Schoolhoofd E. Kamphorst 40 jaar bij 't onderwijs Penalty-bokaal ter herinnering aan Johan van den Hengel Winkeliersactie in Achterveld Goede start van waterpolo-Haaien BEJAARDEN MAAKTEN TOCHT NAAR HOLTEN Jeugdraad vergadert vanavond KP0 NAAR DAMESBEURS BASKETBAL- TOERNOOI VAN KPJ Jeugdvoetbal s.v. Achterveld iezamenlijke activiteiten Jico en TOP RECEPTIE DOOR VELEN BEZOCHT HANDWERKSH0W VOOR KPO-LEDEN s.v. Achterveld OUD PAPIER VOOR DWS KLAVERJASSEN IN DE HESSENKAR SLUITINGSTOERNOOI VAN DE EEMELAAR Vóórdat u uw keukenkeus maakt Leusder Krant - Achtervelds nieuws DONDERDAG 5 OKTOBER 1978 ACHTERVELD - Voor de Her- vormde school met De Bijbel staat het jaar 1970 wel In het teken van de feestelijkheden. Het schooljaar 1977-1978 werd afgesloten met het afscheid van mevrouw Pothoven wegens het bereiken van de pen sioen gerechtelijke leeftijd. Tevens d werd toen ook het feit herdacht, dat zij 40 jaar bij het onderwijs werkzaam was geweest. Bovendien bestond kort na het begin van het nieuwe schooljaar de school 50 jaar en was op 1 september het hoofd van de school, de heer E. Kamphorst, 40 jaar bij het onderwijs. Daar de voorbereidingen voor de herdenking van het vijftig jarig bestaan van de school in volle gang waren, werd door het bestuur besloten om het 40-ja- rig jubileum van de heer Kamphorst op een latere datum te vieren De heer Kamphorst, die vanaf 1 ok tober 1971 als hoofd van de school in Achterveld werkzaam is. werd op 2 ok tober 1916 te Ermelo geboren Nadat hij de lagere school had doorlopen, volgde hij twee jaar de lessen van het lyceum te Harderwijk, waarna hij verder ging stu deren aan de kweekschool aldaar. Voor de studie aan die kweekschool kon worden beëindigd, werd de school we gens gebrek aan belangstelling opge heven. Om zijn studie af te maken, ging de heer Kamphorst vervolgens naar de Christelijke Normaal school in Amers foort. Wél een hele opgave, want elke dat moest van Ermelo naar Amersfoort gefietst worden en weer terug. In 1938 behaalde de heer Kamphorst rijn onderwijzersdiploma. Daar dit in de cnsisjaren was. en er in die tijd grote werkeloosheid heerste, viel het niet mee om als onderwijzer aan de slag te komen. ERMELO De heer Kamphorst begon zijn loop baan dan ook in Ermelo op 1 september 1938 als kwekeling met akte Dit was een lunctie waarbij geen salaris werd ontvangen. Wel werd er een maande lijkse vergoeding gegeven. Die vergoe ding bedroeg toen 2,50 per maand. In 1939 ging de heer Kamphorst als kwekeling met akte werken in Bar- neveld. Dat was weer fietsen geblazen. Elke dag van Ermelo naar Barneveld en terug. De mobilisatie bracht voor de heer Kamphorst uitkomst. Daar er een col lega voor de dienst werd opgeroepen, werd hij op 1 mei 1939 aangesteld als onderwijzer te Barneveld. Tot 1958 heeft hij in Barneveld gewerkt; een pe riode van bijna 20 jaar. Het was in 1958 dat de heer Kamphorst als hootd sol liciteerde naar het Brabantse Kaatsheuvel. Hij werd daar benoemd en bleef er tot 1969 als hoofd werk zaam Aan deze elf jaar bewaart het echtpaar Kamphorst veel prettige her inneringen. Niet alleen aan leerlingen en het personeel, doch ook aan de be volking. Fijne vriendschappen ontston den daar In 1969 werd gesolliciteerd naar Beekbergen. De heer Kamphorst werd er benoemd tot hoofd van de Christelij ke school. Het was maar voor korte tijd. want twee jaar