Achterveldse Tirolerkapel vier dagen te gast in Oostenrijkse Egg [IEKENDAG OLGENS RADITIE KPO de winter in Ledenvergadering EHBO in Ons Gebouw erkdiensten, poppenspel, larktkraam in Vredesweek Achtervelders zetten zich in voor woningbouw Bloedafname een succes INFORMATIEVE AVOND IN ONS GEBOUW Tegenbezoek in najaar verwacht Collecte Beatrixfonds L.t.v. Emelaar - Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1978 15 ACHTERVELD - Vrijdagmorgen om 4.00 uur vertrok de Achterveldse Tiro lerkapel, beter bekend als De Hinterfelder Musikanten voor een vierdaagse trip naar Oostenrijk. De muzikanten werden vergezeld door een aantal sup porters zodat toen de bus vertrok in totaal 45 personen aanwezig waren. De reis ging naar het plaatsje Egg, gelegen in het Voralgebergte. Deze reis vond zijn oorsprong in de bustocht gemaakt door het Bregenzer contacten die de heer P van Uhm, tij- Woud De heer Rehn trad hier op als dens zijn vakanties daar had gelegd reisleider zodat er een mooie tocht werd Vooral de contacten met de direkteur en gemaakt waarbij volop uitleg werd ge- de beheerder van de plaatselijke VVV hebben er toe geleid dat de muzikanten deze reis hebben gedaan Hoewel het vrijdagmorgen zeer vroeg was heerste er toch al vrij vlug een vrolijke stemming in de bus Na een tweetal koffiestops en een stop voor de lunch werd om onge veer 17 30 uur de plaats van bestem ming bereikt. Daar was door de heer Toni Rehn, beheerder van het VVV- kantoor in Egg reeds alles geregeld De pensions waren besproken en tevens werd het programma voor de verdere avond bekend gemaakt. Nadat allen naar de pensions waren gebracht was het om half acht weer verzamelen en ging het naar het op 1100 meter hoog gelegen hotel Liftgaststatte Daar stond de warme hap reeds klaar en spoedig zat iedereen heerlijk te smullen. HEIMATAVOND In dit hotel trad die vrijdagavond de Trachtengruppe Andelsbuch op. Deze groep verzorgde samen met de Hinterfelder musikanten de Heimat- avond. Tijdens het diner begon ge noemde groep reeds aan hun pro gramma wat heel gezellig was. Juist voor het optreden van de Hin- terfelders kwam de direkteur van de VVV, de heer Behmann, de zaal bin nen Hij sprak een hartelijk welkomst woord en zei blij te zijn dat de contacten die waren gelegd tot dit resultaat had den geleid Niet alleen bij het optreden van eerdergenoemde groep, doch ook bij het optreden van de Hinterfelder mu sikanten heerste er een gezellige sfeer. Het duurde niet lang of de Oostenrijkers en de Hollanders hadden elkaar ge vonden hetgeen wel bleek tijdens het j dansen Ondanks het vroege uur van vertrek was het reeds na middernacht dat de pensions weer werden opge zocht Zaterdagmorgen om 10.30 uur was iedereen weer present en werd er een geven. In het plaatsje Dornbirn werd gestopt waar de inwendige mens werd versterkt en er inkopen konden worden gedaan. Daarna ging de tocht weer verder in de richting Bergens. Jammer was dat het inmiddels was gaan rege nen en dus ging een vaartocht over de Bodensee niet door Ook moest een gedeelte van de uitgestippelde tocht vervallen omdat het te nevelig was ge worden en er zo geen uitzicht was oo de zeer mooie omgeving. Na een heerlijk diner in weer een ander hotel ging de tocht naar de Löwenzaal waar een van de topbands van Oostenrijk ,,Die Viller Spatzen" optrad Een avond geweest om niet te vergeten Her werd een stukje muziek gebracht waar iedereen onnoemelijk van heeft genoten LÖWEZAAL Zondagmorgen om 10.00 uur was alles weer present in de Löwezaal waar het Frühschoppen was. Hier was het weer de band van de vorige avond die de muziek verzorgde. De zaal was overvol en niet iedereen had een zitplaats kunnen bemachti gen. Ook deze morgen was heel ge zellig en er heerste onder de groep een uitmuntende stemming. In de middag kon iedereen doen wat hij wilde. Doch men was het zo eens met elkaar dat de hele groep naar een hotel-pension ging waar een aantal deelnemers waren ondergebracht. Hier heeft men de