Eerste winstpunt fhockey-heren Antilopen speelde gelijk n t ACHTERVELD-DAMES l/VONNEN VERDIEND Kledingbeurs Hervormde Vrouwen dienst U ziet 't. ...SieMatic, degezelligste keuken... Defraaistetegels. De mooiste openhaarden... v.d.Donk &Romeijn DE SCHAKEL offsetdrukker klein-offsetdrukker SieMatic dmJ^mnhorst Poelier Brons ONDERDAG 28 SEPTEMBER 1978 LEUSDER KRANT lEUSDEN/CENTRUM - Het eerste haap(je) is over de dam. MHCL- irenl heeft de thuiswedstrijd tegen et Apeldoornse Ares gelijk ge deeld en daarmee het eerste winst- mt uit de huidige competitie bin- m gehaald. Het hadden er twee innen zijn als aan het slot van de immellge wedstrijd de Leusdena- nwat rustiger waren gebleven. Er erd weer veel te veel „gepraat" op ït veld en dat wekte vermoedelijk Irritatie op bij een van de heidsrechters, die anders de kort x>r het einde begane overtreding ellicht minder streng had beoorde- De ingeslagen strafcorner werd imelijk knap Ingeschoten. Ares was minder gevaarlijk dan van m oorlogsgod mag worden verwacht aar wel duidelijk beter ingespeeld op 2e klasse. Initiatief was bij beide oegen echter zeldzaam en daarom eelde de wedstrijd zich groten- %ls af op het middenveld, met zo en dan een vrij ongevaarlijke uitval, ankzij keeper Hans Stuurman, die een trafpush knap uit zijn doel hield, kwam rust met 0-0. Uit weer zo'n ogen- chijnlijk niet gevaarlijke aanval scoor- eLeusden de openingstreffer. Dat ge- »urde zowat halverwege de tweede elft. Pieter van Bruegel was na het af- even van de bal aan Erik Timmer ten 3I gekomen en lag zijn ploeggenoot anig in de weg. Met een ietwat snij- ende slag kreeg Timmer de knikker Yer Van Breugel toch nog in de uiterste oek van het Ares-doel. Na dit niet eer verwachte succes trokken de eusdenaren zich meer en meer terug pde eigen speelhelft en als het daar an niet helemaal naar wens gaat ko- len de babbels". Dat was vroeger al bij Heren 1 en ditmaal niet anders. et resultaat kent u en zo werd het genlijk onnodig 1-1 Toch lijkt Leus- sn wat meer gewend te raken aan het eel snellere spel in de 2e klasse Pech eeft Leusden met ausputzer Hans van ck, die maandag voor een knie- peratie naar het ziekehuis moest. Wel is inmiddels Peter Elffers in de basisop stelling terug, maar nog lang niet hele maal fit en a s zondag is Frank Marree wegens verblijf in het buitenland niet beschikbaar voor de moeilijke uitwed strijd in en tegen Arnhem. DAMES De uitwedstrijd van Dames 1 moet maar zeer snel worden vergeten, want van sportiviteit hebben de veel sterkere gastvrouwen (pas gedegradeerd uit de 3e klasse) weinig begrip. Het werd een zeer onplezierige ervaring voor Leus den 1 en ondanks een enorm verweer (vooral van keepster Martine van Lief land, al Is dat uit het resultaat niet af te leiden) werd 13-0 de uitslag Da mes 2 raakte al spoedig na het begin met 0-2 achter tegen Schaerweyde 4, kwam terug tot 2-2, maar moest vlak voor het einde toch nog capituleren (2-3). Ook Dames 3 verloor van Schaerweyde (10) en wel met 1-4. De uitslagen waren: Dames 2 - Schaerweyde 4 2-3 Heren 1 - Ares 1 1-1 Heren 3 - Kampong 10 2-2 Heren 4 - Hoevelaken 1 7-2 Amersfoort 3 - Heren 2 0-2 Baarn 1 - Dames 1 13-0 Schaerweyde 10 - Dames 3 4-1 Meisjes A1 - Culemborg A1 4-3 Meisjes A2 - Phoenix A2 3-1 Meisje D1 - Shinty D1 0-2 Jongens B2 - Voordaan 82 4-1 Jongens B3 - Schaerweyde B5 3-2 Jongens C2 - Woerden C1 (vr.) 1-3 Jongens D4 - Kampong D2 5-0 