later volgde de benoe ming tot hoofd aan de school te Achter veld. In Achterveld heeft de heer Kamp horst de drie hoogste klassen onder zijn hoede De lagere klassen zijn toever trouwd aan mejuffrouw Van leperen, die de opvolgster is van mevrouw Pot hoven BIJ VADER IN DE KLAS Het echtpaar Kamphorst heeft zeven kinderen, die allen bij vader in de klas hebben gezeten. Hoewel er in de loop van de jaren op het gebied van onder wijs heel veel is veranderd, en er nog steeds veel verandert, kijkt de jubilaris toch met plezier en voldoening terug op de achter hem liggende 40 jaar. Hij gaf zich geheel aan het onderwijs en heeft, volgens zijn echtgenote, heel wat uren in de diverse scholen versleten. Niet alleen tijdens de schooltijd doch ook nog vele uren daarna. Ook met zijn per soneel heeft hij het altijd heel goed kun nen vinden Alles werd steeds onderling besproken en een oplossing werd altijd gevonden. Door het vele werk dat schoolhoofd Kamphorst verzette, be landde hij ooit in het ziekenhuis. Het was een waarschuwing. Vanaf die tijd is de heer Kamphorst het iets kalmer aan gaan doen. Dat wil niet zeggen, dat de heer Kamphorst nu na schooltijd niet meer in de school te vinden zou zijn. Dat ..na-blijven" is iets. wat hij volgens zijn echtgenote toch niet kan laten. Hoe het schoolhoofd voor zijn per soneel is geweest, blijkt wel uit een op merking van een onderwijzeres die zei: „We zijn met elkaar omgegaan als broer en zus; een verstandhouding was er waar velen jaloers op kunnen zijn. VOLOP LOF Ook de leerlingen en oud-leerlingen zijn vol lof over de onderwijzer. Gezien de fijne manier waarop hij met de leer lingen weet om te gaan en vanwege zijn manier van lesgeven. Dat alles heeft ook steeds tot resultaat gehad, dat de leerlingen met een grote parate kennis de school verlieten Ook is het fijn om met het echtpaar Kamphorst om te gaan in de vrije tijd. Ze zijn geweldig gastvrij en er zijn heel fijne gesprekken mee te voeren. In zijn vrije tijd houdt de heer Kamphorst zich bezig met zijn hobby's schaken, tropische vissen en lezen. DRUKKE RECEPTIE Dat de heer Kamphorst en zijn echt- ACHTERVELD - Door de familie Van den Hengel Is aan de S.V. Ach terveld een penalty-bokaal ge schonken. Dit ter nagedachtenis aan hun zoon Johan, die vorig jaar ten gevolge van een verkeersongeval om het leven kwam. De trofee draagt de naam Johan van den Hengel-bo- kaal. De bokaal is niet alleen ge schonken ter nagedachtenis aan Jo han, doch ook uit dank voor de vele steun die de familie in de toen zo droeve dagen, van de leden van de S.V. Achterveld ontving. Het bestuur en de leden van de ver eniging zijn zeer dankbaar voor deze geste. Vooral ook, omdat Johan zo on noemelijk veel voor de voetbalvereni ging heeft gedaan en betekend heeft. Vooral voor het jeugdvoetbal is hij van grote betekenis geweest. Door het jeugdbestuur en de activi teitencommissie is nu inmiddels het volgende plan opgesteld: elk jeugdlid zal drie penalty's mogen nemen op drie verschillende keepers. Deze keepers zijn Geurt van de Putten. Bertus Tol boom en Wim Noach. Een en ander zal op drie zaterdagen worden afgewerkt. De vijf beste voetballers gaan daarna in een finale uitmaken wie de beste schutter is. De datum voor de finale zal nog be kend worden gemaakt. De bokaal blijft in het bezit van S.V.A. De winnaar zal in plaats van de bokaal en prachtige beker mee naar huis krijgen. ACHTERVELD - Zondag 8 oktober zal in sporthal De Koppel te Amers foort het K.P.J. Kring basketbal- tournooi worden gehouden. Aan dit tournooi wordt deelgenomen door de K.P.J.