uziekliefhebbers komen aan hun trekken tmer en Triton wonnen Haaientoernooi Uitslag klaverjassen lEUKE SERIE KINDERPROGRAMMA'S Leusder Krant - cultuur DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1978 OOR BERT VOS AMERSFOORT - Wat de muziek betreft: de liefhebbers van opera, operette, ■mermuzlek, symfonieconcerten e.d. kunnen In het komende ACR-selzoen un hart weer ophalen. Er Is een aantrekkelijk programma samengesteld. In ae (slot-)aflevering van „Uit in Amersfoort-voorult" aandacht aan de muzl- ile aspekten, het ballet en de kinderprogramma's. De concerten worden $ls In de Flint en deels In de St. Aegtenkapel gegeven. Ook dit jaar wordt dens de koffieconcerten In de Stadshal van de Flint door docenten van het eatlef Centrum De Hof aan kinderen van ongeveer 5 tot en met 12 jaar tlegenheld geboden kreatlef bezig te zijn, terwijl de ouders genieten van de uzlek. Vorig seizoen vond dit kreatlef gebeuren voor het eerst plaats en het sultaat was positief. Vandaar, dat deze - voor de ouders èn voor de klnde- n- ACR-servIce wordt gekontlnueerd. Het buitenlands toneel krijgt ook dit slzoen een plaats In het culturele Fllnt-gebeuren. Er zijn drie voorstellingen ipland. Op donderdag 30 november komt de English Theatre Company met Jthello" van William Shakespeare (In een ingekorte vorm). Op donderdag 8 bruari wordt op teksten van de bekende schrijver Erich Kastner een revue- ihtlg programma gebracht over de Duitse geschiedenis van 1900 tot heden oor het „Kleines Theater Bad Godesberg". De titel van het programma: (ennst du das LandOp vrijdag 30 maart tenslotte Is het de beurt aan .a Nouvelle Compagnie" met de komedie „Le barbier de Séville" van Caron e Beaumarchals. Vooraf kunt u - evenals vorig jaar - weer tekstboekjes met nnotatles bestellen, 4,50, exclusief verzendkosten, aan te geven bij voor- espreklng). PERA Door de Opera-Studio van de Ne- rlandse Opera zullen op vrijdag 12 ïuari twee kamer-opera's worden igevoerd: „The Bear" en „Die :höne Galathee" van Franz von ippé- „The Bear" werd gekomponeerd oor William Walton. Naar het gelijk- imige korte toneelstuk van Anton ijechow heeft Paul Dehn het libretto ischreven. Alles draait om een iurende jonge weduwe, een lompe huideiser en een oude trouwe jnaar. Juist als het op een dramatisch ogtepunt komt, slaat de liefde toe De ige solisten Hélène Versloot. Michael illiwell en Joep Bröcheler worden or een instrumentaal ensemble be leid. Na „The Bear" volgt dan „Die höne Galathee" van Franz von ippé. egeleid door een instrumentaal so lenensemble vertolken Saskia Ge- :sen (Galathee), Arthur Schildmeyer gmalion - een jonge beeldhouwer), ip Bröcheler (Ganymede, zijn be- inde) en André Spijker (Midas. een ;e kunstminnaar) de dankbare rollen een zich op het eiland Cyprus in de ijze oudheid afspelende geschiede- Het verhaal is niet zo belangrijk, wel |t feit dat Von Suppé, mede door deze le bevallige operette - in 1865 in nen in première gegaan - beroemd geworden. CMFONIE-CONCERTEN >e symfonie-concerten In de Flint bben vorig seizoen rond de eduizend bezoekers getrokken, den genoeg om ook voor de ko- snde maanden een zestal concer- in op het programma te zetten. 