loda-zondag had moeite net ex-tweede klasser SINMCT Carjfcf Roda-zaterdag hield PUEM in bedwang Sport wordt duurder in Leusden Debacle van Achterveld tegen Nederhorst: 6-1 Ons Genoegen schoot weer HANDBALDAMES BLIJVEN WINNEN Weer verlies voor Pon Voorwaarts CC-puzzel- it geslaagd ■QKESSS&jut*.d-Tv. U) GEBRUIKSVER GOEDING Leusder Krant - Sport DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1978 EUSOEN/CENTRUM - De zon- iploeg van Roda heeft de thuls- jstrljd tegen Ministerpark ge- nnen, maar erg overtuigend was tegen de verleden jaar nog 2e ssers uit Naarden niet. De gasten jden tweemaal pech met een tot tegen de paall In de eerste pe- ]e begon Roda na een tiental ver- mlngsmlnuten pas echt te ttballen en het zag er toen naar uit, de Leusdenaren een gemakkelij- zege tegemoet zouden gaan. De gdzwarten waren op alle fronten tl sterker (de cornerverhouding 5-2 in de eerste helft wees daar top) maar gingen voor het Naar- dense doel in de fout. De niet vol doende aansluitende middenlinie en de veel te laag ingeschoten voor zetten plus de rakelingse missers van Evert Schafthuizen. Bart Rietveld en Henk Malestein hielden de stand dubbelblank. Pas in de laatste minuten van de eerste helft werden de gasten gevaarlijk. Gert Osnabrugge moest met snelle reac ties tot tweemaal toe het Roda-doel voor doorboring behoeden. Na de thee waren de Ministerparkers ontegenzeggelijk de meest aanvallen de ploeg, maar de voortdurende Naar- dense pressie verschafte de Leusde- jda had het niet gemakkelijk tegen de oud-2e klassers uit Naarden. naren meer speelruimte en bij tijd en wijle ook aardige kansen. Uit de uittrap van Gert Osnabrugge na een rakelings naastvliegende Naardense schuiver kwam de bal bij Rob Hogenbijl. Snel en handig passeerde hij twee man en pro fiterend van de rommelige afweer prikte nij het leder langs de Ministerpark- doelman (1-0). Roda drukte door maar had weinig geluk. Eerst met een te ver voor zich uitgespeelde bal van Schafthuizen, die weggewerkt werd en even later met een voorzet van Hogen bijl via Schafthuizen naar Henk Male stein, die van zeer nabij toch nog hoog over ging. Toen het Roda-vuurtje weer uitgewerkt was, kwamen de bezoekers weer hevig terug. Ministerpark had pech bij een snel genomen vrije trap. die een aanvaller alleen voor Gert Osnabrugge bracht Gert werd omspeeld en liep bovendien de toesnellende Bertus Schoon- derbeek tegen de grasmat, waardoor de Ministerparker helemaal vrij voor het verlaten doel kwam, doch desondanks niet scoorde. Via een staander ging de bal naast. De spanning op en rond het veld steeg en de wedstrijd bleef het aanzien alleszins waard De overmacht van de gasten (na de rust 2-7 aan cor ners) hield aan en kort voor tijd zou de stand gelijk zijn geworden als niet voor de tweede maal een doelpaal Roda redding had gebracht. Voordien waren inmiddels nodeloos een paar goede kansen voor de thuisclub verloren ge gaan door wat al te egoistisch spel van de man, die het enige doelpunt van de wedstrijd heeft gescoord. l>s£: L--" ;v v. 9 Spelbeeld van Roda-Ministerpark. Midden op de foto Rob Hogenbijl, de maker van het enige doelpunt. UTRECHT - Opnieuw heeft Roda succes gehad met het aanvallend concept van drie spitsen en een