gehele middag ge zellig bij elkaar gezeten en waar ook veel gelachen is. Er werd door twee deelnemers zelfs een zwemdemon- stratie gegeven in een droog zwem bad. Dit was een van de oudsten en een van de jongen, wel twee die el kaar behoorlijk aanvulden. De stemming steeg helemaal ten top toen alles bij elkaar was en inmid dels bekend was geworden dat B Wouters die dag jarig was. Er was voor een versierde stoel gezorgd en tevens werd hij door de muzikanten een sere nade gebracht waarna hij op de schou ders samen met zijn echtgenote werd rond gedragen Zo rond 16 30 uur brak men op en ging ieder weer naar het pension om zich te verfrissen en om te kleden Om 19 30 uur was het verzamelen in hotel Ochse waar de afscheidsavond gehou den zou worden Hier werd ook het di ner gebruikt Onder het genot van een aperitief voor het eten ging nog even alle belangstelling weer uit naar de jari ge. Hij kreeg nu van allen een cadeautje aangeboden Van trompetje tot kleurenpotlood en schrift Het waren maar kleine dingen doch het is wel een verjaardag geweest die de familie Wouters niet licht zullen vergeten Na het diner waren het weer de Hinterfel der muzikanten die verder de muziek voor deze avond verzorgden. Hier was het ook al weer spoedig zo als de vrij dagavond Oostenrijk en Holland von den ook deze avond elkaar weer Tij dens een rustpauze van de muzikanten werd de muziek verzorgd door een Oostenrijker met zijn accordeon Ook deze avond waren de heren Behmann en Rehn weer aanwezig. Kort voor het naar huis gaan werd nog even het woord gevoerd door de heer Behmann die allen bedankte voor de fijne sa menwerking die er geweest was Hij hoopte dat dit niet de eerste en laatste maal zou zijn geweest Een tot weer ziens was hier zeker op zijn plaats, het geen volmondig door iedereen werd beaamd TEGENBEZOEK Dat men elkaar gevonden heeft blijkt wel uit het feit dat de Trach tengruppe Andelsbuch in het najaar een tegenbezoek aan Achterveld zullen brengen. Ook zullen we de heren Behmann en Rehn binnen niet al te lange tijd in Achterveld zien ver schijnen. Maandagmorgen om 8.00 uur werd de terugreis aanvaard. De terugreis be gon onder ideale weersomstandighe den, doch hoe dichter men het eigen land naderde des te slechter werd het weer Een vermakelijke noot was nog wel dat hoe harder het buiten regende des te harder begon het op een bepaal de plaats in de bus te lekken Met een aanwezige emmer en een omgekeerde parapluie werd het water opgevangen. Er werd echter helemaal niet gemop perd doch alles werd onder grote hila riteit aanvaard Het is een reis geweest die door de deelnemers zeker niet licht vergeten zal worden De ontvangst in de gastgezinnen was voortreffelijk en hartelijk De heren van het VVV in Egg hebben hun beste beentje voorgezet en ook veel werk verzet om alles zo te doen slagen Door een van de deelne mers werd de hele reis in rijm op papier gezet en dit viel zo goed in de smaak dat er om een exemplaar van dit gedacht werd gevraagd Het is een reis geweest waarbij geen wanklank is gevallen. Allen waren een met en onder elkaar, er is veel gelachen en er zijn zelfs nieuwe vriendschapsbanden gelegd. Veel dank aan de organisatoren Piet van Uhm, Cees Blom, Theo Steenbeek en Gerda Janssen is hier zeker op zijn plaats. Dankzij hen en de eenheid van de groep heeft deze vierdaagse reis zeker tot een groot succes ge maakt. ACHTERVELD - Hoewel de Zon- hebloem in Amersfoort een Regio nale ontspanningsdag had georga niseerd, hield de Achterveldse afde- linq van de Zonnebloem traditieae- Irouw de nationale ziekendag in D' Ouwe Peerdestal te Achterveld. Op Werzoek van alle betrokkenen was piertoe besloten. Daar de nationale ziekendag voor le bereen is waren de kerkgenootschap ben gevraagd hun kerkdiensten hierop bf te stemmen. In Achterveld werd de wering van deze dag begonnen met pen H Mis in de met bloemen smaak volle versierde R K. Kerk te Achterveld. Velen woonden deze H. Mis bij Pastoor llansen had zijn preek