1161 eerste concert kan men bijwonen l dinsdag 24 oktober, in de Stadshal in de Flint. Het Utrechts Symfonie- kest onder leiding van Yoav Talmi t solist Herman Jeurissen. hoorn, ingt dan een Telemannconcert voor I, hobo, altviool en strijkorkest, het ornconcert in Es gr.t. van Mozart en symfonie nr 4 in Es gr.t. van Bruck- )p dinsdag 28 november is het op- uw de beurt aan het Utrechts Sym- ie Orkest. Die avond zou Willem van erloo de dirigeer-stok hanteren, ar zoals bekend is Van Otterloo tgeleden overleden. Wie hem zal in vervangen is op dit moment nog I bekend. Solisten die avond zijn Gé Frank van Koten. hobo. Uitgevoerd rden de derde suite van Bach, het icert voor twee hobo's en orkest, van irmolen en de symfonie nr 3 in F. opus 90 van Brahms. )p dinsdag 9 januari brengt het erijssels Philharmonisch Orkest een icert onder leiding van de Tsjechi- 16 dirigent Libor Pesek. Het prog- ima is op dit moment nog niet be id let Utrechts Symfonie Orkest komt een keer naar Amersfoort (ze zitten slot van rekening niet zo ver uit de irt) op dinsdag 20 februari onder ing van de dirigent Franz Bayer iussI. Die avond wordt een Italiaans eraprogramma gebracht. Met dit icert wordt tegemoet gezien aan het Canto-publiek. Het programma 'dt t.z.t. bekend gemaakt, lp dinsdag 20 maart alweer het schts Symfonie Orkest. Het USO it dan met een programma met wer- van Mozart (ouverture Die Zaube- e) 8eethoven (symfonie nr. 1 in C opus 21) en Tsjaikowsky olconcert in D gr.t. opus 35). Solist is iaal de violist Herman Krebbers De laatste symfonie-klanken zijn te beluisteren op dinsdag 1 mei, als het USO opnieuw, ditmaal onder leiding van Ed Spanjaard, in de Stadshal zal optreden met een speciaal Beethoven- programma Gespeeld worden de ouverture ,,Egmont" opus 84, piano concert nr 5 in Es gr t opus 73 en de symfonie nr 5 in kl t. opus 67 KOFFIE-CONCERTEN Koffie-concerten in De Stadshal zijn ook dit nieuwe seizoen weer te beluisteren. Het is gebleken, dat het goed mogelijk is om in een visiueel door een afscheidingsgordijn ver kleinde Stadshal koffie-concerten met een goede akoestiek te geven. Vandaar dat ook dit jaar weer voor de Stadshal is gekozen. Het accent ligt in het nieuwe seizoen iets meer op de blazers, omdat die in het vorig seizoen minder aandacht kregen. De koffie-concerten zijn uitsluitend te bezoeken met een kaartje dat vóór aanvang kan worden gekocht. Voorintekenen is niet mogelijk. Een kop koffie of een bekertje frisdrank is bij de prijs inbegrepen en wordt voor aanvang van het concert geser veerd. Op zondag 1 oktober (alle concer ten beginnen om 12 00 uur 's middags), opent het Phenlos Trio de rij Het trio bestaat uit: Else Krieg, viool; Herman Braune, klarinet en Jan Gruithuyzen, piano Dit trio, bestaande uit zeer be gaafde en voor velen bekende musici, bekend vooral ook om zijn verrassende repertoire-keuze, is een ,,must" in het Amersfoortse Kamermuziekprog ramma. Op zondag 10 december is het Hol lands Hoorn Trio te beluisteren, be staande uit: Jeanne van Tol, viool; Hans Dullaert, hoorn en Antoine Oomen, piano Het Hollands Hoorn trio biedt door zijn samenstelling de mogelijkheid niet alleen hoorntrio's op het repertoire te nemen, maar ook werken voor piano en hoorn of vioolsonates De leden van het trio soliëren regelmatig in de con certzalen en radiostudio's, in binnen- en buitenland Zondag 21 januari wordt het Danzi Kwartet verwacht, dat bestaat uit: Frans Vester, fluit; Jan Spronk, hobo, Piet Ho- ningh, klarinet; Brian Pollard, fagot en Adriaan van Woudenberg, hoorn. Dit ook van radio, t v en vele gram mofoonplaten bekende blaaskwintet verdient zeker weer eens een plaats in een kamermuziekserie in de Keistad. De grote reputatie van dit kwintet, op gebouwd vooral als vertolker van eigentijdse werken, maar ook van on bekende werken van 19e eeuwse meesters, is alom bekend Op zondag 4 februari is het de beurt aan de pianist Alwin Bar. Nadat in het vorige seizoen de laatste tonen van het 2de piano-concert van Beethoven ge speeld door de briljante solist Alwin Bar waren verklonken, werd meteen vast