George Dietrich trainer Haaien L.T.V. De Eemelaar houdt club kampioenschap 5am Peckinpah's kijk op vrachtwagengeweld: Convoy IEEL PROLONGATIES Workummers komen naar Achterveld CES» de seegers' opleidingen studiemogelijkheden in Leusden - Achterveld - Amersfoort TYPEN tienvinger-systeem blind; opleiding voor het praktijkexamen DUITS (beg. gev.) MIDDENSTAND BOEKHOUDEN (P.D.) ALGEMENE BASISKENNIS STENO ENGELS de seegers' opleidingen EER THUIS de electronic !l van DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 11 filmagenda Amersfoort AMERSFOORT - Filmagenda voor Amersfoort van donderdag 10 augustus t/m woensdag 16 augustus 1978. Grand, 033-14632. Telefonisch plaatsbespreken van 10.00-21 00 uur. Grand 1, ,,The man with the golden gun", 12 jaar. Dagelijks: 13.45, 18.45, 21.30 uur; zondag: 13.45,16.15,18.45 en 21.30 uur Grand 2: The last waltz", a.l. Dagelijks; 18.45 en 21.30 uur. Grand 3: „Convoy", 16 jaar. Dagelijks: 13.30, 18.30 en 21.15 uur; zondag: 13.30, 16.00. 18.30 en 21.15 uur. Grand 5: „De vier vuisten de lucht in", a.l. Dage lijks: 14.00,19.00 en 21.45 uur; zondag 14.00, 16.30, 19 00 en 21.45 uur. Grand 5: Thank God it's Friday", a.l. Dagelijks: 14.00, 19 00 en 21 45 uur; zondag: 14.00, 16.30, 19.00 en 21.45 uur. Grand: „Pinkeltje a.l. Dagelijks: 13.30 uur; zondag 13.30 en 16.00 uur. LEUSDEN - De haaien beginnen het nieuvye waterpoloseizoen met een groot toernooi en een nieuwe trainer. Bijna even onverwachts als de Leusde- naren hun trainer Jan Willems aan de Amersfoortse 1 e klasser AZ&PC waren kwijtgeraakt, is een opvolger gevonden. De in Leersum wonende George Dietrich, in Haaien- en andere Leusdense kringen geen onbekende, bleek bereid om de Haaien het komen de seizoen te trainen en het eerste ze vental te coachen. Als de voorbereiding op de in begin oktober van start gaande competitie organiseren de Haaien in het zwembad Bavoordt op zaterdag 12 augustus van 18.00 tot 22.00 uur een sterk bezet waterpolotoernooi. Er zijn 2 poules gevormd, die onafhankelijk van elkaar om de prijzen zullen strijden. In poule 1 komen uit: het naar de 2e klasse gedegradeerde Amer 1 (Amersfoort), Laga 1 uit Zeist (naar de 3e klasse gepromoveerd), de 3e klas ser Flevo 1 uit Nijkerk en het 4eklasser geworden 1e zevental van de Haaien. Een zeer aantrekkelijke krachtmeting ligt in de lijn der verwachtingen. Poule 2 is samengesteld uit de 5e klasse dis- trictploeg Triton 1 (Putten), de in de 1e klasse kring spelende Ijsselduikers 1 (Montfoort). het 2e klasse kringteam Duinkikkers 2 (Soest) en de onlangs naar de 1 e klasse kring gepromoveerde Haaien-reserves. Ook in dit gezelschap is geen echte favoriet aan te wijzen en dus volop strijd te verwachten. Als scheidsrechter zijn uitgenodigd de he ren Hardeman, Haverkorte, Willems en Van Polen Laatstgenoemde treedt op als hoofdscheidrechter. Leusdenaren, die graag willen zien, wat goed water polo inhoudt, krijgen op 12 augustus een pracht van een kans. De toegang tot de wedstrijden is gratis, zodat niets in de weg staat om eens te komen kij ken. ACHTERVELD - De club kampioenschappen van de Lawn Tennis Vereniging De Eemelaar zul len dit jaar worden gehouden van woensdag 16 tot en met zondag 27 augustus 1978. Er kan ingeschreven worden voor dames-enkel, dames-dubbel, heren- enkel, heren-dubbel en gemengd-dub- bel Even als vorig jaar kunnen ook weer een aantal junioren inschrijven voor deze senioren-clubkampioen schappen. De volgende junioren ko men hiervoor in aanmerking: Zij, die in de zaterdagcompetitie hebben ge speeld en de A-finalisten van de jeugdkampioenschappen (meisjes-en kel