Gaat Renswoude weer zo'n sterk seizoen tegemoet? j Valleivogels probeert het opnieuw Geen uitbreiding in natuurgebied AUGUSTUS 1978 AFTRAP 78/79 15 RENSWOUDE - Renswoude komt in het nieuwe seizoen voor het eerst in haar bestaan uit in de derde klasse KNVB. Na enkele suk- sesvolle seizoenen, zowel in de kompetitie als in het bekervoetbal, en met twee opeenvolgende kampioenschappen, is de stemming in het Renswoude-kamp enigszins terughoudend wat de toekomstige re sultaten betreft. VOORZICHTIGE PROGNOSE Nu we zo vlak voor de kom petitiestart staan, is het nog erg onduidelijk of Renswoude weer zo'n sterk debuut kan maken. Zeker is wel, dat Renswoude met een ongewijzigde selektie verder kan bouwen. Daarom misschien ook wordt Renswoude toch wel gevreesd door haar tegenstanders. Rens woude heeft in het vorige seizoen bewezen tot geweldige prestaties te kunnen komen. Niettemin is ook trainer Van de Weerthof - aan zijn derde seizoen bezig bij Renswoude - wat voorzichtig in zijn prognose: „Er zal keihard gewerkt moeten worden. Wat discipline betreft zal er alles van de jongens worden gevraagd. Iedere tegenstander is even gevaarlijk voor ons. Het vo rige seizoen heb ik gezegd, dat ik tevreden zou zijn met een plaats in de middenmoot, maar het hoogste doel werd bereikt. Als we dit jaar bovenin aardig kun nen meedraaien, ben ik dik te vreden. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat we er niet alles aan zullen doen om weer het hoogste te bereiken. Als we niet al te veel pech hebben met blessures zijn er misschien wel kansen voor Renswoude, want ik ben er van overtuigd dat de jongens er alles voor over zullen hebben." AANKOMENDE JEUGD De selektie zal het in het nieuwe seizoen moeten stellen zonder routinier/topscorer Cees Overeem. Deze wil in een lager elftal gaan voetballen Gelukkig kan Rens woude blijven rekenen op diverse ervaren krachten als Cor Aalbers en Bertus Veldhuizen. Samen met de aanstormende jeugd moeten zij Renswoude impulsen geven. Be langrijk is wel dat er achter bijna iedere speler een waardige ver vanger staat en zodoende zal er hard voor een plaats moeten wor den geknokt. INDELING Dik tevreden is trainer Van de Weerthof ook met de indeling. ,,ln deze klasse is zeker sprake van kwaliteit. In dit gezelschap hoeft Renswoude geen gek figuur te slaan." De konditie zal, volgens de trainer, een belangrijke faktor wor den. Voorzitter Bouman rekent na tuurlijk op een suksesvol seizoen. „Renswoude heeft het afgelopen seizoen bijzonder hard gewerkt voor de eindoverwinning. We zijn ook eindelijk de naam kwijt een harde ploeg te zijn. Vol trots is Ren swoude tevoorschijn gekomen als de ploeg met de minste strafzaken en dus winnaar van de .fair play cup" uit de regio," aldus de voor zitter. Ook penningmeester Van Gent is bijzonder ingenomen met de inde ling. „Deze klasse staat bol van de derby's, dus we verwachten wel het een en ander op ,,De Hokhorst"." Renswoude gaat het nieuwe seizoen in met elftalleider Florijn. Grensrechter Van de Haar zal ook dit jaar weer vlaggen. En verzorger Gijsbrechts verleent wederom alle nodige steun bij eventuele bles sures. Renswoude gaat de kom petitie in met zes senioren-elftallen en vijf jeugd-elftallen. De velden liggen er weer uitste kend bij. Trainer Van de Weerthof SELEKTIE De overschrijvingsperiode is Renswoude zonder kleerscheuren doorgekomen. Wel kon Renswou de enkele nieuwe spelers in haar gelederen opnemen. De slektie zal vermoedelijk bestaan uit de vol gende spelers: B. van Mourik, S. Heerikhuizen, E van Garderen, Anton-Bertus-Adrie-Geurt-T onny Veldhuizen, Henk Vink, Geert Vink. Joop Vink, G. van Houten, Nico