-afdelingen uit Achterveld, Hoogland, Leusden en Eemnes. De aanvang is 11.00 uur. De Achterveldse afdeling neemt deel met twee heren- en een damesteam. Er wordt gespeeld in een heren A en een heren B poule en een damespoule. De ene herenploeg is ingedeeld in de A- poule, terwijl de andere ploeg is inge deeld in de B-poule. Om 15.30 uur wordt de kruisfinale gespeeld, waarbij nr. 1 van poule A speekt tegen nr. 2 van poule B en nr. 2 van poule A tegen nr. 1 van poule B. De wedstrijden om de 1e. 2e. 3e en 4e plaats worden gespeeld om 16.15 uur De prijsuitreiking heeft na afloop van de wedstrijden plaats in de kantine van De Koppel. De Achterveldse deelneemsters en deelnemers rekenen er op. dat een groot aantal supporters in Amersfoort present is. Woensdag 11 oktober houdt de Achterveldse K.P.J. een filmavond in de zaal bij Rien Coenders. De aanvang is 20 00 uur. Er wordt een zeer spannen de film vertoond: Chato's Land. Zowel leden als niet-leden zijn welkom. jongens samen gaan werken. De T.O.P. en Pico-avonden zullen in het vervolg op vrijdagavond worden ge houden van 19.30-22.00 uur. De eerste avond is op vrijdag avond 6 oktober. Op deze avond zal er een vos senjacht worden gehouden. Voor de komende avonden staan o.a. disco, zwemmen, film. kreatief werken en sport op het programma. De data waarop de verschillende ak- tiviteiten plaats hebben, zullen in het vervolg per affiche bekend gemaakt worden. De contributie gaat 50,- be dragen. Dit bedrag mag in twee keer worden betaald: in oktober en februari. De organisatoren hopen, dat er voor het nieuwe seizoen weer net zoveel animo zal zijn als voor de activiteiten in de voorgaande jaren. Voor nadere informatie kan men kontakt opnemen met- Coen van Ha- mersveld. Piet Bokkers. Leida Bolm, Ton Ossendrijver. Jan en Marijke Ha zelaar. Ria van de Heuvel. Joop Voor burg. Conny Ossendrijven en Henk Zwart. ACHTERVELD - Dinsdag 26 sep tember vertrokken 54 K.P.O.-dames uit Achterveld voor een reis per au tobus naar Den Haag waar de da- mesbeurs werd bezocht. Bij de Houtrusthallen aangekomen, werden de dames verwelkomd door een gastvrouw. Er was op de beurs voor elk wat wils Veel stands waren er met allerlei artikelen zoals sieraden, kle ding. vloerbedekking, gordijnen, meu bels. tapijten, enz Ook waren er stands met lekkere hapjes en toetjes, waar de dames konden kijken en proeven. Voorts was er een modeshow, die. door het vele wat er te zien was, niet door alle dames werd bezocht. Vol enthousiasme over hetgeen er te zien was geweest, reden de dames richting huiswaarts. Op de terugweg werd gestopt in Houten waar gezellig werd gegeten Geheel voldaan over deze fijne dag kwamen de dames om ongeveer 20.00 uur weer op het Coóperatieplein terug ACHTERVELD - De Achterveldse winkeliersvereniging hield de afge lopen week haar ledenvergadering. Tijdens deze vergadering bleek dat ook deze vereniging weer een actief jaar achter de rug had. Niet alleen werd er deelgenomen aan diverse aktiviteiten in het dorp, doch ook was er een gesprek over de uitbrei ding van Achterveld met wethouder Wagenaar, die tevens voorzitter is van de Vereniging voor het midden- en