NBP startte het nieuwe seizoen KP0 bijeen Stichting RK Jeugd- en Jongerenwerk Leusden timmert aan de weg JEUGDWEEK NED. HERV./GEREF. JEUGDRAAD ENORM SUCCES: Leusder Krant - jongerenwerk DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1978 9 Meer dan 1500 bezoekers aan 18 t/m 20 mei: Kampweekend tot en met 14 iaar. tober a s. 's avonds 8 uur in het Ros Byaard. 27 september komt mevrouw Borssen spreken over de Vrouw en de Europese gedachte: 9.30 uur in Groot Krakhorst. LEUSDEN - Na een lange zomer vakantie konden er bij de eerste bijeen komst van de afdeling Leusden van de N B V .P woensdag 13 september weer veel dames verwelkomd worden in de Marcuskerk De presidente mocht ook weer enkele nieuwe leden begroeten Nadat de leden weer het één en an der hadden bijgepraat, vertelde één van de leden op boeiende en enthousiaste wijze over haar reis naar het grote land Brazilië, met zijn 115 000.000 inwo ners. Na de pauze kregen de dames gelegenheid tot het stellen van vragen en dat zij met interesse hadden ge luisterd. bleek uit de inhoud van de ge stelde vragen. De gezellige avond werd afgesloten door de presidente met enige huis houdelijke mededelingen. Wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn. zal op donderdag 5 oktober een fietstocht worden gehouden, ver trek 13 30 uur vanaf het parkeerterrein tegenover de Marcuskerk. warm of ontdooid worden door stralin gen. Zeer smakelijk en energiebespa rend. Er werd geproefd van hetgeen in de oven bereid was. Om half elf kon de voorzitster na iedereen bedankt te heb ben de geslaagde avond sluiten Nog enkele mededelingen: De samenleving-cursus begint 3 ok- 24 mei' Dauwtrappen. Begin juni Slotavond Afsluitend voor deze jeugdweek werd afgelopen zondag een jeugddienst in de Marcuskerk qe- houden, Er waren ongeveer 475 mensen aanwezig om het thema van de jeugdweek ,,Open Blik" te over denken. Aan deze jeugddienst werkte de bekende Amersfoortse groep „Cellar-gospel 70" mee. Deze groep bracht haarzuiver haar reper toire ten gehore. Na de dienst werd er gezellig een kopje koffie gedron ken door een groot aantal mensen en er werd nog wat nagepraat over de jeugdweek. De Hervormde Gereformeerde jeugdraad kan terugzien op een bij zonder geslaagde start van dit seizoen. Programma aktiviteiten-kommis- sie Hervormd Gereformeerde jeugdraad. Onderstaand het voorlopige program ma zoals dit zal worden georganiseerd in het komende seizoen. Zaterdaa 14 oktober: Soeurtocht. Dinsdag 21 november: Spelavond. Woensdag 20 december" Kerstbakjes maken en kerstviering voor jeugdklubs. Wo. t/m vrij. 27 t/m 29 dec. Spel- middagen in samenwerking met De Til en Blijhof Maandag 1 januari 1979: Nieuwjaarsreceptie. Woensdag 7 februari Filmmiddag. Half maart: Gospel-concert. 16 april: Puzzeltocht per fiets. 11 t/m 13 mei: Kampweekend 16+ LEUSDEN - Woensdag 13 sep tember was de eerste avond~dit seizoen van de Kath Plattelandsvrouwen Org. afd. Leusden Om 7 uur waren veel leden aanwezig bij de Eucharistieviering in de Parochie kerk waar Pastor ter Bekke de H Mis opdroeg tot intentie van de overleden leden en de leden en hun gezinnen. Daarna was er een bijeenkomst in de Johanneshoeve De voorzitster Evelien Blom kon een volle zaal (circa 80 leden) verwelko men. Het prachtige wandkleed, ver vaardigd van met beroepen geborduur de werkdoekjes. waaraan 30 leden ge werkt hadden, was tentoongesteld. Het kleed met als thema ..werk had op de gewestelijke KPO-dag in Apeldoorn de hoogste waardering gekregen! De dropping op 29 augustus waaraan door 32 leden was deelgenomen is een leuke avond geweest. Daarna was de avond aan de