Culemborg B1 - Meisjes B1 0-2 Schaerweyde C2 - Meisjes C1 1-6 Kampong D3 - Meisjes D2 3-1 Schaerweyde D3 - Meisjes D3 6-0 Culemborg A1 - Jongens A1 2-1 Schaerweyde B2 - Jongens 81 2-2 Laren C2 - Jongens C1 3-3 Soest C2 - Jongens C3 4-0 Soest D1 - Jongens D1 1-4 Kampong D1 - Jongens D2 2-1 Baarn D2 - Jongens D3 0-3 ACHTERVELD - Zondagmorgen V >eelde het dameselftal een uitwed- rijd tegen 't-Goy. De eerste speel- h slft speelde Achterveld met de wind I iee. Ook de weersomstandigheden L aren ditmaal ideaal. Reeds vanaf r et begin was het steeds Achterveld, 8 ie aanviel en 't-Goy steeds In de "lerdediging terug drong. Reeds 10 minuten na de aanvang in de wedstrijd wist L. Kerkhof met f en goed schot Achterveld een 0-1 xirsprong te bezorgen. Na dit Ioelpunt bleek voor Achterveld het hek an de dam. Achterveld was steeds in e aanval en als er eens een uitval van •Goy kwam, dan kwamen die niet ver- er dan de 16 meter lijn. L. Kerkhof wist score op te voeren tot 0-3. Het werd ilfs voor de rust nog 0-4 Door het 1 oed storen van M. Burgwal deponeer- e een eigen speelster van 't-Goy de bal in eigen doel Na de rust een aan vallend 't-Goy dat echter niet langer dan ongeveer 10 minuten stand hield en er niet gescoord werd. Nadat E. Steen - beek was vervangen door B. van Ruitenbeek en E. Smink door J. van Dijk kwam de Achterveldse doelpuntenma- chine weer op gang. L. Kerkhof wist weer twee coals te scoren en bracht zo de stand op 0-6. Vrij direct daarop kwam B. van Ruitenbeek vanaf het middenveld opzetten en door een goed samenspel met L Kerkhof wist B. van Ruitenbeek er 0-7 van te maken. Dit bleek echter nog niet voldoende te zijn want L. Kerkhof wist ook het achtste doelpunt nog te maken. Een 0-8 over winning, die, gezien het spel, zeker ver diend was. Zondag speelt Achterveld een thuis-wedstrijd tegen B V C. Aanvang 10.00 uur. LEUSDEN/CENTRUM - K. C An tilopen heeft afgelopen zaterdag on dervonden, dat SVK een zeer moeilijke ploeg is Niet eens zo zeer wat betreft het niveau van het twaalftal, maar meer door een irritante intimidatietaktiek De Leusdenaren kregen een echt potje Amsterdams korfbal voorgeschoteld en mogen achteraf blij zijn met het behaal de gelijkspel De gasten openden uit hun allereerste aanval de score met een afstandsschot, maar Pieter Kraai- kamp trok deze stand weer recht. Frans ter Maten bracht de thuisclub uit een strafworp op 2-1doch de Amsterdam mers hadden hun antwoord snel klaar. Opnieuw liep SVK uit, voordat Gert Nieuwenhuis in samenwerking met Gert Graafland kon scoren. Antilopen, wat bekomen van het harde spel van hun tegenstanders, kwam door mooie doelpunten van Pieter Kraaikamp, Rob Geutjes. Frans ter Maten en een SVK- er op 6-4 bij de rust. In de vrij onplezieri ge tweede helft kon Antilopen niet meer zo goed in haar spel komen. Toch wist Gert Nieuwenhuis, na een Amsterdam se treffer, de thuisclub weer 2 doelpun ten voorsprong te bezorgen. Diverse plaatsfouten lieten de bezoekers toe om in de slotfase nog op 7-7 te komen. A s zaterdag moet Antilopen, met een redelijke kans op de winst, naar Celeri- tas in Alkmaar Ondanks deze fraaie dans rond de korf kwam Antilopen niet verder dan een gelijkspel. s.v. Acsttrveid UITSLAGEN S.V. ACHTERVELD Nederhorst 1 - Achterveld 1 6-1 Achterveld 2 - Veense Boys 2 3-1 APWC 6 - Achterveld 3 0-19 Achterveld 4 - Veense Boys 4 0-1 Quick 10 - Achterveld 5 3-1 Achterveld 6 - APWC 6 1 -3 Achterveld 7 - 't Gooi 12 1-0 Dames: 't Gooi - Achterveld 0-8 Junioren: Achterveld Al^Jonathan A1 1-7 Achterveld A2-CJW A2 0-1 Achterveld B1 -Soest B2 5-3 WZA B4-Achterveld B2 2-1 Achterveld C1-Hoevelaken C1 2-4 Achterveld C2-WZA C3 2-0 Spakenburg C4-Achterveld C3 8-1 Pupillen: Achterveld D1-Hees D1 1-1 Limvio D2-Achterveld D2 0-3 Soest D6-Achterveld D3 1-1 Achterveld E1-Hees E1 0-1 Achterveld E2-HVC E2 1-1 WZA F2-Achterveld F1 2-0 Zondag 1 oktober 1978: Achterveld 1 - Amsvorde 1 14.30 Hoogland 3 - Achterveld 2 11,30 Achterveld 3 - Amsvorde 4 12.00 Quick 9 - Achterveld 4 14.30 Achterveld 5 - KVVA 8 12.00 Quick 11 - Achterveld 6 14.30 WOG 7 - Achterveld 7 13.30 Dames: Achterveld - BVC 10.00 Programma voor zaterdag 30 sep tember: Junioren: 16.15 u.: Achterveld 01 - Limbio A1 16 15 u Achterveld A2 - APWC A2 16.15 u Quick B2 - Achterveld B1 15.00 u. Achterv. B2 - IJsselm. Vogels B3 15.00 u Achterveld C1 - SEC C1 13.45 u Achterveld C2 - Quick C4 13.45 u Achterveld C3 - Soest C6 Pupillen: 13.00 u.: Limvio D1 - Achterveld D1 13 00 u Achterveld D2 - KVVA D2 13,00 u.: Achterveld D3 - Hoevelaken D5 13.00 u. TOV E1 - Achterveld E1 12.00 u Achterveld E2 - WZA E4 12.00 u Achterveld F1 - Baarn F3 Donderdag 28 september: 20.00 uur: damesvolleybal Hellas-Leos te Nunspeet Vrijdag 29 september: 9.30 uur: nationale schietkampioen- schappen 100 m. standaardgeweer op de Leusderheide 20.00 uur eerste'kaartavond Antilopen in de kortbalcantine op het Burg. Buiningpark 20.00 uur jaarvergadering biljartver eniging BV '75 in het clubhuis aan de Hamersveldseweg .120. WINKELDIEFSTAL In ..De Spar" te Leusden-centrum moest de politie op vrijdag 15 sep tember een winkeldievegge aanhou den Mevrouw L. de V. uit Leusden had haar tas vol met boodschappen gela den, en wilde deze onbetaald de winkel mee uit nemen. Het ging hier om een bedrag van ruim 40.-. AUTO SNEED BROMFIET SER Een tot dusverre onbekend gebleven automobilist sneed zaterdag 16 sep tember, tegen 23.00 uur, de bromfietser P. K. uit Leusden-zuid op de Dodeweg ter hoogte van Alberts Comer bij het inhalen De bromfietser moest hierdoor naar de berm uitwijken en kwam tegen een paaltje terecht De bromfietser sloeg enkele malen over de kop Hij kneusde daarbij het linkersleutelbeen De bromfiets werd ernstig beschadigd. Voor een zo ernstige val viel het met de verwondingen van de bromfietser ge weldig mee, gelukkig' LEUSDEN - Evenals voorafgaande jaren wordt er ook dit keer weer een kledingbeurs gehouden. En wel op woensdag 4 oktober in 't Trefpunt, Arn- hemseweg 75. De verkoop begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de verzen ding van gedragen k'eding naar Zuid- Afrika, voor de slachtoffers van de wa tersnood in India en voor de door de aardbeving getroffenen in Perzië Mocht u nog goed bruikbare en schone kleding hebben dan kunt u deze inleveren op maandag 2 oktober en dinsdag 3 oktober van 14.00-15.00 uur in 't Trefpunt. De Hervormde Vrouwen dienst hoopt dat ook dit keer de kle dingbeurs weer een succes zal worden. In de gezelligste keuken moet je je thuis voelen, ongedwongen op je gemak. SieMatic brengt die gezellig heid terug in uw keuken, geeft er een persoonlijke sfeer aan, maakt van uw keuken een behaaglijk trefpunt voor gezin en vrienden. Want SieMatic is de gezelligste keuken. Waarom zou u met minder xenoef>en nemen. Volop Jeans Jackets Hessenweg 72 Stoutenburg 