kleinbedrijf. De heer Wijntjes had wegens beëindiging van zijn bedrijf als lid bedankt. Twee nieuwe leden werden ingeschreven: mevrouw Van Urk-Wijntjes en Henk Smit. Ook dit jaar zullen de Achterveldse winkeliers weer een winkelaktie houden in verband met Sinterklaas. De aktie zal worden gehouden van 22 november tot en met 5 december. Voor iedere 2,50 die besteed wordt, wordt een bon uit gereikt, die kans geeft op diverse geld prijzen. De winkeliersvereniging zal ook dit jaar weer in samenwerking met de oudercommissies van de Achterveldse scholen het St. Nicolaasfeest voor de kinderen verzorgen. Hoewel op 1 november de nieuwe winkelsluitingswet in werking zal tre den. zal er wat de openings- en sluitingstijden betreft in Achterveld niets veranderen De winkels blijven dage lijks geopend van 8.00-12.30 uur en van 13.30-18 00 uur Dit echter met uit zondering van de woensdagmiddag, dan zijn de winkels gesloten en met uit zondering ook van de zaterdagmiddag waarop de winkels om 16.00 uur ge sloten zijn. ACHTERVELD - Vanavond zal voor de leden van de K.P.O. om 20.00 uur in Ons Gebouw een grote Neve- da-handwerkshow worden gehou den. Deze show wordt georgani seerd door het textielhuis Wijntjes o.l.v. mevr. Toos van Urk-Wijntjes. De show zal door de firma's Coenen en Westerlaak worden aangevuld met brilmonturen, winterschoenen. laarzen enz. Het belooft een mooie avond te worden. Het bestuur rekent op een grote opkomst. Uitslagen 1 oktober 1978: Achterveld 1 - Amsvorde afgelast Hoogland 3 - Achterveld 2 0-3 Quick 9 - Achterveld 4 3-5 Quick 11 - Achterveld 6 3-3 WOG 7 - Achterveld 7 4-0 PROGRAMMA 8 OKTOBER 78 DSO 1 Utrecht-Achterv. 1 14.30 Terrein Zuilenselaan, Elinkwijk Utrecht Achterv. 2-Amsvorde 3 11.30 Veensche B. 3-Achterv. 3 12.00 Achterv. 4-Amsvorde 5 12 00 Veensche B 5-Achterveld 5 12.00 Achterv. 6-KWA 9 14.30 Hoogl.veen 5-Achterv. 7 14.30 AMSTERDAM - Zondagmiddag speelden de Haaien hun eerste wed strijd in de nieuwe competitie te Am sterdam tegen het uit de 3e klasse gedegradeerde DOK. Uit de tussen standen 0-11-2 en 1-6 blijkt, dat de Haaien alleen in de derde periode op volle toeren draaiden. De Leusde- naren kregen al snel een nume rieke meerderheid, waaruit Jack van Broekhoven 0-1 scoorde. Even later moest Teun van Spriel eruit, doch door goed keepen van Henk Rey wist DOK niet tot een doelpunt te komen. In de tweede periode kreeg Harry Abbing een mooie kans, doch zijn schot ging naast. Jan Wancooy wist na goed doorzetten even later vrij voor de DOK- keeper te komen en hem met een boogbal te verschalken Uit een verde- digingsfout van de Haaien kwamen de Amsterdammers tot 1-2 terug In de derde periode draaide de Haaienploeg weer als vanouds. Goed plaatsen van Jan van de Grootevheen op Jack van Broekhoven betekende 1-3. Even daarna bracht Hans van Mourik met een boogbal de stand op 1-4 en op nieuw profiterend van een numerieke meerderheid kon Jan van de Grootev heen met een doortikbal de Haaien op 1-5 brengen. De ploeg van trainer George Dietrich bleef doorgaan en kwam via een af standsschot van Teun van Spriel op 1-6 Te vroeg uitzwemmen van de Haaien bij heh begin van de vierde pe riode bracht DOK in balbezit en op 2-6. Met nogmaals een man meer en goed plaatsen van Wim v. d Klashorst kwam het scorebord op 2-7, waarna slordig spel van de Leusdenaren door DOK met twee treffers werd