.Buiten de boot gevallen jeugd" ierde uitbundig feest in De Mof eventig- arig Jsiduna Structuur van Wijkraad Wetering ter discussie Trouwe EHBO-ers in Achterveld gehuldigd joudt ster-tocht Dolf de Vries had meer publiek verdiend Weinig animo om contactpersoon te worden OPBRENGST COLLECTE GOUDEN INSIGNE VOOR INSTRUCTEUR WINDHOUWER Activiteiten Vrouwencafé DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1978 LEUSDEN/ZUID - In één woord verweldigend was de medewer ing. die de carnavalsclub de Gou Burgemeester Rademaker werd aan het werk gezet bij het uitreiken van de .adeautjes. den Klomp van alle zijden heeft ge had bij de organisatie van de feest middag voor de buiten de boot ge vallen jeugd", waarmee de gehan dicapte Leusdenaren waren be doeld. Het gebruik van de grote zaal van „de Mof" (en de slaatjes, enz.), de muziek van The Jokers, van Ach- terveldse Eddy en van het Leusden- se Lisiduna, het vervoer door garage Kleinveld, de appels van Roest, de krentebollen en het andere gebak van de bakkers v.d. Hengel, v.d. Ho ven, v.d. Kletersteeg en Schouten, de boter van Horst, aannemerswerk van Bloemendal en 110 (miniatuur) automobielen van Pon, waren alle maal gratis ter beschikking gesteld en dan realiseren wij ons goed, dat het best mogelijk is, dat wij nog an dere gulle gevers in de feestdrukte over het hoofd hebben gezien, maar alle genoemde en niet genoemde werkers (w.o. de organisatoren, be geleiders, ouders, enz.) hebben hun •gehandicapte medeburgers een ge weldig feest laten vieren. Carnaval in september was op het eerste gezicht een wat vreemde ge waarwording. maar dat wende zeer spoedig bij het zien van de uitbundige pret Een 70-tal gasten (de 35 overigen werden na afloop en niet met lege han den persoonlijk bezocht door de Gou den Klompers) heeft zich prima geamu seerd met de polonaises en de andere carnavalsgebruiken. De laatste twee onderscheidingen met de Orde van de Uil in de regeringsperiode van prins Ja nus waren bestemd voor de dames Ou de Egberink en Van Ruitenbeek, die met de Pieten Valkenet en Wendel en de overige Gouden Klompers het feest gestalte hebben gegeven. Op zijn beurt werd prins Janus door een van de gas ten omhangen met het ordeteken van de buiten de boot gevallen Leusdena ren. Dat gebeurde aan het slot van de geweldig geslaagde middag ook met burgemeester J W M. Rademaker, die meteen maar aan het werk gezet werd bij de uitreiking van de voor iedereen aanwezige cadeautjes Ook voor de niet direct bij de zaak betrokken aanwezigen was de onder neming van de Gouden Klomp een openbaring Wie had kunnen vermoe Veel plezier en tevredenheid heersten bij de overwegend jeugdige carnavalsgasten. den, dat Leusden zoveel gehandicapte inwoners telt9 En dan vraag je je wel eens af. wat er met die hoofdzakelijk uit kinderen bestaande groep, moet ge beuren als de liefdevolle bescherming, die zij thans gelukkig genieten, eens wegvalt. Een van hen vertelde ons ter loops wat over het gezinsvervangende tehuis in Veenendaal, waar zijn dochter verblijft Zou zo'n project in het nog steeds groeiende Leusden ook niet mogelijk zijn? Er wordt in onze ge meente veel gedaan voor de jeugd. Dat is ontegenzeggelijk waar, maar ook hier is het weer dezelfde groep, die buiten de boot valt! contact opgenomen De Wijkraad stelt zich achter het standpunt van de bewo ners en zal de gemeente eveneens hier over benaderen. De werkgroep recreatie deed voorts verslag van haar activiteiten in de afge lopen twaalf maanden. Zeer verheugd is de werkgroep over het enthousiasme van de kinderen bij allerlei activiteiten. Zij is er echter nog niet