gesteld, dat deze Nederlandse pianist het verdient zo spoedig mogelijk terug te komen voor het geven van een pianorecital. Zijn fenomenaal pianospel en zijn ontzagwekkende virtuoze tech nische beheersing zijn ongetwijfeld de basis voor een concert van superieure kwaliteit. Het Gitaartrio Dick Visser is te be luisteren op zondag 18 maart. Het trio bestaat uit: Dick Visser. Theo Krumeich en Emile Hopman. De gitaar, nè de blokfluit wellicht één van de meest po pulaire instrumenten in ons land, krijgt— onbegrijpelijk - als instrument voor de vertolking van klassieke muziek nog steeds niet die waardering, die het ver dient. Het is vooral de verdienste van Dick Visser, dat de gitaarmuziek in Ne derland is verheven tot op ,,een hoger plan". Velen zijn er al getuige van ge weest, dat de gitaar als concertin strument voor solo of ensemble van on gekende schoonheid kan zijn De A C R. hoopt, dat door een groot audi torium de zo zeer gewenste waardering voor de gitaar toeneemt; de solisten staan hier borg voor Het Nederlands Saxofoon Kwartet besluit de rij koffieconcerten op zondag 22 april. Het NSK bestaat uit: Leo van Oostrom, sopraan; Ed Bogaard, alt; Adrie van Velsen, tenor en Jacques Landa, bariton Dit kwartet, een regel matig optredend ensemble in kamer- muziek-series of op schoolconcerten - ook in Amersfoort - heeft veel bijgedra gen tot de ontwikkeling van de saxofooncultuur in ons land, hetgeen mag blijken uit de aan hen opgedragen composities van jonge Nederlandse componisten, welke niet alleen natio naal doch ook internationaal grote be langstelling gewekt hebben. Verwacht mag worden van dit concert door het .klankidioom" van de vier verschillende saxofoons een bijzondere „uitstraling" zal uitgaan. KAMERMUZIEKCONCER TEN IN DE ST. AEGTENKAPEL Kamermuziek ontbreekt ook voor het komende winterseizoen niet op het uit gebreide ACR-programma De traditie in de St. Aegtenkapel wordt voortgezet en er is keus gedaan uit een aantal be kende en ook nieuwe ensembles. Gestart wordt op donderdag 12 ok tober met een concert van Kaproen. Onder de artistieke leiding van Leo Meilink legt dit nieuwe ensemble zich toe op het vertolken van de wereldlijke en geestelijke muziek uit Middeleeu wen, Renaissance en Vroeg-Barok. De menselijke stem - mezzo-sopraan, te nor en bas - en een vrij groot aantal zo getrouw mogelijke kopieén van oude instrumenten zullen in de middeleeuw se St. Aegtenkapel een optimale ver klanking krijgen door de grote artistieke bekwaamheid van de zeven solisten: Lucia Kerstens, Harry Geraerts, Peter Kooy, Anneke Pols, Marion Verbrug- gen, Jacques Bogaart en Leo Meilink Op donderdag 23 november speelt het Amsterdams Strijkkwartet. Dit kwartet heeft in het vorige seizoen tij dens een koffieconcert in de theater zaal van De Flint nogmaals zijn faam. opgebouwd in vele jaren hard werken, bevestigd. Aan een veelvuldig verzoek om een heroptreden met een uitgebreid programma in een voor dit kwartet meer passende en in een akoestisch opzicht veel betere omgeving is reeds in dit seizoen gevolg gegeven. Een nieuwe ensemble presenteert zich op donderdag 25 januari. Het is het trio bestaande uit Abbie de Quant, fluit, Jaap ter Linden, viola de gamba en Glen Wilson, clavecimbel. Dit nieuwe trio manifesteert zich voor de eerste maal in Amersfoort De bijzondere sa menstelling van dit uitstekende solis tentrio garandeert een buitengewone <amermuziekavond Op donderdag 8 februari con certeert het Sydney Kwartet, bestaande uit: Harry Curby, viool. Dorel Tincu, viool, Alexandru Todicescu, altviool en Nathan Waks, violoncel Dit internatio naal bekende strijkkwartet, dat zon