heel duidelijk af gestemd op deze nationale ziekendag pn liet in zijn preek duidelijk uitkomen wat onder het woord Troost" kon wor pen begrepen Eerw zuster Gaudentia las de eerste lezing. Dit was een brief van de apostel Paulus aan de Romeinen, terwijl Henri Schouten de Voorbeden sprak Na afloop van de kerkdienst begaven de deelnemers zich naar d' Ouwe Peerdestal waar zij door de voorzitter de heer Colegem en de medewerksters hartelijk werden ontvangen. Nadat allen een plaatsje hadden gevonden opende de voorzitter deze bijeenkomst met een hartelijk welkom aan allen. In het bij zonder heette hij welkom de heer pas toor W. Jansen en mevr. Kerkhof-Kok (tante Door) de voorgangster van de huidige voorzitter In zijn welkomstwoord betrok de voorzitter in de eerste plaats ook zijn medewerksters die ook deze morgen weer spontaan hun hulp hadden aan geboden. Een hartelijk applaus voor die medewerksters volgde hierop Hierna werden de aanwezigen allen voorzien van een kopje koffie en een gebakje waar onder gezellig gekeuvel van werd genoten. Na het gebruik van de koffie was het de beurt aan het gemengd zangkoor dat ook aanwezig was. Dit koor bracht drie nummers ten gehote t.w. ,,0 Musica", ,,Das Hertz tut mir aufsprengen" en ,,Had hij niet meer gedronken dan gele zen" De dirigent van het koor, de heer Wijnands kondigde zelf de nummers aan. Aandachtig werd naar de zang geluisterd, dat na afloop werd beloond met een hartelijk applaus. ACHTERVELD - Dinsdag 5 sep tember werd er door de plaatselijke EHBO een bloedafname georgani seerd Dit is ook dit jaar weer een groot succes geworden Niet minder dan 240 personen kwamen een half litertje bloed afstaan Dit was één meer dan vorig jaar Er waren dit jaar ook een aantal Leusdenaren bij De EHBO in Leusden heeft in verband met te weinig interesse de bloedafname moeten staken. Er konden 22 bloedgevers tegelijk worden geholpen Hiervoor stonden 22 bran card opgesteld in de grote zaal van Ons Gebouw In het begin van de avond liep het storm zodat men soms geruime tijd moest wachten voor men aan de beurt was Dank zij de medewerking van het Rode Kruis team en de leden van de EHBO kon alles deze avond vlot wor den afgewerkt. Het bestuur van de EH BO is al deze medewerkers dan ook zeer dankbaar. De beide plaatselijke artsen, de heren Boersema en Koch alsmede de EHBO-instructeur toonden deze avond hun belangstelling ACHTERVELD - Zaterdag 16 en zondag 17 september zal door de L T.V de Eemelaar het familie ten nistoernooi worden gehouden Het ten nis festijn, waarbij jong en oud met en tegen elkaar strijden De aanvang op beide dagen is 9.30 uur. Het is een toernooi voor alle Eemelaar- leden dus junioren en senioren. Elk Eemelaarlid speelt met een familielid dat al of geen lid van de vereniging is Er worden op dit toernooi alleen dubbels gespeeld Alle soorten dubbels kunnen tegen elkaar uitkomen zoals dames dubbel tegen herendubbel, herendub- bel tegen gemengd dubbel enz. De poules zullen naar sterkte worden inge deeld ACHTERVELD - In de week van 18- 24 september zal weer de jaarlijkse collecte voor het Prinses Beatrixfonds worden gehouden Dit Prinses Bea trixfonds draaqt zorq voor ooliopatièn- ten.spasticienveleanderegroepenvan lichamelijk gehandicapten. Ondanks de vele sociale voorzienmqen is de hulp van de bevolking noq onmisbaar om de gehandicapten beter te kunnen laten functioneren in de maatschappij, om ze letterlijk op weg te helpen om ze ook wel eens een vakantie te gunnen of om hun huis beter aan te passen en ga zo maar door Vijf miljoen gulden is hier per jaar voor nodig Laat daarom de collectant niet voorbij gaan doch geef in de col lectebus. Mocht iemand niet thuis zijn als de collectant aan de deur komt, dan is het ook nog mogelijk om een bijdrage te storten op giro 969 van het Prinses Beatrixfonds te 's-Gravenhage ACHTERVELD - Ook is voor de KPO, afdeling Achterveld, het win terseizoen weer begonnen. Het pro gramma voor dit seizoen werd geopend met een