Zomerconcert DWS verregende Ronde van Achterveld had het weer niet mee Mevrouw Pothoven nam feestelijk afscheid miss peach Reli-concert Continental Singers in Leusden Tourflitsen MA4?qA,JE Z&JjT DAT OF WEBF is bf<^oajaj&>j-re eo<eaj of P//qf£>A^, I7AAR PAT 'HI EE- ftp pjoEftiSCAc) WEEE Mee - V OPHIELP qOFP MOOR IAJAT IS &E. ZO <?OED AAA!/ .24. uuie. ^AI^ ner JE |//N(i£e /Al &&M STOFCOAJ V TACT TE Z/rrEAi? V Aiew Leusder Krant - Achtervelds nieuws De 21e Tour is- na een dag uitstel van de proloog- maandagavond be gonnen met zeer snelle wedstrijden in lijn. De renners van 12 jaar deden gemiddeld 6 minuten en 35 seconden over een ronde. Iets trager waren de 13-jarigen (6,42) maar uiterst snel (5,54) was de oudste leeftijdsgroep. Dinsdag was Hans Leliveld (Noorden) jarig. Hans is verreweg de langste deelnemer met zijn bijna twee meter lengte. Hem paste geen enkele trui uit de klerenkast van de Tour, zodat Hans als enige in een buitenmodel tricot in Achterveld rondfietst. De tijdrit van dinsdag startte vrij wel vanaf het gazon in de voortuin van Johannes Blom's boerderij „Midden Fliert". Dat gaf in een paar uur meer drukte dan anders in een heel jaar aan de Klettersteeg. Grote spanning heerste alom bij de start. Ook last daarvan had tourbaas Wout Meinten, die op een gegeven moment een knoop van zijn gulp miste. De 8 Engelse renners hebben Ga ry Clayton als ploegleider. In 1974 was Clayton (Norfolk) een van de renners uit de ploeg van de Leusder KranL Ook in de Achterveldse tour bestaat dus kans op promotie. Onder rugnummer 10 vertrok dinsdag in de tijdrit Astrid van Dalen als „first lady". Bij het controleren van het „ver zet" van de renners lag TC-commis- saris Wout Peel letterlijk op zijn knieën voor de internationale wielercoureurs. Ook dit jaar verschijnt tijdens de Tour de Junior een speciaal dagblad. Met name de „Bliksemkrant" met uitslagen en nieuws over het wieler- gebeuren in Achterveld. Na de eerste tourdag staat de equipe van de Leusder Krant met slechts 3 seconden achterstand op Jan Jansen in het ploegenldassement op de met de Leusdense marktkoop lieden en de winkeliers van de Ro- zendaal gedeelde 2e plaats (1.23.19). DONDERDAG 6 JUL11978 opvallende rol in de wedstrijd, die van meet af aan een afvalkoers werd. Half weg was het kaf van het koren geschei den Nog 25 renners zaten in de res terende groep. Een afvalpartij schakel de 3 van hen uit en de overige 22 be slisten de strijd in een massapurt Bur gemeester J.W M. Rademaker trot seerde de regen en huldigde direct na afloop van de wedstrijd de winnaars van de eerste drie prijzen. De uitslag werd. voor wat de eerste 10 renners betreft, als volgt: 1R. de Graaf. Apeldoorn. 2 M. Steyn, Wierden. 3. R. Groen. Baarn 4 G. Rutten, Den Bosch 5. H. Laning, Oostwolde. 6. H. Kleisen, Apeldoorn 7 Wippert. Nijverdal 8. R Dreyerink, Enter. 9. P. Caarels. Goor 10. G. Dekker. Hardenberg. ACHTERVELD - Zondagmorgen werd door de muziekvereniging DWS op het terrein voor huize St Joseph een zomer concert gegeven. Hef concert was gepland van 11.30-12.30 uur. Hoewel de weersomstandigheden niet al te best waren werd er op het gestelde tijdstip toch een aanvang met het con cert gemaakt. Er werd aangevangen met de Right Out-mars Vervolgens werden gespeeld Josuah, Contrasts in Brass en Jamaican Folk Suite. Inmid dels was het zodanig gaan regenen dat het niet meer mogelijk was het concert voort te zetten. Om ongeveer tien over twaalf werd dan ook besloten het con cert te beëindigen met de mars So Long. Het kleine aantal belangstellen den dat aanwezig was heeft kunnen genieten van een goed gespeeld con cert. Vermoedelijk door de weersom standigheden was de publieke belang stelling zeer minimaal. Een grotere pu blieke belangstelling is DWS zeker waard. Ook voor de bejaarden was het jammer dat het zulk slecht weer was, daar zij nu alleen vanuit het tehuis het concert konden volgen Hoewel het concert