000) Roda'46 danig versterkt Rood-Wit druk in de weer met nieuwe akkommodatie AUGUSTUS 1978 AFTRAP 78/79 23 LEUSDEN - Met meer dan normale belangstelling wordt bij Roda '46 utgezien naar de a.s. voetbalkompetitie, waaraan de Leusdense voetbalclub deelneemt met een zondag- en een zaterdagstandaard- team. Beide ploegen, spelend in de 1e klasse van de Afdeling Utrecht, zijn in de afgelopen weken danig versterkt. lende club vormen een hechte be langengemeenschap. Jammer is, dat het merendeel van de vertegenwoordigers in het technisch bestuur per ultimo augustus - dan vindt de algemene jaarvergadering plaats - hun functie weer ter beschikking stellen. Coör dinator C. v.d. Berg, tevens traït d'union tussen beide bestuurgroe- pen, heeft echter inmiddels reeds diverse opvolgers in het vizier, zo dat de aflossing van de wacht vnj geruisloos zal verlopen. Roda - zondag (archieffoto) AFDELING ZONDAG De zondagselectie omvat een 30-tal spelers, waaruit de eerste twee elftallen worden gevormd Trainer Wim de Gans, woonachtig in Leusden en voor het tweede jaar werkzaam bij de plaatselijke voetbalclub, vormt met een vaste staf de begeleiding van de selektie. Daarbij treedt Jan Pot op als alge mene leider. Hij fungeert bovendien als scout en zorgde o.m. voor de transfer" van zes VVZA-hoofd- klasser naar Roda '46 (een zeven de ging naar de zaterdagsectie). Dat halve dozijn bestaat uit een keeper (Jos Maas), een laatste man(Bart Rietveld), twee midden velders (Bert Brandsen en Cor Brons), een voorstopper (Piet Trappels) en een aanvaller (Henk Malenstein, zoon van een Roda- trainer uit de zestiger jaren) Uit het Roda-team van het vorige seizoen verdween alleen de in Hoogland wonende Gerard Hoog land, die zijn laatste voetbaljaren in eigen omgeving wilde slijten. Amersfoort gespeeld hebbende Renè Stoelhorst. Voorts Ab de Lange (ex-WZA) en de „Wouden bergers" Eddy Kramer en Flip v d. Linden Uit de jeugdafdeling kwamen ook enkele spelers hogerop en Sjaak Rijders (vroeger reeds in aktie in Zaterdag 1komt zijn broers Bert en Rijk gezelschap houden in de Ruitenberger selektie. De ploeg, die de afgelopen kompetitie met promotie besloot, blijft volledig be schikbaar Jan Pouw en Henk van Laar (omdat zijn voetbalschoenen nog steeds niet versleten zijn) zijn teruggekomen op hun voorgeno men afscheid Roda - zaterdag AFDELING ZATERDAG Roda's zaterdagploeg - in 1977 gepromoveerde uit de 3e klasse en dit jaar uit de 2e klasse - gaat vol gens kenners geen gemakkelijk voetbaljaar tegemeot. Met twee ex- hoofdklassers onder de elf clubs, die de 1 e klasse B vormen, lijkt een nieuwe promotie niet erg waar schijnlijk. Handhaving op het be reikte niveau is echter alleszins mogelijk. Ook al omdat zater dagtrainer Martin Ruitenberg (Amersfoort) kan beschikken qver een veel bredere basis voor zijn standaardteam door de overkomst van een paar veelbelovende spe lers naar Roda Daar is dan op de eerste plaats de reeds in Leusden wonende en tot dusverre bij Quick Trainer De Gans Trainer Ruitenberg De verleden jaar ingevoerde nieuwe bestuursvorm van een algemene leiding, bestaande uit voorzitter H. Huizenga, vice-voorzitter J van Santen. 