Sound of Music"en James üond voor de zon-ontvluchters BB m j Weinig nieuwe films in i Amersfoortse theaters ZOMERVOORDEEL Ut TVINTOKO ZOMERVOORDEEL TUINTOKO trefpunt voor plantenvrienden trefpunt veer plantenvrienden UUHÜtnUMU O MUUUO I UO I9/Ö OOR BERT VOS AMERSFOORT - Het valt niet mee voor bioscoop-direkties om in ze warme tijden voldoende publiek te trekken om hun zalen redelijk eet te houden. Een goed, gevarieerd programma helpt en ook de -konditioning, waarmee verschillende Amersfoortse theaters zijn Commadores in „Thank God it's friday" M DE FIETS...! IPak de fiets! is een veelgehoorde 1el van blijkbaar wereldvreemde f/ormers of uiterlijk bezorgde re orders, die uit electoraal oogpunt bij len wijle de progressieveling willen aangen. Ze weten echter niet, wat ze f gen. Ik heb me dat eigenlijk nooit zo éahseerd als doorgewinterde au- wobilist, maar fietsers lijden een laar en onbegrepen bestaan. Al die ogenoten, die al dan niet door de Istandigheden gedwongen, hun s inderdaad hebben gepakt, beho- |op slag tot de kategorieminst-be elden". Natuurlijk, de Eerste Echte jtlerlandse Wielrijders Bond is er om p/e tienduizenden vogelvrijen bij te jan met raad en daad, maar in de dijk komt dat neer op de bekende ppel, die sissend verdampt op de slende, door onze hedendaagse titschappij zonder enige moeite BI gehouden plaat. Kortom: fietsers pn in bijna onbegaanbare jungle van thoogverheven auto-dom, eigenlijk |iiIer redelijk kapmes om zich ten- tele een klein weggetje te kunnen ien. Fietsers zijn paria's, domme tigenoten, die zichzelf de luxe van I autorijden ontzeggen om het milieu paren. Levensgevaarlijk op de weg, b levensgroot probleem voor de ge adelde automobilist, die tot nu toe I steeds niet heeft geleerd, dat er op de weg is dan die groene, Be, zwarte, gele of blauwe tegenlig- die hem rakelings snijdt na een 1staanjagende inhaalmanoeuvre. Isers zijn uit de tijd. Fietsers beho- I tot het glorierijke verleden. De toe tst is de automobiel! t realiseerde me dat allemaal bij de ikoop van een fiets door één van de 'insleden. Op zich geen onge- ikelijke gebeurtenis, denk je. Maar hl De fiets moet verzekerd worden, lachten we, want tegenwoordig ten die fietsen wat meer dan ager algemeen gebruikelijk was, vat doordat de fietsfabriekanten er I steeds in zijn geslaagd hun hecht bonden kartel in stand te houden, lal alleen verkocht kan worden te- i de door die edele fabrikanten tgestelde prijzen. terst je vaste verzekeraar n.aar eens beid. Tja, dat was niet zo gemakke- maar er was nog wel een fietsver- ering in portefeuille. De polisvoor- arden werden gestuurd en op die lenkwaardige dag was ons gezin tilsterd door hetgeen zo keurig art op wit op geschept papier tot ons in. Een vergissing, dachten we. an we een andere maatschappij vragen. Een tweede vergissing. De 'de. vierde en vijfde maatschappijen tinmiddels besloten om te stoppen t dit soort vergissingen en apasgekochte fiets verzekeren? Tja terwijl onze nationale verzekeraars >b de benen onder het lijf vandaan >en en rijden om ons voor alle moge- e onheilen zeker te stellen, wie het in 1 hoofd haalt om z'n fiets te willen uitgerust, dragen bij aan een redelijk aantal filmliefhebbers, maar die zon is toch publiekstrekker nummer fDaarbij komt, dat de televisie ook méér dan in het winterseizoen speelfilms programmeren, die bij wijze van spreken vanaf het balkon of tuin in de toch wat koelere avondlucht zijn te bekijken. Kortom: bioscoopdirekties maken moei lijke