voortijdig werd beëindigd werd het toch zowel door de bewoners als door de aanwezige belangstellenden zeer op prijs gesteld dat DWS zich ook eens op deze manier presenteerde. - D.W.S. concerteert op het grasveld voor Sint Jozef ACHTERVELD - Zondagmiddag werd onder auspiciën van de KNVVU de Ronde van Achterveld voor nieuwelin gen verreden. Bijzonder jammer was, dat de weergoden zich van hun slechtste zijde liieten zien. Gedurende de gehele koers viel er een miezerige regen en mede daardoor viel het aantal toe schouwers wat tegen. Sportief gezien werd de wedstrijd een succes, vooral door het hoge tempo van de kopgroep. Ontsnappingen bleken onmogelijk en wie in de achterhoede terecht kwam, was meteen uitge schakeld voor een goede klassering. Bijzonder jammer was, dat de grote animator (en volgens velen de grootste kanshebber op de eindzege) kort voor het einde betrokken raakte in een val partij. Dat was Jos Verschuur, verleden jaar nog deelnemer aan de 20e Tour de Junior. Jos kwam nog terug in het sleurende peleton, maar een lekke band in de voorlaatste ronde maakte hem kansloos. 55 coureurs begonnen om 14.00 uur aan de eerste van de 38 ronden over de Jan van Arkelweg, de Verjaegde Ruyterweg en de Walter van Amers- foortstraat Van de ingeschreven streekrenners verschenen Hans Vierdag (Leusden) en de Amersfoorter R. Lambrechts niet aan de start De Barnevelder F. Jansen en A Verdam vertrokken wel maar speelden geen ACHTERVELD - Vrijdag 30 juni was het de laatste dag dat mevrouw Potho ven als onderwijzeres voor de klas stond. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd nam zij afscheid na vijfenveertig jaar voor de klas te hebben gestaan. De laatste negen jaar was zij werkzaam geweest aan de Christelijke Basisschool te Achterveld. In de middag namen de kinderen afscheid van „huoljuf. Door de leerlingen van de zesde werden en kele sketches opgevoerd tot groot ple zier van elk. Hierna boden twee kin deren met het opzeggen van een ge dicht mevrouw Pothoven het cadeau van de leerlingen aan, zijnde een gou den horloge met inscriptie Namens de ouders werd door de oudercommissie een prachtige bak met bloemen aange boden 's Avonds was het een afscheids receptie in de feestelijk versierde hal van de school Door velen werd hiervan gebruik gemaakt waaronder ook diver se collega's van de andere basisscho len uit Achterveld Tot grote verrassing van mevrouw Pothoven waren er ook veel oud-leerlingen bij, niet alleen uit Achterveld, maar ook uit andere plaat sen waar zij voor de klas had gestaan. De voorzitter van de oudercommissie, de heer Blok, dankte haar voor het zeer vele werk en de grote inzet voor de leer lingen en de school. Ook de heer Ra venhorst dankte haar namens het schoolbestuur voor hetgeen zij al die jaren voor de kinderen van de school had gedaan. Dat al haar werk zeer op prijs werd gesteld bleek dan ook wel uit het grote aantal personen dat tijdens deze receptie afscheid van haar kwa men nemen Het is wel een afscheid geweest, dat mevrouw Pothoven, die zeer ontroerd was, niet vlug zal vergeten UIL LEUSDEN - Zoals reeds eerder door ons werd bericht: de Continental Sin gers Orchestra komen opnieuw naar ons land. Dit beroemde Amerikaanse gezelschap maakt in hen groepen een wereldwijde tournee, waarbij zij prak tisch alle werelddelen aan doen. Op donderdag 20 juli zullen zij een concert verzorgen in de Marcuskerk in Leus- den-centrum aan de Asschatterweg 23. Dit concert begint om 20.00 uur. Een dag later zullen zij het slotconcert geven in de Rotterdamse Doelen. MUSICEREND TIJDENS DE ZO MERVAKANTIE De Continental Singers Orchestra hebben in Europa al een zeer bekende naam gekregen. Het is trouwens de tiende keer dat zij een tournee door Europa maken met een repertoire van gospels, spirituals en arrangementen van moderne geestelijke muziek. De groep bestaat uit studenten, die hun zomervakantie musicerend doorbren gen. Ze komen uit