1e en 2e penningmeester A.A. vd Last resp. H Klasens en secretaris C. Leyenaar (tel 033- 44686), met daaronder een speci fiek voetbaltechnisch bestuur, heeft reeds tot een aantal successen geleid. De vier secties (zondag- en zaterdag-senioren, junioren en pu pillen) van de rond 600 leden tel- Roda '46 (opgericht op 15 sep tember 1946) speelt met 8 zondag en 7 zaterdagelftallen in de se niorencompetities (daarnaast met nog een 30-tal jeugdteams) op het aan de Bavoortseweg gelegen Burgemeester Buiningpark. Daar hebben de roodzwarten de be schikking over drie velden (op za terdagen slechts twee). In de di recte omgeving liggen verder vier noodvelden. Het reeds vele jaren bestaande veldentekort is zeer groot en lijkt een bijna uitzichtloos probleem. Daar staat tegenover, dat de vereniging een zeer fraai en gezellig clubhuis in eigendom heeft (tel. 033-40689). Ook via het maandblad Roda Sport wordt de onderlinge band verstevigd. PUTTEN - Rood-Wit uit Putten is in het nieuwe seizoen ingedeeld in de tweede klasse A van de afdeling Utrecht, samen met AMEV, Bus- sum, Chefana, Hees, Hertha, LFC '69, Oranje Leeuwen, De Post hoorn, SEC, Unicum en Zwart-Wit Een indeling, waarmee wed- strijdsekretaris Henk van de Kamp nogal tevreden is, hoewel hij de verre reizen toch wel wat bezwaar lijk vindt. ,,lk hoop, dat we het in het nieuwe seizoen beter gaan doen. In het vorige seizoen hadden we veel pech. We verloren vaak met mini maal verschil, maar als het een beetje meezit, moeten we toch kunnen meedraaien in de top." De eerste twee promoveren dit jaar naar de eerste klasse en wie weet kan Rood-Wit op één van die plaat sen aanspraak maken. Rood-Wit begint aan het nieuwe seizoen met een nieuwe trainer De heer E. Schotsman uit Nijker- kerveen tekende een eenjarig kon- trakt en volgt daarmee trainer Van den Akker op, die naar Bloemen- kwartier vertrok. Rood-Wit heeft nu ook een jeugdtrainer en wel Klaas van den Brink uit Putten, waarmee de jeugd goed onder dak is. De se lektie van Rood-Wit bestaat uit 16 man Er is er geen één vertrokken, maar er zijn ook geen spelers bijge komen. Trainer Schotsman draagt alle zorg voor het eerste elftal, voor de overige elftallen krijgen de leiders vrij mandaat om een elftal samen te stellen. AKKOMMODATIE De akkommodatie van Rood-Wit ondergaat momenteel een enorme uitbreiding. De velden liggen er op timaal bij en lijken bijna op een bil jartlaken Er is een prachtige om heining gemaakt. De akkommoda tie is verder verrijkt met een schitterende verlichting, een prach tige bestuurskamer, terwijl er mo menteel druk gebouwd wordt aan een nieuwe kleedakkommodatie. met douches en toiletten. Het ge bouw krijgt een afmeting van 21 bij 10 meter Er onder komt een kelder voor opslag van materialen en goederen voor de kantine Men hoopt het gebouw bij de kompeti tiestart klaar te hebben. Het ligt ver der in de bedoeling de oude kleed lokalen bij de kantine aan te trek ken. Rood-Wit heeft nog niet de be schikking over een trainingsveld en een geluidsinstallatie, maar ook daar wordt aan geijverd. Rood-Wit is wel bijzonder blij met de lening van 100.000,- die de gemeente Putten heeft verstrekt voor de bouw van de kleedakkommodatie Rood- Wit kan straks met recht trots zijn op de nieuwe akkommodatie, vooral ook, omdat er flink wat zelf werkzaamheid inzit. Rood-Wit neemt in het nieuwe seizoen met zes senioren- en zeven jeugdelf- tallen aan de kompetitie deel Dg akkommodatie bij Rood-Wit ondergaat momenteel een flinke uitbreiding.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 43