afgestraft Met 4-7 kwam ook het einde en de eerste puntjes waren binnen. MATIG OP DREEF Haaien 3 speelde de eerste wedstrijd tegen Meent 1 De eerste periode niet al te best. Balverlies leverde reeds in de eerste minuut een achterstand op. maar spoedig werd het 1—1 In de twee de periode kwamen de Leusdenaren opnieuw achter en ook na het derde part was het nog 1-2. Na de derde tref fer van Meent kwam de Haaienploeg in het laatste kwart van de wedstrijd toch nog tot 3-3 terug Bart Wanrooy keepte uitstekend, de rest van de spelers wa ren matig op dreef W genote zeer gezien zijn, bleek maan dagavond wel op de receptie die hem door het schoolbestuur werd aangebo den in verband met zijn jubileum. Niet alleen de huidige leerlingen, doch ook veel oud-leerlingen, personeel dat met hem samengewerkt had en heel veel vrienden uit Barneveld, Kaatsheuvel, Beekbergen en Achterveld, kwamen hem gelukwensen. Er waren heel veel vrienden bij die de heer geen 20 of 30 jaar had gezien. Het ontroerde hem zichtbaar Ook de burgemeester van de ge meente Leusden. mr J. W M Maker, liet van zijn belangstelling blijken, even zo de wethouder van onderwijs, de heer E. van Woudenberg en zijn echtgenote. Evenmin ontbrak er de voorzitter van het bestuur van de Katholieke basis scholen en de collega's hoofdonderwij zers van de Achterveldse basisscholen. Al met al was het een geweldig druk bezochte receptie, tijdens welke veel bloemen en geschenken werden aan geboden. Dubbel feest was het overigens, want de heer Kamphorst werd deze dag ook 62 jaar. Zo werd het een verjaar dag. die de familie Kamphorst niet licht zal vergeten DANKBAAR „Ik ben dankbaar dat ik dit met mijn vrouw en mijn kinderen heb moge meemaken", aldus de heer Kamphorst. Hij liet voorts weten zijn vrouw zeer dankbaar te zijn dat zij, ondanks haar soms drukke huishouden, hem steeds steunde bij zijn werk Dankbaar toonde hij zich ook jegens God, door Wiens hulp hij in staat was geweest te doen wat hij had gedaan. ACHTERVELD - Daar een eerder dit jaar gemaakte busreis zeer in de smaak gevallen was, besloten de bewoners van Huize St. Joseph en Slnecura voor het invallen van de winter nog een busreisje te maken. Donderdag 28 september was het dan zover. Om ongeveer 8.30 uur vertrok de geheel gevulde bus in de richting Scherpenzeel. De directeur van Huize St. Joseph trad op als reisleider. Voor de verzorging tijdens de reis gingen de heer en mevrouw Van Laar en zuster Theodora mee. Voor even tuele verdere hulp waren bovendien de heer en mevfouw Kerkhof aanwezig. In Westerbouwing werd een uur ge pauzeerd en koffie met cake gebruikt. Daarna ging de tocht via Wolfheze. Zutphen en Laren naar Holten. Om on geveer 12.30 uur werd in De Wielen te Holterberg de lunch gebruikt. Na volop van de rustpauze te hebben genoten, werd de terugreis aanvaard. De chauffeur, die ter plaatse blijkbaar goed bekend was. reed de weg terug via een zeer mooi natuurgebied van de Veluwe. Om ongeveer 17.30 uur arnveerde men in De Hof te Renswoude waar een diner werd aangeboden. Nadat de in wendige mens versterkt was werd de terugreis aanvaard. Omstreeks 19.15 uur arriveerde men weer in Achterveld. Hier werd men feestelijk ontvangen in de zaal van café Buitenlust. waar onder het genot van een kopje koffie de reis van die dag nog eens werd besproken. VOLGEND JAAR WEER Hoewel het weer zich