H.krHOUBN Godfried ten Barge onttroonde Diehl Geel en groen voor Volker Diehl Tour de junior met pech gestart Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 6 JUL11978 1. Batavus rijwielen 2.56 00 2. Utrecht/Holland verz. 2.56.44 3. Bouwbedrijf Slokker 2.56.48 4. Leusder Krant 2.56.49 Ovenvers is. dat het brood korstjes sproeit als je erin knijpt.... Vers is, dat het brood terugveert waar je er je duim in hebt gedrukt.... Vers is. dat het brood geurt naar graan als je je neus in zijn koele binnenste stopt.... Vers is. dat het brcod smaakt zonder boter of beleg.... Vers duurt niet eeuwig. Vers duurt een dag en morgen is er wéér vers. Ovenvers komt recht uit de oven en recht uit het hart van uw Echte Bakker. Ovenvers is ovenstebest bij Echte Bakker Hamersveldseweg 41 -tel.41238 Torenakkerweg 4 (centra) tel. 44363 Leusden -C 12-jarigen; 1. Frank van Leeuwen 2.28 2. Johannes Tromp 2.35 3. Kees-Jan Leliveld 2.40 Ploegenklassement 1. Heuga Tapijt 7.38 2. Frejo metaalwaren 7.38 3. Utrecht/Holland verz. 7.42 4. Batavus rijwielen 7.42 5. Cafe de Tweede Steeg 7.43 6. Aann. bedr. Slokker 7.47 7. Leusder Krant 7.47 8. Sporthuis Kraanen 7.50 9. Voorbij Beton 7.51 10. Aan bedr. Bouwmeester 7.52 Michael Willems uit Amsterdam, gele 1 /|j truidrager bij de 13-jarigen M - Twee volgmotoren belandden kort na elkaar in de sloot, toen zij met grote snelheid het parcours verkenden DINSDAG-ETAPPE In de tweede etappe in lijn op dinsdag kwam de 12-jarige Dicky Dekker (Hoogeveen) met 15 sec. voorsprong over de meet. Frank van Leeuwen (Nieuwveen) werd 2e en Harry Frericks (Utrecht) 3e. Het al gemeen klassement na twee tourda- gen werd: 1. Frank van Leeuwen, Nieuwveen 53,07 2. Dicky Dekker, Hoogeveen 53,10 3. Johannes Tromp, Baarn 53,14 De groene trui kwam in het bezit van Johannes Tromp met 17 punten. Bij de 13-jangen bleef een groot deel van het peleton compleet. Michael VViUems (Amsterdam) klopte Geoffrey Blaauw uit Soest en de Duitser Stefan Bercz in de mas sasprint. De top van het algemeen klassement werd als volgt- 1. Michael Willems, Amsterdam 51.48 2. Georg Scholten, Duitsland 51.57 3. Geofrey Blaauw, Soest 51.59 In het groene klassement heeft Michael Willems (21 p.) de leiding. Ook bij de 14-jarigen kwam de hoofdgroep en bloc aan de finish. Gerard Dekker uit Hoogeveen won de zeer felle eindspurt met een zeer gering verschil voor de Engelsman Neil Morris en Gert Jacobs uit Em- men. De algemene klassering voor de tweede dag. 1. Godfried ten Barge, Eibergen 1.10.43 2. Volker Diehl, Duitsland 1.10.44 3. Hans Leliveld, Noorden 1.10.48 Volker Diehl, die in het begin van de etappe nog aardig partij gaf, kon het grote geweld niet tot aan de eindstreep volhouden. In de tijdrit verspeelde hij het gele tricot, maar de groene trui bleef in zijn bezit. Het ploegenklassement was op dinsdagavond als volgt: VOLKER DIEHL Een van de grote favorieten voor de eindzege in deze 21 e Tour de Junior bij de 14-jarigen heet Volker Diehl De sterke Duitser won verleden jaar het gele tricot bij de 13-jarigen Duidelijk liet hij zien. dat hij met grote plannen naar Achterveld was gekomen. Vanaf de start zat hij doorlopend in de eerste ran gen van de grote groep. Na de derde van de