Lookhorst jeugdtoernooi werd groot succes SPGJü Hockey-competitie begint 3 september Pech voor Martin Ruitenberg Uitslag klaverjassen Uitslag wedvlucht i\ Dolende ridder Nimmerdor in Voorthuizen Leusder Krant - Sport DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1978 LEUSDEN/CENTRUM - Het tweede internationale jeugdtoernooi van Look horst is weer voorbij. Het is (bijna) pro bleemloos en geheel volgens het schema verlopen. Bovendien met de welwillen de medewerking van de weergoden, die het alleen op de vrije donderdag echt liet regenen. Norman Gouldsbrough, de Engelse teamleider, heeft onze hint van de vorige week begrepen en stelde za terdag onder de goedklinkende naam van „Suffolk Cup" een wisselbeker be schikbaar voor het meisje of de jongen, van wie een internationale jury vond, dat hij of zij zich met betrekking tot het toernooi het meest verdienstelijk had gemaakt. Marian van Schijndel werd de gelukkige. Voorts stelde de heer Gouldsbrough alle Britse deelnemers een mooie bos rozen ter hand, bestemd voor de pleegouders. Een geste, die bij zonder op prijs werd gesteld. Zowel de Engelse als de Duitse gasten hebben het erg naar hun zin gehad. De Duitse ploegleider verheelde niet, dat zijn team technisch nog wel wat te kort kwam, maar desondanks enorm heeft genoten. Zo zelfs, dat Edgar Schilling stante pede „ja" zou zeggen op een uit nodiging voor het volgend jaar. Lock- horst is derhalve op de hoogte! Over het toernooi zelf willen wij kort zi]n, want de uitslagen werden regelmatig gepu bliceerd. Alleen de finalepartij H.E. t/m 18 jaar tussen de Lockhorsters Ron Ele- veld en Gijs Willem van Keulen halen wij even uit de massa, aangezien die wellicht de spannendste ontmoeting is geweest. Ron verloor de eerste set met 5-7, maar kwam in de tweede mooi te rug met 6-4. De derde set leek een zeer gemakkelijk prooi voor Gijs Willem, maar toen hij daarin een riante voor sprong van 5-0 had verkregen, mani festeerde zich een van de mysterieuze krachten in de sport: Ron won met 5-7! Elk geslaagd tennistoernooi eindigt met een zee van bedankjes, met bloemen (soms afgewisseld door een fles) en met prijzen. Bij Lockhorst was dat niet an ders. Voorzitter A. Schoonbeek kwam als eerste aan het woord. Hij was bij zonder tevreden over het verloop van de tennisweek en vertolkte dat gevoel met hele litanie van dankbetuigingen. O.m. aam het gemeentebestuur (voor de geweldige „service" van wethouder G. van Woudenberg op de openingsdag en voor meermaals in cognito aanwezig zijn van de burgermeester J.W.M. Rade aker), aan Marieke Vos (voor het ont- De 3 organisatoren temidden van de meeste finalisten. De Duitser Alexander Kostic (met zijn oorkonde), die met de Achtervelder Timo Scherpenzeel de finale H.D.-B heeft gewonnen. werpen van het toernooivignet) en aan Hellen Markennk, Piet v.d. Veer en Peter Drewes (die voor het goede doel zijn vakantie een week had bekort) als recreatiecommisie, die de jeugd buiten het gravel uitstekend heeft beziggehou den. Een kleine 20 medewerk(st)ers aan allerlei andere commissies kwam toen aan de beurt, op de voet gevolgd door Joop Vos en Paula Bierhoff voor hun optreden als „koppelbazin" bij het on derbrengen van de buitenlandse gasten en dat moet, bij ontstentenis van een Hilton-hotel en vergelijkbare onderne ming in Leusden een hele opgave ge weest zijn. Via deze „chef stiefmoeders" bedankte_ voorzitter Schoonbeek en passant aïle gastheren en -vrouwen voor het volledig verzorg de arrangement. Jan Hageman, Martin Briiggemann en Ed Vos werden als or ganisatoren van het toernooi uiteraard met vergeten, evenmin als