SINNCT Jeugd tennis toernooi LeüsaérTO-artt Spört LEUSDER KRANT DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1978 Lockhorsttoernooi gestart onder mooie weersomstandigheden LEUSDEN/CENTRUM - Voor de tweede maal organiseert de LTV Lookhorst een internationaal jeugdtennistoernooi. Veel omvang rijker dan de eerste editie van 1977 is het met bijzonder mooi weer begon nen evenement van dit jaar. Van za terdag 29 juli tot en met zondag 6 augustus zijn de zes banen van Leusden's oudste tennisclub het domein van de 160 deelnemende jongens en meisjes uit Duitsland, Engeland en Nederland. Vrijdag avond werden de buitenlandse gas ten in het Lookhorst-paviljoen ont vangen. De 18 Duitse deelnemers en hun begeleiders (afkomstig uit het circa 10 000 zielen tellende en wel zeker is. dat in de naaste toe komst ook de LTV Leusden acte de présence zal geven Met junioren van Alta. Flehite, Hoogland. Leusderpark, Randenbroek, 't Stort en Volta (allen uit de Keistad) en van 't Schilt (Wouden berg) is het deelnemersveld gecom pleteerd. Er wordt deze week niet alleen maar getennist. De actieve recreatie- commissie heeft gezorgd voor een uit gebreid skala van neven-activiteiten als zwemmen, volleybal, tafeltennis, tafel voetbal enz. Zaterdagavond vond in en buiten het Lochorst-paviljoen een dis cobal plaats en maandagavond werden films gedraaid (w.o. die van het toernooi 1977). Dinsdagavond stond - na een Chinese maaltijd - klein ..Wimbledon" op het programma, gespeeld door le den van Lockhorst met Engelsen en Duitsers als tegenstanders. Woensdagavond kreeg als hoogtepunt een boswandeling met verrassingen en tot slot een groot kampvuur (in De Treek). Donderdag is het rustdag en dan kan iedereen doen of laten, wat hij wil. Vrijdag zal er ook wel wat te doen zijn, maar het grote slot wordt gevormd door de party met levende en knalharde muziek en daarvoor wordt zoveel be langstelling verwacht, dat uitgeweken wordt naar de veel ruimere kantine van Roda '46 ALDERMAN VAN WOUDENBERG Zaterdagmorgen werd het toernooi /.l.n.r. Lockhorst-penningmeester Sj. de Jonge, de drie Engelse begeleiders, Lockhorst-voorzitter A. Schoonbeek in de drie leiders van de Duitse „Mannschaft". ,t Steinheim am Main en uit Muhlheim I |s im Main met zo'n 20.000 inwoners) varen al vroeg op het Burgemeester 3 Buiningpark De om 10.00 uur be- jonnen busreis van ruim 400 km 'erliep vlot en bovendien leven onze j| >osterburen - zonder zomertijd - >en uur vroeger dan wij. Dat laatste :al wel de hoofdoorzaak geweest zijn 'an het feit, dat het comité van ont- 'angst ijlings opgetrommeld moest g vorden. Ook in Engeland wijst de I Jok een uur vroeger, hetgeen echter 6 J liet wegnam, dat de per Harwich- >oot reizende Britten met een uurtje ertraging arriveerden. Met 16 spe- 3 lT ers en speelsters en drie bege- eiders. Tien van de Engelse deel- x lemers uit het district Suffolk waren orig jaar ook van de partij. Na een ort en meertalig woord van welkom an de heer M. Brüggeman - onder- jssen gingen schalen met kaas en j itterballen rond - werden de gasten 4 an over de grens in contact ge acht met de „pleegouders die edurende het toernooi hun wel en st ee zullen delen v Lockhorst doet aan haar toernooi k lee met 55 jongens en meisjes. Zeer b srheugend is ook de aanwezigheid an een Eemelaarteam uit Achterveld r A Wie mannen „houterige" tennissers vindt, kan dat zeker niet zeggen van de Brit Ian Andrew Moore, die zondag van Rob Vial (Volta) won als revanche voor de verleden jaar tegen hem geleden nederlaag met 1-6 en 0-6. officieel geopend door alderman (zo wordt in Engeland een wethouder ge noemd) G. van Woudenberg. Vooraf moest eerst Lockhorst-voorzitter Afko Schoonbeek nog wat vriendelijke woorden kwijt aan het internationale gezelschap. De volgende in het rijtje sprekers was Norman Gouldsbrough, de chef d'equipe van de Britse