firma Coen v. d. Berg, die de magnetron oven demonstreerde. Op zeer snelle wijze kunnen hierin de gerechten gaar. gevarieerd LEUSDEN - De jeugdweek van de Hervormde Gereformeerde jeugd raad is weer afgelopen. De jeugd week is de start voor al het Her vormd/Gereformeerd jeugdwerk in Leusden. Ook dit jaar heeft de or ganisatie er naar gestreefd een pro gramma te maken wat voor iedereen iets fijns had te bieden. Gezien de resultaten is de organisatie hier ze ker in geslaagd. De jeugdweek startte 10 september met een fijne jeugddienst in Leusden-Zuid. In het Pongebouw waren 450 men sen aanwezig om samen met de gospelgroep „Reformation" te over denken wat geloof betekent. Na de jeugddienst werd er door een groot aantal mensen gezellig koffie ge dronken en nagepraat over de dienst. Maandag 11 september is er in 't Claeverenblad een film vertoond over druggebruik, namelijk de film ..Gale is dead" Deze realistische film ging over een meisje dat aan hard-drugs ver slaafd is en uiteindelijk aan een overdo sis sterft. Na de film werd er door een dertigtal, voornamelijk jongeren, heftig gediskussieerd over dit onderwerp, waarbij veel persoonlijke meningen naar voren kwamen Deze diskussie stond onder leiding van de heer van Dalen, voorlichtingsdeskundige van de federatie van hulpverleningsinstanties voor alkohol en drugs. De heer van Da len wist door zijn ervaring met drug gebruikers een bijzonders inhoud aan deze diskussie te geven. Uiteraard zijn er in een dergelijke week ook enkele aktiviteiten, die niet geslaagd zijn Door gebrek aan belang stelling is het volksdansen en bar- bequen helaas niet doorgegaan. programma Op woensdagmiddag 13 september was er een spelletjesmiddag voor kin deren tot en met 10 jaar. Om 14.00 uur hadden 120 kinderen zich bij het Claeverenblad verzameld om aan een 20-tal spelletjes deel te nemen. Naast de gebruikelijke spelletjes, zoals een aardappelrace, sjoelen, zaklopen. bal gooien en dergelijke was er een bijzon der leuk nieuw spelletje, de „autorace". Deze autorace bestond uit kleine speelgoedautootjes die met een touw tje aan een lucifersdoosje waren ver bonden De bedoeling was om het au tootje zo vlug mogelijk over een be paalde lijn te hebben door het touwtje zo snel mogelijk om het lucifersdoosje te binden. Na afloop werden de kleintjes getrakteerd op een pannekoek met li monade, hetgeen uitstekend smaakte. Donderdag 14 september was het de beurt voor de 12-jarigen en ouder, die zich in de Marcuskerk konden verma ken met de film „Gendarmes in Saint- Tropez" met in de hoofdrol Louis de Funes. De aktiviteitenkommissie had een vooruitziende blik gehad door uit te wijken naar de Marcuskerk, want er waren ruim 200 mensen aanwezig. De ze 200 mensen hebben met volle teu gen genoten van de fratsen, die Louis de Funes in één van zijn beste films uithaalde. Het is dus ook zeer waar schijnlijk. dat deze aktiviteit nog dit jaar herhaald zal worden. Naast de goede film, levert de jeugdraad ook met zijn entreeprijzen een wezenlijke bijdrage tot het culturele gebeuren in Leusden. Op vrijdag 15 september werd er voor de 16-jarigen en ouder een dropping gehouden. Ongeveer 25 jongeren wer den in een gesloten vrachtwagen ge dropt tussen De Glint en Scherpenzeel Na ongeveer 3lh uur waren alle deel nemers weer terug in 't Claeverenblad. De meesten liepen een tikkeltje moei lijk, maar er was een enorme fijne stemming onder de deelnemers Zaterdag 16 september was er in en rond het Claeverenblad een lan- denmarkt georganiseerd Deze lan- denmarkt bestond uit een tiental kraampjes met onder andere bloem schikken, bloemen verkoop, touwtje