SIHItT Roda '46 trekt wedstrijd vóór, en Achterveld na rust naar zich toe Achterveld - Roda, stevig maar sportief VOGELVRIENDEN KOMEN BIJEEN Roda '46 COMMENTAAR VAN ONZE SPORTMEDEWERKER WAARHEEN? Achterveld verliest eervol met 3-2 Leusd.er Krant - Sport DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1978 Zondag 10 september a.s. Roda '46 - E.M.M. Aanvang 14.30 uur. Burg. Buiningpark. LEUSDEN/CENTRUM - Mij is altijc geleerd, dat de hele wereld in zes da gen is geschapen. Met weinig proble men, want niemand maakte vee poeha. Ik kan niet beoordelen of ei vroeger beter en vlugger gewerkt were dan nu, maar zeker is, dat er toen geer bezwaarschriften bestonden. Tegen woordig wordt veel meer op kleinig heidjes gelet en lang niet iedereen Is tevreden. Ook ik niet, en dat mag u bes, weten. Neem bijvoorbeeld de veld- sportcompef'jes. In mei, juni, juli er, augustus gebeurt niets en nog maar net Ts de R Th de maand, öf dèhéle san tenkraam begint. AJIes tegelijk, net oi het niets kost en de grote vraag is dan: waarheen? Voetbal, korfbal, hockey en handbal zijn het afgelopen weekend begonnen.' De deelnemers weten niet beter. Die hollen gewoon achter de bal aan en proberen dat ding in een hok of een bodemloos mandje te werken. Met het\ publiek wordt geen rekening gehou den. Oordeelt u zelf maar. Zaterdag middag om drie uur begon Roda en1 Antilopen startte een uur later. Wie ge noeg had van het gependeI tussen voetbal en korfbal kon naar huis of desgewenst nog wat restjes zomer sport zien bij Lookhorst of het Spet terfestival. Een troost bij dat alles was, dat je maar eenmaal een moeilijk te vinden parkeerplaats voor je auto moést zoeken. Lang niet iedereen vond dat stekkie binnen de haast onzicht bare vakken op het daartoe bestemde terrein. Zondag lag het probleem anders, maar niet minder moeilijk. Handbal- Impala begon om 12.00 uur op het Buiningpark en dan werd het kiezen of delen Om 14.30 uur hockey aan het Valleikanaal en/of voetbal op het Ker- stenssportpark. U kon natuurlijk ook de eerste hockeyhelft pakken en daarna haastje-repje naar Achterveld-Roda, maar ik betwijfel (hockey begint dik wijls te laat) of dat voor iedereen een acceptabele oplossing is. Weet u, dat ik eigenlijk blij ben, dat Leusden nog steeds zo'n grote achterstand heeft op het gebied van sportaccommodatie! Dat had u van mij misschien niet ver wacht, maar ik zal meteen zeggen waarom. Kijk, een achterstand moet weg gewerkt worden en dat doet de ge meente dan ook. Zo snel mogelijk en goed. De oplossing is simpel of beter gezegd: ik heb twee niet moeilijk uit- voerbare plannen. Wat dacht u van een mooi nieuw stadion? Bijvoorbeeld aan de Hamersveldseweg naast de biblio theek. Daar is al veel grondwerk ver richt en dat scheelt wat de oplevehngs- datum betreft, twee slokken op een borrel, 's Morgens van 9.00 tot 11.00 uur kan daar handbal worden ge speeld en van 11.00 tot 13.00 uur korf bal. Dan gauw naar huis voor een hapje (brood mee mag natuurlijk ook) om van 14.00 tot 16.00 uur naar voetbal en van 16.00 tot 18.00 uur naar hockey te kij- ken. Dure terreinverlichting is overbo dig en u zit op tijd weer bij moeders aan tafel. De