Antilopentoernooi werd korfbalfeest ie hockeystick kan uit de paraplubak SPINET litslag fedvlucht LTV Leusden hield jeugd- toernooi Korfbal picknick SPORTSPLINTERS DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1978 14 LEUSDEN/CENTRUM - Op 10 vel den en veldjes, met 13 verenigingen (dat wist burgemeester Rademaker bij de prijsuitreiking te vertellen), 36 twaalftallen en 12 achttallen waren zaterdag 528 spelers en speelsters plus de nodige reserves, scheids rechters en andere officials in 120 wedstrijden actief op het Bur gemeester Buiningpark in het korf- baltoernooi van de Antilopen. Sija Graafland, Kees van Buren en Martin Versteeg hadden als succesvolle toernooicommissie alles mee, zoals het voortreffelijke weer, de opkomst van alle uitgenodigde teams, de ple zierige stemming onder de deelne mers en de bereidwillige medewer king van een groot aantal leden. Het toernooi, of beter gezegd het korf balfeest slaagde dan ook uitstekend. Antilopen had 9 ploegen in de strijd en legde, zoals een goede gastheer betaamt, maar een bescheiden beslag op de prijzen. Aspiranten C vergiste" zich en werd winnaar van poule F. As piranten A werd knap 3e en de B-tjes eindigden in 4e positie Bij de pupillen heeft het derde team plezierig ge speeld. hopelijk ook wat geleerd en de rode lantaarn gewonnen. Pupillen 1 en 2 werden resp. 4e en 3e. De junioren- ploeg deed het niet slecht in de zwaar bezette poule en werd 4e, evenals trouwens ook senioren 2 in poule C. Het standaardteam verraste vriend en vijand (maar was zelf ook verbaasd) met de volgende eindstand in B 1PKC 2, Papendrecht 8 pnt. 27- 9 2. Blauw Wit 2, A'dam 8 pnt 24- 7 3. Antilopen 1 8 pnt. 21-10 Slechts een wat minder goed doelgemiddelde hield de Antilopen- ploeg buiten de prijzen en dat met zo'n sterke indeling. Het Papendrechtse PKC kwam goed weg uit Leusden met de hoofdprijzen in poule A met hoofd en overgangsklassers, in poule B met 1 e, 2e en reserve-hoofdklassers, in de juniorenpoule D en bij de G-pupillen van 9 to 10 jaar Blauw Wit was de sterkste in de groep van afdelings 1e klassers en reserve 2e en 3e klassers. Dalto A won het pleit bij de aspiranten van 12 tot 14 jaar en Dalto 2 bij de allerjongste pupillen (8-9 iaar) Burgemeester J.W.M. Rademaker en zijn echtgenote vertoefde geruime tijd op het Buiningpark en hebben uiter aard veel belangstelling getoond voor de verrichtingen van Zwart Wit uit Del den. Eveneens grote interesse toonde onze burgemeester voor de sporthal plannen in zijn vorige standplaats. Zijn laatste grote project aldaar kon hij niet afmaken vanwege zijn benoeming in Leusden, maar Zwart Wit's voorzitter H.J. Schuurman had veel wat bouwte keningen e.d. bij zich en daarop af gaande mogen de sportliefhebbers uit Stad Delden niet mopperen De heer Rademaker belastte zich aan het slot van het toernooi met de prijsuitreiking, waarna Antilopen-voorzitter Niek Laheij de liefhebbers uitnodigde voor een ge- zamelijke barbecue. Roda '46 werd nog bijzonder bedankt voor het beschikbaar stellen van velden en verdere ac commodatie en bevriende korfbalclubs voor het uitlenen van materiaal. LEUSDEN/CENTRUM - Al vrij kort iVa de laatste wereldoorlog werd een V'oanvang gemaakt met, wat thans de (•'.mersfoortse Regiotenniskampioen- •Vhappen wordt genoemd. Deze circa ■"ertig jaar bestaande sportieve onder- iSeming, tegenwoordig onder auspiciën J«"an de I.T.A. (de overkoepelende ten- .