vierde in de tweede lijn. PUEM, tot zaterdag nog ongeslagen, werd duidelijk onder druk gezet door de Leusdenaren. Vooral op snelheid werd de degelijke, maar trage dom- stedelijke ploeg geklopt en Roda be nutte nog lang niet alle kansen. De eerste roodzwarte treffer, in de 10e minuut van de wedstrijd, kwam wat gelukkig tot stand toen een als voor zet bedoeld schot van Henk van Laar door een Utrechtse verdediger zo danig van richting werd veranderd, dat zijn doelman er niet meer bij kon (0-1). Het onverwachte resultaat LEUSDEN/CENTRUM - Het ge- eenlebestuur van Leusden wil be- Inigen op sport. Men wil enerzijds van de bestaande verkapte subsi- es (verwerkt In de gebruiksver- Kdingen van sportaccommoda- s) en anderzijds de zelfwerkzaam- ild In de sportverenigingen ver- oten. In de praktijk komt het erop er, dat het beoefenen van sport In usden (veel) duurder gaat worden, oktober 1977 is een rapport opge teld over de gewijzigde opzet van berekening van de gebrulksver- sedingen, met als belangrijkste inten: Het onderhoud van de accommoda- s wordt gesplitst in a) werkzaamhe id die uitsluitend door de gemeente nnen worden verricht en b) werk, dat rengoed door de gebruikers kan wor- ii gedaan. De kosten van werkzaamheden on- a worden voor 100% aan de ge- uikers doorberekend, doch daar te- mover wordt een gemeentelijke sub- lie gesteld (voor buitensport va rend van 80 tot 90% en voor bin- insport van 50 tot 60%) De overige werkzaamheden zullen er 1 januari 1979 door de verenigingen If moeten worden gedaan. Willen of innen zij dat niet, dan kan dit zonder ibsidie en bij volledige doorbereke- ng van de kosten van gemeentewege schieden. Getracht moet worden de gemeente re opstallen op de sportterreinen in gendom (en onderhoud) van de ge- uikende verenigingen te stellen. Dit ïtreft de Lockhorst-canbne, de was kleedgelegenheid op het Buining- tek (Roda en Impala-handbal), het szamelijke clubhuis van k.c. Antilo- en, de schaakvereniging Leusden en s tafeltennisclub Leusden en de LTV e Eemelaar. Het desbetreffende rap- brt is voor commentaar via de Sport- khting aan de verenigingen voorge- gd en de opmerkingen van die zijde wen overwegend afwijzend Enkele 'gumenten waren, het verschil in sub die-percentages tussen binnen- en buitensportverenigingen is niet reëel, de overdracht van door meerdere ver enigingen gebruikte opstallen kan stui ten op grote onderlinge problemen, de aan de hockeyvereniging berekende gebruiksvergoeding is veel te hoog, de voorgestelde nieuwe gebruiksvergoe- dingen gaan de draagkracht van diver se verenigingen te boven en niet elke vereniging kan zelf voor het onderhoud zorgdragen. NIEUW VOORSTEL B W onderkennen een deel van de door de sportclubs naar voren ge brachte bezwaren en mede i.v.m. de minder gemakkelijk toepasbare eer dere regeling komen zij binnenkort met een nieuw voorstel, o.m. inhoudend: De gebruiksvergoeding voor de buitensporten worden bepaald op een vast bedrag per lid en per jaar. Voor 1979 11voor een jeugdlid en 22,- per senior. Verenigingen, die zelfwerkzaamheid niet kunnen of willen uitvoeren, mogen de verplichting daartoe afkopen 22,- resp. 44,- per jeugd- of seniorlid (tweemaal de gebruiksvergoeding) De vergoeding voor het gebruik van overdekte accommodaties wordt bere kend op kostprijsbasis per uur, waarop een gemeentelijke subsidie van 55% wordt toegekend De LZ&PC de Haai en, binnen en buiten sportend, wordt als binnensportvereniging beschouwd. Via het verlenen van het recht van opstal komen de over te dragen ge bouwen (exclusief grond) in het bezit van de desbetreffende verenigingen voor de symbolische koopsom van 10.