bij het vertrek niet van zijn beste kant liet zien. veran derde het tijdens de reis Het grootste gedeelte van de reis heeft zelfs de zon geschenen. Mede dankzij de gunstige weersom standigheden is het een hele mooie en gezellige busreis geworden. Het Stichtingsbestuur, de Bewoners commissie en de deelnemers hebben inmiddels besloten volgend jaar weer een dergelijke reis te maken. LEUSDEN - Vanavond vergadert de Jeugdraad vanaf 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Op de agenda staan: opening, be spreking notulen, mededelingen en binnengekomen stukken, de expositie van de Jeugdraad in de bibliotheek, de kwestie van de ambulant-functionaris, de actie Jantje Beton en de notulering van de vergadering van de Jeugdraad. Voorts is er de verkiezing van nieuwe bestuursleden. Voor het bestuur be dankten Annelies Sunderman en Ge rard Boogmans Verder treedt af Janny Vunderink. Zij stelt zich herkiesbaar. Cor Rijnbeek treedt af als pen ningmeester Hij blijft als bestuurslid aan Wat betreft de vacatures wordt door het dagelijks bestuur Jan Burger voorgedragen. ACHTERVELD - In verband met de slechte weersomstandigheden wer den zaterdag 30 september alle jeugdwedstrijden afgelast. Het pro gramma voor zaterdag 7 oktober ziet er als volgt uit: Junioren Achterveld A1 - APWC A1 14.45 Achterveld A2 - Quick A5 16.00 Achterveld B1 - CJVV B1 16.00 Quick B5 - Achterveld B2 14 45 Achterveld C1 - Vrij! Achterveld C2 - KVVA C3 14.45 KVVA C5 - Achterveld C3 14 45 Pupillen Achterveld D1 - KWA D1 IJsselmeerv.D3 - A'veld D2 Quick D4 - Achterveld D3 Achterveld E1 - APWC E1 TOV E2 - Achterveld E2 Limvio F1 - Achterveld F1 12.45 12 45 12.45 12 00 12.00 12.00 ACHTERVELD - Zaterdag is het weer de eerste zaterdag van de maand, de dag, waarop de container voor de oud-papier actie van de mu ziekvereniging DWS weer op het be kende plaatsje op het Coöperatie- plein zal staan. ledereen die oud papier en oud kar ton heeft om op te ruimen, kan dit tot zaterdagmiddag ongeveer 14.00 uur in de container deponeren. DWS hoopt dat de container weer geheel vol zal zijn. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet in staat zijn het oud papier zelf te bren gen, kunnen telefonisch contact op nemen met de volgende telefoon nummers: 033-41197 of 03425-1688. ACHTERVELD - Morgenavond wordt er een klaverjaswedstrijd gehou den in de Hessenkar Met deze wed strijd vangt de competitie aan van het Hessenkar-klaverjastournooi 1978- 1979 Niet alleen kunnen de winnaars van het toernooi op prachtige prijzen reke nen. maar ook de winnaars van de vrij dagavondwedstrijden ACHTERVELD - Zondag wordt door de Lawn Tennisvereniging De Eemelaar het senioren sluitlngs- toumool gehouden. Het tournooi begint om 9.30 uur. Er zal worden gespeeld in de vorm van een Amerikaanse mixed. De deel nemers worden naar sterkte ingedeeld en spelen elke partij weer met een an dere partner Het betreft een gezelligheids- toumooi. waaraan iedereen mee kan doen. ACHTERVELD - Vanaf heden zul- i de T.O.P.-meisjes en de Plco- Kom keukens kijken, zowel in kunststot als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis mbouwapparatuur 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk bereikbare-| keukenspecialist van midden-Nederland dden-N de|\eukenbeurs ^^roudenberg Voorslr 39-41 Tel 03498-2824* Maandags gesloten

Leusder Krant | 1978 | | pagina 9