Dames nu ook welkom bij biljartvereniging Penalty-bokaal ter herinnering aan Johan van den Hengel Kampioenschap LTV Leusden ging door ondanks regen Recreatieve Haaien misten hoofdprijs Bart met de hoge hoed in actie voor gehandicapten Leusden in de badminton competitie Leusder Krant - Sport ,,Bart met de hoge hoed" bezocht vrijdagavond met succes de feesten van de LTV Leusden en de LZ PC de Haaien. LEUSDEN/CENTRUM - Zeven overkoepelende organisaties, die de sport behartigen t.b.v. de Ne derlandse gehandicapten, hou den van 13 tot en met 19 novem ber een landelijke collecte onder de naam van Nationaal Fonds Sport Gehandecapten. „Bart met de hoge hoed" is inmiddels in Leusden begonnen met een actie om aan voldoende collectanten te komen. Dat gebeurde op de feesten van de LZ PC de Haaien en de LTV Leusden. Daar heeft ook de hoge hoed, die 25 jaar ge leden met heel andere bedoelin gen werd aangeschaft, de ronde gedaan. Het is verheugend te con stateren, dat de Leusdense sporters voor een goed (en dit maal ook sportief) doel best wat over hebben. Terwijl vrijdag avond geen der feestvierenden vooruit wist, wat hem of haar voor de neus werd gehouden, bracht e.e.a. 152,45 plus 1 D.M. op. Dat belooft nogal wat voor de wer kelijke collecte in november. LEUSDEN/CENTRUM - Op de jaarvergadering van BV'75, die af gelopen vrijdagavond in het eigen clubhome aan de Hamersveldseweg 118 is gehouden, vroeg één van de leden tijdens de rondvraag of zijn meisje en haar vriendin ook lid van de biljartvereniging kunnen worden. Daar bestond geen bezwaar tegen en op dit initiatief verdergaand nodigt het bestuur dames en meisjes, die interesse hebben voor het biljart spel, uit om op maandag 9 en/of vrij dag 13 oktober tussen 19.30 en 22.00 uur eens een bezoek te brengen op bovengenoemd adres. Interessant lijkt ons de zaak wel. De door bijna 90% van de leden zeer goed bezochte vergadering had een vlot verloop Besloten werd o.a. om de daarvoor belangstelling hebbende (candidaat)leden te laten trainen door een bondsoefenmeester en wel elke vrijdag van 19.30 tot 22.00 uur. Voorts werd de a s. bondscompetitie bespro ken. De jeugd van BV'75 heeft tot taak de 1 e en 2e plaats van de vorige com petitie te verdedigen. Ook de huiscompetitie kwam ter sprake Met algemene stemmen werd besloten de spelers naar sterkte in drie groepen in te delen De huishoudelijke taken werden vlot onder de leden ver deeld. waarna voorzitter W. v d Berg de praatavond rond 23.00 uur afsloot met de mededeling, dat er voor de op 26 september geëindigde procenten competitie nog drie beslissingspartijen moeten worden gespeeld, voordat tot de prijsuitreiking kan worden overge gaan EINDSTAND De voorlopige eindstand is: 1 Joop Kramer 5 pnt. 2. Jos van Kooy 5 pnt LEUSDEN/CENTRUM - De bad mintonclub .Leusden" doet dit jaar met twee teams mee aan de bonds competitie. Leusden 1 is gepromo veerd naar de 3e klasse afdeling 1 en heeft als tegenstanders: Hoevelaken 3, Badso 3 (Soest), Badge 2 Scherpenzeel), Eagles 2 (Soester- berg), Barneveld 1Kantjils 4 (Wage- ningen) en ABC 4 (Amersfoort). Afgelopen zondag werd begonnen met de uitwedstrijd tegen Hoevelaken en a.s. zaterdag (aanvang 10 00 uur) vindt in De Meent tegen Badso de eerste thuiswedstrijd plaats Leusden 2 speelt in de 4e klasse afdeling 2 tegen Eagles4 Doorn2. Kwinkslag3. OSM8. 