Resultaten Veluwse Boys lijden onder teruggang in ledenbestand AUGUSTUS 1978 AFTRAP 78/79 17 GARDEREN - Hoewel het Garderense Vt.uwse Boys dit seizoen nog niet de beschikking heeft over het nieuwe sportpark aam de Hoge- steeg, is men er al wel ontzettend blij mee. En dat Is ook niet zo verwonderlijk als we bedenken dat Garderen en vooral Veluwse Boys, vele jaren hebben moeten wachten op een nieuw sportpark. Toch zet men in kringen van Veluw se Boys wel een vraagteken bij het geweldige vooruitzicht Immers, er is al ernstige stagnatie ontstaan in de woningbouw in Garderen en de vooruitzichten zijn, althans voor de komende jaren, zeker niet rooskleurig. Ook Veluwse Boys ontkomt niet aan de gevolgen, want het ledenbestand heeft de laatste jaren een paar flinke dreunen te verwerken gekregen LEDENBESTAND Het ledenbestand is zelfs ge daald tot beneden de tweehonderd en dat baart het bestuur van Veluw se Boys toch wel zorgen, werd ons bij monde van de sekretaris, de heer G Zevenbergen, verteld Omdat er niet gebouwd wordt in Garderen, in ieder geval in onvol doende mate, trekken steeds meer mensen weg. Wij komen daardoor met een steeds smallere basis te zitten. Wat het eerste elftal betreft gaat het nog, ook al vertrekken ze uit Garderen, ze blijven meestal wel bij ons voetballen. Maar het is na tuurlijk vooral moeilijk nieuwe jeugdleden te krijgen. De basis wordt natuurlijk steeds smaller." TELEURSTELLING De sekretaris steekt zijn teleur stelling daarover niet onder stoelen of banken Veluwse Boys maakt een duidelijke teruggang door, ook de resultaten van het eerste elftal lijden daaronder. Tot voor enkele jaren terug speelde Veluwse Boys mee in de top van de tweede klas se. Op het nippertje ging toen pro motie naar de eerste klasse verlo ren. Het nieuwe seizoen speelt men wederom in de derde klasse, maar men is nu in west ingedeeld. De heer Zevenbergen is met de ze indeling wel tevreden Ik geloof dat we evenals het vorige seizoen wel weer in de top kunnen meed raaien. De krachtsverhoudingen zullen elkaar niet veel ontlopen Ik hoop wel dat het ons een beetje meezit in het nieuwe seizoen. De basis is uiteraard te smal, maar als ons blessures bespaard blivjen, dat moeten we het toch kunnen red den". Het elftal van Veluwse Boys (archieffoto) Heimgartner en daarvan verwacht de trainer nog wel het een en ander. De heer Steunenberg heeft het bij Veluwse Boys erg naar zijn zin, hoewel natuurlijk ook hij de proble men onder ogen moet zien. ,,Het is uiteraard ontzettend jammer, dat er na het eerste elftal zo'n enorm gat valt, maar dat is nu eenmaal niet anders. Je kunt dat ook niet in een kper veranderen, dat moet geleide lijk gaan en daarvoor moeten we gewoon het nodige geduld opbren gen. Toch gaat het met het tweede elftal steeds beter en dat geeft toch wel hoop. Als er nog iets meer prestatie wordt gespeeld, dan zijn we al weer een stuk verder." De heer Steunenberg noemt ieder seizoen weer een uitdaging. ,,Ja, dat is het toch wel voor mij. Je wilt er iedere keer weer zoveel mo gelijk uithalen. Je moet in ieder ge val je prestatievlak wijlen bereiken. Natuurlijk moet je wel eens een veertje laten, maar je moet er toch altijd naar toe willen werken," aldus trainer Steunenberg. SELEKTIE De trainer kan voor deze kom petitie een beroep uit de navolgen de spelers doen: A. Bettink, D. Ke- velam, D. Bruystens, H. van Hier- den, H. van Langemeen, W. van Middendorp, R. Bettink, G. Bronk- horst, H. Eggerpont, G. Heimgart ner, H. Ligtemoet, A van Midden dorp, H. Boeve, M. Bronkhorst, A Frederiksen, A Koning, A. Livestro, H. de Ruiter. A. Bronkhorst, G. Bruin, J. Heimgartner, P. Koning, E. van Middendorp, G. J van de Vel de, G. J. Heimgartner, H. van Blo- tenburg, A. van Hierden, G. van de Koot, J. van Middendorp en A. Ver hoef. Uit de selektie zijn verdwenen Theo van Brug, die naar WOG verhuisde, Cees van de Kamp liet zich overschrijven naar een B-elf- tal, terwijl Maas Simon jeugdleider werd bij Rood-Wit. De senioren-af deling komt dit jaar uit met vier elf tallen. JEUGD Wat de jeugd betreft, vijf elftallen zullen aan de kompetitie gaan deelnemen Jeugdtrainer Elfferich uit Amersfoort beëindigde na 2lh jaar zijn werkzaamheden bij Veluw se Boys In zijn plaats werd De Lan ge uit Barneveld aangesteld Als verzorger van het eerste elftal zal ook dit seizoen de heer Brosie fungeren, terwijl de heer De Bruin grensrechter blijft. In het bestuur van Veluwse Boys zijn nogal wat wijzigingen gekomen, de samen stelling is thans: C. van Middendorp (voorzitter) G. Zevenbergen (sekretaris) A. van Hierden (penningmeester) H. Groen (tweede sekretaris) G van de Koot (tweede pen ningmeester) A. Bronkhorst (tweede voorzitter) B de Ruiter (algemeen adjunkt) H. Bronkhorst Tzn. A. Hooijer (terrein en materiaalbe heerder) Jeugdkommissie: J. de Ruiter (voorzitter) H. Morren (sekretaris) J. Morren-van Middendorp W. van Middendorp H. van de Langemeen P. Koning G. Bronkhorst I SCHONE LEI Trainer E. Steunenberg, die aan zijn tweede seizoen bij Veluwse Boys bezig is, is vast van plan er wat van te maken in het nieuwe seizoen. ,,We hebben nog een paar teleurstellingen weg te werken. In het westen kunnen we met een schone lei beginnen. In het laatste deel van de vorige kompetitie, heb ben de spelers niet altijd voldoende zelfbeheersing getoond, er waren nogal wat schosingen en daar is de basis bij Veluwse Boys natuurlijk net iets te smal voor." De trainer is bijzonder tevreden met de nieuwe indeling, ook al om dat Veluwse Boys in de komende kompetitie tegen een aantal streek genoten in het strijdperk treedt Dat zal ongetwijfeld voor de nodige sfeer zorgen in Garderen, is de al gemene verwachting. UITDAGING Trainer Steunenberg gelooft dat Veluwse Boys in west niet tot de mindere ploegen kan worden gere kend. „Zoals in het vorige seizoen, tot vier vijf wedstrijden voor het ein de van de kompetitie waren we on geslagen. U hoort mij niet zeggen dat we kampioen worden, laten we maar eens afwachten wat onze te genstanders te bieden hebben. De trainer kan op ongeveer hetzelfde elftal rekenen. Wel zijn er een paar jeugdspelers bijgekomen, t w Van de Velden, A. Bronkhorst en G. Trainer Steunenberg Het nieuwe sportcppiplex voor Veluwse Boys in aanleg

Leusder Krant | 1978 | | pagina 37