Mevrouw Van Leeuwen woont 25 jaar in Sint Jozef gaat binnenkort van start Tweede deel rekonstruktie Hessenweg Ui Handewerk- hobbyclub Jongeren gaan vissen Nimmerdor reserve- Uniek jubileum kampioen i ZOMERVOORDEEL Spade, merk Spear en Jackson type 1327 A trefpunt voor plantenvrienden Ons Genoegen Verloren en gevonden Gemeente Leusden Uit onze tuinwinkel Dit is uw kans op een stuk professioneel gereedschap voor 'n amateurprijs. nu van 41.20 AMSTERDAMSEWEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT ACHTERVELD - Door 22 leden van de schietvereniging Ons genoegen werd deelgenomen aan een door het bestuur georganiseerde kleiduiven- schieting. De uitslag was: 1 T. Daatselaar 20 duiven; 2 J. van Rossum 20; 3 W. J. Lagerweij 19; 4 J. Kommer 18; 5 A. Vlug 16; 6 H. J. van Nimwegen15;7 J E. van Hamersveld 15; 8 P. van Nimwegen 15; 9 G. Schimmel 14; 10 J. J van Hamersveld 13; 11 J. Voorburg 12; 12 Th. Smink 11; 13 G. Tolboom 11; 14 A. van Daatselaar 11; 15 W. Wittebrood 11, 16 W. v. d. Kletersteeg 1117 W. Vos kuilen 9; 18 H. J. van Ruitenbeek 9. 19 C. Bothof 9. 20 P. Smink 7,21 F. Koenen 6 22 T. Vos 4. Het gerekonstrueerde kruispunt Hessenweg-Kon.-Julianaweg. Een probleem bij de verdere rekonstruktie van de Hessenweg is de bocht bij huize St. Jozef Hiervoor is een strookje grond nodig, eigendom van het bestuur van St Jozef De onderhandelingen over verkoop zijn nog steeds niet afgerond. ACHTERVELD - Op maandag 11 september wordt begonnen met het tweede deel van de reconstructie van de Hessenweg. Dit deel loopt van de Jan van Arkelweg tot aan de Schoonderbekerweg. De werkzaam heden zullen eind oktober voltooid moeten zijn. Onderdeel van de reconstructie is het verruimen van de bocht bij Huize St. Jozef en de hierdoor noodzakelijke verlegging van het trottoir. Over de aankoop van de benodigde grond is d< gemeente nog in onderhandeling me de eigenaresse, waarbij van de zijd( van de gemeente alles in het werk word gesteld om voor de aanvang de werk 5 zaamheden tot overeenstemming to komen. 1 Met de reconstrucite van het ge a deelte van de Koningin Julianaweg tus sen Hessenweg en de voormalig*' Raadzaal is deze week een begin ge maakt. De werkzaamheden daar zuller vier weken in beslag nemen t Van het verloren, gevonden en diefstal-front nog enkele particuliere oproepen. Dat is in de eerste plaats een oproep van de Zonnedauwhof nummer 41, waar een mast en zeil van een surfplank (ongeveer 4'/2 meter lang) is gestolen. Het zeil is rood-wit gestreept. Wie inlichtingen over deze diefstal kan verstrekken wordt vriendelijk gevraagd kontakt ACHTERVELD - Na een vakantie stop zal de handwerkhobbyclub ook weer van start gaan. Woensdag 6 sep tember zal weer de eerste handwerk- morgen worden gehouden. De aan vang is om 9.00 uur in Ons Gebouw Nieuwe leden of dames die eens een kijkje bij deze handwerkhobbyclub wil len komen nemen zijn van harte wel kom. Degenen die inlichtingen betref fende het een en ander willen hebben kunnen hiervoor telefonisch contact opnemen met mevrouw Pepping, Ver- jaegde Ruyterweg 40. tel 03425-1315 op te willen nemen, telefoon 54544. Dan is er een kar op vier stepban- den verloren. U hebt hem gevonden? de familie Schuchard, Hakhorst 4 te Leusden/c, tel 43852 zal u er dank baar voor zijn. ACHTERVELD - Door de Stichting Jongeren Contact te Achterveld wordt op zondag 3 september een viswed strijd georganiseerd Aan deze viswed strijd, die zal plaats hebben in devijver, kan worden deelgenomen door jonge ren in de leeftijd van 7 tot en met 12 jaar. Er zijn leuke prijzen