en -dubbel, jongens-enkel en -dub bel en gemengd-dubbel). Dus hiervoor komen niet in aanmerking de finalisten van de beginperspoule Bij het enkel-spel zullen de deelne mers weer naar sterkte worden inge deeld in een A- en een B-groep. In de A-groep zullen de meer ervaren spelers worden ingedeeld, terwijl de minder er varen spelers in de B-groep zullen wor den ingedeeld. Voor alle drie de onder delen kan alleen worden ingeschreven als de deelnemers de gehele toernooi- week beschikbaar zijn, dat zijn de beide weekenden en elke avond na 18.00 uur (systeem „Groote") (beg. gev.) lessen in nederlandse taal, aardrijks kunde, rekenen, maatschappijleer en aktuele onderwerpen. Kortom een ideale kursus voor hen die vérder willen. U wilt meer informatie? bel 03425-1818 of stuur een enveloppe mét uw naam en adres zonder postzegel aan: antwoordnummer 19 3770 WH Achterveld wel het één en ander kan vertellen over het verhaal. Pecklnpah, niet de eerste de beste regisseur, staat vooral bekend om zijn films, waarin het geweld de hoofdrol speelt. Eén van de be roemdste van zijn hand is ,,Bite the bullet", een keiharde western, maar ook in latere films ging Pecklnpah verder met z'n nogal omvanrijke „studie" van het geweld. Nu zijn er wantrouwende filmliefhebbers ge weest, die eigenlijk niet meer zo ge loven in het „funktionele geweld" van Sam Peckinpah en eerder gelo ven, dat ook Peckinpah de geweld- elementen de laatste jaren vooral gebruikt omdat het gewoon „in" is. Eigenlijk weet ik niet goed, wat ik met Peckinpah's interpretaties aan moet. Zijn laatste films beginnen wat mij betreft dan ook steeds meer die inspiratie en overtuigingskracht te missen, die zijn eerdere films wel hadden. Ik ben dan ook benieuwd naar „Convoy". Waar heeft Pec kinpah voor gekozen: voor een lek ker, smeuig „ram-verhaal" vol ach tervolgende en achtervolgde auto's, de nogal ongeloofwaardige kon- frontaties tussen publiek en politie door middel van de auto, of is het inderdaad een indringend én gewel ddadig portret geworden van de vrachtwagen-chauffeur, die, ge dwarsboomd door politici en politie, uit protest tegen korruptie in op stand komen en half Amerika met hun gigantische vrachtreuzen op stelten zetten? Wie de inhoud van het verhaal op pervlakkig beziet, vreest inderdaad, dat Peckinpah gekozen heeft voor pretentieloos entertainment in het genre van „Smokey and the Bandit". Maar hij laat er wel een heel leger politie en federale troepen en wat al niet meer aan autoriteiten, kompleet met tanks, e.d. opdraven om dat to meloze vrachtwagen-geweld tot stand te brengen. Een groots uit de hand gelopen orgie van geweld, be gonnen als protest. Mocht de film goed genoeg zijn voor een tweede week, dan kom Ik er volgende week wat uitgebreider op terug. uit: The Hand of Death", in de nachtvoorstelling van Duo 2 Cinema 1, tel. 033-18900. „Saturday Night Fever", 12 jaar Dage lijks: 13.45,18.45 en 21.30 uur; zondag: 13.45, 16.15, 18.45 en 21.30 uur Cinema 2: ,,The Sound of Music", a.l. Dagelijks 13.30 en 20.00 uur. Euro, tel. 033-33655. Euro: „Onkruid vergaat niet", a I. Dagelijks: 13.45, 18.45 en 21 15 uur; zaterdag: 16.15, 18.45 en 21.15 uur; zondag: 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur; woensdag: 18.45 en 21.15 uur. KINDERVOORSTELLIN GEN Euro: „Peter en de vliegende autobus", a.l. Zaterdag- en woensdagmiddag: 13.45 uur. Duo, tel. 033-16572. Duo 1: „De leeuw brult om sex". Dagelijks: 14 15, 19.15 en 21.30 uur; zondag: 14.15. 16.30, 19.15 en 21.30 uur. Duo 2: „The Enforcer", 16 jaar Dagelijks: 14.00, 19.00 en 21.15 uur; zondag: 14 00, 16.15, 19.00 en 21,15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN Duo 1: „Slipje uit voor de badmeester". 