Impala '77 verandert mogelijk haar naam Touwtrekker ving paling in Leusden Montessorischool besloot jaar siHnrr 18 prijzen voor Nimmerdor Roda Jeugd regionaal Leusden Troef Uitslag wedvlucht RTCA in Zwitserland l Tour perikelen DUIVENSPORT Leusder Krant - Sport DONDERDAG 6 JUL11978 11 LEUSDEN/CENTRUM - Het zou bezijden de waarheid zijn om de vrij dagavond door de volleybalvereni ging Impala '77 gehouden leden vergadering geslaagd te noemen. Aan de vooravond van de grote trek naar het zonnige Zuiden werd dat ook niet verwacht, getuige het feit, dat het volleybalbestuur in de oor spronkelijke uitnodiging tevens dinsdag 4 juli noemde als datum voor een tweede praatavond. Die rompslomp was nodig om de vereni ging bij de voorgenomen naamswij ziging te behoeden voor moeilijkhe den met de Nederlandse Volleybal Bond. Na de afscheiding van de v.v.l.o.s. Impala is de volleybalclub verleden jaar een zelfstandige on derneming geworden. De lopende competitie werd uitgespeeld onder de (voorlopige) naam Impala '77. Inmiddels werd duidelijk, dat de te veel op elkaar lijkende namen beider eigen identiteit in de weg stonden. Het oorspronkelijk rond dat probleem be staande meningsverschil werd sportief opgelost. Tegenover de toezegging van de v.v.l.o.s. om binnen 5 jaar geen nieuwe volleybalsectie in het leven te roepen, zal de afscheiden groepering haar activiteiten onder een andere naam voortzetten. En dat laatste bleek, zonder nadelige gevolgen i z. competi tie-indeling, enz, slechts mogelijk als de Nevobo vóór 1 juli daarvan op de hoogte was gesteld. Vandaar de verga dering op het ongebruikelijke tijdstip. Op de agenda stonden, inclusief de opening en de sluiting, niet meer dan 5 punten en daarvan ging het in feite al leen om punt 4; statutenwijziging i.v.m. de verandering van de verenigings- naam Impala '77 in LEOS (door het be stuur namens een van de leden voor gesteld als afkorting voorLeusden en omstreken"). Vervelend was voor de 17 aanwezigen, dat de vergadering even weinig te betekenen had als de proloog van de Tour de France te Leiden, maar voorzitter Zeeman maakte er zich ge lukkig niet helemaal af met een Jantje van Leiden Hoewel het vereiste aantal stemgerechtigde leden niet aanwezig was en derhalve niet kon worden ge stemd. hield zijn gehoor toch nog bijna een halfuur zo aangenaam mogelijk bezig Op 4 juli (te laat voor deze editie) konden wel spijkers met koppen wor den geslagen. Dan geldt niet de ver plichte aanwezigheid van tweederde van alle leden, maar kunnen beslissin gen worden genomen bij tweederde meerderheid van de aanwezigen en verwacht mag worden, dat Impala '77 van die datum af LEOS zal heten. Is dat onverhoopt niet het geval, dan hoort U dat nog Wat de naamregistratie betreft, heeft de bond enig uitstel verleend. LEUSDEN/CENTRUM - Jongstle den zaterdag is de Landelijke Rijver- eniging Nimmerdor met 15 ruiters en amazones op de kringwedstrijden van de Utrechtse Heuvelrug in actie ge weest Het concours vond plaats te Driebergen en werd georganiseerd door de Veldruiters uit Werkhoven. Het werd een zeer succesvolle onderne ming, bestaande uit dressuur, caprille en springen in de klassen B, L, M en Z. De Nimmerdor-equipe won - in diverse ringen - niet minder dan 18 prijzen. In de L-dressuur behaalden de heren R v d.Burg met Irda en L.Jansen met Abbas een 1e prijs, mej. P.Schuuring met Orean en mej. A v.d.Berg