Show, jazz en cabaret in het nieuwe seizoen van de Flint Uit in Amersfoort ZOMERVOORDEEL tuinscherm afmeting: 180 x 180 cm. A m trefpunt voor plMUenvrtenden LEUSDER KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden OE LEUSDER KRANT Leusder Krant - Kunst LEUSDER KRANT DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1978 DOOR BERT VOS Het kan eigenlijk niet missen: Chris Barber ontbreekt niet op het ACR-programma en de tal rijke jazz-liefhebbers zullen hun vingers dan ook aflikken als ze dat horen. Opnieuw in de Stads- hal is de Chris Barber Jazz en Bluesband te zien en beluisteren (en te ondergaan) op dinsdag 16 januari en daarmee begint voor de jazzliefhebbers het nieuwe jaar ongetwijfeld erg goed. Een jazzconcert verzorgd door de Chris Barber Band is geheid een feest! Behalve Barber zelf op trom bone zullen Pat Halcox. trompet. Sammy Rlmington, alt-sax, John Slaughter, gitaar, John Crocker, klarinet, John MacCallum, banjo en gitaar, Vick Pitt, bas en Pete York, drums, wederom - voor het derde seizoen achtereen - voor veel suc ces zorgen Voorlopig is dit het laatste seizoen waarin deze Band in Nederland gaat optreden Overigens begint het nieuwe jaar voor de liefhebbers van kabaret met de One Man Show van Frans Hal- sema op woensdag 10 januari. Het is de eerste keer, dat Frans Halsema met een One Man Show komt. De titel: ,,lk, ik en nog er's ik", is, zo zegt hij zelf, bedoeld voor ons allemaal, want het is een pro gramma, dat over ons gaat. Uit eindelijk. vindt Halsema, maken we allemaal dezelfde dingen mee Hal sema wordt muzikaal begeleid door pianist Ruut Weissman. Het is erg verheugend, dat ook Jasperina de Jong Amersfoort niet zal overslaan. Zij komt op dinsdag 30 en woensdag 31 ja nuari naar de Flint met haar nieuwe programma „Thuis best". Wederom dit jaar een nieuw pro gramma van Jasperina de Jong, dat geschreven is door een keur van schrijvers en componisten w.o. Gerrit Komrij, Ivo de Wijs, Lennaert Nijgh, Jan Boerstoel. Joop Stok- kermans en Eric Hefst Jasperina voert haar programma op, samen met vier balletdansers, twee zan- vervolg op pagina 9 Henk Elsink behoeft eigenlijk geen nadere introductie meer De pers is de laatste seizoenen (weer) zeer lovend voor Elsink. Koppen als: „Elsink zorgt voor ontspannen avond", „Henk Elsink opende Nieuwe Doelen-seizoen" „Volle bak voor Elsink" en „Henk Elsink terug als kleinkunstenaar" spreken voor zichzelf! U heeft nu twee avonden na elkaar de kans Elsink zélf te ontmoeten. Hij is met zijn overbekende „hits" als „Hier is je kind, Piet" (1968), „Harm met de harp" (1969), „Bakema" en „De Bom" (1970), „De Lift" (1971), „Johanna" (1973), etc., tot de va derlandse top der entertainers gaan behoren. Ook nu weer staat Elsink borg voor een avond vol vuurwerk bij hem in „het Theater" (voor de pauze) en „Thuis" (na de pauze). Op tekst en muziek van res pectievelijk Michel van der Plas en Elsink zelfVerder werken meeJan Elsink, trobone, tuba, orkestleiding/ Heimig van der Vegt, orgel, piano/ Erik Raayman, basgitaar/Martin Dijst, slagwerk. Ivo de Wijs presenteert zijn nieuwe programma „Formule 2", met Marnix Kappers. uit de buitenafdeling: gevlochten Van 57.- afhaalprijs nu: AMSTERDAMSEWEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Bert Vos en Marnix Kreijns. Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A, Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Finnmark 32, Leusden-c„ tel. 033-41380 (sport) Mevrouw T. Middelkoop, Waarden 20, Leusden-c„ tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fieseler, Lindenlaan 34, Leusden-c., tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knijff-Mall, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuld, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor: Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half Jaar en 26,50 per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S De meeste In de Leueder Krent gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief* en historische foto's) bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. de BDU b.v. te Bameveld met duidelijke vermelding van gewenste foto, aantel, nummer van krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. U kunt ook kontent betalen 'op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. Is een uitgave van de BDU-Krentencomblnatie, Postbus 67 te Bar- neveld. AMERSFOORT - Het nieuwe programma voor het komende seizoen van de Amersfoortse Culturele Raad biedt - naast de enorme keus in toneelstukken, zoals we vorige week signaleerden - in verhouding met vorige jaren betrek- j kelijk weinig kabaret. De grote publiekstrekker Paul van Vliet, om maar eens een voorbeeld te noemen, is niet geprogrammeerd. Wie wel naar Amersfoort komen: Fons Jansen, Jasperina de Jong, Ivc de Wijs, Henk Elsink, Marijke en Sielo Hoving en Nederlands Hoop. Ook niet aanwezig zijn (voor zover ze een nieuw programma hebben te bieden): Liselore Gerritsen (met haar Klein Concert toch erg gewaardeerd), Herman van Veen, Rients Gratama, Seth i Gaaikema, en van de verschillende Nederlandse kabaretgroepen komt alleen I Ivo de Wijs naar Amersfoort. Zo op het eerste gezicht lijkt dat allemaal wat magertjes. Daartegen over staat, dat er enkele vrij onbekende gezichten het Flint-podium zullen bestijgen, zoals Dolf de Vries met zijn programma „Het Luister-Rijk". In dit artikel een uitgebreid overzicht uit het komende ACR- Flint-programma. Het kabaret-seizoen in De Flint wordt gestart met vier avonden Fons Jansen, die met zijn vijfde programma het Amersfoortse pu bliek zal trachten te vermaken. Een uitstekend openingsprogramma, want wie Fons Jansen kent, weet dat ook dit vijlde programma de moeite van het meemaken waard zal zijn. Frans Oudhoff staat hem ook nu weer muzikaal terzijde op orgel, elektronisch orgel, vleugel en synthesiser. Van dinsdag 12 tot en met vrijdag 15 september. Neerlands Hoop, uitgerust van hun anti-WK-aktie, starten fris van de lever met een nieuw kabaret-programma. Henk Elsink heeft een vast pu bliek en ook al behoort hij niet direkt tot de allergrootsten van het Nederlandse kabaret, zijn programma's zijn altijd erg ge noeglijk. Puur entertainment dus op dinsdag 19 december als El sink met zijn nieuwe programma „Theater Thuis" naar de Flint komt. utch Swing College Band: voor het eerst in Amersfoort. Twee avonden Braziliaans temperamenten wel op maandag 9 en dinsdag 10 oktober met „Brasil Tropical", zo langzamer hand een vast onderdeel van het ACR-programma door de jaren heen. Deze meeste exotische schow met de lenige acrobatische dansers en danseressen is een groot feest voor oog en oor. Een bekend criti cus schreef: „Wij beleefden een Braziliaanse tornado" en over de zangeres Dalilia. dat zij behoorde geplaatst te worden tussen Shirley Bassey en Edith Piaf - een zan geres van wereldformaat. Een unieke kans om een paar gouden uurtjes te beleven met de meesle pende levenskunst van deze Brazi liaanse groep, met als hoogtepunt het wereldberoemde „Carnaval in Rio", het grootste feest ter wereld. De musical „Kiss me Kate" zal in Duitse uitvoering te