Volle tent bij circus Stichting „Valleikonserten" presenteert programma '78-79 Mikkenie Leusden zal tot 1980 subsidie niet verhogen LEUSDER KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DE LEUSDER KRANT Leusder Krant - plaatselijk,tttejuws'"<~^ DONDERDAG 13 JUL11978 Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreijns. Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. REOAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp. Finnmark 32, Leusden-c., tel. 033-41380 (sport) Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, Leusden-c„ tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fleseler, Lindenlaan 34. Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); 1 Mevr. A. de Knijff-Mall, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuid, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor: Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half jaar en 26,50 per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan-kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meest* In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Is een uitgave van de BDU-Krantencombinatle, Postbus 67 te Bar- neveld. LEUSDEN/BARNEVELD - Het nieuwe programma van de Stichting Valleikonserten i.o. is uitgekomen. Als eerste van een reeks pro gramma's die binnenkort voor het seizoen 1978-1079 bij de redaktie zullen binnenstromen. Het Valleikonsertprogramma 1978- 1979 is een lustrumprogramma, dat er zéér aantrekkelijk uitziet. De meeste musici, die in het nieuwe seizoen zullen optreden vormen weer even zo vele nieuwe gezichten voor de vaste kon- sertbezoekers. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan zijn er verscheide ne buitenlandse musici gekontrakteerd. Op zaterdag 9 december 19/8 zal de Roemeense pianiste Leana Serbescu optreden in de hoeve ..Sparrendam" te Hoevelaken. Op vrijdag 19 januari 1979 zal in de Dorpskerk te Leusden-Zuid het Collegium Instrumentale Brugense konderteren. Dit is een barok- en roco co ensemble uit Brugge, dat bestaat uit een enkelvoudige strijkbezetting met twee hobo's, twee fluiten en een clave- cimbel. Eveneens in de Dorpskerk van Leus den geeft op 4 april 1979 het Vlaams Strijkerstrio uit Gent een uitvoering. Dit trio bestaat uit Eliane van der Schueren, viool: Hubert van Wayenberghe, al tviool en Adrien Wayenberghe, cello. Uit een enquête, die de stichting on der zijn konsertbezoekers hield, is ge bleken dat men graag het Rotterdams Erasmus Ensemble zou terugzien. De genen, die bij de start van de Vallei kon- serten in 1974 dit ensemble hebben horen spelen, denken met groot en thousiasme terug aan die onvergetelij ke Konsertavond op het kasteel in Rens- woude. Op donderdag 15 maart komt het Erasmus-Ensemble spelen in het Bar- neveldse Brouwershuis. Het Erasmus- Ensemble bestaat uit de bariton Peter Goedhart, de hoboïst Frank Minderaa (of Everhard Spelberg) en de gitanst Wim Spruyt. ,,Hoe zit dat met die konserten in Leusden", vroegen wij de voorzitter van de Stichting Dr W. Veltheer. ,,Dit voorjaar heeft een aantal Leusdense muziekenthousiasten onder aanvoe ring van de heer Keodeman een en quête gehouden onder de bevolking ontrent de muziekverlangens, daar zij van mening waren, dat er op muzikaal gebied niets viel te beleven in Leusden, en het de hoogste tijd was om konser ten te gaan organiseren". ,,lk heb dat bewuste artikel in de Leusder Krant ook gelezen, en me er eerlijk gezegd wel wat over verbaasd. Trouwens, het is dan ook onmiddellijk gelogenstraft met een recensie, op de zelfde pagina, van ons slotkonsert met het Arkios ensemble, dat grote indruk maakte. GESTAAG