3 Frank Wisman pnt. 8 Ben van Dijk 24 pnt 4 John Kramer 9 pnt 9 Martin Breedtbruyn 24 pnt 5. Gerbrand van Eyden 9 pnt. 10. W. Delwei 24 pnt 6. Adriaan Bos 13 pnt. 11. Nico van Doorn 26 pnt 7. Tom Kramer 13 pnt. 12 Cor Kisteman 27 pnt Hoogland 2 en Sjeve Shuttel 7 september vond in Leusden de wedstrijd plaats tegen de Soeste se Eagles Vandaag (5 oktober) speelt Leus uit tegen Doorn. Leusden 2 klopte de Eagles gem lijk met 8-0 Door overwinningen Peter van Nijkerk (15-8 en 15-0). ter Weyden (15-3 en 15-1Ma Snijders (9-1111-8 en 11-5) en ny Kreuger (11-4 en 11-7) sl halverwege reeds 4-0. Ook de werden door Leusden gewonnen de navolgende cijfers: John ter den/Marjan de Haan 15-5 en 1 Gijs Kuil/Henny Kreuger 15-10 en 13, Peter van Nijkerk/Gijs Kuil maal 15-13 en Marjan de Haani rianne Snijders 17-15 en 15-3 VRIJDAG 6 OKTOBER 1978 LEUSDEN/CENTRUM - Het had zo mooi kunnen zijn in de recreatieve vijfkamp tussen Poseidon (Scherpenzeel), Larsheim (Leer- sum), Blauwe Schuur (Amerongen), de Veenendaalse Zwemclub en de Leusdense Haaien. In het gezellig volle Leusdense zwembad hebben de Haaien de finale weliswaar ge wonnen, maar in de totale uitslag kwamen ze net niet op de bovenste plaats. Toch heeft de toppositie erin gezeten. Door diverse onnodige dis kwalificaties (slordigheidjes?) kwa men de Haaien nu 8 puntjes tekort. Overigens is een 2e plaats natuurlijk ook een goede prestatie Over het al gemeen werd goed gezwommen en meerdere jonge Leusdenaren kwamen tot mooie verbeteringen van hun tot dusverre beste tijd Met name Arija Smit. die op de 25 meter rugslag van 35 2 tot 28.1 seconde vooruitging. Ook Esther Noordijk (van 33.8 naar 31.0) en Petra Smit (van 27 4 naar 24.9) boekten leuke successen De totale uitslag werd. 1 Poseidon 310 pnt 2. De Haaien 317 pnt. 3 Larsheim 324 pnt. 4. Blauwe Schuur 360 pnt 5. Veenendaalse Z.C 431 pnt De Leusdense uitslagen (zonder de diskwalificaties) waren: 25 m. rugslag onder 8 jaar: Anja Smit 28 1 Joke v.d. Ven 27.3 Ramon v. Zoeren 26.1 Jeroen Hattink 33.8 25 m. schoolslag onder 10 jaar: Anne van Gessel 23.9 Erik Hoitinga 23.6 Haico Boerma 25 4 In 2.12.2 werden de Haaien 2e op de 4 x 50 m vrijeslag-estafette voor meis jes en jongens boven 14 jaar 50 m. rugslag onder 12 jaar: Antoinette van Rhee 54.4 Vincent Hattink 47.5 50 m. schoolslag onder 14 jaar: Annette Toornstra 50.4 Anneke van Dijk 48 0 3e werden de Haaien in 1.22.0 op de 4 x 25 m. vrijeslag-estafette voor meis jes en jongens onder 10 jaar. 50 m. rugslag boven 14 jaar: Ria van Valkengoed 41.4 Rina van Valkengoed 43.2 Frans Schwencke 40.2 25 m. schoolslag onder 8 jaar: Esther Noordijk 29 0 Jeroen Hattink 29 1 Aldo Salomons 28 9 Op de 4 x 50 m vrijeslag-estafette voor meisjes en jongens onder 14 jaar werden de Haaien in 2.24.8 3e. 25 m. rugslag onder 10 jaar: Esther Noordijk 30.5 Petra Smit 24.9 Michiel Louwe-Kooijmans 26.2 Haico Boerma 21.3 50 m. schoolslag onder 12 jaar: Antoinette van Rhee 59.1 Cisca Bosma 48.0 Robert Quene 54.7 Michiel Jansen 45.0 Met 1 48 4 werden de Haaien 2e op de vrijeslag-estafette 4x 25 m voor meisjes en jongens onder 8 jaar. 50 m. rugslag