beschikbaar voo degenen die de grootste en de meest* vis vangen. De wedstrijd vangt aan on 11.00 uur. Dan moeten alle deelnemen - aanwezig zijn bij de vijver aan de var 1 Oldenbarneveltstraat Het inschrijf gele - bedraagt 0 50 per kind Het is wel d* bedoeling dat de deelnemers zelf voo a hengels zorgen. I DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1978 1* De overal altijd aanwezige burgemeester J. W. M. Rademaker was dinsdag te vinden bij de zieken en bejaarden, die hun jaarlijkse uit stapje met de Zonnebloem maakten. Samen met zijn echtgenote bracht hij een bezoekje aan de Leusdenaren en Achtervelders die met een bus- en bootreis een genoeglijke dag beleefden. VLEUTEN - Zaterdag heeft de LR' Nimmerdor op de provinciale kam pioenschappen te Vleuten weer ee paar mooie successen behaald. In d Z-klasse springen werd de heer P. v. Brink (op Lotus) kampioen. Hij reed h< parcours driemaal foutloos en mag n deelnemen aan de Levade (het natie nale kampioenschap) op 9 septemb* te Apeldoorn Bij de clubkampioer schappen in de L-klasse werd d equipe van de LRV Nimmerdor 2e reservekampioen, met eveneens hi recht op deelname aan de Levade. E de dressuur haalden de dames Oostra met Formaat 126 pnt., f Schuuring met Orean 135 pnt. en J. I\ Goemaat met Drapoel 127 pnt Bij hi springen kwamen de heren P. v. i Brink op Lotus en R v. d. Burg op Ird foutloos rond. Mevrouw A. Oostra kree 8 strafpunten (op Formaat). In tota. kwam Nimmerdor op 899 punten. Op zaterdag 30 september houdt d<, ze landelijke rijvereniging in of bij cafi restaurant de Mof in Leusden-Zuid e* rommelmarkt. Gaat dat zien, want a de paardepieten uitpakken komt er he wat tevoorschijn. Bij goed weer wor de nering buiten gehouden en bij reg* ineen van de zalen. De markt begint o 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur of z veel eerder als de handel verkocht i} ACHTERVELD - Vrijdag 18 augustus was het vijf en twintig jaar geleden dat mevrouw van Leeuwen haar woonplaats Utrecht verliet om haar intrek te nemen in het toen nog zo genoemde bejaardentehuis St. Joseph te Achterveld. Mevrouw van Leeuwen wilde dit feit niet ongemerkt voorbij laten gaan. De dag werd begonnen met een H. Mis in de kapel van huize St Joseph. Na deze Mis verzamelde de familie, de bewoners van het huis, de bewoners van Sine Cura, directie en personeel zich in de recreatiezaal Bij bin nenkomst van mevrouw van Leeuwen werd door alle aanwezigen een luid lang zal ze leven aangeheven. Nadat de jubelaresse plaats had genomen aan de tafel bij haar familieleden werd de bijeenkomst geopend door de di recteur van het huis de heer Hilhorst. Hij sprak mevrouw van Leeuwen toe en bracht naar voren dat zij een dankbare herinnering had aan de 25 jaar dat zij in het huis had doorgebracht. In die 25 jaar is er wel zo het een en ander ge beurd. De heer Hilhorst memoreerde hierbij een aantal gevallen uit het wereldgebeuren over die 25 jaar, doch hij memoreerde zo ook het een en an der over mevrouw van Leeuwen zelf. De kranten van 25 jaar geleden stonden vol met allerlei gebeuren, doch in niet een krant werd het feit vermeld dat mevrouw van Leeuwen haar intrek in huize St. Joseph had genomen. De heer Hilhorst hoopte dat dit nu met dit heugelijke feit goed werd gemaakt. Het viel voor haar niet mee om hier zo maar te wennen. Vanuit Utrecht naar het zeer stille Achterveld was wel een grote overgang. Dankzij haar door- zettings vermogen kreeg zij al vlug en kele vriendinnen waardoor zij het steeds beter gewend werd. Een van die vriendinnen was een zekere Riek Pot. Tot