Lenie Ver hoeven, die nog van haar vaste stekkie achter de tap moest worden gehaald. Het organiserend trio verrichte hierna de prijsuitreiking onder het nivelleren de motto „iedereen heeft even hard ge- werk, al kwam de een iets verder dan de ander". Alle deelnemers waren reeds m het bezit gekomen van een speciale toernooihanddoek. Nu kregen alle buitenlandse gasten een herdenkingste geltje van Leusden-1200 en alle finalis ten een op het toernooi afgestemde oorkonde, die voor de dames aangevuld werd met een bloemetje. Jongste deel nemer Maarten Goedhart en Ron Ele- veld besloten de dankwaterval namens alle spelers en speelsters. De Engelse gasten vertrokken zondagavond met de trein van 19,01 uur uit Amersfoort naar Bremen voor nóg een tennisweek en de Duitsers reisden maandagochtend per autobus terug naar hun woonplaats. De toernooi-finalisten: D.E. t/m 14: Natasha Veth - Odette Snijders, 6-1,6-2. D.E. t/m 16: Lavina Paul - Sarah Wells, 4-6, 4-6 D.E. t/m 18: Nicolien v.d. Grinten - Sas- kia Dijkgraaf, 0-6, 5-7. H.E. t/m 14: Jan de Jongh - Haiko Bloemendal, 2-6, 0-6. H.E. t/m 16: Julian Pollard - Jos Ade- geest, 6-2, 6-1 H.E. t/m 18: Gijs-Willem v. Keulen - Ron Eleveld, 7-5, 4-6, 5-7. D.D. t/ml4: O. Snijders/D. de Winter - N. Veth/J. de Wildt, 2-6, 0-6 D.D.-A t/m 16: M. Morelisse/J. Hatton - L. Paul/M. Boorsma, 6-3, 6-2. Idem B- D. Cordy/M. Weber - J. v.d. Berg&E. v. d. Brink, 4-6, 2-6. D.D.-A t/m 18: S. Dijkgraaf/G. Gouldsbrough - H. Potharst&M. Vos, 6-7, 4-6 Idem B: M. Regtien/E. v.d. Velden - E. v. Schijndel&M. v.d. Brink, 6-2, 6-1. H D -A t/m 14 R. Mous/M. de Graaf - H. Bloemendal/P. v Dommelen, 5-7, 6-0, 6-2. Idem B. J. Faar/W. v.d. Brink - T. Scherpenzeel/A. Kostic, 3-6, 6-3, 0-6. H.D. t/m 16- O Teunissen/Ph. Jonkers - R. Cup/J. Pollard, 4-6, 6-4, 6-8. H.D.-A t/m 18: R. Eleveld/I. Moore - GW. V. Keulen/T. Smith, 6-0,6-4. Idem B: HJ. v. Keulen/S. Steele -1. Ade- gast/R. v. Limbergen, 3-6, 6-4, 4-6. De mini-wentelwiek van de Vrije Vogels (Soesterberg) dropte de bal, wethouder Van Woudenberg het toernooi opende. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag middag presenteerde trainer Martin Ruitenberg in de oefenwedstrijd op het Buiningpark tegen S.C Amersfoort C (de versterkte betaalde jeugd) een aantal van zijn nieuwe aanwinsten. Voor de rust René Stoelhorst (ex- Quick) en Ab de Lange (ex-VVZA), die elk eenmaal scoorden en in de tweede helft Flip v.d. Linde (ex-Woudenberg) en Roda's ex-keeper Nico Tijmensen als veldspelen Voorts zag het vrij tal rijke publiek linksbuiten Henk van Laar in een nieuwe rol als laatste man. Henk deed dat niet slecht, al miste hij een penalty (maar dat is voorhoedewerk!). Het eerste optreden van Roda-zater- dag werd een interessante krachtme ting op een vertrouwenwekkend ni veau. Roda was beslist niet de mindere van de keistedelingen, doch had wel meer moeite met scoren De treffer van De Lange bijvoorbeeld was een „driebander". De uitslag werd in de laatste minuut 2-5, doch veel meer zegt ons, dat de roodzwarten ondanks een voortdurende achterstand bleven knokken. De (ingecalculeerde) nederlaag was niet de enige pech van Ruitenberg in de afgelopen dagen. Een goed jaar gele den werd zijn sportfiets op het BB-park gestolen. Hij kocht een nieuw trapding, dat onlangs echter ook ten prooi viel Snapshot uit de oefenwedstrijd Roda (zat.) - S.C. Amersfoort C aan een „sportieve" zwijntjesjager. Ditmaal toen Martin bij Quick stond te kijken naar een honkbalwedstrijd! In middels speelde Roda's zaterdagploeg eergisteren een oefenwedstrijd in en tegen Baarn (het resultaat houdt u te goed) en a.s. zaterdagmiddag (14 30 uur) ontvangen de Leusdenaren EFC uit Ermelo aan de vernieuwde Ba- voordtseweg Donderdag 10 augustus: 19,- uur voetbaloefenwedstrijd Roda (20.) - Mi nerva (Utrecht) op het Buiningpark 19.15 uur: idem Achterveld - HVC (Amersfoort) op het Kerstenspark Zaterdag 12 augustus: 14 30 uur: voetbaloefenwedstrijd Roda (zat.) - EFC (Ermelo) op het Buiningpark. 