spelers, die namens zijn landgenoten een dankwoord uitsprak zonder een stoffe lijk blijk van waardering. De ervaring van verleden jaar heeft echter geleerd, dat de Engelsen eerst de kat uit de boom kijken en pas bij het afscheid aan het uitpakken gaan De voor de eerste maal aanwezige Duitse ploegleider Ed gar Schilling versierde namens de Stein- en Mühlheimer deelnemers zijn erkentelijkheid voor de uitnodigign met een clubvaantje en een bijzonder mooie ets van oud Steinheim. Hierna bleek, dat wethoduer G. van Woudenberg - met echtgenote en ten nisracket aanwezig - niet alleen als toeschouwer ter plekke was. Hij kwam het toernooi officieel openen en begon met de navolgende speech. „Bijzonder graag heb ik gehoor willen geven aan de uitnodiging om evenals vorig jaar het officiële startsein te geven voor het Internationaal Jeugdtoernooi van Lockhorst Het is bijzonder verheu gend en een compliment waard aan de organiserende vereniging dat zij er na het eerste en meteen succesvolle toer nooi van vorig jaar er nu voor de tweede keer - en naar ik aanneem zeker niet voor de laatste keer - in is geslaagd een dergelijk omvangrijk gebeuren van de grond te krijgen. En omwangrijk mag dit toernooi met zijn 160 deelnemers zeker genoemd worden. Graag zou ik tot hen en tot hun begeleiders een af zonderlijk woord van welkom willen richten. I should like to address a special word of welcome to you. the British partici pants in this toernament and your com panions. On behalf of the municipality of Leusden it is for me, the alderman of sports, a great pleasure to welcome you here. I do hope all of you will have a good time during your stay in Leusden and I wish you lots of success in the tournament that is going to start now. but I also hope - and I really set value on this - that you will use the opportunity this tournament is offering you to meet your co-participants from Germany and Holland outside the court. In my opinion these contacts are more of value than winning this tournament. Once more I wish you a nice time and when you are back home you will keep only good memories of your stay here in Leusden. Auch Sie, die deutsche Teilnehmer und Ihre Begleiter móchte ich hier als Stadtsportrad im Namen des Ge- meindevorstandes von Leusden recht herzlich begrüssen. Ich wünsche Ihe- nen einen angenehmen und erfolgrei- chen Aufenthalt und ich hoffe - und darafu lege ich besondere Wert - dass Sie die Kontaktmöglichkeiten die es wahrend dieses Turniers ausserhalb des Tennisplatzes gibt auch benützen Denn wertvoller als die sportliche Re sultaten sind meiener Meinung nach die Möglichkeiten Kontakte zu haben met Menschen aus verschiedenen Lan- dern. Nochmals: ich hoffe dass Sie hier eine angenehme Woche verbringen werden und das Sie. wieder einmaal zu Hause, nur gute Erinnerungen an Ihrem Aufenthalt in Leusden behalten wer den. Zoals ik zojuist al tot onze Engelse en Duitse gasten heb gezegd, hecht ik ik Marie-José de Boer en Anja Huurdeman, sierders" van het toernooi. de administratieve „ver- Volta's Rob Vial, die vandaag of morgen op het gravel komt tegen Lockhorster Gijs Willem van Keulen. Dat wordt een zware partij, want Gijs Willem won verleden week tot verbazing van veel l.ockhorst-ex- perts het Alta-toernooi. redevoeringen aan te horen. In de tweede plaats omdat tijdens de lu strumviering zelf naar ik aanneem vol doende aandacht aan die geschiedenis zal worden geschonken Wel lijkt het mij juist hier vast te stellen, dat Lockhorst zich vanaf het allereerste begin een bij zonder actieve vereniging heeft ge toond Dit is onder meer tot uiting ge komen in het door de leden zelf aan- ertoe overgaan het tweede Internatio nale Jeugdtoernooi van de LTV Lock horst officieel voor geopend te verkla ren, echter niet zonder u allen, deelne mers. organisatoren en toeschouwers, een goed toernooi te wensen; een