Burgemeester heropende verbouwd „Bavoort" (Geen gebrek aan belangstelling braderie „De Rozendaal" ooie Vrouwen weer aan de slag Achterveldse dames voetbalden succesvol Derde Spetterfestival op komst Ut TUINT0K0 KPO start seizoen ud papier- ktieDWS 21.- ZOMERVOORDEEL trefpunt voer plantenvrienden Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1978 gelegenheid had hij het woord bar becue nader bestudeerd en het bleek dat het in eerste instantie een soort rooster voor een bed betekende en naderhand het roosterapparaat van heden en de gerechten die erop be reid worden als betekenis heeft. Ook noemde hij het beladen woord welzijn in de onbeladen betekenis van na alle inspannende uren van de dag eens ontspannen in een fijne sfeer iets te nuttigen. Na dit gezegd te hebben, verklaarde de burgemeester bar-res- taurant „Bavoort" voor geopend en feli citeerde het echtpaar waarna het biertappersgilde een vaatje bier aan sloeg en iedereen de gelegenheid kreeg een slok uit de hoorn, het sym bool van rijkdom en welvaart te nemen. Hierna was er de gelegenheid het keu rig verbouwde pand te bezichtigen. sukses, moest men na enige tijd, ge dwongen door het te grote lawaai, met deze aktiviteit stoppen. De direktie vanBavoort" ging zich ver volgens toeleggen op een uitbreiding van de spijskaart - fondue en barbecue doen hun intrede - en zo ging het res taurantbedrijf langzamerhand de bo ventoon voeren. Ruimtegebrek in het restaurant en een te krappe keukenak- kommodatie maakten de in het voorjaar van dit jaar uitgevoerde verbouwing noodzakelijk. De verbouwing heeft een zeer fraai resultaat opgeleverd Het ge hele pand aan de Trekerweg, de tuin daarbij inbegrepen, is thans voor het bedrijf geschikt, waardoor zowel de in dividuele klant als het grote gezelschap een optimale service kan verwachten. Uit onze tu inwin kei Dit is uw kans op een stuk professioneel gereedschap voor 'n amateurprijs. ODBC!©} merk Spear en Jackson type 1327 A nu van 41.20 AMSTERDAMSEWEG 139 -033-17031 3812 RR AMERSFOORT Zelfs in de tijd van Ot en Sien werden er al geboortekaartjes verstuurd... Maar vast niet zulke aardige als uit de enorme kollektie van de Leusder Krant, want je weet niet wat je ziet als je de modellenboeken doorbladert. Deze is er in ieder geval bij... Uit de tijd van Ot en Sien. Leusder krant, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Tel. 033-41495. DORPSHERBERG ..Bavoort" werd in 1965 als kleine dorpsherberg met biljart door de familie Aalbers in gebruik genomen Reeds spoedig werd een zeer hechte klanten kring opgebouwd en de eerste grote verbouwing werd al in 1968 noodzake lijk. Toen werd de deel tot achterzaal omgebouwd en de toenmalige bur gemeester van Leusden, mr Buining, verrichtte de officiële opening. De achterzaal kwam in gebruik als bar-dancing, maar ondanks het grote Marga Aalbers drinkt uit de hoorn van het bierlappersgilde, Ruud ziet goedkeurend toe Terwijl de stadstrampetters uit Amersfoort een serenade brengen, arrive ren burgemeester Rademaker en zijn echtgenote voor de heropening van „Bavoort". LEUSDEN - Maandag 28 augustus vond de viering van het 12'/:-jarlg bedrljfsjubileum, alsmede de of ficiële heropening van bar-restau- rant Bavoort" aan de Trekerweg plaats. Aanwezig waren de Amers- foortse stadstrompetters en het Amersfoortse Sint Joris biertap- persgilde die het echtpaar Aalbers een serenade brachten. De officiële heropeningshandeling werd door de burgemeester van Leusden mr. J. W. M. Rademaker verricht, die dat op zeer originele wijze deed. Voor deze ACHTERVELD - Woensdag 6 sep tember start ook het winterprogramma weer van de plaatselijke KPO afdeling. Die avond