Trainingen bij Avanti van start Geslaagde uitwisseling met KPJers uit Workum Jaarlijkse bloedafname in Achterveld Bisschop van Diestraat barbecuede Verloren en gevonden Gemeente Leusden Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1978 ACHTERVELD/STOUTENBURG - Even als voorafgaande jaren zal de Achterveldse E H B O. ook dit jaar weer een bloedafname organiseren. Hierbij worden alle inwoners van Achterveld, Stoutenburg en omgeving van 18 tot 65 jaar in de gelegenheid gesteld bloed te geven. Door het geven van bloed kan eventueel het leven van een mede mens worden gered. Vorig jaar hebben 250 mensen bloed afgestaan. Ook dit jaar wordt weer een grote opkomst ver wacht. De bloedafname zal plaats hebben op dinsdag 5 september in Ons Ge bouw van 19 00-21.00 uur. Zover het mogelijk is zullen alle inwoners huis aan huis worden bezocht, waarbij u zich kunt opgeven. Mocht iemand door om standigheden geen huisbezoek o vangen, of bij dit bezoek niet aanwe zijn, dan zijn die personen op die dii dag toch van harte welkom Bij g^ genheid van dit huisbezoek zullen i leden van de EHBO. tevens de doi tiegelden en eventuele giften inn Zoals bekend wordt dit geld beste aan verbandmateriaal oefenmateru onderhoud en inrichting van verbal posten, kosten van cursussen enz. De E.H.B O -afdeling Achterv' verzorgt dit jaar weer een nieuwe c sus E.H.B.O. Degenen die hieraan 1 len deelnemen kunnen zich h hierv opgeven bij de secretaris A. L Jans Verjaegde Ruyterweg 4 te Achtervt De cursus zal aanvangen op 3 okto 1978. Indien men deel wil nemen w£ dan niet te lang met u op te geven \a er kunnen niet meer dan 25 persoi aan deze cursus deelnemen. Er w( deze keer nu eens geen aanslag op portemonnaie gedaan, maar alleen verzoek van het Rode Kruis iets van bloed af te staan. Voor u een klq moeite maar voor een zieke medem. van grote betekenis. ACHTERVELD - Nadat zaterdag de dagelijkse beslommeringen waren beëindigd heerste er in de Bisschop van Dieststraat een gezellige drukte. Het was die avond voor de tweede maal dat de bewoners van die straat een geza- melijke barbeque hielden. Vorig jaar had men dat ook gedaan en dit was zo goed bevallen dat ook nu de koppen weer bij elkaar werden gestoken en sloten werd het ook dit jaar weer doen. De bewoners die het allem goed met elkaar kunnen vinden wik wel een meer onderling contact met kaar Zaterdag was het dan weer zo\i Eerst waren de 22 kinderen aan de be Ze kregen ook hun portie van de b beque en werden verder tot bedtijd d de ouders gezellig beziggehoud Daarna was het de beurt aan de oui ren Bij de barbeque zittend of staé werd er gezellig onder elkander geb<v beid en was er zoveel gezellig onderl contact. Ook nu was het weer zo gc bevallen dat besloten werd om dit blijven doen zodat er - bijzondere o standigheden daargelaten - volge jaar weer zo'n onderling contact zal z ACHTERVELD - Maandag 21 augustus is de sportvereniging Avanti ook weer van start gegaan met de trai ning van de navolgende takken van sport. Gymnastiek, trimmen, volleybal, mini volleybal, recreatie volleybal, bad minton en tafeltennis. Het schema voor deze trainingen is als volgt vastgesteld. Maandag 16 00-18 00 uur: twee groepen mini volleybal. 19.00-20 00 uur: grondgymnastiek dames. 20.00-21.00 uur: volleybal dames 3e team en beginners. 