Stichting Filmhuis Amersfoort biedt veel variatie in het nieuwe seizoen AMR0/WESTLAND VERDACHT VAN VERTRAGINGSTAKTIEK Handwerk- hobbyclub GRATIS FILMKIJKEN TIJDENS KEISTADFEESTEN Nieuw initiatief: kursussen ZOMERVOORDEEL Verloren en gevonden Leusder Krant - Kijk op de film 'ERLOREN Joublé dameshorloge merk Pontiac, «ige portemonnee, blauw wit rainingsjack maat 128, gebloemde laraptu met zwart handvat, cog- lackleurig kinderjack. bankbiljet van 100,-, bruin handtasje met Ameri cans rijbewijs en 75,- aan los geld lie naam van de verliezer staat in het asje), rood etuitje met Saabsleutel. 'EVONDEN Bel oranje kinderschoentje maat 20, Ouden kinderarmbandje, portemon- iee met ongeveer 100,-, bruine por- afeuille met 75,- en fietssleuteltje, asje van racefiets met gereedschap en hgeveer f 7,-, bankbiljet van 5.- IAN KOMEN LOPEN Wane kat met witte pootjes (naar asiel JBbracht), zwart wit poesje fDe Rijkspolitie verstrekt u telefonisch h persoonlijk graag inlichtingen over ize dieren en voorwerpen 1 vervolg op pagina 3 Overigens was de werkgroep enigs zins ontstemd over het artikel in de Leusder Krant van vorige week, dat het plan Langenbeek een jaar vertraging heeft opgelopen. „In de eerste plaats vragen we ons af hoe die vertraging ooit heeft kunnen ontstaan en in de tweede plaats zouden we daarvan tijdig op de hoogte moeten worden gebbrachtzo vond de werkgroep. ZAAK VAN DE GEMEEN TERAAD? Voorzitter Ten Berge: .Ik zal vragen of de gemeente ons een inzicht kan ge ven hoe deze zaak zich zo heeft kunnen ontwikkelen". Rob Nord: „Een dergelij ke vertraging kost veel geld en dat gaat ten koste van de gemeenschap. Ik vind. dat dit een zaak van de gemeenteraad is." Voorzitter Ten Berge: ,,We zullen eerst afwachten wat de raad gaat doen." RONDVRAAG Besloten werd om 't Spul een volgen de keer te gaan behandelen, omdat de leden het rapport van de werkgroep niet tijdig had ontvangen Eind oktober is het verkeerstruktuur- WOENSDAGAVOND-AK- TIE-AVOND De woensdagavond zal in het nieuwe seizoen de vaste avond worden voor aktie. En dan wordt met aktie in dit geval niet de aktie-film bedoeld, die elke dag te zien is in Duo 1, maar een prog ramma van aktie-groepen uit de regio. Deze vaste aktie-avond is voortgeko men uit de drie weken durende mani festatie van het Filmhuis met plaatse lijke aktiegroepen en verenigingen in het vorig seizoen en het Vrouwenfesti val in 1977. Ook nu krijgen deze groeperingen in het Filmhuis de gele genheid om hun doelstellingen onder een groter publiek te brengen door mid del van film, theater en/of diskussie. Politieke groeperingen kunnen aan de ze vaste woensdagavond-aktie-avond niet meedoen. Maar voor het overige is iedere groep welkom Het Vrouwen kaffee heeft inmiddels al enkele avon den gereserveerd, maar een seizoen is lang en er zijn nog tal van mogelijkhe den. (voor inlichtingen en reserverin gen: 033-19505/32597). VRIJDAGAVOND-THEA- TER-AVOND Zo'n jaar geleden was het 't Theater Miniatuur, dat regelmatig theater-ma nifestaties in het intieme zaaltje aan de Appelmarkt verzorgde. Dat is in het slop geraakt en daarom zet de Stichting Filmhuis Amersfoort die traditie maar voort met de vaste vrijdagavond als theater-avond. Het Filmhuis Amers foort streeft er naar theater-produkties te brengen van mensen, die met nog niet zo bekende programma's komen, geschikt voor een klein theatertje. Ui teraard probeert men een programma te brengen, dat