tijden door. Maar, zoals ook het geval is, als het aanbod van nieuwe kwaliteitsfilms te laag is of te lang op zich laat wachten, er is altijd een goede uitwijkmogelijkheid om de malaise enigszins te ont vluchten. En dat is de film, die ongetwijfeld al jaren achtereen voor de grootste recettes heeft gezorgd. „The sound of music", de film, waar zowel moeder, dochter als kleindochter al jarenlang het nodige ple zier aan hebben beleefd en waar men - zoals de praktijk steeds weer bewijst, met het allergrootste genoegen voor de tweede, derde, vier de of vijfde keer naar wil gaan kijken. Voor velen is „The sound of music" het summum van goed en zeer ontspannend amusement. De film heeft - dat is waar - alle ingrediënten in zich: spanning, roman tiek, humor en muziek. Lekker lang is ie ook, dus je staat niet na bijna twee uur weer buiten. In de warmte. „Sound of music" dus. Vanaf donderdag in Amersfoort te zien. In Cinema 2. U begrijpt het al: ook de rest van het filmprogramma staat in het teken van de zomer. Dat wil zeggen: weinig nieuws, veel prolongatie. Een andere publiekstrekker is opnieuw te vinden in Grand 1Juist, u hebt het al geraden: dat is James Bond en ditmaal is het Roger Moore in „The man with the golden gun". Wat voor de „Sound of music" geldt, geldt zeker ook voor James Bond. Ook die man is onverslijtbaar. Voor vader, zoon en kleinzoon. Voor het overige zijn vrijwel alle films geprolongeerd. Thank God it's friday", een dis co-film die in de schaduw blijft van „Saturday Night Fever", blijft nog een weekje en is voor de tweede week in Grand 3 te bekijken en te beluisteren. Datzelfde is het geval verzekeren komt danig op de koffie. Voorzover er nog maatschappijen zijn, die daar nog brood in zien. Belangrijk voor de eigenarenIeige naressen van fietsen is te weten waar men woont en wat daarvan de kon- sekwenties zijn. Veel verzekeraars ma ken onderscheid tussen,,grote-ste- den-gebieden" en bliikbaar gewone gebieden. Amersfoort, om maar eens een bescheiden voorbeeld te noemen, behoort in veel gevallen tot de grote- steden-gebieden en daarvoor geldt een hogere premie dan voor de rest van Nederland. Met auto's heb je daar geen tast van. Dat is een auto, nietwaar? De premie is niet mis. In zo'n acht jaar heb je de fiets betaald (aan de verzekeraarmaar ver voor die tijd heeft ie je de bons al gegeven. Eigen risico kennen ze ook voor de fiets. Voor auto's is dat een vast bedrag, maar fietsers zijn altijd al merkwaardige lie den geweest, dus voor hen is een heel aparte regeling opgesteld. Terwijl je in ieder geval zo'n veertig, vijftig gulden per gebeurtenis minimaal aan eigen ri sico neertelt, is het verder voor het eerste jaar tien procent, het tweede jaar twintig en het derde jaar dertig procent van het verzekerde bedrag. Na drie jaar rijden met een fiets van f 500,- hoef je bij een simpele aanrij ding in ieder geval niet op de verzeke raar te rekenen. Je moet bijna geheel plat zijn gewalst door een prima verze kerde automobilist, die een eigen risico heeft van honderd gulden, om aan spraak te kunnen maken op een rede lijke vergoeding, met aftrek van f 150,- aan eigen risico. Maar ook dan hoeft zich men geen enkele illusie te maken, want bij een total loss-geval of bij diefstal krijgt men wel schadevergoe ding, maar de verzekeraar is niet gek: hij zegt de verzekering meteen op. Want vijfhonderd gulden schade is veel voor een verzekeraar, die zonder blik ken of blozen dagelijks ettelijke tienduizenden guldens