e begrotingswijziging 1978 al gemene dienst en 14e begrotingswijzi ging 1978 gemeentewerken verbete ring Bavoortseweg 33 30e begrotingswijziging 1978 alge mene dienst: enquête openbaar ver voer in Leusden 34 Rondvraag 35 Sluiting Interieurpark Kragten -Tapijt I Strijkviertel 59, De Meern I (bij verkeersplein Oudenrijn). I Voor tapijt, gordijnen, parket, plavuizen, karpetten, rolgordijnen,wandbekleding en zonneschermen. U bent ook welkom in ons petit restaurant 3—"-sfiUvmil baars woningen bv. Bemiddeling bij aankoop en verkoop van onroerend goed. Oordogne 6, 3831 EK Leusden-C. Telefoon 033-43880. SCHILDERSBEDRIJF Willem de Zwijgerlaan 8, Leusden-Zuid. Telefoon 033-40928. Taxaties Hypotheken Verzekeringen Rechtskundigen Accountantsadviezen Woninggids bv makelaardij og hamersveWseweg 26 leusden tel033-44569 ACHTERVELD - Op zondagavond 2 juli a.s organiseert de Achterveldse Auto-, Motor en Bromfietsclub (AMBC) een gezellige puzzelrit. Uitzetters P.P van Uhm en G. van Marwijk hebben hun uiterste best gedaan om een zo plezie rig mogelijke rit uit te zetten, voor jonc en oud Men kan voor deze puzzelrilb inschrijven vanaf half zeven bij cafè- restaurant De Roskam De start is om zeven uur. z? Taxaties - Hypotheken - Verzekeringen Geen krant ontvangen? Wanneer u vóór donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-40691. Wanneer hij - om wat voor reden ook - niet te bereiken Is, kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezorging, overdag te bereiken onder tel.nr. 03420-6141, na vijf uur 03420-4679. Exclusieve trouwreportage's voor een betaalbare prijs, maak een afspraak met dhr. Verhoeff, Torenakkerweg 18, Leusden. FOTO VERWEIJ Geef als abonnee een nieuwe abonnee op I en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige LEUSDER KRANT ZWANENBORDSPEL van ons kado. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. tel. 033-41495. (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer)

Leusder Krant | 1978 | | pagina 1