met Mal- bert een 2e prijs, mej. M.Birnie met Sandor, mej. J.M Goemaat met Dra poel en de heer W.Oostra met Olaf een 3e prijs. Mevr A. Hoogendoorn met Noblesse en mej. M. de Pijper met Black wonnen een 5e prijs. De heer P.v.d.Brink behaalde in de L2-dressuur met Lotus de 2e prijs. De caprille leverde de heren H Hoog endoorn met Nimbus en J.Swan met Euron een 3e resp. 5e prijs op en in het B-springen reikten de heren L.Jansen (Abbas) en H.Hoogendoorn (Nimbus) tot de 8en 11e prijs. Mej A.v.d.Berg (Malbert) werd 2e in het L-springen en tenslotte volgden drie Nimmerdorleden in het MZ-handicapspringen met een 2e, 3e en 4e prijs voor respect. Z-sprin- ger P.v.d.Brink (Lotus) en de M-sprin- gers Fr. Oostra (Formaat) en R.v.d.Burg (Irda) LEUSDEN/CENTRUM - Niet alleen kwantiteit, maar ook kwaliteit kenmerkt de jeugdafdeling van Roda '46. Junio ren A1 (jongens van 17-18 jaar), B1 (14 en 15 jaar) en C1 (12 en 13 jaar) zijn voor de a s. competitie regionaal inge deeld. Uit deze drie hoogste jeugdteams moet de Leusdense voetbalvereniging in de (nabije toe komst putten voor de formatie van de standaardploegen. De regionale inde ling leert de jongelui de problemen on derkennen, die ongetwijfeld zullen ont staan als t.z.t. het vertrouwde voetbal in de eigen omgeving plaats moet maken voor min of meer verre wedstrijden. Wij stellen ons voor in de loop van het seizoen af en toe onze aandacht te wij den aan de ,,hoop voor de toekomst" van Roda '46 Voetballiefhebbers krij gen in ieder geval attractieve jeugdwedstrijden te zien op het Bur gemeester Buiningpark (of op de nood- velden) De indeling van de drie Leusdense teams, waaruit blijkt, dat vooral C1 met verre uitreizen krijgt te maken, is als volgt: Junioren A1: Baarn. Bunnik, HVC (Amersfoort), Roda '46, Ultrajectum (Utrecht), de Vesting (Naarden), VVOP (Voorthuizen). IJFC (IJsselstein). de Zebra's (Hilversum) en Zuidvogels (Huizen). Junioren B1: Argon (Mijdrecht), BFC (Bussum). BVC (Bilthoven), CDN (Driebergen), DVS '33 (Ermelo), GVVV (Veenendaal), Roda '46, SPCP (Put ten), SDO (Bussum). Velox (Utrecht) en VVZA (Amersfoort) Junioren Cl: Argon (Mijdrecht). BVC (Bilthoven), CSW (Wilnis), DOVO (Veenendaal), Elinkwijk (Utrecht), 't Gooi (Hilversum), Lelystad, PVCV (de Meern), Roda '46, SDO (Bussum) en WZA uit Amersfoort LEUSDEN/CENTRUM - De stand in de onderlinge competitie van de kla- verjasclub Leusden Troef is per 29 juni als volgt: 7. Hr Kleefstra 30809 8 Mw. Kleefstra 30681 9. Mw Grimbergen 30637 10 Mw. Arns 30571 11. Mw. Knol 30546 12 Mw. Kuyper 30476 13 Hr Grimbergen 29941 14 Hr Bolt 29909 15. Mw. v.d Berg 29633 16 Mw. v Egdom 29397 17 Mw bolt 28652 18 Hr Kool 27495 19 Hr v. Egdom 27419 punten 1. Hr. v.d. Berg 33950 2. Hr. Kuyper 32882 3. Mw. Pouli 32435 4 Hr Knol 32081 5. Hr v.d. Heiden 31833 6 Hr. Arns 31095 De clubavond wordt iedere don derdagavond gehouden in het restau rant van het zwembad op het Burg Buiningpark en begint om 20.00 uur Kom eens kennismaken als u belang stelling heeft. Secretaris M.C. Knol ver strekt eveneens informaties. Donderdag 6 juli: 10.00 uur: koffiedrinken voor Tour- adopï'emoeders in d'Oude Peerdestal te Achterveld 18.45 uur wedstrijden Tour de Junior over 4 en 6 ronden. Vrijdag 7 juli: 18.45 uur: wedstrijden Tour de Junior over 4 en 6 ronden. Zaterdag 8 juli: 14 00 uur: wedstrijden Tour de Junior over 4 en 6 ronden. 