Natuurgebied krijgt een betere bescherming Werk mee aan een veilige weg naar school Verkeersbrigadiers gezocht bloedafname Speciaal terrein voor loslopende honden HAZEWATER WORDT IN ERE HERSTELD Dringend verzoek aan ouders: MOETEN ER IN jLEUSDEN NOG IEER DODEN 'ALLEN? (amernood is er 'el degelijk Ons Genoegen s.v. Achterveld JEUGDMISDAAD Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 ingezonden buiten verantwoordelijkheid van de redactie Voor mijn ogen zag ik het gebeuren, >p de Lockhorsterweg, waar ik elke norgen langs fiets, dinsdagmorgen jl. >m8.00 uur. De verkeerslichten bij het w-lijntje staan op rood. Weer zo'n ottrein, denk ik, net als gisteren, uitge- ekend op het spitsuurOp hetzelfde noment zie ik een lelijk eendje op de ipoorwegovergang afrijden zonder 'aart te minderen. Vóór ik het weet is let gebeurd: om de hoek van links - je lebt er totaal geen uitzicht - een uitende lokomotiefhet eendje emt, slipt op het natte wegdek en glijdt pet de zijkant tegen de lokomotief Een hevige klap en dan is het loodstil Uit het eendje stapt een lame Goddank, nog net geen dode, lenk ik. Natuurlijk, juridisch gezien is de lame fout, de stoplichten staan op ood, zij moet stoppen. Maarhoe ;unnen de heren van de spoorwegen p zo'n uur, waarop talloze auto's en log veel meer fietsers - scholieren vaarvan je weet dat meerderen van len doodgemoedereerd door stoplich- en op rood rijden - hoe kunnen deze poorwegmensen op zo'n uur over zo'n Overweg rijden waar je maanden lang een trein ziet? Dan vraag je toch om loden Ik heb daar wel eens gezien dat de ein eerst stopt voor de overweg en een poorwegman uitstapt om de mensen te waarschuwen. Moeten ze dat doen in ergelijke situaties en is dat nu achter- 'ege gelaten? Waarom daar geen nipperlichten, die vallen in elk geval leer op. Beter nog doek dat lijntje maar elemaal op als er niet meer gebruik an gemaakt wordt dan alleen om de rma Pon te gerieven; die kan zijn au- )'s wel op een andere manier in Leus- en krijgen. Mag ik in dit verband aan de heren an de gemeente vragen, wanneer ze iu eindelijk eens beginnen met het lang leloofde fietspad langs de Lock- orsterweg. Elke morgen maak ik het 'eer mee; het lijkt wel of er nu nog meer uto's en fietsers langs moeten dan oeger. Het is er letterlijk levensge- aarlijk Of moet daar ook nog eerst een ode vallen J. Sleumer, Melafier 16, Leusden-C. Als bewoners van één van de hul ton van de vroegere stichting „Stu- lentenhuisvestlng" willen we een ést duidelijker beeld schetsen van de kamernood onder h.b.o.v. stu- lenten. Het artikel van 17-8 sug- ereert dat het wel mee valt met de ümernood In Leusden, maar dit zijn I's feiten: 1 aankomend studenten wordt tij- lens hun eerste contact met de ichool reeds verteld dat de ge beente weinig tot niets kan doen hun hulsvesting. Het gevolg ACHTERVELD - Aan de onderlinge schietwedstrijd van Ons Genoegen G. K. geweer op de buitenbaan te Scherpenzeel werd door 14 schutters deelgenomen. De uitslag was: aantal punten 1. W. J. Lagerweij 93 2. J. E. van Hamersveld 92 3. W. Voskuilen 89 4. H J. van Nimwegen 88 5. T. Vos 86 6. H. J. v. Ruitenbeek 86 7. P. Smink 82 8. A. v Daatselaar 81 9. W. v d. Klatersteeg 80 10. G. Tolboom 77 11. F. Koenen 76 12 H. Hols 75 13. J. J. v. Hamersveld 74 14. A. Vlug 73. ACHTERVELD - Dinsdagavond, 5 september zal door de plaatselijke EH BO weer een bloedafname worden georganiseerd. De bloedafname zal plaats vinden in Ons Gebouw van 19.00-21.00 uur. leder van 18-85 jaar die in het afgelopen jaar geen geelzucht, een andere ernstige ziekte, een operatie of een bevalling heeft meegemaakt wordt die avond in de ge legenheid gesteld bloed te geven. Vorig jaar hebben meer dan 250 personen bloed afgegstaan. Er wordt ook dit jaar weer een zeer grote opkomst verwacht Hetbestuurvande EHBO hoopt dat ook deze avond weer een aantal leden van de vereniging zich beschikbaar zal stellen om bij de bloedafnameavond te willen helpen. De dames die deze avond zich beschikbaar stellen worden verzocht een wit schort en een balpoint mee te brengen. Niet alleen de inwo ners van Achterveld doch ook die van Stoutenburg en verder uit de omgeving worden deze avond verwacht. