Bejaarden en zieken maakten hun jaarlijkse boottocht Veel goede partijen bij Alweer succes voor Herman en Hassan Zilveren Zonnebloem-medaille voor Door Kerkhof Zwem diploma's voor Leusdense kinderen DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 ACHTERVELD/LEUSDEN - Dins dag 22 september was het weer de dag dat de Zonnebloem afdelingen van Leusden en Achterveld de jaar lijkse bootreis met de Alex van Waaijenburg hadden georganiseerd. De gasten en genodigden die deze dag mee zouden maken werden tus- sen 8.00-8.30 uur met twee bussen f en voor degenen die onmogelijk met i een bus mee konden met particuliere i auto's afgehaald. De reis nam een I aanvang vanaf de kade ter hoogte Ivan de Prodent te Amersfoort. De gasten en genodigden werden bij het I aan boord gaan verwelkomd door mevr. Oude Egberink, de heer Van Colegem en de heer Van Lierop res pectievelijk voorzitster van de afde ling Leusden, voorzitter van de afde ling Achterveld en de laatste als reisleider. Tot ieders grote verrassing ver scheen kort voor de afvaart de bur gemeester van de gemeente Leusden met zijn echtgenote ter plaatse. Beiden gingen even aan boord waarna de bur gemeester allen een hele goede en een hele prettige reis toewenste De boot tocht vond plaats onder zeer ideale weersomstandigheden, een factor die zeker mee heeft gewerkt voor het sla gen van deze dag Nadat de reis was aangevangen werden alle aanwezigen van harte welkom geheten door de reisleider de heer R van Lierop Hij wenste alle aanwezigen een mooie en heel prettige reis toe. Hierna was het mevrouw Oude Egberink die de mic rofoon overnam. Ook zij riep iedereen een hartelijk welkom toe en wenste ook iedereen een hele prettige dag. In het bijzonder sprak zij een hartelijk wel komstwoord tegen mevr Kerkhof-Kok. in Achterveld beter bekend als Door In verband met haar gezondheid had mevr Kerkhof haar werk voor de Zon nebloem moeten beëindigen Zij was jaren lang voorzitster van de Zon nebloem afdeling Achterveld. Mevrouw Oude Egberink zei zeer blij te zijn dat ze haar op de boot mocht verwelkomen. Ze dankte haar voor het vele werk dal ze voor de Zonnebloem had gedaan en ook voor de prettige samenwerking. NIEUWE VOORZITTER Hierna was het de voorzitter van de Achterveldse afdeling de heer Colegem die het woord nam Hij begon met zich voor te stellen als de nieuwe voorzitter van Achterveld, waarna ook hij alle aanwezigen een heel mooie en bijzon dere dag toewenste. Inmiddels was men al een aardig eindje de Eem op gevaren Onder een gezellig rustig mu ziekje verzorgd door een bekende Achterveldse discjockey heerste er al spoedig een gezellige stemming aan boord. Degenen die dit konden zochten al spoedig een heerlijk plaatsje op het dek op waar volop van de zon en de omgeving kon worden genoten Via de Nijkerkse sluis ging het het Veluwe- meer op in de richting Harderwijk Tij dens de vaart over de Eem werden er op alle tafels schalen met fruit neer ge zet Hiervan kon iedereen nemen waar men zin in had Dit fruit was geschon ken door de leerlingen van de RK Ba sisschool Onze Wereld uit Achterveld Door middel van tekeningen was een papieren spandoek vervaardigd waar op stond Onze Wereld wenst u een fijne reis" Inmiddels verschenen de aan boord zijnde helpsters met de koffie met een heerlijk stuk cake Na het nuttigen van de koffie werd er een aperetiefje gepre senteerd. leder kon nemen waar men zin in had van geestrijk vocht tot zuiver vruchtensap. Rond het middaguur ver schenen de helpsters weer met brood jes en krentebollen. Gelijk werd er wel de raad bij gegeven om toch maar niet te veel te eten want er kwam nog een verrassing Er werd wel gevraagd en gegist wat deze verrassing zou zijn, doch hier werd niet op geantwoord Uit eindelijk bleek wat de verrassing was Na dat de boot in de haven van Har derwijk was gekeerd werd afgemeerd aan de steiger van het langs het Velu- wemeer staande restaurant In dit res taurant werd een