m .OEP OP 1 30 MAAL KINDERZEGELACTIE VASTE WEEK-AKTIVITEITEN HOND IN DE POT "DOOR HET KIND - VOOR HET KIND" iep*. -Q J co f J ~U ft DEZE WEEK IN DE GEMEENTE Leusder Krant - Loep op Leusden VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1978 9 OUDERAVOND De kleuterschool de Blokkendoos Leusden-zuid houdt een openbare uderavond op donderdag 5 oktober i.s. in het schoolgebouw. Ook de juders van leerlingen van 't Palet ijn van harte welkom, temeer omdat «vrouw Vollebregt van de Rijkspo- tie die avond een lezing zal houden ver de jeugdkrimlnaliteit na de af- landellng van de huishoudelijke za- en. De ouderavond begint om acht iur. de lezing om half tien. ANTI-KERNWAPENTOCHT NAAR 'T HARDE Op zaterdag 30 september wordt door het Interkerkelijk Vredesberaad een stille tocht gehouden naar 't Harde als demonstratie tegen het gebruik van kernwapens. Hebt u nog nooit meegelopen? Doet u dat dan deze keer. U zult ervaren, dat er veel mensen meegaan, die óók niet ge wend zijn om te demonstreren, en die dat óók voor de eerste keer doen. Neemt u kontakt op met Jan Sleumer, Melaf Ier 16, telefoon 42837. Er kunnen dan afspraken worden gemaakt om gezamenlijk uit Leus- den te vertrekken. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) 1 3EHANDICAPTEN, WIE ZIJN DAT? Ook in Leusden leven gehandicap- en, u en ik weten dat allang. De men en van carnavalsvereniging ,,De Gou- len Klomp" wisten dit ook, en kregen jen idee. Het idee was, we organiseren jen feestmiddag voor de Leusdense lehandicapten. Zo gezegd, zo gedaan, ,tel ik me voor. Een comité bijeen ge rommeld, en aan de slag. Had je ge- lacht, ja. Nee hoor een wereld van on- >egrip gaat plotsklaps voor je open. inwetendheid, ontstaan en in stand lehouden door altijd nog teveel ta pe's. Zeker ook aan de kant van de bjipuders/verzorgers van deze gehan- 'icapten. Voor dit onbegrip moeten we liemand de schuld trachten te geven. )it onbekend zijn moet verdwijnen, dit mbekende moeten we leren kennen lacht ,,De Gouden Klomp" en is on- lanks wankelen, struikelen soms, |ü,a loorgegaan met de klus waartegen Spontaan ja gezegd was. Gehandicapt, dat leer je dan, is een erschrikkelijk beladen woord. Waar ligt jgj e grens tussen normaal" (helemaal gek woord trouwens) en „gehan- icapt"? Men kan mensen beledigen het het woord „gehandicapt" en dus lerde De Gouden Klomp dit woord te 'ervangen. Dit leer je door confrontatie. )e ontmoetingen werden aanleiding tot loorzetten met de moeilijke uitvoering 'an het geweldige plan. De nieuwe slo- jan werd: ..uit de boot gevallen jeugd", den ging door, en kreeg de deur naar leze minderbedeelden op een kier. !aterdag 23 september jl. werd de troon gezet op het werk van lang, veel sn moeilijk voorbereiden. Het werd een euze middag in De Mof voor zo'n 75 tinderen De overigen van de totaal 117 verden thuis getracteerd. Een geluk- uge middag voor de ouders/verzor- jers. Van de gezichten van alle medewer kers zag je de spanning afvallen en overgaan van spontane opluchting tot dolle durf om mee te gaan hossen en dansen. Meedoen - moet je hier zeg gen, want de z.g. gehandicapte heeft niet onze remmingen, voelt zich niet bezwaard, schaamt zich meestal niet zo vlug. en springt en host en danst op uw i d pri 01 lan jo< igd 2 2 3.0 1 3.C 1.' 