miss peach e r» '>- SPAANSE ONTBOEZEMINGEN Leusder Krant DEZE WEEK IN DE GEMEENTE ouders wisten het wel, VASTE WEEK-AKTIVITEITEN Leusder Krant - Loep op Leusden weekend-diensten APOTHEEK Apotheek Leusden, Torenakkerweg-win- kelcentrum Rosendaal. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 18.00 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19 30 uur tot 20 00 uur Op zaterdag en zondag geopend van 14 tot 14 30 uur en van 17.30 uur tot 18 00 uur WIJKVERPLEGING Dit weekeinde heeft zr. Van Kalkert. de Roo van Aldenwereltlaan 11, Leusden/C, tel 033-40818 Dienst In de week volgend op dit weekeinde heeft avonddienst: zr Van Kal kert. VERLOSKUNDIGE Mevr. Brink-Bruyn, Borgesiuslaan 26, Amersfoort, tel 033-10886 B.G.G. 22000 TANDARTS Voor noodgevallen in het weekeinde Dok terscentrale Amersfoort, tel. 033-22000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINS VERZORGING De spreekuren van de gezamenlijke dienstverlenings instellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt: LEUSDEN-CENTRUM In de boerderij Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18, Leusden-centrum, tel. 45618. Maandag 14 00-15.00 uur: Maatsch. werk, Gezinsverzorging Dinsdag 14 00-15.00 uur Maatsch werk, Gezinsverzorging. Donderdag 14 00-15 00 uur Maatsch werk Gezinsverzorging LEUSDEN ZUID In het Groene Kruisgebouw. Roo v Atde- wereltlaan 13, tel 40818. Maandag 14.00-15 00 uur Gezinsverzor ging. Maatsch Werk Vrijdag 14 00-15.00 uur: Maatsch. Werk, Gezinsverzorging. Weekendbereikbaarheid 33924. DIERENARTSEN Dierenkliniek: Dierenarts M J.S C. Tijmen sen-Van de Kamp. Landweg 321Leusden, tel 033-44488 burgerlijke stand Geboren: 30 juni: Jolien Janna, d.v J. C. M. van Schip en I. E H. M. Les- eman, Dioriet 7; 30 juni: Suzanne, d.v. J. F M. van den Eynden en C. A. Groeneveld, Rozenhaag 2; 3 juli: Joost, z.v. J. E. Gieben en A. J. vanZeumeren, Parelduiker 40; 5 juli: Sebastiaan Be njamin, z.v A Lenten en A. G Lobo, Azuriet 32, 9 juli: Saskia, d.v. E. Schouten en G M. A. Kamphuis, Kerk dijk 46; 12 juli: Sigrid Caroline, d.v. W Lourens en A. J van Muijden, Brink horst 14. Overleden: 11 juli: Rijk Meerveld, geh. m. F. van Huigenbos, oud 70 jaar Gehuwd: geen. kerkdiensten Achterveld Ned. herv. Kerk: zondag 23 juli, aan vang 9.00 uur: ds. Van de Endt uit Emmeloord. R.K.Kerk: zaterdag 22 juli, aanvang 19.00 uur: H. Mis; zondag 23 juli, aanvang 8.30 uur: H. Mis; 10.30 uur: Hoog Mis. Leusden-centrum R.K.Kerk Sint Jozef, Hamersveldse- weg. Zaterdag 22 juli, aanvang 19.00 uur: H. Mis; zondag 23 juli, aanvang 8.00 uur: H. Mis; aanvang 9.30 uur: H. Mis; aanvang 11.00 uur: H. Mis. Leusden-Zuid Gereformeerde Kerk (Vrijgem.), Arn- hemseweg 75. Zondag 23 juli, aanvang 8.15 uur: leesdienst; 16.30 uur: leesdienst. R.K. Kapel Don Bosco, Dodeweg 6 zaterdag 22 juli, aanvang 19.15 uur: H. Mis; zondag 23 juli, aanvang 10.00 uur: H. Mis; aanvang 11.30 uur: H. Mis. ochtends vroeg nog reeën, hazen en fazanten langs de rand van het bosje. En nu de vriendelijke rode daakjes van de overburen, alleen de daakjes, de rest ligt verborgen achter een af grijselijke hoge wal 't is precies een gettho waar etnische minderheden opgeborgen zijn. Voor mijn woonerf verwacht ik toename van hondepoep op de wandel en fietspaden, want het uitlaatland is bijna volgebouwd. Tij dens het dwalen door die 2e fase valt me op dat ook die huizen geen schoorstenen hebben, wat moet het worden bij ene camaliteit met de stroom of het aardgas, je kan zelfs geen potkacheltje meer kwijt om je dan enigszins te warmen. Ze moeten zorgen voor schoor stenen. anders gezegd rookkanalen, het zou dan een mooie gelegenheid zijn al die troep die we zo graag in een sloot of langs de weg gooien te verbranden. Ik kwam daar ook nog een Hoge Piet van het bouwen tegen, nou het gaat goed met de huizen, informeer de ik optimistisch, „hebben we er straks genoeg?" Z n gezicht betrok: „nooit genoeg, geloof ik." 