tweede oplossing kost wat meer geld maarts duidelijk beter en opnieuw een paradepaardje voor ons gemeen tebestuur. Moet u horen: vier speelvel den, waarop voet-, hand- en korfbalf maar ook hockey mogelijk is. Natuurlijk niet alles door elkaar, maar een weitje voor iedere sport. Om dat kwartet vel den komt een lange tribune (overdekt en in de winter verwarmd) die lang zaam roteert rond het complex. Ik heb dat meesterwerk gisteren al ge zien. Weliswaar in een droom en dat dromen bedrog zijn, is weer eens ge bleken: de hele handel was voorzien van een overkapping. Omdat ons ge meentebestuur echter niet zo sterk is op het punt van overkappingen, mag die in dit geval achterwege blijven. P. C. Achterveld - Roda'46 2-3 Roda 2 - Quick 4 3-1 Hoogl.veen 2 - Roda 3 2-2 Roda 4 - Soesterb. 4 3-4 Roda 5 - Actif 5 1-5 Achterveld 5 - Roda 6 2-1 Roda 7 - Hoogland 8 2-1 Hoogl.veen 5 - Roda 8 3-2 Uitslagen Roda'46 Afdeling Zondag (donderdag 7 sept.) DSO - Roda'46(Beker) 18.30 vertrek 17.15 Baarn 2 - Roda 2(vriends) 19.00 vert. 18.15 Zondag 10 september Roda'46-EMM 14.30 Roda 2 - HVC 3 11.30 Roda 3 - Hoogland 4 11.30 Hoogland 5 - Roda 4 11.30 vert. 10.45 Roda 5 is vrij. Roda 6 - HVC 5 11.30 VVZA 6 - Roda 7 14.30 vert. 13.45 Roda 8 - Hoogland 9 14.30 Achterveld en Roda '46 vlak voor de aftrap. LEUSDEN/CENTRUM - Vanwege problemen met geschorste en ge blesseerde spelers kon SVA-tralner Hennie Baas maar een vijftal spelers uit de vorige kerngroep opstellen. Bertus Tolboom, Herman Kerkhof, Cor Hoogland, Johan van Bekkum en aanvoerder Toon Kalshoven werden aangevuld met jeugdige tot zeer jeugdige spelers als Gljs Hak, Jaap Schouten, Henk Voorburg, Johan van Dalen, Albert Tolboom en Jan Hazeleger. In de tweede helft moest Johan van Bekkum zich ook nog la ten vervangen door Eddy Wit- senburg. Roda speelde eveneens met veel nieuwe spelers in de navol gende standaardopstelling: Gert Osnabrugge in het doel, Piet Trap pel, Kees v.d. Water, Ton Tessels en Jos Vrijhoef (in de 2e helft John Heinzbergen) achter, Dick van 't Klooster, Henk Malestein, Bert Brandsen en Bart Rietveld midden en aanvoerder Evert Schafthuizen en Rob Hogenbijl in de aanval. Roda had In principe twee spitsen en hield Dick van 't Klooster als op komende derde man achter de hand. Deze taktiek viel zeer verrassend uit, want die als een surprise van achter opkomende derde man scoorde de twee eerste roodzwarte treffers! Toen Achterveld aan die opzet ge wend was geraakt, lukte dat grapje niet meer. Dick werd goed In de ga ten gehouden, maar daardoor ont stonden kansen voor de ook in het middenveld opererende Henk Ma lestein, die daar één van benutte. De eerste speelhelft was - op een mis lukt Leusdens tikkie-terug na - vol ledig een Roda-aangeiegenheid met zeer doortastend Leusdens spel en mogelijk een te groot ontzag van de SVA-jeugd t.a.v. de gasten. De 1-3 ruststand was o.i. terecht In de tweede helft heeft Achterveld gered, wat er nog te redden viel. De oran- jewitten durfden toen ook in de aan val tegaan en toen Roda zich meer op de defensieve toer begaf, werd de wedstrijd als kijkspel zeer aantrek kelijk. Uit Achterveldse supporters kringen werd wel eens