- (plus de overdrachtskosten) Alle exploitatielasten komen voortaan ge heel voor rekening van de clubs. Berekend is (hoe, wordt niet ver meld), dat de onderhoudskosten van de buitensportaccommodaties, exclusief kapitaalslasten en de kosten van dez.g. randvoorzieningen (plantsoenen, pa den e.d.) en met verrekening van een gedeeltelijke zelfwerkzaamheid, de somma van 162.500,- bedragen. Bij 2780 buitensporters komt dat neer op 57,- per persoon. Voorgesteld wordt hiervan 30% bij de gebruikende vereni gingen in rekening te brengen, hetgeen neerkomt op de eerder genoemde be dragen van ƒ11,- resp. 22,-. Op deze basis komt men tot de navolgende cij fers. Gebruiksvergoeding nieuw oud verschil VV Roda 9.350,- ƒ6.100,- 3 250,- SV Achterveld 3.960.- 1.800,- 2.160,- Impala/handb. 1.111,- 300,- 811,- KC Antilopen 2.200,- 800,- 1.400,- LTV Leusden 7 260.- 4.000,- 3 260,- LTV Lockhorst 13.915,- 8.000,- ƒ5.915,- LTV Eemelaar 5 665,- ƒ2.300,- 3 365,- MHC Leusden 6.358,- 6.300,- 58.- Behalve de hockeyclub: Tel uit de winst! BINNENSPORT PER UUR De gebruikskosten voor de bin nensportaccommodaties worden bere kend per uur, omdat daar zelf werkzaamheid niet verplicht kan wor den gesteld. Via een vrij ingewikkeld systeem komt de netto huurprijs van een gymnastieklokaal op 8,50 per uur en van de sportzaal de Meent op 9,95 en uit de navolgende tabel blijkt, dat op Impala (gym), S.O. Lisiduna en de LZ&PC de Haaien na. de overige sport clubs - met Avanti als „topper" - dieper in de buidel moeten tasten: VVLOS Impala LTV Lockhorst LTV Leusden LTV de Eemelaar Badminton Leusden KC Antilopen S.O. Lisiduna Sport. Recreatie Trimflt LZ&PC de Haaien Schaakvereniging SV Avanti Boersma Judo Overigen Haaien (zwembad) Gebruiksvergoeding nieuw oud verschil 34.479.90 39.019,50 4 539.60 1.034,80 488,80 546.00 1 990,00 940,00 1 050.00 2.069,60 977,60 1 092,00 3 988,40 2,849,60 ƒ1.138,80 2.655,20 2.216,80 438,40 1 476,80 1.627.60 150,80 884,00 488,80 395,20 884.00 488.80 395,20 884,00 488,80 395,20 884,00 488,80 395,20 663,00 366,60 296,40 ƒ14.111,50 8.816,60 5 294,90 3.978,00 2 199.60 1.778.40 16.893.20 13.517,80 3.375.40 11.589,20 10.589,00 1.000,20 De nieuwe regeling beoogt een be sparing van 132.889,- op het onder houd van de buitensportaccorrlmoda- ties Daarbij komt dan nog de mee ropbrengst van de gebruiksvergoeding ad 20 219,- (buitensport) resp. 8.495,50 (binnensport) ofwel in totaal 161.503,50. LEUSDEN/CENTRUM - Het da mesteam van Impala-handbal blijft maar winnen. Ditmaal werd in Leus den BSV 2 het kind van de rekening. Met 8 punten uit 4 wedstrijden wordt nu een riante uitgangspositie op de ranglijst bezet. Na een niet direct verwachte tegentreffer herstelde Hetty Boom vlot het evenwicht. Dit spelletje kreeg nog een herhaling, maar bij 2-2 vonden de Impala's dat genoeg. Gien Greefhorst zorgde voor 3-2 