Presentatie Biezenkamp- iiitbreiding valt slecht bij Ie werkgroep RO/CML Raad vergadert vanmiddag Armzalige expositie zegt niets over het plan zelf' ZOMERVOORDEEL 20°/t Ut TVINT0K0 LEUSDER KRANT Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden DE LEUSDER KRANT FOTO-KOPIE NODIG? trefpunt voor plintenvrienden Leusder Krant - ruimtelijke ordening DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 /an de redaktie) LEUSOEN - De presentatie van de uitbreiding van de Biezenkamp tijdens de vorige week gehouden expositie is bij de leden van de werkgroep Rulmte- Ijke Ordening van het CML bijzonder slecht gevallen. „Een zeer armelijke iresentatle", was de kwalificatie van voorzitter Ten Berge, die werd onder- iteund door enkele bouwdeskundigen in de werkgroep, die aan de hand van Ie nu gepresenteerde tekeningen weinig goeds verwachten van het totale ilan. Werkgroeplid Rob Nord: „Als Ik deze tekeningen zie, waar ook deskun- ligen niets uit kunnen opmaken, dan vrees ik het ergste voor het gereali- laerde plan". De heer Faber, die aanwezig was als coördinator taakgroep liezenkamp, kon ook eigenlijk geen zinnig antwoord geven op de vragen ten «nzien van materiaalkeuze voor de Biezenkamp-uitbrelding. De vraag of van loed materiaal gebruik wordt gemaakt of van goedkopere materiaalsoorten, ;on niet worden beantwoord. Voorzitter Ten Berge vroeg zich af, door wie de werkgroep aan het lijntje ivordt gehouden, door de desbetreffende gemeentelijke dienst of door de irojektontw.kkelaar Amro/Westland-Utrecht. )e heer Faber verzekerde, dat ook de dienst niet meer tekeningen heeft dan «at in het voorlichtingscentrum is opgehangen. Ook de Provinciale Utrecht se Welstands Commissie (PUWC) wacht op meer gedetailleerde gegevens im een zinnig advies te kunnen geven, maar volgens de heer Faber is op lerhaald vezoek niets ontvangen van de architect. Waarbij dient te worden ingetekend, dat de vakantietijd natuurlijk ook wel voor enige vertraging leeft gezorgd. VACUUM De werkgroep sprak haar grote be- :orgdheid uit over de mogelijkheid, dat ir een vertraging zou kunnen ontstaan n de bouw van de Biezenkamp en het loofdcentrum. Voorzitter Ten Berge: ,We kunnen beslist niet tolereren, dat ir tussen het afbreken van het nood- vinkelcentrum en het opleveren van jiezenkamp en hoofdcentrum een va- uum ontstaat, waardoor niet allen de tuidige en toekomstige winkeliers wor- en gedupeerd, maar waardoor tevens ■en maand of langer Leusden zonder vinkelcentrum komt te zitten. Het is de aak van de gemeente om steeds de inger aan de pols te houden en er op oe te zien, dat er geen vacuum ont laat." NOG GEEN VERTRAGING De heer Faber was erg optimistisch ten aanzien van de Biezenkamp. ,,Op dit moment zijn we op de dag af gelijk aan de planning wat de Biezenkamp betreft. Volgens de laatste gegevens is er een goede kans, dat alles vlekkeloos zal verlopen, maar daar durven we niet onze handen voor in het vuur te ste ken." Wat betreft het hoofdcentrum was de heer Faber minder direkt, maar ook daar wordt naar gestreefd om tijdig ge reed te zijn. Als er een vertraging op treedt. dan zal dat voor hoogstens een maand kunnen zijn. Voorzitter Ten Ber ge: ,,Maar dat is dan wel de zeer be langrijke maand december!" Voorzitter Ten Berge had het gerucht Verschijnt iedere donderdag REDAKTIE: Bert Vos en Marnlx Kreljns. Redaktie-adres: Postbus 11, Leusden/C. Telefoon (tijdens kantooruren): 033-41495. Verantwoordelijk redakteur: Bert Vos. REDAKTIONELE MEDEWERKERS/MEDEWERKSTERS: Mevr. A. Bijl, v. Oldenbarneveltstraat 18, Achterveld, tel. 03425-2090 (Achterveld); De heer P. C. op den Camp, Flnnmark 32, Leusden-c„ tel. 033-41380 (sport) Mevrouw T. Middelkoop. Waarden 20, Leusden-c., tel. 033-43724 (al gemeen); De heer A. C. Fleseler, Llndenlaan 34, Leusden-c„ tel. 033-42553 (al gemeen); Mevr. A. de Knfjff-Mall, v. Hardenbr. v. Lockhorstlaan 30, Leusden- zuld, tel. 033-40273 (kunst, algemeen). INLEVERING REDAKTIE-KOPIJ: Kopij voor de krant van dezelfde week kan uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur op ons kantoor worden Ingeleverd. ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: Opgave van abonnementen, advertenties, drukwerk en het doen van betalingen kunt u terecht op ons kantoor: Rozendaallaan 9, Leusden-centrum op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. ABONNEMENTSGELD: Het abonnementsgeld bedraagt 6,90 per kwartaal, 13,50 per half jaar en 26,50 per jaar. KLACHTEN BEZORGING: Als abonnee dient u de krant voor donderdagavond 18.00 uur te hebben ontvangen. Is dat niet het geval, neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging, (donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur): telefoon 033-40691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze Inspekteur bezor ging, overdag 03420-6141, na vijf uur: 03420-4679. NABESTELLEN FOTO'S D« meeste In de Leueder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bij vooruitbetaling van f 5,- per exemplaar (formaat 13x18 cm) op giro: 871441 t.n.v. da BDU b.v. ta Bameveld mat duldalljka vermelding van gawanata foto, aantal, nummer van krant, pagina waarop da foto werd geplaatst. U kunt ook kontant betalen op ons kantoor, Rozendaallaan 9, Lauaden/Centnim. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto's thuis. It eon uitgave van de BDU-Krantencomblnatle, Postbus 67 te Bar- neveld. gehoord, dat het noodwinkelcentrum exact op 1 november 1979 zal worden afgebroken, of er nieuwe voorzieningen gereed zijn of niet. Hij vond dat een kwalijke zaak. De heer Aldenzee be vestigde dat. Hij vertelde, dat een ver tegenwoordiger van Amro/Westland hem had meegedeeld, dat op 1 novem ber 1979, 's morgens om negen uur, het noodwinkelcentrum in dezelfde staat zal moeten worden afgeleverd als het vijf jaar geleden werd neergezet De heer Faber ,,Wij streven er naar de Biezenkamp gerealiseerd te krijgen op het moment, dat het noodwin kelcentrum afgebroken zal moeten worden". Op de vraag, wat er dan met de winkeliers uit De Rozendaal moet gebeuren, die imhet hoofdcentrum wil len zitten, kon geen duidelijk antwoord worden gegeven. Voorzitter Ten Berge: „We willen in ieder geval zeer tijdig op de hoogte gesteld worden indien zal blijken, dat er een vacuum gaat ontstaan tussen het moment van afbreken van De Ro zendaal en de oplevering van de eerste winkels in het hoofdcentrum De Hamershof. Een tussenoplossing voor Rozendaalwinkeliers via de Biezenkamp is zonder meer onvol doende. Ons Is gesuggereerd, dat het hoofdcentrum gereed kan zijn, als de Rozendaal moet worden afge broken. Als dat niet het geval is, dan willen we dat tijdig weten. Het is in het belang van demiddenstand en de inwoners van Leusden dat er geen vacuum ontstaat. Het is de taak van de gemeente om zorg te dragen voor een juiste planning". het er dan in werkelijkheid uit gaan zien?" Op de vraag, welke wapenen de ge meente heeft om te zorgen voor een zo goed mogelijke uitbreiding met een verantwoorde materiaalkeuze, werd duidelijk, dat alleen via de welstands commissie (PUWC) dit in de hand kan worden gehouden. Zoals bekend werd de overeenkomst met Amro/Westland vijf jaar geleden gesloten Er was toen nog geen sprake van samenwerkings overeenkomsten, waar de gemeente telijke plantsoenendienst, maar wat ik nu van het plan zelf