avond fietstocht in de omge ving. Een groot aantal KPO-dames waren die avond aanwezig om aan de ze tocht mee te doen. Vertrokken werd in de richting Barneveld, binnendoor, naar Scherpenzeel en vandaar via De Glind weer terug naar Achterveld. Ge-, lukkig werkte het weer deze avond mee, daar anders deze fietstocht niet door had kunnen gaan. Na weer in Achter veld te zijn gearriveerd werd er nog ge zellig een kopie koffie oedronken in de zaal van café Buitenlust. Napratend over deze mooie fietstocht bleek dat ie dereen hier volop van had genoten en dat zoiets zeker voor herhaling vatbaar is. ACHTERVELD - Dinsdag 19 sep tember zal de algemene ledenverga dering van de plaatselijke EHBO -af deling worden gehouden, om 20.00 uur in Ons Gebouw. De agent telt 12 pun ten. 1. Opening 2. Notulen 3 Mededelingen. 4. Verslag secretaris 5. Verslag penningmeesteres. 6 Verslag kascommissie. 7 Benoeming kascommissie 8 Bestuursverkiezing. De secretaris A. L Janssen is pe riodiek aftredend, hij heeft zich herkiesbaar gesteld Tegenkan didaten kunnen tot voor de verga dering schriftelijk worden inge diend met mede-ondertekening door 5 leden 9 Aktiviteitencommissie. 10 Contributieverhoging. 11 Rondvraag. 12. Sluitinq Inmiddels zijn voor de E H.B.O-ers ook de oefenavonden voor het komen de seizoen vastgesteld, zijnde 10 en 24 oktober, 7 en 21 november, 12 decem ber, 16 en 30 januari, 13 en 20 februari en 6 en 13 maart. Om in het bezit van het diploma: te blijven moeten minstens 8 oefenavonden worden gevolgd Al leen in zeer bijzondere gevallen kan hiervan worden afgeweken. Ook is het wel van belang voor de praktische er varing en de theoretische kennis. Ook zal er dit seizoen weer een nieuwe E H.B.O -cursus worden gegeven. De aanvang van deze cursus is op 3 ok tober AUTO BEKRAST De heer Van der K. uit de Meidoornlaan deed aangifte op, dinsdag 5 september van het be krast zijn van zijn auto. Een sig nalement van de dader(s) was he-, laas niet bekend Hierna bleef men onder het genot van een borreltje nog gezellig een uurtje bij een waarin heel wat werd afgebabbelt. Tegen het einde van deze bijeenkomst werd door de medewerksters aan de genodigden een plantje uitgereikt dat in dank werd aanvaard. Hierna kwam het einde van deze bij eenkomst en dankte de afdelingsvoor zitter een ieder die. hetzij door haar of zijn komst en degenen die zich ver dienstelijk hadden gemaakt, voor het slagen van deze mooie morgen. Na een goede thuiskomst en een tot ziens in 1979 ging iedereen voldaan huiswaarts. De Vredesweek 1978 wordt gehou- len van 24-30 september Doel is het iluiden van de 2e fase van de aktie die iet vorig jaar is gestart. Help de kern- 'apens de wereld uit, om te beginnen iit Nederland. Deze aktie leverde in 250 •laatsen van Nederland evenzovele temen op, groepen van mensen die ich verplicht hebben iets te doen aan lie onheilspellende situatie, dat de 'ereld steeds meer volgestopt wordt iet kernbommen, dat afschuwelijke il, waarmee Oost en West elkaar 'roberen af te schrikken en daarmee tor praktisch in .gijzelinghouden. Wat de uitwerking is van dit soort tembommeri. ook dat kunt u lezen in de 'redeskrant die op de voorpagina een "'kening heeft afgedrukt van een Ja- •anse vrouw, Yasoko Yamagata, die Jaarbij de volgende toelichting schrijft: 'k liep van school naar de ruïne van >ns huis. Ik kwam langs de Hijiyama. Er varen weinig mensen te zien in de ge bakerde vlakte. Ik zag voor het eerst ?en reservoir met bluswater vol met erbrande mensen, bij de ingang van 'et radiostation. Toen schrok ik plotse ling van een vreselijke aanblik op straat, 40 of 50 meter van de Shukkeian Tuin Daar stond het verkoolde lichaam van een vrouw, in loophouding, met haar baby stevig in haar armen. Wie was zij? Dit vreselijke gezicht staat mij nog steeds helder voor ogen". Waarom steeds maar weer wijzen op die onvoorstelbare verschrikking van dood en lijden, veroorzaakt door een paar kleine kernbommen? Waarom proberen de werkelijkheid van