033-40844 Tegels in vele kleuren en soorten voor keuken, kamer en badkamer. Tegels van internationale allure voor een warme sfeer in elk hollands huis. Keus genoeg en volop voorbeelden van kombinatiemogelijkheden. Een open haard is het middelpunt van de gezellige kamer. De vlammen spelen met de houtblokken en starend in het vuur kunt u uren dromen. Voelt u het sfeertje al, kom bij ons vast genieten van de voorpret. Havenweg 5, Amersfoort, Tel. 033-16946. Open ma. t/m vr.8.30-12.30 en 13.30-17.00 za. 10-12 uur en volgens afspraak. Nieuw echte „haantjes", nog lekkerder dan die oma vroeger in de pan had. Alleen bij: Achter de Kallenbroekermolen. Geopend donderdag, vrijdag en zaterdag. verzekeringen geldleningen hypotheken Marterhoeve 20, Postbus 138, Leusden-C. Tel. 033-45110 INBRAKEN IN AUTO'S Ook deze week weer een aantal opengebroken auto's. Zaterdag 16 september werd om ongeveer 18.00 uur ingebroken in een auto, die in Den Treek geparkeerd stond. De rech- terzijruit van de aulo werd ingeslagen. Uit de auto werd een tas ontvreemd met diverse spullen, onder andere een por tefeuille met een behoorlijkgeldbedrag, een landkaart en een zakmes De auto was van de heer A. M M K uit Gouda Diezelfde dag werd nog een in Den Treek geparkeerd staande auto opengebroken De auto behoorde toe aan de heer K. uit Broek in Waterland. Hij miste een las met voornamelijk ba byspullen. Op maandag 18 september deed mevrouw M C. A. uit Leusden er bij de politie aangifte van, dal er in haar auto, die geparkeerd stond op de Appelweg, was ingebroken Toen ze na haar afwe zigheid bij de auto terugkwam, bleek een ruit kapot te zijn. Van een tas, die niet was meegenomen, lag de inhoud verspreid door de auto Eén portefeuille met ongeveer 60 - en een andere portefeuille met plus minus 100,- werden ontvreemd. ANTENNE AUTO AFGE BROKEN In het weekend van zaterdag 16 op zondag 17 september werd van de auto van mevrouw D. S. uit Leusden-zuid de antenne afgebroken. De auto stond voor haar woning geparkeerd INBRAKEN Bij ,,De Spar" in Leusden-centrum werd in de nacht van zondag 17 op maandag 18 september ingebroken De ruit van de ingangsdeur werd op deskundige wijze verwijderd. Vermist werden een aantal sloffen sigaretten en enkele zakken snoep. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een poging tot inbraak geschiedde in de nacht van maandag 18 op dinsdag 19 september in een woonhuis aan de Arnhemseweg. De bewoners van het huis, de familie K.. waren met vakantie Er werd getracht de garagedeur open te breken, hetgeen om de één of andere oorzaak niet is gelukt Het huis was be veiligd met een alarminstallatie. Tussen 14.00 en 15.00 uur, toen de familie Van H. uit Leusden boodschap pen was doen, werd er op woensdag 20 september ingebroken in hun woning aan de Doornseweg. Drie glas-in-lood ramen werden ingeslagen, en twee kostbare tinnen kannen werden van buitenaf meegenomen. De onbekende daders zijn de woning niet binnenge gaan. AANRIJDING Op de Lockhorsterweg, vlak voor het bekende bruggetje, vond op vrijdag 22 september om 12.50 uur een kop- staartbotsing plaats. De aulomobilist H. J. M H. uit Amersfoort moest afremmen voor hel Lockhorsterbruggetje De heer A E. B. uit Soesterberg, die in zijn aute achter de heer H reed, zag dit te laai en reed op de auto van de heer H in. De schade viel mee, enerdedenzichgeen persoonlijke ongelukken voor AANRIJDING In één