geprotes teerd tegen een vermeend te fors spel van de Leusdenaren, maar de snelvoetige Roda-verzorger Cliff Edwards had zijn wonderspons wat meer nodig dan Piet Smlnk in het an dere kamp. De wedstrijd was zon dermeer stevig, maar beslist sportlef en het siert de gastheren, dat zij zich tot het eindsignaal zo goed mogelijk hebben geweerd. De wel strak, maar zeer correct leidende Barneveldse scheidsrechter W. H. Taribuka had de derby uitstekend in de hand. Ro- da-tralner Wim de Gans was uiter aard tevreden met het resultaat en zijn Achterveldse collega Hennie Baas bepaald niet diep ongelukkig. In de tweede helft speelde zijn ploeg zeer sterk en van hem had de ont moeting best nog wat langer mogen duren. Beide oefenmeesters vonden de uitslag toch wel juist. Naar schatting van SVA-penningmeester W. Schouten (en zo'n functionaris gokt niet snel mis) hebben tussen 700 en 750 voetballiefhebbers van de spannende derby en het mooie weertje genoten. Dick van 't Klooster (r.) zorgde voor 1-0 en 2-0. ACHTERVELD - De eerste voetbalontmoeting in de nieuwe competitie tussen het Leusdense Ro da en SC Achterveld heeft aan de vele bezoekers een vrij boeiend duel te zien ge geven. Achterveld's trainer Baas heeft zijn ploeg danig verjongd. Slechts 5 spelers van de voorgaande jaren speelden mee, ook al om dat 3 man een schorsing hadden overgehouden van het vorig seizoen. Roda had versterking gehad van eni ge V.V.Z.A.-spelers die nu van de Rood-Zwarten zijn komen verdedigen. Onmiddellijk na het beginsignaal van de Barneveldse scheidsrechter Tarlbuha toog Roda ten aanval. De nog niet ingespeelde Achterveld- defensie, ging al in de 2e minuut in de fout. De snelle Roda rechtsbuiten werd even losgelaten en kon keurig op maat voortzetten. Uit een wirwar van spelers werd er op het Achter veld-doel ingeknald. Doelman Tol boom kon het schot in de eerste in stantie nog keren, doch de weg gewerkte bal kwam voor de voeten van Dich van 't Klooster die on houdbaar kan scoren, 1-0. De beduusde Achtervelders togen na de aftrap ten tegenaanval, echter zon der succes. Linksbuiten Jan Hazeleger kwam niet ver met zijn verhard schot dat voor het doel van Roda-doelman Gert Os nabrugge langs vloog. De voor de ge blesseerde Hans Versteeg spelende rechtsback Gijs Hak kwam bij een on schuldig lijkende botsing te vallen en raakte zodanig geblesseerd dat hij het veld moest verlaten. Later bleek dat hij een flinke schouderblessure had op gelopen. Zijn vervanger op de hoekplaats was zijn broer Antoon Hak. In de 20ste minuut van de wedstrijd greep Antoon Hak niet tijdig in en het was opnieuw Dick van 't Klooster die Roda aan een doelpunt kon helpen met een goed gericht schot. Dit was toch te veel voor de thuisclub die ver opdrin gende probeerden om Roda op de knieën te krijgen. VERDEDIGEN De Roda verdediging kon met deze voorsprong echter rustig uitverdedigen De kleine (maar uitstekende) scheidsrechter H. Taribuka temidden van de gelukwensende aanvoerders en grensrechters. Uitslagen 2 sept. '78 Roda '46 Pupillen Roda D1 - Soest D1 1-3 WZ D2 - Roda D2 0-0 Roda D3 - WZ D3 12-0 Roda D4 - SEC D2 4-0 Soest D5 - Roda D5 1-4 Roda D6 - Soest D7 0-3 KWA