20.00 uur: grote prijsuitreiking Tour de Junior in ,.Ons Gebouw" te Achterveld LEUSDEN - Uitslag wedvlucht Cha- teauroux 30-6-1978. Aantal duiven 43. Afstand 651 km. Los 6.15 uur. Snelheid eerste duif 1079 meter per minuut Eerste duif 16.06 24 Laatste duif 17.25 17 G. de Ruyter 16. 10 G Lambrechts 2, 9 P. Lambrechts 3, 5 H v Zoeren 4, 8 A Dusschoten 7 J Voorburg 11 LEUSDEN/CENTRUM - De maan delijkse klimtljdrit over 18,5 km van de Ren- en Toerclub Amersfoort had 16 deelnemers. Amateur Jan Sand- brink werd winnaar (27,56). Een hele beste tijd (28.41) zette trimmer Jan Vossegat uit Barneveld op de klok. Na hem volgden trimmer Rein Lambrechts (29.14), junior Wil van Wegen (29.43), trimmer Henk West hof (30.07), veteraan Gerrit Jetten uit Woudenberg (30.19), enz. De Woudenbergse trimmer Gerard To- mey kwam in 33,13 op de 12e plaats. Vanavond begint op het nieuwe indu- stneterreinom 19.30 uur een trimmersrit a s zaterdag om 14.00 wederom ge volgd door een trimmersrit en om 15.00 uur door een rennersrit De groep „Amersfoort'-trimmers en toeristen op tegenbezoek in Andwill/Arnegg is daar bijzonder hartelijk ontvangen. Men werd bij leden van de Velo- en Motoclub ondergebracht. Vrijdag werd deelge nomen aan een 165 km lange toertocht en dinsdag aan een echte bergrit (wel wat anders dan achter Aart Jansen!), waarin de Woudenberger Gerrit Jetten als 3e knap bovenkwam. De afscheids avond (met diner) op zaterdagavond duurde tot vroeg in de volgende och tend. waarna in de loop van de dag de terugreis werd ondernomen f r-ceo 1*1 .Ft O'Vbs'? T-io 1^- LEUSDEN/CENTRUM - Voor de vierde maal in successie werd zater dagavond het provinciale P.J.G.U.- touwtrekkampioenschap van Utrecht gehouden. Evenals de vori ge keren vond dat evenement in Leusden plaats. Voorheen steeds min of meer als een onderlinge PJGU-aangelegenheid achter de boerderij van de familie Van Loenen aan de Arnhemseweg, maar ditmaal in het hartje van Leusden. Het water ballet werd aan de Kastanjelaan uit gevochten en dat kwam de publieke belangstelling bijzonder ten goede. Pakweg 600 toeschouwers stonden achter de afrastering met- spanning te kijken, hoe de deelnemers pro beerden een duik in de plomp te voorkomen. Ook burgemeester Trouwen is ouderwets, samenwonen modem en vooruitstrevend. Ach, wat maakt het uit. Het gaat er toch maar om, dat u in ieder geval uw familie en kennissen op de hoogte brengt van het feit, dat u van plan bent samen verder het leven door te gaan? Nou dan! Dat doe je toch met één van die gekke of gewone kaarten uit de enorme kollektie van de Leusder Krant? J.W.M. Rademaker besteedde een deel van zijn vrije zaterdagavond aan het spetterfestival en zwem- stlchtlngssecretaris G.G. van Tlel had behalve voor de touwtrekkerij ook interesse voor het nieuwe „zwembad": een fiks gat van 5 bij 5 meter, mansdiep en royaal gevuld met meer koel dan helder water. Ten dienste van de deelnemers wa ren - uiteraard voor mannetjes en vrouwtjes apart - kleedcabines aanwe zig en douches met weliswaar stro mend, doch knap koud water, dat qua temperatuur amper boven de 10° uit kwam. Op de jurywagen had de Leusdense PJGU-voorzitter Willem van Engelenhoven als speaker het al lerhoogste woord. Het signaal voor de start van iedere trek kwam voort uit een flinke tik met een eind betonijzer op een zinken emmer. Wel origineel, maar aan het slot van de avond was de emmer naar de vaantjes. Niet minder dan 19 