Achtervelder schreef „Geen blakwannes" l X i GRATIS, t DE GOUDVALLEI EEN SCHOT MIDDEN IN DE ROOS, dat zegt onze Ome Koos. En deze man die is zo wijs... die koopt alles voor de laagste prijs. CASSETTE edelstaal geen 700.- maar.495. l t Gouden ketting 39.- 49.- Gouden hangers 49.- 89.- Gouden dames- ringen 79.- 98.- Gouden armband 98.-198.- Gouden oor bellen 39.- 79.- Verlovingsringen 98.- Zaanse klokken 139.-198.- Friese staartklok 444.- Dameshorioges 39.- 69.- Jongens/meisjes- horloges 29.- ALLEEN DEZE WEEK: Zware massief gouden schakelarmband 730 nu 490.- Mooie gouden oorbellen 90 nu 48.- Chroom dameshorloge Massief zilveren choker Men zegt ook niet voor niets: de Goudvallei. die is er voor u. ja gratis ontvangt iedere koper een waardevol geschenk. Alles 14 karaat gekeurd goud... Het goedkoopste adres van Nederland. Eigen reparatie afdelingen... Nou ja... de Goudvallei... die is er voor u... tot ziens. Leusder Krant - Loep op Leusden DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1978 GESPREKSGROEP VOOR OUDER EN JONGEREN MDE organiseert een gespreks groep voor ouders die kinderen heb ben in de leeftijd van 12 tot 20 jaar. Veel ouders zijn in deze periode on zeker over hun houding jegens de kinderen. Moet je streng zijn, of soepel? Moet je je zoon/dochter als kind of als volwassene aanspreken? Is regels stellen kinderachtig of juist niet? Moet je altijd weten waar ze zijn, wat ze doen, hoe ze met het geld omgaan etc.? Of moet je maar af wachten wat ze je willen toevertrou wen? Kortom, voor vele ouders, zo wel als jongeren is juist deze periode een tijd van zoeken naar nieuwe om gangsvormen, een tijd van onzeker heid, ontmoediging, uitdaging en vertrouwen! Wat doe je met de zorgen die je hebt? Wat doe je met de zorgen die zij hebben? Moet je als ouders één lijn trekken? Voor velen geldt dat zij weinig gelegenheid hebben over hun vragen van gedachten te wisselen, om te ontdekken dat andere ouders er net zo voor zitten, om te zien dat zij weer een andere oplossing bedacht hebben waar je je voordeel mee kunt doen, om te horen dat zij weer andere vragen hebben waar jij voor jezelf al uit bent De bedoeling is een tiental bijeen komsten te beleggen met een groep van ongeveer acht mensen. Deze bijeenkomsten zullen vanaf 4 ok tober of op woensdagavonden of op woensdagochtenden belegd wor den. Met ieder van de belangstellen den vindt eerst een kennismaking plaats met de gespreksleiders. In samenspraak met de deelnemers wordt een programma gemaakt waarin zowel informatie als uitwis seling van ervaringen mogelijk Is. Vooral zal geprobeerd worden de deelnemers te helpen hun moeilijk heden te ontdekken en deze te ver groten. De groep wordt geleid door Janny Vunderink en Jan Burger. Belangstellenden kunnen zich tot laatstgenoemden wenden via MDE, tel. 33924. TEVENS START EEN GROEP VOOR VROUWEN IN LEUSDEN Deze groep heeft ten doel vrou wen te helpen de dagelijkse dingen wat beter aan te kunnen. In twaalf bijeenkomsten zal met elkaar aan dacht gegeven worden aan de vra gen die bij de deelnemers leven. Met name vragen rondom het huisvrouw en moeder zijn. Het opkomen voor je eigen behoeften, weten waar je met je zorgen terecht kunt, kontakten leggen, opvoeding van de kinderen, eigen positie thuis en in de maat schappij zijn evenzovele punten die aan de orde kunnen komen. Deze groep wordt geleid door Charlotte Blasweiler en Margriet Bloemhof. Deze zijn in de eerste helft van de week bereikbaar voor informatie en aanmelding onder telefoonnummer 33924 van MDE. Met elke deelnemer vindt eerst vooraf een kennismaking plaats. Deze groep vindt op de dins dagavonden plaats. ENQUETE