in geslaagd, de volwassenen binnen de wijk voldoende te activeren. De werkgroep hulpdienst, die inmid dels ook contacten heeft met andere hulpdiensten binnen de gemeente, wordt weinig ingeschakeld. Men is er echter van overtuigd, dat veel meer hulp geboden kan worden, doch dat de mensen die die hulp nodig hebben, nog over een soort drempelvrees beschik ken. De contaktpersonen op de diverse hofjes zullen meer ingeschakeld moeten worden, teneinde de verschillende ac tiviteiten binnen de wijk onder de aan dacht van de bewoners te brengen PUBLICITEIT Uit de vergadering kwamen opmer kingen van: ,,Meer bekendheid geven omtrent de personen die in de Wijkraad zitting hebben. Deze mensen zijn voor veel bewoners „ongrijpbaar". „De kernleden waren van mening, dat men meer in de publiciteit moet treden De wijze waarop men dit zal doen, zal nog nader bekeken moeten worden. Men is er echter wel van overtuigd, dat meer duidelijkheid aan de wijkbewoners ge geven moet worden. Eén van de moge lijkheden waarop dit zou kunnen ge schieden is een „open-dag", zo meent een van de aanwezigen Na de pauze werd gediscussieerd over de structuur van de Wijkraad. Vol gens sommigen dient aan de structuur van de Wijkraad niets te veranderen. „Zodra we alles gaan reglementeren, dan missen we een stuk flexabiliteit, die we nu wel hebben". Andere aanwezi gen waren wel voorstander van een huishoudelijk reglement of statuten, zodat het geheel wat meer aan banden wordt gelegd. Men wilde greep hebben op het kiezen van bestuursleden en de financiële zaken. In verband hiermede zag men ook een mogelijkheid de aan sprakelijkheid bij bepaalde evenemen ten, voor uitsluitend de vereniging te aanvaarden. Anderen (een groot aantal van de aanwezigen) waren voorstander van een praktisch ongewijzigde struc tuur met toch bepaalde spelregels, zo- E.H.B.O. in de bedrijven. Uit het ant woord bleek dat alle bedrijven waar meer dan 30 werknemers zijn wettelijk verplicht zijn een E.H.B.O.-er in dienst te hebben. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Windhouwer of er animo bestond om kaderlid te worden. Deze kaderleden zijn in verband met het geven van cur sussen. De heer Windhouwer vroeg te vens of er leden waren die hem behulp zaam willen zijn bij het geven van in structies. Naar aanleiding van een vraag over de verbandposten, werd medegedeeld dat deze de volle aandacht hebben De posten zullen zo mogelijk ook worden uitgebreid. Nadat alle vragen waren beantwoord sloot de voorzitter de vergadering. In zijn slotwoord dankte hij de heer Berg voor het vele administratieve werk door hem in het belang van de vereni ging verricht. Dit betrof de administra tie betreffende de bloedafname en de inning van de contributiegelden. Hij deed dit in samenwerking met de sec retaris, die dit werk nu geheel voor zijn rekening zal nemen. dat men weet waar men zich aan te houden heeft en welke mogelijkheden er zijn. Eén van de aanwezigen stond een al ternatieve wijkraad voor, (een tweede wijkraad dus naast de bestaande) waar voor naar zijn zeggen een grote groep wijkbewoners warm loopt. Deze sug gestie lijkt echter geen goede basis voor overleg. SPELREGELS De heer Visser, lid van de Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevordering be vestigde, dat de huidige structuur met bepaalde spelregels zeer wel mogelijk is. Hij was echter een voorstander van een verenigingsvorm, waarbij men de statuten zeer summier kan houden, zo dat vele zaken bij algemeen besluit ge regeld kunnen worden Zoals de situatie nu is, hebben beslissingen van de Wijk raad geen enkele wetskracht Dit zijn afspraken, zodat