dit leed te zien met de ogen van de slach toffers? Omdat het helend kan werken op de te voeren diskussie, zo antwoordt het IKV De vraag onder welke omstan digheden kernwapens mogen worden gebruikt is dan niet meer aan de orde De vraag is beantwoord: nooit! In een open brief op pagina 3 van de Vredeskrant wordt op de pastores, pa rochie- en kerkeraden van alle kerken in Nederland een dringend beroep ge daan om in hun parochies en gemeen ten een gesprek op gang te brengen over het huidige systeem van bewape ning. Dit en nog veel meer vindt u in de Vredeskrant die eigenlijk iedereen ge lezen moet hebben; u vindt de Vre deskrant in alle kerkportalen Het IKV- Leusden biedt u nog meer mogelijkhe den om u tidjens de Vredesweek te oriënteren zoals kerkdiensten, poppen spel, vredeskraam Een gedetailleerd programma zult u de volgende week in deze krant aantreffen Nu reeds wijzen wij op de themadienst in de Marcuskerk op 17 september a s om 19 00 uur MISHANDELING Dat niet alle Leusdenaren ver draagzaam zijn bleek weer eens, toen de heer F J. G. uit Leusden er op dinsdag 5 september bij de poli tie aangifte van deed, dat hij was mishandeld. Degene, die de ge weldpleging op zijn kerfstok had, bleek de heer M B. eveneens uit Leusden te zijn. ACHTERVELD - Naar aanleiding van de problematiek betreffende de toekomstige uitbreiding van het woongebied in de kern Achterveld werd door de Stichting Jongeren contact Achterveld een brief opge steld gericht aan B en W van de ge meente Leusden. Naar aanleiding van deze opgestelde brief werd dinsdagavond in Ons Gebouw een informatieve avond gehouden, waarbij de besturen van de vereni gingen en scholen waren uitgeno digd deze vergadering bij te wonen. Door 29 personen werd aan deze uit nodiging gehoor gegeven. Om streeks 20.00 uur opende de voor zitter van de Stichting Jongeren Contact Achterveld, de heer Henri Schouten de vergadering. Na een welkomswoord deelde hij mee, dat het niet de bedoeling was dat deze vergadering een protest-vergade- ring zou worden. Het zou geheel in formatief zijn in verband met de uit breiding van Achterveld. Hierna werd door J. Schouten een aantal dia's vertoond zoals Achterveld was Het lag in de bedoeling om ook dia's te vertonen van Achterveld nu Deze waren jammer genoeg nog niet ontwikkeld. Na deze diavertoning werd door de heer J Coenen een toelichting gegeven betreffende de plannen van de uitbrei ding. Hij deelde mee, dat toen het plan van de uitbreiding bekend werd ge maakt de Achtervelders hier zeer ver heugd over waren. De gemeente had in het nieuwe uitbreidingsplan 180 wonin gen gepland over een termijn van 10 jaar De vreugde duurde echter niet lang want de provincie haalde een streep door de rekening In verband met het streekplan Utrecht Oost zouden er van de Provincie geen 180 maar slechts 80 woningen gebouwd mogen worden. De gemeente heeft reeds een gedeelte van de bouwgrond aange kocht, maar door de verkoop van een ander stuk grond aan De Vor is er ver traging ontstaan in de uitwerking van de plannen Er zouden op het door de gemeente aangekochte terrein reeds een 30 tal woningen gebouwd kunnen worden. Nadat het Streekplan Utrecht Oost ter visie had gelegen heeft de Achterveld se winkeliersvereniging onmiddellijk protest aangetekend Het tegengaan van de uitbreiding van Achterveld heeft met alles te maken, zoals met vereni gingen, het teruglopen van het aantal leerlingen van de basis en kleuter scholen e.d. Het bezwaar is in Utrecht op een door de Provincie belegde ver gadering besproken. De naar voren ge brachte bezwaren werden op die ver gadering dan ook volledig geaccep teerd. Hierna is er ook nog een gesprek geweest met de wethouder Wagenaar van de gemeente Leusden waaruit bleek dat de gemeente Leusden wel wil ..Daarom aldus de heer Coenen, ..moeten we met harde argumenten komen om met steun van de gemeente bij de provincie gedaan te krijgen, dat er meer dan 80 woningen gebouwd kun nen worden Er moet niet te lang