E1 - Roda E1 1-5 Roda E2 - KWA E2 0-1 Soest E3 - Roda E3 1-1 Roda E4 - APWC E3 0-1 IJsselm.Vogels E5 - Roda E5 0-2 SOVA E1 - Roda E6 9-0 Junioren Roda'46 A1 - Bunnik A1 3—4 Advendo A1 - Roda'46 A2 5-4 Quick A3 - Roda'46 A3 2-0 Roda'46 B1 - CVW B1 0-1 Roda'46 B2 - Achterv. B1 1-3 Roda'46 B3 - Baarn B2 4-3 Roda'46 C1 - Elinkwijk C1 2-2 Roda'46 C2 - KWA C2 5-1 Roda'46 C3 - CJW C2 2-1 Hoogland C3 - Roda'46 C4 6-0 Quick C5 - Roda'46 C5 4-1 Wedstrijdprogramma 9 sept. '78: Pupillen IJsselm.vogels D1 - Roda D1 v 12.00 Roda D2 - Spakenburg D2 13.00 Spakenburg D3 - Roda D3 v 12 00 Hees D2 - Roda D4 v 10.00 Roda D5 - Hoogland D4 13.00 Quick D5 - Roda D6 v 1115 Roda E1 - Hoevelaken E1 12.00 Baarn E2 - Roda E2 v 11 00 Roda E3 - WZA E3 12.00 Baarn E3 - Roda E4 v 11.00 Roda E5 - WZA E5 11.00 Roda E6 - Baarn E5 11.00 Junioren Roda'46 A1 - HVC A1 16.15 Limvio A1 - Roda'46 A2 v 15.15 Roda'46 A3 - Spakenb. A2 16.15 Roda'46 B1 - BFC B1 15.00 APWC B1 - Roda'46 B2 v 14.15 Amsvorde B1 - Roda'46 B3 v 14.15 Roda'46 B4 - Hees B1 13.45 BVC C1 - Roda'46 C1 v 12 45 Baarn C1 - Roda'46 C2 v 14.00 de Glind C1 - Roda'46 C3 v 12.15 Roda'46 C4 - CJW C3 15.00 Roda'46 C5 - WZ'49 C3 13.45 Afmelden junioren vrijdagsavonds tus sen 19.00 en 20 00 uur. Tel. 44100. Uitslagen V.V. Roda'46 2 sept. '78 Afd. zaterdag Roda 1 - Eminent Boys 1-2 Rood Wit 2 - Roda 2 2-2 Roda 3 - Veense Boys 3 0-1 WOP 5 - Roda 4 7-0 Roda 5 - WOP 7 4-3 Hierden 6 - Roda 6 0-1 Roda 7 - WOP 11 1-1 Programma 9 sept. '78: Afdeling zaterdag: Lopik 1 - Roda 1 15.00 Roda 2 - Hulshorst 2 16,15 EFC 3 - Roda 3 1615 Roda 4 - Vel. Boys 1415 Cobu Boys 5 - Roda 5 14.15 Roda 6 - VOP 6 14.15 SDCP 7 - Roda 7 12.15 Uitslagen Roda'46 (afd. Zondag) 4 sept. '78: Afdeling Zondag (Donderdag 31 aug Patria - Roda'46 2-2 Patria 2 - Roda 2 4-2 (Zondag 3 sept.) Na een hall uur spelen ontstond er een groot misverstand tussen de verdedi ging en doelman van Roda. Albert Tol boom profiteerde hiervan door de bal tot ieders verrassing achter doelman Os nabrugge te plaatsen. A LA ARIE HAAN Doch 5 minuten later wist de goed draaiende en snelle voorhoede op nieuw haar stempel op het spel te druk ken. Uit een diagonaal schot wist de van V.V.Z.A. over gekomen Malenstein doelman Tolboom te passeren Een prachtig goal vanuit de 2e lijn la Arie Haan. Hierna een op en neer golvend spelbeeld waarbij zowel Roda als Ach terveld verschillende kansen lieten lig gen. De verdedigingen waren lang niet feilloos, doch ook de beide voorhoeden hadden geen afmakers Rust alzo met een riante 1-3 voorsprong voor de Leusdenaren. In de 2e speelhelft bleek alrounder Johan Bekkum wegens een oude blessure vervangen door Eddy Witsenburg De Achterveldploeg ging beter com bineren en Roda had hier niet voldoen de vat op. Door middel van enkele overtredingen probeerde men de Ach tervelders af te stappen. De razends nelle scheidsrechter die overal als de kippen bij was liet echter niets toe. De vrije trappen leverden echter niets op voor de Achterveldse ploeg. Jan Haze leger kreeg de bal uit een goede pass van Jaap Schoutens en ging er alleen vandoor op de linkervleugel In de volle ren werd hij echter „gepakt" door de Roda rechts back