uitkeert aan automobilisten, die elkaar aan flarden hebben gereden. Als aardige bijkom stigheid krijgt de fietsende ongelukkige ook geen cent terug van zijn betaalde premie, mocht hem of haar onverhoopt tussentijds de fiets worden ontnomen of total-loss worden gereden. De maatschappij heeft immers al genoeg ellende beleefd aan u, die zo dom was de fiets te pakken, nietwaar? Leren fietsen moet je beslist op een oude fiets doen, want een valpartii met schade wordt in zo'n geval niet ver goed. En na drie of vijf/aar (langer kun je je fiets niet verzekeren) wordt de overeenkomst door de verzekeraar zonder pardon opgezegd. Je moet het niet te gek maken, zullen de heren in hun Mercedessen en Volvo's denken. Als je de verzekeraars vraagt, waar om fietsen bijna niet meer te verzeke ren zijn (de meeste verzekeringsmaat schappijen beginnen er niet meer aan), dan worden de schouders opgehaald. „Ze worden aan de lopende band ge stolen. Het risico is te groot", zeggen ze dan. Voor de fietseigenaar is het risico inderdaad te groot om nog aan verze keren te kunnen denken. Het beste wat je kunt doen is het jaarlijkse eventueel te betalen premie-bedrag op eigen bankrekening te storten. Dat is voorde liger. En voor langere tochten neem je de fiets uiteraard mee in de achterbak van je auto of boven op het auto-dak. Auto-verzekeringen zijn er goed voor. moet je maar denken V. GEPROLONGEERD „Pinkeltje" beleeft voor de zesde week zijn door meneer Dick Laan beschreven avonturen in Grand. „The last waltz", het door Martin Scorsese voortreffelijk verfilmde verslag van het laatste concert van The Band (met muziek, die al even voortreffelijk overkomt door een betere opname-techniek), gaat in Grand 2 de tweede week in. Te recht. Muziekliefhebbers-en voor al zij, die de muziek van de Band, Dylan, Young en anderen altijd zo goed hebben gevonden, moeten niet verzuimen deze film te gaan zien. filmagenda Amersfoort Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 3 augustus t/m woensdag 9 augustus 1978. GRAND 033-14632 Telefonisch plaats bespreken van 10.00-21.00 uur. GRAND 1 „The man with the golden gun", 12 jaar. Dagelijks: 13.30, 18.30 en 21.15 uur. Zondag: 13.30, 16.00, 18.30 en 21.15 uur. GRAND „Pinkeltje", a.l. Dagelijks: 13.30 uur. GRAND 2 „The last waltz", a.l. Dagelijks: 13.30, 18.30 en 21.15 uur. Zondag: 16.00, 18.30 en 21.15 uur. GRAND 3 „Thank God it's friday", a.l. Dage lijks: 13.45, 18.45 en 21.30 uur. Zondag: 13.45. 16.15, 18.45 en 21.30 uur. GRAND 4 „De vier vuisten de lucht in", a.l. Dagelijks: 14.00, 19.00 en 21.45 uur. Zondag: 14.00,16.30,19.00 en 21.45 uur. GRAND 5 „Turks Fruit", 16 jaar. Dagelijks: 19.00 en 21.45 uur. Zondag: 16.30, 19.00 en 21.45 uur. Cinema 033-18900 CINEMA 1 „Saturdaynight Fever", 12 jaar. Dagelijks: 13.45, 18.45 en 21.30 uur. Zondag: 13.45,16.15,18.45 en 21.30 uur. CINEMA 2 „Sound of music", a.l. Dagelijks: 13.30,18.30 en 21.15 uur. Zondag: 13.30, 16.00, 18.30 en 21.15 uur. EURO CINEMA „Onkruid vergaat niet", a.l. Dage lijks: 13.45, 18.45 en 21.15 uur. Zaterdag: 16.15, 18.45 en 21.15 uur. Zondag: 13.45,16.15,18.45 en 21.15 uur. Woensdag: 18.45 en 21.15 uur. KINDERVOORSTELLIN GEN EURO CINEMA Tekenfilmfestival met vele oude bekenden, alle leeftijden. Zaterdag en woensdagmiddag: 13.45 uur DUO 033-16572 DUO 1 „De leeuw brult om sex", 16 jaar. Dagelijks: 14.15-19.15 en 21.30 uur. Zondag: 14.15,16.30,19 15 en 21.30 uur. DUO 2 „Enforcer", 16 jaar. Dagelijks: 14.00,19.00 en 21.15 uur. Zondag: 