GROEIEND AANTAL KONSERT-BEZOEKERS Vanaf onze oprichting in 1974", aldus de heer Veltheer,, ..hebben wij ons in een gestaag groeiend aantal kon sertbezoekers kunnen verheugen. Wij hebben in de loop van de vier jaar een groot aantal vaste konsertbezoekers in Leusden en omgeving gekregen. De 80 abonnementen, waarmee wij de kon serten meenden te kunnen beginnen, zijn uitgegroeid tot 140 abonnementen Het kasteel te Renswoude werd zelfs te klein. Wij moesten daar de konserten op twee achtereenvolgende data gaan geven, en dat werd financieel te be zwaarlijk. Wij hebben dus van het kas teel als konsertruimte voorlopig moeten afzien. De Valleikonserten staan in een goe de belangstelling. Ik mag wel zeggen dat ze leven bij de Leusdenaren, zowel bij de mensen uit Léusden-Zuid als bij velen uit Leusden-centrum Het bezwaar ook naar Bameveld te moeten reizen valt kennelijk nogal mee Natuurlijk zouden wij liefst de gehele serie binnen Leusden hebben georga niseerd. maar dat geldt uiteraard ook voor Bameveld. Juist omdat we deze gemeenten hebben gekombineerd (vandaar onze naam Valleikonserten) konden we door bundeling van de ge meentelijke subsidies, met daarbij die van C.R.M., tot een serie van dit hoge gehalte komen." ,,Kunt u iets zeggen over de subsidie verstrekking van de gemeenten" De heer Veltheer: Bameveld ver strekt anderhalf maal zo veel subsidie als Leusden. Helaas heeft de gemeente Leusden de subsidie sinds onze op richting nimmer verhoogd en ons zelfs te verstaan gegeven, dat wij tot 1980 niet op een verhoging behoeven te re- kenen. Toch willen we graag onze abon nementsprijs laag houden. De vóór laatste verhoging was twee seizoenen gelden, en nu hebben we weer 10 pro cent geïndexeerd. 38,50 is toch nog altijd een spotprijsje! De inkomsten daarvan dekken met de subsidies, maar ternauwernood c- kosten, en door de bestuurders van de stichting wordt natuurlijk zeer veel werk pro deo verzet. Hopelijk zal dat in de toekomst wat gemakkelijker gaan als men door een reëler subsidie beleid blijk geeft de ze aktiviteiten op prijs te stellen, voor het gezicht van de gemeente We hebben natuurlijk begrip voor be zuinigingen in deze tijd. Maar het feit dat de onkosten jaarlijks stijgen met meer dan 10 procent kan men niet zo maar naast zich neerleggen!" Hebt u al kontakt met de groep Ked- deman gehad, en denkt u dat het on bekend zijn met de Valleikonserten iets te maken heeft met de .afstand" tus sen Leusden-Zuid en -centrum?" Dr. Veltheer: ..Binnenkort zal het kontakt met de groep Keddeman plaats vinden. We zullen ideeën aftasten Mis schien, indien dat de bedoeling blijkt te zijn, is het realiseerbaar omstijlen als pop en jazz naast onze serie te betrek ken Maar we zijn niettemin ..Valleikon serten", en dus zou iets dergelijks ook in Bameveld móeten worden opgezet. En wat het antwoord op het tweede deel van een vraag betreft Ik hoop niet dat er sprake is van een prestige kwes tie tussen Leusden-centrum en Leus den-Zuid, want dan zijn we helemaal op de verkeerde weg Dat de Leusdense konserten in Zuid worden gegeven vindt zijn oorzaak in de historische sfeer en de fraaie akoestiek van de Dorps kerk aldaar. Trouwens, een groot deel van onze kern van trouwe abonnees komt uit centrum. Overigens deinzen we er dit seizoen niet voor terug ook in Groot Krakhorst" (centrum) te laten optreden Misschien gebeurt dat in de toekomst wel vaker. Zeker indien mocht blijken, dat Leusden en Bameveld ieder voor zich een volledig konsertseizoen kun nen organiseren. Maar voorlopig hebben we elkaar nog hard nodig. Een eventueel uiteenvallen in een serie Valleikonserten Leusden