Lockhorst trof het met het weer Roda-bestuur houdt vinger aan de pols Derby SVA - Roda Roda oefende verder Onnowon Antilopen in competitie Gouden Klomp gaat voetballen Leusder Krant - Sport DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 in het bestuur en de vele commiss Met drie nieuwelingen en een titelw/ ging op naam van ..voetbalvoorzit j C. v. d. Berg. werd Roda's leidinq volgt: ,j voorzitter H. Huizenga, zakelijk vi voorzitter J. van Santen, technisch ce-voorzitter C v.d Berg, secretaris Leyenaar (Ansfriduslaan 42, Le den-C. telt. 44686), penningmeeste v.d. Last. afd. zondag G v.d. Wa afd. zaterdag J. de Haan, afd. junio T. Swarte en afd pupillen D. Smink. I negental aftredende bestuurs commissieleden ontving de tradition kristallen asbak op zilveren voet, voor niet rokers ook goed bruikbaai i als bonbonschaaltje. Belangrijk \a I ook nog de mededeling van de tech,' sche vice-voorzitter C. v.d. Berg, drie sponsors Roda standaardtea. zullen voorzien van nieuwe trainir pakken. Dat zijn Van Munster's kanto' installaties te Amersfoort voor Zond 1Heuga verkoopmaatschappij Lei den voor Zaterdag 1en een touringc. j bedrijf, dat verder onbekend wenst te blijven, voor jun ren A1Tijdens de rondvraag kwam heer Leyenaar sr. met een interess; voorstel om op een afzonderlijke vu, gadering wat meer over „voetbal Roda '46" te (laten) vertellen. Of trainers het achterste van hun tong z len laten zien. is een tweede, ms: voorzitter Huizenga vond het een u stekend idee. dat nader zal worden i gewerkt. Reeds om 22.15 uur kwam f einde van de vergadering. LEUSDEN/CENTRUM - Een voetbalwedstrijd begint altijd op het daartoe vastgestelde moment. Ook bij Roda'46. waar het echter met het aanvangstljdstip van een vergade ring wel eens uit de hand liep. De eerste jaarvergadering onder leiding van Roda's „nieuwe" voorzitter ken de dat probleem niet. Op woensdag 23 augustus waren de leden om 20.00 uur uftgenodlgd en inclusief het be kende Leusdense kwartiertje begon de praatavond om 20.15 uur. Precies op het tijdstip, dat het bestuur zich had voorgesteld. De heer H. Huizen ga opende met een kort welkomst woord aan het adres van een redelijk groot aantal mannelijke leden en één dame. Hij was (gematigd) optimis tisch over het afgelopen seizoen. Zeker wat betreft de vijf kampioenen, de in gebruik genomen nieuwe be stuurskamer en de twee (goede) noodvelden. Niet alles was echter positief. Hij releveerde de (nog niet afgedane) fiscale perikelen, de steeds moeilijker wordende verkrij ging van voldoende functionarissen en het meningsverschil met de ge meente over de gebrulksvergoedlng van de velden, die In verhouding tot bijvoorbeeld wat de Aslos in Amersfoort berekent, op een veel te hoog peil zouden liggen. De bespre kingen hieromtrent met de Sport stichting Leusden duren nog voort. Over de uitbreiding van het Bur gemeester Buiningpark kon de heer Huizenga geen sensationele medede ling doen. De ontwikkelingen in de laatste tijd laten wat minder ruimte voor pessimisme. Het spul suddert voort op een zacht pitje en dat kan nog wel een jaar of vijf-zes aanhouden. Het Roda- bestuur houdt evenwel de vinger aan de pols De „Mededelingen" onder agen dapunt 4 omvatten o m. het vertrek van de heren G Veer, R. van Buren en J. Hofland uit het bestuur Voor twee van hen had de voorzitter een zeer plezieri ge boodschap en met name het be stuursvoorstel om de heer Hofland (19 jaar voor de jeugd en in het algemeen belang bestuurlijk werkzaam) tot erelid te benoemen en de heer Van Buren (vanaf de oprichting van de zaterdagaf deling - zo'n 12 13 |aar geleden - in het bestuur van die sectie) tot lid van verdienste. Meer dan het vereiste twee/ derde deel van de vergadering nam het voorstel aan. Na een daverend applaus deelde de heer Huizenga de betrokke nen mede, dat de versierselen bij de onderscheidingen, zoals bij Roda ge bruikelijk, op de eerst volgende mede werkersavond worden uitgereikt. In de eerste helft (van de vergadering) kreeg de 9-mans bestuursploeg het af en toe moeilijk met de „tegenpartij" VERNIEUWD BESTUUR Na de pauze scoorden de leiders veel gemakkelijker en weinig moeite had de vergadering met de (her)verkiezingen LEUSDEN/ACHTERVELD - Als de omstandigheden meewerken wordt het voetbalseizoen 1978-1979 in de zon dagse 1 e klasse van de afd. Utrecht wel zeer spectaculair geopend met de der by Achterveld - Roda '46. In 1974-1975 waren de twee standaardteams uit on ze gemeente ook in dezelfde afdeling ondergebracht. Achterveld won op het Kerstenssportpark met 3-0 en aan de Bavoortseweg was Roda met 3-1 het sterkste Dat is echter in de voetbal wereld „een eeuw" geleden. De ex- hoofdklasser SVA ontvangt nu het Ro- da-elftal, dat verleden jaar maar te- nauwernood aan degradatie ontsnapte. Daarop afgaand moeten de Baasboys Roda de baas kunnen blijven, maar voetbal blijft voetbal. Bovendien lijken de Leusdenaren aanmerkelijk versterkt en Achterveld begint de competitie met invallers voor drie geschorste spelers (een erfenis uit het vorige seizoen). Op grond daarvan verwachten wij zondag een geheel open wedstrijd met in elk geval één grote winnaar: SVA-pen- ningmeester W. Schouten zal vast niet te klagen hebben over gebrek aan be langstelling! Het wedstrijdprogramma luidt: DSO - Ministerpark, Domstad - KVVA, EMM - DWSM, Achterveld - Ro da, Amsvorde - Veensche Boys, Ne- derhorst - Lelystad. ZATERDAG Het zaterdagteam van Roda '46 begint met een thuiswedstrijd tegen Eminent Boys. Deze Utrechtse ploeg werd vorig seizoen uiteindelijk4e met 23 punten uit 20 wedstrijden en 35-26 als doelcijfers Roda heeft een aardige versterking ge kregen en zou daardoor wel eens met een verrassing kunnen beginnen. Het wedstrijdschema is: VVJ - PUEM, Vi tesse - PVDV, Eemnes - Brederodes, Roda - Eminent Boys, Grift Boys - Lo- pik, Argon is vrij. Voor de openingswedstrijd tegen Eminent Boys heeft trainer Martin Ruitenberg zijn ploeg reeds groten deels gereed. Twijfelachtig is het mee doen van keeper Henk ten Ham na zijn zaterdag in het Rodatournooi opgelo pen blessure. Nico Tijmensen komt dan onder de lat. Henk van Pluuren heeft nog een verplichte vrije zaterdagmid dag tegoed uit het vorige seizoen, zodat de verdediging vermoedelijk zal be staan uit Bert Rijnders, Wilfred v.d. Pas, Jan Lagerweij en Hans Vrede. Het mid denveld wordt bezet door Ron van Ooyen, Hans