Opvallende rol Annie Girardot in nieuwste Louis de Funès-film Newman opnieuw te zien in „Slap shot" filmagenda Amersfoort Geef als abonnee een nieuwe abonnee op en U, zowel als de nieuwe abonnee, ontvangt het prachtige LEUSDER KRANT ZWANENBORDSPEL van ons kado. Niet abonnees kunnen zich ook rechtstreeks opgeven. Leusder Krant Rozendaallaan 9 Leusden-C. tel. 033-41495. (gebruik voor opgave de bon elders in dit nummer) Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 6 juli t/m woensdag 12 juli 1978 GRAND 033-14632 „Pinkeltje", a.l. Dagelijks 13.30-16 00 uur. GRAND 1 2 ..Saturdaynight Fever". 12 jaar Dage lijks 16.00 - 18 45 - 21.30 uur. GRAND 3 „Onkruid vergaat niet" (La Zizanie), a I Dagelijks 13 45 - 18 45 - 21 30 uur Zondag 13 45 -16.15— 18 45-21.30 uur. GRAND 4 „Turks Fruit", 16 jaar. Dagelijks: 14 00 - 16.30 - 19.00 - 21.45 uur GRAND 5 „La Dentellière", 16 jaar Dagelijks 14 00 - 19.00 - 21.45 uur Zondag: 14 00 - 16.30 -19.00 - 21 45 uur CINEMA 033-18900 CINEMA 1 „Rollercoaster". 12 jaar Dagelijks: 13 45 - 18 45 - 21 30 uur Zondag: 13.45 - 156.15- 18.45 - 21 30 uur. CINEMA 2 „Slapshort", 16jaar, Dagelijks: 13.30- 18.30 - 21.15 uur. Zondag 13 30 - 16.00-18 30-21 15 uur EURO 033-33655 EURO CINEMA „Driver". 16 jaar Dageljijks: 13.45 - 18 45 - 21.15 uur. Zaterdag 16.15- 18 45 - 21 15 uur Zondag: 13.45 - 16.15- 18 45-21.15 uur Woensdag 18 45-21 15 uur KINDERVOOR STELLINGEN EURO CINEMA Laurel en Hardy als zoetwatermatro zen", a l. Zaterdag- en woensdagmid dag: 13.45 uur. DUO 033-156572 DUO 1 „Hete meiden uit het koude noorden", 16 jaar. Dagelijks: 14.15 - 19 15 - 21.30 uur Zondag 14.15 - 16.30 - 19 15-21.30 uur DUO 2 „The way of the dragon", 12 jaar Da gelijks: 14.00-19 00-21.15 uur. Zon dag- 14.00-16 15-19.00-21.15uur. NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1 „Ik doe wat ik doe". 16 jaar Vrijdag-en zaterdagavond: 23.45 uur DUO 2 „The stone killer", 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond: 24 00 uur U kunt niet alles weten POMPELMOES Waarom noemen ze de „grapefruit" altijd bij de Engelse naam. als wij er toch zelf een goed Nederlands woord als pompelmoes voor hebben? Antwoord: Omdat het niet de oor spronkelijke pompelmoes is. Die kon moeilijk worden gegeten, omdat ze teveel pitten bevatte. In vele vruchten wel zo'n 50 of nog veel meer. In Florida wisten handige kwekers echter de Citruspara- disi zodanig te veredelen, dat een uitstekend eetbare vrucht met heel weinig pitten werd verkregen. Die werden als grapefruit geëxporteerd en zouden hier nooit gekocht zijn. als ze onder de (minder gunstig bekend staande) naam van pompelmoes zouden zijn aangeboden. De beste vruchten van het veredelde ras komen nu uit Midden- Amerika. met name Honduras, en een nog nieuwere variëteit is de rode uit Noord-Amerika. EI WASSEN? Mijn eierhandelaar levert me altijd vuile eieren af. Hij wil ze nooit wassen voorde verkoop. Is dat niet verplicht? Antwoord: De handelaren kijken wel uit. Met het wassen van een ei wordt ook de beschermende laag weggenomen, die zich - onzichtbaar voor uw oog - om de schaal bevindt. Gewassen eieren kunnen wel mooi glimmen, zoals u schrijft, maar. ze kunnen niet worden bewaard. U doet er daarom goed aan. uw handelaar rustig zijn vuile eieren te laten verkopen en ook zelf geeneitje te wassen dat u nog even wilt bewaren. AUTO'S OPROEPEN Ik heb heel wat wagens rijden, dus een mobilofoon in elke auto komt me duur te staan. Is er nog een andre methode om de chauf feurs boodschappen te zenden tijdens de rit? Antwoord: Jawel, daarvoor heeft de PTT semafoons beschikbaar. Uw em ployees krijgen dan ieder een draag baar ontvangertje mee. dat in auto of boot in een houder past en ook los kan worden meegenomen in een huis of een bedrijf. Als iemand op de zaak of thuis een bepaald telefoonnumer draait, kan hij/zij in de semafoons één of meer lampjes doen aangloeien en een hoor baar signaal doen overgaan. Degebrui- ker hoort en ziet dus dat er een boodschap voor hem is. Er zijn zo'n zes signalen mogelijk, bijvoorbeeld: direkt terugkeren, de zaak opbellen, het eigen huis opbellen, het eerstvolgend te bezoeken adres overslaan, enz. Het telefoneren kan bij de eerstvolgende stop gebeuren, dus niet tijdens het rijden en niet per semafoon. Inlichtingen verstrekt men aan het kantoor van uw telefoon- district. DOFFE BLOEDKORALEN Hoe krijg ik een ketting met dof geworden bloedkoralen weer glanzend? Antwoord: Haal deze ketting voor zichtig langs een doekje, dat bevochtigd is met slechts een péér druppels sla-olie. U zult zien dat uw bloedkoralen dan weer donkerder van kleur worden en gaan glanzen. DONDERDAG 6 JUL11978 I Newman (r.) als de kieharde ijshockey-coach. „The Stone Killer" is opnieuw te zien in Duo 2. Chiefs door de keiharde spelers van Syracuse van het ijs gespeeld en in de rust geeft Reg zijn spelers de vrije hand. In de tweede speeltijd gaat plotseling Braden, de stervleugelspeler op het ijs een striptease uitvoeren. Stuk voorstuk ontdoet hij zich van onderdelen van zijn tenue. Publiek zowel als spelers zijn stomverbaasd en kijken gefascineerd toe, hoe dit zal aflopen Voor de liefhebbers van Paul New- man-films en die van George Roy Hill komen geheel aan hun (film-)trekken De film ademt alle kenmerken uit, die Paul Newman tot uitstekende fil macteur en Roy Hill tot een goede re gisseur ghebben gemaakt IN HET KORT „Pinkleltje", met in de hoofdrollen onder meer Bob de Lange, Aart Staar tjes, Wieteke van Dort en Ab Hofstee, begint aan zijn tweede week in Grand 1 en 2. De familiefilm draait er alleen "s middags, 's Avonds blijft in genoemde zalen „Saturdaynight Fever" triomfen vieren. Avond aan vond weet Johnny Travolta volle zalen te trekken. Het be geleidend gezang van de Beegees doet er ongetwijfeld ook wat aan. Richard Widmark, George Segal en Henry Fonda zijn voor de tweede week te zien in „Rollercoaster" Een ram penfilm, waardoor ditmaal als thema is gekozen een serie ongelukken die in een pretpark gebeuren Is weer eens wat anders dan Pinkeltje. Daarom moet je ook twaalf jaar zijn voor je er naar mag kijken. Wie dat de afgelopen twee weken nog niet heeft gedaan kan nog naar „La Dentellière", de zo goed ontvangen film met Isabelle Huppert in een van de dra gende rollen Rutger van Oranje en Monique van de Ven gaan nog dagelijks met de billen bloot in „Turks Fruit", de wonderschone verfilming van het meesterwerk van Jan Wolkers. Ryan O'Neal mag nog een weekje zijn kunsten als superchauffeur verto nen in Euro Cinema. De „Hete meiden uit het koude noorden" zijn kennelijk zo boeiend dat er ook voor hen een tweede week in zit. DOOR MARNIX KREYNS i AMERSFOORT - Een film met Louis de Funès in de hoofdrol is een Louis-de-Funès-film. Een rolprent dus, waarin het allereerst om de kleine Franse komiek gaat, die voor- lal de lachers op zijn hand heeft, inneer hij driftige scènes speelt, n wonder dus dat De Funès-' uwste film, die deze week onder leer in Amersfoort zijn Nederlandse mière beleeft, tal van scènes be lt, waarin Louis de Funès het op- onden mannetje speelt. „La