zes ronden werd het hem ernst en als een locomotief daverde hij als eerste over de streep met de overige renners aan zijn achterwiel. Ook de vijf de doorkomst werd een sprintzege voor slanke Volker, die met de Engelsman Neil Morris, Godfried ten Barge (Eiber gen), Gerrit van Hal (Zuidwolde) en Fred Dijk (Vianen) een kleine voor sprong had genomen. Met grote span ning werd de eindsprint tegemoet ge zien en van veraf werd het uiterste uit de kast gereden Volker won, op minieme afstand gevolgd door Godfried, Gerrit. Fred en Neil Rudiger Schildlowski (Duitsland) won 24 seconden later de spurt van het grote peloton. Volker Diehl (12 punten) boekte ook de groot ste winst voor het groene klassement. Schildlowski (8) en Godfried ten Barge (4) zijn voorlopig nummer 2 en 3 Een rijtje wachtenden voor aanvang van de persoonlijke tijdrit Er wordt steving gekoerst door de jeugdige renners. -Astrid van Dalen gespannen bij het begin van de persoonlijke tijdrit PERSOONLIJKE TIJDRIT. 14-jarigen: 1. Godfried ten Barge 2. Volker Diehl 3. Gerard Dekker 4. Hans Leliveld 13-jarigen: 1. Michael Willems 2. Georg Scholten 3. Marcel v.d Berg Godfried ten Barge uit Eibergen, - De vier jongens en het meisje, die de kleuren van de Leusder Krant gele truidrager bij de 14-jarigen. verdedigen ACHTERVELD - De 21e Tour de Junior begon maandagmiddag met pech. Door de slechte weersom standigheden kon de proloog, een persoonlijke tijdrit over 1500 meter, niet doorgaan. Dit uitstel betekent echter geen afstel. Voorts raakten vlak voor het begin van de avond etappe twee motorvolgers van de wal in de sloot. Gelukkig voor de Wittebroodjes zonder ernstige ge volgen. Wethouder W. A. van Zandbrink loste om kwart voor zeven het startschot voor de renners van 12 jaar. Het parcours van 3760 meter over de Jan van Arkelweg, de Hes senweg, de Klettersteeg en opnieuw de Jan van Arkelweg moest viermaal worden gereden. Harry Frericks (Utrecht). Johannes Tromp (Baarn) en Arjen Tebbeman (Assen) finishten als eerste drie en het klassement voor de groene trui werd: 1 Johannes Tromp 9 pnt 2. Harry Frericks 6 pnt. 3. Frank van Leeuwen (Nieuwveen) 6 pnt De 13-jarigen, die eveneens vier ronden voor het kromme stuur hadden, vochten ook hun strijd uit in een mas sasprint. Geofrey Blaauw uit Soest werd winnaar met Michael Willems (Amsterdam) en Carlo Spelbrink (Hil versum) als 2e en 3e Michael Willems haalde voor het groene klassement 9 punten, de Duitser Georg Scholten 5 en Geofrey Blaauw 4 - Grote favoriet voor de eindzege is de Duitser Volker Diehl ACHTERVELD - De maandagmid dag door de regen uitgestelde persoon lijke tijdrit werd dinsdagmorgen verre den. Ook toen waren de weersom standigheden de renners en organisato ren niet gunsig gezind. Er stond een ste vige wind en nog geen uur na de start - de renners vertrokken met een tus sentijd van een minuut - moest dit on derdeel van de Tour vanwege een ge weldige regenbui een tijd worden on derbroken. Met een grote vertraging o~ het tijdschema werd daarna de rit afg< werkt. De totaaltijd van de drie snelst renners van elke eguipe gold tevens aJ resultaat van de ploegentijdrit. De ui slagen waren:

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9