18.- uur: Haaien-waterpolotournooi in het zwembad Bavoordt. Zondag 13 augustus: 11- uur voetbaltournooi Roda (zo.) op het Buiningpark met Hoogland, HVC, Zeist en Roda. 14 - uur: voetbaloefenwed strijd Achterveld-Bilthoven op het Ker- stenssportpark Dinsdag 15 augustus:19- uur: voetbaloefenwedstrijd Roda (zat.) - CJVV (Amersfoort) op het Buiningpark Woensdag 16 augustus: t/m zondag 27 augustus seniorenclubkam- pioenschappen LTV de Eemelaar op het Kerstenssportpark. Donderdag 17 augustus: 19.- uur: voetbaloefenwedstrijd Roda (zo.) - MSV (Montfoort) op het Buining park. 19.00 uur: idem Achterveld- Barneveld (zat.) op het Kerstens sportpark. LEUSDEN/CENTRUM - De hoc- key-campetitie 1978-1979 begint op 3 september. Ongetwijfeld zullen voordien nog wel een paar oefen wedstrijden worden gespeeld, maar a.s. zondag over drie weken wordt het weer ernst voor de MHC Leus den. De eerste helft van de competitie vermeldt voor Heren 1 het navolgen de programma: 3 sept.: Leusden-Drienerlo 10 sept: Apeldoorn-Leusden 17 sept: Leusden-Ares 1 okt.: Arnhem-Leusden 8 okt.: Leusden-Doetichem 15 okt.: Goor-Leusden 22 okt.: inhaaldag 29 okt.: P W.-Leusden 5 nov.: Leusden-Quick Voor dames 1 zijn de volgende wed strijden vastgesteld: 3 sept.: Leusden-Weesp 10 sept.: Soest-Leusden 17 sept.: Leusden-Loenen 24 sept.: Baarn-Leusden 1 okt.: Maarssen-Leusden 8 okt.: Leusderv-Muiderberg 15 okt.: Leusden-Barneveld LEUSDEN/CENTRUM - De stand onderlinge competitie Leusden Troef' 1v. d Berg 56527 pnt., 2 H Knol 56479, 3. Mevr. Kleefstra 54732 4 Hr. Kleefstra 53929, 5 Hr v d. Heiden 53660, 6 Hr. Kuyper 53086, 7 H. Bolt 52775,8 Mevr Kuyper 52599,9. Mevr. Knol 52021, 10. Hr Arns 51832, 11. Mevr v. d. Berg 51764. 12 Mevr Pouli 51440, 13. Mevr v. Egdom 50809, 14 Mevr Arns 50805, 15 Mevr. Grimberg 50123, 16 Mevr. Bolt 50106. 17 H v. Egdom 49020, 18 H. Grimberg 48691 19, H. Kool 46752, 20 H Veerbeek 15545. LEUSDEN - Uitslag wedvlucht St. Quentin 5-8-78 Aantal duiven 234. Af stand 296 km. Los 7.45 uur Snelheid eerste duif 1452 m. p/m. Eerste duif 11.08.50. Laatste duif 112617 G Dieters 1. 4, 10. 15, 23. 24, 36, 43, C Valkengoed: 2, 3, 7, 18, 20, 30, 37, 46. 48, 50 59, H. v.d. Hoek 5, 19, 22, 34, 44, 45; H. Lambrechts 6, 8, 26, 35. 55; A. Dusschoten: 9, 25, 40; V. Brouwer 11. 54; H. v. Zoeren 12; G. Hoefakker: 14, 47; P, Lambrechts 16, 31, 41; W. Vrijhoef 21, 28. 51. 52; J. Rijnders 27, 29. 33. 38. 56. 57, H vd Heuvel: 32. 58, A. Bomers: 49 mm LEUSDEN/CENTRUM - In h Spo(r)tllght op de 15-jarige LTV Loc horst (LK. 20-6-1978) heb ik medegj deeld, dat de openingspartij bij de ii gebruikneming van de eerste drie b, nen gespeeld werd door onze toenmi lige burgemeester Buining en Mar it v.d. Veer, die eerste Lockhorst-traine Niemand kon mij echter vertellen, w dat historische gestoei had gewonne totdat deze dagen een lezer van or blad met de mededeling kwam, dat I mij uit de droom kon helpen. Hij wist h nog precies omdat hij juist op die da Abraham had ontmoet en a groundsman en cantinebeheerder va Lockhorst ter plekke was. Zonder blii ken of blozen vertelde Gijs de Ridde dat de burgemeester de allereersi Lockhorst-mepperij had gewonnei Weliswaar stribbelde zijn opponei niet erg tegen, maar iedereen heeft wt eens een slechte