Hoogland, Cor Aalbers, H. van de Broek, H. Inkenhaag, J. Rijnders, A. van de Bovenkamp, W Houtdijk, J Stutvoet, E. J. van Ginkel, G. van 't Foort, W. van de Fliert, T. Eijkel- kamp. Het dagelijks bestuur ziet er als volgt uit: voorzitter- G. Bouman, Taets van Amerongenweg 12; se- kretaris: J. Vermeulen, Barneveld- sestraat 12; penningmeester: J. van Gent, Sportparklaan 8; wed- strijdsekretaris: H Goossens, Van Reedeweg 116, tel 1088. SUPPORTERS Renswoude verwacht dat het in het nieuwe seizoen opnieuw kan rekenen op een geweldige sup- portersschare. In het vorige seizoen en met de bekerwedstnj- •den is wel gebleken welk nut sup porters voor een ploeg hebben vooral in uitwedstrijden. Op het randje van de afgrond is het vaak een geweldige stimulans als het publiek massaal achter de klup staat. Opnieuw een kampioenschap voor Renswoude? SCHERPENZEEL - Slechts één punt scheidde het eerste elftal van „De Valleivogels" dit voorjaar van de tweede promotie binnen twee jaar. De Scherpenzeelse debutant in de derde klasse KNVB eindigde op de derde plaats, met die ene punt achterstand op nummer 2, het Nijkerkse NSC. Promotie naar de tweede klasse ging aan de neus van de „Valleivogels"-voetballers voorbij. „Het is jammer, dat we net op één punt zijn gestrand, maar we hebben zeer zeker wel bewezen, dat we in de derde klasse thuis ho ren", zegt trainer G. van Beek, die het eerste elftal van „Valleivogels" nu voor het vijfde achtereenvolgen de jaar zal begeleiden. De ver wachtingen zijn opnieuw hoog ge spannen. Valleivogels heeft het materiaal om het ver te brengen in de top van de ranglijst. Trainer Van Beek kan beschikken over de (bij na) voltallige selektie van vorig jaar, aangevuld met enkele jeugdspe lers. Op eigen verzoek zal spits- speler J. Harskamp dit jaar in een lager elftal spelen Eén speler van het „tweede", W. Weerd, is naar „Scherpenzeel" vertrokken. Aan de selektie van het eerste en het tweede elftal zijn geen spelers toe gevoegd, die van andere clubs ko men. De Scherpenzelers zullen een aantal reizen moeten maken naar de Nederlandse hoofdstad. De bij de „Valleivogels" ingedeelde Am sterdamse ploegen, Swift, Flora Boys, KMVZ en SCZ '58, behoeven echter geen problemen op te leve ren voor de „Vogels". Trainer Van Beek: „Die westerse teams staan wel technisch op een, hoger peil, maar we zullen ons zeker kunnen aanpassen." Buurman Renswoude is als nieuwkomer ingedeeld bij de „Valleivogels" Omdat ook Wou denberg in dezelfde klasse speelt, kan het publiek enkele spannen de derbies verwachten. De pen ningmeesters varen er wef bij. ïl 'i Ook trainer Van Beek verwacht veel van zijn selektie. „Maar wat het eindresultaat wordt, is moeilijk te zeggen. Het blijft voetbal en de faktor geluk speelt een grote rol. En hoe komen wij, bijvoorbeeld, door een periode met veel blessures? Als wij echter net zo spelen als vorig seizoen, teken ik er voor." UITBREIDEN? Valleivogels neemt aan de com petitie deel met vijf senioren-elftal len, één damesteam, vier junioren elftallen, drie pupillen-elftallen, twee E-pupillen-teams en één F- junioren-ploeg. Het aktieve jeugdbestuur is erin geslaagd di verse nieuwe jeugdleiders aan te kunnen stellen. De heer J. van Rootselaar zal de A- en B-junioren trainen. Het bestuur van „Valleivo gels" wil de kantine uitbreiden met een bestuurskamer en wil verder twee kleedlokalen bouwen en een extra veld aanleggen. Samen met Het team van Valleivogels. H C KT m de gemeente tracht het bestuur een oplossing te vinden, omdat de ver eniging niet mag uitbreiden: „Val leivogels" speelt in een natuurge bied. Trainer Van Beek

Leusder Krant | 1978 | | pagina 35