zo gevarieerd mogelijk is. Voor het komende seizoen staat in ieder geval „Cabaret zonder filter" met hun nieuwe programma 1978: „Hallo badmuts" geprogrammeerd, terwijl in oktober naar drie jazzconcerten kan worden geluisterd. Daarnaast zijn er de gebruikelijke toneel-avonden gepland en zal de Dichterskring Amersfoort weer traditioneel haar dichtersavonden op vrijdag houden. FILM EEN BELANGRIJK ONDERDEEL Maar natuurlijk blijft film een belang rijk onderdeel van het Filmhuisp rogramma. Naast de gratis filmvoor stellingen in het kader van de (Zweed- ACHTERVELD - Nu de vakanties achter de rug zijn gaat ook de hand- werkhobbyclub weer van start. De eerste handwerkmorgen van het nieuwe seizoen zal zijn op woensdag 6 september om 9.00 uur in Ons Gebouw. Dames die lid willen worden van deze hobbyclub of dames die eens willen komen kijken zijn van harte welkom. Wil men inlichtingen hebben dan kan er ook telefonisch contact worden opgenomen met mevrouw Pepping, Verjaegde Ruyterweg 40, tel. 03425-1315. Uit onze bloemenkas: Prachtige CYCLAAM in verschillende kleuren. "250 M TUINT0K0 trefpunt voor plantenvrienden AMSTERDAMSEWEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 se) Keistadfeesten van 1 tot en met 9 september als opening van het Film huisseizoen, staan er nog tal van an dere interessante filmprojekten op sta pel. Vanaf 16 september kan men voor de wekelijkse film in het Filmhuis te recht van zaterdag tot en met dinsdag avond, steeds om 20 15 uur Op zater dagavond is er weer een nachtvoorstel ling om 23 uur. Een greep uit het programma. Aan dacht voor de nieuwe films Labyrinth" (uit Hongarije). Les ambassadeurs" (uit Tunesië/Libië), „Stroszek" van Werner Herzog, de film die tijdens de filmmani festatie ,,Film International '78" in Rot terdam succes oogstte en „De mens uit marmer", de te lang voor export verbo den film van de bekende Poolse regis seur Andrzej Wadja Nostalgie in de december-maand, met o m. een special met muziek en .—films rond - de befaamde Marlène Dietrich (Ich bin von kopf bis Fusz auf Liebe eingestelt) en tijdens de Kerst rond de Marx Brothers. Van Mariene Dietrich kan men in ieder geval de film „Der Blaue Engel" gaan zien KURSUSSEN U dacht natuurlijk: wat gebeurt er dan op de donderdag-avond? De Stichting Filmhuis Amersfoort start op die avond een nieuw initiatief: de kursussen „Kreatief spel". Het is een kursus over veertien donderdagavonden, bedoeld voor mensen vanaf 17 jaar, die kennis willen maken mei de verschillende mo gelijkheden van het kreatieve (toneel- )spel en het zelf willen beoefenen. Tij dens de kursus wordt aandacht be steed o.a. aan het maken van geïmpro viseerde kostuums, het gebruiken van schmink, werken met bestaande kos tuums en attributen, willekeurige tek sten, dekor e.d De kursus staat onder leiding van Marjo Ouddeken en Mies Douw, die ook de verantwoordelijkheid ervoor dragen. Elke donderdagavond van 19 tot 21 uur. Het maximaal aantal deelnemers is twintig. De prijs per per soon is 45,- Voor inlichtingen kan men bellen 020-42102 25 en 033- 19505. Dan is er nog de mogelijkheid - maar de besprekingen hierover zijn nog niet afgerond - dat er op zaterdagmorgen een kursus Filmgeschiedenis en wer ken met films (8 mm) van start zal gaan. Mocht dit doorgaan, dan zullen nog na dere gegevens worden gepubliceerd. DONATEUR FILMHUIS Natuurlijk kunt u ook nu weer do nateur worden van de Stichting Filmhuis