der bochten van de Bur gemeester de Beaufortweg vond op vrijdag 22 september om 14.50 uur een verkeersongeval plaats, waarbij twee bromfietsers en twee fietsers waren betrokken Twee bromfietsers reden in de richting van Amersfoort. Het waren de heren W A. B. en W G A. B. uit Amersfoort. De heer W A. B wilde een kuil in de weg vermijden en zwenkte daartoe uit. Hij raakte bij deze ma noeuvre de andere bromfietser, die on deruit gleed en over het wegdek werd geschoven De bromfietser kwam in aanraking met twee wielrijdsters. die uit de tegengestelde richting arnveerden. de dames A v d. B. en R W uit Leus den. Gelukkig waren ze allemaal jong en lenig, en ze kwamen met de schrik vrij. Alle vier voertuigen werden licht be schadigd. INGEGOOIDE RUITEN Bij de politie kwam op zaterdag 23 september de melding binnen van een attente Leusdense inwoner, dat om streeks 18.00 uur baldadigheid werd gepleegd tegenover het zwembad aan de Bavoortseweg Twee jongens, T. N. en W. S. uit Leusden, 15 en 16 jaar oud waren daar bezig de ruiten in te gooien van werkketen op het terrein tegenover het zwembad De jongens konden door de politie worden gepakt. Er werd geen proces-verbaal opgemaakt. De schade van de gebroken ruiten zal moeten worden vergoed. VERKEERSBORDEN BESCHADIGD Zaterdagavond 23 september kwam bij de politie andermaal een melding van baldadigheid binnen. Een zevental jongens was op de Noorderinslag bezig met stokken op de verkeersborden te slaan. Er werd tegen hen geen proces verbaal opgemaakt. De direkteur van het internaat, waar de jongens verble ven, zal op de hoogte worden gebracht HOND STAK PLOTSELING OVER Zaterdag 23 september stak tegen 21.30 uur een hond plotseling de Ha mersveldseweg over De hond. een bouvier, kwam daardoor in aanraking met de surveillerende politiewagen, die flinke schade opliep. De bouvier strom pelde in de richting van zijn woonhuis, maar kroop onderweg in de bosjes en bleef daar liggen De politie vroeg de direnarts de hond ter plaatse te onderzoeken. Het dier be zweek aan een longbloeding De eigenaar wan de bouvier, de heer B uit Leusden, was het weekend weg. Hij zal voor de schade aansprakelijk worden gesteld. VERLOREN EN GEVON DEN Verloren Zwarte heren portemonnee met 40,-; zilveren kettinkje; keepersbril en trainingsjas; pukkel met kledingstuk ken; dameshorloge met zilveren arm bandje Weggelopen Konijn en 5 jaar oude bouvier. Gevonden Bos sleutels, regenjack; bankbiljet 10.-. Aan komen lopen Zwart-rode poes. De politie te Leusden-zuid, Arn- hemseweg-Oude Rijksweg, telefoon 033-44444, verstrekt u graag inlich tingen over deze dieren en voorwer pen. van den Berg s drukkerij is een dynamisch bedrijf, waar met een team van enthousiaste jonge medewervers en ultra moderne produktie-apparatuur. kwaliteitswerk wordt vervaardigd, ter versterving zoeken wl) kontakt met een voor een KORO-Heldelberger en een voor een GTO-Heideiberger. of een boekdrukker die hiervoor omgeschoold wil worden Ons bedrijf is gevestigd od een steenworp-afstand van net NS-station met goede verbindingen richting Arnhem en utrecht Reiskosten worden vergoed (evt. autokosten) Oe onderlinge verhoudingen en werksfeer zijn In ons bedrijf bijzonder goed Over de voorwaarden worden we net wel eens van den Berg s drukkerij bv - Maarn Tuindorpweg 21 Telefoon 03432 2544 ma kantooruren 03432-1232)

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9