Ambulante funktionaris wel of niet nodig? Onvergetelijke receptie van L. H. v/d Ham \pe-tweeling bij de Valk EEL LEUSDENAREN IN DE 0ERT0CHT MIDDENNEDERLAND OPEN DAG IN DE TIL JEUGDRAAD KONTRA B. EN W.: Leusder Krant - plaatselijk nieuws DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1978 LEUSDEN-C. - De eerste vergade ring van de Jeugdraad na de vakan tie op 7 september stond volledig in het teken van de ambulante functio naris. De Jeugdraad wil de am bulante functionaris in haar dienst, teneinde optimaal te kunnen werken aan het jeugd- en jongerenwerk. De gemeente heeft echter een andere visie op deze zaak en wil de functio naris in gemeentedienst. B W zien de werkzaamheden van deze am bulante functionaris niet zozeer lig gen in de uitvoeringssfeer. Zij voelen meer voor een begeleidende functie. De Jeugdraad ziet toch wel proble men bij een dienstverband met de ge meente Zij is van mening, dat de be treffende functionaris moeilijk bege leidend werk kan doen in die gevallen waarbij de belangen van de jongeren niet parallel lopen met die van de ge meente. Hij zal toch de belangen van zijn „baas" niet uit het oog mogen en kunnen verliezen, waardoor naar de mening van de Jeugdraad, men het doel voorbij schiet. De gemeente zal dan blijven beslissen of de ambulantie functionaris bepaalde zaken zal kunnen behandelen. In verband hiermede heeft de Jeugdraad op 15 augustus j.l. een ge sprek gehad met o.a de heer Boogaard (Hoofd Welzijn) Het standpunt van de gemeente is. dat men wel waardering heeft voor het vrijwilligerswerk, maar dat B W niet voor 100% overtuigd zijn van het nut van deze ambulante func tionaris. B &W willen desalmetemin een voorstel aan de raad doen Volgens insiders is de raad er wel rijp voor. Jaren heeft men er niet van willen horen binnen de raad. De stemming is thans echter anders. Volgens een woordvoerster is de raad voor een groot deel van mening, dat de betreffende functionaris, zo deze wordt aangesteld, in dienst moet komen van de gemeente De stelling van de fractie van het CDA is in deze niet bekend. Verwacht mag echter worden, dat de fractie van het CDA achter de mening van de Jeugdraad zal gaan staan, aangezien zij voorstander is van het particulier ini tiatief Voorzitter G. Cloosterman stelde voor, dat de vertegenwoordigers van de diverse jeugd en jongeren verenigingen een en ander met hun achterban gaan bespreken Voorts wil men met de com missie welzijnszaken een gesprek heb ben, teneinde de ideeën van de Jeugd raad toe te lichten en te proeven of het standpunt van het college te verande ren is of dat een alternatief mogelijk is. Tijdens het vervolg van de vergade ring kwam nog naar voren, dat het jeugd- en jongerenwerk ten aanzien van de bijdrage niet in het educatief plan is opgenomen. Men stuurt nu aan op de Rijksbijdrage regeling De Stichting Kreatieve Handvaardig heid is evenmin opgenomen in het edu catief plan, omdat naar de mening van de commissie, men qua opleiding niet uitkomt boven datgene dat Latent Ta lent doet. Men is voorts van mening, dat het werk van de Jeugdraad nog niet voldoende bij de Leusdense bevolking is doorgedrongen. Tussen 2 oktober en 10 oktober a s. zal de Jeugdraad een expositie houden in de bibliotheek met de bedoeling informatie te verstrekken over het jeugd- en jongerenwerk bi nnen de gemeente. De actie Jantje Beton heeft te lijden gehad van een communicatiestoring tussen de gemeente en een tweetal sportverenigingen, die zich in eerste in stantie voor deze actie hadden ingezet. De gemeente had