aan het overlijden van deze mev rouw hebben die twee heel veel met elkaar op getrokken Veel werd er ge wandeld waarbij zij ook wel eens ver dwaalden en dan in Scherpenzeel of Woudenberg uit kwamen. Als de dames dan gemist werden werd er een onder zoek ingesteld en uit een van de ge noemde plaatsen opgehaald. Ook trok ken zij samen nog al eens naar de stad Amersfoort. Van die uitstapjes kwamen zij ook niet altijd op tijd terug. Maar ja een bus missen kan iedereen overko men. Doch bij die twee viel het wel op. Ook is zij, aldus de heer Hilhorst, velen tot steun geweest. Altijd kon men bij haar aankloppen en hielp waar zij hel pen kon. De heer Hilhorst hoopte dat zij nog vele gelukkige jaren in het huis zal kunnen doorbrengen en wenste haar een heel prettige dag toe. Hierna werd de koffie geschonken door mevrouw van Leeuwen aangeboden. MEVROUW NOLLET Tijdens het koffiedrinken werd het woord gevoerd door mevrouw Noliet. Zij sprak namens de zusters, de bewoners van het huis en de bewoners van Sine Cura. Zij bracht naar voren dat dit jubi leum een unicum was. We hopen dat u nog vele jaren in ons midden mag ver blijven. Mogelijk dat u de 30 nog vol maakt". Namens de zusters en de ge noemde bewoners werd een geschenk overhandigd. Mevrouw Voskuilen sprak haar toe namens de bejaardenbond Zuster An nie sprak namens het personeel. Zij be gon met het voorlezen van een zeer toepasselijk gedichtje. ,,Het is voor u wel een feestmaand", aldus zuster An nie, ,,8 augustus bent u 88 jaar gewor den en nu viert u dit feest. We vinden dit een hele prestatie. U bent een gewaar deerd bewoonster van ons huis. U bent hier lang en u durft kritiek te geven Maar het is altijd gezonde en op bouwende kritiek U bent een Maria- vereerster en u schaamt zich niet om uw geloof te belijden. Het dwingt ons respect af dat we u op deze leeftijd soms aantreffen op uw k. nieén tijdens uw gebed." Namens alle personeelsle den werd een geschenk aangeboden. HEER HILHORST Na de koffie werd de aanwezigen een aperitiefje aangeboden. Onder het ge not hiervan werd mevrouw Van Leeu wen ook nog toegesproken door de heer Hilhorst, lid van het Stichtingsbe stuur. Hij memoreerde dat er mensen zijn die niet naar een dergelijk tehuis willen omdat zij dan bang zijn dat ze hun vrij heid en zelfstandigheid kwijt zullen zijn. Niets is minder waar ,,U hebt 25 jaar deel uitgemaakt van het gezin St Jo seph. U hebt u laten verwennen en la ten verzorgen. Doch dit is nimmer ten koste gegaan van uw vrijheid en van uw zelfstandigheid. Door hier te zijn hebt u meer vrije tijd ter beschikking. Dit heeft u goed verstaan en 25 jaar volop geno ten van deze vrije tijd. Dit alles op een wijze die in een gezin niet kan worden gerealiseerd U hebt vrienden gemaakt, ook onder de zusters. Onder de zusters versta ik niet alleen de religieuzen, doch ook de andere medewerksters. De wijsheid en het beleven hebt u kunnen aanvaarden Had u dit niet ge kund dan had u zeker geen feest gege ven. U geeft een feest voor de bewo ners, de zusters, het personeel en uw vrienden uit het dorp Het bestuur voelt dit als een inzet en stelt dit dan ook zeer op prijs. Wij hopen dat dit feest ook mag bijdragen tot eenheid en saamhorig heid. We hopen dat er nog een lustrum mag bijkomen." Namens het bestuur werd een bloemstukje aangeboden. Tijdens deze bijeenkomst kwamen pastor Jansen en de arts Boersema de jubilaresse ge lukwensen. Na afloop van deze morgen werd mevrouw door alle aanwezigen geluk gewenst met dit jubileum

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13