overheerlijk diner aangeboden dat allen zich goed lieten smaken Zelfs het glaasje wijn ontbrak niet. Er werd niet alleen genoten van het heerlijke eten doch ook van het fraaie uitzicht over het Veluwemeer Voor men weer aan boord ging werd Door Kerkhof naar voren geroepen. Zij werd door de Achterveldse voorzitter de heer Colegem toegesproken Hij dankte haar voor het vele werk dat zij al die jaren voor de Zonnebloem had ge daan. waarbij zeker niet te vergeten de vele bezoeken die door haar zijn ge bracht bij zieken, gehandicapten en bejaarden Als dank hiervoor werd zij nu onderscheiden met de zilveren me daille van De Zonnebloem. De sec retaresse van de Achterveldse afdeling viel de eer te beurt om de medaille uit te reiken. De besturen van De Zon nebloem van Achterveld en Leusden hadden dit bij het hoofdbestuur in Breda voor elkaar weten te krijgen Dat lede reen het hiermede eens was bleek wel uit het hartelijk applaus dat bij de uitrei king opklonk. Een zeer ontroerde Door dankte dat haar dit te beurt was geval len doch ze zei dat ze er ook trots op was TEVERGEEFS Hierna ging alles weer naar boord en werd de terugreis aanvaard Tijdens de reis werd door de heer Van Lierop zo het een en ander uitgelegd betreffende hetgeen werd gepasseerd Tijdens het diner werden er briefjes rondgedeeld waarop een samenstelling van puur Hollandse liederen Na de eerste inzet van de reisleider zongen allen al heel spoedig uit volle borst mee. Velen had den het briefje niet eens nodig. Als sluitstuk werd er ook nog een gratis verloting gehouden waarbij een groot aantal leuke prijsjes beschikbaar wa ren Precies op tijd arriveerde men in de sluis bij Nijkerk waar allen werden afge haald en thuisgebracht. Allen hadden genoten van deze mooie reis Al dege nen die al eerder met deze boot een reis hadden meegemaakt waren het er wel over eens dat dit wel de mooiste reis was geweest Het was anders dan an ders hoorde ie steeds Voor dat er werd afgemeerd werd door Arie Zieltjes tra ditiegetrouw weer een dankwoord ge zegd ..Geachte dames en heren We zitten weer bij elkaar als een stel men sen op de boot van de Zonnebloem mee Het is altied een gezellige dag zo met 'n stel mensen samen onderweg. Men heeft weer een hele drukte met zo'n stel mensen en dan onderweg 'n glaasje frisdrank kraken Het eten dat wij kriegen is ook altied prima en daar om: heel hartelijk bedankt voor alle in spanning We leerden op school dat wij de boel moeten schrieven zo als we het uitspreken en vooral de puntjes goed op de i en de j want anders vaart men nooit wel in zee." SCHOOLKINDEREN Ook de kinderen van de school die het fruit hadden geschonken kregen een hartelijk bedankbriefje namens al len geschreven door de heer Winnubst luidende: Lieve meisjes en jongens. Wat was dat geweldig om met zieken mee te varen. Met die fijne tekeningen en ook dat heerlijke fruit er nog bij. ge weldig hoor De zieken vinden zo'n boottocht altijd fijn en dan te denken dat die lieve kinderen ook nog aan hun denken. Ja jullie vergeten die zieken niet, vooral als het de Zonnebloem be treft Ondergetekende oom Henk hoopt dat jullie altijd zo doen voor de mede mens ook vooral dank van de Zon nebloem Groetjes Oom Henk. Niet alleen de gasten en de genodig den kunnen op 'n fijne dag terugzien, doch ook de organisatoren, reisleider en zeker niet te vergeten de helpsters die vrijwillig hier een dag voor opofferen en het op zo n dag zeker niet gemakkelijk hebben. Dankzij de goede voorberei ding door mevrouw Oude Egberink. de heer Van Colegem en de heer Van Lierop - want men was voor die tijd naar het restaurant wezen kijken, er was overleg geweest met de havenmeester van Harderwijk en met behulp van de sluiswachters was het vaarschema vastgesteld - verliep alles zo voortref- felijk Zeker voor de Achterveldse voor- i zitter, een functie die hij nog maar zeer 1 kort bekleedt en die zoiets nog niet had meegemaakt is het zeer zeker een i grote