Feestavond vijftig jarige Hervormde School Achterveld Veel belangstelling voor avond verkeersbrigadiers KPJ-ACHTERVELD HOUDT VERGADERING R.K. SCHOLEN HIELDEN LEDENVERGADERING Ledenvergadering De Puupekoppen ONS GENOEGEN SCHOOT NIET Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1978 13 ACHTERVELD/STOUTENBURG - Vrijdagavond werd in Ons Gebouw tijdens een feestelijke vergadering het feit herdacht dat 50 jaar geleden de Christelijke school werd gesticht. Behalve het huidige bestuur en huidige leerkrachten waren er ook een groot aantal oud-leerlingen, oud-personeel, de twee overlevende medeoprichters en de leerlingen in de zaal aanwezig. De opening van deze bijeenkomst werd verricht door ds. Kamerbeek uit Hoevelaken. Na het zingen van psalm 103 vers 1 en de bijbellezing van psalm 126 ging ds. Kamerbeek voor in gebed. Na het uitspreken van het gebed verwelkomde ds. Kamerbeek de bestuursleden, oud- bestuursleden, personeel en oud per soneel. leerlingen en oud-leerlingen alsmede de verdere genodigden, waarna hij zijn feestrede uitsprak. Het is te danken aan de trouw van God dat we deze mijlpaal hebben kun nen bereiken aldus ds. Kamerbeek. De school is geboren uit een bestaande behoefte. Na veel besprekingen en veel voorbereiding is uiteindelijk de school 50 jaar geleden opgericht Het is een arbeid geweest van nationale beteke nis Het Christelijk onderwijs was niet alleen belangrijk voor de gemeente Stoutenburg maar ook in het belang van het gehele Nederlandse Volk. Er was blijdschap bij hen die verlangd hadden naar een Christelijke school. Na een lange tijd van bidden en werken werd 50 jaar geleden met Gods hulp deze Christelijke school opgericht. Nadat het eerste hoofd en een onderwijzeres waren aangesteld, kon door de ere voorzitter ds. van Boven uit Hoevelaken de school in gebruik worden gesteld. Als we bedenken wat de oprichting van deze school voor het voorgeslacht en het huidige geslacht heeft betekend en voor het nageslacht nog zal betekenen. moeten we niet anders dan dankbaar zijn De Here heeft grote dingen gedaan en daarom zijn we dankbaaraldus ds. Kamerbeek. Begonnen werd met twee lokalen die uiteindelijk uitgegroeid zijn tot drie. Laten we bidden en hopen dat deze school zeker zal mogen blijven be staan. Laten de ouders met een Chris telijke overtuiging, die momenteel hun kinderen naar een openbare school zenden, op hun stappen terug komen en hun kinderen toch naar de Christelij ke school zullen doen gaan. Laten we onder Gods zegen zaaien, waarna we rijp zullen kunnen oogsten Ook tegen over de huidige jeugd hebben we een bepaalde taak te vervullen. Laten we dit doen in een goede samenwerking en naar de zuivere leer van God". Ook richtte ds. Kamerbeek nog het woord tot het huidige hoofd de heer Kamphorst. ,,De kinderen zijn u toevertrouwd. U bent voor de klas ook een zaaier met een deugdelijk zaad. U zaait met een gelijke regelmaat. Het leven van het onderwijzend personeel is zeker geen gemakkelijk leven. Mede door uw on derwijs en dat van de lerares is het soms vreugdevol zaaien, maar ook wel met verdriet. Het oogsten zal echter steeds met blijdschap geschieden." De feestrede werd besloten met het zingen van psalm 77. Daarna feliciteerde de spreker het bestuur namens het kerk bestuur van Hoevelaken met dit jubi leum en bood een enveloppe met in houd aan namens dit kerkbestuur. De spreker werden hierna namens de school en het bestuur bloemen aan geboden. Hierna was het de heer Schouten, zoon van het eerste hoofd van de school en tevens oud-leerling, die het woord kreeg. Op een zeer humoristi sche wijze bracht hij diverse dingen naar voren door hem beleefd tijdens zijn verblijf en schooltijd bij de Christelijke school te Stoutenburg. Uit hetgeen de heer Schouten naar voren bracht, bleek, dat de jeugd