'k Zette een rij vraagtekens, hier staan ze. „Nou, kijk es hier";ik keek. D'r zijn in het goede dorp nogal wat echtparen met of zonder kinderen die uit elkaar gaan, het gaat niet meer omdat het niet gaat, zo eenvoudig is dat. En dan komt de overblijvende partij die zo gezegd op straat staat bij de over heid om een woning, en zoals je weet moeten „Ze" voor die woning zorgen en daar sta je dan weer met je schone plannen voor hen die al of niet willen gaan trouwen en ook een huisje zoe ken. En kijk nog eens hier, ik keek weer en zag weer niks. D'rzijnooklui die hun bedrijfje willen vergroten, na wat gesjoemel, soms langs de rand van de wet hebben we het zover en dan verkopen ze het spul aan een ander. Daar sta je dan weer, 'k zag hem staan, een beetje triest, 'k Ben naar huis gegaan om met Thomas Kern- pis te spreken: met een boekske in een hoekske te gaan zitten. 'A(?M0LD EetwtiaJOO^DT ho& LWKE o EAj ledereen kent me nu, dankzij dat leuke geboorte kaartje uit de enorme kollektie van de Kom eens kijken. Je houdt het niet voor mogelijk. Rozendaallaan 9- Leusden-C. LEUSDER KRANT DONDERDAG 20 JUL11978 hebben aan iedereen verteld, dat ik geboren was. Inlichtingen over de nieuwe cursussen telefoon 41580 of 42992. ZWANGERSCHAPSGYM Op woensdag 26 juli aanstaande begint de nieuwe cursus zwanger- schapsgymnastiek. Deze wordt ge houden in het kruisgebouw aan de Rozengaarde in Leusden-centrum. Men kan zich de eerste woensdag avond voor de aanvang van de gym nastiek aanmelden. Telefonisch aanmelden kan ook via nummer 20559. RELICONCERT We herinneren u nog even aan het reli-concert, dat vanavond in de Marcuskerk gehouden word. Daar treden vanaf 20.00 uur de Continen tal Singers op. Kaarten zijn bij de Marcuskerk verkrijgbaar en kosten 6,50 oer stuk. DIEFSTAL? In deze rubriek dient deze week ook een plaatsje te worden inge ruimd voor een minder leuk bericht. Het gaat over de volière bij de nieuwe Sint Jozefschool, die in de vakantie verzorgd wordt door mevrouw Teunissen. Tot haar ontsteltenis moest mevrouw Teunissen zaterdag constateren dat alle vogels, eigen dom van de schoolkinderen, gevlo gen waren. Dat kwam doordat een onverlaat een gedeelte van het gaas van de kooi vernield had. Eén van de nestkastjes lag op de grond, terwijl ook duidelijk was dat de insluiper in het nachthok van de dieren was ge weest. Met onze correspondent in Ach terveld vragen wij ons af, waar dat nu allemaal goed voor is geweest. Heeft iemand zijn eigen vogelcollectie willen aanvullen met wat gevederde vrienden van de Sint Jozef-school kinderen? Of is er weer eens iemand zo maar zinloos aan het vernielen geweest? Een merkwaardige liefhebberij, die helaas teveel in Leusden - en nu mogelijk ook in Achterveld - bedreven wordt. Wellicht, zo suggereert onze Ach- terveldse medewerker, krijgt de da der spijt van zijn lage daad. En is op een of andere manier de schade te herstellen, zodat de kinderen na de vakantie weer vogeltjes in hun vo lière zullen aantreffen. GEEN MARKT IN ZUID In verband met vakantie van de standplaatshouders wordt er op vrijdag 21 juni en vrijdag 