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 2 SEPTEMBER: 16.15 uur: Quick A2 - Achterveld A1 16.15 uur: Soest A3 - Achterveld A2 16.15 uur: Roda B2 - Achterveld B1 15.00 uur; Achterveld B2 - Hooglan derveen B1 13.45 uur: Achterveld C1 - Quick C2 13.45 uur Hoevelaken C3 - Achter veld C2 Achterveld C3 - vrij. PUPILLEN: 13.00 uur: T.O.V. D1-Achterveld D1 13.00 uur: Achterveld D2 - Quick D2 12.00 uur: Achterveld D3 - V.V.2.A D5 12.00 uur' Soest E2 - Achterveld E1 13 00 uur: Achterveld E2 - Amf. Boys E2 11.00 uur: Achterveld F1 - IJsselm. Vogels F3 LEUSDEN - Dicht bij de noordgrens van het landgoed den Treek-Henschoten ligt een van de zeer schaarse vochtige heidevelden, die in de provincie Utrecht zijn overgebleven, het Hazenwater. Door de bijzondere bodemgesteldheid heeft dit ge bied vanouds een unieke flora en fauna. Helaas is de recreatiedruk de laatste 10 jaren zo groot ge worden, dat het terrein zijn waar de dreigt te verliezen. Door te grote drukte zijn enkele zeldzame broedvogels al ver dwenen. De heuvel naast het ven heeft plaatselijk zijn plantendek verloren, zodat regenwater en wind vrij spel krijgen met het blootliggende zand. Uitwerpse len van honden en paarden drei gen het water In het ven te sterk te bemesten, waardoor de bij zondere plantensoorten zullen verdwijnen. Om verdere aftakeling tegen te gaan heeft het bestuur van den Treek-Henschoten in overleg met Staatsbosbeheer en Stichtse Milieu Federatie besloten, het Hazen- water als natuurreservaat te gaan beheren. Daarom zullen daar de komende maanden werkzaamhe den worden uitgevoerd. Het meest kwestbare laag gele gen deel van het terrein zal worden afgesloten door een afrastering. Er zullen bordjes worden geplaatst met de tekst: natuurreservaat ge sloten voor publiek". Het is dus voortaan verboden daar te wande len (al dan niet in gezelschap van loslopende honden), paard te rij- noordkant van het ven zal een strook dennenaanplant worden ge kapt. Bomen verdampen veel water en dragen daardoor bij tot de ver droging van het ven. Bovendien zijn die dennen aangeplant op een heideveld, dat vroeger deel uit maakte van het Hazenwater. Vroeger zijn bij een poging tot ontginning van het Hazenwater en kele sloten en greppels gegraven. Deze zullen worden afgedamd, ook den, te (brom)fietsen enz. Er blijft een pad bestaan, vanwaar iedere wandelaar van het fraaie uitzicht over het ven blijft genieten. Honden mogen voortaan los lo pen op een terrein, grenzend aan de noordzijde van het afgerasterde gebied. De borden met tekst: „ter rein loslopende honden" zullen dan ook van het Hazenwater worden verplaatst naar dat terrein. Aan de LEUSDEN - Op vele punten in Leusden-centrum zijn de verkeers- brigadlers een vertrouwde verschij ning. Deze belangrijke dienstverle ning aan scholieren en hun ouders wordt geheel door vrijwillig(st)ers uitgevoerd, die overigens op dit moment zoals uit een oproep blijkt dringend om nieuwe mede- werk(st)ers verlegen zitten. Het goed functioneren van de verkeersbriga- diersdienst is echter niet alleen af hankelijk van de mensen die dit ver antwoordelijke werk met zoveel Inzet doen, maar van alle ouders van schoolgaande kinderen. Zij kunnen er namelijk door het In acht nemen van de volgende punten toe bijdra gen dat de verkeersbrigadiers hun taak zo goed mogelijk kunnen ver richten en de verkeersveiligheid wordt bevorderd. NIET OP FIETS, STEP OF ROL SCHAATSEN NAAR SCHOOL! In het belang van uw kinderen en uzelf: laat uw kinderen niet op de fiets, step of rolschaatsen naar school gaan. Step en rolschaatsen zijn leuk speelgoed, maar uit een oogpunt van verkeersveiligheid vol strekt taboe om er de weg van huis naar school mee af te leggen. Laat uw kind alleen op de fiets naar school gaan, als dat l.v.m. de afstand niet anders kan. Maar druk uw kind daarbij dan wel op het hart om op die punten waar het kind de weg over moet en een verkeersbrigadier staat, niet zelf fietsend de weg over te ste ken, maar af te stappen en met de fiets aan de hand onder gelelde