van toen en de jeugd van heden wat de kwajongens streken betrof weinig veranderd was. Wel was er voor wat betreft het gerief en het gemak op de school heel wat ver anderd. Hij feliciteerde het bestuur met dit jubileum namens alle oud-leerlingen en hoopte dat het onderwijs nog steeds gegeven zal worden, gericht op het Evangelie. Na de heer Schouten was het het oud-hoofd van dé school, de heer Veerman, die een terugblik wierp op de tijd dat hij als hoofd aan de school ver bonden was. Dit was van 1956 tot en met 1965 Hij vertelde, hoe hij was be last met de klassen 4, 5, 6, 7 en 8 Er waren toen acht klassen, omdat de leerlingen, die het voortgezet lager on derwijzer gingen volgen hun vooroplei ding hiervoor nog op de lagere school kregen. Ik was mijn tijd ver vooruit, al dus de heer Veerman, want ik gaf toen al een bepaald groepsonderwijs. In die tijd werd er slechts tweemaal per jaar een bestuursvergadering gehouden. Dat was in die tijd wel voldoende Ook richtte hij het woord ook nog even tegen de twee nog in leven zijnde oud-be stuursleden, de heren van Veluw en Donselaar. die ook op deze avond aanwezig waren. Een heel goede voor zitter en een heel goede pen ningmeester Met een hartelijke felicita tie, ook namens de aanwezige oud- personeels leden, besloot de heer Veerman zijn betoog. Hierna werd er door alle leerlingen onder leiding van het hoofd Kamphorst en met medewerking van de onderwij zeres van Yperen een feestlied gezon gen. Na het zingen van dit lied, kregen alle kinderen een verrassing, een plas tic blok waarop diverse foto's betrek king hebbend op de school waren aan gebracht. Na de pauze was er een receptie, waarvan door velen gebruik werd ge maakt, om het bestuur van de school te feliciteren met dit jubileum. Onder de genen die hun gelukwensen kwamen aanbieden waren de wethouder van de gemeente Leusden de heer van Woudenberg met zijn echtgenote, de hoofden van de scholen uit Achterveld en Hoevelaken en de Rijksinspecteur van het onderwijs. Onder de vele ge schenken die werden aangeboden, was ook een herinneringsalbum met geschiedenis en foto's, welke werd aangeboden door de R.K. scholen uit Achterveld. In de koffiekamer was een kleine fo totentoonstelling ingericht, waarbij fo to's van de oude school en de huidige school en een aantal oude en nieuwe klasse foto's. Voor de oud-leerlingen was deze kleine tentoonstelling zeer interessant en werden tijdens het be zichtigen nog veel oude herinneringen opgehaald Namens de ouders werd een sym bolisch geschenk overhandigd. Dit geschenk is reeds op de speelplaats van de school aanwezig zijnde en kele houten bankjes en een klimrek. Na het officiële gedeelte werd deze bijeenkomst door de voorzitter de heer M. van Ravenhorst met een dankwoord en een dankgebed ge sloten. Hierna bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen. LEUSDEN/ACHTERVELD - In ver band met bepaalde problemen werd woensdagavond in de kantine aan de Zwarteweg een vergadering belegd voor de verkeersbrigadiers uit Leus den en Achterveld. Een zeer groot aantal had aan de uitnodiging ge hoor gegeven waardoor bij de or ganisatoren nog even de angst be stond dat de zaal te klein zou zijn. De avond werd door de burgemeester de heer Rademakers geopend met een welkom aan alle aanwezigen. Hij was zeer dankbaar voor zo'n gewel dige opkomst. Het is aanmoedigend om door verbondenheid en samen werking een zo groot mogelijke be veiliging van onze kinderen naar en van school te verkrijgen. „Zowel Leusden Centrum, Leusden Zuid en Achterveld weten dat het verkeer steeds toeneemt. Al dan niet met woonerven en kleine straatjes moe ten de kinderen toch leren leven met het verkeer. We moeten het voor de schoolkinderen zo veilig mogelijk maken. Niet alleen de overheid is hierbij betrokken, maar ook alle