en een zeker schijnende scoringskans werd hem hierdoor ontnomen. De hieruit ontstane vrije trap leverde echter niets op. Ach terveld bleef aanvallen en Roda's spel zakte terug. Stopper Piet Trappel en doelman Gert Osnabrugge speelden even sterk als voor de rush, doch de rest was duidelijk minder. PENALTY Bij een van de vele scrimmages voor het Roda doel werd een Achterveld voorwaarts geduwd. Scheidsrechter Taribuka wees naar de witte stip. Toon Kalshoven Achtervelds aanvoerder voltrok het vonnis en verkleinde de achterstand tot 2-3. ledereen had ver wacht dat Achterveld nog verder zou doordrukken, doch de Roda defensie kon de strijd consolideren. Toch bleven Roda-overwlcht In de eerste heflt. zelfs drie Achtervelders de baas. De strategen op de achtergrond. Links SVA-tralner Hennie Baas en rechts Roda-collega Wim de Gans. LEUSDEN/CENTRUM - Op 18 september begint de Leusdense ver eniging van vogelhouders weer met haar maandelijkse bijeenkomsten. Dat wil niet zeggen, dat de leden in de va- cantie-periode stil hebben gezeten. Beslist niet, want in de maanden juli en augustus is het kweekgebeuren in volle gang en vooral de optimale verzorging van de jonge vogels vraagt zeer veel tijd. Over wat dat aan werk met zich meebrengt kunnen buren en vrienden meepraten, die tijdens de vacantie en kele weken de zorg hebben overgeno men. In november zal blijken of alle zorg en liefde aan de vogels goed is besteed en eventueel gehonoreerd wordt met een prijs op de jaarlijkse tentoon-* stelling. De ledenvergaderingen", een groot woord voor de gezellige bijeen komsten, waarop ervaringen worden uitgewisseld en bij tijd en wijle ge luisterd naar voordrachten over de ge meenschappelijke hobby, worden elke maand gehouden in de vergaderruimte van sportzaal de Meent. Op 18 sep tember a.s voor het eerst (aanvang 20.00 uur). Belangstellenden kunnen informaties krijgen over de Vogelvrien den bij secretaris M. v d Heide, Mela- fier 14, Leusden-C. Tel. 41556. de Achtervelders vechten voor een goed resultaat en bleven aanvallen. Debutant Voorburg ging naar voren en gaf de bal op maat af aan Eddy Witser die over het heiligdom van Osnabrugge kopte. Roda kwam nog wel enkele ke ren terug, doch de Achterveld verdedi ging met aan het hoofd Herman Kerkhof en de sjouwende backs Antoon Hak en Cor Hoogland gaven niets toe. In de slotfase probeerden de thuisclub om nog gelijk te komen met de Leusdena-. ren met attractief voetbal. Doch de Ro da ploeg die duidelijk aan kracht heeft gewonnen dit seizoen kon de armen in de lucht steken toen scheidsrechter Taribuka het laatste fluitsignaal op het Kerstens Sportpark liet horen De vice-voorzitter van de K.N.V.B. Afdeling Utrecht die bij deze wedstrijd acte de presence gaf als zijn conclusie, ,,ik heb lijkt het wel 2 wedstrijden gezien n.l een van Roda (voor de rust) en een van Achterveld na de rust. WEER TOPPER Zondag opnieuw een topper! Ach terveld moet naar Veense Boys in Nij- kerkerveen. Trainer Baas hoopt dat de blessures van Johan Bekkum en Hans Versteeg en Bertus v. Houten dan ge nezen zijn. Aanvoerder Evert Schafthuizen Is hier

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13