is het om 18.30 uur verza melen op het Coöperatieplein voor een fietstocht in de omgeving. Mochten de weersomstandigheden zodanig zijn dat de fietstocht niet mogelijk is dan gaan de dames naar de zaal van café Buitenlust waar een gezellige avond met spelletjes of eventueel zomaar een praatavond zal worden gehouden. LEUSDEN - Donderdag 24 augustus hield de afdeling Rooie Vrouwen uit Leusden haar eerste bij eenkomst in dit seizoen. Vera Joos- ten, de kontaktvrouw van de groep, heette ledereen welkom en deed en kele kleine mededelingen. Hierna werd de diaserie „Moeders de tijden gaan zachter worden" gedraaid. Een uitstekende serie waarin de geschiedenis van de vrouweneman cipatie werd weergegeven. Diverse vrouwen die belangrijk voor het emancipatie proces waren werden met de geschiedenis daaromheen ver toond Onder andere Aletta Jacobs die als eerste vrouw naar de H.B.S. ging en iiedicijnen studeerde en zelfs een ei gen dokterspraktijk oprichtte Ook de latere belangrijke groeperingen zoals „Dolle Mina", Man-Vrouw-Maat schappij" en de Rooie vrouwen" van ACHTERVELD - Zaterdag is het er de eerste zaterdag van een tuwe maand. In verband met de oud pieractie van DWS zal dan weer 'ereen in de gelegenheid zijn om oud de Partij van de Arbeid kwamen in het 2e deel met hun werkwijze en doelstel lingen aan de orde. Naar aanleiding van de diaserie kon men over enkele vragen discussiëren. De vraag waar men het meest voor voelde om over te praten was: Op ver schillende in de geschiedenis worden vrouwen wel of juist niet in het ar beidsproces toegelaten. In de diaserie blijkt dat vrouwen wel in het arbeids proces worden toegelaten als dat goed uitkomt, maar in een tijd van wer keloosheid plotseling weer onmisbaar zijn in huis bij de haarden dus uit het arbeidsproces geweerd worden. Zijn er momenteel ook voorbeelden van de samenhang tussen de positie van de vrouw in het gezin en hoe de (kapitalistische) maatschappij er op een bepaald moment voorstaat Inderdaad kwam naar voren dat de gehuwde vrouw toch als eerste de laan papier te deponeren in de container. De container zal vanaf vrijdagmiddag 17.00 uur tot en met zaterdagmiddag weer staan op het welbekende plaatsje op het Coöperatieplein. Alle oud papier is van harte welkom Degenen die door bepaalde omstandigheden beslist niet in de gelegenheid zijn om het oud pa pier zelf te brengen kunnen telefonisch kontakt opnemen met de volgende nummers 033-41197 of 03425-1688 Het oud papier zal dan zeker worden opgehaald. jitgaat bij crisissituaties. De vrouw als kostwinner is nog steeds een probleem, vooral fiscaal. Waardering van de ar beid is in sommige takken van het be drijfsleven nog ver te zoeken. Vrouwen nemen vaak onderbetaalde baantjes. Daarom is het belangrijk eerst de ar beidsvoorwaarden aan de kaak te stel len. PROGRAMMA Na de discussie werd het programma voor het komende jaar samengesteld. A. De hele groep 25 mensen) gaat de zogenaamde drempelcursus vol gen In een drempelcursus gaat het erom bezig te zijn met de vraag: Wat betekent vrouw en socialist te zijn en hoe je hiermee aktief kunt zijn in je ei gen situatie, bij de rooie vrouwen/partij van de arbeid en andere aktiviteiten buitenshuis spelen was tegen DVC 3 uit Castricim. Achterveld won deze wedstrijd met 4-0. L. Kerkhof scoorde driemaal en H v. d. Heuvel 1 maal. De 2e wedstrijd was tegen IVV 2 uit Landsmeer. Ook deze wedstrijd werd door Achterveld gewonnen met 3-0. Hier was het L Kerkhof die alle drie de doelpunten voor haar rekening nam. De laatste wedstrijd ging tegen Alw. Fol- ward uit Hoorn Deze kleine meisjes wisten het Achterveld heel moeilijk te maken en wisten Achterveld