2I 2.1 2.I 21 10 1J 5 5 4 5.0 53 6 53 2 2l \3i I3> 15.0 en- de eerste tonen van swingende muziek, doet mee in het alternatieve orkest, wijst de goochelaar terecht, en noem maar op. Dit stukje moest me van het hart als ouder van een zorgenkind, als dank aan allen: het comité, Ada, Rie, Piet en Piet voorop, en daarmee tevens alle ande ren. Namen van gulle gevers en gewel dige helpers durf ik niet te noemen, uit angst iemand te zullen vergeten. Heel hartelijk dank! Tevens schrijf ik dit stukje, omdat ik een suggestie heb. De Gouden Klom- per's hebben ervaren dat dit een klein stukje meehelpen was aan integreren. Dit integreren nu, dat leer je al doende, is het allervoornaamste dat beide par tijen absoluut nodig hebben. De Gou den Klomp mensen vinden dat elke Leusdenaar moet weten wat er leeft in deze minderheidsgroep. De mensen waarover wij nu praten kunnen nooit zo zelfredzaam zijn als u en ik, daarom is het misschien goed de suggestie aan te dragen dat b.v. elk jaar deze ontmoe tingen plaats vinden. Ik denk hierbij aan de wijken van Leusden die op toerbeurt een idee zouden kunnen uitwerken. Want: A. Onze kinderen rekenen natuurlijk op voortzetting B. De Gouden Klomp mogen en kun nen we hiermee niet blijvend belasten C. Veel meer mensen kunnen werke lijk iets aan integreren doen Wijkraden, vindt u dit een goed plan, wilt u dan even kontakt opnemen met de commissie die veel ervaring opdeed, te weten: Rie Oude Egberink. tel. 42301Ada Ruitenbeek, tel. 40305; Piet Valkenet, tel. 40942 en Piet Wendel, tel. 41367 of met de schrijver van dit stukje, Ad Wisman, Bruinhorst 25 (tel. 41989). Geachte heer V. van „Cursief beke ken". Uw verhaaltje in de krant van 21 september jl. is weer eens één van de vele negatieve uitingen tegen de hond, al begrijp ik heel goed dat het om een deel van de hondenbazen en -bazinnen gaat. Geef ze dan ook ronduit de schuld. En dat geldt dan ook ronduit voor diegenen die ondanks de be staande verordening hun hond niet aangelijnd houden. Ik heb wél een positieve suggestie voor Leusden. De meeste mensen hebben een tuin in Leusden en ik stel voor dat de hond leert om zijn ontlasting te deponeren in de tuin van zijn baas of VOORLICHTINGSBUS STAATSBOSBEHEER IN LEUSDEN De voorllchtlngsbus van het Staatsbosbeheer staat zaterdag 30 september vanaf 10 uur op het ter rein van de gemeentekwekerij In Leusden. Daar houdt de afdeling Plantsoenen van de gemeente een open dag. In deze bus, die duidelijk herken baar Is aan de groene kleur en de opschriften, Is een expositie inge richt met als onderwerp: de taak van het Staatsbosbeheer. In foto's teke ningen en teksten wordt een beeld gegeven van het werk van deze dienst op het gebied van bosbouw, landschapsbouw en natuurbehoud. Verder Is er In de bus een doorlo pende voorstelling met dia's van landschappen en dieren. Natuurlijk zijn In de bus ook alle uitgaven van het Staatsbosbeheer verkrijgbaar, waaronder Voetspoor- kaarten, Thuis In eigen land met in formatie over alle bos- en na tuurterreinen van het Staatsbosbe heer, Welkom bij de rondleidingen en Welkom op de kampeerterreinen van het Staatsbosbeheer. Boven dien staan twee voorlichters de hele dag klaar om vragen te beantwoor den op het gebied van bos en natuur, subsidieregelingen, enz. De afdeling Plantsoenen van de gemeente verstrekt deze dag Infor matie over het openbaar groen. Er hangen groentekeningen van diver se wijken en men kan er terecht met vragen over het openbaar groen en over de aanleg van prlvé-tulnen. Op deze „groenmarkt" zijn verder nog stands van o.m. het IVN, het Comité Milieuzorg Leusden, de Ko