Vroege uitverkoop in Achterveld TOUR de JUNIOR Tourflitsen Prijsuitreiking Leusder Krant - Achtervelds nieuws Burgemeester J. W. M. Rademaker reikte de medailles van Z.K.H. Prins Bernhard van de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en van de gemeente Leusden uit aan Hans Leliveld, Michael Wïllems en Frank van Leeuwen. Dat waren de beste Nederlanders in elke categorie. ACHTERVELD - De grote prijsuit reiking van de 21e Tour de Junior begon in Ons Gebouw zaterdag avond prachtig op tijd, toen Wout Meinten (keurig in het goede pak) al voor het officiële begin van de zo- meropruiming een aanvang maakte aan zijn uitverkoop. Een overweldi gende hoeveelheid zilverwerk en andere prijzen lag op de nieuwe eigenaars te wachten. Begonnen werd met het voorstellen van de 26 deelnemende ploegen, waarbij aan alle renners meteen maar een zal vol presentjes werd uitgereikt. Bloemen en bekers kregen Astrid van Dalen, Johnny van Es en Beate Hun- gerkamp als de hoogst op de rang lijst geëindigde meisjes. De Achter- veidse Middenstandsploeg werd uitgeroepen tot de sportiefste for matie. Een fluitconcert van een deel van de renners betekende blijkbaar, dat niet iedereen het eens was met de verkiezing. Aart v.d. Kruisweg, een grote pechvogel uit de Tour, rid derde met een voet in het gips Wout Peel in de Orde van de IJsselstreek, compleet met een grote medalje. De prijzenregen ging verder met het huldigen van de toppers uit het ploegenklassement, waarin de Leusder Krant 3e was geworden (slechts 1 se conde langzamer dan Slokker en nog geen minuut achter Batavus) Vlak voor de pauze werd een sportfiets verloot onder de adoptie-ouders èn niemand kan beweren, dat het daarbij niet eerlijk toeging, want de ploegleider van de Achterveldse politie verrichtte de trek king. Dankzij opper Kamps kan Bart Middelaar van de Kerkdijk op een nieuw rijwiel door Achterveld fietsen. Ook na dp pauze deed Wout Meinten zijn best om vlot van zijn handel af te komen Drie echte rode lantaarns werden het eigendom van de moedige volhouders Ronnie de Jonge, Harry v.d Heuvel en Gerard Hulleman. Districtsconsul J. Oskam van de KNWU had het genoe gen om Hans Leliveld te huldigen als de meest strijdlustige renner Een enorm applaus uit de zaal bewees, dat dit zeer terecht was. En passant overhandigde de heer Oskam, namens de wieler bond, Wout Meinten als erkentelijkheid voor het vele werk van alle medewer kers en prachtig vaantje. De tourleider bleef uiteraard niet achter en de KNWU-afgevaardigde had weldra een Tour de Juniorplaquette in zijn handen. Die zal t.z.t. een plaatsje krijgen in het nieuwe bondskantoor, dat de KNWU in Woerden laat bouwen. Ook twee burgemeesters kwamen in Achterveld in actie Eerst die van Mini Tourdorp, misschien wel de kleinste woongemeenschap in Nederland Wout Peel (dit is voorlopig de laatste keer, dat u iets over hem zult horen) verrichtte de trekking van de loterij voor de renners. Wout is verantwoordelijk voor het feit, dat de troostprijs (een mooi polshorloge) in het bezit kwam van Gert Folkert en dat de benjamin van de Leusder Krantploeg (Remco Hoekstra) met een iets te grote, maar spiksplinter nieuwe fiets naar Zeist kon. Nadat alle nummers 2 t/m 10 van elke leeftijds groep hun deel van Wout's zilverwinkel hadden ontvangen, kregen Jan Tromp. Stefan Bercz en Rudiger Schildlowski een nieuwe groene trui (om te houden) plus alles wat daarbij hoorde. De strijd- lustigste Hans Leliveld bleek nog niet uitgeblust toen hij de tourmissen Alber- tine Wijntjes en Gudie Legdeur met een waardebon, bloemen en kussen mocht belonen voor hun aandeel in het succes van de Tour. Hans deed het graag en zeker niet slecht. Volker Diehl kreeg vervolgens als beste Duitser de medalje van de Am bassadeur van de Bondsrepubliek en vader Diehl, voor de negende en laatste keer in Achterveld (hij heeft geen wielrennende zoons meer in de ..Ach terveldse" leeftijd) had als dank van alle oosterburen voor tourbaas Meinten ook een mooi herinneringsvaantje. Nadat Johan Ossendrijver mevrouw Meinten (café ,,de Zoete Inval" tijdens de tour) met mooie woorden - dank voor de kof fie met zout - en bloemen had gehul digd, kwam de tweede burgemeester in actie. De heer J. W. M. Rademaker (de hele avond reeds belangstellend aan wezig) bedankte de organisatoren, de ouders van de renners, de adoptieva- ders en moeders en de overige mede werkers voor hun part in dit jeugdwerk en de Nederlandse. Duitse en Engelse renners en de Australiër" Geoffrey Blaauw uit Soest (13 jaar geleden in het kangoeroeland geboren) voor het spor tieve optreden in Achterveld. Hij be loonde de beste Nederlanders met de medalje van de gemeente Leusden (de 12 jaar oude Frank van Leeuwen), de medalje van de Utrechtse Commissaris van de Koningin (de 13-jarige Michael Willems) en de medalje van Prins Bern hard (de 14 jarige Hans Leliveld) Ook de heer Rademaker kreeg van de tourbaas een Tour de Juniorplaquette (voor straks in het nieuwe gemeente huis) en nadat het hierboven genoemde drietal in een nieuwe gemeente) en na dat het hierboven