voldoening geweest dat alles zo fijn verlopen is. En zeker geeft het voor de organisatoren en de helpsters een grote voldoening als men bij het veria- i ten van de boot de dankbaarheid hoort en deze ook getoond wordt door dege nen die zo'n reis hebben mogen mee maken Zeker mag ook niet vergeten worden te vermelden dat het fruit dat over was werd verdeeld over de bejaar dentehuizen in Leusden en Achterveld. Een geste die zeer op prijs werd ge steld. I ACHTERVELD - Zaterdag 26 lugustus organiseerde de iScherpenzeelse politiehondendres- seervereniglng Unitas In verband met haar 20-jarig bestaan een natio nale wedstrijd. Aan deze wedstrijd werd zowel door gecertificeerde als ongecertiflceerde honden deelge nomen. Tevens werd ook de jaarlijk se onderlinge wedstrijd voor de ei gen vereniging gehouden. Buiten de vijf deelnemers van de vereniging werd aan deze wedstrijd ook door vier gastdeelnemers mee gedaan. Omstreeks 8.30 uur werden de deel nemers welkom geheten door de voor zitter van de vereniging en wenste hij allen een sportieve en geslaagde dag toe Ook de burgemeester van Scher- penzeel, de heer J. Heij, sprak de deel nemers in het kort toe, waarna de wed strijd een aanvang nam. In de och tenduren werden de afdeling I oefenin gen afgewerkt, waarbij dit jaar ook de oefeningen waterwerk waren toege voegd. Eveneens werden de oefenin gen revieren, het bewaken en het transportlopen afgewerkt In de mid dagpauze werd de deelnemers, alsme de de pakwerkers en de keurmeesters, soep en een broodtafel voorgeschoteld Om ongeveer 14 00 uur werd met het zware pakwerk begonnen, waarbij de pakwerkers J den Hartog uit Scherpenzeel, J. J. van der Veen uit Harderwijk en J Jansen uit Voorthuizen de honden toetsten op hun kunnen De keurmeesters E. J Donkelaar uit Ede, W Woltman uit Apeldoorn en J. W. van Veldhuizen uit Barneveld hadden die dag zeker geen gemakkelijke taak. Om ongeveer 16 00 uur was de wedstrijd afgelopen en kon de puntentelling be ginnen De deelnemers werden wel in spanning gehouden want de uitslag werd eerst s avonds tijdens een gezel lige feestavond bekendgemaakt De wisselbeker werd dit jaar gewonnen door de Achterveldse H. van Nimwegen met zijn gekruiste herder Hassan met een totaal van 408 punten. Dit was voor Van Nimwegen, die lid van Unitas is, zijn vierde succes van dit jaar Tijdens de voorjaarskeuring in mei van dit jaar behaalde hij met zijn hond Hassan het certificaat politiehond met lof met 401 punten. Voor dat dit certifi caat werd behaald had hij met zijn hond al een eerste prijs weggesleept bij de nationale wedstrijd in Doorneburq bij Nijmegen. Zonder de oefening water werk behaalde hij hier 360 punten Ook won hij de nationale wedstrijd in Veenendaal met een totaal van 380 punten Als sluitstuk van dit jaar be haalde hij nu de zo fel begeerde wis selbeker van zijn vereniging Een suc ces waar Van Nimwegen bijzonder trots op is. De heer Van Nimwegen die een particuliere bewakingsdienst heeft voelt zich tijdens zijn rondes in de avond en nachturen wel begeleid door een viervoeter waarop hij kan vertrouwen De totale uitslag was 1 Kampioen van deze nationale wed strijd J. Hofman uit Hulshorst (gast- deelnemer) met 421 punten De heer Hofman nam deel aan deze wedstrijd met zijn nog ongecertificeerde Mechel- se herder 2 Tevens kampioen van Unitas 1978 H van Nimwegen, Achterveld met 408 punten. 3. J. van Boven, Hulshorst (gastdeel- nemer) van 407'fe punt 4 J van Bruggen, Scherpenzeel (Unitas) met 385'/: punt 5. B Langemaar, Amersfoort (gast- deelnemer) met 382'/2 punt. 6. W Blankestein, Scherpenzeel (Unitas) met 379V2 punt. 7 T van Bruggen, Scherpenzeel (Unitas) met 368 V; punt 8 T v d Ham, Scherpenzeel (Unitas) met 358 ounten 9. G Beukhof, Veenendaal (gastdeel- nemer met 351 punten. 