de bestuursleden hoofdelijk aansprakelijk blijven voor eventuele gevolgen", aldus de heer Vis ser. Overigens zag men toch nog wel problemen aan de veremgingsvorm kleven Voor bepaalde activiteiten zou men dan voor deelname, onderscheid moeten maken tussen leden en niet-le- den. OVERLEG-SFEER Volgens een kerngroep-lid liggen de activiteiten van de Wijkraad niet in de besluiten-sfeer. doch zuiver in de over- leg-sfeer. „Wij gaan b.v. met de ge meente in overleg omtrent bepaalde zaken die binnen de wijk leven Wie zijn wij, dat wij praten of beslissen voor 1700 mensen". De kerngroep zal eventueel in over leg met de heer Visser, gaan onderzoe ken welke mogelijkheden er zijn. Alle voor- en nadelen zullen daarbij tegen elkaar afgewogen dienen te worden. Tijdens de rondvraag werd nog eens de nadruk gelegd op het „bemannen" (dames zijn uiteraard ook zeer welkom) van de diverse werkgroepen. Men wil o.a. komen tot het in het leven roepen van een werkgroep verkeersvoorzie- ningen. LEUSDEN - Het programma van het Vrouwenkafé Leusden voor de maand oktober ziet er als volgt uit: Maandag 20 oktober: Spelletjes-avond. Het café zorgt voor voldoende gan- zeborden, damspellen enz. Maandag 9 oktober: Film over tien jaar abortusstrijd. „Abortus: van breinaald tot politiek steekspel". Maandag 16 oktober: Open avond. Maandag 23 oktober: Open avond. Maandag 30 oktober: Avond over kin deropvang, hoe het ermee staat en wat men op korte termijn wil doen. De openingstijden zijn van 20.00 tot 24.00 uur. Inlichtingen bij Ada v.d. Vlist, tel. 42214. ACHTERVELD - De vorige week huis aan huis gehouden collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Ach terveld opgebracht het mooie bedrag van 566.03. De organisatoren van deze collecte danken alle geefsters en gevers hartelijk en wel in het bijzonder dank de collectanten die zich vrijwillig beschikbaar hebben gesteld ACHTERVELD - Tijdens de vorige week dinsdag gehouden ledenvergade ring heeft de afdeling Achterveld van de E.H.B.O. oude getrouwen danig in het zonnetje gezet. Aan de heren G. Boer- sen en L. H. Smink werd een speld uit gereikt voor twintig jaar lidmaatschap, terwijl mevr. Van Houten-de Swart een speldje kreeg voor haar tien jaar lang actief zijn voor de vereniging. Instruc teur Windhouwer kreeg het gouden in signe. Hij is maar liefst veertig jaar voor de vereniging in touw geweest, waarvan bijna zestien jaar als instructeur in Achterveld. Het insigne werd de heer Windhouwer uitgereikt door district- bestuurder Kleijn van de Katholieke Bond van E.H.B.O. Voor mevrouw Windhouwer waren er veertig rozen. Achterveld - De vergadering werd geopend door Voorzitter W. Hilverts. In zijn openingswoord stond hij even stil bij het vele geleverde werken prestaties in het afgelopen jaar. Hij bedankte de leden voor hun volledige inzet en de vrije tijd die zij voor het werk van de vereniging ter beschikking stelden De notulen van de vorige leden vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Nogmaals werd de aandacht erop gevestigd, dat de oefenavonden voor de gediplomeerden op 10 oktober beginnen. Gediplomeer den werden eraan herinnerd, dat zij tenminste acht oefenavonden gevolgd moeten hebben, willen zij in het bezit blijven van het diploma. Verder werd medegedeeld dat op 28 oktober a s. de landelijke wedstrijden worden gehou den in Tivoli in Utrecht. De wed- strijdploeg die aan deze landelijke wed strijd zal deelnemen bestaat uit de da mes N. Teunissen-Kerkhof, G. Jan- sen-Reijnders en R van Westerlaak- Kerkhof, reserve is mevr. M. van Dijk— van Halteren. Het wordt op prijs gesteld als ook een