ouders. Alles kan niet steeds door de overheid gedaan worden. Er kan niet steeds op de overheid geleund wor den, we moeten dit ook samen doen," aldus de burgemeester. Hierna werden twee films vertoond. De eerste film was beschikbaar gesteld door Veilig Verkeer Nederland en had als titel ..Botsende meningen" Deze film handelde over de verkeerspro blematiek in het algemeen. Hier werden de meningen van voetgangers, fietsers en autobestuurders naar voren ge bracht. De meningen botsten nog al eens met elkaar Toch viel er wel lering uit te trekken. De tweede film had als titel,een Veiliger weg naar school"Een groot gedeelte van deze film was ook in Leusden opgenomen en sprak voor zich zelf. Na de pauze was het de heer B. Klappe, wachtmeester 1e klasse bij de Rijkspolitie te Leusden, die de ver keersbrigadiers instructie gaf hoe het wel en hoe het niet moest. Hij begon met de geschiedenis van de ontwikke ling van de verkeersbrigadiers uitge groeid van kinderen naar volwassenen. De ontwikkeling van de kinderen en hoe zij moeten leren leven in het huidige drukke verkeer. Maar dit moet wel op een veilige manier gebeuren Er wordt dikwijls gezegd: dit moet de overheid doen maar door verschillende omstan digheden gebeurt dit door de over heid niet voldoende. Hierna ging hij verder met een uitleg hoe te handelen als verkeersbrigadier. Diverse punten werden door hem naar voren gebracht. Breng niet te grote groepen in een keer over, praat met de kinderen, betrek ze in het oversteken. Doortastend en zelfverzekerd optreden is belangrijk Na de heer Klappe was het de heer Bijl, die als bestuurslid van Veilig Ver keer Nederland het woord kreeg. Deze begon met een kleine uitleg betreffende de doelstelling van V.V.N. Hij bracht ook naar voren, dat het soms wel eens moeilijk was 3or de Verkeersbriga diers, gezien Je ongediciplineerdheid van sommige weggebruikers. De sa menwerking tussen gemeente, politie en V.V N. is in de gemeente Leusden uitstekend. Zijn er problemen, klop ge rust aan en onderling wordt de betref fende kwestie dan besproken en beke ken. Naar aanleiding van het gestelde door de heren Klappe en Bijl werden er een aantal vragen gesteld en ook een aantal problemen naar voren gebracht. Een van de belangrijkste punten was wel, dat het voorkomt, dat een automo bilist reeds stopt voordat de verkeers brigadier een stopteken heeft gegeven. Gevraagd werd dit niet te doen, omdat de meeste verkeersbrigadiers dan in onzekerheid werden gebracht zo van zou hij of zij nu wel of niet doorgaan. De mening van allen was: gewoon doorrij den tot een stopteken wordt gegeven Alle aanwezigen waren het hier roerend mee eens. Verder werd ook de mede werking van de ouders gevraagd Het komt herhaaldelijk voor dat een ver keersbrigadier haar of zijn werk doet en dat moeders dan twee of drie meter verder zelf hun kinderen overbrengen. Zeker een foutieve instelling van deze ouders. Bij veel van de aanwezigen kwam ook het ongedisciplineerd over steken van de oudere leerlingen naar voren. Zo van: wij kunnen dat zelf wel. Getracht zal worden hierin toch veran dering te brengen Mogelijk door een babbeltje op de scholen. Als laatste was het mevr. Ten Wolde- de Vries die het woord voerde. Zij was zeer dankbaar voor de geweldige op komst Ook zij bracht nog enkele be- Ifc HE AF -WOE BE Ni AE5PEA4£- iSzfZviCE <AjG.eKTu ZB HBS^EAJ BBAJ Appywe/wr PAT O'T- ZOBfcir OF HUAJ E/q set/A PPEaJ E6LAAR PASJE/NJ ÊAJ CO/~rPUTB£. KEFT 2-OfErS - jboiq SCMOOL- (CtAPOFA) -* teDACTTE ARAJOC-P, «EAjee*: CjvajpTOE icOPPE/-' PE LAATSTE ■p/o r zo £joep. WAT HCB JE se Miy WEee I/PÖR EEAI STAAT HOOFP Pr AA f «ET *i£L€ni*At, FEAA|" -- - io8a /tlFVV- langrijke punten naar voren zoals een verzoek aan de ouders om de kinderen op tijd naar school te sturen. Het komt heel vaak voor