1e prijs afd IG. Beukhof met 61punt 1e prijs afd III J. Hofman met 321V2 punt. 1 e prijs appel en wijze van voorbrengen J Hofman met 20 pnt Beste revierder J Hofman ZWEMVAARDIGHEIDSDIPLOMA I Reinier Wesseling, Robert Jan Wil- lemsen, Ton Trost, Gabriele van Schaik, Anneke Trost, Dorina den Ou den Jolanda Tijmensen, Thorvald Ko- nings, Sonja Besseling, Linda Schoenmaker ZWEMVAARDIGHEIDSDIPLOMA II LEUSDEN - Jongstleden zaterdag hebben een aantal Leusdense kin deren een zwemvaardigheidsdi- ploma behaald tijdens een examen in het zwembad ,,Bavoort". Hun namen zijn: Rikkert van Drie. Alina Herder. Gon- da de Kruit, Lida van Tiel, Annemarie Tukker, Gerda van Drie, Gert-Jan v d Hoeven, Harry v Schaik, Hetty Ve nerea, Anne v Dijk, Ellen Salters. Dia na Burgstede, Marcel Fieseler ACHTERVELD - Vanaf woensdag 16 augustus tot en met zondag 27 augustus werden de wedstrijden ge speeld voor het behalen van het clubkampioenschap van de Lawn Tennisvereniging de Eemelaar. De clubkampioenschappen werden niet alleen gespeeld door de senior-le den, want in verband met een rege ling dat ook junior-leden hieraan mee konden doen als zij In de zater dagcompetitie gespeeld hadden of A-finalist waren geweest, deden en kele van deze junior-leden mee. Enkele van deze junior-leden wisten zelfs door te dringen naar de halve fi nales en de finale Het verst brachten de broers Tino en A^hur Scherpenzeel het van de junior-lea.. n. Zij wisten sa men door te dringen in de finale van het heren-dubbel Dankzij de bijzonder mooie weersomstandigheden en de perfecte organisatie van de toernooi- commissie bestaande uit Ellie Kolthof, ZWEMVAARDIGHEIDSDIPLOMA III Hendrik Jan Rinkel. Desirée Jansen. Gertrude den Otter, Olaf Hikke, Ellen Hikke, Rita de Kruif, Heieen Bot, Marjan Bronkhorst, Ellen Krol. ZWEMVAARDIGHEIDSDIPLOMA IV Bert van Drie, Wenna Noordijk. An- nemiek Kraayenbrink. Frank van Opij- nen, Anita Speksnijder. Vera Krijger, Ella Kelder en Wijnand Brink verliep alles vlot en geheel vol gens het vastgestelde schema. Jam mer was wel dat zondagmorgen het weer niet zo denderend was, maar het klaarde toch in de loop van de dag weer op Tijdens de kampioenschappen heerste er steeds een gezellige drukte en had men aan belangstelling niet te klagen. De uitslagen waren als volgt: Heren-enkel: Halve finale: H. Eek-T Scherpenzeel 6-3, 6-1 R Langereis-H Kelder: 6-4, 1-6, 6-3 Finale: H. Eek-R Langereis: 6-2, 6-0 Dames-enkel A: Halve finale: D. Beijneveld-W Sieuwe: 6-2, 6-2 W Jehee-M Groenewegen: 7-6, 4-6, 6-2 Finale: W Jehee-D Beijneveld: 6-2, 6-3 Dames-enkel B- Halve finale: E. Smink-L. Ruijter: 6-0, 6-2 B v. Ruitenbeek-H. de Ruiter: 6-3,6-3 Finale: B v Ruitenbeek-E Smink: 6-2, 6-2 Dames-dubbel: Halve finale: W. Sieuwe/D Beijneveld - W. Je- hee/A. van Essenburg: 6-2, 6-2 M Witsenburg/N. Timmer - M. Groenewegen/K Langereis: 6-4, 6-3 Finale: M Witsenburg/N Timmer - W. A. Scherpenzeel/T Scherpenzeel - H. Kelder/J van Essenburg. 6-7,6-4, 6-3 Finale: H Eek/R Langereis-A. Scherpenzeel - T Scherpenzeel: 6-16-1 Gemengd dubbel: Halve finale: D Beijneveld/W. Groenewegen - E. Kelder/H Kelder 6-1, 3-6, 6-3. W Jehee/J v d. Essenburg - M. Plij- naar/H. Eek: 6—4, 7-5 Finale: W. Jehee/J. v d. Essenburg - D. Beij neveld - W Groenewegen: 6—4, 6-1 Verliezersronde heren: 1 J. Dings 2. J, van Wieringen Verliezersronde dames A: 1C. Vons 2. L van Bekkum Verliezersronde dames B: 1 K Wolters 2. I. Went In verband met deze kampioen schappen werd er zaterdagavond een feestje gehouden in de kantine van het tennisveld De kantine was herschapen in een echte Engelse pub Deze drop- shot pub was die avond vanaf 21 00 uur open. Er was zelfs echt Engels bier ver krijgbaar Het werd een gezellige avond doch ondanks dit feestje verscheen zondag toch iedereen fit op de baan om hun wedstrijden te spelen. De Eeme laar kan weer terugzien op een goed georganiseerd en mooi clubkampioen schap, waarin zeker veel goede partijen te zien waren Sieuwe/D Beijneveld: 6—4, 2-6, 6—4 Heren-dubbel: Halve finale. H. Eek/R. Langereis-S. Stalenhoef/H. Timmer: 6-16-3

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11