Hoge verwachtingen bij „Scherpenzeel" Advendo aktieve vereniging AUGUSTUS 1978 AFTRAP 78/79 19 SCHERPENZEEL - De voetbal gaat weer rollen voor de spelers van „Scherpenzeel". Het seizoen 1978-1979 zal een belangrijk jaar kunnen zijn voor de verschillende elftallen. Het eerste zaterdag-elftal, dat het vorige seizoen drie punten te kort kwam voor een promotie, is erop gebrand door te stoten naar de hoofdklasse van de afdeling Utrecht. Ook het tweede elftal heeft veelbelovende plannen. Het zondag-elftal, dat een nieuw gezicht heeft gekregen, zal mogelijk ook van zich doen spreken. De supporters wachten af Trainer Van de Ham ZATERDAG Ondanks het wegvallen van en kele spelers zoals F. Reijst (ge stopt), D. Aarsen en R. Kleinveld (langdurige blessure) en R. v.d. Haar (vertrokken naar de zondag afdeling) is de zaterdag-selektie van trainer P.T. v.d. Ham niet noemenswaardig verzwakt. De selektie is aangevuld door de komst van W. Weerd (Valleivogels), B. Brandts (GWV), de terugkeer in de selektie van M. Vlaanderen en K. Veldhuizen en de overkomst van de zdndagspelers H. Aarsen en S. Jonkers. Ook de jeugdspelers J. Donselaar, G. Vermeulen en G v. Ginkel vormen een welkome ver sterking voor de selektie. Hierdoor heeft trainer v.d. Ham een dertigtal spelers ter beschikking, die onder ling uit moeten vechten wie er in het eerste elftal zullen mogen optre den; een gezonde basis om op te bouwen. Het bestuur heeft dan ook hoge verwachtingen van de zaterdag-af deling en hoopt dat vele supporters de weg zullen vinden naar het ge meentelijk sportterrein, waar nieuwe velden in gebruik genomen zullen worden. Enkele belangrijke derby's ko men ook op het programma voor, Scherpenzeel - zaterdag (archieffoto) ZONDAG De toekomst van Scherpenzeel- zondag ziet er rooskleurig uit. Het elftal dat twee seizoenen lang tegen degradatie heeft gevochten, heeft een belangrijke gedaanteverwisse ling ondergaan. Rond een aantal routiniers heeft men de ploeg aardig kunnen verjongen Vanuit de jeugdafdeling zijn A. Inkenhaag, G Wagensteld, J Schoenhoven en W Vermeulen aan de selektie toe gevoegd. Nieuwe spelers in het zondag-elftal zijn verder; G Drost van Musketiers en zaterdag-speler R v d. Haar De taak van trainer F. v.d Top, die zijn 4e jaar bij Scherpenzeel is ingegaan, is om van deze selektie een team te smeden. Voorwaar geen gemakkelijke taak, maar ge zien de animo onder de spelers en de wilskracht die er altijd heerst bij „Scherpenzeel" zal dit zeker luk ken. Scherpenzeel-zondag is weer Trainer F. van de Top ingedeeld in de „Gooise" afdeling van de 4e klasse KNVB. Weliswaar geen gemakkelijke afdeling, maar voor het publiek toch wel interes sant. Ook de zondagafdeling gaat nu gebruik maken van het Gemeente lijk Sportterrein aan de Eikenlaan, hetgeen qua accommodatie een verbetering is. Of er al direkt zoveel sfeer zal heersen als op de „Wit tenberg" is nog de vraag, maar dat hangt mede af van het supporters legioen. Interessante wedstrijden zijn on der andere die tegen HVC, Hoog land, WOG, AWC en Donar. Dankzij de huidige, bredere selektie zal „Scherpenzeel" een goede middenmoter kunnen zijn en zal het degradatie spook hopelijk niet meer om de hoek komen kijken. Scherpenzeel - zondag namelijk