zelfs op een 0-1 achterstand te brengen. Hier was het weer L Kerkhof die redding bracht. Ongeveer vijf minuten voor het einde wist zij de gelijkmaker te scoren. Door de twee overwinningen en het ge lijke spel eindigden de Achterveldse dames als 1e van deze poule. De speelsters waren T. v. Westerlaak, B. v Ruitenbeek, M Tolboom, E. Steen beek, E Smink, G. Schouten, I. v. Houten, R. v. Dijk, M. Burgwal, L. Kerk hof, H v. d. Heuvel, N. Voorburg en J van Dijk. Zondag 3 september zal de eerste competitiewedstrijd worden ge speeld. Er zal dan in een thuiswedstrijd worden aangetreden tegen De Meeu wen. Aanvang 10.00 uur. 'CHTERVELD - Zondag nam het leselftal van de SV Achterveld deel de dames voetbal dag georgani- •rd door de afdeling Noord Holland i de KNVB. De deelneming was ook engesteld voor de districten Utrecht, sterdam en Haarlem. Gezien de zeer grote deelname werden de wed strijden gespeeld in Purmerend, Heiloo en Zaandam. In totaal werden er op die damesvoetbaldag 108 wedstrijden ge speeld. Er moesten door elk elftal drie wedstrijden worden gespeeld. De eerste wedstrijd die Achterveld moest LEUSDEN - Woensdag 23 augus tus hield het winkelcentrum De Ro zendaal een Braderie op het bin nenterrein van het winkelcentrum aan de Torenakkerweg. Om vier uur s middags werd het plein opge- uisterd door een vrolijk spelend draaiorgel dat voor die tijd al door Leusden was gereden om iedereen nog even een geheugensteuntje te .geven. Een groot aantal mensen liep tl langs de kraampjes voordat de iraderie eigenlijk van start ging met iet gevolgd dat het er om vier uur vreselijk gezellig uitzag omdat de iklnderen allemaal een ballonnetje of een vlaggetje gekregen hadden. De Centra had voor een ijskraam, frult- ttand en een echte tap gezorgd. De ap was aanvankelijk nog niet zo in rek maar naarmate het feest vorder de en de mensen uit hun werk kwa men werden er meer en meer pilsjes getapt. De Amro Bank stond klaar om ieder een de wintervakantie aan te prijzen en deelde vlaggetjes en andere kleine ijjandigheidjes uit. 3 Naast de Amro Bank stond Bakkerij v. d Hoven die heerlijke versnaperin gen zoals appelbollen en pudding broodjes verkocht en tot groot vermaak van zowel de kinderen als de ouderen Parijse crêpes aan het bakken was. Dameskapsalon Pierre stond met een kraam waarin veel soorten schoonheidsartikelen stonden. Gratis advies kon men van twee schoonheids specialisten krijgen. Voor deze gelegenheid had de Euro- fleur-boetiek ontzettend veel bloemen laten komen, die zowel in bossen te koop waren als gratis gebruikt werden om mee te doen aan de bloem schikwedstrijd. Veel kinderen deden hieraan mee en iets later op de dag lieten ook veel vol wassenen hun talenten zien Hier wa ren leuke prijzen aan verbonden Twee stands met zelfgemaakte jurkjes truitjes handwerken, de een van het U V.V. (Unie voor vrouwelijke vrijwilligers) en de andere van het Welfare werk van het Rode Kruis in Amersfoort en omgeving waren ook erg in trek. Het schoenenhuis Eib Sikking had leuke zomerschoentjes staan en Blok ker fiad een stand vol kadootjes uit de serie Holly Hobby hetgeen op het mo ment erg in trek is. Ook de boekhandel had zijn best gedaan met kleine boekjes blocnotes leuke boodschappenlijstjes en andere artikelen Foto Verwey stond met foto en film en dia-artikelen maar had ook wat groot fotoapparatuur naar buiten gebracht Leuk was later op de avond zijn verlich ting door middel van fotolampen op de stand. Net zo origineel was de verlich ting van de wijnhandel en slijterij Gall Gall. Deze had een verlichting van fles sen waar de bodem uitgehaald was. Gall Gall had leuke aanbiedingen in diverse wijnen. De