genoemde drietal in een nieuwe gele trui was gestoken (met weer bekers en bloemen erbij), was Wout's winkel leeg. ledereen ging dankbaar, tevreden en gelukkig naar huis. Batavus (voor de 20e maal met een equipe in de Tour) won het ploegenklassement. DONDERDAG 13 JUL11978 Tour-operator Wout Meinten te midden der kampioenen. Volker Diehl (14), Michael Willem s(13) en Frank van Leeuwen (12) werkten zich definitief in het gele tricot. Rudiger Schidlowski (14), Jan Tromp (12) en Stefan Bercz (13) waren winnaars van het groene puntenklassement. Donderdag was het voor de adoptiemoeders weer gezellig koffiedrinken in d'Oude Peerdestal. Wie weet, wordt de Tour de Junior in de toekomst weer in de laatste week I j j van juli gehouden Onze ervaring is. dat het weer dan veel beter is dan in het kt begin van de hooimaand. In 1966 (12 jaar gelden!) was Johan Ossendrijver eindoverwinnaar in een van de leeftijdsgroepen De daaran verbonden gele trui zou hij nooit hebben ontvangen (volgens de huidige toursecretaris) en dat verzuim is in de loop van de vorige week goedgemaakt. Onder het genot van een kopje koffie, waarin met opzet per ongeluk zout was gedaan inplaats van suiker. Toch werd het gezellig De afdeling ..pers en propaganda" van de Tour (als die tenminste bestaat) j werkte nog lang niet perfect Als de officiële uitslagen s nachts tussen 12 00 en 01 00 uur nog niet zijn doorgebeld uiterlijk half elf" werd regelmatig beloofd) wordt het wel moeilijk om de resultaten op tijd in de krant te krijgen Politie, EHBO en andere overheids- en particuliere instanties hebben voor, tijdens en na de 21 e Tour weer uitstekende medewerking verleend en dat mag zeker nog wel eens worden gezegd. De Tour heeft bijna elke dag bezoek gehad van meer of minder belangrijke personages Namen noemen doet anderen vergeten en daarom volstaan wij bewust met de heer H van Gestel uit Eindhoven, die als KNWU-jeugdvoor- j zitter twee- tot driemaal per week (dinsdag was hij in Achterveld) voor de wielrennerij op stap is. Wij vragen ons af - al hebben wij daar in feite niets j mee te maken - hoelang zijn vrouw dat nog goedvindt Onze eigen Janus Visser is net uit Spanje terug van vacantie Finish-fo- I tograaf Erik de Vrugt schoot op de tweede dag van de Tour bijgaand plaatje J i van collega Visser, druk in gesprek met een verbaasde (Spaanse?) senora Wij hadden Jan Schouten voor verstandiger gehouden. De ..kraamvader' van de Juniortour zette tijdens de Mini-Tour zijn paraplu zomaar ergens weg inplaats van eronder te gaan staan, want het goot pijpestelen. Toen het weer helemaal bar en boos werd, wilde Jan de plu toch maar gebruiken, maar dat i hoefde niet meer. Vindt U het gek, dat iemand anders, die ook last had van het noodweer, hem voor was geweest. Jan werd door en door nat. maar 1 kreeg toen het droog was, zijn regenscherm sportief weer terug. De tour-adoptiemoeders en de dames van de medewerkers hebben don- j derdag hun koffie-uurtje met Tour-operator Wout Meinten gehad. Het was natuurlijk weer uiterst gezellig en o m. voor mevrouw Övergoor bijzonder Ij lonend. Wij noemen geen voornaam om de weightwatchersclub van de voordeur te houden, maar nadat zij in de loterij voor adoptiemoeders een ij knots van een taart had gewonnen, kreeg zij aan het slot van de loterij ook de 1 troostprijs en die bestond uit een nog grotere taart! Ex-politieman Bijl maakte snel promotie in de 21 e Tour Weliswaar nog op proef als medewerker (en daarom nog niet in de klassieke witte overall) mocht hij op de laatste tourdag optreden als persoonlijke chauffeur van het J Tour-opperhoofd. LEUSDEN/CENTRUM - Op maan' 1 dag 17 juli a s. (aanvang 20.00 uurp vindt in het clubhuis ,,de Rosmolen' aan de Hamersveldseweg 118 te Leus den-Centrum de prijsuitreiking plaatsj van de voorjaarscompetitie van de bil] y jartvereniging B V. '75. Bijzonder ver heugend is. dat 12 van de 19 deelne mers aan de marathon van 18 partijer hun algemeen gemiddelde wisten te verbeteren. Het ledental van deze grotendeels uit jeugdleden bestaand< biljartclub, is de laatste tijd regelmatij toegenomen Ook dat is voor het be stuur een plezierige zaak, want als zie i binnenkort nog een serieus jeugdlid zoi aanmelden, kan een derde team worj den gevormd voor deelname aan de pe, medio september beginnende corrJ petitie. Een voorwaarde is wel dat dj desbetreffende kandidaat zijn partijej op zaterdag kan spelen. Overigens zijn as maandag behalve leden ook an 1 dere belangstellenden welkom. Kleine Remco Hoekstra (van de Leusder Krantploeg) won de grote fiets in de rennersloterij. Ook Wout Meinten, Johan Ossendrijver en tour- bour Wout waren daar blij om. Nou dan! Dat doe je toch met èen van die gekke of gewone kaarten uit de enorme kollektie van de Leusder Krant? Trouwen is ouderwets, samenwonen modem en vooruitstrevend. Ach, wat maakt het uit. Het gaat er toch maar om, dat u in ieder geval uw familie en kennissen op de hoogte brengt van het feit, dat u van plan bent samen verder het leven door te gaan?

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9