en daarmee kwam ook de rust. In de tweede helft nam de thuisclub definitief afstand en te genover 1 bezoekersdoelpunt brachten Fenny Meijerink, Yvonne Leyenhorst en Ina Tolboom met 4 treffers de eindstand op 7-3. Een danig gehandicapt Heren 1 bleek niet opgewassen tegen Takt. In De Bilt stonden de gastheren al spoedig op 3-0. voordat Timo Herder voor de Leusdenaren scoorde Takt liep nog verder uit. maar Theo Prinsen bracht met drie doelpunten weer hoop in de Impala-gelederen. Toch kwam de rust met 6-4 Ook in de tweede helft had Impala het verre van gemakkelijk. Bij de stand 9-5 schenen de kansen weer te keren. Takt schoot nog eenmaal raak, maar Ron Kersten en de weer uitste kend op dreef zijnde Theo Prinsen (3x) tilden Impala naar 10-9. Verder kwa men de Leusdenaren echter niet en toen Takt nog een elfde treffer produ ceerde, was het gebeurd. Heren 1 heeft zich niets te verwijten De thuisclub was inderdaad wat sterker. bracht wel rust In het Roda-elftal, dat zelfs een paar leuke mogelijkheden vóór de thee liet zitten. De klasse van René Stoelhorst, die de laatste weken met zijn schoten veel pech had. openbaarde zich rond een kwartier na de hervatting. Hij bemach tigde een schuiver van Georg Nieuwenhuis (weer de grote zwoeger van weleer op het middenveld) en stormde recht op de Utrechtse doelman af, die met een listig lobje kansloos ge passeerd werd. Roda zat op fluweel en kon onbezorgd haar eigen spel verder ontwikkelen. Zeker bij het sportieve verweer van PUEM en dat maakte de wedstrijd voor de Ruitenbergploeg tot een plezierige aangelegenheid. Vooral toen nog een derde treffer gescoord werd. De over de gehele breedte van het veld zwervende Stoelhorst gaf van rechts de bal op maat naar Fred de Smalen, die even terugkoppend Henk van Laar - met een betere kans - aan het werk zette en Henk zou Henk niet zijn, als hij daarvan geen gebruik maakte De verrassende eindstand bleef 0-3, hoewel het dapper partij ge vende PUEM kort voor het einde nog een penalty toegewezen kreeg Henk ten Ham dook in de goede hoek en voorkwam stijlvol de tegentreffer. Georg Nieuwenhuis scoorde niet maar verzette enorm veel werk. COMMENTAREN/MENINGEN LEUSDEN/CENTRUM - Van de In oktober 1977 opgestelde regeling In zake de gebruiksvergoeding voor gemeentelijke sportaccommodaties is niet veel overgebleven. De sport- clubu voelden zich terecht in hun voortbestaan bedreigd en de Wel- zljnsnota werd al spoedig met „weg- zijnsnota" aangeduid. B. en w. ko men nu met een nieuw voorstel op de proppen en of die juichend door de gebruikers wordt ontvangen lijkt ook twijfelachtig. Mogelijk met uitzonde ring van onze hockeyclub, die in 1979 maar 58,- méér aan ge bruiksvergoeding moet betalen dan dit jaar. Die vereniging is blijkbaar al een jaar (of langer?) eerder voor vol aangezien en ik vraag mij nu af, of het voorheen te veel betaalde bedrag zal worden gerestitueerd? Om nog even bij de buitensport te blijven: die wordt hier ter plaatse door acht clubs bedreven (2x voetbal, 1x handbal, 1x korfbal, 3x tennis en 1x hockey). Bij deze ver enigingen bestaat een zeer opval lend verschil. De vroegere z.g. elite sporten (met de nadruk op vroegere) hebben veel meer senioren op de le denlijst dan junioren en