[ermis verregende enigszins SBBB3B8B5A Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 13 JUL11978 7 ledereen tevreden na zeer geslaagde braderie disjockey club Oeby Doeby Daar kon ook weer een mooie prijs worden ge wonnen door te raden hoeveel schroe ven er in een pot aanwezig waren Natuurlijk was ook de stand van de Zonnebloem weer present met een groot aantal artikelen door de mede werksters van de Welfareclub van de Zonnebloem vervaardigd. Het feestcomité was er met het rad van avontuur waar veel mooie prijzen kon den worden gewonnen, met een oliebollenkraam en een ballengooi tent Bakker Schouten stond met zijn heerlij ke producten naast het winkeltje van de Tour de Junior De Weikoop winkel was ook weer present evenals slager Van Wieringen POPPEN De stand van de firma Van Bekkum trok ook veel belangstelling even als de stand van de dochter van de heer Wijn tjes met de zelf gemaakte poppen. Na nog een bezoek gebracht te hebben aan de stand van boekhandel Vos ook wel bekend als het Hoekje was er volop gelegenheid om bij de tent van de Car navalsvereniging de dorst te lessen met een kopje koffie of een glas bier. Bij deze tent kon ook het gewicht worden geraden van een bokje Degene die het juiste gewicht zou raden werd eigenaar van het bokje Na het zwerven langs alle stands nog een bezoek gebracht aan de rommelmarkt van DWS. Hier was het rijtje schuiven en veel artikelen op alle mogelijke gebied werden daar verhandeld. Daar de rommelmarkt niet alles kwijt was werd er zaterdagmiddag nogmaals rommelmarkt gehouden waarbij nog heel veel werd verkocht. Zo dwalend over de braderie hoorde men van alle standhouders tevreden geluiden over de gang van zaken. Twee verenigingen waren zeer dankbaar. De éne was de Zonnebloem die heel goede zaken heeft gedaan en het bezoekend publiek zeer dankbaar is voor hun me dewerking. Veel nabestellingen zijn bij deze stand nog gedaan De opbrengst bij deze stand was overweldigend zodat het werk voor de zieken weer een flinke steun in de rug heeft gekregen. Ook de muziekvereniging DWS is het publiek dankbaar voor de verleende steun door zoveel op de rommelmarkt te hebben willen kopen De zo hoog nodige repa raties aan diverse instrumenten is dank zij deze medewerking mogelijk. Om ongeveer 23.00 uur werd de bra derie gesloten waarna de afbraak van de stands begon, lederpen hield ieder een en enkele bewó'rters die nog niet waren gaan slapen waren direct pre sent met de bezem en zak om de hel pende hand te bieden bij het opruimen van de achtergelaten rommel Om goed kwart voor twaalf was alles weer schoon en was er niet meer te zien dat er een braderie was geweest. Op het terrein achter de coöperatie draaide de kermis vier dagen lang. Het paalklimmen bleek een aardige attractie te zijn. gegooid of geslagen worden. Te vens kon er geraden worden hoeveel tennisballen er die avond gegooid of geslagen zouden wor den. Wie een nieuwe fiets of brom fiets wilde aanschaffen kon hier voor terecht bij Jan Jansen. Ook de KPJ was weer present met diverse attracties zoals paalklimmen om prijzen, spijkerslaan, kwartjes gooi en voor een pakje shag of sigaret ten, een wafel- en poffertjeskraam, een grabbelton terwijl er tevens geraden kon worden wat het totaal gewicht was van een ledikant met bed waarop twee personen. Grote keus van nieuwe schoenen was er bij de stand van de schoenhandel Westerlaak. PICO EN TOP Geen belangstelling voor de schoenen dan maar naar de stand er naast waar de Pico en de TOP present waren met heerlijke popcorn. Bij het openen van het deksel sprong ze de pan uit. Had men meer trek in een lekker visje dan naar de kraam van visboer Muis. De firma Daatselaar was ook present met een groot aantal radio's, televisies en andere electrische apparaten. Daar naast kon er genoten worden van een gezelliq stukje muziek verzorgd door de bij Krijger, Jacob de Bijestraat 1 te Achterveld KERMIS Gelijk met de braderie begon ook de kermis op het terrein van de heer Rutte achter de Coöperatie Hier was ook weer voor elk wat wils op het gebied van het kermis vermaak Ook de kermis heeft zijn bezoek