dat de kinderen aan de late kant zijn, dan hollend komen aan lopen en soms de verkeersbrigadier negeren om toch nog op tijd in school te zijn. Maar niet alleen de kinderen, ook de verkeersbrigadiers werden verzocht wel op tijd te zijn. Is een verkeersbriga dier verhindert probeer dan onderling te ruilen, maar bel niet af. Onderling con tact opnemen en dat met elkaar ruilen lukt vaak makkelijker als afbellen. Bij afbellen is het meestal niet meer moge lijk een vervangster Je vinden. Is een onderlingejruiling niet moge lijk, bel dan op tijd en niet zoals het ook wel eens voorkomt ongeveer tien mi nuten voor de tijd. Ook bracht zij nog onder de aandacht dat de uitgaanstij- den niet geheel gelijk zijn Toch is door onderling overleg alles zo goed moge lijk aangepast en de routes naar huis zo veilig mogelijk gemaakt. Voor de dames, die afwezig waren op de instructieavond en voor de dames waarvoor de eenheid van handelen als verkeersbrigadier nog niet helemaal duidelijk zijn overgekomen, wordt voor alle verkeersbrigadiers nog een in- structieformulier uitgegeven. Het was een leerzame avond, waarbij ook diverse problemen wer den besproken. Enkele konden ter plaatse worden afgehandeld, maar er waren er ook die nader bekeken moeten worden, waarvoor dan zo vlug mogelijk een oplossing zal wor den gezocht. Op deze bijeenkomst werd ook nog de beveiliging bij de scholengemeenschap te Achterveld besproken. Ook hier zal zo spoedig mogelijk een oplossing voor worden gezocht, dit in onderling overleg met de personen die de gemeente hier over reeds hebben aangeschreven. De bijeenkomst werd door mevr. Ten Wolde-de Vries gesloten met dank zegging aan allen die aan deze avond hadden meegewerkt. ACHTERVELD - Maandag 25 sep tember om 20.00 uur zal in café Ruiten beek de jaarlijkse ledenvergadering van de Carnavalsvereniging De Puupekoppen worden gehouden. De agenda bevat 12 punten, t.w.: 1 Opening 2. Mededelingen. 3 Notulen vorige ledenvergadering 4 Jaarverslag secretaris 5. Verslag penningmester. 6. Verslag kascommissie 7 Verkiezing kascommissie 8. Contributie 9 Bestuursverkiezing 10. Wat ter tafel komt. 11 Ronuviaay. 12 Sluiting. De heer Theo v. d. Wetering, die al zitting heeft in het bestuur, is toegetre den tot de Raad van Elf. In zijn plaats zal nu een nieuw bestuurslid moeten wor den gekozen. Het bestuur stelt als be stuurslid uit de leden voor de heer Jan Smal. Tegenkandidaten kunnen tot voor de vergadering ingediend worden, maar moeten door tenminste vijf leden ondertekend zijn. Tijdens deze vergadering zal er ook gelegenheid zijn om de contributie voor het seizoen 1978-1979 tew talen. Het carnavalsprogramma voor het nieuwe seizoen is: Prinsenbal 11 nov. 1978; Boerenkielbal 27 jan 1979; Groot Carnaval 23 febr.; Carnavalsoptocht 25 febr.; Kindercar naval 25 febr., Tienercarnaval 26 febr., Bejaardencarnaval 27 febrHalf- vastenbal 24 maart. ACHTERVELD - Ook de Achter- veldse K.P.J.-afdeling begint deze week met het nieuwe programma voor het komende winterseizoen. Don derdag 21 september zal het seizoen worden begonnen met de openings avond. De voorzitter zal deze avond verslag uitbrengen van diverse zaken binnen de K.P.J Ook zal hij een aantal programmapunten bekend maken Het belooft ook nu weer een heel spec taculair programma te worden met dans. film en discussieavonden. Ook zullen de vaste programmapunten er weer zijn zoals een dropping, St. Nico- laasfeest en Kerstfeest. Nadat de voor zitter zo het een en ander bekend zal hebben gemaakt zal de avond verder worden gevuld met een bingospel Het bestuur zal deze avond in een gewijzig de vorm aanwezig zijn Mariëtte Wouter-van Middelaar en Mario van Dijk zijn uit het bestuur getreden. In hun plaats zijn daarvoor gekomen Marina Wouters en Harry Tolboom. Tevens is er besloten om