van de verkeersbrigadier naar de over kant te gaan. Fietsende kinderen die zich niet aan de aanwijzingen van de verkeersbrigadier houden, zijn her haaldelijk aanleiding tot het ontstaan van levensgevaarlijke situaties. BRENG UW KIND NIET MET DE AU TO NAAR SCHOOL! Onoverzichtelijke en daardoor ge vaarlijke situaties ontstaan bij som mige oversteekplaatsen ook door opeenhopingen van auto's waarin kinderen naar school gebracht wor den. Vermijd het brengen per auto dus zo veel mogelijk en als het niet anders kan, laat het kind dan in ieder geval niet uitstappen bij de over steekplaats zelf, maar op behoorlijke afstand daarvan. VOLG DE AANWIJZINGEN VAN DE VERKEERSBRIGADIER OP Verkeersbrigadiers doen hun werk louter en alleen in het belang van de verkeersveiligheid van de school gaande jeugd. Het Is belangrijk dat de kinderen dat zelf ook beseffen en ouders kunnen daar veel toe bijdra gen. Maar laten de ouders zelf ook het goede voorbeeld geven. Dus als u uw kind naar school toe brengt, volg dan de aanwijzingen van de verkeersbrigadier op en steek niet op eigen houtje over. De verkeers brigadiers willen hun werk zo goed mogelijk doen en daarbij is de me dewerking van de ouders onont beerlijk, want bij hen berust de uit eindelijke verantwoordelijkheid voor hun kinderen. LEUSDEN - Een dreigend tekort aan verkeersbrigadiers - u weet wel, die mensen die op drukke punten er voor zorgen dat onze schoolkinde ren veilig kunnen oversteken - was In juni van dit jaar aanleiding om met het oog op het nu begonnen school jaar een oproep in de pers te doen zich als vrijwillig(st)er aan te mel den. Helaas heeft deze oproep maar weinig reacties OF>geleverd. Inmid dels heDben alle kinderen die in Leusden-centrum op school gaan een brief meegekregen waarin drin gend om nieuwe medewerk(st)ers wordt gevraad. Hopelijk resulteert deze aktie In een groot aantal aanmeldingen, want vooral op kruispunten in de wijk Ha- mersveld en op de Noorderinslag ter hoogte van de wijken Groenhouten en Rossenberg dreigt een noodsi tuatie te ontstaan door een tekort aan verkeersbrigadiers. Daarom wordt met name op de ouders met school gaande kinderen uit genoemde wij ken dringend beroep gedaan zich als verkeersbrigadier aan te melden. Een speciaal beroep wordt gedaan op die ouders die dit schooljaar voor het eerst een kind op school hebben. De verkeersbrigadierdienst steunt nog te veel op een kern van oudege- trouwen. Het zou toch wel een zeer trieste zaak zijn als met deze dienstverlening, die zozeer In het belang is van onze schoolgaande jeugd, door gebrek aan nieuwe me dewerkers gestopt zou moeten wor den. Ook mensen zonder schoolgaan de kinderen zijn overigens van harte welkom bij de verkeersbriga- dfersdienst Zij kunnen zich recht streeks opgeven bij mevrouw Ten Wolde, Dordogne 17, telefoon 41348. Dit geldt ook voor ouders die wel willen meedoen, maar nog niet de antwoordstrook hebben terugge zonden, dan wel geen brief met ant woordstrook hebben ontvangen. Vrijdagmiddag werden een fietser en een bromfietser geschept door een vrachtwagen op het talud van het 'viadukt Heiligenberger weg. weer om zoveel mogelijk water op het terrein te houden. Er wordt nog gestudeerd op mogelijkheden, om te zijner tijd bezoek van kleine groepen geïnteresseerden op het nu af te sluiten gebied toe te laten. van deze Informatie Is dat de student zich niet inschrijft bij de gemeente, wat weer tot gevolg heeft dat het aantal Inschrijvingen bij de ge meente nihil is. De gemeente trekt hieruit de conclusie: „het valt wel mee met de kamernood"; (een zeer aanvechtbare conclusie, zoals ook al gesteld is In het redactionele com mentaar bij het artikel van 17-8). Maar: - de student heeft toch een kamer nodig en wendt zich tot wat voor heen het M.A.I. was, waar hij onder aan de wachtlijst wordt gezet met de verdere mededeling „we kunnen weinig voor je doen. - over blijft de mogelijkheid zelf op zoek te gaan en/of een advertentie te plaatsen. Hierbij heeft een enkeling succes maar het merendeel wordt geconfronteerd met: heel dure ka mers, heel kleine kamers, kamers zonder kook- en/of