Woudenberg mikt op veilig AUGUSTUS 1978 AFTRAP 78/79 21 WOUDENBERG - Ook de voetbalvereniging „Woudenberg" maakt zich op voor een nieuwe seizoen. Nadat de Woudenbergers in het vorige seizoen langs vele afgronden zijn gegaan, zij de verwachtingen voor het nieuwe seizoen in de derde klasse toch iets positiever. Woudenberg kon zich in het vorige seizoen ternauwernood veilig stellen en die „schande" wil het natuurlijk uitwissen. Daar leent het nieuwe seizoen zich bij uitstek voor, met ontmoetingen tegen o.a. Valleivogels en Renswoude. Derby's, die voor heel wat sfeer zullen zorgen op het Woudenberg-Sportpark. MIKKEN OP VEILIGHEID Wedstrijdsekretaris, de heer M. morren, is wel wat voorzichtiger in zijn prognose. „We zouden er goed aan doen te mikken op een veilige plaats in de derde klasse. Het zit ons ook niet mee, we wilden een geleidelijke verjonging invoeren, maar een zestal jonge spelers moet in militaire dienst, zij kunnen dus niet aan de trainingen deelnemen". NIEUWE TRAINER Woudenberg heeft voor het nieuwe seizoen een trainer aange trokken en wel de heer,J. Morren, zeker geen onbekende bij de Woudenbergers. Hij is niet alleen een rasechte Woudenberger, in het verleden trainde hij ook al enkele jaren het eerste en tweede elftal en wist toen met zijn ploeg enige suc cessen te boeken. „Ze moeten geen wonderen van mij verwachten. In prognose moet je trouwens altijd voorzichtig zijn. We mikken in eerste instantie op kontinuering van het derde klasser- schap, maar mogelijk ook op een plaats in de middenmoot. Als de in zet maar voldoende is, met hard werken bereik je altijd het meest," aldus de nieuwe trainer van Wou denberg. De heer Morren meent dat Woudenberg voldoende kwaliteiten bezit. „Als we daar één team van kunnen maken en als ook de ge leidelijke verjonging geen ernstige vertraging ondervindt kan wouden berg nog een geducht woordje meespreken in de nieuwe kompeti tie". Die eenheid waar de nieuwe trainer op doelt heeft Woudenberg ook wel nodig. De laatste seizoe nen kreeg het team met moeilijkhe den te kampen, die er mede toe hebben geleid dat de sportieve prestaties wat terugliepen. Er werd soms teveel gepraat en te weinig) gevoetbald. Mogelijk komt daaraan een einde in het voor de deurstaan- de seizoen. VERTROUWEN De spelers zijn optimistisch ge stemd. Ze hebben vooral veel ver trouwen in de nieuwe trainer. De jonge spelers hebben er echt zin in, zoals ze vertelden op de training. Ze rekenen op een moeilijk begin, maar als blijkt dat er goede resul taten mogelijk zjn, zien ze het echt wel zitten met Woudenberg. Dat trainer Morren kan rekenen op een goede inzet van de jongeren in zijn selektie staat als een paal boven water. Ze zijn ervan door drongen zich duidelijk en positief te moeten bewijzen aan het Wouden- bergse publiek en ze kunnen daar bij rekenen op de geweldige steun van de begeleiders. Ook zij vinden dat Woudenberg niet zo nodig kampioen hoeft te worden, ze zeg gen tevreden te zijn met een veilige plaats. Natuurlijk, als er mogelijk heden zijn, worden die ook met bei de handen gegerepen. Hoge ver wachtingen hebben ze ook van de derby's tegen Renswoude en Val- leivogels. De sportieve prestaties staan daarbij natuurlijk voorop. Trainer J. Morren Woudenberg ACHTERVELD - Hennie Baas, de in Lunteren wonende trainer van de RKSV Achterveld, gaat als zodanig zijn zesde jaar in. Je zou haast kunnen spreken van een vaste betrekking. Dat zijn contract met de oranjewitten werd verlengd, is het beste bewijs van