Zi- inie" is wat dat betreft helemaal op Funès geschreven. Des te opval- der is daardoor de rol die Annie iirardot voor haar rekening neemt, last - of liever achter - De Funès, Ie de absolute topper moet zijn. En ich zo liefdevol, zo echt spelen, dat (nnie Girardot me eigenlijk meer ide dan die hele Louis de Funès. Natuurlijk komische talenten zijn hem jet te ontzeggen. Acteren kan iemand Ie inmiddels meer dan honderd films op zijn naam heeft staan ongetwijfeld ik. En er zijn scènes in „La Zizanie" |die me hebben doen huilen van het la ten. De wijze waarop De Funès bij- irbeeld een biljart sloopt omdat hij n mening verschilt met de eigenaar ^rvan is onovertroffen. En nauwelijks na te vertellen is de scène, waarin een De Funès haar adem ter voorlegt en vraagt, wat ze eten heeft „Stinkkaas", gokt De Mis; het was een perzik. Grappen en grollen, waarin Louis de unès telkens mag excelleren. Voor jn vrouwelijke tegenspeelster is een minder komische rol bedacht. Zij moet de liefdevolle, bedachtzame echtgenote van het opgewonden standje zijn. Annie Girardot doet dat ontroerend goed. In „La Zizanie" - spectaculaire Ne derlandse vertaling: „Onkruid vergaat niet" - is Louis de Funès behalve bur gemeester van een klein Frans dorp ook industrieel en uitvinder. Zijn laatste vondst betreft een machine die rook verslindt. De experimenten met het ap paraat hebben zijn dorpelingen al de nodige overlast bezorgd, maar dat kan de burgemeester nauwelijks deren. In teressanter is voor hem de verkoop van het apparaat aan een groep Japanners, die naar het dorp zijn afgereisd om de wonderbaarlijke machine te aan schouwen Enigszins geholpen door een ruime hoeveelheid Calvados weet de uitvinder/burgemeester zijn cliënte- len te imponeren Ze bestellen drieduizend exemplaren van zijn nieuwste vinding. En dat levert enige moeilijkheden op. Hoe moeten de ap paraten in vredesnaam in korte tijd ge produceerd worden Het bedrijf moet drastisch worden uitgebreid en daar is geen ruimte voor. Er rest de bur gemeester slechts een mogelijkheid, hij zal zijn eigen riante woning als fabriek moeten inrichten. Dat verdriet zijn echtgenote ten zeerste. Nadat ze eerst al tussen de bankwerkers en kotteraars heeft moe ten eten en slapen ziet ze vervolgens haar moestuin en kas met tropische planten naar de knoppen gaan. En dat wordt haar teveel. Ze verlaat het huis en besluit zich tegenkandidaat te stellen voor de op komst zijnde burgemees tersverkiezingen Terwijl haar man zijn kiezers voortdurend zijn programma schapenteelt te gaan leven. Maar korte tijd houdt de ex-burgemeester/uitvin- der de hutje-op-de-hei-romantiek vol Dan heeft hij alweer een apparaat uit gevonden dat tevoren gekleurde scha pen automatisch scheert en van de wol truien breit Hij ziet een nieuwe toe komst. Zo niet zijn echtgenote. En in een vrolijk knetterende ruzie eindigt de ze rolprent van Claude Zidi. Nogmaals: voor de De Funès- liefhebber voldoende gekende grap pen Daarnaast een knappe rol van An nie Girardot. Bovendien wat steken on der water aan het adres van mi lieufreaks en dergelijke Al met al best aardig voor een natte vakantie-namid dag. SLAPSHOT In Cinema 2 is „Slapshot'' terug met Paul Newman in de hoofdrol In sep tember vorig jaar was deze film ook al te zien in een van de Amersfoortse thea ters en Bert Vos schreef er toen over: Regisseur George Roy Hill, die onder meer successen oogstte met films als „The Sting" (eveneens met Paul New man), maakte kortgeleden een film over ijshockey: „Slapshot", met Paul New man in