viermans heren- en damesploegen trokken de stoute (gym nastiekschoenen aan voor de strijd. Op blote voeten mocht ook, maar beslist niet op een zwaardere basis. Al spoedig vlogen de spetters het publiek om de oren en een enorm applaus was het loon voor een Oudewateraar (hoe noem je anders iemand, die in Oude water woont?), die als eerste kopje on der ging, weldra gevolgd door de hele ploeg uit Bunnik. In de arena kwam o.m. een soort engelenploeg (of waren het Boeddhistische priesters met lauwerkransen van wilgetakken om het hoofd, doch niet met blijvend succes. Wel een onverwacht succes had een stoere bink uit Bunnik, die na een duik in de plomp, drie levende palingen uit zijn zwembroek voelde glibberen. Later op de avond werd voor iedere volgende opgedoken paling zelfs een pilsje ge boden Iedere wedstrijd -en zeker een provinciaal kampioenschap- kent een uitslag en in Leusden was het zo, dat bij de heren Oudewater 1 kampioen werd met Bunnik 1 als 2e. Dat was een mee vallertje voor de organisatoren, want als het resultaat andersom was geweest, hadden de Bunnikkers (met drie ach tereenvolgende overwiningen) de wis selbeker definitief hun eigendom mo gen noemen. Bij de dames won Har- melen de finale tegen Woudenberg. De Leusdense touwtrekkers en -treksters bleven bescheiden en vonden een plaats in de middenmoot van de rang lijst Na afloop van het natte gebeuren zetten de PJGU-ers tot ver in de nacht het feest voort in de Til. Aan het rond die pretgelegenheid geparkeerde aantal auto's te zien, gaat het nog niet zo slecht met de agrarische jeugd uit de provincie Utrecht. - Ook een aantal dames waagde zich aan een partijtje touwtrekken - Niet iedereen hield het droog LEUSDEN - Ook de Montessori school heeft het schooljaar 1977/ 1978 feestelijk afgesloten. Vorig jaar, toen de school alleen nog maar be stond uit de kleuterschool was er voor het kleingrut een spelletjes morgen georganiseerd, waar zowel de kinderen als de assisterende ouders veel plezier aan beleefden. Dit jaar is er ook een basisschool en moest er iets bedacht worden dat zowel de kleuters als de grotere kin deren zou aanspreken. En na veel wikken en wegen werd dat: een toneelstuk, opgevoerd door een aantal ouders. Gekozen werd het bekende sprookje van de prinses die haar gouden bal per ongeluk in de vijver laat rollxn en aan een behulp zame kikker, veel, griezelig veel, be loofd. De kikker blijkt uiteindelijk een betoverde prins te zijnen ze leef den nog lang en gelukkig. Het was erg vermakelijk om de opmerkingen uit de zaal te horen. Vooral de kleuters die nog in sprookjes gelo ven, vonden de kikker doodeng! „Gooi hem in het vuur!" was een suggestie uit de zaal. „Kun je toch niet doen, er zit een mens onder!" Ook een hele fijne opmerking: „Ik ken die koning wel, dat is de pappa vanof „Kijk, dat is mijn mamma, die met die hoed op..." Het water uit de rivier bleek na afloop plotseling door de lieftallige fee te zijn omgeto verd In limonade en hocus pocus daar waren ineens lekkere taartjes die door de juffies, vermomd als echte koks, werden rondgedeeld. Een heel gezellig feest, dankzij de „grote mensen-van-morgen" die de rollen van koning, koningin, prinses, kamenierster, schone fee, muzikante LEUSDEN/CENTRUM - Ook dit jaar doen renners van A (Amsterdam, As sen, Almelo, Augustinusga en Apel doorn) tot Z (Zeist en Zuidwolde) aan de Tour de Junior mee. Naast