vertrouwen, dat bestuur en spelers van de Achterveldse zondagsciub in hun oefen- meester hebben. Uiteraard omgekeerd ook en dat ondanks de degradatie aan het slot van het afgelopen seizoen. Niet vergeten mag worden, dat SVA via het 2e klasse-kampioen schap in 1977 „dubbel" promo- beerde naar de hoofdklasse, met de wel zeer sterke bezetting van o.m. de ex-KNVB-ers SDO en Ul- trajectum. Die dubbelsprong bleek voor de Baasboys te groot. Heldhaftig hebben zij zich ver weerd, getuige de 9 gelijke spelen en de merendeels kleine nederla gen. In het hoofdklassejaar hebben de Achtervelders heel wat geleerd - ook hoe het niet moet - en dat kan best nog wel eens leiden tot zeer leuke uitslagen in de a s. competi tie, met streekderby's tegen Ro- da'46, Amsvorde en KWA. In elk geval interessante kasstukken voor de penningmeesters. Anno 1946. SELEKTIE De S.V Achterveld bestaat vanaf 20 juni 1946. Met 21 elftallen (1 da mes, 7 heren, 2 junioren en 11 pu pillen) is de club thuis op het Ker- stenssportpark met drie velde neen verharde oefenhoek. Het gezellige clubhuis (tel. 03425-1629) is eigendom van de vereniging, die geleid wordt door voorzitter H. J. J. Legdeur, vice-voorzitter M. Wes- terlaak, penningmeester W. J. Schouten, 2e penningmeester G. Boutens, secretaris P W. Smink (Klettersteeg 4 en tel. 03425-1635), J. H. v. d. Goes, W. Houtveen, J. Ossendrijver enC.H. van Marwijk. De selektie van Achterveld omvat 27 28 spelers (voor de twee hoogste elftallen). Uit de formatie van de vorige competitie verdween alleen Wout Schouten, wegens verhuizing naar Erp (N.-Br.) Een drietal junioren kwam hogerop en een paar „oudgedienden" als Joop Voorburg (na 6 7 jaar rust) en Hans Hamers trekken hun kicks weer aan ten voordele van SVA. Van elders kregen de Baasboys ook versterking. Zo kwam Jan Ha- zeleger over van „Barneveld", Evert v d. Steeg van WOP Voort- huizen, Wim Horst van Roda'46 en keeper M. Zuydendorp (oorspron kelijk Minerva, gevolgd door een korfbalavontuur) tekende ook voor SVA. Niet allemaal direkt kandida ten voor het eerste, maar elke winst is toch maar mooi meegenomen. SPANNING De kompetitie 1978-1979 lijkt voor de 1 e klasse A veel spanning te brengen. Vooral met de onderlin ge ontmoetingen van de Amers- foortse en Leusdense clubs. Wat denkt voorzitter Herman Legdeur van de nabije toekomst van zijn ploeg? Hij rekent - in al zijn be scheidenheid - op een 2e of 3e plaats op de ranglijst. Méér hoeft van hem ook niet zo nodig. Winnen is leuk, maar een ongedwongen partij voetbal is voor alle partijen veel beter. Tenslotte is voetbal ook een vorm van passieve recreatie Secretaris Piet Smink is het in grote trekken met zijn voorzitter eens, maar noemde geen eindpositie. Hij Tliïï a 41 Ji aa h j' «i,* 4 u wawsre tram Trainer Hennie Baas vond elke plaats goed. mits zoveel mogelijk clubs onder Achterveld eindigen. Zelfs al zouden dat er elf (van de twaalf) zijn. HANDICAP De Achtervelders beginnen de nieuwe kompetitie met een flinke handikap Drie spelers van het standaardteam hebben aan het vo rige seizoen nog een verplichte vrije zondag overgehouden Pas als die schorsingen achter de rug zijn komt de SVA op volle sterkte in het veld. Desondanks beginnen de oran jewitten met veel enthousiasme aan het karwei. De gehele maand augustus werd en wordt aan oefenwedstrijden besteed (in totaal 7 stuks) Daarnaast staan voor iedere dinsdag (vanaf 20.00 uur) en donderdag (vanaf 20.30 uür) de normale trainingen op het pro-

Leusder Krant | 1978 | | pagina 41