Ruitenberg en Peter v.d. Linden. Vier spitsen heeft Ruitenberg voor de drie plaatsen in de aanval: Henk van Laar. Rijk Rijnders, Fred de Smalen en René Stoelhorst. Zaterdag weten wij meer. ACHTERVELD-RODA Voor de belangrijke derby Achter- veld-Roda zijn uiteraard geen exacte opstellingen vrijgegeven. Zo royaal zijn de trainers ook weer niet en ze hebben nog gelijk ook. Aan de hand van de „naar omstandigheden welwillende medewerking" en gelet op de trainingswedstrijden in augustus krijgt het Roda-elftal Gert Osnabrugge of Jos Maas onder de lat. De volgorde van deze en de volgende namen zegt ab soluut niets over de eerste of tweede keuze. Voor de verdediging komen in aanmerking Piet Trappel, Jos Vrijhoef, Kees v.d. Water, Ton Tessels en John Heinzbergen. Vrijwel zeker op het mid denveld treden op Bert Brandsen en Bart Rietveld en in de voorhoede Evert Schafthuizen en Rob Hogenbijl Voor de overige plaatsen komen Dick van 't Klooster en Henk Malestein in aanmer king en nog enkele andere spelers. Trainer Wim de Gans gaat vrij optimis tisch naar Achterveld en rekent toch wel minimaal op de helft van de winst. To< houdt hij terdege rekening met de spf' ciale factoren, die een derby vaak tk een ongewone wedstrijd maken. Zek- aan het begin van een nieuwe compe tie. In Achterveld is het optimisme ni« minder, ondanks de daar heersenc, problemen Zoals de schorsingen vs, Jan Kerkhof, Bertus van Houten ej Herman Ruitenbeek. Voorts is het oj treden van Hans Versteeg en Joha' van Bekkum (blessures) nog nietzeke Bertus Tolboom staat in het doel Geurt van Putten is zijn grote corj| current. Achter worden de vier plaatse', verdeeld onder Cor Hoogland, HanS Versteeg, Toon Kalshoven, HermaS Kerkhof en Piet Vos. Het middenvellf bestaat uit drie van de volgende vid! spelers: Jaap Schouten, Gijs Hak, JcJ han van Bekkum en Henk Voorburg Ook de aanval staat nog niet helema^ vast. Keuze moet worden gemaakt ui Johan van Dalen, Albert Tolboom, Jajj Boersen, Jos Burgwal en de goed uit dv oefenwedstrijden gekomen Jan Haze» leger (ex-Barneveld). Hennie Baas it niet bang voor het a.s. treffen, zelfs me! voor verlies Alleen zeker zijn twee za' ken en wel, dat Achterveld uitkomt mefj vier vijf jonge spelers en dat pen* ningmeester Wim Schouten een goed| middag tegemoet gaat. Hopen wfi slechts op goed weer en een sportievtf, wedstrijd da zondag viermaal. Normaal is datf voldoende voor een min of meer ruimer ovenwinning, Roda had daar zondagt echter niet genoeg aan tegen het betert combinerende en vooral beter plaat-| sende KDS (parallel 1 e klasser), dat dej openingstreffer scoorde (14). Een mi-, nuut later schoof Jos Vrijhoef de bal; voor de voeten van Rob Hogenbijl, die geen fout maakte. Met 2-2 werd van. spelhelft gewisseld. Binnen 10 minuten na de thee kwam KDS op 2-4, waarbij de uitgooitechniek van Roda-keeper! Jos Maas weinig reden tot applaus gaf. Rob Hogenbijl zorgde - onderbroken door de 5e KDS-treffer - voor de 4-5 eindstand. Bij het laatste Roda- doelpunt werd het voorbereidende werk over het gehele veld gedaan door links- j back Kees v.d. Water. Als wedstrijd viel de „generale repetitie" niet mee; hope- j lijk is de eerste