%isorganisatie in de keistad en omge- ing) kent dit jaar enkele nieuwtjes, oor de eerste maal vindt het toernooi twee tennisparken plaats. De ieder ar groter wordende belangstelling van [e zijde der deelnemers maakte het no- iig, dat de „veteranen" (dames van 40 en heren van 45 jaar en ouder) afzon derlijk hun balletje slaan. Dat gebeurt van 2 t/m 10 september op de banen van de Amersfoortse LTV Flehite in een C- en D-klasse. Het „hoofdtoumooi" - als we dat zo mogen noemen - vindt van 28 augustus t/m 10 september voor de eerst maal plaats in Leusden en wel op de 6 banen van het tennispark Lockhorst in de klas sen B, C en D. Hier fungeert als wed strijdcommissie mevr. A. van Keulen en de heren M. de Boer, H. Evers, A. de Jonge, S. de Jonge, C. Teeken en H. Jansen. Wedstrijdleider is de heer A. Wisman en de Amersfoorter J. Eleveld treedt op als hoofdscheidsrechter. Circa 460 deelnemers (60 in B, 110 in C en 290 in D) hebben zich ingeschreven. In Amersfoort komen rond 70 veteranen in actie. KANSHEBBERS De grote vraag is altijd weer wie tot de kanshebbers behoren. In de C- en D-klasse is het noemen van namen een veel te grote gok en daarom bepalen wij ons maar tot de B-groep. Dankzij een paar Lockhorst-experts tippen wij voor het herenenkelspel o.m. Henk Tjalma (kampioen 1977), Frits de Graaf, Ron en Gijs Eleveld, Gijs Willem van Keulen en voor het damesenkel Saskia Krens (als deze A-speelster haar titel van vorig jaar mag verdedigen), Anja Zeekaf, Saskia Dijkgraaf en Maryse Roelofszen. Wanneer 1978 toch een andere winnaar of winnares brengt, moet U maar den ken: Tennis blijft tennis en daarbij kan heel wat gebeuren! Dat geldt uiteraad ook voor de dubbels. De eerder ge noemde Lockhorst-deskundigen zoe ken de winnaars in de mixedgroep on der Henk Tjalma/Maryse Roelofszen, Fnts de Graaf/Saskia Dijkgraaf, Eddy van 't Hof/Joke Hehenkamp en Hans Liefferink/Metilde Heusinkveld. Bij de herendubbels maken de Lock- horsttrainers Frits de Graaf en Henk Tjalma opnieuw een kans en dat geldt verder o.m. voor de nu samenspelende grote rivalen in het H.E. Ronald Eleveld en Gijs Willem van Keulen. Bij de da- mesdubbel tasten zelfs de experts in het duister, zodat U het antwoord op de hamvraag maar op de banen moet af wachten. Met een enkele uitzondering van een enkele ochtend(inhaal)partij wordt dagelijks gespeeld van 13.00 uur tot tegen middernacht. Dat is op de uit stekend verlichte banen aan de Ba- voortseweg goeg mogelijk. Bij onver hoopt slecht weer kan voor de finales uitgeweken worden naar de Trimex-hal in de keistad. Ook Alta (Amersfoort) en de LTV Leusden hebben eventueel no dige baancapaciteit aangeboden. Tij dens het kampioenschap is het Lock- horst-paviljoen telefonisch bereikbaar onder nummer 41690. De prijsuitrei king van het gehele toumooi (op Lock horst en Flehite) vindt op het Burg. Buiningpark plaats en wel op zondag 10 september rond 17.00 uur. Op 2 sep tember, halverwege de rit, wordt in het Lockhorst-paviljoen een „time-out" gehouden in de vorm van een feestje met een verzorgd drankje. Op 9 sep tember vindt het slotfeest plaats in de riante cantine van buurman Roda '46. LEUSDEN/CENTRUM - Of de An tilopen het echt hebben verdiend is een andere kwestie, maar de korfbalclub heeft het zaterdag op het toumooi uit stekend getroffen met het weer. De Enkhuizer Almanak kreeg warempel gelijk. Ik heb niets tegen korfbal, maar om daar direct de conclusie te trekken, dat het de enige sport is, waar ik mee wegloop, gaat net iets te ver. Ik vond het - maar dat is een persoonlijke me ning - buiten de lijnen zeker zo interes sant als daar binnen. Zonnebadende dames van allerlei leeftijd met en zon- I der bikini, mannen achter hun krantje, de oudere jeugd druk in de weer en de jonkies met Donald en Bobo of in de geïmproviseerde zandbak. Voorts tas sen vol broodjes en de koelbox bij de hand; één grote gezellige picknick op het stille strand van Roda. Het toumooi had een internationaal tintje door de deelname van een Belgi sche