ninklijke Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, volkstulnenverenlgln- gen en de Kon. Ned. Heldemlj. bazin. Mijn hond weet niet beter en doet dat al jaren bij mi| in de tuin en dat ruim ik dan zelf op. Het enige wat ze buiten de tuin kwijt moet is soms een plas en daar kan niemand iets van zeggen Zo krijgen de .tuiniozen' de ruimte voor hun hond, die zij, naar ik hoop met zorg zullen gebruiken. De hoogte van de hondenbelasting vind ik zo langzamer hand schandalig worden en zal m.i. de aanschaf van het „status symbool hond" niet tegen gaan; maar wel, zo meen ik, het „wegwerp artikel hond" in de hand werken. Nu iets over de katten: De overiast van katten manifesteert zich niet zo zeer in ontlasting op straat. Maar vele particuliere tuinen w.o. ook de mijne, isde kattenbak voor de katten van omliggende buren. Mensen leer |e kat(ten) zijn (hun) behoeften op een kattebak te doenHoud ook uw katten 's nachts binnen want 't smoesje roofdier gaat niet meer op, het zijn huisdieren geworden en het is ze aan te lezen. Het gekrijs van krolse of vechtende katten klinkt 's nachts extra luid en on aangenaam. M. Bruineman Eikenlaan 21 Leusden. NASCHRIFT „V". Geen haar op m'n hoofd die er aan denkt om de hond de schuld van alle ellende te geven. Die brave zielen kunnen er echt niets aan doen, dat hun eigenaren zonder een greintje discipline te werk gaan. Wat uw sug gestie betreft: wel aardig hoor, maar je zou de honden-eigenaren dan wel eerst een opleiding moeten geven, daarna pas de honden... En wat u stelt over de katten: er zijn er teveel in ons drukbevolkte landje, maar huisdieren? U hebt duidelijk geen verstand van katten, maar dat neem ik u - als hondenliefhebster - niet kwalijk. U kunt niet alles weten, nietwaar? V. NIEUWE REGELING VOORRANGS- Na alle ellende, die de omlegging van de Noorderinslag voor de Leusdense bevolking heeft opgele verd, zullen de verkeersgebruikers of ze nu te snel rijden of niet, moeten wennen aan een nieuwe voorrangs regeling van de Noorderinslag. En dat niet alleen: ook gebruikers van de Asschatterweg zullen (slechts deels) hun snelheid eindelijk eens wat moeten matigen nabij de Mid denweg. Het zit namelijkzo: had men tot nu toe voorrang op de Noorderin slag tot aan het eind, dat is nu verle den tijd. Met het Ingebruikstellen van het nieuwe deel Middenweg, zal de voorrangsregeling ophouden vijftig meter vóór de kruising met de Mid denweg. Hetzelfde geldt voor de As schatterweg, omdat de Middenweg vanaf de Noorderinslag volledig voorrangsweg wordt. 50 meter vóór de kruising met de Middenweg houdt de voorrangsregeling op deze weg op. In het vervolg zult u niet alleen op die punten extra voorzichtig moeten zijn, uw snelheid moeten matigen, maar ook voorrang moeten verlenen aan verkeer op de Middenweg. Eventjes resumeren: de Middenweg is voorrangsweg vanaf de Valleilaan (De Wetering) tot en met het nieuwe deel (tot de Alandsdam). De Noor derinslag houdt nu op bij de Midden weg en vljttlg meter daarvoor hebt u geen voorrang meer. U hebt op de Asschatterweg evenmin voorrang vanaf vijftig meter vóór de Midden weg. Verwarring kan ontstaan, om dat de omlegging van de Noorderin slag is toegevoegd aan de Midden weg, maar alles Is eventjes wennen. HANDWERKSHOW IN ACHTERVELD Textielhuis Wijntjes houdt in sa menwerking met de firma Coenen en schoenhandel Westerlaak een grote Handwerkshow in Ons Gebouw. De ze show begint om acht uur. Man nequins zullen die