douchegelegen heid, kamers met weinig privé. Daar bij opgemerkt dat het aantal van deze kamers ook niet groot is, staat de student voor de keuze: een kamer met erg veel nadelen of geen kamer te nemen. En dat laatste betekent: gedwongen thuis blijven wonen met de daar aan verbonden dagelijkse lange reistijden. Dit zijn geen Incidentele ervarin gen, maar ervaringen die jaar In, jaar uit voor de grootste groep nieuwko mers gelden. Voorlopige conclusie: de huisvestingssituatie is slecht, de gemeente doet weinig tot niets voor de nieuwkomers. En wat doet ze met de beschikbare hulsvesting?: - ze onttrekt hulzen aan het bestand (Hamersveldseweg 97 en Smous- sesteeg 3, tezamen 6 wooneenhe den). - de nog wel beschikbare huizen laat ze vervallen, zelfs de meest nodige reparaties worden niet verricht. Verder: de veel gedane beloften: „we verbouwen huize Ansfrldus of we kopen andere huizen voor stu dentenhuisvesting" worden niet waargemaakt en er komen ook geen andere beloften (plannen) voor in de plaats. Eind conclusie: de kamernood onder h.b.o.-v studenten is er wel degelijk (en zal er zeker ook wel zijn voor leusdense jongeren). De ge meente kan niets doen, wat gelijker tijd het voorstel van dhr. Boogaard om tot een Inventarisatie van de ka mernood te komen tot een vrij on vruchtbare zaak maakt. Tenslotte: we hopen dat de men sen die kamers beschikbaar hebben de verkeerde Indruk herzien, die ze wellicht hebben gekregen door het vorige artikel en dat ze die woon ruimte willen verhuren. Carla, Henk NASCHRIFT REDACTIE Ook In andere In Leusden ver schijnende bladen zjn de afgelopen dagen reacties verschenen op ons artikel over de huisvesting van HBOV-studenten. Er wordt ons met name verweten dat we gesuggereerd zouden hebben dat er In Leusden van kamernood totaal geen sprake is. Wie het artikel en het begeleidend commentaar echter goed heeft gele zen, weet dat deze mening uit de mond van een woordvoerder van het HBOV-secretarlaat en van de ge meente werd opgetekend. Tot onze verbazing. Wie dus meent dat er In Leusden wel degelijk kamernood bestaat, verschilt niet van mening met de redaktie van de Leusder Krant, maar met het HBOV-secreta- riaat en de gemeente Leusden. Overigens komen we binnenkort, op Initiatief van de werkgroep „Huis vesting studenten" van de HBOV, met een gedetailleerder artikel over de woonsituatie van de Leusdense studenten. De lezer van de Leusder Krant zal een zucht van verlichting slaken na het lezen van het artikel „Ruim twintig jon gens aangehouden na 26 inbraken en tal van diefstallen", dat in de krant van 24 augustus op de voorpagina stond. Wij zijn na het stuk gelezen te hebben van mening dat deze misdaad zal toe nemen, daar de werkwijze van de Kin derbescherming misdaad zal stimule ren in plaats van corrigeren. Hoe vaak leest u niet in rechtbankverslagen: ,,Kind kreeg geen aandacht van ouders. Kwam al vroeg in aanraking met kinderbeschérming. Heeft tijd in te huis verbleven. Stond onder toezicht van de Kinderbescherming. Maar ver viel toch in de misdaad". U zult zich afvragen, hoe dat kan. Dat is eenvoudig. De mensen die bij de kin derbescherming werken maken een rapport op naar aanleiding van een be zoekje bij u thuis. Dat moet een volledig onderzoek voorstellen. De ervaring leert ons dat er regelmatig buren en kennissen gehoord worden, maar in het verslag komt een heel ander verhaal naar voren dan die buren of kennissen in werkelijkheid verteld hebben. U zult zeggen: ,,Daar maak ik be zwaar tegen". Maar dat gaat niet, want deze gegevens worden achter uw rug om aan de kinderrechter gegeven. Na het bovenstaande gelezen te heb ben zult u met ons eens moeten zijn dat wij niet op de goede weg zijn met deze „KINDERBESCHERMING" Wij willen met nadruk stellen dat er enkele medewerkers zijn, die van goe de wil zijn, maar gedwongen zijn het foutieve beleid te volgen. Ondergetekende is bereid de werkwijze van de kinderbescherming nader uit te leggen. G. C. Brouwer, voorzitter Belangenvereniging „Slachtoffers Werkwijze Kinderbescherming", Hooiland 32, Leusden-C. V

Leusder Krant | 1978 | | pagina 7