club. Dat was Voorwaarts, maar dan wel in de eerste versnelling, want de Belgen wonnen, als ik goed heb geteld, maar één potje. Dat wisten zij vooruit (daar heb je de naam weer), maar zij kwamen voor een gezellige dag en die hebben zij met de stralende zon wel gehad. O ja, dat zonnige weer kwam niet alleen sportief maar ook za kelijk de Antilopen goed uit. U staat er versteld van hoeveel pilsjes en sapjes werden verkocht, om van de ijsjes hé lemaal maar te zwijgen. Alleen met de koffie vlotte het minder, maar wat wil je, bij een brandende zon? De EHBO-Leusden had werk gé- noeg, al bleef de schade bepérkt tot blaren, een enkele verstuiking en nogal wat narigheid met wespen. Best mo gelijk, dat die prikdingen nuttig zijn In de natuur, maar ik geef mijn portie toch liever aan een ander. Oude sterren van de thuisclub zag ik ook nog in actie. Kees van Buren als korfballer vermomd (ik zie hem anders alleen maar als ,,heer" of als invalide) deed, aan het transpireren te zien, welzijn best, maar maakte van Antilopen 2 toch geen win nende ploeg en Evert de Bruin mag dan als trainer/coach wel goed zijn, maar viel als speler toch tegen. Reeds in de vijfde wedstrijd moest hij zich (uitgeput?) laten vervangen door een j andere korfbal-AOW'er en zo kwam Roel Urbach met een pilsje in het veld en daardoor in de krant. Dat onze burgemeester sportief en overal bij is, weet iedereen en omdat Zwart Wit uit Delden ook meedeed, was hij met vrouw en gedeeltelijke kroost langer aanwezig dan anders. Zoon Olaf was door de Antilopen „uit geleend" aan een Deldens twaalftalen verdedigde de familie-eer met verve. Desondanks behoorde Zwart Wit (met in A1 zelfs een 13e speler aan de paal van een korf) niet tot de prijswinnaars. Dat is echter de schuld van voorzitter H. J. Schuurman! Inplaats van zijn ploegen te coachen besprak hij breed voerig de zeer ver gevorderde plannen voor een volledige sporthal in zijn woonplaats met onze burgervader (ex- Delden), destijds een der grote pro motors. De meters grote bouwtekenin gen misten hun uitwerking. Delden is een „stad" van pakweg 6000 zielen en als daar zoiets mogelijk is, staat ons binnenkort in Leusden nog heel wat te wachten. P.C. I LEUSDEN/CENTRUM - Op 3 sep- Jpmber beginnen de hockey-competi- IJes 1978-1979 van de hoofdbond. De l'flistricten beginnen een week later en de |i*ugd gaat op 9 september van start. De |J|icks kunnen weer uit de paraplubak |lndien aanwezig de geeigende plaats Voor de „stalling"), want inmiddels i' ordt al weer driftig getraind. Het lllHCL-clubblad begon het le num mer van de 6e jaargang met een uitno diging voor de op 30 augustus a.s. te houden jaarvergadering (aanvang 20.15 uur) in Groot Krakhorst. E ikele agendapunten zijn (met moeite ontcij ferd uit de slecht leesbare eerste pagina van 't Stickertje) de contributieverho ging en de bestuursverkiezing, waarbij de aantekening, dat penningmeester Dick Edzes (wegens verhuizing), sec retaresse Anthonie Swierenga en wed strijdsecretaresse Marion Ponsen (beide reeds zolang de club bestaat in functie), alsmede jeugdcommissaris Cees de Bondt aftredend zijn en niet her kiesbaar. Uiteraad komt ook de bouw van het nieuwe clubhuis op de vergadering ter sprake. Verwacht wordt, dat zeer bin nenkort met de realisatie kan worden begonnen, voorlopig blijft de MHCL in goed overleg met de LTV Leusden ge bruik maken van het tennispaviljoen. De hockeyclub heeft nu de beschikking over 5 velden (3 aan het Valleikanaal en 2 noodvelden aan de Middenweg). Over de herenteams tasten wij nog in het duister, ondanks diverse verzoeken om informatie in die richting. Wel is be kend, dat ook dit jaar weer drie dames teams aan de competitie deelnemen. Daarnaast komt het