nauwe band met ons land heeft - drie van de vier leden hebben in Nederland gedurende langere of korte tijd in diver se orkesten en ensembles hun ar tistieke en technische vaardigheden verder bekwaamd en ook toen reeds bevestigd - komt tijdens een wereld- toernee uiteraard ook graag hier spe len. De faam van de St. Aegtenkapel en de enthousiaste luisterkring is van grote invloed geweest op de keuze van Amersfoort voor dit concert. Op donderdag 15 maart wordt de serie kamermuziekconcerten in de St. Aegtenkapel besloten met het Rondom Kwartet, bestaande uit: Vera Beths, viool. Anner Bijlsma, violoncel, Reinbert de Leeuwe, piano en George Pieterson, klarinet In het vorige seizoen werd het optreden van dit ensemble in de pers als ..meesterlijk" en .fenomenaal ge kwalificeerd Omdat dit kwartet over een uitgebreid en schitterend repertoire beschikt, is een heroptreden alleszins gerechtvaardigd. CONCERTEN OP ZONDAG Onder het motto: „Concerten op zondag" worden ook in de Flint drie ka mermuziekconcerten gegeven. Con certen, die opvallen, aldus de ACR. door hun bijzondere samenstelling Op zondag 12 november wordt de serie geopend door het Amsterdams Nonet. Het Amsterdams Nonet, opge richt in 1970. bestaande uit negen mu sici van het Concertgebouworkest en het Amsterdams Philharmonisch Or kest biedt door zijn samenstelling (vijf strijkers, drie blazers en een pianiste) de mogelijkheid tot een uitgebreide steeds wisselende combinatie Als zo danig is het ensemble in zijn presentatie dus niet altijd „het kleine kamerorkest" Het gebodene wordt al jaren ervaren als voortreffelijk, perfect en puntgaaf Om dat e.e.a. gepaard gaat aan veel speelplezier valt er door de onont koombare wisselwerking ook voor het publiek steeds veel te genieten Zondag 11 februari kan men in de Flint terecht voor „Liefdestheater" In het kader van de kamermuziek wordt deze avond een bijzonder concert ge boden. De uitvoerende kunstenaars zijn de bekende vocalisten Anne Hae- nen en Lieuwe Visser, terwijl de bege leiding wordt verzorgd door Jochem Slothouwer. M.m.v. een regisseur is ook visueel een programma (theater- gebeuren) opgebouwd met werken van Monteverdi, Mozart, Tsjaikowski, Moussorgski, Debussy, Satie en Ives, dat de titel heeft meegekregen van Door de eeuwen heen" Het Arkios-ensemble onder leiding van Joop van Zon concerteert op zon dag 1 april. Het-uit dertien leden be staande ensemble wordt vrij regelmatig in de gelegenheid gesteld in Amersfoort te concerteren De bij dit kamerorkest geconstateerde bezieling en geladen heid maakt, dat dit matineeconcert voor jong en oud een fijne muziekmiddag beloofd te worden De A.C R. is er een beetje trots op, dat in binnen- en buitenland bekend wordt gemaakt, dat het eerste openbare concert door het Arkios Ensemble op 25 november 1973 in Amersfoort heeft plaatsgevonden en dat daarna een reeks van succesvolle concerten zijn gevolgd Er mag op wor den gerekend, dat er op deze middag daaraan weer een wordt toegevoegd. BIJZONDERE CONCERTEN KAMER- Op zaterdag 23 september wordt een andere serie kamermuziekcon certen gestart: bijzondere. Dit, om de verscheidenheid van kamermuziek te accentueren. Voor het eerste concert alleen via losse verkoop. Dolle Clare Schumann. Onder deze titel schuilt een muziekuitvoering verzorgd door zeven musici, waaronder de initiatiefnemers Mary Louise Böhm, piano en Kees Kooper, viool, die werken spelen uit het hof van Clara: Robert Schumann, Brahms, Joachim, Moscheles en uiter aard Clara zelf. Op maandag 30 oktober kan men genieten van het Staatskamerorkest van Pardubice onder leiding van Libor Pesek met als soliste Emmy