vanaf heden tot voorlo pig januari een algehele ledenstop in te voeren. Het bestuur verwacht ook in het nieuwe seizoen weer een grote op komst en hetzelfde enthousiasme als in het vorige seizoen. ACHTERVELD - De schietvereni ging Ons Genoegen heeft jl donderdag geen onderlinge schietwedstrijd ge houden. De oorzaak hiervoor was dat de aanwezige schietbanen waren af gebroken. De oude schietbanen volde den niet meer en zijn nu vervangen door nieuwe welke nu geheel elektrisch wor den bediend Het opzetten van de schij ven en het naar voren halen van de schijven in verband met de puntentel ling geschiedt nu geheel elektrisch. Zowel het afbreken als het opbouwen is geheel door de leden gezamenlijk ge daan. 21 september zullen de nieuwe banen in gebruik worden genomen. ACHTERVELD - Dinsdagavond vond in de ontvangstzaal van de R.K. basisschool St. Jozef de door de oudercommissie belegde jaarlijkse 'ledenvergadering plaats van de R.K. scholen Onze Wereld, St. Jozef en Hummeltjes Honk. Deze vergadering werd door onge veer 50 belangstellenden bijgewoond, waarvan in hoofdzaak moeders. De va ders lieten deze avond wel verstek gaan. De agenda werd in een recordtijd afgewerkt De voorzitster mevr. T. van Burgsteden sprak een welkomswoord en stond even stil bij diverse evene menten uit het afgelopen jaar, zoals de ingebruikneming van de nieuwe St. Jo zefschool, de herfstfietstocht georgani seerd door Onze Wereld, het school feest en de kerstviering van Hummel tjes Honk en de laatste schoolavonden. Veel werk is er in in het afgelopen jaar weer verzet door het personeel van de drie scholen, maar ook de diverse commissies hebben zich ook niet on betuigd gelaten De notulen van de vorige leden vergadering werden na voorlezing on veranderd goedgekeurd. Uit het finan cieel verslag bleek dat er voor de drie scholen een klein batig saldo was. De kascommissie had de boeken gecon troleerd en in orde bevonden. De verhoging van de contributie van 12,50 naar 15.00 werd zonder enig commentaar aangenomen. Ook de be noeming van de nieuwe commissie le den leverde geen problemen op. Voor Hummeltjes Honk werden gekozen, mevr M Bomers, mevr. L. van Loen en mevr. J. C. Tolboom, voor St. Jozef, mevr R Peters, mevr. J Hoogland, mevr. M van Dijk, mevr. J. Smit. de hr. J. Rutte en mevr N. Teunissen, voor Onze Wereld mevr. H. Steenkamp, mevr. A. van Dijk, mevr. T. v. Burgste den. mevr R. van Marwijk, de heer B. van Middelaar en de heer L. Keizer. Tijdens de rondvraag kwam de juiste aanleg van de oversteekplaats naar voren en ook werd gevraagd waarom er nog steeds geen dranghekken waren geplaatst. Ook kwam nog even het on derwerp klaarovers ter sprake. Het waarnemend hoofd van de St. Jozef school, de heer T Snijders sprak wel zijn teleurstellingen uit, dat er slechts drie ouders zich hadden opgegeven om als verkeersbrigadier te fungeren, ter wijl het aantal bij de andere belangheb bende school ongeveer 10 was. Door de voorzitster werd nog medegedeeld dat op 7 november een bijeenkomst zal worden gehouden voor de ouders van de leerlingen van de 5e en 6e klas die te zijnertijd voortgezet onderwijs zullen gaan volgen Na de pauze werd door de heer M. H. Hendriks uit Kortenhoef een diaserie vertoond, die als titel had „Het jaar rond". Dit was een zeer in teressante en boeiende diaserie vertonend de natuur in vier jaargetij den. Door de heer Hendriks werd uitleg betreffende het een en ander gegeven, terwijl het geheel werd be geleid met passende achtergrond muziek. Deze overvloeiende diaserie was zeker het kijken waard. Niets meer aan de orde zijnde werd deze vergadering met een bijzonder woord van dank aan de heer Hen driks gesloten. Het bestuur van de jubilerende School met de Bijbel wordt gelukgewenst.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 13