alle delen van de Verenigde Staten en uit vele kerken. Zij kwamen pas voor deze tournees in aanmerking nadat ze succesvol de zwa re audities hadden afgelegd. Het aldus geselecteerde gezelschap neemt in de Verenigde Staten een vooraanstaande plaats in op het gebied van de heden daagse geestelijke muziek, wat blijkt uit hun vele L.P.'s (13) en hun vele radio en T.V. optredens. Hoe zeer de Continental Singers aan spreken kan geïllustreerd worden door de steeds maar stijgende bezoekers aantallen op de concerten. In 1969 9000 en in 1977 waren dat er 65.000. Ook nu wordt weer een record aantal bezoekers verwacht. Kaarten voor dit concert op 20 juli kunnen a 5,50 bij het Amers- foortse W V kantoor worden verkregen en op de avond van het concert aan de Marcuskerk a f 6,50. „Het Konsert vorig jaar in Leusden", zegt VVim van Sloten, bestuurslid van de Hervormde Gereformeerde Jeugdraad Leusden „was zó goed, dat we de Con tinental Singers gewoon weer naar Leusden moesten halen. De hele entou rage, de sfeer die er hangt, het publiek van jong tot oud. dat geniet: wij zijn er van onder de indruk gekomen. De Continental Singers weten als geen andere groep een stuk en thousiasme op de mensen over te bren gen. Het is een groep, die magnifieke songs produceert, en die optreedt van uit een groot stuk ervaring op het gebied van zang, muziek en evangelisatie." De Continental Singers genieten, vooral bij de jongeren een grote popula riteit. Vorig jaar stonden diverse jonge ren uit Hilversum om 19.00 uur al op de stoep van de Marcuskerk, terwijl het Konsert pas om 20.00 uur begon! De Continental Singers tonen zeil dan ook een stuk betrokkenheid bij de zaak, die aanstekelijk werkt. Vorig jaar hebben ze héél wat losgemaakt. De reakties van de mensen waren niet van de lucht. Di verse gastgezinnen belden deze zomer, toen ze hoorden dat de Continental Sin gers weer kwamen, om te zeggen dat ze die en die wéér onderdak wilden aan bieden. OPROEP VOOR NOG ENKELE GASTGEZINNEN Het is overigens nog niet zó, dat op dit moment alle zangers en orkestleden zijn ondergebracht. Wie in Leusden of Amersfoort wil een Amerikaan herber gen? Het gaat om nog zo'n twintig adressen! U kunt zich daarvoor opge geven bij Hans Botermans. Wim van Sloten: „Het konsert neemt een flinke kost op onze begroting in en we hebben dan ook zo'n 450 kon- sertbezoekers wèl nodig. We hopen dat de Marcuskerk weer vol komt. Vanuit religieus oogpunt is zo'n kon sert verantwoord om te geven. Daar door krijgt de Hervormd Gereformeer de Jeugdraad toch een ander gezicht dan een gemeentelijke jeugdraad. En: het zijn niet alleen de kerkgan- gers, die zo'n konsert bezoeken. Ook i mensen, die buitenkerkelijk zijn laten hun gezicht zien. Uit een enquête i kwam, dat 50 procent van de kon- sertbezoekers The Continental Singers voor de tweede keer kwam beluiste ren!" The Continental Singers komen met 1 een geheel nieuwe programma: „Sing, it is love". Hun konserttournee is zéér in- spannend. Drie weken achter elkaar ge ven zij elke avond konserten. Ze slapen drie weken lang steeds op andere bed den. Ze moeten elke dag opnieuw al hun i benodigheden opbouwen en afbreken. En bij de gastgezinnen over Amerika en hun konserten vertellen. „De groep beleeft het héél echt", vertelt Wim van Sloten. „Elke dag hou- j den ze bidstond. Ze doen ochtend-gym- nastiek. Ze drinken alléén cola. (En dat j wel in grote hoeveelheden!)" De Hervormd Gereformeerde Jeugdraad heeft het voorbereidende werk verdeeld. Er is een plakploeg om .ji de affiches te verspreiden. En er is een folderploeg, die bij een aantal kerken de I! folders zal verspreiden. Pastoor Terj Bekke was zó enthousiast. Die zei: i „Stuur al het materiaal maar hierheen. Ik zal wel zorgen dat het verspreid wordt!" Noteert u de datum? Donderdag 20 juli om 20.00 uur in de Marcuskerk Leusden-centrum, Asschatterweg 23. X

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7