Amersfoort. Voor een seizoenbedrag van 25,- biedt een dergelijk donateursschap de moge lijkheid op kortingen van 10% op de toegangsprijzen van de door het Filmhuis georganiseerde aktivitel- ten. Men ontvangt dan ook elke maand het Info-blaadje van het Film huis. Misschien een goed idee. plan voor Leusden-Zuid te verwachten. Dit plan zal door de werkgroep worden besproken. De werkgroep voelde het eigenlijk als een gemis, dat zelden of nooit een lid van het coördinatieteam bij de vergaderingen aanwezig is. Hoe kan men coördineren, als men niet op de hoogte is van wat er leeft In een werkgroep? zo vroeg men zich af. De gemeentelijke agrarische com missie zal zo nodig samen gaan werken met de werkgroep RO van het CML op het gebied van agrarische zaken. De volgende vergadering is op dinsdag 19 september a.s. Op deze vergadering komen dan o.m. De Biezenkamp en het rapport over 't Spul aan de orde. Perspectief-tekening van de uitbreiding van de Biezenkamp. Mening van de werkgroep RO van het CML: deskundigen kunnen daar weinig konkreets uithalen, laat staan de leek de filmkijker geëist bij het bijwonen ian de vaak lange films. De aange kondigde verbouwing met iets meer comfortabele zitplaatsen, zou geen overbodige luxe zijn geweest en ze ker ten goede zijn gekomen aan het bezoekersaantal. De nieuwe pro- jektor van het Filmhuis vergoedt echter ook veel, want je komt uiter aard om films te zien en dan is een goede projektie het allerbelan grijkste. stadsplanners en de plaatselijke over heid. Alle voorstellingen beginnen om acht uur, terwijl op zaterdag ook een middagvoorstelling Is geprog rammeerd om twee uur. Alle voor stellingen tijdens deze Zweedse fllmweek zijn gratis! KINDERVOORSTELLIN GEN torisch overzicht van veertig minuten uit 1959 over de begin- en succesvolle ja ren van de Zweedse film In de 35 mi nuten durende dokumentaire uit 1972: „Modern Swedish Cinema" wordt aan dacht geschonken aan de jonge Zweedse filmers. Het programme wordt afgesloten met de bijna een uur duren de dokumentaire „The Bergman File", met interviews met de befaamde Zweedse filmregisseur Ingmar Berg man en gedeelten uit zijn films. (Zoals bekend kan men tijdens de Keistad feesten Bergman-films bekijken in Grand 5). Op maandag, dinsdag, woensdag en zaterdag 4,5,6 en 9 september bestaat het Filmhuis-programma uit een ani matiefilm (One-armed-bandit) uit 1973 en de speelfilm „Case history a 9970", eveneens uit 1973, met als thema het alcohol-probleem. De film - die 110 mi nuten duurt - is Engels ondertiteld. Het derde en laatste Zweedse filmp rogramma kan men gaan zien op don derdag en vrijdag 7 en 8 september. Op die avonden kan men kijken naar „Ac cording to law", een dokumentaire over jonge mensen in een gevangenis, de dokumentaire „Consumers incöopera- üon" uit 1970 over de coöperatie in Zweden en het programma wordt afge sloten met „A hell of a row", ook een dokumentaire, uit 1973, over de kom- munikatie (of het gebrek er aan) tussen Een zeer belangrijk onderdeel In het Filmhuis-programma zijn de re gelmatige kindervoorstellingen op woensdag- en zaterdagmiddag. Voor de kinderen een steeds weer terugkerend festijn met - zoals de ervaring uit vorige jaren leert - meestal uitstekende programma's. Ook voor het komensde seizoen presenteert het Filmhuis weer een aantal van deze gezellige (en vaak leerzame) kindervoorstellingen. Aandacht zal ook dit jaar worden ge schonken aan kindertoneel, het