zien zijn op zondag 22 oktober. Deze mu sical van Cole Porter en Samuel en Bella Spewack, wordt ge bracht door de „Konzertdirek- tion Landgraf". Kiss me Kate, gebaseerd op Shakespeare's Getemde Feeks, is een van de meest uitgevoerde en succesvolle musicals, een genre dat ook in Nederland steeds meer populair wordt. Dinsdag 31 oktober en woensdag 1 november zijn de dagen voor de fanatieke fans van Freek de Jonge en Bram Ver meulen, die, uitgerust van de vermoeienissen rond hun anti- WK-aktie fris van de lever starten met een nieuw programma „De Neerlands Hoop Code". Thuis in het Theater met Neer lands Hoop Interieur, een avond lang huisvlijt met Freek de Jonge en Bram Vermeulen weer als Neer lands Hoop in Bange Dagen, ver sterkt met gitarist Jan de Hont! Een nieuw duo-programma, waarbij de thema's wat persoonlijker zijn dan voorheen. Was er vroeger sprake van een onverbiddelijke zwerftocht langs de misstanden, nu leiden za ken als vieze luiers en luidruchtige buren de aandacht af van de grote problemen van onze tijd. Op ver zoek van Bram en Freek zal voor beide avonden de helft van het be schikbare aantal plaatsen via de losse verkoop verkrijgbaar zijn. Voor uitloters zal er dus nog ruime keus zijn! Op donderdag 16 november is het de beurt aan de in Amersfoort en omgeving talrijke jazz-' liefhebbers. In de Stadshal van de Flint treedt dan de beroemde Dutch Swing College Band op. Eindelijk! zullen de liefhebbers van de Dixieland zeggen, nu ze le zen, dat de „ouwe hap" o.l.v. Peter Sohilperoort De Flint op zijn kop komt zetten Té lar.g hééft Amers foort moeten wachten op deze be kende dixielandband van eigen bo dem. De D.S.C., waarvan ontelbare grammofoonplaten over de hele wereld zijn verkocht, in de Stadshal te zien en te horen, mag niet wor den gemist. Spaans temperament is te zien en te beluisteren op zaterdag 25 november als „Fiesta Gitana" staat geprogrammeerd. Fiesta Gitana, het overbekende feest der zigeuners, toont Flamen co zoals geen enkele voorstelling, zelfs niet in Andalusië, deze kunst nog brengt. De Flamenco, een kunst met vele gezichten, uitbundig en hartstochtelijk, maar vaak ook Jasperina de Jong komt met haar nieuwe programma „Thuis best". Frans Halsema zal voor het eerst te zien zijn in een „One Man Show" en dat is op zich al het zien waard ernstig en droef. Het toont de ziel van Zuid-Spanje, een land dat eigenlijk niet tot West-Europa be hoort, ontstaan door een mengeling van vele volkeren, waarbij zi geuners en Andalusiërs de boven toon voeren. De zangen en dansen zijn gebaseerd op emoties verbon den aan de belangrijkste gevoelens die de mens kent, zoals liefde tus sen man en vrouw, liefde van ouders voor het kind, hartstocht, de liefde voor het vaderland etc Emi nente artiesten zoals Curro Velez, La Coneja, Bienvenido Amaya e.a zullen dit gebeuren weer ont roerend vertolken Vrijdag 29 november zitten Louis van Dijk en Jules de Korte „Samen" op het Flint-podium en dat belooft voor de liefhebbers van deze twee muzikale groten een boeiend programma te wor den. Tegenover elkaar gezeten, spe len, zingen en praten Louis van Dijk en Jules de Corte aan twee vleu gels. Veel van wat ze doen is tevo ren nauwkeurig vastgelegd en ge repeteerd, maar het zijn er de men sen niet voor om alles vast te leg gen Daardoor is een voorstelling nooit helemaal gelijk aan eeh voor afgaande of aan een volgende de improvisatie moet een kans blij ven krijgen. En dan gebeuren er muzikaal gezien de meest verras sende dingen.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 3