haar aanvankelijk gegeven toestemming ingetrokken, omdat zij in de veronderstelling ver keerde, dat een particulier deze actie zou gaan voeren en men dan een vraagteken moest plaatsen bij de ver deling van de opbrengsten. Nu geble ken Is dat Impala en Antilopen in sa menwerking met de Jeugdraad deze actie gaan voeren, heeft de gemeente alle medewerking toegezegd Er is nu een Actie Comité Jantje Beton geïnstal leerd en zij gaat op basis van de oude afspraken de zaak organiseren. De gelden zullen volledig tengoede komen aan het jeugdwerk. De vertegenwoordiger van de Til deelde nog mede, dat op zondag 17 september a.s van 10 00 uur tot 17.00 uur een open-dag' gehouden zal wor den, waar celangstellenden kennis kunnen maken met het werk van de Til Tot slot kwam het rooster van af treden aan de orde. Diverse leden van de Jeugdraad zullen het volgend jaar niet meer terugkeren. Momen teel bestaan er een 4-tal vacatures. Het bestuur roept gegadigden op om contact op te nemen met het sec retariaat van de Jeugdraad, dat ge vestigd is in de van Boetselaar van Oosterhoutlaan nr. 32, telefoon 40376. Belangstellenden dienen ui teraard betrokken te zijn bij het jeugdwerk, terwijl daarnaast finan ciële deskundigheid een prettige bij komstigheid is. door hun kinderen worden gehol pen, hebben het apespul veel goed gedaan. Het is te hopen, dat alles goed blijft gaan. Zo n 23 jaar geleden is de heer de Valk met één ziek aapje aan zijn „klein artis" begonnen. Thans is hij in het merkwaardige be zit van 47 apen (capucijners, doodskopaapjes en Javanen), 1 hangbuikzwijntje, 2 honden, een geit, 3 vosjes, 1 wasbeertje, 4 pau wen, een pony en een aantal konij nen, cavia's, hamsters en 1 papa gaai, die zich erg eenzaam voelt. Wie een papagaai overtollig heeft, mag die best bij de Valk brengen. LEUSDEN/CENTRUM - Er is een feeling geboren te Leusden. Op ch geen wereldschokkend voorval, are het niet, dat vader Bolle en oeder LISA capucijneraapjes zijn. ;n apetweeling is iets unieks jlgens de heer G. de Valk van de imersveldseweg 113, sinds een nge reeks van jaren expert zonder weerga in de „apelogie". Toen onze fotograaf Janus Visser - wat heeft die man een geduld! - de apetwee ling eindelijk goed op de foto gezet had, waren de diertjes ruim een week oud en het ziet er naar uit, dat ze de moeilijke eerste levensdagen uitste kend zijn doorgekomen. Vooral dankzij Lisa, die de hele dag voor zichtig met de twins op haar rug (tij dens de vele voedingen uiteraard aan de andere kant) door de betegel de en centraal verwarmde kooi op en neer springt. Je houdt je hart vast, maar Lisa heeft haar kostbare lading nog niet eenmaal verloren bij die acrobatie! Ook de zorgen van de „pleegouders" de Valk, die zo nodig Zondag 17 september zal de stich ting „R.K. Jeugd en Jongerenwerk" in haar Jongerencentrum „De Til" een open dag houden om haar pro gramma 1978-1979 te presenteren. Van 10.30 t/m 17.00 uur is iedere be langstellende, zowel jong als oud van harte welkom. Vooral ouders willen zij deze dag aanbevelen om eens binnen de muren van dit gebouw te komen kijken. De zelfde dag is in de middag weer de mo gelijkheid tot starten voor de recre atieve fietstocht. Een prachtige gele genheid om beide dingen te combine ren Meisjesgilde en Hobbyclub zullen die ook hunnen .kunnen" vertonen. Het belangrijkste van deze dag is voor de besturen het kontakt met an deren, als de regelmatige bezoekers. Het bestuur zou het dan ook op prijs stellen als vele ouders, jeugdverant- woordelijk enz. kwamen praten, hun wensen en