wel gehad, doch het weer heeft de kermis wel dwars geze ten. De kermis die duurde van woensdag- tot en met zaterdagavond heeft wel veel bezoekers verloren door de vele regen die er tijdens de kermis is gevallen. Wel jammer voor de exploitanten doch ook voor de bezoekers en vooral voor de kinderen die er zich al weken op hadden verheugd. De Tourweek met zijn evenementen is weer achter de rug en is zover bekend weer tot ieders te vredenheid verlopen ACHTERVELD - Tijdens de Tour de Junior-week werd er op woensdagavond door het feestcomité weer een braderie georganiseerd. Dank zij de enorme medewerking van de firma Schoonhoven was de re constructie van dat gedeelte van de Hessenweg op tijd klaar zodat de braderie er weer kon worden gehouden. Direct na afloop van de tour die deze avond vroeger van start ging en waarbij elke ploeg een ronde minder reed kon de braderie op tijd worden geopend. Al direct na de aanvang heerste er een heel gezellige stemming en waren al veel be zoekers op de braderie aanwe- zig. Niet alleen waren diverse ne ringdoenden aanwezig doch ook verenigingen waren present. Honger en dorst behoefde er be slist niet geleden te worden. Vanaf boekhandel het Hoekje tot aan de groenteman van Dijk was aan weerszijden van de Hes senweg alles bezet. Groenteman van Dijk was pre sent met twee stands. Daar naast trof men een kraam waar verse ho ning te koop was. De tennisvereni ging De Eemelaar stond er met een overzicht van het nieuw te bouwen clubhuis en daar kon tevens met Deze meneer heeft een heleboel rommel voor DWS aan de man gebracht. WINNAARS De prijzen die bij diverse stands te winnen waren kwamen in handen van de navolgende gelukkige winaars knikkers raden bij boekhandel Vos. Aantal knikkers 244 Door twee perso nen werd het juiste aantal geraden. Bij de door de plaatselijke politie gedane verloting kreeg de eerste prijs v. d Brink en de tweede prijs F. Kerkhof. De derde prijs was voor mevrouw A. Blotenburg en de vierde voor mevrouw H. van Daatselaar Deze beide dames hadden het aantal van 245 geraden. Ook hier werd om de derde en vierde prijs geloot. Het aantal schroeven bij de discjockey- club bedroeg 732. Het juiste aantal werd geraden door B. Tolboom die hierdQor winnaar werd van een draag bare radio af te halen bij A. van Daat selaar die ook betrokken was bij het beschikbaar stellen van de prijs. De naam van de beer te raden bij de Zonnebloem was Martin. De beer werd gewonnen door K. van Laar Het gewicht van het bokje werd gera den door W. Blom Deze had bij het afhalen van het bokje nog een minder prettige ervaring. Toen hij zijn prijs in ontvangst had genomen en bij de plaats kwam waar hij zijn fiets had neergezet bleek de fiets verdwenen te zijn Tot geluk van hem werd de fiets de volgen de dag terug gevonden in de sloot langs de Hessenweg gaande in de richting Barneveld. Het gewicht van het ledikant met bed en de twee personen hierop bedroeg 191 kg. De eerste prijs ging naar J.v.d.Pol met het geraden gewicht van 199 kg. terwijl H Tolboom met het geraden ge wicht van 182 kg de tweede prijs in zijn bezit kreeg. Het aantal tennisballen dat bij de L T V. De Eemelaar werden gegooid of gesla gen bedroeg in totaal 112. Dit werd niet geraden. De prijzen vielen als volgt: 1 e prijs Jan van Bohemen, Achterveld, geraden 117; 2e prijs Rianie Verhoef, Achterveld, geraden 119; 3e prijs Mar- jorie Verhoef. Achterveld, geraden 105; 4e prijs, Nicolette Groenewegen, Ach terveld, geraden 120; 5e prijs. Belinda Blom, Stoutenburg, geraden 101; 5e prijs, Pieter van der Horst, Zwartebroek, geraden 101 Deze prijzen kunnen worden afgehaald E~J WATEROVERLAST Zondag 2 juli kwam een melding uit de Esdoornlaan binnen over water overlast. Het water kwam door het toilet naar boven. Op deze water toe vloed een gevolg was van de hoge stand van het grondwater of het verstopt zijn van de riolering, kon niet worden gekonstateerd. Na een technische ingreep kon het euvel verholpen worden. 