COLD FIRE 14 september 1978. Onder de naam „Cold Fire" zullen vliegtuigen van zes verschillende NAVO-landen volgende week de luchtsteun ver zorgen bij een aantal NAVO-oefe- nlngen die deze herfst onder de naam Autumn Forge worden gehou den. Een aantal Nederlandse vliegba- ses zal aan Cold Fire deelnemen, waardoor van 18 tot en met 22 sep tember a.s. zowel voor 8.00 uur als na 17.00 uur kan worden gevlogen. De vliegbasis Soesterberg neemt volgende week slechts in geringe mate deel aan deze oefening. Er is weliswaar een gekombineerd Ne derlands-Amerikaans grond- en luchtoefening, „Young Eagle" ge naamd, die voornamelijk tot doel heeft het beoefenen van diverse operaties met de woensdag j.l. gearriveerde F-15 Eagles. Hierbij kan wel aanstaande dinsdag en woensdag tot na 17.00 uur gevlogen worden. Het op de vliegbasis Soesterberg gestationeerde 298-squadron zal van 18 tot en met 29 september deel nemen aan de grote landmacht oefening „Saxon Drive". Dit bete kent, dat deze hele periode dit squadron met al haar helikopters niet vanaf Soesterberg doch vanaf diverse plaatsen in de deelstaat Sak sen in West-Duitsland zal opereren. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Eemland start één de zer dagen weer haar jaarlijkse En quête Regionale Bedrijfsontwikke ling (ERBO). Hiertoe is uit het totale bestand van 7.000 in het Handelsre gister ingeschreven ondernemingen een representatieve steekproef ge trokken, die 1.900 bedrijven omvat. Deze groep ontvangt een enquête formulier van de Kamer, waarin on der andere wordt gevraagd naar de ontwikkeling - dus niet het exacte niveau-van omzet, netto bedrijfsre sultaat, investeringen etc. Verder wordt de ondernemers gevraagd hun verwachtingen met betrekking tot de toekomst uit te spreken. De enquête is op te vatten als een regio nale conjunctuurpeiling. De uitkomsten van dit onderzoek, dat door alle 36 Kamers van Koop handel in Nederland gelijktijdig en op uniforme wijze wordt gehouden, zullen begin 1979 bekend worden gemaakt. Elke individuele onderne mer kan hierbij zijn resultaten toet sen aan de gemiddelde uitkomsten voor zijn bedrijfstak. Ook zijn verge lijkingen met overeenkomstige pro vinciale en landelijke cijfers moqe- lijk. Voor de Kamer zijn de op deze wij ze te verkrijgen regionaal-economi sche gegevens onmisbaar voor het uitoefenen van haar taak de overheid namens en ten behoeve van het in de regio Eemland gevestigde bedrijfs leven te adviseren. Deze advisering speelt zich af op al die terreinen van de regionale economie, waarbij de belangen van het bedrijfsleven in het geding zijn, zoals ruimtelijke orde ning, economische zaken en ar beidsmarktaangelegenheden, de tailhandel en ambacht, verkeer en vervoer, milieu etc. ACHTERVELD - Van de hand van Gerard van de Burgwal en Wim Kuin is verschenen het fraaie boekwerk „Geen Blakwannes". Het is niet te verwonde ren dat Gerard van de Burgwal en zijn medeschrijver de geschiedenis naar vo ren hebben gehaald. Waar eens het slot Emelaar te Achterveld heeft gestaan maakte de familie Van de Burgwal - tussen de wallen en grachten in - óók al haar geschiedenis. Met bescheiden dankbaarheid schonk vader Van de Burgwal het boek voor het archief van Oud-Achterveld Het boek „Geen Blakwannes" werd uitgegeven door het Zilveren Am sterdamse wijkcentrum „Spaarndam" waar beide jonge schrijvers geruime tijd daadwerkelijk sociaal werk hebben ge leverd. Onder de innemende kop „Aan de buurtbewoners" staat o.m.: „Geen blakwannes'" Een vreemde titel zullen veel mensen zeggen. „Alleen de oudere buurtbewoners weten waarop het slaat Tijdens een ge sprek over een huurstaking hoorden wij dit