en Val- leikonserten-Barneveld zou voor mij alleen maar betekenen, dat er sprake is van een grote kulturele opbloei". Een overkoepelend orgaan van de diverse organisaties in Leusden werk zaam op muziekgebied, zou met meer overtuigingskracht bij B W kunnen pleiten. Misschien zou in dit licht gezien ook kontakt kunnen worden opgeno men met iemand als Theo Caldenho- ven. die al enige jaren jazzkonserten van gehalte in Bavoort organiseert. PROGRAMMA Het volledige programma ziet er als volgt uit. 1 Zaterdag 28 oktober 1978 Leusden, Groot Krakhorst Amsterdams Kernensemble Ronald Masin - Viool Maria Keuleman - altviool Bob Keuling - cello Rinus Groot - piano 2. Donderdag 16 november 1978 Bameveld. Brouwershuis Harptrio Emily Heyens - harp Ank Mulder - fluit Frank van Koten - hobo 3 Zaterdag 9 december 1978 Hoevelaken, Sparrendam Leana Serbescu (Roemenië) - piano 4. Vrijdag 19 januari 1979 Leusden, N.H. Kerk (Arnhemseweg) Collegium Instrumentale Brugense Barok- en rococo-ensemble, be staande uit enkelvoudige strijkers bezetting met twee hobo's, twee fluiten en clavecimbel (Brugge. België) 5 Donderdag 15 maart 1979 Bameveld, Brouwershuis Erasmus-ensemble (Rotterdam) Peter Goedhart - bariton Frank Minderaa of Everhard Spelberg - hobo Wim Spruyt - gitaar 6 Woensdag 4 april 1979 Leusden, N.H. Kerk (Arnhemseweg) - Dr. Veltheer Vlaams Strijkerstrio (Gent) Eliane van der Schueren - viool Hubert van Waeyenberghe - altviool Adrien van Waeyenberghe - cello En natuurlijk zouden de Valleikon serten zichzelf niet zijn zonder het tradi tionele konsert, gratis voor iedereen, tegeven door de abonnementshouders zelf op zaterdag 24 februari 1979 in hoeve „Sparrendam" te Hoevelaken. INSCHRIJVING Inschrijving op de Valleikonserten kan vanaf heden geschiedenis door overmaking van ƒ38.50 per abon nement op rekeningnummer 42 24 96 812 bij de Amsterdam-Rot terdam Bank N V. te Bameveld, ten name van Penningmeester Valleikon serten. Het gironummer van de bank is 901166 Men krijgt de abonnements kaarten) dan thuis gestuurd Ook kunt u zich telefonisch abonne ren bij de sekretaris van de Stichting, de heer J G. Meijer. Prinses Margrietlaan 5, Leusden-Zuid, telefoon 033-^40485. (van een onzer verslaggevers) LEUSDEN - Circus Mikkenie zal geen slechte herinneringen heb ben aan zijn optredens van jongstleden maandag in Leus den. 's Middags was de tent ge heel uitverkocht, terwijl er ook 's avonds nog eens een redelijke hoeveelheid publiek de tent wist te vinden. Bovendien was het terrein waarvan Mikkenie gebruik kon maken - langs de Noorderin slag ter hoogte van de bejaar denwoningen in Groenhouten - heel wat beter dan het stuk grond tegenover het Buiningpark. Daar was men verleden jaar heen ver wezen, maar de grond was er zo zacht dat men er niet eens de tent op kon zetten. Met een prima voorstelling hebben de artiesten van circus Mikkenie maandag jongstleden dat fiasco van vorig jaar goed gemaakt. De voorstelling werd al meteen met epn spectaculair hoogtepunt geopend: een roof dierennummer, waarbij de 22-ja- rige dompteur zowel een jaguar als een Bengaalse tijger buiten de kooi bracht. Mikkenie bleek trouwens toch een aantal sterke dierennummers te hebben: chimpansees, olifanten en na tuurlijk paarden. Bijzonder fraai was bijvoorbeeld de viermans- hoge pyramide die gebouwd werd op de rug van een tweetal paar den. Tenslotte twee clowns nummers, acrobatiek en een nummertje evenwicht op de strakke draad. Bij elkaar een pri ma voorstelling, waarvan enkele honderden Leusdense kinderen en volwassenen van hebben ge noten.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 3