zie, vind ik slecht" De heer Vlugt op de publieke tribune: „En dan te bedenken dat de meeste plannen mooier worden voorgesteld dan ze in werkelijkheid zijn WINKELIERS TEVREDEN Volgens de heer Faber zijn ver schillende middenstanders erg te- DORPSHUIS ZUID LEUSDEN/ ARMZALIGE TIE PRESENTA- Zoals gezegd waren de leden van de werkgroep helemaal niet te spreken over de presentatie van de Biezen- kampuitbreiding Voorzitter ten Berge noemde het plan een armelijke pre sentatie Rob Nord (zelf architect): ..Dit geeft ons geen enkel inzicht van wat er precies gaat komen. Het kan van alles zijn. Deskundigen kunnen er weinig uit op maken, maar voor de bevolking is het helemaal een ondoorzichtige zaak." De heer Faber verdedigde het plan ,,De werkgroep Biezenkamp heeft een enorme strijd geleverd tegen de pro- jektontwikkelaar om een zo goed mo gelijk plan op tafel te krijgen". Voorzitter Ten Berge bestreed dat niet. ..Wij zeggen niet, dat dit plan beneden de maat is, we kunnen alleen er niet uit opmaken wat het gaat worden Als de presentatie al zo minimaal is, hoe zal jj nu mee werkt ais zij samenwerkt met een projekt-ontwikkelaar of bouw-reali- sator. Overigens is de provinciale wel standscommissie een adviescollege. Haar adviezen heeft geen wettelijke kracht. B en w kunnenom welke re den dan ook - een dergelijk advies naast zich neerleggen. Rob Nord: „Realiseren b en w zich wel, dat door deze situatie in feite een kwalitatief ma tig plan kan ontstaan, wat door aankle ding (groen e.d.) door de gemeente wat moet worden opgepept? Je loopt de kans dat je een tweede noodwin kelcentrum kreëert. Ik heb alle vertrou wen in de aankleding gezien de erva ringen die we hebben met de qemeen- vreden met dit plan. Opmerking uit de werkgroep: „Allicht zijn de huidi ge Biezenkamp-winkeliers gelukkig, met welke uitbreiding dan ook, maar hoe zit het met de toekomstige Biezenkampwinkeliers, die in het nieuwe gedeelte terecht komen?" Besloten werd om Je Biezenkamp voor de volgende vergadering weer op de agenda te zetten. Voorzitter Ten Berge: „We zullen deze zaak warm moeten houden. We zullen méér tekeningen moeten zien en meer details moeten krijgen. Eerlijk gezegd voel ik er niets voor om als burger, die om inspraak vraagt en die inspraak krijgt, op één of andere wij ze aan het lijntje te worden gehou den. Ik verdenk Amro/Westland op z*n minst van een vertragingstak- tiek". Tegenstanders van een dorpshuis in Leusden/Zuid in de Pon-Dnehoek heb ben een brief geschreven aan de werk groep RO van het CML, waarin de ar gumenten van deze groep uiteen wor den gezet Voorzitter Ten Berge stelde voor. dat de werkgroep RO zich met de plannen voor het dorpshuis gaat bezig houden en daarbij tevens de mensen uit Leusden-Zuid. die daar belangstelling voor hebben, voor te gaan lichten over de ruimtelijke ordening van het desbe treffende gebied en van het plan zelf. De leden voelden daar eigenlijk in eerste instantie niet zoveel voor Men vroeg zich af of dit wel de doelstelling van de werkgroep is. Pas als de ruimte lijke ordening-aspekten aan de orde komen (gebied, juiste situenng, ar chitectuur e.d.) dan is er werk aan de winkel voor de RO werkgroep, zo was de mening van de werkgroep Op voor stel van de heer Faber zal worden ge vraagd of de werkgroep Voorlichting van het CML aanwezig wil zijn bij de besprekingen die de gemeente voert met o m. de omwonenden van de Pon Driehoek, waar het dorpshuis zou moeten komen. Via deze werkgroep kan de werkgroep RO op de hoogte blijven van de ontwikkeling. AFSLUITING LIERENLAAN PUPU- ln de juni-vergadering van de werk groep RO werden verschillende vragen gesteld aan het