Spar was aanwezig met een dropstand waar je zelf de zak ken mocht vullen. Raadde je het ge wicht dan mocht je de zak drop mee nemen. Fruit en ijs kon daar ook ge kocht worden. Hols delikatessen stond er met een uitstekend verzorgde kraam en het bijzondere hiervan was dat hij allerlei buitenlandse vruchten te koop had die je ook allemaal mocht proeven. Als laatste op het rijtje stond slagerij Schakel waar je heerlijke snacks kon kopen. Warme worst, slaatjes en saté. Een grote barbecue stond voor de winkel waar karbonades bar becueworstjes schaslikpennen en veel andere lekkernijen op geroosterd wer den. Door het mooie weer was de opkomst zeer groot. Zelfs mensen uit Amersfoort waren aanwezig, dit in tegenstelling tot 2 jaar geleden toen de Braderie letterlijk in het water viel door het slechte weer. Ook de winkeliers waren erg tevreden. Helaas viel er een domper op het ge heel toen er de volgende dag gekon- stateerd werd dat er bij de Spar was ingebroken. B Er zal telefonisch kontakt worden opgenomen met mensen die het het af gelopen jaar hebben laten afweten. C. Er zullen werkgroepjes gevormd gaan worden met onder andere als on derwerp: literatuur en gemeenteraad. D. Van 22 tot 30 oktober komt er een informatiestand van de rooie vrouwen binnen de openbare leeszaal en biblio theek. E Onderwerpen zoals: macht, min derheidsgedrag en diskriminatie onder ling: Onderlinge verhoudingen binnen de rooie vrouwengroeperingen in Ne derland zullen aan de orde komen Donderdag 21 september houden de rooie vrouwen een jaarvergadering waarin het programma voor het ko mende jaar wordt voorgelegd en de kerngroep met de kontaktvrouw op nieuw gekozen zullen worden. LEUSDEN/CENTRUM - Voor velen lijkt de zomer nog maar amper begon nen Toch is het a s. zaterdag al weer 2 september of anders gezegd het einde van het openlucht-zwemseizoen. Evenals in 1976 en 1977 wordt dat in Leusden „gevierd" met een Spet terfestival op de speel- en zonneweiden en in het bassin van zwembad Bavoort Het wordt uiteraard weer groter en uit gebreider dan in de voorgaande jaren, want ons badpersoneel staat voor niets Aan de hand van bijgaande plattegrond kunnen de deelnemers nu al zien, waar ze zaterdag mee te doen hebben, zoals bandslingeren (1), de zeephelling (2), de touwbrug (3), doelschieten (4), skislalom (5). gewichttrekken (6), boomstamslingeren (7), parapluhan- gen (8), hangbal (9), de ballentent (10), paalklimmen (11) en zaklopen (12). Voorts de sensationele skippybalslalom (13), straattekenen (14), spijkermep- pen (15), ringsteken op de fiets (16), spijkerpoepen (bah! op 17), drophap pen (18), poortje gooien (19) en hen gelen (20). Omdat zwemmen uiteinde lijk een „natte" sport is, worden er na tuurlijk ook een aantal vochtige spellet jes gespeeld en wel waterfietsen, tob- beglijden, schotje dribbelen, doel schieten. popduiken en boegsprietlopen! Als afsluiting van het gehele circuit, dat iedereen op zijn ei gen manier mag afwerken in zijn eigen tempo of zijn eigen volgorde, wordt een de munten geeft nog recht op een spe ciale verrassing. Onder leiding van chef-badmeester A. Grit is het gehele personeel van „Bavoort" zaterdag van 14.00 tot 16 00 uur in actie ten pleziere van de Leusdense jeugd, die van zelfsprekend heel veel ouders en an dere supporters meebrengt. Iedereen wordt verwacht! Het spetterfestival wordt omlijst door discomuziek en alle deelnemers ontvangen na afloop nog een leuke verrassing. onderdeel met kans op veel winst afge werkt het altijd bijzonder in trek zijnde stuivertje duiken. Iedereen mag de op gedoken stuivers behouden en één van

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9