aantal supporters meegaat. De arts Boersema zal dit seizoen de lessen geven, zowel aan de gedi plomeerden als aan de nieuwelingen. Voor het geven van deze lessen is nieuw lesmateriaal aangeschaft, zowel platen als dia's. Het in het bezit zijnde lesmate riaal was verouderd. De secretaris noemde in zijn jaarver slag enige evenementen waarbij de E.H.B.O. aanwezig was zoals de Tour de Junior, grasbaan races in Leusden en Amersfoort, de bloedafname en diverse voetbalwedstrijden. Uit het verslag bleek dat de E.H.B.O. weer een zeer actief jaar achter de rug had. Uit het verslag van de penningmees- teresse bleek dat er een klein batig saldo was. Namens de kascommissie was de heer W. van Nimwegen aftredend In zijn plaats werd gekozen mevr. M. Schimmel-Berg. BESTUURSVERKIEZING Na de pauze volgde dc bestuursver kiezing. Aftredend was de heer A. L. Janssen. Hij had zich herkiesbaar ge steld en werd met algemene stemmen herkozen. De heer P. Smink bracht hierna ver slag uit van de activiteitencommissie die vorig jaar was ingesteld. De door deze commissie georganiseerde ontspan ningsavonden waren zeer goed ge slaagd Wegens drukke werkzaamheden be dankte mevr. M. van Dijk van Halteren de heer P. Smink als lid van deze ac tiviteiten commissie. Mevr. T. Christina blijft haar werk voor deze commissie voortzetten bijgestaan door mevr v.d. Span -Noot. Een derde persoon, hier voor aangezocht hield het nog even in beraad. De contributieverhoging werd voor een jaar uitgesteld. Bij dc rondv raag werd de vraag gesteld wat de Ar beidsinspectie te maken heeft met de LEUSDEN - Ter gelegenheid van et 70-jarig bestaan van het spring- evende „Lisiduna" vindt er op za- erdag 30 september in Leusden een itertocht plaats Medewerking aan deze tocht wordt erleend door het feestvierende „Lisi- una" zelf. dat muziek zal gaan maken de straten van Leusden-zuid. Daar- aast zullen de volgende muziekver- nigingen aan de stertocht in Leusden- entrum deelnemen: de muziekvereni- mg DWS Achterveld, „Caecilia" uit cherpenzeel, „Fidelio" uit Wouden- erg en de Showband ..Animato" uit oogland. Vertrokken wordt om 18.30 uur vanaf e parkeerplaats voor de bejaarden- koningen aan de Asschatterweg Na de rondgang door de gemeente ;omen alle muziekkorpsen terug op het lunt van uitgang, de parkeerplaats aan Ie Asschatterweg Aan het einde van Ie rondgang zullen de muziekkorpsen jezamenlijk een drietal nummers ten jehore brengen Show-time, Baby-fa- :e en Saint Triphon, uitgevoerd onder liding van Lisiduna's dirigent M. Tim- ner Weet u. dat er nog een aantal loten in te grote Lisidunaloterij te koop zijn? Vraagt u ze aan bij het bestuur of leden. Je loten kosten 1,-, en u kunt er mooie prijzen mee winnen. U steunt te vens de vereniging financieel. Er is veel geld nodig: instrumenten kosten al gauw 1000.-, en de uniformen komen Dp zo'n f 600,- Op zaterdag 7 oktober houdt het ju rerende „Lisiduna" receptie van 15 00 tot 17 00 uur in het restaurant ,,'t ^os Beyaart". De trekking van de jubi- eumverloting zal plaatsvinden op naandag 9 oktober. „Lisiduna" begint een aardig ju- norenkorps op te bouwen Er zijn twaalf eerling-muzikanten, die driftig les ne men bij de dirigent. De trompetters krij gen les van een enthousiaste mu ziekbeoefenaar van buiten de vereni ging Er is ook een flink aantal leerling- tamboers. Applaudisseert u op zaterdag 30 september voor het langstrekkende „Lisiduna". De Leusdense mu ziekvereniging rekent graag op wat respons uit de bevolking. LEUSDEN/C. De verga- dering van de Wijkraad de Wetering, vorige week don derdag in de schaapskooi van Groot Krakhorst, stond voor