gemeentebestuur en werden er ook enkele suggesties ge daan. Eén van die suggesties was het open houden van Populierenlaan voor auto-verkeer om te voorkomen, dat na de realisering van de uitbreiding van De Biezenkamp de oostvleugel van de Biezenkamp een ,,dode hoek" wordt. Hierop is nog geen antwoord gegeven door b en w Er werd door de werkgroep opnieuw met nadruk op gewezen, dat dit een belangrijke zaak is, zowel voor de winkeliers als voor de consument. De heer Faber was van mening, dat deze voorgenomen afsluiting een ge volg is van een afspraak tussen ge meente en bewoners van de Popu- lierenlaan en verderop wonende bewo ners Om overlast te voorkomen. Besloten werd om de gemeente voor te stellen om de Populierenlaan voor doorgaand verkeer af te sluiten, maar wel auto-verkeer toe te staan op het voetgangersgebied van de Popu lierenlaan ter hoogte van De Biezen kamp. De werkgroep was ook niet tevreden over de antwoorden ten aanzien van de suggesties voor het plan Langenbeek. ,,Het zijn fraaie, nietszeggende woor den", aldus de voorzitter „Maar de ont sluiting van Langenbeek wordt door ons onvoldoende geacht. Het gevolg zal zijn, dat. indien geen aandacht hier- aanwordt besteed, de gemeente voor de toekomst, als de wijk eenmaal is gerealiseerd, opnieuw een gevaarlijk verkeersknelpunt zal hebben ge- kreèerd. We zullen dit punt opnieuw op de agenda zetten en de heren van de dienst vragen een alternatief te willen overwegen". vervolg op pagina 21 LEUSDER KRANT Rozendaallaan 9 Leusden-C. Uit onze bloemenkas: Alleen deze week op alle voorraad mandwerk O korting. AMSTERDAMSEWEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT (VAN EEN ONZER VERSLAG GEVERS) LEUSDEN - De „oude" Leusdense gemeenteraad heeft met een waar schijnlijk niet al te lastige vergade ring haar zittingsperiode afgesloten. Weliswaar telde de agenda voor de laatste vergadering, die vanmiddag om 14.30 uur begon, 29 punten, maar er waren daarbij niet zoveel zaken die om een lange discussie leken te vragen. Dat kon ook niet, want er was slechts twee en half uur tijd be schikbaar voor de vergadering. Om vijf uur begon namelijk de ontvangst voor de scheidende raadsleden W. van Zandbrink en H. van Maanen. Bovendien moest tijdens de verga dering ook nog afscheid genomen worden van de overige vertrekkende raadsleden. Verslag daarvan vindt u in de Leusder Krant van volgende week. Hieronder een overzicht van de punten die vanmiddag in de raad aan de orde kwamen. - Het college stelt de raad voor om wederom een voorbereidingsbesluit voor de wijziging van het bestem mingsplan „Rossenberg" te nemen. Eerder deed de raad dit in haar verga dering van september vorig jaar De bedoeling daarvan was om tussen de woningen en de bergingen van de hui zen in deze wijk aanbouwen te kunnen realiseren. Er komen bij de gemeente nog steeds aanvragen voor dergelijke aanbouwen binnen en daarom is het wenselijk het voorbereidingsbesluit te verlengen GROND VOOR PUEM - Aan de PUEM moeten drie stukjes grond in Akkerhoeve en Noordwijk wor den verkocht voor de bouw van trans formatorhuisjes. - Voor de symbolische prijs van 1wil het college een stukje grond van ongeveer zestien vierkante meter aan de PUEM verkopen in de buurt van het sportcomplex Valleikanaal. Ook daar moet een transformatorhuisje worden gebouwd. Dat is nodig voor de stroomvoorziening in het sportcomplex GEEN SUBSIDIE - Burgemeester en wethouders zijn van mening dat het initiatief om in Leus den te komen tot een kinderopvangmo- gelijkheid geen financiële steun van gemeentezijde behoeft Zij raden de raad aan om een subsidieverzoek van de initiatiefneemsters in deze af