meer gewacht worden, want het probleem van de vermindering van de leerlingen op de basis- en kleuterscholen is nu al merkbaar Ook moet er rekening mee worden gehouden dat na 1983 in de dorpskernen zoals Achterveld alleen maar gebouwd zal mogen worden voor eigen inwoners van het dorp Na de uitleg van de heer Coenen was het een ogenblik pauze, waarna er vra gen konden worden gesteld Uit de ge voerde gesprekken kwam wel naar vo ren dat men al het mogelijke moet doen om de 180 woningen in Achterveld ge bouwd te krijgen Het moet echter wel in een tempo gaan dat Achterveld de nieuwbouw zelf kan bevolken Wordt er ineens een te groot aantal woningen gebouwd, dan zal Achterveld dit niet zelf kunnen opvangen Door de heer Boersen werd opgemerkt, dat in ver band met het streekplan Utrecht Oost hij zitting had gehad in een commissie Eemland, waaronder ook de gemeente Leusden viel. Door deze commissie is ook bezwaar gemaakt tegen het plan van de provincie ook voor wat betreft Achterveld Uit de gesprekken bleek, dat er meer verenigingen zijn geweest, die in verband met de plannen van de Provincie bezwaar hebben aangete kend bij de provincie Deze ingediende bezwaren betroffen ook dezelfde pro blemen, die zouden komen, zoals door de heer Coenen reeds waren genoemd Er werden enkele tabellen bekend ge maakt betreffende het inwoner aantal van Achterveld. Hier valt Stoutenburg buiten. Op 1 januari 1975 telde Achter veld 2800 inwoners 1 januari 1976 1800, 1 januari 1977 1800, 1 januari 1980 zouden dit er 2900 zijn, 1 januari 1985 2800 en 1 januari 1990 2600 De tabel die door de gemeente Leusden was bekend gemaakt, week wel wat af van de vorige Volgens de gemeente tabel was het inwoneraantal van Ach terveld op 1 januari 1977 2700,1 januari 1980 2600, 1 januari 1985 2800 en 1 januari 1990 2700 Verder bleek ook dat naar aanleiding van een onderzoek waar de schoolbesturen reeds geruime tijd mee bezig zijn, in 1982-1983 een dieptepunt zal zijn bereikt, voor wat betreft het aantal leerlingen van de ba sisscholen zodat de mogelijkheid kan ontstaan dat er personeel zal moeten' worden ontslagen en er mogelijk ook scholen zouden moeten worden ge sloten. Op de vraag hoe het zat met de Achtervelders die wegens woning ge brek in Leusden zijn gaan wonen naar aanleiding van de mededeling van de heer Coenen dat na 1983 alleen maar gebouwd mag worden voor de inwo ners van het dorp, werd medegedeeld dat voor deze personen de sociale bin ding met het dorp blijft bestaan en dat zij wel naar Achterveld terug kunnen ko men. In 1977 bleken er 24 huwelijken te zijn gesloten Wegens het gebrek aan woningen waren er naar schatting slechts vijf jonge echtparen in Achter- veld kunnen blijven wonen. Uiteindelijk '1 kwam ook de suggestie naar voren orrr niet alleen naar de gemeente te schrij ven, doch ook eens bij de provincie aan:, te kloppen. ,,We moeten de gemeente steunen door zelf te schrijven naar de provin cie. Geen harde akties, maar wel een vuist maken. Als dit wordt gedaan, dan is er misschien een mogelijkheid dat de gemeente hierdoor vol doende steun krijgt en de provincie de plannen alsnog wijzigt. Maar niet te lang meer wachten. Uiteindelijk werd besloten om de brief enigszins gewijzigd eerst naar de gemeente te zenden en daarna naar de provincie. In de brief zal heel goed uit moeten komen, dat in Achterveld een ach terstand is van 6V2 jaar, waarin niet werd gebouwd. Dit moet ingelopen kunnen worden. Blijft de provincie bij zijn plannen dan ziet het er voor Ach terveld niet al te rooskleurig uit. Ver grijzing tot en met. Sluiting van be drijven, vermindering van het aantal leden van de vereniging en een ern stig tekort aan leerlingen. Wil Ach terveld een leefbaar dorp blijven, dan zal er gebouwd moeten worden. De brief, bestemd voor de provin cie, zal persoonlijk worden gebracht, zodat men er zeker van is dat de brief bij de betreffende gedeputeerde te recht komt.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 15