Verhey, viool Dit voortreffelijke Tsjechische kamerorkest gaat met „onze" Emmy Verhey een grote internationale toer- nee maken. De dirigent Libor Pesek is ook in ons land zeer bekend o.m. als dirigent van het Overijssels Philharmo nisch Orkest. Met een programma van Bach (suite nr II in b BWV 1067), Dvo rak en Beethoven mag een concert van uitzonderlijk hoog niveau worden ver wacht Besloten wordt op dinsdag 26 de cember (tweede kerstdag) met een kerstconcert door Gustav Leonhardt, clavecimbel (St. Aegtenkapel). Deze vermaarde barokspecialist zal een in tiem Kerstconcert verzorgen, dat on getwijfeld veel indruk zal maken. Vol gens Leonhardt's eigen woorden, „in spireert de kapel hem steeds weer tot een bijzondere weergave van de door hem gekozen werken". PODIUM JONGE KUN STENAARS In samenwerking met de Stichting Gaudeamus - Centrum voor heden daagse muziek - wordt de traditie voortgezet door enige concerten te la ten verzorgen door jonge solisten, die na een zware selectie speciaal hiervoor zijn uitgekozen. Mede met het oog op de locatie - t.w. de schitterende oude Gerfkamer van de Sint Joriskerk - wordt niet alleen eigentijdse muziek ge speeld, maar zullen ook „oude" werken ten gehore worden gebracht. Deze concerten zijn vooral bedoeld voor jon geren m.n de muziekschoolleerlingen. Door keuze van de instrumenten (blok en dwarsfluit) en de te spelen werken kunnen deze concerten een bron van inspiratie zijn. Er is geen pauze, wel is er na afloop gelegenheid een con sumptie te nuttigen na inlevering van het toegangsbewijs. Het concert zal ongeveer één uur duren. De toegangs kaarten zijn uitsluitend via de losse ver koop op de gebruikelijke wijze te ver krijgen Op vrijdag 17 november speelt Scène uit: „Pinokkio" (foto Frits Droog). Het Muramatsu Fluitkwintet. Baldrick Deerenberg, blokfluiten. De thans 31 -jarige Deerenberg behaalde bij Frans Brüggen aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag het so listendiploma. Hij doceert nu zelf - naast zijn solistencarrière - aan de conservatoria in Amsterdam en Ant werpen. Op vrijdag 12 januari kan men luisteren naar het k?uramatsu Fluitkwintet (vijf dwarsfluiten) bestaan de uit: Jos Aerts, Loes Kerstens, Nine Sligter, Veronica Steinbach, Frans van de Wiel. Door de samenstelling van het kwintet - met bas- en es-flult - ontstaat een zeer bijzondere klankkleur. BALLET Balletliefhebbers kunnen hun hart (verwarmend) ophalen aan vier uitste kende ballet-voorstellingen. De eerste is te zien op zondag 19 november. Het zeer beroemde Paris Cité Ballet brengt dit jaar in De Flint „Die Puppenfee" van Josef Bayer. Het speelt zich af in een winkel van een poppenmaker, waar overdag de poppen gemaakt en ver kocht worden. Maar 's nachts, als de winkel gesloten is. dan komen de pop pen pas echt tot leven! Choreografie en artistieke leiding: Ernst W. Bóhm. Op donderdag 5 april staat de groep „De Springplank" van het Nederlands Dans Theater op het podium van de Flint. Zeven jonge Nederlandse dan sers en danseressen, die hun volledige dansopleiding al achter de rug hebben, zijn door het Nederlands Dans Theater geselecteerd en tot een groep-in-ver- dere-opleiding samengebracht, onder de veelzeggende groepsnaam: De Springplank. Zij krijgen bij het Neder lands Dans Theater een verdere inten sieve opleiding erv vooral training van twee jaar. De Engelsman Simon Mot tram, vroeger solist bij het Nederlands Dans Theater verzorgt hun dagelijkse instructie van 6 7 uur; Ariette van Bo ven en Yteke Waterbolk zijn verant woordelijk voor de „moderne training" van De Springplank; achter de piano zit Jan Lichtendahl. De dansers en dan