avond het een en ander laten zien van wat er met sim pel breien en andere handwerkbe- zigheden bereikt kan worden. De firma Coenen zorgt voor eventuele bijkomende brillen, terwijl de schoe nen worden verzorgd door de firma Westerlaak. De toegang Is grabs. KERKELIJK SAMEN Maandagavond kwamen in de Jo- hanneshoeve vertegenwoordigers van de plaatselijke Leusdense ker ken bijeen voor een informeel sa menzijn. Aanwezig waren de ker keraden van de Hervormde en Ge reformeerde kerk en de kerkvoogden en diakens, het kerkbestuur en de parochieraad alsmede de parochiële caritasinstelling van de R.K. Kerk. BEATRIX COLLECTE De kollekte voor het prinses Bea- trixfonds ten behoeve van het li chamelijk gehandicapte kind heeft voor Leusden-Zuid en -Centrum een bedrag opgebracht van totaal 4.902,81Dat was ongeveer gelijk met het bedrag van vorig jaar. Alle gulle gevers èn de kollektanten: hartelijk dank voor de medewerking. HOBBY-INSTUIF Zaterdag a.s. (30 september) kun nen kinderen vanaf 4 jaar weer naar hartelust timmerenl kleien en ver ven. Verder wordt er iets gemaakt van schelpen, of kunnen de kinderen meedoen aan een kleurwedstrijd. Van 10-12 uur in Blijhof, Ansfridus- laan 49. De kosten bedragen ƒ1,- voor leden en 1,50 voor niet-le- den. C V. CD -Tl CD Woensdag 4 oktober is de dertigste "nationale besteldag". Overal in Ne derland is de schoolbel van 12 uur het startsein voor 400.000 kinder en om bestellingen op te nemen. Binnen enkele uren zullen er zo goed als geen deuren meer te vinden zijn, waarop niet de bekende deur zegel is aangebracht, ten teken dat men zijn bestelling geplaatst heeft. Vanaf 14 november bezorgen de jeugdige verkopers die aan huis: de vrolijke kinderkaarten, kerst - en nieuwjaarswensen, maar vooral de postzegels, die speciaal voor de der tigste scholenactie zijn ontworpen door Babs van Wely. "Het kind en de school" is het thema van de af beeldingen. Natuurlijk horen daar de vakken lezen, schrijven en reke nen bij, maar ook de kinderpostze gelactie. Daarom toont de zegel van 40 20 cent een jongetje bij een deur, met zijn bestelenveloppe klaar voor gebruik. De toeslag op de zegels zorgde vorig jaar samen met de kaartverkoop voor de fantastische totaalop brengst van tien en een kwart mil joen gulden. Formidabel veel geld dat beschikbaar kwam voor het jeugdwelzijnswerk in al zijn geledin gen. Zonder aanzien van ras, poli tiek of religie helpt het NCK waar kinderen tekort komen. Voor het grootste deel gebeurt dat in Neder land, daar waar onze maatschappe lijke zorg hiaten vertoont. Allerlei voorzieningen, die kinderhuizen, dagverblijven, revalidatie-inrichtin- gen, buurtverenigingen hun pupillen niet kunnen bieden uit de vaste ver goedingen die men van de overheid ontvangt, worden mogelijk dankzij het kapitale bedrag, dat onder meer kinderen vóór kinderen jaarlijks bij eenbrengen. Ook in de ontwikkelingslanden kent men het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels. Ongeveer vijfentwintig procent van de op brengst van de actie gaat naar parti culiere instellingen, die zich inspan nen om ook gehandicapte kinderen in de derde wereld de kans op een menswaardig leven te geven. De hulp die deze kinderen uit ons land ontvangen stemt te meer tot dank baarheid, omdat hij mede door kin deren is mogelijk gemaakt. Dertig maal "door het kind - voor het kind", een unieke actie - niet meer weg te denken uit het Neder landse schoolleven - die elk gezin in staat