toer nooi dat zich, naar ik hoop. en ook ver wacht, zal kenmerken door zowel grote sportieve prestaties als door een ka meraadschappelijke sfeer. Met deze wens verklaar ik het toernooi gaarne voor geopend." De toen geplande openingsdaad liet een tijdje op zich wachten De staking van de Franse luchtverkeersleides zorgde mogelijk ook voor een vertra ging bij de kleine luchtvaart in Leusden. Gelukkig verscheen de bestelde heli copter toch nog boven het Leusdense centrecourt. Gebouwd en op afstand radiografisch bestuurd door leden van de ruim een jaar geleden in Soester- berg opgerichte modelvliegclub „de Vrije Vogels" kwam de wentelwiekmini langzaam in de richting van het ten nispark. Zeer omzichtig de lange lan taarnpalen rond de banen omzeilend bleef de helicopter plotseling hangen boven baan vier om die met een heuse tennisbal te bombarderen. Het lag in de bedoeling. dat wethouder Van Woudenberg deze „bom" met zijn rac ket een fikse mep zou geven om daar mee het tweede Lockhorsttoernooi te openen Onze ..alderman of sports" stond evenwel volgens het strijdplan op baan 1 in positie en niemand mag hem verwijten, dat dit onderdeel van de ope- In het Engels, Duits en Nederlands richtte wethouder G. van Woudenberg zich tot het tennisvolk achter de afrastering. Zo duidelijk, dat de megafoon overbodig was (de bezem trouwens ook). t een mep opende wethouder van Sportzaken, de heer G. van Woudenberg, het 2e Lockhorst-jeugdtoernooi. orzitter A. Schoonbeek (2e van rechts en met hockey-stropdas) „dirigeert" de partij en Jan Hageman lancieel/administratief expert van het tournooi) lijkt onbeleefd t.o.v. de Duitsers: de wat vreemde bewaarplaats n de Steinheimer ets (het geschenk van de oosterburen) was maar tijdelijk. Jan maakte alleen maar zijn handjes j voor een applaus! veel waarae aan de mogelijkheden die dit toernooi biedt om met elkaar ook buiten de tennisbaan in contact te ko men. Ik waardeer het bijzonder dat dit toernooi niet alleen in het teken staat van het leveren van sportieve presta ties, maar ook gericht is op de bevorde ring van onderlinge, en in dit geval zelfs van internationale contacten Hieraan heeft ook het gemeentebestuur van Leusden zijn steentje willen bijdragen door het beschikbaar stellen van een aantal tegeltjes die gemaakt zijn ter gelegenheid van het 1200-jarig be staan van Leusden en die aan het slot van het toernooi aan de buitenlandse deelemers zullen worden uitgereikt. Het toernooi, dat vandaag van start gaat. valt aan de vooravond van de viering van het derde lustrum vari „Lockhorst" Dit zou mij ertoe kunnen verleiden een duik te nemen in de geschiedenis van deze vereniging Die verleiding zal ik echter weerstaan, in de eerste plaats omdat ik besef dat u hier naar toe bent gekomen om aan een tennistoernooi deel te nemen dan wel dat als toe schouwer bij te wonen en niet om lange brengen van voorzieningen zoals een oefenmuur en verlichting. En dat Lock horst op dit moment nog geen neigin gen vertoont op zijn lauweren te gaan rusten, blijkt wel uit de plannen om tot modernisering en uitbreiding van de clubaccommodatie te komen en het plan om in afwachting van de realise ring van een permanente tennishal ge durende het winterseizoen twee van de eigen banen door middel van een zo geheten blaashal te overdekken. Zoals het de Leusdenaren onder de aanwezigen wel bekend zal zijn was het de bedoeling die permanente tennishal te plaatsen in het sportpark Valleika naal Nader overleg tussen vertegen woordigers van het gemeentebestuur, de drie Leusdense tennisverenigingen, de Sportstichting en de adspirant-reali- satoren heeft ertoe geleid dat thans een onderzoek wordt ingesteld naar een alternatieve locatie. Ik hoop dat dit on derzoek spoedig in het vinden van een door alle betrokkenen aanvaardbare plaats zal resulteren, want de behoefte aan een tennishal is