onder 14 jaar: Annette Toornstra 48 9 Anja Apeldoorn 46.6 Allard van Dijk 41 4 50 m. schoolslag boven 14 jaar: Wenna Noordijk 45.6 René de Rijk 43.2 Frank Pot 41.2 Tot slot een 1 e plaats voor de Haaien op de 4 x 50 meter vrijeslag-estafette voor meisjes en jongens onder 12 jaar (in 2 44 2). ACHTERVELD - Door de familie Van den Hengel is aan de S.V. Ach terveld een penalty-bokaal ge schonken. Dit ter nagedachtenis aan hun zoon Johan, die vorig jaar ten gevolge van een verkeersongeval om het leven kwam. De trofee draagt de naam Johan van den Hengel-bo- kaal. De bokaal is niet alleen ge schonken ter nagedachtenis aan Jo han, doch ook uit dank voor de vele steun die de familie in de toen zo droeve dagen, van de leden van de S.V. Achterveld ontving. Het bestuur en de leden van de ver eniging zijn zeer dankbaar voor deze geste Vooral ook. omdat Johan zc noemelijk veel voor de voetbalve ging heeft gedaan en betekend h Vooral voor het jeugdvoetbal is hi] grote betekenis geweest. Door het jeugdbestgur en de a teitencommissie is nu inmiddels - - volgende plan opgesteld elk jeu 'an zal drie penalty's mogen nemen op r9- E verschillende keepers Deze kee zal v zijn Geurt van de Putten, Bertus 'erlL boom en Wim Noach. Een en ande !arcl op drie zaterdagen worden afgew en 1 De vijf beste voetballers gaan daan een finale uitmaken wie de schutter is. De datum voor de finale zal nog kend worden gemaakt. De bokaal in het bezit van S V A De winnaari plaats van de bokaal en prachtige t mee naar huis krijgen. LEUSDEN/CENTRUM - Ondanks de meer dan overvloedig gevallen regen zijn zaterdag en zondag de eerste clubkampioenschappen van de LTV Leusden doorgegaan. De enige afwijking in het programma was, dat de wedstrijden niet op het tennispark aan het Valleikanaal wer den gespeeld. Die banen waren on bespeelbaar, maar een heldere geest in de tennisclub bracht de sportzaal in Groenhouten naar voren en na wat heen en weer getelefoneer vertrok ken de finalisten met hun supporters naar De Meent. De uitloopruimte in de sportzaal was wel wat kort en tennis op een zaalvloer is wat anders dan op gravel, maar de LTV Leusdenaren hebben er met zijn allen toch nog wat leuks van gemaakt Al was het maar vast om te wennen aan het spelen in een tennisbal, want ooit zal zo'n gebouw toch wel eens in Leus den worden gerealiseerd Al wordt daar - met het oog op de laatste ontwikke lingen in de plaatselijke sport - ook al weer een beetje aan getwijfeld De uit slagen van zaterdag en zondag waren: Heren-enkel: Jan Peter van Doorn - Bert van Loo 3-6, 7-5 en 8-6 Dames-enkel: Betty Klave - Margriet van Loo 7-6 en 6-2. Heren-dubbel: Wils Pronk/Jan Peter van Doorn - Hans Binkhorst/Bert van Loo 6-4 en 7-5 Dames-dubbel: llone de Boer/Betty Klave - Margriet Slijpen/Hedwig Kap pers 6-0 en 6-3 Mixed-dubbel: Margriet van Loo/Paul Slijpen - Marga Slijpen/Bert van Loo 9-3. 