16 jaar Vrijdag- en zaterdagavond: 24.00 uur. Duo 2: „Hand of Death", 16 jaar. Vrijdag- en zaterdagavond 23.45 uur. OOR BERT VOS iMERSFOORT - Ze zijn er allemaal nog: de films van vorige week, met :ondering van „Turks Fruit". Al die anderen blijven nog een weekje: „The nwith the golden gun" (in Grand 1), The Last Waltz (in Grand 2), De vier sten de lucht in (Grand 4), Thank God it's Friday (Grand 5), Pinkeltje and), Saturday Night Fever (Cinema 1), The Sound of Music (Cinema 2), iruid vergaat niet (Euro), De leeuw brult om sex (Duo 1en „The Enforcer" 0 2). Kortom: een vrij unieke gebeurtenis, waarbij zelfs de beide skprogramma's van het Duo-duo zijn geprolongeerd. Nieuw is de première ideze week: Sam Peckinpah's kijk op het vrachtwagen-geweld: „Convoy" 1 de country-zanger Kris Kristofferson in de hoofdrol met naast zich All cGraw. In de nachtvoorstellingen wordt zwoel gesparteld in „Slipje uit voor badmeester" (Duo 1) en „Hand of Death" in duo 2 levert weer voldoende Iters geweld op voor een paar uur gericht amusement. In de matinee-voor- lingen van Euro kunnen de kinderen kijken naar „Peter en de vliegende Dbus." DNVOY lal „Convoy" betreft van de srikaanse regisseur Sam Pec kinpah, kan ik u niet veel wijzer ma ken. Ik heb de film tot op dit moment nog niet kunnen bekijken en mijn in drukken zullen dan ook moeten wachten tot een later tijdstip. Wat niet wegneemt dat ik u natuurlijk al Kris Kristofferson als Rubber Eend in de film „Convoy" van Sam Peckinpah, hier in de meest vreedzame ogenblikken die de film nog kent. l/e ene man zal nu wel weer thuis Als hij tenminste de weg heeft ne vinden. We ontmoetten hem, ójl wij rustig op een Parijs terras )n. We keken met lichte verbijste- naar het aan ons voorbij razende fee/-, vlak bij een voetgangers- rsteekplaats. Wie wel eens in Parijs eweest, weet, dat het oversteken rtot één der meeste gevaarlijke be leden van het dagelijks leven be rt Wie niet snel is wordt gezien, in leval gepakt. Je hoort dan ook elke minuten de toch wel angstaan- inde sirenes van de ambulances, wéér enkele slachtoffers afvoeren het slagveld. fet de auto door Parijs rijden- zeker iet spitsuur behoort voor de outsi- tot de bijna-onmogelijkheden. Je it wel doorgewinterd zijn en de weg d kennen, om een dergelijk avon- heelhuids te kunnen overleven, om thuis in geuren en kleuren als een rt wildwest-verhaal na te kunnen dien. nze man zit misschien bij de open rd dia's te vertonen, die hij in Parijs icht heeft gemaakt. Niet van zijn spade door die grote stad, want op moment had ie het veel te druk. Die man. Een Duitser. Een brutaal ie, dat wel. Zoals gezegd, we za- hem plotseling, terwijl we een fikse van ons welverdiende pilsje na- In een Mercedes. Met daar ach- een enorme aanhanger (trailer hien ze dergelijke gevaartes) met Vop een al even reusachtige boot, Wan de mast weliswaar was ge- mar die nog gevaarlijk ver naar stak. erwijl de bus van een Nederlandse wganisatie ons voor de vijfde maal (waarschijnlijk volkomen de en de kluts kwijt), stond de Duitse Eboot-kombinatie stil voor het mpad. „Die zoekt de Seine", hpelde één van mijn reisgenoten, isterd door de groteske aanblik, voor z'n neus. zaten we ergens in Montmartre ligt de Seine nog een aardig uit de buurt. De Duitser achter stuur, een nogal royaal uitgevallen in half ontklede toestand, veegde klamme zweet net van z'n voor- [C, toen de lichten op groen spron- 1 Elke aarzeling, hoe kort ook, wordt f de Parijzenaren afgestraft met een overweldigende