uitvoering op 3 sep- tember beter LEUSDEN/CENTRUM - Eindelijk heeft zaterdag het voetbaltoumooi plaatsgevonden, dat de zaterdagaf deling van Roda '46 al drie jaar gele den had willen organiseren. Door slecht weer kon het de vorige Jaren niet doorgaan. Met twee teams van Candla (Rhenen), DVS'33 (Ermelo), Breederodes (Vlanen) en Roda wer den In een A- en een B-poule de na volgende wedstrijden gespeeld: 1e elftallen: Roda-DVS'33 0-0 Candia-Brederodes 0-0 Brederodes-Roda 0-5 DVS-Candia 1-0 Candia-Roda Brederodes-DVS 2e elftallen: Candia-Brederodes DVS-Roda Candia-DVS Roda-Brederodes Candia-Roda DVS-Brederodes 0-0 1-2 0-0 1-0 1-2 2-2 1-4 3-0 De resultaten werden per vereniging samengeteld en zo ontstond de vol gende eindstand: 1, DVS'33 11 pnt 2. Roda'46 7 pnt 3 Candia 3 pnt 4. Brederodes 3 pnt Roda's voetbaltechnische voorzitter C, v.d. Berg reikte met een toepasselijk woord vier bekers en evenveel Roda- vaantjes uit aan de rechthebbende ver enigingen en bedankte de scheids rechter met een op voetbal afgestemde herinnering. ROOA-ZONDAG De zondagploeg van de roodzwarten speelde verleden week donderdag een goede oefenwedstrijd tegen de Vesting uit Naarden Bert Brandsen (25) bracht de thuisclub met een mooi afstands schot aan de leiding, maar nog voor de rust kwam de Vesting op 1-1. In de tweede helft hetzelfde op- en neer gaande spel van twee hardwerkende pleogen. Eddy Hoogendam schoot de tweede bres in de Vesting. Vlak voor het einde kwamen de Naardenaars nog op 2-2. Tegen KDS (Utrecht) scoorde Ro- LEUSDEN/CENTRUM - Op het LTV-jeugdtoumooi van de vorige week werden de jongenspoules gewonnen door Jaap Veldkamp, Menno Zorn en Onno Spaargaren. De spannende fi nales waren leuk om te zien. Menno Zorn klopte Jaap Veldkamp met 7-6, Onno Spaargaren bleef Men no Zorn de baas met 6-3 en Jaap Veld kamp verloor van Onno Spaargaren met 4-6 en het einde van het liedje was, dat Onno de 1 e, Jaap de 2e en Menno de 3e prijs won. De „rekenkamer" van het Lockhorst-toernooi. LEUSDEN/CENTRUM - De club kampioenschappen van de LTV Lock horst hebben het dit |aar goed getroffen met het weer. Onder de bekwame wed strijdleiding van de dames L. Ackers en M. Upperman en de heren I. Cohen en R. Dijkgraaf had de wedstrijdenreeks een regelmatig verloop. Alleen was jammer, dat in de A-categorie een deel van de (beslissende) partijen uitgesteld moest worden vanwege de „con currentie" van de B-districtskampioen schappen te Utrecht. In de komende weekeinden zullen de uitgestelde wed strijden worden gespeeld. Het gezellige onderlinge toernooi in een plezierige sfeer was in principe bedoeld voor se nioren. Slechts „op uitnodiging" kon den de beste jeugdleden meedoen in de A-groep, bestaande uit competi tiespelers. Hiernaast werd ook strijd geleverd in een B-groep (gevorderden) en een C-groep (beginners). De finale resultaten waren: HDA: R. Dijkgraaf/G. W. van Keulen - R. Schaap/R. Eleveld uitgesteld, H.DB: H, Hendriks/G. Speksnijder - P. Kiesling/V. Thomas: 6-3, 6-2 en HDC: W. Kooi/H. v. d. Brink - J. v. d. Eyn- den/P. van Beek: 6-2, 7-5. DDA U. Stulemeier/A. Hovingh - A. van Keulen/H Bolk: 6-4, 7-6, DDB: T. Elsackers/B. Casander - I. Kiesling/B. Zevenboom- 6-2 en 6-4. GDA: mej. M. Vos/R. Dijkgraaf-mej. D. Schaap/R. Eleveld uitgesteld, GDB. mevr. B. Zevenboom/D. Zevenboom - mevr. I. de Wilde/H. van Eist: 6-3, 6-2 en echtpaar Weerstra - mevr. Rijn- ders/W. Gerritsen uitgesteld (fam. omst). DEA: mej. M. Vos mw. H Bolk: 6-2, 6-A, DEB mevr. A. de Jonge: 6-0, 6-0. HEA: halve finale G. W. van Keulen - R. Schaap en R. Eleveld - R. Dijkgraaf uitgesteld, HEB: H. Bosboom - V. Thomas: 6-4, 3-6, 6-3 en HEC W. Kooi - A. Weerstra 3-6. 7-5 en 6-3. Een aantal van de deelnemers aan de Lockhorst-titelstrijd. LEUSDEN/CENTRUM - De Leusdense carnavalsvereniging de Gouden Klomp behoort tot de elf deel nemers aan het gecostumeerde voetbaltoumooi, dat door de Hardewij- ker carnavalsvereniging de Bokkems (een vissoort, die vooral van bier leeft) georganiseerd wordt. Op 9 september van9.30tot18 OOuurvindtdatspektakel plaats op camping de Konijnenberg in Hardewijk-west en de netto-opbrengst is bestemd voor de plaatselijke zieke nomroep. WIELRENNEN. Wim Pater (Bar- neveld) won bij de amateurs de Ronde van Doorwerth De Leusdenaar Dick Willigenburg werd 3e. Jan Sandbrink uit Amersfoort werd 3e in de Ronde van Scherpenzeel. Frans ter Maten in aktie. Het eerste team van Antilopen. AUTOSPORT. DeAMAC organiseert op 9 september voor de 13e keer de „Nacht om de Lange Jan" in een A-, B- en C-klasse en in een speciale toer- klasse voor beginnende autosporters. Start vanaf café De Faam, Hoogland. Informaties: 03494-2859. TENNIS. De LTV Leusden organi seert gedurende de gehele maand september de clubkampioenschappen 1978. Na 4 ronden volgens het afval- systeem volgen van 24 t/m 26 sep tember de halve eindstrijden en op za terdag 30 september (event, zondag 1 oktober) de finales LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag begint ook voor Antilopen weer de veld- competitie. Het eerste speelt thuis om 16.00 uur op het Burg Buiningpark I Dan zal blijken of de training en de oefenwedstrijden nut hebben gehad. Afgelopen zaterdag speelden de An tilopen hun derde oefenmatch. Olym- piaan uit Den Haag was de tegenpartij en in het eerste kwartier een hele goe de. De Hagenaars kwamen zeer fel uit de startblokken en binnen een paar mi nuten aan een 0-1 voorsprong. Daar mee hadden zij echter hun kruit goeddeels verschoten. Antilopen nam het spel helemaal over en groeide ver boven de tegenstander uit. Vooral con ditioneel was de thuisclub veel sterker (dankzij de Treek-trainingen?) en nog voor de rust was de stand 4-1 Ook de tweede helft was voor Antilo pen. Olympiaan maakte nog 1 goal, maar de Leusdenaren zetten daar 5 treffers tegenover, zodat de eindstand 9-2 werd Een aardig opstekertje voor de competitie. Anita van Buren, Mauke Costa, Frouk Geutjes, Nanny ter Maten en de zusjes Jolanda en Margret Ver steeg vormen in alfabetische volgorde de vrouwelijke helft van het Antilopen- twaalftal. De heren zijn Theo van Duinkerken, Rob Geutjes, Gert Graaf land, Pieter Kraaikamp, Frans ter Ma ten en Gert Nieuwenhuis. Op bijgaande foto nam trainer/coach Evert de Bruin de plaats in van de jl. zaterdag verhin derde Theo van Duinkerken.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15