stelt met kleine bedragen mee te helpen aan een betere wereld, waarin minder geleden hoeft te worden. Zelfs in de tijd van Ot en Sien werden er al geboortekaartjes verstuurd... Maar vast niet zulke aardige als uit de enorme kollektie van de Leusder Krant, want je weet niet wat je ziet als je de modellenboeken doorbladert. Deze is er in ieder geval bij.Uit de tijd van Ot en Sien. Leusder krant, Rozendaallaan 9, Leusden/Centrum. Tel. 033-41495. ZWANGERSCHAPS- GYMNASTIEK Woensdag 4 oktober a.s. begint er weer een nieuwe cursus zwanger- schapsgymnastiek. De cursus vindt plaats in het Kruisgebouw aan de Rozengaarde en begint om 20.45 uur. Men kan zich ter plaatse opgeven of telefonisch onder nr. 20559. HUISVROUWEN- GYMNASTIEK In het Kruisgebouw aan de Rozen- gaarde gaat op de dinsdagmorgen bij voldoende deelname een huis- vrouwengymnastiek van start. De gymnastiek zal gegeven worden op Mensendieck basis. Voor inlichtin gen kan men bellen: tel. 20559. burgerlijke stand LEUSDEN - Geboren: 14 sept.. Kashif Shamshad, z.v S. Ali en R. Par- veen, Bottelroos 7; 15 sept: Renate Louise, d.v. L. Ch. van Galen en J. W M. Simons. Kornoelje 4; 9 sept Joost Maarten, z.v G. J. P. van Dijk en P. G. van Daatselaar, Landweg 22712 sept Christina Johanna, d.v A S. van Ginkel en H. J. Kamphuis, Gagelhof 29. Gehuwd: 15 Sept.: J. G van de Wa ter en W N. Kleijwegt; 18 Sept.: F. J. Muns en H. Weijnsfeld. Overleden: 14 sept.: Lammert van Uffelen,70jr., geh. m. J. P. van Uffelen; 15 sept.. Alida Hermina Stevens, 78 |r„ wed. v. F. A. Tulp; 20 sept.: Corinne Tekla Tulp. 11 jr. kerkdiensten ACHTERVELD Ned. Herv Kerk: zo. 1 okt. 9.00 uur: ds. Kamerbeek, Hoevelaken. R.K. Kerk: za. 30 sept. 19.00 uur- H. Mis; zo. 1 okt. 8.30 uur: H Mis; 10 30 uur: Hoogmis LEUSDEN N.H.K./Geref. Kerk: Pon-gebouw: 10 00 uur: ds Weernekers, Herv dienst; 18.30 uur: ds J. Westland. Amersfoort, Herv. dienst (G.B.). Marcuskerk: 9 00 uur: ds. Kooman, Herv. dienst; 10.30 uur: ds. J. S. Rid derbos, bevestiging ouderlingen en diakenen; 19.00 uur: ds Weernekers, Geref./Herv. dienst. R.K. Kerk St Jozef: za. 19.00 uur: H Mis; zo. 8.00 uur: H Mis; 9.30 uur: H. Mis, 11.00 uur: H. Mis. RK Kapel Don 8osco:za. 19 15uur: H. Mis; zo. 10.00 uur: H. Mis: 11.30 uur: H. Mis. Geref. Kerk (Vrijgem), Kerkgebouw Arnhemseweg 75. Leusden-Z.: zo. 1 okt. 8.15 en 16.30 uur: ds. M. Nap. weekend-diensten Weekeinde: 30 sept./ 1 okt. HUISARTSEN Voor de huisartsen in de gemeente Leus den, voor de praktijken van de artsen Bink horst, Boersema/Koch. Lantink/Verhage, Van Nieuwkerk en Den Toom, neemt dit weekeinde waar: dr. Boersema/Koch, Ju- llanaweg 5, Achterveld, tel. 03425-1222. Voor spoedgevallen: spreekuur zaterdag en zondagmiddag om 14.00 uur. Visites graag voor 10.00 uur 's morgens aanvragen. APOTHEEK: Apotheek Leusden. Torenakkerweg-wln- kelcentrum Rosendaal, Geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 18 uur en uitsluitend voor spoedeisende gevallen van 19.30 tot 20 uur. Op zaterdag en zondag geopend van 14 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18 00 uur. WIJKVERPLEGING: Dit weekeinde heeft zr. L. ter Beek, Kla- verland 40, tel. 40404 dienst In de week volgende op dit weekeinde heeft avond dienst: zr. L. ter Beek. VERLOSKUNDIGE: mevrouw Brink-Bruin, Borgesiuslaan 26, Amersfoort tel. 033-15272 TANDARTS: Voor noodgevallen in het weekeinde: Dok terscentrale Amersfoort, tel. 038-22000. MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING: De spreekuren van de gezamenlijke dienstverlenlngs Instellingen in Leusden en Achterveld zijn als volgt LEUSDEN-CENTRUM: In de boerderij Groot-Krakhorst. Bolderikhof 18, Leusden-Centrum, tel, 45618. maandag 14.00-15 00 uur Maatschap, werk en Ge zinsverzorging; dinsdag 14 00-15.00 uur: Maatschap werk en Gezinsverzorging; donderdag 14.00-15.00 uur: Maatschap werk en Gezinsverzorging LEUSDEN-ZUID: In het Groene Kruisgebouw, Roo v. Alde- wereltlaan 13. tel 40818 maandag 14 00- 15.00 uur Gezinsverzorging en Maatschap, werk: vrijdag 14 00-15 00 uur Maatschap werk en Gezinsverzorging Weekend bereikbaarheid 33924 DIERENARTSEN: Dierenkliniek: Dierenarts M, J. S. C Tijmen sen-van de Kamp, Landweg 321, Leusden. tel 033-44488 Dierenartsenpraktijk. Henegouwen 11 Leusden-C. dierenartsen. P J Werkman en K. Schipper Voor noodzakelijke behande lingen en spoedgevallen van kleine huis dieren (gezelschapsdieren) eerst bellen 033-21827 ACHTERVELD: In het Witgele kruisgebouw, Walter van Amersfoortstr 30, tel. 03425-1333: maan dag 11 00-12.00 uur Maatschap werk; vrijdag 9.00-10.00 uur Gezinsverzorging MOEDERS VOOR MOEDERS: Mevrouw M L Rozendaal-Doucet. Jan van Arkelweg 47. Achterveld, tel 03425-1853. ACHTERVELD Donderdag 28 september: 13.30 uur: bejaardensoos Ons Gebouw. Maandag 2 oktober: 12.30-21.30 uur: receptie 40-jarig jubileum onderwijs E. Kamphorst, 'd Ouwe Peerdestal. Dinsdag 3 oktober: 9.00 uur: Welfare club Zonnebloem, Ons Gebouw Woensdag 4 oktober: 9.00 uur: hand- werkhobbyclub Ons Gebouw Donderdag 5 oktober: Bejaarden soos, 13.30 uur, Ons Gebouw. Donderdag 5 oktober: P K O 20.00 uur: Mode Show Ons Gebouw. LEUSDEN Donderdag 28 september: Bavoort, Trekerweg 28. Jazzclub Leusden met De Kalamazoo's. Donderdag 28 september: Raadzaal. 20.00 uur, openbare raadsvergade- Zaterdag 30 september: Blijhof, club gebouw Ansfriduslaan, kreatieve instuif van 10.00-12.00 uur Verder elke veer tien dagen op zaterdag. Kinderen be neden 4 jaar alleen onder geleide van vader of moeder. Tot 30 september: Bibliotheek Nieuw Langenbeek. tijdens openingsuren, in formatiemarkt met „Nieuwe Levens stijl", Vrouwencafé en de ENWB-afde- ling Leusden. In kader 100-jarig be staan boerderij. Zaterdag 30 september: Gemeentelij ke kwekerij, Asschatterweg bij Vallei kanaal van 10.00 tot 16.00 uur Open dag plantsoenendienst. Dinsdag 3 oktober: "t Ros Beijaart. 20 00 uur, KPO samenlevingcursus. Woensdag 4 oktober: 't Trefpunt, Leusden-Zuid Kledingbeurs Hervorm de Vrouwendienst van 14.00 tot 17.00 uur. Donderdag 5 oktober: Parkeerterrein Marcuskerk, 13.30 uur, NBP-fietstocht. Opgave voor deze rubriek uit sluitend schriftelijk (zo kort moge lijk) aan de redaktie van de Leusder Krant, vaste week-aktiviteiten, Post bus 11, Leusden-centrum of op ons kantoor: Rozendaallaan 9. De redak tie stelt zich niet verantwoordelijk voor eventuele fouten Inde opgaven. VROUWENCAFÉ LEUSDEN Elke maandag van 20 tot 24 uur. Eet café De Hakhorst, Waarden 25, Leus den-centrum. Inlichtingen: Ada v d. Vlist, Landweg 76, Leusden-c telefoon 42214. KINDERCLUBS Kinderclubs werkgroep Geref. kerk (vri|gemaakt). Elke zaterdagmorgen boerderij Groot Krakhorst voor kinderen van 5 tot 12 jaar van 10 tot 11.30 uur. DE ZONNEBLOEM Bejaardensoos iedere dinsdag van 14 tot 17 uur. Handwerkclub: iedere donderdag van 14.30 tot 17 uur. Deze aktiviteiten worden gehouden in de Jo- hanneshoeve, Hamersveldseweg 40, Leusden-centrum. OPPASDIENST LEUSDEN Voor een oppas kunt u bellen naar mevr. B. Hassink, Azuriet 17, tel. 43132, Leusden-Centrum. JEUGDCLUBS LATENT TALENT Kursussen voor en door inwoners op het gebieo van Samenleving. Hobby en Techniek, Cultuur en natuur, Moderne talen en Kreatieve Handvaardigheid. Programmablad verschijnt halfjaarlijks, half augustus en eind december. Nadere inlichtingen 033-4180 en 42992. 