huisvrouwen- hockey van de grond. De oudere jeugd heeft 7 teams meer in de strijd dan ver leden jaar (12). Nu komen bij de meisjes 7 en bij de jongens maar liefst 12 ploe gen in actie. Het aantal mini-teams is nog niet excact bekend. De groei van de hockeyclub duurt nog steeds voort en gelukkig bestaat er geen ledenstop. Liefhebbers kunnen zich nog aanmel den. Huisvrouwen bij mevr. A. Bernard (telf. 42632) en de ovengen bij het sec- retanaat: mevr. A. Swierenga (telf. 42651). LEUSDEN - Uitslag wedvlucht Duffel -1978 Aantalduiven314. Afstand |32 km Los 9 uur Snelheid eerste duif 274.03 m p m Eerste duif 10 44 31 patste duif 11 06.26. Dieters: 1-3-8-11-17-19-26-30- 39-56-61-71-64 P Lambrechls 2-22-27-29-41-44- 73 H. Lambrechts: 4-5-6-9-23-37 A Dusschoten 7-10-16-20-21-36- 42 C Valkengoed 12-14-15-31-32-46- 57-63 A Valkengoed 13^15-65-80 W. Vrijhoef: 18-48-51-60-76 J Carcia 24 V Brouwer 25-28 H. v.d. Hoek: 33-43-53-58-59-67-68 G Lambrechts: 34-35-62 G. Hoefakker: 38-47-54-79 Gebr Hoefakker: 40-72 H Brandsen 49-52-55-66 H. v Zoeren: 50-70 H. v.d. Haar: 64—77 H v d Heuvel: 69-78 J Rijnders 75 ST. QUENTIN Uitslag wedvlucht St. Quentin 19-8- 1978 Aantal duiven 132. Afstand 296 km. Los 7.30 uur Snelheid eerste duif 1145.78 m.p.m Eerste duif 11.47 30. laatste duif 12 18 59 P. Lambrechts 1-18 A. Dusschoten: 2-7-10-14-15-25-28 C. Valkengoed 3^1-16-23-33 W Vrijhoef 5-6-8-9-11-13-22-26 H Lambrechts. 12-30-31 H. v d. Hoek: 17-19 G. Dieters: 20-29 J Voorburg: 21 J. Rijnders 24-27 Gebr Hoefakker: 32 LEUSDEN/CENTRUM - Een stra lend zomerweertje en 22 enthousiaste jongens en meisjes kenmerkten zater dag het Jeugdtoernooi 1978 van de HOCKEY De Mixed Hockey Club Leusden, inmiddels gepromoveerd van de 4e naar de 2e klasse, is nog steeds geen lid van de KNHB. Met nog een 22-tal andere verenigingen is de MHCL nog maar candidaatlid, aangezien deze verenigingen nog steeds niet (kunnen) voldoen aan alle eisen, die reglementair aan de toelating tot het lidmaatschap van de hockeybond worden gesteld. Bij de Leusdense hockeyclub is het wach ten hoofdzakelijk gebaseerd op de nog onvoldoende accommodatie (geen clubhuis). De H. V. Bunschoten, de M. H. C. Hoevelaken en nog 17 verenigin gen zijn nog niet eens tot het candidaat- lidmaatschap toegelaten, maar hebben gelukkig wel toestemming om aan de competitie deel te nemen. BILJARTEN. TEP '78, het Europese kampioenschap biljartvijfkamp, wordt van 2 t/m 5 november gehouden in de Flint Amersfoort. Staatssecretaris van CRM Wallis de Vries opent het toumooi, dat Belgiè, West Duitsland. Nederland en Oostenrijk als deelnemende landenteams heeft en i.p.v. Spanje ge completeerd wordt met een team van de Europese Biljartbond CEB. Z. K. H. prins Bernard reikt op 5 november de hoofdprijs uit. WIELRENNEN Dick Willigenburg uit Leusden werd 3e bij de amateurs in de Ronde van Badhoeve dorp. ZWEMMEN. Op de eerste avond van de zwemvierdaagse te Leusden ver schenen ruim 500 deelnemers aan de start (vorig jaar 350). Het was een ge zellige drukte met de op hun vertreksein wachtende en reeds aan het karwei be gonnen zwemmers en zwemsters. Bovendien stonden heel wat supporters rond het bassin. LTV Leusden. Een pannekoek vooraf, dankzij een aantal begrijpende ..Leusdense" dames, bracht spoedig de gewenste stemming op en rond het gravel aan het Valleikanaal. Om 14.00 uur werd in vier poules begonnen en de winnaars daarvan „bekerden" verder. De finale werd gespeeld door Esther van Loenen en Karolien Verèl Karolien werd tenslotte winnares. Door de goede organisatie van de heren J Heneweer en R. Mot verliep het toernooi vlot en raakte de jeugd op een plezierige wijze meer bij het tennis spel betrokken

Leusder Krant | 1978 | | pagina 14