woord. Het was een huurstaking over het opknappen van huizen. De buurtbewoners wilden goede verf in hun huizen en geen goedkope troep. (bladwannes is black varnish - is zwarte vernis)". Onder de indringende koppen als „Veel spit - en graafwerk", „Een buurt van arbeiders" en „Spaarndammers vechten voor hun buurt" blijkt duidelijk de sociale strijd van de buurt. Het is geen boek geworden met venijn en ge voelsmatig eigenbelang, het is een lees bare eerlijke signalering van de feiten. De préhistorie is te beperkt geschre ven en er ontbreken verwijzingen naar de bronnen. Maar leesbaar en sterk komt de geschiedenis duidelijk naar vo ren na 1800 Goed is de verteltrant over de wereldoorlog van 1940-1945 zodat vooral de jeugd dit eenvoudig in zich kan opnemen. Over de hedendaagse tijd staat in 25 regels een hele samenvatting over het leven in deze buurt, een klein stuk met grote inhoud. Ruim honderd sterk ontwikkelde foto's uit vroeger tij den maken het boek een lust voor het oog. Meerdere foto's die nooit zijn op genomen in een boekwerk komen erin voor Enige foto uitschieters zijn: be woners van de Notweg in 1917; oude lantaarnspelletjes; een gezellige kruidenierswinkel. Aan de uitvoering is alle aandacht ge geven, zodat het drukwerk, de lay-out en de totaal grafische verzorging het predicaat „een heel goed boek" kan worden gegeven. ISRAËLISCHE FILMWEEK In het kader van het cultureel verdrag met Israël zal van 21 t/m 28 september a.s. in een aantal plaatsen in ons land een Israëli sche Filmweek worden gehou den. Tijdens deze filmmanifesta tie zullen 7 8 speelfilms alsme de een aantal korte films worden vertoond. De filmweek zal op donderdag 21 september in het Theater Du Midi in Amsterdam om 20.00 uur worden geopend met de film ,,l love you Rosa" van Moshe Mizrahi, door mr. R Hotke. directeur-generaal voor Culturele Zaken van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk en de Ambassa deur van Israël, de heer Shlomo Ar- gov De organisatie van de film week is in handan van de Neder landse Bioscoopbond, de bioscooponderneming A. F. Wolft BV te Utrecht en Meerburg Thea- terbeheer BV te Amsterdam e.e.a. in samenwerking met het Ministerie van CRM Het programma van de filmweek bestaat o.a. uit de volgende films: I love you Rosa, regisseur Moshe Mizrahi. Little man, regisseur Zeev Revah OnlyToday, regisseurZeev Revah. Fantasia on a romantic theme, re gisseur Vitek Tracz. The garden, regisseur Victor Nord Rockin' horse, regisseur Yaki Yosha. Saint Cohen, regisseur Assaf Dayan. I was born in Jerusalem, regisseur Yoram Goan. alsmede een aantal korte (voor)films. De films zullen worden vertoond met Engelse ondertitels. De film vertoningen vinden plaats in Utrecht, Groningen, Tilburg, Nijme gen en Leiden. Een Israëlische delegatie, be staande uit een vertegenwoordi- „Bent u psychiater? Maar i| moet bij de tandarts zijn. II dacht al, wat doet hij vreemd. I 99 99 3 mm, per paar met vaste band128.-NU 69.- (halsketting)148.-NU G9aa „De Goudvallei".... De cassettespecialist... Nee... uw cassettespecialist.1 Bovendien ontvangt u geheel GRA TIS: theelepels - gebaks vorkjes - suikerschep - taartschep - suikertang - broodzaag - slacouvert. Het model kunt u zelf bepalen. Ook zijn de modellen leverbaar in het hardpleet 100. Oosteinde 95, Scherpenzeel. Tel. 03497-1607. Stationsstraat 143, Apeldoorn. Tel. 055-218880. Amsterdamsestraatweg 699, Utrecht. Tel. 030-444040. Hoofdstraat 87, Velp. Tel. 085-618095. Columbuslaan 392, Utrecht. Tel. 030-884527. Koopavond donderdags te Utrechten Apeldoorn, vrijdags te Scherpenzeel en Velp.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 18