't Claeverenblad, uitgaande van de Hervormd/Gereformeerde Kerk Leus den. Jeugdclubs, in het jeugdhonk 't Claeverenblad, Hamersveldseweg 102, Leusden-centrum, telefoon 033- 43901 - 5 t/m 7 jaar: elke woensdagmiddag, van 14.30-16.00 uur - 8 t/m 10 jaar: elke maandagavond, van 18.30-20 00 uur - 11 t/m 13 jaar: elke woensdag avond, van 19.30-21.00 uur. - 14 t/m 15 jaar: elke vrijdagavond, van 19.30-21.30 uur. - 16 jaar en ouder: elke donderdag avond, van 20 00-22 30 uur. Elke zaterdagavond: soosavond voor jongelui van 16 jaar en ouder Leusde- naren kunnen hiervoor een pasje krij gen. Start: zaterdagavond 16/9 om 20.00 uur 't Trefpunt, Arnhemseweg 75, Leus den/Zuid, telefoon 033-^11040. Uit gaande van de Nederl. Herv./Gere- form Kerk. - 7 t/m 9 jaar: elke maandagavond, van 18.30-20.00 uur. - 10 t/m 12 jaar: elke woensdag avond, van 19 00-20 30 uur - 13 t/m 15 jaar: elke vrijdagavond, van 19 30-21.00 uur. (onder voorbe houd) BIBLIOTHEKEN DE UW-LEUSDEN SEERT: ORGANI- Nieuw Langenbeek: Leusden/Cen trum: Dinsdag van 14 tot 17.30 uur en van 18.30 tot 21 uur. Woensdag van 10 tot 12 30 uur en van 14 tot 17.30 uur Donderdag van 18.30 tot 21 uur. Vrijdag van 14 tot 17.30 uur en van 18.30 tol 21 uur Zaterdag van 10 tol 12.30 uur. Zondag en maandag gesloten Boekenmolen: Leusden/Zuid: Maandag van 14 tot 17 uur. Dinsdag van 19 tot 20 uur. Donderdag van 14 tot 17 uur. Vrijdag van 18.30 tot 20 uur Achterveld: Vrijdag van 19 tot 20 uur. Zondag van 10.30 tot 12 uur. Dinsdag van 15.15 lot 16.30 uur. in Centrum: iedere donderdagmiddag van 14.00 tot ca. 16.30 uur een se- niorensoos in Sportzaal Groenhouten, De Meent 4. In Zuid: iedere dinsdagmiddag van 14 00 tot ca. 16.30 uur een senioren- soos in de Roda-kantine, Burg Buiningpark. Op beide sociëteiten kunt u o.a. kaarten, handwerken, sjoelen, een praatje maken e.d. en ieder is daarbij van harte welkom Voor bezoekers/sters die slecht ter been zijn ot niet op eigen gelegenheid naar één der sociëteiten kunnen ko men. kan eventueel voor vervoer ge zorgd worden. Wilt u daarover dan even bellen naar mevr. Geomini, tel 42339 voor Centrum en naar mevr. Brinkert, tel. 40710 voor Zuid ROMMELMARKT NIMMERDOR LEUSDEN/ZUID - De landelijke rij- vereniglng Nimmerdor organiseert zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur een grote rommelmarkt bij de Mof aan de Arnhemseweg (bij slecht weer In de achterzaal). Een belangrijk deel van de handel bestaat uit antiek, zoals een mooie regenton, melkbussen met koperen beslag, opa's vestjes (naar beweerd wordt zijn daar alle moderne meisjes compleet wég van), enz. Ook moderne oudere za ken bieden de paardepieten aan. Wat dacht u van een oliekachel, een koelkast, vogelkooien, boeketten droogbloemen, al dan niet be schilderde hoefijzers, enz. Er is ver der een rad van avontuur en een grabbelton. Wie nog „handel" wil in brengen kan terecht bij Mieke v. d. Burg, Arnhemseweg 78, Leusden- Zuid (tel. 03498-1437). Zware of grote nog bruikbare stukken worden gratis bij u opgehaald.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9