Neder landers ook Engelsen en Duitsers. De deelnemerslijst - met 134 namen van jongens en meisjes - is als een hulp middel bedoeld om uit de doolhof te komen. Zo zijn Rudie en Saskia Berg- ström ondanks hun Zweeds-klinkende naam rasechte Hoogeveneeners, Pe ter Serier (Uithoorn) is geen Fransman, Jerry Arentsen (Harderwijk) geen Deen en ünda Richetti (Emmen) geen Ita liaanse. Ook Frans Böhmerman en Peter Götze komen niet van over-de- grens maar simpeltjes uit Amsterdam en Almelo. Ru dig er Schidlowski en Harald Magdalinski lijken afkomstig uit Polen, maar zijn doodgewoon Duitsers. En het hoofd van Wout De kans is groot, dat Dicky en Gerard Dekker (Hoogeveen), respectievelijk Beate en Uli Hungerkamp (Duitsland), Peter en Paul Haaksman (Zeist), Astrid en Bert van Dalen (Bovensmilde), Flip en Dick Brand (Hoorn), Hans en Kees- Jan Leliveld (Noorden), Ruud en Wilco Philips Hilversumalsmede Godfried, Edward en Robert ten Barge (Eiber gen) broer en zus van elkaar zijn. Iets wat zeker niet het geval is met Hans (Amsterdam) en Ronald (Hoogeveen) Reinds of met Henk (Heerenveen) en Gerard (Rijssen) Bakker. Verder blijken er meer hondjes Fikkie te heten. Onder rugnummer 114 rijdt Bert Vos mee in de Tour en dat bleek bij nadere beschou wing toch een heel ander iemand dan onze hoofdredacteur. Onder de slogan Kinderen aan de hand, katten in de mand en honden aan ij de band'' ging zondagmiddag de 'f tourweek van start. Een druilerige re- i gen viel tijdens de gehele wedstrijd en ij ex- wachtmeester D. Bijl zal beslist spijt j van hebben gehad, dat hij zijn poli- tiepet voor goed aan de kapstok heeft gehangen. Zijn vroegere collega's ble-1 ven tenminste redelijk droog onder hun :i markante hoofddeksel. Overigens handhaafde de politie ook zonder 1 vriend Bijl probleemloos de orde in Achterveld tijdens de Tour Premies zijn bij een wielerwedstrijd als het zout over de frieten en daarom werden de materiële aanmoedigingen in deze vorm van Jan de mollenvanger, van de kraamvader van de Tour de Ju nior en van vele andere gulle gevers dankbaar aanvaard door de organisa toren. De Tour de Junior wordt nogal eens gezien als een miniatuur van de Tour de France Beide koersen vinden plaats in juli en kennen individuele en ploegentijdritten, alsmede etappes in lijn. Zowel in de grote als in de kleine Tour wordt gefietst om gele en groene truien en beide wedstrijden beginnen met een rit tegen de klok als proloog. Zowel in Leiden als te Achterveld was het slecht fietsweer op de openings dag. Tot zover de overeenkomsten, maar er is ook een verschil. De proloog van de grote tourbaas Felix Levitar werd voor spek en bonen gereden doch zijn collega Wout Meinten stelde de openingsrit uit tot betere tijden Die maakt er zich niet met een Jantje vai Leiden vanaf. Het allerlaatste nieuwtji van de Achterveldse tour is, dat Wou Peel nog steeds zijn werk doet oj klompen Ditmaal voorzien van he treffende opschrift „Bour de Junior". en kikker-prins met kinderlijk plezie voor het „voetlicht" brachten. Maa toch vooral dankzij die „kleine men sen-van-morgen" die zo inten meeleefden met het eeuwenoud sprookje en de liedjes met er thousiasme meezongen, in het lam van koning Wijs begon de zomei vak ntie, hopelijk met veel zon e plezier, zodat in augustus het nieuw schooljaar van start zal gaan v energie en inspiratie.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11