seressen van De Springplank werken nu aan een speciaal voor hen ontwor pen produkties, waarmee ze voor het publiek aantreden. Het Nederlands Dans Theater richt zich hiermee vooral op het jeugdige publiek. Een interes sante ontwikkeling, die beslist de moeite waard zal zijn. Donderdag 19 april Is het Tsje- choslowaaks Nationaal Ballet Sl'uk op bezoek. Het uit meer dan 50 dan seressen en dansers bestaand en semble behoort tot een van de beste ter wereld. Met een eigen muzikale begeleiding, danst de groep In prachtige veelkleurige kostuums en In dit ritmische geweld zal het moei lijk blijken rustig op uw stoel te blij ven zitten. Sl'uk heeft In haar ruim 25-jarig bestaan meer dan 6500 voorstellingen gegeven In 36 landen voor meer dan 72 miljoen bezoekers. Een avond om nu reeds vast te leg gen! Tenslotte een optreden van het Ne derlands Danstheater op vrijdag 27 april. Ja, en dan komt er in Amersfoort andermaal de groep van heel hoog na tionaal niveau. Hans van Manen, Jiri Kylian en Louis Falco zijn de cho reografen, die hun naam aan het Ne derlands Dans Theater hebben ver bonden. In het nieuwste repertoire, dat het Nederlands Dans Theater op deze avond zal dansen, zullen deze namen ook zeker op het programma prijken. Er wordt op dit ogenblik nog hard aan het nieuwe repertoire gewerkt, zodat het programma nu nog niet bekend is. KINDERVOORSTELLIN GEN Tenslotte speciale aandacht voor de kindervoorstellingen in de Flint. Er zul len in totaal zes programma's worden gebracht. Men kan hiervoor intekenen voor een totaal bedrag van 20,- per persoon. Dat intekenen gaat niet via de bestelbon, maar dient bij de kassa van de Flint te geschieden. De losse toe gangsprijs is 5,- per voorstelling, waarbij elk zesde kaartje gratis is. Op donderdag 19 oktober (twee voorstellingen!) de Film van Ome Wil lem (de Edwin Rutten Show). Edwin Rutten speelt zelf de rol van Ome Wil lem, in deze overbekende show. Alle kinderen kennen toch het verhaal en de mensen uit de Film van Ome Willem op t.v Kom daarom met eigen ogen Ome Willem zien: hij is het echt zelf. Ga van morgen of vanmiddag met hem mee op pad en je zult wat beleven! Een leuke voorstelling voor de herfstvakantie. Op woensdag 6 december komt het poppentheater Bratislava met het programma „In het Poppenland". Vorig jaar hebben vele van jullie kunnen ge nieten van dit beroemde Tsjechoslo- waakse poppentheater. In het Pop- pendorp verstoort een booswicht de vrede, berooft de bewusteloze pop penspeler. maar wordt gelukkig met verenigde krachten achterna gezeten en geareesteerd Deze voorstelling werd gemaakt voor het kinderfestival in Palermo en komt nu speciaal voor julie naar de Flint Zaterdag 16 december is het de beurt aan het pantomime-theater van Rob van Reijn met „A Christmas Carol" naar het kerstverhaal van Charles Dic kens. De beroemde Engelse schrijver Charles Dickens heeft een kerstverhaal geschreven. Scrooge, een heel gierige oude man, krijgt op kestavond de geest van zijn overleden compagnon Marley op bezoek Deze geest vertelt hem, hoe het met hem zal aflopen, als hij zo doorleeft en al zijn geld alleen voor zichzelf bewaart. Scrooge schrikt zo van zijn eigen fouten, dat hij belooft zijn leven te beteren. Op eerste kerstdag ontwaakt hij als een herboren mens. Het Amsteltoneel komt op woensdag 7 februari met een „ver rassing", omdat het programma nog niet bekend is Men is daar nog druk mee bezig. Het Kat-theater is te zien op woensdag 21 maart met „Pinokkio" naar het bekende boek van Carlo Gol- dini. Pinokkio, de marionet die tot leven komt, beleeft allerlei gekke dingen. Hij wil best graag naar school, maar er