dodenrit, verge zeld van nogal opgewonden claxon geluiden. Binnen enkele seconden zwermde de massa om hem heen. Achter, voor, links en rechts van hem: allemaal auto's, motoren, bussen, vrachtwagens. Nog voordat alle zweet was verwijderd kwam de boot-auto schokkend weer op gang. Maar he laas, hij was verkeerd. De Mercedes was niet juist voorgesorteerd en dat kost weer enkele fikse zweetdruppels extra. „Die bocht haalt ie nooit", was de gok aan ons tafeltje. „Met die mast van hem haalt ie half Parijs naar beneden en zeker die lantaarnpaal in de bocht". Vol spanning sloegen wij de verrichtin gen gade van deze merkwaardige toe rist. Het duurde een tijdje, voordat hij aan de bocht kon beginnen, want om de minuut zat het verkeer weer muurvast. Eindelijk was het dan zo ver Met een angstaanjagende zwieper schoot de mast opzij. Vlak over het hoofd van een eenzame fietser heen, één van die zeldzame verschijnselen in Parijs. Het keurige Duitse vlaggetje wapperde keurig in de Parijse wind. Misschien wappert hij er op dit moment er nog wel, want hoewel de mast met schurend geluid langs de lantaarnpaal gleed, het vlaggetje mocht de verdere reis niet meer meemaken. Een zich heel toevallig op die plaats bevindend haakje maakte daar een eind aan. Nog even zagen we het angstige ge zicht van de Duitse automobilist die zichtbaar aanstalten maakte om z'n dierbare vlaggetje te redden, maar daar op het laatste moment- door de honderden achter hem rijdende auto's gedwongen- maar van afzag. We hebben ons afgevraagd, wat die Duitser bezielde om met zo'n gevaarte midden op de dag door Parijs te gaan rijden. Misschien was dat om nog eventjes „het Louvre aan te kunnen doen" of de Eiffeltoren. We zullen het wellicht nooit te weten komen. Hij zal inmiddels z'n stekkie wel hebben ge vonden en weer hebben verlaten, hij zal wel weer thuis zijn. Een wonder op zich. Maar wat dat betreft bestaat de vakantie voor honderduizenden van ons uit kleine wondertjes. Ja toch? En dat getril in uw benen van die lange thuisrit gaat na enkele dagen wel weer over. Heus, we kunnen er over mee praten. En na een paar dagen goede nachtrust bent u weer over uw vakan tie-moeheidheen. Echt. Blij, datu weer t terug bent. Want het is elk jaar toch maar een erg spannende aangelegen heid, deze internationale volksverhui zing. Net als voor die ene Duitser in Parijs, die toch slechts dat ene vlag getje verloor V. tus. De Achtervelders zijn in Workum vermoedelijk wel in de smaak gevallen want er komen ongeveer 40 Friese KPJ-ers naar Achterveld. Hoewel het bestuur in Achterveld de organisatie geheel rond heeft zitten ze nog wel met één probleem. Dat zijp de gastgezin nen. Die zijn er nog niet voldoende. Het bestuur rekent er op dat de Achterveld- se KPJ-ers het bestuur en de Wor- kummers toch niet in de steek zullen laten. Gezien de uitwisselingen van voorgaande jaren belooft ook deze uit wisseling weer een echt gezellig week end te worden. George Dietrich ACHTERVELD - Nu voor de mees ten de vakantie achter de rug is begint alles weer een beetje normaal te draai en Zo ook voor de Achterveldse KPJ. Deze KPJ-afdeling begint meteen goed met de tegenuitwisseling van de KPJ afdeling uit het Friese Workum. Deze uitwisseling zal plaats hebben vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 augus- X Bekroond met het Gouden Keurmerk Fa. van Huissteden Grootste speciaalzaak in naaimachines (ook voor mode fournituren), A Utrechtsestraat 32 t.o. V&D. tel. 033-34555. Wij repareren alle merken ...sinds 1902 Ook voor strijkmachines

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11