21.00-22.30 uur; volleybal dames 1 e en 2e team. Dinsdag 16.00-17 00 uur: gymnastiek meisjes 10/11 jaar. 17.00-18.00 uur: gymnastiek meisjes 12 jaar. 18 00-19.00 uur: gymnastiek meisjes vanaf 12 jaar. 19.00-20.00 uur: Jazz gymnastiek da mes (beginners) 20 00-21.00 uur: Jazz gymnastiek da mes (gevorderden) De Jazz gymnastiek start op dinsdag 5 september in de gymnastiekzaal in plaats van Ons Gebouw. 21.00-22 30 uur: Recreatie volleybal Woensdag 11.00-11.30 uur: moeder en peuter- gymnastiek (Wit-Gele kruisgebouw. 14 00-15.00 uur: kleutergymnastiek I. 15.00-16 00 uur: kleutergymnastiek II. 16 00-17.00 uur: gymnastiek meisjes 6/7 jaar. 19.00-20 00 uur: turnen dames. 20.00-21.00 uur gymnastiek dames 21.00-22.00 uur. trimmen heren Donderdag 10 30-11.00 uur: senioren gymnastiek (Wit-Gele kruisgebouw) 15 30-16.30 uur gymnastiek meisjes 8/9 jaar. 16.30-17.30 uur: gymnastiek jongens 6 jaar en ouder. 19 00-21.00 uur: badminton. Vrijdag 16.00-18.00 uur: twee groepen mini volleybal. 18.00-20.00 uur: aspiranten volley bal meisjes vanaf 12 jaar. 20.00-21.00 uur: aspiranten voll' bal jongens vanaf 12 jaar. Door het 1 e, 2e en 3e volleybal he 5 team zal worden getraind in 1- schuur. Het trainingsschema di voor is op Maandag 18.30-20 00 uur: volleybal 2e en herenheam 20 00-22.00 uur: volleybal 1e her3 team De nieuwkomers voor de Jazz g>" nastiek worden verwacht van 19 - 20.00 uur. Zij die vorig seizoen de J 5 gymnastiek hebben gevolgd wort* beschouwd als gevorderden. Word', echter om persoonlijke redenen voorkeur gegeven om te komen 19.00-20.00 uur en niet van 20. 21.00 uur dan is daar tegen geen er bezwaar Voorwat betreft de start van de trainr van de keurgroep zullen hierover rj dedelingen worden gedaan tijdens' lesuren m De belangstellenden voor tafelter worden verzocht contact te willen nemen met de heer Dave Stevens, Oldenbarneveltstraat 58, tel 2029 Degenen die meerdere informi willen hebben kunnen zich hier v vervoegen aan de gymnastiekzaal de Walter van Amersfoortstraat eventueel verder voor gymnastiek mevr. Marthea Rooks, W. v. Ame foortstraat 30. tel. 1991. Badminton Hr. Joop Smink, v Oldenbarnev straat 78, tel 1796 Volleybal Hr. Theo Jansen, Schoonderbekeru 3a. tel. 1589. ACHTERVELD - Bij de politie; Achterveld, tel. 03425-1607 is als, vonden opgegeven etui met 3 ai sleutels DAF ACHTERVELD - In het afgelopen weekend kreeg de K.P.J. een tegen bezoek van de K.P.J. afdeling Wor- kum. Dit was een tegenbezoek in het kader van het uitwisselingspro gramma. Vrijdagavond arriveerden om on geveer 21.30 uur 39 Friese K.P.J.ers bij Rien Coenders waar zij door on geveer 80 Achterveldse K.P.Jers werden ontvangen. Voor de Achtervelders die meege- weest waren naar Workum was het een leuk weerzien en voor degenen die er niet bij geweest waren was het een heel prettige kennismaking. De stemming zat er dan ook al heel vlug in. Zo rond 23.00 uur werd door middel van een soort loting de verdeling over de gast gezinnen bekend gemaakt. Toen dit achter de rug was bleek dat het reeds naar het midder nachtelijk uur draaide waarom deze eerste bijeenkomst dan ook werd beëindigd. Voor de zaterdag was er een grote zeskamp en een water ballet op touw gezet, 's Morgens bestond de zeskamp uit spelletjes die in hoofdzaak in enkele opgebouwde tenten werden gedaan. Kaarten, geluiden raden e.d Ook was er een viswedstrijd met hengels waarbij tevens een verhaal moest worden ver teld. Dit evenement bracht de lach spieren goed in beweging. In de middag werd de zeskamp samengevoegd met het waterballet. Alles wat gedaan moest worden speelde zich af over, bij en in het water. Er was een