om precies te zijn 1268 resp. 482. Bij voet-, hand en korfbal is dat duidelijk anders met 391 senioren en 729 jeugdleden. De acht buitensportverenigingen hebben allemaal nog een groot ac commodatie-tekort. Uitschieters zijn de korfballers, die slechts het mede gebruik hebben van een voetbalveld (waarvoor dan kennelijk tweemaal de gebruiksvergoeding telt?) en de handballers, die het met een door hun bond afgekeurd speelveld moeten doen. Het is natuurlijk niet de bedoeling, dat het zo gebeurt, maar ik weet een oplossing om in één klap het tekort aan accommodatie op te lossen en wel door de jeugdafdelin gen op te heffen! De clubs zouden daar veel ruimte mee winnen en en passant een paar stuivers aan ge bruiksvergoeding besparen. Wat dacht u bijvoorbeeld van Roda, waar dan 4.510,- minder betaald hoeft te worden? De gemeente onderkent blijkbaar nog steeds niet voldoende het nut van de sportclubs als opvangcentra voor de jeugd. Hoeveel zelf werkzaamheid wordt daar door zeer veel ouderen reeds verricht? En al lemaal gratis. Stel je voor (Ik heb het nog steeds alleen over de buiten sport) dat nog eens 1211 jeugdigen, In plaats van sportief bezig bij de sportclubs, doelloos de straat op gaan! Op de j.l. maandag gehouden vergadering van de Raad van Advies van de Sportstichting werd het nieuwe voorstel i.z. de gebruiksver goeding ter discussie gesteld. Mo gelijk Is daar een voor iedereen ac ceptabele oplossing gevonden. Ik kom er In de extra krant van morgen nog wel op terug. P. C. LEUSDEN/CENTRUM - Pon Voor- waartsVjs nog weinig succesvol in de zaalvoetbalcompetitie. Tegen AHB werd de derde wedstrijd gespeeld en ook deze werd verloren Vanaf het be gin speelden de Leusdenaren onder druk Verdedigend klopte het allemaal uitstekend en vooral André Snoek speelde sterk. Aanvallend vlotte het. aanzienlijk minder. Het gemis aan pure spitsspelers doet zich bij iedere wed strijd meer gelden Ook nu werd geen doelpunt gescoord. Dat lukte de tegen partij wel. 8 minuten voor het einde en met een man op de strafbank. Even later scoorde AHB haar tweede treffer uit een penalty Ondanks verwoede po gingen van Pon om de stand een wat beter aanzien te geven lukte dat niet De grote inzet ten spijt. 2. H. G. Verbeek, IJsselstein 83 str.pnt. 3D W Schurink. Maars- sen 99 str pnt. 4 E v. d. Broek. Amers foort 106 str.pnt. 5. G. Munnik, Utrecht 114 str.pnt. B-klasse: 1J Plat, Doorn 102 str pnt 2. H Weerman. Doorn 106 str.pnt. 3 G H. Meter, Voorthuizen 175 str.pnt. 4. N P J. van Nes, A dam 196 str.pnt, 5. W. H. van Dijk, Achterveld 192 str.pnt. C-klasse: W. Leeuws D. Hendriksen W. H. v, d. Hoedt L Lorist 97 str.pnt. 109 str.pnt. 126 str.pnt 130 str.pnt. ACHTERVELD - De verre reis voor de voetbalwedstrijd Nederhorst - Achterveld is voor de Achtervelders op een debacle uitgelopen.Achter veld-verloor met niet minder dan 6-1 Als licht excuus kan misschien wor den aangevoerd dat Toon Kalshoven niet beschikbaar was en Jaap Schouten vanwege militaire dienst op oefening was in Duitsland. Hierdoor moest de gehele achterhoeve omgezet worden resp. Piet Vos en Gert v. d. Brink wor den ingezet Daar beide ploegen elkaar nog nooit ontmoet hadden in hun lange bestaan was de beginfase van de wed strijd meer een