in Leusden duide lijk aanwezig Gaarne wil ik dan thans ning niet helemaal uit de vert kwam Maar de pret was er niet minder om Het idee trouwens ook niet. LEUSDEN/CENTRUM - Ook deze week is op sportgebied in Leusden bitter weinig te doen. Buiten het 2e in ternationale jeugdtennistoernooi van de LTV Lockhorst eigenlijk niets. Een mens moet aan sport doen en daarom heb ik mijn belangstelling in die richting maar helemaal geconcentreerd op de tennisgrounds van het BB-park, waar allicht wat te beleven zal zijn. De ont vangst van de buitenlandse gasten verliep met meer deelnemers minder gecompliceerd dan verleden jaar, toen een lid van de welkomstcommissie in zijn wat al te grote ijver via een afras teringsdraad plat ging. Gelukkig in het gras, al hield de goede man er toch wel een gebroken arm aan over. Hoewel niet volgens het protocol ging de ontvangst dit jaar veel ge- spreider. Ik zal de hier te lande van kracht zijnde zomertijd daar de schuld maar van geven. De Duitse gasten hielden er Kennelijk geen rekening mee - waarom zouden zij ook - en arriveer den een uur te vroeg op het Buining- park. Hun smoesje was goed, maar wel wat doorzichtig: de reis ging bergaf waarts (van Frankfurt) en het was niet bepaald druk op de autobaan. Ik hoor de radio nog waarschuwen voor files, maar die stonden blijkbaar in de an dere richting. De Engelsen waren ook niet op tijd, maar kwamen - dat is erger - een uur tje te laat Ook de Britten leven een uur vroeger dan wij en die zullen wel heb ben gedacht, dat je precies op tijd komt als je een uur later arriveert. Hetgeen ook deze keer niet opging. Het weer was uitstekend en zowel de ooster- als de westerburen verklaarden, dat zij de zon hadden meegebracht. Dan zit je in het midden niet alleen goed maar ook warm. De bank aan de Biezenkamp, waar vroeger alleen boeren hun geld haalden of bracfiteh, had daar wat op bedacht en aan de omheining van het tennispark een half dozijn spandoeken als zonnescherm laten plaatsen. Toch aardig van die mensen en alsof dat nog niet genoeg was, werden alle deelne mers begiftigd met een handdoek, waarmee de jongelui zich het zweet van het lijf konden houden. Ik heb niet gevraagd, of dat lukte. Zaterdag werd het tennisevenement officieel geopend. Wethouder G. van Woudenberg had er een deel van zijn vrije ochtend voorover. Hij was ditmaal niet verkleed maar verscheen gewoon in het nette pak. Hij kon immers niet weten, dat een bombardement aan de opening zou voorafgaan. Er was een helicopter besteld in Soesterberg (daar hebben ze dat spul) en die zou op (tennis)baan 1 een bom afwerpen. Ónze sportieve wethouder moest met een fikse klap het projectiel over de afrastering rammen, zodat zonder ver der gevaar kon worden getennist. Dat was hem vlak voor de „afslag" verteld. Anders was hij wellicht niet gekomen. Ik vraag me trouwens af, waarom een opening bij Lockhorst vaak zo ge vaarlijk moet zijn. Verleden jaar kostte het grapje met het Zoetmulder kanon een tennisbestuurslid ook al bijna het leven. Dat men er ditmaal liever een buitenstaander aan wilde wagen, kan ik me lichtelijk voorstellen. Maar waar om juist onze „alderman of sports"? Even tevoren had hij nog lovende woorden gesproken tot Lockhorst en had hij zich niet meer anti-blaashal getoond. Zelfs een tennishal ziet hij - op papier dan nog altijd - wel zitten. Gelukkig bleek de piloot van de wentelwiek erg voorzichtig. Veilig heidshalve zat hij er zelf niet in (ook hier staan de beste stuurlui aan de wal) en in plaats van op baan 1 deponeerde hij, na een angstaanjagende slalom tussen de Lockhorster lantaarnpalen, de „bom" op baan 4. Buiten bereik van de wethouder, die zonder zijn LTV Leus- den-gympies natuurlijk niet tijdig ter plekke kon zijn. P. C. Een probleempje voor Martin Brüggemann bij het zoeken van een „stiefmoeder"?

Leusder Krant | 1978 | | pagina 6