dag. Gijs bereikte onlangs zijn per sioengerechtigde leeftijd, maar inte resseert zich nog altijd bijzonder voc sport en verleden week stak hij zij neus om de hoek bij het international tennistournooi op ZIJN Buiningpark. Z mag ik dat sportcomplex gerust nc men, want als hij in zijn drukke leve maar eventjes kon, was hij daar en nei gens anders te vinden. Hij komt uit ee Hooglands boerengezin en dat vei klaart zijn voorkeur voor het buitenle ven. Hij voetbalde bijHoog land" e het Amersfoortse Limvio (volgens Gij j de voorloper van het huidige KV VA) trouwde met een Hamersvelds meisj< (1935), verhuisde naar Leusden ei stond met o.m. Broekman, Brandsen Bloemendal en Vrijhoef aan de wier van Roda '46, van welke vereniging hi zowelbaas" als.knecht" is geweest Na een zeer langdurig voorzitterschap verzorgde hij vele jaren de voetbalac commodatie. Daarnaast was voora scheidsrechteren zijn lust en zijn leven Gijs schat, dat hij van 1943 tot 197. zeker 2.500 wedstrijden (van af de lings- en KNVB-clubs en op tournooi en) heeft gefloten, maar wat méér zegt zonder éénmaal bonje of een pal slaag! Als u weet, dat een goedi scheidsrechter - en dat was hij - zo'r 15 tot 18 km per wedstrijd aflegt, vraat ik me nog steeds af waarom hij nimme. een Nijmeegse Vierdaagse heeft gelo pen. Misschien alleen maar omdat hi daan/oor geen tijd had? Gijs de Ridder heeft nooit stil geze ten. Hij schonk zijn wederhelft zestier kinderen en verdiende de kost voor de grote gezin eerst als rijksambtenaar (in het ongevaarlijke deel van de Lucht macht als magazijnbeheerder) en latei als gemeentedito: bij de opening van het gymlokaal aan de Lijsterbeslaan op 1-5-1968 kreeg hij het beheer en dal gebeurde later ook met de gym nastieklokalen in Achterveld en aan de Asschatterweg te Leusden-Centrum. Voorts had Gijs het horeca-monopolie op het Burgemeester Buiningpark. Hij was cantinebeheerder bij Lockhorst en verrichtte dezelfde werkzaamheden in de ,,oude" gemeentelijke cantine. Hij heeft niet alleen eigenhandig de con sumptietent bij het zwembad ge bouwd, maar ook geprobeerd daar een paar centen te verdienen, totdat het zwembad een eigen restaurantje kreeg. Juist in die tijd heeft Gijs de voordelen gekend van een groot gezin, want overal op het Buiningpark stond wel een Ridder achter de toog. Er wordt wel eens gesproken van actieve en passieve sportbeoefening, maar de bezigheden van Gijs lijken niet beter omschreven dan (zeer) actief passief. Nu hij 65 is geworden hoeft dat niet meer. Hij is een dolende Ridder ge worden P. C. LEUSDEN - Zaterdag was de Lan delijke Rijvereniging Nimmerdor met een tiental ruiters en amazones te gast bij de wedstrijden van VEO voorthui zen. Zoals de laatste weken gebruikelijk kwam ook deze keer de Nimmerdor formatie niet met lege handen thuis. Zo werd met de achttallen de 5e prijs be haald. Mevr. A. Oostra (met Formaat) i won de 1 e prijs in de M-dressuur, werd 8e in het l-springen en veroverde in laatstgenoemde categorie tevens de stijlprijs. Met Sandor werd mej. Bernie 1e en met Orean mej. P Schuuring 2e in de L-dressuur. De heer P. v. d Brink bereikte met Lotus een 4e plaats in het Z-springen. De heer W. Ooster- boer viel met Olaf tweemaal in de prij zen. Hij werd 6e in de L-dressuur en 5e in het L-springen. Ook mej. A. v.d. Berg (met Malbert) deed het uitstekend, ge tuige haar 4e prijs in de L2-dressuur en een 2e dito bij het L-springen. Drapoel hielp mej. J. M. Goemaat (of is het an dersom?) aan de 2e prijs in de L-dres- suur en de heer Hoogendoorn tenslotte werd 5e in de L-dressuur.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7