zijn zoveel leukere dingen te doen. Zo ont moet hij b.v. een prachtige fee, een reuzenaap als rechter, een fantastische variété directeur, insekten, een dan sende ezel, een sprekende krekel, en zo nog veel meer. Een prachtig sprookje, dat gezien moet worden! Het Pantomime-theater van Rob van Reijn komt tenslotte nog een keertje naar Amersfoort met „De reis om de wereld in 80 dagen" van Jules Verne en wel op woensdag 11 april. Een fami lievoorstelling met decor en costuums van Wim Bijmoer naar het gelijknamige boek van Jules Verne Velen zullen zich het spannende verhaal van De Reis om de wereld in 80 dagen (nog) kunnen herinneren. De vindingrijke meester Phileas Fogg en zijn trouwe knecht Passepartout, de agent Fix en al die anderen, die we in alle mogelijke delen van de wereld èn in de meest bizarre situaties op de grote reis ontmoeten. Pantomime-theater Rob van Reijn voert jullie ademloos mee door berg en dal, door de lucht, over de zeeén. Jul lie fantasie wordt werkelijkheid: het ge beurt allemaal echt, voor je eigen ogen en oren. Al met al prima amusement voor de kinderen, om niet aan voorbij te gaan! (Gegevens en teksten voor deze serie voorbeschouwingen op het nieuwe ACR/ Uit In Amersfoort-programma, kwamen tot stand In samenwerking met de Amersfoortse Culturele Raad). EUSDEN/CENTRUM - Onder te belangstelling organiseerden de iien zaterdagavond een waterpolo- nooi met Amer 1Laga 1Flevo 1 en tien 1 in poule A en Triton 1, IJs- duikers 1Duinkikkers 2 en Haaien 2 Ie B-poule. mer 1de winnaar van vorig jaar, liet irekt zien ook nu weer te willen win- door Laga met 4-0 te verslaan De aien (zeer verzwakt door afwezig- Hd van 4 spelers) kwamen voor hun eerste wedstrijd tegen Flevo in het wa ter Het werd na een zeer spannende strijd uiteindelijk een 1-2 nederlaag voor de Leusdenaren Harry Abbing scoorde voor de Haai en. Flevo versloeg hierna Laga met 4-0 en de Haaien moesten te water tegen de Amer Na een 0-1 achterstand kon Harry Abbing nog gelijkmaken, alvo rens de Amersfoorters uitliepen tot 1 -4 Twee doelpunten van Hans van Mourik brachten de Haaien nog op 3-4, doch de tijd was te kort voor de gelijkmaker De Leusdenaren moesten om niet on deraan te eindigen hun laatste wedstrijd tegen Laga winnen. Dat gebeurde ook, want na 0-0 bij de rust, zorgden Harry Abbing, Rob Hukker en Jack van Broekhoven voor de 3-0 zege. Door de 3-0 winst van Amer op Flevo werd de eindstand. 1Amer, 2. Flevo. 3 Haaien en 4 Laga In groep B bleken Triton en IJs- selduikers al direkt sterker dan de re serves van Duinkikkers en Haaien. Tri ton versloeg deze laatste twee ploegen met 7-0 resp 5-2 en IJsselduikers deed dat met 5-0 en 4-1 De Haaien legden met de 2-1 winst op de Duinkikkers be slag op de 3e plaats via treffers van Theo de Rijk en Carel Venema Triton en IJsselduikers deelden in de laatste ontmoeting de puntjes met 2-2, maar dankzij een beter doelsaldo werd Triton poule-winnaar. In het restaurant van het zwembad reikte de heer Tukker de prijzen uit. Tevens namen de Haaien orfficieel afscheid van hun ex-trainer Jpn Willems. Met een cadeau voor hem en zijn echtgenote. LEUSDEN/CENTRUM - Nog steeds voert secretaris M. C. Knol (tel 44289) de ranglijst aan van de onderlinge com petitie van de groeiende klaverjasclub Leusden Troef, maar de concurrentie komt naderbij. Per 10 augustus was de top van het klassement: punten 1. hr Knol 61198 2 hr. v. d. Berg 60263 3. mevr Kleefstra 59024 4 hr Kleefstra 58569 5. hr. Kuyper 58351 6 mevr Kuyper 58196 7. hr. v. d. Heiden 58194 8 mevr. Knol 57009 9 hr Bolt 56525 10 hr. Arns 55582

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9