ideeën kenbaar maken, en eventueel hun kritiek over brachten, Op overzichtelijke wijze zal informa tie over het winterprogramma gegeven worden. De hele dag zullen bestuursle den aanwezig zijn om van gedachten te wisselen over het jeugd- en jongeren werk Een aantal nieuwe aktiviteiten zal dit seizoen van start gaan bij voldoende deelname Ook wil het bestuur iets gaan doen voor de jeugd tussen 11 en 14 jaar op een speciale avond. Ook de kinderopvang op woensdagmiddag is in overweging In de achterzaal zullen in de namid dag om 14 00 uur en 15 30 uur de dia's worden vertoond van de vakantiewe ken van de Hobbyclub. Afwisselend hiermede worden enkele korte filmpjes vertoond Kortom er die dag voor elk wat wils. want ook in de ontspan ningsruimte is gelegenheid voor een praatje, een kaartje enz RECREATIEVE FIETS TOCHT De zondag door de stichting Jeugd en jongerenwerk in Leusden en de Jeugdclub Pico te Achterveld georganiseerde fietstocht trok he laas door de winderige omstan digheden in Centrum maar 30 deel nemers en in Achterveld maar 2. Uit de opmerkingen van de deelne mers bleek zeer duidelijk dat zij het een heel mooie tocht vonden Hopende dat het a.s. zondag beter weer is, want ook dan kan men deze tochten nog rijden Van 13.00 t/m 16.00 uur kan wederom in ,,De Til" te Leusden en in cafe Buitenlust te Achterveld gestart wor den. Iedere deelnemer wacht weer een fraaie sticker na het volbrengen van de tocht. tchrijving voor de tour voor Midden-Nederland. Klaar voor de start. LEUSDEN - Zaterdag 9 september ngen 2350 mensen van start vanuit usden om de Batavus toertocht dden-Nederland te fietsen. De ngste deelnemer was 6 jaar en de jdste 66 die zelfs de langste af- and gekozen had. De mogelijkheid as namelijk aanwezig om drie ver- hillende afstanden te rijden, 40 n%75 en 125 km. De gezinnen en ensen die duidelijk meegingen >or de gezelligheid kozen de 40 km. aar waren erg veel Leusdenaren bij. lelrenners en meer getrainde men- m reden de grotere afstanden. Van het grote aantal mensen in de ikhorst die van start gingen, was na n kwartier al niets meer te zien, om- t iedereen zijn eigen tempo reed. De drie verschillende routes die door t prachtige landschap van Noord iluwe uitgezet waren deden de nu Igende plaatsen aan. De route van 40 km: Leusden, iherpenzeel. Lunteren, Barneveld, ihterveld, Leusden De route van 75 km: Leusden. herpenzeel, Lunteren, Otterloo, irskamp, Kootwijk. Barneveld, Ach- veld, Leusden route van 125 km: Leusden, tierpenzeel, Lunteren, Otterloo, arskamp, Kootwijk Millingen. Uddel, speet. Ermelo, Putten, Voorthuizen, arneveld, Achterveld, Stoutenburg, usden. Na een aantal kilometers was er de Jgelijkheid de startkaart af te laten mpelen, zodat aan het eind van de rit n leuke medaille in ontvangst geno- !n kon worden Dit afstempelen ge urde iedere keer in een café, zodat inwendige mens meteen aan z'n ikken kon komen, hoewel ook veel lelnemers heerlijk aan de kant van de Zo hoort het: de auto aan de kant en de fiets gepakt. Maar hoe het ook zij, deze enorme auto-voorraad op het weiland langs de Noorderinslag geeft wel een indikatie over het aantal deelnemers aan de fietstocht. Het was enorm kleine landweggetjes in het zonnetje hun brood opaten. ZEVEN LEKKE BANDEN Tijdens het parcours reed over iedere route een servicewagen met twee monteurs, een motorordonan- ce en een E.H.B.O.wagen, hetgeen uitstekend geregeld was, maar de servicewagen kon helaas niet ver hinderen dat één deel nemer zeven lekke banden kreeg tijdens de rit. Dit was echter wel een