de wedstrijden tegen Bar- neveld, Advendo '57 en D.V.S.A. Naast Scherpenzeel zijn onder an dere debutant D.V.S.A., Stroe en Veense Boys favoriet voor de kam pioenstitel. Dat het een spannende competitie wordt, staat dus nu al vast. Het 2e elftal zal dit seizoen weer bovenin meedraaien en ook voor dat elftal geldt, dat zij als groot fa voriet start. „Dit elftal kan zeker 2 klassen hoger meedraaien", meent het bestuur. Indien Vrouwe Fortuna Scher penzeel dit seizoen goed gezind is, zal men aan het einde van de strijd twee kampioenen kunnen begroe ten. EDERVEEN - Het Ederveense Advendo heeft in het laatste seizoen niet zo best gespeeld. Tot het eind van de kompetitie verkeerde men in degradatiege vaar, maar uiteindelijk wist men toch nog in de middenmoot te eindigen. Sekretaris G.Hendrik- sen is voor het nieuwe seizoen wat optimistischer gestemd. Evenals trainer H. Hoedeman, die meent dat het dit jaar maar eens moet gebeuren. Advendo is opnieuw in de eerste klasse ingedeeld en ontmoet o.a. de volgende tegenstanders; DVSA uit Amerongen, Veensche Boys, Barneveld, Stroe en Scherpenzeel. De selektie van Advendo is het zelfde gebleven Wel maken enkele jeugdspelers een kans om in de selektie te worden opgenomen, t.w H. Gerritsen (voorhoedespeler), H. Nap (keeper) en T. Scherrrenburg (achterspeler). G Hardeman is noodgedwongen met voetballen gestopt. Dick van Rijswijk fungeert in het komende seizoen als aan voerder, omdat J van Donkelaar te kennen heeft gegeven dit wel eens aan een ander te willen oyprlatan Het eerste speelt in de eerste klas se afdeling. Advendo 2 speelt re serve eerste klasse, Advendo 3 re serve tweede klasse, Advendo 4 reserve vierde klasse. Advendo 5 en 6 beide reserve vierde klasse De sekretaris toonde zich tevre den over de akkommodatie van Ad vendo. Vooral het tweede sportveld stemt tot grote tevredenheid, terwijl ook de kleedakkommodatie een belangrijke verbetering onderging. Advendo heeft nog wel een wens, men zou graag de verlichting verder willen uitbreiden en verbeteren en ook het busje is aan een vervanging toe. ties van de jeugd in het afgelopen seizoen en hij hoopt natuurlijk dat die successen gekontinueerd zul len worden. Zo werd C 2 kamDioen en behaalden vier jeugdelftallen een derde plaats. C 1 speelde ze ven toernooien en won er vijf. Ad vendo speelt in de nieuwe kompeti tie met zeven jeugdelftallen, 1 a, 1 b, 1e, 2d, 1e. 1 f.In totaal telt de ver eniging 90 jeugdleden. Natuurlijk blijven nieuwe jeugdleden van harte welkom. Een telefoontje naar Harry Robbertsen is voldoende (tel. 11317). Teun Schoeman is de jeugdtrainer van de A. junioren, Harry Robbertsen traint de B, C, en D-pupillen, R. Borgers de E-pupil- len en mej. Ellie van Beek en Hen- nie Veer de F-pupillen Financieel kent de vereniging geen zorgen, de kantine van het kluphuis helpt mee de kosten te be strijden en er heerst verder een ge- fc i RtëlcfigfeSfcfèef. öi V WAcfrélidd 81 AKKOMMODATIE Advendo telt momenteel 100 ak tieve seniorleden en en dertigtal niet aktieve leden, die allerlei funk- ties verrichten in de voetbalklup. De senioren spelen met zes elftallen JEUGD Jeugdsekretaris Harry Robbert sen is dik tevreden over de presta-

Leusder Krant | 1978 | | pagina 39