14.00, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1 „De porno-spionne", 16 jaar Vrij dag- en zaterdagavond: 24.00 uur. DUO 2 „Thunderbolt en Lightfoot", 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond: 23.45 met „Saturday Night Fever", die in Cinemal alweer de achtste week in gaat. Terence Hill en Bud Spencer behoren ook tot de publiek strekkers, die ook met reprises suc cesvol zijn. Hun „Vier vuisten de lucht in" is in Grand 4 voor de vierde week te zien. En wat te zeggen van „Turks Fruit", één van die succesvolle Ne derlandse speelfilms, die ook nu nog enige zeggenschap blijken te hebben? RutgerHaueren Monique van der Ven's erotische belevenis sen naar het gelijknamige boek van Jan Wolkers is al weer zes weken in Grand 5 te zien geweest en begint nu aan de zevende week. Louis de Funès blijft ook. „On kruid vergaat niet" gaat in Euro Ci nema de vijfde week in. Gezellig amusement voor de vakantiedagen voor jong en oud Ook al is het duidelijk, dat De Funès een dagje ouder is geworden en ook in deze film wat rustiger aan heeft gedaan. Maar, onkruid vergaat niet Zoals ik vorige week al schreef is „De leeuw brult om sex" een sex- film van betere kwaliteit dan de ge middelde produkten in dit genre. Daarom wordt dit Deense pro- dukt uit de „Dieren-riem-serie" in uit de 3loemenkas: prachtige begonia's in 5 verschillende kleuren. Van 5.- nu: 3.50 AMSTERDAMSEWEG 139 - 033-17031 3812 RR AMERSFOORT Duo 1 geprolongeerd. In het nacht- programma van Duo 1 kan men kij ken naar de „Porno-spionne". Ak- tie levert Duo 2, met in haar weekprogramma een reprise van „The enforcer" met en van Clint Eastwood, terwijl „Thunderbolt en Lightfoot", eveneens met Clint Eastwood (en Jeff Bridges en George Kennedy) voor de nodige aktie zorgen. Naast „Pinkeltje" kunnen de kinderen veel plezier beleven aan het „Tekenfilm-festival" dat in de matinee-voorstellingen van Euro Cinema op zaterdag- en woensdagmiddag op het witte doek wordt vertoond. vervolg van pagina 3 Chris Barber: ook dit jaar in De Flint. gers en een vijfmans orkest. Thuis Best bestaat uit Cabaret en show. uit chansons, cabaretscènes, bal letten en shownummers. Thuis best: want wie durft er nog op straat, wie wil nog op reis, in een vliegtuig of een trein, want als er niet gekaapt wordt, dan wordt er wel gestaakt. Met de auto in de file, in de tram met een gerolde portemonnee, dat geldt ook voor toeristen en buiten landers: terug naar hun eigen thuis; we hebben het met ons zelf al moei lijk genoeg. Een belevenis apart is een op treden van „Funhouse" van Rob van Houten. Ook dit seizoen is Funhouse in Amersfoort te zien en wel op zaterdag 10 februari. Onder de leiding van Rob van Houten brengt Funhouse deze nieuwe veelbelovende produktie. Het uitgangspunt en de inspira tiebron voor deze produktie is de absurde realiteit van de heden daagse welvaartsmaatschappij. Funhouse blijft natuurlijk relativeren met een lach en een traan. Rob van Houten zal weer worden bijgestaan door de droogkomiek Cor Beurs- kens en de marionettenspeler Feike Boschma. Van Dolf de Vries ken ik eigen lijk erg weinig en ik zal daarin niet alleen staan. Daarom alleen al is het wellicht de moeite waard om op dinsdag 13 februari naar De Flint te gaan om naar zijn pro gramma te gaan kijken en luisteren. „Het Luister-rijk" is: conferen ces, monologen, verhalen, ge dichten en gedachten: een lichtelijk literair getint cabaret waarin het pu bliek beurtelings de toneelspeler, de reiziger, de geboren