uitzondering want over het algemeen waren er weinig mensen met defecten aan hun fiets terwijl de E.H.B.O.wagen alleen maar wat schaafwondjes heb ben verbonden. De organisatie was in eerste instantie in handen van vier mensen die zelf en thousiaste tourrijders zijn. In november zijn deze mensen al met de voorberei dingen begonnen Op de dag zelf was het aantal medewerkers opgelopen tot 36 en uit de vele reakties bleek dat zij de dag keurig verzorgd hadden. Overal stonden op het parcours pijlen in de kleur van de route die men reed. 's Ochtends om vijf uur hebben de organi satoren helaas weer alle trajecten moeten nalopen omdat er al een hele boel was vernield. Tijdens de tocht wer den er pakjes frisdrank uitgedeeld Bij de start en tijdens de dag kwam burgemeester W. F. Rademakers even een kijkje nemen, maar zo sportief als minister Van Agt was hij toch ook weer niet. Deze was namelijk van plan ge weest de tourtocht mee te rijden. He laas moest hij bedanken omdat een blessure van de vorige tocht hem niet in staat stelde mee te doen. De organisatoren zelf waren ook erg blij met deze zo goed verlopen dag on danks het grote aantal deelnemers, zelfs uit België en Duitsland. Op hun beurt wilden zij de afdeling van de ge meente bedanken die onder andere voor de dranghekken heeft gezorgd Deze mensen gaven hun volledige me dewerking en niets was hun teveel Volgend jaar zaterdag 8 september 1979 zal de 2e Batavus Toertocht Mid den Nederland zeker weer van start gaan zonder de kinderziekten van de eerste keer hoewel deze tot een mini mum beperkt waren. BIJNA DRIEDUIZEND Ondanks de minder gunstige weeromstandigheden zijn afgelopen zaterdag 2283 fietsers van start ge gaan. Maar liefs 850 deelnemers ko zen de langste afstand (125 km) van de 3 uitgezette routes. Onder hen was zelfs een jongen van 8 jaar! LEUADEN - Zaterdag 9 september vierde de heer L. H van den Ham zijn 50^jarig jubileum bij de firma Tolboom. Nog pas kort geleden was de familie Van den Ham in het nieuws omdat zij 50 jaar getrouwd waren ,,De bloemstuk ken zijn nog niet uitgebloeid, aldus me vrouw Van den Ham-de Kruiff, beter bekend in de buurt als „Tante Alie", of de kamer staat alweer vol. Ik heb zelfs de helft boven moeten zetten. De fami lie Van den Ham kreeg een receptie en een diner aangeboden door de firma Tolboom. „Er waren zeker 85 mensen op de receptie", zegt meneer Van den Ham We hadden zelfs geen tijd om de ka- dootjes uit te pakken Veel boeren uit de omgeving waren gekomen, waarvoor ik in de smederij vroeger allerlei land bouwwerktuigen repareerde. De pas toor, dominee en de burgemeester waren zelfs aanwezig Het kan niet op Van de baas en het personeel kregen wij een prachtig schilderij, dat precies uitbeeld hoe ik bezig ben in de smederij. De deur achter mij op het doek zit vol kleuren Dat komt omdat iedereen zijn kwast erop afveegt De dag zélfs was de dag van mijrfe leven. Toen ik 65 jaar werd zei de baas* ,,Bert wat doe je nu". ..Ik maak heng sels", antwoordde ik Maar dat was na tuurlijk niet de bedoeling Ik wilde zelf graag blijven werken en de baas vond dit fijn Nu werk ik nog wat ochtenden en iedere keer haalt en brengt mevrouw Tolboom mij van en naar het werk. Het zijn ontzettend fijne mensen en ik hoop dat ik er nog wat jaartjes kan blijven werken." De jubilerende heer Van den Ham, die vijftig jaar in dienst was bij de firma Tolboom. Hierin gesprek met één van de talrijke bezoeksters op de receptie ter gelegenheid van dit jubileum.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11