poppentheater en jeugdfilms, (lach of tekenfilms). De kinderen kunnen In leder geval weer rekenen op een serie voorstellingen van het Amers- foortse poppentheater Paled, dat vorig jaar faam verwierf bij de jeugdige Amersfoortertjes. De kin derprogramma's gaan op woensdag 20 september van start. En ook nu weer een gratis glas ranja! Mariene Dietrich in „Der Blaue Engel", de befaamde film van regisseur Josef von Sternberg. Te zien in de Marlène Dietrich-special in december. DOOR BERT VOS I AMERSFOORT - Ook al is de ver bouwing van het Filmhuis Amers foort aan de Appelmarkt nummer j veertien in de zomer niet doorge gaan door juridische problemen rond huur en verhuur van het ge bouw, Filmhuis-organisator Bernard Bakker en de zijnen hebben niet stil gezeten en zijn er in geslaagd om voor het nieuwe seizoen 1978/1979 een nogal gevarieerd programma in elkaar te zetten, waarin naast film ook ruime aandacht wordt geschon ken aan andere evenementen, zoals kindervoorstellingen, theater-pro- Amersfoort subsidie, voor alle ove rige theaterprodukties (kin dervoorstellingen e.d.) niet. Er zijn mensen, die zich wel eens afvragen, waarom naast de tien bioscopen die Amersfoort telt nog een Filmhuis nodig is, zeker als naar het relatief geringe aantal bezoekers wordt ge keken. Afgezien van het feit, dat een Filmhuis filmprogramma's presen teert, die niet in het normale film circuit terecht komen omdat ze niet interessant genoeg (lees: niet com mercieel genoeg) zijn voor de ex ploitanten, in de Filmhuizen wordt ook ruimte geboden voor alter natieve films. Voor dit genre film blijft een behoorlijke belangstelling bestaan, ook al is het jammer, dat belangstellenden, die voor een keer- dukties en aktie-avonden (zo nodig «jrv ^ékofftfcMèferc® IBr^Ö^teP ébqr^ö-een'Pilmhols-voorstellIng w'rlfen •Htieavond). Ook ontbreekt het bijwonen, soms worden afgeschrikt kreatieve element niet. Het theater is elke avond open vanaf 1 september a.s. en bovendien dan ook weer overdag voor informatie en plaatsbesprekingen geopend van 11 tot 17 uur. Voor de filmvoorstellin gen ontvangt de Stichting Filmhuis door de minder luxueuze accommo datie, die de Filmhuizen, ook in Amersfoort, te bieden hebben. Hoewel het Filmhuis Amersfoort best over een gezellig zaaltje be schikt, wordt er soms wel wat veel van het uithoudingsvermogen van Eén van de drie jazz-concerten in oktober in het Filmhuis zal door de formatie „Volume Two". ZWEEDS PROGRAMMA ALS OPENING Het nieuwe seizoen van het Filmhuis wordt geopend met een speciale Zweedse filmweek in het kader van de Keistadfeesten. Deze filmvoorstellin gen van vrijdag 1 september tot en met zaterdag 9 september worden georga niseerd in samenwerking met de Amersfoortse Contact Commissie (ACC) en het Zweedse Filminstituut De Stichting Filmhuis Amersfoort heeft een gevarieerde keus gedaan uit de veel heid van Zweedse filmprodukties die het Zweedse Filminstituut te bieden had. Het eerste deel van de filmweek wordt besteed aan de Zweedse film van vroeger en nu. Op vrijdag, zaterdag en zondag 12 en 3 september (dagelijks om acht uur en zaterdag ook op 14 uur) ziet het programma er als volgt uit: „Swedish Cinema Classics", een his- >cène uit: „De mens uit marmer", een lange tijd verboden film van de Poolse tgisseur Andrzej Wadja, bekroond met de prijs van de Internationale filmk ritiek Cannes 1978.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 21