trekken, grabbelen^ tafeltennis, zaklo pen, midget-golf. Bovendien was er de mogelijkheid om pony te rijden. Deze mogelijkheid werd door bijna ieder kind benut, waardoor de pony aan het eind van de dag iets minder zin had, om zijn rondje te maken. Ook scoorde de ak- tiviteitenkommissis een enorm sukses met de rondrit door Leusden. Een groot aantal malen is de heer Reemst met zijn trekker vol met kinderen door Leusden gereden. Ook aan de inwendige mens was gedacht. .Er was een soort café, waar je zelf je glaasje wijn tappen kon, poffertjes en warme worst kon eten Tenslotte werd om het half uur de spanning ten top gedreven door het Rad van Avontuur. Het aantal mensen op de landenmarkt was moeilijk te schatten, maar het geheel was in ieder geval een groot sukses Zaterdagavond 16 september was de start voor het soos seizoen in 't Claeverenblad. On geveer 80 jongeren vermaakte zich uit stekend in de soos, waar de Amer%- foortse groep ..Zimrah" voor de muzi kale omlijsting zorgde. LEUSDEN - Zondag 17 september stonden de deuren van het Jon- gerencentrum De Til wagenwijd °pen om belangstellenden voor het jeugd- en jongerenwerk te ontvan gen. Veel jongeren hadden van de ge- 'egenheid gebruik gemaakt. Oude ren kwamen vooral kijken naar de re sultaten van het kreatlef zijn van hun Kinderen op het gebied van houtbe werking, schilderen en tekenen. De Stichting heeft als doel het stimu- 'eren van de bij haar aangesloten ver- enigingen. waaronder de nobbyclub -Hamersveld", de KPJ, het Katholiek Meisjes Gilde, alsmede het beheer van het Jongerencentrum De Til Men organiseert o.a. puzzeltochten, Kerst-inn, danslessen, carnaval etc Ook wil men in gesprekken met de jeugd discussiëren over allerlei onder werpen. Een van de problemen waar mede de jeugd te maken heeft, is het druggebruik. Hierover heeft men aan de hand van een film uitgebreid van ge dachten gewisseld De hobbyclub „Hamersveld" stelt jongens in de gelegenheid om voor 16.— per jaar bezig te zijn met houtbewerking, mozaïek en soldeer werk. Voorts organiseert men 1 maal Het Katholieke Meisjes Gilde gaf de ze middag eveneens acte de présence en had een groot aantal werkstukken tentoongesteld. In groepen waarbij men rekening heeft gehouden met de diver se leeftijden, is men bezig met schilde ren en tekenen Dit Gilde telt zo'n 50 meisjes inde leeftijd van 7 jaar tot en met een jaar of 14 Op de maandagavond van 7 30 tot 8.30 uur zijn de 12-jarigen en ouder aktief. De woensdagmiddag tussen 2 en 3 uur is voor de 7- en 8-jarigen Zaterdagmorgen tussen 10 en 11 uur komen de 9- en 10-jarigen aan de beurt, terwijl eveneens op zaterdag tus sen 11 30 en 12.30 de 11 - en 12 jaren hun hobby kunnen uitoefenen Het is goed, dat de Stichting RK Jeugd- en jongerenwerk deze „open-dag" heeft georganiseerd. Zij moet echter aan de weg blijven tim meren en vooral de ouderen en ouders laten kennismaken met het werk dat haar al jarenlang bezig per maand een ontspanningsavond. Op deze „open-dag" werden er on der meer dia's en films vertoond van de kampweken, die dit jaar zijn gehouden in Ootmarsum van 29 juli tot 12 augus tus en waaraan een groot aantal jon gens heeft deelgenomen. De groepen waren op leeftijd ingedeeld, zodat men 2 maal 1 week met een groep van zo'n 20 man in „Tukkerland" de natuur ging opzoeken. Elke dinsdag- en vrijdag avond is de hobbyclub van 18.30 uur tot 20.15 uur in De Til aktief. houdt, zodat er meer begrip zal zijn voor datgene, wat zich binnen de muren van het Jongerencentrum De Til afspeelt. Een goed initiatief deze „open-dag".

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9