te wij zen. De initiatiefneemsters hadden hun verzoek aan de gemeente vergezeld doen gaan van de uitslag van een en- quete onder ouders en onderwijzend personeel over de behoefte aan een dergelijk opvangcentrum. De daarin aangetoonde behoefte kan het college echter niet van zijn standpunt afhelpen dat het niet op de weg van de gemeente ligt om dergelijke activiteiten financiëel te steunen. De motivatie van het college „In te genstelling tot het peuterspeelzaal- werk, waarbij de ontwikkeling en dus het belang van het kind centraal staat, gaat het bij een kinderopvangcentrum in de eerste plaats om de belangen van de ouders. Door de aanwezigheid van een kinderopvangcentrum wordt voor namelijk aan moeders van jonge kin deren een betere mogelijkheid gebo den om weer aan het arbeidsproces te gaan deelnemen dan wel een bepaalde studie ter hand te nemen. Tegelijkertijd verkrijgt deze categorie evenwel een grotere financiële armslag, c.q. ont staan voor hen nieuwe ontplooiings kansen. Dat hiertegenover van hen een kostendekkende bijdrage voor de kin deropvang wordt gevraagd vinden wij niet onbillijk. Het hiervoor gestelde zal in een aantal gevallen niet opgaan. De initiatiefgroep wijst in dit verband op de personen die zijn aangewezen op een uitkering ingevolge de Algemene Bij standswet en aan wie bij de aanwezig heid van een kinderopvangcentrum de mogelijkheid wordt geboden te gaan werken. Los van het feit dat het hier gelukkig om slechts een beperkte groep gaat, menen wij dat in voorkomende gevallen deze personen op andere wij ze moeten worden tegemoet gekomen dan door middel van subsidiëring van een kinderopvangcentrum De in de toelichting bij het subsi dieverzoek vermelde motivering waar om het voor een kind beter is tussen de middag buiten de school te worden op gevangen, spreekt ons niet aan. Gelet op het vorenstaande menen wij dat het onderhavige subsidieverzoek niet voor honorering in aanmerking komt, zodat wij u voorstellen hierop af wijzend te beschikken", zo laat het col lege de raad weten. WEL SUBSIDIE Wel subsidie zou het college willen verlenen aan de plaatselijke afdeling van de vereniging ,De Zonnebloem'. Het gaat om een eenmalige subsidie van 950,— die de vereniging nodig heeft om een tekort te dekken van de inmiddels gehouden boottocht.Sedert 1971 ontvangt de Zonnebloem jaarlijks een 2,50 per deelnemende Leusde- naar aan de boottocht. Omdat de kos ten almaar hoger zijn geworden, is het college bereid tot deze eenmalige sub sidie. In dë aanbeveling aan de raad wordt er echter op gewezen dat deze steun niet direkt moet betekenen dat het ook in volgende jaren zo zou kun nen gaan. Verdere subsidiènng van de aktiviteiten van ,De Zonnebloem' moet worden bekeken in het kader van het totale subsidieverdelingsplan. 142.000,- VOOR DE EEMELAAR In aanvulling op een in november ge noteerd aanloopkrediet moet er nu een subsidie van 142.000,— gegeven worden aan de Achterveldse tennisver eniging ,De Eemelaar' Het geld is be doeld voor de gemeentelijke bijdrage in de nieuwe club-, kleed- en wasac- comodatie van de Achterveldse tennis sers ONDERZOEK ONROEREND GOEDBELASTING Twee jaar nadat de nieuwe on roerend goedbelasting in Leusden werd ingevoerd, acht het college de tijd gekomen om een onderzoek in te stellen of de factorentabellen van deze belasting niet bijgesteld zou den moeten worden.Om dat goed uit te zoeken vindt het college dat er een rapport uitgebracht zou moeten worden over deze materie door de .Stichting Bouwcentrum'. Het col lege vraagt de raad om een krediet van 12.000,--, benodigd voor dit onderzoek.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 3