een groot deel in het teken van de structuur van de Wijk raad. Over die structuur werd uitvoerig gediscussieerd. Voorzitter W. Couwenberg opende de vergadering met te stellen, dat het doel van de Wijkraad is, het gezamenlijk zoeken naar, en het wisselen van gedachten over, de sa menleving. Het blijkt, dat veel mensen weinig of geen belangstelling hebben voor het werk dat binnen de wijk de Wetering door een handje-vol mensen wordt ver richt De verzoeken om contaktperso nen op diverse hofjes, zoals Esdoorn hof, Bolderikhof, Henkhof, As schatterweg en Walstro 1730, voor het organiseren van allerlei activiteiten, is tot nu toe onbeantwoord gebleven. Contact is er inmiddels geweest tus sen de diverse wijkraden binnen de ge meente Leusden over het rapport inza ke de Centrale Antenne Installatie. DAKKAPELLEN De affaire inzake de dakkapellen binnen de wijk kwam weer aan de orde. De door de gemeente vastgestelde breedte van 2.43 m werd door diverse aanwezigen aangevochten. De gang bare normen op dit punt zijn, dat een aan te leggen dakkapel met breder mag zijn dan 2/3 van de totale gevelbreedte. De Provinciale Utrechtse Welstands Commissie (PUWC) is van oordeel, dat een breedte van 4 meter wel erg fors is. Volgens de gemeente is een dergelijke afmeting esthetisch niet verantwoord. Twee ontwerpen werden bekeken: Eén ontwerp voor een breedte van 2 meter en één voor 2.43 m. De gemeente heeft voor het laatste ontwerp[gekozen. Zij zal een en ander nog schriftelijk vastleggen. De bewoners van Zonnedauwhof gaan echter niet accoord met de beslissing van de gemeente. Zij zijn van mening, dat de inhoud van een bestem mingsplan, waarin wordt gesproken over 2/3 van de gevelbreedte, niet zo maar gewijzigd kan worden. Zij hebben inmiddels hieromtrent met de gemeente Dolf de Vries had weinig attributen nodig voor een goed cabaret. LEUSDEN/CENTRUM - Na een reis van een klein jaar met een kampeer- busje door Zuid-Amerika treedt de schrijver, tekstdichter, film- en to neelspeler. cabaretier (en wat al niet meer) Dolf de Vries weer in Nederland op met zijn eenmanscabaret „het Luister-Rijk". Vrijdag was hij m Leus den, in de voor automobilisten door de wegenbouwperikelen rond de Noor- derinslag 's avonds moeilijk bereikbare Hakhorst. Dat kan ook wel een reden geweest zijn van de geringe animo. Het 20 minuten later beginnen - om de zoekenden nog de gelegenheid te ge ven het knusseTheater" te bereiken - gaf maar weinig respons en uiteindelijk moest Dolf het doen met nog geen 50 belangstellenden. Niet alleen zakelijk te weinig, maar ook artistiek, want De Vries bracht zijn programma van eigen teksten overtuigend en goed. Met een enorme flux de bouche combineerde hij vlot de gevarieerde onderdelen van zijn act tot een wer velend geheel, dat o.i. voor de pauze wel het sterkste overkwam, maar de zeer afwisselende onderwerpen blij ven 't publiek boeien. „Wijzigingen voorbehouden" stond in kleine letters onder 't programmablad en dat sloeg kennelijk op afwijkingen met een plaat selijke ondertoon, zoals bijvoorbeeld toen „Ontwikkelingshulp" - een zeer discutabel onderwerp in Nederland - aan de beurt kwam en Dolf de Vries wil lekeurig passantenvroeg of zij tegen dan wel vóór waren. Eén der onder vraagden was duidelijk voor, maar dan wel nadat eerst in Leusden de sporthal gerealiseerd was! Het slotnummer van het tweede gedeelte was ook bijzonder goed en met een paar „stichtende woorden" voor onderweg stuurde Dolf de Vries, muzikaal begeleid door gita rist Gerry Truppe, zijn publiek om ruim half elf weer huiswaarts.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 5