de hoofdrol. Het is een satire met een komisch sausje, zoals Maarten van Rooyen de film noemde, een ietwat cy nische benadering van de sportverru- wing, vermengd met slapstick en veel hockeygeweld, dat meer bloed dan winst oplevert. De Charlestown Chiefs zijn 'n der derangs ijshockey-ploeg in één der la gere afdelingen en ondanks de be zielende leiding van coach-speler Reg ijshockeyteam zal worden ontbonden Naarstig zoekt hij dan een uitweg, voor zichzelf, door een kantoorbaan te zoe ken en voor de spelers een gegadigde, om de ploeg over te nemen. Reg Dunlop, die van de toestand op de hoogte is, verbaast zich er dan ook zeer over, dat de ploeg wordt verrast door de aankoop van drie nieuwe, jonge spelers, de broertjes Hanson. Er wordt niet veel van hen verwacht, maar McGrath heeft alle hoop op hen geves tigd. Het is zijn bedoeling de rest van de competitie zo'n goed figuur te slaan, dat er voldoende belangstelling voor de spelers zal bestaan. Ook de volgende wedstrijd verliezen de Chiefs... iede reen is wanhopig, ook de vrouwen van de spelers. In de wedstrijd tegen de Long Island Ducks neemt Reg een nieuwe tactiek te baat... intimidatie. Met kunst- en vliegwerk wordt de overwinning be haald, niet in het minst dankzij het hard handige optreden van de broertjes Hanson. Met behulp van een sport journalist weet Reg 'n bericht te lance ren dat een firma in Florida belangstel ling heeft voor de Chiefs, dit om het moreel van de spelers hoog te houden Met zijn nieuwe psychologische wa pens weet Reg Dunlop ook de volgende wedstrijden te winnen Reg weet achter de identiteit van de eigenaar van de Chiefs-ploeg te ko men. Het is de eigenaresse van de staalfabriek. Hij zoekt haar op en infor meert bij haar of er gegadigden zijn voor het team. Zij bevestigd dit, maar ver klaart tevens, de Chiefs niet te zullen verkopen, maar te zullen gebruiken als een compensabele verliespost voor de Belastingen. Annie Girardot en Louis de Funès als echtgenoten in „Le Zizanie". ,ouis de Funès mag zich opwinden. Spekkie naar de komiek zijn bekkie. van drie punten voorhoudt - „werk, werk en werk" - schrijft mevrouw Daubray het milieu hoog in haar vaan del. Een dokter van wat dubieus allooi - zijn kennis wenst hij vooral aan te wen den ten behoeve van de beter gesi tueerde dames in het dorp - is haar daarbij maar wat al te graag van dienst. Wat niemand mag venvachten gebeurt: mevrouw Daubray verslaat haar echt genoot, wiens kop definitief valt, wan neer hij ook nog door zijn Japanse klanten bedonderd blijkt. Maar zijn vrouw staat met genoegen haar burgemeesterschap af aan de dokter En ze wil best bij haar man te rugkeren, wanneer die maar bereid is om met haar op het platteland van de Dunlop, zijn de spelers en hun kleine aanhang er aan gewend om hun ploeg te zien verliezen. Zelfs de echtgenotes van de spelers nemen zich niet meer de moeite om naar de wedstrijden toe te gaan.. Joe McGrath, de manager van de Chiefs zit met de handen in het haar Door de verwachte sluiting van de plaatselijke metaalfabriek, die de spon sor van de ploeg is, venvacht hij dat het De avond van zijn bezoek aan de eigenaresse speelt de ploeg tegen het team van Syracuse, om het kampioen schap van de afdeling. Omdat Reg 't einde van zijn loopbaan als ijshockey- coach nabij ziet, geeft hij de spelers opdracht het ijs op te gaan met de be doeling „ouderwets" ijshockey te spe len, zonder trucs, gemeenheden en vechtpartijen. In de eerste speeltijd worden de

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15