verteller en de pur sang cabaretier ziet opere ren. Dit alles muzikaal ondersteund en begeleid op geheel eigen wijze door de gitarist Gerry Truppe. Dolf de Vries heeft bepaald niet de een voudigste weg gekozen: hij toont zich in zijn teksten een met de mens en zijn wereld begaan cabaretier, die zijn publiek tot nadenken zet. Er valt heel wat te lachen bij dit een- mans-optreden, maar vrijblijvende stof is het zeker niet. .Geloof, hoop en liefde" is de titel van het nieuwe kabaretprogramma van Marijke en Sieto Hoving, dat in oktober 1978 in hun eigen theater Tingel Tangel in première gaat en op donderdag 22 februari ook in de Flint te zien zal zijn. Aan dit pro gramma werken verder mee Cisca Beaudoux en pianist Wiebe Cnos- sen. Operette is in Nederland een tikkeltje schaars en daarom is het verheugend, dat de operette- liefhebbers met maar liefst drie voorstellingen van de Hoofdstad Operette terecht kunnen in De Flint. Op maandag 5, dinsdag 6 en woensdag 7 maart, wordt „Eine Nacht in Venedig" van Jo- hann Strauss gebracht. Wederom kan het operettepu- bliek gaan genieten van één van de prachtige operettes van Johann Strauss. De Hoofdstad Operette heeft kosten noch moeite gespaard om ook dit seizoen weer met een oog- en oorstrelende operette van de beroemde Johann Strauss een serie voorstellingen in Nederland en België te verzorgen. In De Flint zullen op 3 t/m 7 maart o.a. de ge liefde solisten Marga de Boer, Anita Heins en Jacco van Renesse zijn te bewonderen. En tenslotte - voor zover het programma er nu uitziet - aan dacht voor het nieuwe kabaret van Ivo de Wijs „Formule 2", op maandag 12 en dinsdag 13 maart. Het programma Formule 2 geeft de drie dertigers Marnix Kappers, Pieter Nieuwint en Ivo de Wijs uit gebreid de kans hun onvrede te ui ten over hun persoonlijke pro blematiek en over de moeilijkheden in de hun omringende wereld. Fy sieke aftakeling, faalangst, rela tieperikelen, overbelichte jeugdhe rinneringen en dreigende maat schappelijke onverschilligheid be palen het beeld. De Nieuwe Treurigheid dringt zich op, maar wordt tijdig uitgebannen. Het wachten is slechts op de Nieuwe Mens, de Nieuwe, Gezonde en Verstandige, Kosmopolitische Aardbewoner, die alle ojrgesomde narigheden moeiteloos naar het verleden verwijzen Marnix, Pieter en Ivo hopen oprecht uw wachttijd zo aangenaam mogelijk te bekor ten. De titel Formule 2 stamt uit de racerij en duidt deels op de gewij zigde samenstelling van de groep. Henk Elsink deels op de snelheid van het nieuwe programma: Formule 2, vaart en vuurwerk, een race tegen het uurwerk. Zoals gezegd: het programma had best wat méér kabaret kun nen bieden, maar in totaliteit hoeven de liefhebbers van dit soort entertainment niet direkt te klagen. Er zitten uitstekende toppers tussen en wellicht heeft de Amersfoortse Culturele Raad eerder gedacht aan kwaliteit dan aan kwantiteit Overigens heeft het ACR-De Flint-programma méér te bieden dan toneel en kabaret/show al leen. We hebben het tot nu toe niet gehad over de bal letvoorstellingen, de concerten, het buitenlands toneel en de kin dervoorstellingen. Volgende week méér. uitdeTuinwinkel: kruiwagen, merk Ford, inhoud 80 Itr., naadloze bak, rondneus, van 117.50 afhaalprijs nu: 79.- Fons Jansen opent niet alleen het kabaret-seizoen in de Flint maar tevens het theater-seizoen van Amersfoort. Met zijn nieuwe (vijfde) programma. AMSTERDAMSEWEG 139 - 033-17031 3812 RR AMERSFOORT

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11