4-6 en 6-3. LEUSDEN/CENTRUM - De jaar lijkse feestavond van de LZ PC de Haaien is in een ander jasje gesto ken. Zaterdagjvond vond in de Ro- da-kantine de feestavond-nieuwe- stijl plaats en de algemene indruk was, dat die bijzonder geslaagd is. Om de overgang van het zwembad naar de feestzaal niet al te groot te maken had regengod Pluvius de helft van het parkeerterrein van het Buiningpark flink onder water gezet. Behalve voor hen, die argeloos uit hun auto stapten, een zeer passend grapje. Voorts was de jongste jeugd niet aanwezig, omdat daarvoor een afzonderlijke feestmiddag werd of wordt gehouden. De tijdrovende prijzenwaterval is nu ook verdwenen De normale" prijzen werden dit jaar op een korter bij de wed strijden liggend tijdstip uitgereikt. Slechts een zestal ..hoofdprijzen" lag nu op de nieuwe eigenaars te wachten Voorzitter J. Dokter deelde die, na een kort welkomstwoord uit met medewer king van vice-voorzitter A. Chr Fiese- ler. Tonny Wesseloo kreeg de Willem Boshuisbeker voor jongens of meisjes onder 10 jaar met de snelste totaaltijd. De snelste zwemmer resp zwemster op de basisnummers zijn Frank v d. Hurk en Carolien Leijdes en de beker voor de snelster zwemmer of zwemster van het jaar werd het eigendom van Frank Leusink. De Verstegenbeker voor de beste schoolslagzwemmer kwam tot veler verrassing (ook van hemzelf) in handen van Gerlach Jacobs en het waterpoloteam Haaien 1 kreeg voor de tweede achtereenvolgende maal de mevr. Dietrichbeker BART MET DE HOGE HOED Na de pauze begon de eigenlijke dansavond met het eenmansoptreden van ..Bart met de hoge hoed" Een nu al zeer geslaagd nummer, dat evenals destijds Peyton Place nog vele vervol gen zal krijgen. De heer B. W Pedde- mors vroeg collectanten voor de tussen 13 en 19 november te houden collecte ten bate van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten Om aan wat handgeld te komen liet de sportstichtingsvoorzit ter de hoge hoed vast rondgaan en in relatie met de nieuwigheid van de actie viel de opbrengst zeker niet tegen. In middels had het bekende jazzorkest the Tempting Six uit Achterveld (het post-' adres van de Six is van Amersfoort naar Achterveld gebracht) de vele danslustigen al vlot op het parket ge kregen en daar bleef het druk tot in de kleine uurtjes. Over het sluitingstijdstip heerste i v.m de overgang naar de wintertijd enige verwarring. Zou het geslaagde feest een uurtje langer duren? „Neen", zei tappenier Frits Wijnands resoluut. ..Ik sluit de bar zoals afgesproken om 01.30 uur en een half uur later staat iedereen op het natte of droge deel van de parkeerplaats. Om precies 03 00 uur zet ik de klok een rondje terug en dan is in het extra uur mooi de boel opge ruimd De tijdsperikelen konden niet tegenhouden, dat Carolien Leijdes zondagmorgen jarig was geworden. Zij kreeg van voorzitterhaai een kanjer van een taart en van Alie Wijnands een groot mes en in een mum van tijd was de in veel punten verdeelde lekkernij in een groot aantal haaienmagen ver dwenen. Tussen de twee tennisfinaledacjen was het slotfeest een gezellige onderbreking. Het drukbezochte jaarfeest van de Haaien was zeer gezellig. De zaterdag en zondag werden door een groot aantal leden van de LTV Leusden samengebreid tot een bijzon der geslaagd slotfeest in de Johan- neshoeve. Ook deze activiteit van Leusden" werd een zeer gezellige aangelegenheid. Nog eén festiviteit wacht de leden en wel de opening van de twee ku iger stofbanen. Door de erg vod weersomstandigheden kwam de fi hing touch niet tijdig gereed.

Leusder Krant | 1978 | | pagina 6