balkdraagrace, een kruiwagenrace. een kruisdraagra- ce met water race, een ladder race, een zakkengooi wedstrijd en een kelnerrace over water. Mede dank zij het mooie weer en de volle inzet van alle deelne mers en deelneemsters werd het een succesvolle dag. Er heerste een gewel- ACHTERVELD - Zaterdag werd het textielhuis Wijntjes aan de Hes senweg te Achterveld heropend. Voordat de heer Wijntjes de sleutel van de toegangsdeur aan de bur gemeester de heer Rademakers gaf sprak hij een kort woord tot de bij de zaak verzamelde aanwezigen. „Lang heb Ik er over nagedacht", aldus de heer Wijntjes", om er mee te stop pen. Het is een moeilijke beslissing geweest. Ik ben 33 jaar winkelier ge weest en heb dorpelingen van on deren tot boven aangekleed. We hebben er een goede boterham in verdiend en ik ben blij dat ik de zaak nu aan mijn dochter kan over dragen. We zijn dankbaar dat we dit hebben kunnen bereiken en we zijn ook dankbaar dat de zaak nu In handen van mijn dochter over gaat". Hierna overhandigde de heer Wijn tjes de burgemeester de sleutel met het verzoek de zaak nu te willen openen. Voordat de heer Rademakers de sleutel in het slot stak sprak ook hij nog een kort woord. De burgemeester vergezeld van zijn echtgenote, was met genoegen naar Achterveld gekomen om dit te doen. Hij zei blij te zijn even te mogen meeproeven van dit familie geluk. Hij herinnerde aan de zorg om iedereen tevreden te stellen. ,,Het is een extra punt van vreugde dat de overdracht ge beurd in het bijzijn van vorige genera ties. Wat het economische aspect be treft", aldus de burgemeester", moet ik zeggen, dat men oog voor de zorg in Achterveld heeft. Er zullen nog wel even problemen zijn doch die zullen ook wel worden opgelost. Er is sprake van groei en bloei, maar we zullen het toch zelf moeten doen". Hierna opende de burgemeester de deur waarmee de zaak in handen van de vierde generatie Wijntjes was geko men. Tijdens de hierop volgende re ceptie die door veel belangstellenden werd bezocht sprak ook de voorzitter van het Middenstandsverbond afdeling Leusden ook nog enkele woorden. MOED De heer van Lieshout feliciteerde de heer Wijntjes en zijn echtgenote dat zij bij de overdracht van hun bedrijf nog een goede gezondheid genoten. Hij fe liciteerde ook de dochter van de heer Wijntjes omdat zij het met haar echt genoot aangedurfd had om deze zaak voort te zetten.,Het valt voor jonge on dernemers zeker niet mee in deze tijd, jullie hebben toch de moed opgebracht de fijne medewerking van de heer.Tol- boom en zijn gezinsleden, die een ter rein bij de boerderij beschikbaar had den gesteld en tevens alle medewer king verleenden, kon worden terugge zien op een zeer geslaagde dag. Ook door de fijne hulp die diverse leden het bestuur verleenden, heeft hier zeker toe bijgedragen. en de durf om dit te beginnen". Op de plaats waar de huidige zaak nu staat werd indertijd een woning ge bouwd door een met emeritaat zijnde pastoor. Een oud tante van de heer Wijntjes was bij deze pastoor in dienst. Na het overlijden kwam deze dame ge naamd Wimpje Wijntjes in het bezit van de woning. Om toch in leven te kunnen blijven begon zij een knot wol en een lapje stof te verkopen. Dit was het begin van het ontstaan van het textielhuis Wijntjes. De zaak werd steeds groter opgezet en werd door een nicht Stijntje Wijntjes overgenomen. In de oorlogs dagen van 1940 werd de betreffende woning grotendeels vernield. In 1942 werd de woning weer