28 juni geen markt gehouden in Leusden-Zuid. II" Dierenartsenpraktijk Henegouwenprakti^, Leusden-C. dierenartsen. P. J. Werkman ^n K Schipper Voor noodzakelijke behande- 'i lingen en spoedgevallen van kleine huis- I j dieren (gezelschapsdieren) eerst bellén 1 033-21827 ACHTERVELD In het Witgele kruisgebouw. Walter van J Amersfoortstr 30. tel 03425-1333 Maandag 11 00-12 00 uur. Maatsch. Werk. i[, Vrijdag 9 00-10 00 uur: Gezinsverzorging. Moeders voor Moeders. Mevrouw M. L. Ro- j zendaal-Doucet, Jan van Arkelweg 47. v Achterveld, tel 03425-1853 Het is stil in het dorp; behalve wij en nog een paar is iedereen weg, ge vlucht voor regen, kou en wind. Waar heen zullen ze vluchten, 't is overal hetzelfde, zelfs aan de Mediterranee is het ongezellig. Buiten de regen daar smijten lui die de wereld gaan verbeteren met bommen en grana ten, plegen overvallen en stelen au to's. Nou valt er in die zuidelijke E.E.G.- landen wel wat te verbeteren. Vol gens m'n buren die in de binnenlan den van Spanje, Griekenland en de Balkan waren ligt de derde wereld er voor het oprapen. En wij maar mop peren op onze overheid die overal zou falen. „Ze" -en dat is dan die overheid - moeten van hier tot gunter en overal voor zorgen. „Ze" moeten zorgen voor anticon ceptie en voor abortus en fietspa den, kindercrèches zodat de moeders creatief geld kunnen ver dienen, voor honden en huizen, geld en goed, voor multinationals en kleine zelfstandigen, werkgelegen heid en vrije tijd en nog zo het een en ander. Ik geloofde altijd dat moeder zijn en kinderen groot brengen tot vol waardige mensen het creatiefste beroep was dat er bestond, 't schijnt niet meer zo te zijn. „Ze" moeten zorgen voor hogere lonen en lagere prijzen en minder belasting en dat Cubanen in Afrika kunnen gaan vechten en Amsterdam het centrum voor drugs blijft. „Ze" moeten zorgen voor een „Ze" moeten zorgen dat de bruinebonen-prijzen niet de pan uit rijzen en voor etnische minderhe den zoals Marokkanen, molukkers, Surinamers, Koerden, Turken, Chilenen en Chinezen waarvan er toch ook tienduizenden zijn in ons moederland redden zich zelf wel, dat zijn net kleine zelfstandigen die altijd voor zich zelf hebben moeten zor gen. Wat ben ik in 's hemelsnaam aan 't doen? Maatschappij kritiek leveren, daar zijn toch de politici voor, die worden krachtens hun C.A.O.er pri ma voor betaald. Mijn bedoeling was zo maar eens wat over het dorp te mediteren, maar dat kan alleen 's avonds, want ik heb het voorrecht langs de 2e fase te wonen waar de eerste huizen al bewoond zijn. Mid den in de nacht om 7 uur beginnen de graafmachines, bulldozers, shovers, zandauto's en heistellingen hun oorverdovend kabaal, met als bege leiding het zacht gefluister van tientallen straaljagers. Maar er komt subsidie voor geluidshinder, een millioen of wat, dus dat is ook weer geregeld. Alles went; twee jaar geleden za gen we van uit de sleeping-room 's goeie rechtspraak in ons brave moederland (emancipatie) b.v. een man na 15 overtredingen wegsturen met de waarschuwing: laten we het niet meer merkenl 'k Heb vroeger in m'n schaarse vrije tijd reclasseringswerk gedaan, d'r was toen meer houvast, geloof ik voor veroordeelde en rechtdoeners. AGENDA laarseweg. Leusden-centrum: Achterveld: donderdag 20 juli: Reliconcert Con zaterdag 22 juli: geitenkeuring, 9.30 tinental Singers, 20.00 uur: Mar- uur: boerderij Bos-Meerveld. Eeme- cuskerk, Asschatterweg. In verband met de zomervakantie-tijd beperken we deze rubriek tot enkele belangrijke zaken, zoals bibliotheken, oppascentrale e.d. Met ingang van 1 september a.s. starten we weer met de uitgebreide rubriek. Wilt u als vereni ging uw vaste aktiviteiten in deze rubriek geplaatst zien, dan dient uw opgave vóór vrijdag 25 augustus a.s. in ons bezit te zijn. Oude gegevens uit de vorige rubriek worden niet zonder meer herplaatst. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Redaktie. BIBLIOTHEKEN In de maand juli gelden de volgende openingstijden Bibliotheek Nieuw Langenbeek, Hamersveldseweg, Leusden/centrum: tot 11 juli: dinsdag van 14.00 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 21.00 uur; woensdag van 10 00 tot 12.30 uur en van 14 00 tot 17.30 uur, donderdag van 18.30 tot 21.00 uur; vrijdag van 14.00 tot 17.30 uur en van 18 30 tot 21.00 uur, zaterdag, zondag en maandag gesloten Van 11 tot 14 juli is de bibliotheek alleen geopend op dindag-, donderdag- en vrijdagavond. Daarna openingstijden als boven Bibliotheek de Boekenmolen: Leusden-zuid: openingstijden juli maandag middag van 14.00 tot 17 00 uur; vrijdagavond van 18 30 tot 20.00 uur. (In de maand juli op dinsdagavond en donderdagmiddag gesloten). Bibliotheek Achterveld: vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur; zondag van 10.30 tot 12.00 uur en dinsdag van 15 15 tot 16.30 uur. OPPASCENTRALE Wegens zomervakantie is de Oppascentrale Leusden de gehele maand juli gesloten. Voor oppas vanaf 1 augustus kunt u weer bellen naar. mevr. B. Hassink, Azuriet 17, telefoon 43132. LATENT TALENT Weekeinde: 22-23 juli BRUGGETJE Het laatste kunstwerk van de ge meente Leusden wordt gevormd door een bruggetje, gelegen tegen over het Burg. Bulning-park. Het voor voetgangers bestemde brug getje verbindt het sportpark met het daar tegenover gelegen parkeer terrein. Het vorige bruggetje was in de loop der jaren door onbekenden gesloopt. HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den, voor de praktijken van de artsen Bink horst, Boersema/Koch. Lantink/Verhage, Van Nieuwkerk en Den Toom, neemt dit weekeinde waar dr Boersema/Koch, Ju- lianaweg 5, Achterveld, tel. 03425-1222 Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14 00 uur. Visites graag voor 10 uur 's morgens aanvragen. AANLEG WANDELPAD Al geruime tijd geleden voteerde de gemeenteraad een krediet (stelde geld beschikbaar) voor de aanleg van een wandelpad tussen de beide gedeelten van het wandelpark Prin- cenhof. Voornaamste obstakel voor de aanleg van dat pad vormde de voormalige telefooncentrale aan de Burg. Beaufortweg. Het ding werd door de gemeente aangekocht en is vorige week met de grond gelijk ge maakt. Na de bouwvakvakantie wordt er verder gewerkt aan het pad. Zodat u binnenkort een nog fraaiere wandeling door wandelpark „Prin- cenhof" kunt maken. En neem dan zo'n handig gidsje mee, waarin u van alles verteld wordt over de bomen, struiken en bloemen langs het wan delpad. Ze zijn - onder meer bij de Leusder Krant - gratis af te halen. terrein van de firma Pon en De Roo van Aldewereltlaan in Zuid een duiker gelegd. Het eerste teken, dat „Koe-Pon" straks werkelijk zal gaan verrijzen. De duiker ligt precies te genover de Koningin Emmalaan. V. DUIKER BIJ PON Vlak voor het begin van de bouwvakvakantie is er tussen het peiEM EN IK- i2aak, je 77QEcee z er je acmtep- je i/opdem Ot1 HUlSWECL TE T7AICEAI. DAT TOCH HEEL NO&rrAAL T/AAe. HUI SiAlEek: VAAJ PE A1/OWD7M VO K1AT HE8 JE PAAfS AAN EeN ECHTE &ECATIE MOET ME HEBBSA)!

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9