verkenningsstrijd. Al gauw had Nederhorst de zwakke plek ken ontdekt, die na 10 minuten leidde tot het eerste doelpunt via de rech tervleugel. Door te zwak ingnjpen kon linksbuiten Stalenhoef vrij gemakkelijk voorzetten De bal belandde in de doelmond bij de geheel vrijstaande middenvoor Clement die geen fout maakte en Achterveld doelman Van Putten gemakkelijk het nakijken kon geven, 1 -0. Achterveld probeerde het vanuit het middenveld om de buiten spelers Jan Kerkhof en Jan Hazeleger aan het werk te zetten. Dit lukte nog wel, maar hun voorzetten konden niet wor den afgerond wegens gebrek aan af maken. Toch kwam Achterveld op gelijke voet met Nederhorst In de 20ste mi nuut kon Albert Tolboom de bal afgeven aan de naar het midden geswitschte Jan Kerkhof die uithaalde en daardoor een kogel kon afvuren die doel trof. Een klasse doelpunt van zeker 40 meter verdween in de Nederhorst bovenhoek, 1-1 Alles was nu weer mogelijk doch de thuisclub gooide er een schepje boven op door het tempo te verhogen. Hierte gen had Achterveld geen afweer ge noeg en er ontstonden gaten in de ver dediging. Door zeer goed combina tiespel probeerde men Achterveld op de knieën te krijgen wat al spoedig luk te. 10 Minuten voor de rust.Neder- horstman Stalenhoef passeerde in een solo-ren. Achterveld bleef vechten voer goed resultaat, zodat Nederhorst enkele cor ners moest weggeven. Een schot van Albert Tolboom stuitte af op de Neder- horst-doelman Een schot van Herman v Ruitenbeek vloog over Russtad, 2-1 Na de thee werd de strijd hervat met iets windvoordeel voor Achterveld. ,,Het begin offensief was voor Achter veld. doch het was jammer dat uit een goede pass van Cor Hoogland Herman v Ruitenbeek overknalde. Nederhorst nam al gauw het initiatief over en heeft dit behouden tot scheidsrechter Koet het eind van de wedstrijd aankondigde. Met de regelmaat van de klok konden de rappe Nederhorsters de Achterveld- se verdediging op snelheid en tactiek kloppen Tot 4 maal moest doelman Van Putten de bal uit het net vissen Achterveld kwam nog wel eens voor de Nederhorstveste, doch de aanval kon niet echt gevaarlijk worden. Piet Vos werd vervangen door Johan van Dalen, doch deze kon ook geen verbetering aanbrengen in de toen al geslagen Achterveld-ploeg. Wel moest Neder horst nog enkele corners inleveren maar daar wisten de lange verdedigers wel raad mee. De sterkste ploeg en dat was onge twijfeld voor de vele bezoekers - Ne derhorst - had gewonnen en zal. zo spelend als vandaag een kanshebber worden voor de eerste plaats. Sportieve wedstrijd onder goede leiding van ar biter Koet ACHTERVELD - De schietvereni ging Ons Genoegen hield donderdag haar eerste onderlinge wedstrijd op de geheel vernieuwde en geheel electrisch ingerichte schietbanen in de schiet- kelder van Ons Gebouw. In totaal werd door 16 schutters aan deze wedstrijd deelgenomen. De uitslag was: aantal punten 1. W Voskuilen 2 B Voskuilen 3. T. Vos 4 J. Kommer 5. J. E. v. Hamersveld 6. J Blom 7. A Vlug 8. J. van Nimwegen 9 H. J. v. Ruitenbeek 10. J. J v. Hamersveld 11W. Wittebrood W v. d Kletersteeg 13. A. v Daatselaar 14 G. Tolboom 15. H. Hols 16. J. Pepping 48 48 47 47 46 45 45 45 43 42 42 42 41 40 40 40

Leusder Krant | 1978 | | pagina 11