herbouwd waarna de huidige heer Wijntjes na zijn huwelijk in 1943 de woning betrok. Het was toen geen al te gemakkelijke tijd om de zaak voort te zetten. Op de fiets naar Veen- endaal om daar wat knotten wol te be machtigen. Doch thuis gekomen weer zo uitverkocht. Tot de heer Wijntjes van de betreffende fabrikant de raad kreeg maar niet meer terug te komen en een winterslaap te gaan doen. In maart 1946 weer naar Veenendaal met de mededeling dat de winterslaap uit was. Hij werd toen aan textiel goederen ge holpen en er kwam toen voor het eerst ondergoed in de winkel. Het ging goed en het assortiment werd steeds uitge breider DRIEMAAL VERBOUWD Tijdens de 33 jaar dat de heer Wijn tjes winkelier is geweest is de zaak in totaal driemaal verbouwd. In 1962 werd de zaak verbouwd zoals deze er nu nog is. Toos Wijntjes, gehuwd met de heer van Urk, is nu de vierde generatie Wijn tjes die de zaak voortzet. Toos is 13 jaar bij haar vader in de zaak werkzaam ge weest. Na geruime tijd zwemlerares te zijn geweest is zij nu weer teruggekeerd in de zaak van haar vader en zet zij deze nu zelfstandig voort. De indeling van de winkel is iets veranderd en er is nu ook, in verband met de sportvereni gingen in Achterveld, meer nadruk ge legd ook op de sportkleding, zodat nu ook in deze behoefte is voorzien. Ook zal er meer keuze zijn op het gebied van handwerken. De echtgenoot van Toos zal men wel niet veel in de winkel aan treffen omdat deze zijn beroep als werktuigbouwkundige blijft uitoefenen Gelukkig is deze zaak voor Achterveld toch behouden gebleven. Grasduinend konden tijdens de dansen de foto's die die zeskamp waren gemaakt worden bekeken en bijbesteld. Zondag morgen was er na de kerkdienst gezel lig koffiedrinken bij Rien Tevens werd daar toen ook de film vertoond die Hans Wiitebrood had gemaakt van het Ach terveldse bezoek aan Workum. Dit was bijzonder leuk. Zondagmiddag werd er met ongeveer 100 deelnemers levend ganzenbord gespeeld. Er moesten zo wel binnen als buiten opdrachten wor den uitgevoerd Heel leuke dingen wa ren er bij doch ook had men de gekste dingen bedacht. Om ongeveer 17.00 uur was dit af gelopen waarna de gastgezinnen weer werden ppgezocht en waar na het eten afscheid van werd genomen. Om 20.00 uur begon het afscheidsbal waarna om ongeveer 22.00 uur de Workummers de thuisreis aanvaarden Er werden afspraken gemaakt voor een volgend bezoek en iedereen vond dat het veel te vlug voorbij was gegaan De beide besturen waren heel tevreden dat alles zo grandioos verlopen was. in een serie foto's van de zaak komt een foto te voorschijn van het zwaarbe- schadigde huis van 1940 De toenmali ge bewoonster Stijntje Wijntjes heeft daar achter op een gedicht geschreven luidende: Het aardsche goed Dat somtijds doet Het hart bekoren Word moeielijk gegaart Met zorg bewaard Met rouw verloren De heer Wijntjes hoopt dat dochter succes in de zaak zal en zij niet zal varen zoals de van bovenstaande rijm. dige sfeer. Als sluitstuk was er het touwtrekken. De trekkracht van de K.P.Jers bleek sterker te zijn dan de gebruikte touwen Tot tweemaal toe werd er een touw met een doorsnede van ongeveer 4 cm. in tweeën getrok ken. Ook dit bracht de lachspieren be hoorlijk in beweging. Om ongeveer 17.00 uur was dit alles afgelopen en werden zowel de eigen gezinnen als de gastgezinnen weer op gezocht. Zaterdagavond was er een dansavond bij Rien Coenders. Dank zij

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11