'VALS ADRES ACHTERGELATEN Maandag 3 juli stelde mevrouw Van der P. uit Leusden-Zuid de politie ervan in kennis, dat zij na tien dagen vergeefs wachten twijfelde aan de eerlijkheid van twee dames. Deze hadden op 23 juni een kinderzitje bij haar gekocht, dat zij in de etalage van haar winkel aanbood voor f50,-. De dames hadden geen geld bij zich, maakten een nette indruk en kregen het zitje mee, onder voorwaarde dat zij het geld zo spoedig mogelijk zouden aanreiken. Zij gaven eer^ adres in Scherpenzeel op, dat bij navraag door de politie onjuist bleek te zijn. REEBOK DOODGEREDEN Met de regelmaat van de klok loopt het aantal van door snelverkeer gedood wild op. Dinsdag 4 juli trof de politie in de ochtenduren een doodgereden ree bok op de Postweg aan. Wie de bQk heeft doodgereden is niet bekend. DIEFSTAL JASJE Dinsdag 4 juli deed één der werk nemers op het nieuwe industrieterrein in Leusden bij de politie aangifte van een zwart leren jasje, 's Morgens had hij het jasje in de bouwkeet gehangen, 's Middags om 16.15 uur merkte hij dat het was weggenomen. De huis- en auto sleutels die in de zak van het jasje hadden gezeten, waren er uitgehaald en op de kapstok gelegd. FOTO-APPARATUUR ONTVREEMD In de nacht van dinsdag 4 op woensdag 5 juli werd uit de fotozaak van Verwey aan de Torenakkerweg f 15.000,- aan foto-apparatuur ont vreemd. De inbrekers gingen nogal ruw te keer. Zij gooiden een trottoirtegcl door de etalageruit en konden zich vervolgens meester maken van de kost bare precisie-apparaten. TEGEN LICHTMAST AANGEBOTST Woensdag 5 juli reed een bestelauto, bestuurd door de heer E. H. O. van S. uit Veghel, op de Maarnweg in de richting van de Arnhemseweg. Bij het tevoorschijn halen van een kaart werd de aandacht van de chauffeur afgeleid en de auto kwam met een flinke klap tegen een lichtmast tot stand. De licht mast knapte geheel atDe voorzijde van de bestelwagen werd zwaar beschadigd. MET DE PANTOFFEL ERUIT GESLAGEN De heer B. uit Achterveld deed bij dc politie aangifte van het feit, dat hij op donderdag 6 juli een drietal zigeuner vrouwen in zijn woning op ongenood bezoek had gehad. Hij had hen er hard handig met de pantoffel uitgeslagen. De vrouwen vlpchtten in de richting van Barneveld. Zij kregen door het kloeke optreden van de heer B. de kans niet om iets uit zijn huis mee te nemen. UIT DE BOCHT GEVLOGEN De Leusdensc lichtmasten moesten het op woensdag 5 juli wel ontgelden. Dc heer J. W. P. uit Leusden vloog met zijn Opel op de Noorderinslag uit de scherpe bocht aldaar en kwam met zijn auto tot stilstand tegen een lantaarn paal, rijdend in de richting van Leus den. Dc lantaarnpaal werd beschadigd. De auto van de heer P. was total loss. De heer P. zelf bleef ongedeerd. GAT IN WEGDEK Mevrouw H. stelde op woensdag 5 juli de politie ervan op de hoogte, dat er in het wegdek van de Van Waldeck Pyrmontlaan een gat was geslagen, dat gevaar voor het verkeer kon opleveren. De politie konstateerde een gat van een halve meter diep in het wegdek, vermoe delijk ontstaan door een lek in de waterleiding. De gemeente verrichtte de herstelwerkzaamheden. RUIT INGEGOOID Een attente inwoner van Leusden maakte de politie erop attent, dat er een ruit was ingegooid bij de kleuter- en basisschool ,,De Vallei". De politie trof inderdaad aan de achterzijde van de school één gesneuvelde ruit aat en vermoedt, dit naar aanleiding van de vele voetbalafdrukkcn op de andere ruiten, dat de voetballende jeugd deze ruit heeft ingegooid. SPIJKERJACK MEEGNOMEN Ten nadele van de heer G. H. O. uit Enschede werd uit een werkkeet op de nieuwbouw een spijkerjack ontvreemd ter waarde van f75,-. Verloren Bruine leren portemonnee met f7,-; bruine portemonnee met f160,-; bruine portemonnee zonder inhoud; dameshorloge met bruin Ieren bandje; doublé dameshorloge met schakelarm band; verzekeringsplaatje HXD - 719; rood/wit kinderfietsje; zilveren arm bandje met Zeeuwse knoppen. Weggelopen Zwartbont kalf, 4 maanden oud. Inlichtingen over dit dier en de verloren voorwerpen worden u gaarne verstrekt door de Rijkspolitie te Leus den-Zuid, Arnhemseweg - Oude Rijks weg, telefoon 033-44444. ..Al goed, we nemen je nummer in het circus op!"

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7